Του εφυγε η μαγκια

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
parafrwn
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 2590
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 07:52

Re: Του εφυγε η μαγκια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από parafrwn » 13 Νοέμ 2019, 14:46

Lord Brum έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 14:27
parafrwn έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 14:23
Lord Brum έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 14:20
μια χαρά άνθρωποι είναι οι λαθρο, δεν λέω ότι πρέπει να τους σκοτώσει κανείς επειδή είναι αλλοεθνείς αλλά επειδή είναι εισβολείς. Ας μείνουν στις χώρες τους ή ας μην εισβάλλουν στη δική μου και να είναι καλά. Αν εισβάλουν όμως, από την ασφάλειά τους προέχει η ασφάλεια της χώρας. Τώρα η αριστερή σκατοψυχία για τους αστυνομικούς δεν θα σου βγει σε καλό. Κάτι τέτοια άκουγε ο κορκονέας και το έκανε το στιγμιαίο λάθος. Φρόντισε να μην προκαλείς για να μην ρισκάρεις να είσαι ο επόμενος
Τον προκάλεσαν τον Κορκονέα, άχου το μωρέ...Δεν άντεξε τις βρισιές το γουρούνι και έβγαλε το κουμπούρι και έριξε.
Ρε, δε γαμιέστε μεσημεριάτικα;
όχι ρε δεν τον προκάλεσαν, εκεί που περνούσε αμέριμνος βλέπει κάτι 15χρονα και λέει "δεν καθαρίζω ένα να μην ξαναπάω στη δουλειά για καμιά 15αρια χρόνια?" Απλά οι γρηγορόπουλοι πιστεύουν ότι μπορούν να σπάνε, να βρίζουν και να προκαλούν ατιμώρητοι. Όταν θα πέσουν σε λοξό που θα πάρει ανάποδες τότε είναι αργά για όλους. Το τι αληταράδες ήταν οι γρηγορόπουλοι φάνηκε από την μετεξέλιξη του ρωμανού σε ένοπλο ληστή και τρομοκράτη καθώς και από το γεγονός ότι 15χρονα τα είχαν αμολυμένα οι γονείς τους να αλητεύουν στα εξάρχεια στις 10 το βράδυ.
Και το ξέπλυμα του δολοφόνου συνεχίζεται. Εύγε, δεν περίμενα τίποτε λιγότερο.
Σας σιχάθηκε η ψυχή μου.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Του εφυγε η μαγκια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 13 Νοέμ 2019, 14:48

Ερμής έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 14:42
Naida έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 14:17
ΓΑΛΗ έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 14:01


Πέρα από τα ευχολόγια σας, υποθέτω ότι τότε δεν θα είχατε πρόβλημα, έτσι δεν είναι;

Έχει άλλη χάρη η σταλινική βία. :lol:
Δεν είμαστε ολοι το ίδιο. Αν είναι ποτέ δυνατόν να επευφημούσα και να χαιρόμουν με τέτοιες συμπεριφορές από άτομα που βρίσκονται σε θέσεις εξουσίας εναντίον του οποιουδήποτε. Θα πρέπει να ήμουν εντελώς ηλίθια.
Αν αυτές τις συμπεριφορές τις έχουν άτομα που δεν ειναι σε θέσεις εξουσίας, ολα οκ;

Καταλαβαίνεις την διαφορά μεταξύ μπάτσων και απλών ανθρώπων;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Του εφυγε η μαγκια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 13 Νοέμ 2019, 14:48

Naida έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 14:46
under έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 14:40
Μενα παντως δεν με εχει ενοχλησει ποτε αστυνομικος.
Ισως επειδη δεν εχω συμμορια να τρομοκρατω ανυπερασπιστο κοσμακη...
Αν αύριο είναι μπάτσοι που δε θα τους αρέσει η φάτσα σου και σου κάνουν τον κωλο σουρωτηρι μη βγάλεις άχνα όμως.
Οπως φαινεται στην παραθεση,υπαρχει λογος που δεν τον εκαναν σε μενα και τον εκαναν στον συντροφο.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23795
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Του εφυγε η μαγκια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 13 Νοέμ 2019, 14:50

Naida έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 14:48
Ερμής έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 14:42
Naida έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 14:17


Δεν είμαστε ολοι το ίδιο. Αν είναι ποτέ δυνατόν να επευφημούσα και να χαιρόμουν με τέτοιες συμπεριφορές από άτομα που βρίσκονται σε θέσεις εξουσίας εναντίον του οποιουδήποτε. Θα πρέπει να ήμουν εντελώς ηλίθια.
Αν αυτές τις συμπεριφορές τις έχουν άτομα που δεν ειναι σε θέσεις εξουσίας, ολα οκ;

Καταλαβαίνεις την διαφορά μεταξύ μπάτσων και απλών ανθρώπων;
Ναι όντως υπάρχουν διαφορές. Όπως μεταξύ πλουσιομπαχαλων πρεζονιών και απλων ανθρώπων
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Dasein
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 08:50

Re: Του εφυγε η μαγκια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dasein » 13 Νοέμ 2019, 14:50

EKPLIKTIKOS έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 14:42
Dasein έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 14:33
Εάν έγινε, είναι σαφώς καταδικαστέο. Καθώς γνωρίζω, η καταγγελία είναι επώνυμη. Τώρα, όποιος δικαιολογεί τέτοια συμπεριφορά οργάνου της τάξεως, εύχομαι να μην βρεθεί σε παρόμοια θέση (που είναι πολύ εύκολο να βρεθείς, χωρίς να προκαλέσεις). Είμαι 58 ετών, κυκλοφορώ καλοντυμένος και προσεγμένος και όμως πρίν 2 χρόνια περπατώντας δίπλα από μια κλούβα στην Πειραιώς, χωρίς να έχω χώρο να περάσω από αλλού, πέρασα ανάμεσα από όργανα και εκτός από βρισίδια, δέχτηκα και μια σπρωξιά. Μόνο και μόνο επειδή πέρασα ανάμεσα τους, δίχως να προκαλέσω ή να πω κάτι. Δεν το συνέχισα και δεν μπορώ να αποφασίσω ακόμα εάν έκανα καλώς ή κακώς.
Πού έγινε αυτο; όχι οτι δεν το πιστεύω τέτοια καγκουρακια που εχουν γινει ματαδες, αλλα μου κανει εξαιρετική εντύπωση έχοντας περάσει απειρες φορες κολλητα τους. Μια φορα ενας μαλιστα μου ειπε οτι πρέπει να αλλάξω λάστιχα στο ποδήλατο μου γιατι δεν κάνουν για δρομο. Στη Γαλλια μονο μια φορα μου ζήτησαν να απομακρυνθω, μάλλον φοβηθηκαν μην εχω καμια βομβα γιατι ειχα μια τεραστια βαλίτσα, κατάλαβαν οτι ειμαι τουριστας μετα κ με αγνοησαν
Συμπτωματικώς, ήταν κοντά στα γραφεία του ΣΥΡΙΖΑ, αλλά ούτε είπα κάτι, ούτε καν μειδίαμα δεν έκανα. Μάλιστα, ο ένας ήρθε δίπλα μου και ρεύτηκε(!) επιδεικτικά. Αισθάνθηκα, πρός στιγμήν, πως παίζω τον καθηγητή σε αμερικανική ταινία του '80 με πανκ μαθητές. Κατά τα λοιπά, με όσους αστυνομικούς έχω συναναστραφεί για να ζητήσω πληροφορίες, ήταν ευγενέστατοι.

Στο Παρίσι, πρίν από 15 χρόνια, μου είχε κάνει εντύπωση: ένα ηλικιωμένο ζευγάρι βγαίνει από το αυτοκίνητο που είχε σκάσει το λάστιχο, έρχονται δύο αστυνονικοί και αλλάζουν την ρεζέρβα. Καθώς άλλαζαν, περνάνε δύο νεαροί και αρχίζουν να τους πετάνε άδεια κουτάκια μπύρας στο κεφάλι. Οι αστυνομικοί ατάραχοι, αλλάζουην την ρεζέρβα, χαιρετάνε το ζευγάρι και αμέσως τρέχουν να βρουν τους νεαρούς.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Του εφυγε η μαγκια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 13 Νοέμ 2019, 14:56

under έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 14:48
Naida έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 14:46
under έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 14:40
Μενα παντως δεν με εχει ενοχλησει ποτε αστυνομικος.
Ισως επειδη δεν εχω συμμορια να τρομοκρατω ανυπερασπιστο κοσμακη...
Αν αύριο είναι μπάτσοι που δε θα τους αρέσει η φάτσα σου και σου κάνουν τον κωλο σουρωτηρι μη βγάλεις άχνα όμως.
Οπως φαινεται στην παραθεση,υπαρχει λογος που δεν τον εκαναν σε μενα και τον εκαναν στον συντροφο.
Άρα αυτό είναι το θέμα; Σε ποιον επιλεγουν να το κανουν. Σαν ενέργεια δεν σε χαλάει.
Ερμής έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 14:50
Naida έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 14:48
Ερμής έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 14:42
Αν αυτές τις συμπεριφορές τις έχουν άτομα που δεν ειναι σε θέσεις εξουσίας, ολα οκ;

Καταλαβαίνεις την διαφορά μεταξύ μπάτσων και απλών ανθρώπων;
Ναι όντως υπάρχουν διαφορές. Όπως μεταξύ πλουσιομπαχαλων πρεζονιών και απλων ανθρώπων
Ε αφού καταλαβαίνεις αυτό δεν υπάρχει κάτι άλλο. Καταλαβαίνεις και το τι σημαίνει η ενέργεια των ζωντοβολων.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30298
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Του εφυγε η μαγκια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 13 Νοέμ 2019, 14:58

Καταρχάς και μονο που τους αποκαλείτε συνέχεια μπάτσους, είναι αρκετό για σύντομο πρόγραμμα αναμόρφωσης σε κάποιο τμήμα.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


alexandroso
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 20 Απρ 2018, 16:11

Re: Του εφυγε η μαγκια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alexandroso » 13 Νοέμ 2019, 14:58

under έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 14:40
Μενα παντως δεν με εχει ενοχλησει ποτε αστυνομικος.
Ισως επειδη δεν εχω συμμορια να τρομοκρατω ανυπερασπιστο κοσμακη...
Η δεν έχεις κατεβεί ποτέ στο δρόμο να διεκδικήσεις κάτι που είναι αντίθετο στα σχέδια της εκάστοτε κυβέρνησης. Ακόμα και το μακρύ χέρι του νόμου είναι δύσκολο να σε βρει στον καναπέ.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος alexandroso την 13 Νοέμ 2019, 14:59, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Don't knock on masturbation. It's sex with someone I love. "Woody Allen"
Never underestimate the power of denial. "American beauty"

alexandroso
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 20 Απρ 2018, 16:11

Re: Του εφυγε η μαγκια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alexandroso » 13 Νοέμ 2019, 14:59

Otto Weininger έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 14:58
Καταρχάς και μονο που τους αποκαλείτε συνέχεια μπάτσους, είναι αρκετό για σύντομο πρόγραμμα αναμόρφωσης σε κάποιο τμήμα.
Ελπίζω να μην το εννοείς πραγματικά αυτό.
Don't knock on masturbation. It's sex with someone I love. "Woody Allen"
Never underestimate the power of denial. "American beauty"

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30298
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Του εφυγε η μαγκια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 13 Νοέμ 2019, 15:00

alexandroso έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 14:59
Otto Weininger έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 14:58
Καταρχάς και μονο που τους αποκαλείτε συνέχεια μπάτσους, είναι αρκετό για σύντομο πρόγραμμα αναμόρφωσης σε κάποιο τμήμα.
Ελπίζω να μην το εννοείς πραγματικά αυτό.
Δεν εννοώ ντε και καλά με βία.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Του εφυγε η μαγκια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 13 Νοέμ 2019, 15:01

Otto Weininger έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 14:58
Καταρχάς και μονο που τους αποκαλείτε συνέχεια μπάτσους, είναι αρκετό για σύντομο πρόγραμμα αναμόρφωσης σε κάποιο τμήμα.
Μη γίνεσαι πολιτικαλ κορεκτιλας
Κ οι ιδιοι αυτοαποκαλουνται ετσι

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Του εφυγε η μαγκια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 13 Νοέμ 2019, 15:03

alexandroso έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 14:58
under έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 14:40
Μενα παντως δεν με εχει ενοχλησει ποτε αστυνομικος.
Ισως επειδη δεν εχω συμμορια να τρομοκρατω ανυπερασπιστο κοσμακη...
Η δεν έχεις κατεβεί ποτέ στο δρόμο να διακδικήσεις κάτι που είναι αντίθετο στα σχέδια της εκάστοτε κυβέρνησης. Ακόμα και το μακρύ χέρι του νόμου είναι δύσκολο να σε βρει στον καναπέ.
Στα συλλαλητηρια για τη Μακεδονια τη δεκαετια του 90 δεν με ενοχλησε κανεις.
Στα περυσινα ετυχε να μην ειμαι στην Αθηνα.Παραδεχομαι οτι η κυβερνηση του Κολντρον θα με ενοχλουσε χωρις λογο.
Ο συντροφος του Ρουβικωνα παντως δεν ενοχληθηκε επειδη συμμετειχε ειρηνικα σε καποια εκδηλωση.Ειναι σεσημασμενος αληταρας και πηρε αυτο που δινει σε αλλους.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

alexandroso
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 20 Απρ 2018, 16:11

Re: Του εφυγε η μαγκια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alexandroso » 13 Νοέμ 2019, 15:05

Otto Weininger έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 15:00
alexandroso έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 14:59
Otto Weininger έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 14:58
Καταρχάς και μονο που τους αποκαλείτε συνέχεια μπάτσους, είναι αρκετό για σύντομο πρόγραμμα αναμόρφωσης σε κάποιο τμήμα.
Ελπίζω να μην το εννοείς πραγματικά αυτό.
Δεν εννοώ ντε και καλά με βία.
Ρε συ Οττο, εγώ συνήθως μπάτσους τους αποκαλώ. Οχι πάντα αλλά συνήθως. Κι έχω ένα σκασμό μπάτσους (κυρίως συνταξιούχους μια που τους προσλαμβάνουμε για σωματοφύλακες των αφεντικών) γνωστούς που ναι και γαμώ τα παιδιά. Εχω γνωρίσει και κάποιους που ναι κανονικά γουρούνια. Κι αυτοί κάνουν και τη ζημιά στην εικόνα της αστυνομίας. Αλλά... ξεφεύγω. Το ότι τους αποκαλώ μπάτσους δεν σημαίνει ότι είμαι αυτόματα προκατειλλημένος απέναντι σε οποιονδήποτε αστυνομικό ούτε το λέω υποτιμητικά. Εδώ κι οι ίδιοι το λένε για τους εαυτούς τους πολλές φορές. Μια ονομασία είναι. Ξεκόλλα. Μπορεί κάποτε να ταν βρισιά, σήμερα είναι κανονικότητα. Είναι σα να μου λες ότι πρέπει να με κλείσουν μέσα για αναμόρφωση γιατί λέω τους φαμακοποιούς φαρμακοτρίφτηδες. :P
Don't knock on masturbation. It's sex with someone I love. "Woody Allen"
Never underestimate the power of denial. "American beauty"

alexandroso
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 20 Απρ 2018, 16:11

Re: Του εφυγε η μαγκια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alexandroso » 13 Νοέμ 2019, 15:08

under έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 15:03
Ο συντροφος του Ρουβικωνα παντως δεν ενοχληθηκε επειδη συμμετειχε ειρηνικα σε καποια εκδηλωση.Ειναι σεσημασμενος αληταρας και πηρε αυτο που δινει σε αλλους.
Αυτό φυσικά δεν το ξέρεις. Ο Ρουβικώνας συνηθίζει να πετάει μπογιές και τρικάκια, όχι τα αρχίδια του έξω. Απλά σε βολεύει να το πιστεύεις για να δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα.
Don't knock on masturbation. It's sex with someone I love. "Woody Allen"
Never underestimate the power of denial. "American beauty"

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Του εφυγε η μαγκια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 13 Νοέμ 2019, 15:08

EKPLIKTIKOS έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 15:01
Otto Weininger έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 14:58
Καταρχάς και μονο που τους αποκαλείτε συνέχεια μπάτσους, είναι αρκετό για σύντομο πρόγραμμα αναμόρφωσης σε κάποιο τμήμα.
Μη γίνεσαι πολιτικαλ κορεκτιλας
Κ οι ιδιοι αυτοαποκαλουνται ετσι
:lol:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών