Άλλη μια «δροσερή πνοή Δημοκρατίας»

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
kameron
Δημοσιεύσεις: 8175
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 00:47
Phorum.gr user: kameron

Re: Άλλη μια «δροσερή πνοή Δημοκρατίας»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kameron » 09 Μαρ 2021, 17:40

aljawn έγραψε:
09 Μαρ 2021, 17:31

Το Link της Μάνδρου το έχω βάλει και ξεκάθαρα λέει:
Όπως προκύπτει από το σκεπτικό της ομόφωνης απόφασης με την οποία απορρίφθηκε το δεύτερο αίτημα Κουφοντίνα, ο δρόμος της δικαιοσύνης παραμένει ανοικτός, καθώς υποδεικνύεται ως αρμόδιο δικαστήριο το Συμβούλιο της Επικρατείας και τα Διοικητικά Δικαστήρια.
Την πρώτη απόφαση του ΣτΕ στην πόσταρα, υποθέτω δεν την είχες καν υπόψη σου όταν το έπαιζες και σχολιαστής.

Από εκεί και πέρα, το ποιος ξεκίνησε τις προσωπικές υποθέσεις, σου δίνω και το ποστ σου, για να δεις ότι εκτός από γκασμάς είσαι και μπινές.
kameron έγραψε:
09 Μαρ 2021, 16:53
aljawn έγραψε:
09 Μαρ 2021, 16:46

Για πες τι είπαν τα Δικαστήρια να δω κάτι
Δεν έχουν δικαιώσει τους ισχυρισμούς Κουφοντίνα, περιμένουμε και την εισήγηση στο ΣτΕ.
Τα υπόλοιπα, μπορείς να τα συζητήσεις με τους ανωτέρους σου. Ζήτα και από τον Σεβαστίδη να τοποθετηθεί σχετικά.
Το λινκ της Μάνδρου λέει: Σχετικά με την αίτηση για την επί της ουσίας κρίση του ανωτάτου δικαστηρίου ώστε να κριθεί η νομιμότητα ή μη της μεταγωγής του, η εκδίκαση της προσδιορίστηκε στις 2 Απριλίου.

Τις δυο αποφάσεις του Δικαστηρίου τις κάνεις γαργάρα, αλλά κατά τα άλλα δεν έχουν βγει αποφάσεις κατά του Κουφοντίνα.

Δεν είναι προσωπική επίθεση που σε παραπέμπω στους ανωτέρους σου ιεραρχικά στο επάγγελμα που κάνεις. Σου επισημαίνω ότι η άποψή σου δεν είναι σωστή, όπως αποδείχθηκε ότι δεν ήταν σωστή και στο Νόμο Παππά και στη νοβάρτις. Για τις χυδαίες ύβρεις σου, αναφέρθηκες.

Άβαταρ μέλους
Αρχέλαος
Δημοσιεύσεις: 6711
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:01

Re: Άλλη μια «δροσερή πνοή Δημοκρατίας»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρχέλαος » 09 Μαρ 2021, 17:42

Από πουθενά, με βάσει τις εικόνες, δεν προκύπτει ότι ο νεαρός απειλεί. Εδώ είναι ο αστυνομικός που λίγο αργότερα θα αρχίσει τα χτυπήματα. Έχει ήδη το μεταλλικό κλομπ στα χέρια και ξαφνικά κινείται εναντίον του…

Τα χτυπήματα αρχίζουν να διαδέχονται το ένα το άλλο. Το θύμα του άγριου ξυλοδαρμού βρίσκεται τώρα περικυκλωμένο από αστυνομικούς, με ένα δεύτερο κινητό τηλέφωνο να πλησιάζει και να καταγράφει τις εικόνες που προκάλεσαν σάλο.

Ο 29χρονος περιγράφει: «Άρχισε να με χτυπάει με το γκλοπ. Ήταν σιδερένιο πτυσσόμενο. Έχω χτυπήματα παντού, από αστραγάλους μέχρι μηρούς και κνήμες, πλάτη και αυχένα. Έφαγα και μια με τη λαβή του γκλοπ στο κεφάλι».

Μόνο σε αυτό το βίντεο, σε κάτι λιγότερο από 60 δευτερόλεπτα ο νεαρός δέχεται 8 χτυπήματα με το μεταλλικό γκλομπ. 7 στο σώμα και ένα στο κεφάλι. Το πρώτο,το δεύτερο, το τρίτο… το τέταρτο στο κεφάλι, το πέμπτο και το έκτο στο σώμα και λίγο μετά το έβδομο χτύπημα με τον άτυχο άντρα να σφαδάζει από τους πόνους.

«Χτύπησαν και ένα ακόμα άτομο, το οποίο πήγε και αυτό μαζί μου στο ΚΑΤ χθες και πήγε και αυτό γνωμάτευση για τις κακώσεις που έχει. Δεν είναι τόσο χτυπημένος όσο εγώ» συνεχίζει ο νεαρός.

Εκείνες τις στιγμές οι αυτόπτες μάρτυρες ήθελαν αλλά ήταν αδύνατον να βοηθήσουν. Η γυναίκα που βλέπουμε πλησίασε πιο κοντά από τον καθένα, αλλά οι φωνές της δεν έδωσαν τέλος στο μαρτύριο του νεαρού.

Οι φωνές του από τους αφόρητους πόνους που αισθάνεται ξεσηκώνουν ολόκληρη την περιοχή. Οι διαμαρτυρίες για τις εικόνες βίας, αρχίζουν από την πλατεία και φτάνουν μέχρι τα μπαλκόνια των γύρω σπιτιών.

«Ήταν πάρα πολύ δύσκολο γιατί ήμουν εξοργισμένος γιατί αισθανόμουν ότι ήταν προφανής αδικία αυτό που συμβαίνει, δεν είχα προκαλέσει με τον οποιονδήποτε τρόπο τον οποιονδήποτε και ουσιαστικά είχα βρεθεί να χτυπιέμαι από παντού χωρίς καμία αιτία» τόνισε ο 29χρονος.

Όλα όπως αναφέρει στο Live News, τόσο το θύμα του ξυλοδαρμού όσο και οι αυτόπτες μάρτυρες στο σημείο είχαν ξεκινήσει λίγα λεπτά νωρίτερα. Όταν οι αστυνομικοί ζήτησαν να δουν αυτά τα μηνύματα που είχαν στείλει δύο οικογένειες για τη μετακίνησή τους.

«Πήγαμε 12-13 άτομα, και όχι 30, περπατώντας αραιά με μάσκες και ρωτήσαμε τις οικογένειες αν τους γράφουν πρόστιμο και για ποιο λόγο. Η αντίδραση της αστυνομίας ήταν να μην μας μιλήσει, μετά μας ζήτησε τα χαρτιά μετακίνησης. Και μόλις ένας αστυνομικός αντιλήφθηκε ότι βιντεοσκοπεί τον έλεγχο της όρμηξε και άρχισε να της τραβάει την μπλούζα και το χέρι για να της πάρει το κινητό».

Η δικηγόρος του αστυνομικού υποστήριξε στο Live News ότι είχε προηγηθεί επεισόδιο από μερίδα ατόμων εναντίον αστυνομικών στην περιοχή.

Υποστηρίζει πως ο εντολέας της αναγνώρισε στο πρόσωπο του νεαρού έναν από τους δράστες της επίθεσης κι όπως λέει, ξεκίνησε να τον χτυπάει όταν εκείνος προσπάθησε να αποφύγει τη σύλληψη.

Αυτοί οι ισχυρισμοί προκαλούν οργή όχι μόνο στο νεαρό που ξυλοκοπήθηκε αλλά και στους αυτόπτες μάρτυρες που είδαν και άκουσαν τα πάντα.

«Ο επικεφαλής της ΔΙΑΣ έλεγε ότι ‘απαγορεύεται να είστε εδώ πέρα’ και ‘σήκω φύγε από εδώ πέρα ρε’ δηλαδή με ένα πολύ έτσι επιθετικό ύφος και εκεί πέρα που κάπως προσπαθώ να εξηγήσω ότι δεν έχω κάτι παράνομο και γιατί με σπρώχνετε, ξεκινάει το βίντεο που βλέπετε πως με στοχοποιεί ουσιαστικά ένας αστυνομικός που είναι πίσω από τον επικεφαλής που μίλαγε μαζί μου».

Ο 29χρονος χαρακτηρίζει απαράδεκτη τη δήλωση του Κώστα Κυρανάκη ότι ανήκει σε συγκεκριμένη συλλογικότητα, ενώ ανέφερε ότι επιφυλάσσεται να κινηθεί νομικά κατά του βουλευτή της ΝΔ ο οποίος έδωσε τα στοιχεία του στην δημοσιότητα.

https://www.newsit.gr/ellada/nea-smyrni ... s/3237039/
"Πως μπορεί να είμαστε 20 χρόνια πίσω από την Αμερική, χωρίς αυτή να είναι 20 χρόνια μπροστά από εμάς;"

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71608
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Άλλη μια «δροσερή πνοή Δημοκρατίας»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 09 Μαρ 2021, 17:44

ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Μαρ 2021, 11:37
Vasilis_Kotsampasis έγραψε:
09 Μαρ 2021, 11:09
Εικόνα
Δεν υπάρχει υγεία χωρίς ελευθερία.Έξω οι μπάτσοι απο τις γειτονιές

από αναρχική συλλογικότητα Vogliamo tutto e per tutti

Δεν υπάρχει υγεία χωρίς ελευθερία.Έξω οι μπάτσοι απο τις γειτονιές
Συγκέντρωση-πορεία στην κεν.Πλατεία Ν.Σμύρνης Τρίτη 9/3 18:00
Αν δεν αντισταθούμε σε κάθε γειτονιά, θα βγαίνουμε απ’το σπίτι μας μονάχα για δουλειά Αλληλεγγύη στους συλληφθέντες των γεγονότων της Ν.Σμύρνης ΟΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΕΙΣ ΣΠΑΝΕ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ Αυτοοργάνωση-αντίσταση-αλληλεγγύη-αυτοπροστασία

https://athens.indymedia.org/topics/98/


:lol::lol::lol:
Mια χαρά το πάνε οι αγανακτισμένοι οικογενειάρχες.


Μασόβκα – Να μη συνηθίσουμε στη βαρβαρότητα.

Kάλεσμα στην συγκέντρωση στη πλατεία Νέας Σμύρνης, σήμερα στις 18.00
από Αναρχική Συλλογικότητα Μασόβκα

Όλοι/ες σήμερα στην κεντρική πλατεία της Νέας Σμύρνης στις 18.00
Η καταστολή τσακίζεται στο δρόμο!
Να μη συνηθίσουμε στη βαρβαρότητα.
Έξω οι μπάτσοι από τις γειτονιές μας και από τον πλανήτη. :D
Αλληλεγγύη στους συλληφθέντες των γεγονότων της Νέας Σμύρνης.


Όταν ο θάνατος γίνεται νόμος, η διεκδίκηση της Ζωής γίνεται καθήκον
Κάλεσμα πλ. Ν. Σμύρνης 9/3 18:00
από Αναρχική ομάδα ΣΑΛΒΟ

ΟΛΟΙ/ΟΛΕΣ ΣΤΗΝ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ/ΠΟΡΕΙΑ ΠΛ. Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ ΤΡΙΤΗ 9/3 18:00

Κάλεσμα σε συγκέντρωση στη πλατεία της Νέας Σμύρνης 18:00 το απόγευμα
από Αναρχική Ομάδα Περάματος
Μάρτιος 9, 2021
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
aljawn
Δημοσιεύσεις: 6238
Εγγραφή: 19 Απρ 2019, 20:19
Phorum.gr user: aljawn

Re: Άλλη μια «δροσερή πνοή Δημοκρατίας»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aljawn » 09 Μαρ 2021, 17:45

kameron έγραψε:
09 Μαρ 2021, 17:40
Το λινκ της Μάνδρου λέει: Σχετικά με την αίτηση για την επί της ουσίας κρίση του ανωτάτου δικαστηρίου ώστε να κριθεί η νομιμότητα ή μη της μεταγωγής του, η εκδίκαση της προσδιορίστηκε στις 2 Απριλίου.

Τις δυο αποφάσεις του Δικαστηρίου τις κάνεις γαργάρα, αλλά κατά τα άλλα δεν έχουν βγει αποφάσεις κατά του Κουφοντίνα.

Δεν είναι προσωπική επίθεση που σε παραπέμπω στους ανωτέρους σου ιεραρχικά στο επάγγελμα που κάνεις. Σου επισημαίνω ότι η άποψή σου δεν είναι σωστή, όπως αποδείχθηκε ότι δεν ήταν σωστή και στο Νόμο Παππά και στη νοβάρτις. Για τις χυδαίες ύβρεις σου, αναφέρθηκες.
Το link της Μάνδρου είναι χθεσινό και συνεπώς δεν έχει την απόφαση επί της προσωρινής διαταγής του ΣτΕ που έχει βγει από σήμερα το μεσημέρι.
Στο πόσταρα ήδη βέβαια, αλλά εσύ το έκανες γαργάρα:
Απερρίφθη και από το ΣτΕ το αίτημα Κουφοντίνα
Αρνητικό και το ΣτΕ στο πάγωμα της μεταγωγής στο Δομοκό - Το αίτημα απορρίφθηκε λόγω αναρμοδιότητας.
https://www.kathimerini.gr/society/5612 ... oyfontina/

Ο λόγος είναι βέβαια ο ίδιος, αναρμοδιότητα, αλλά φυσικά δεν μπήκες καν στο κόπο να το αναφέρεις.

Το αν είναι προσωπική επίθεση να αναφέρεσαι στα προσωπικά δεδομένα του επαγγέλματος μου, μόλις στριμώχνεσαι, ας το κρίνει ο συντονισμός.
Υπάρχει η ξεκάθαρη εξύβριση σε πρόσωπο και η επίθεση σε ολόκληρο κλάδο.

Άβαταρ μέλους
Νon4me
Δημοσιεύσεις: 10209
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 12:20
Phorum.gr user: Νon4me

Re: Άλλη μια «δροσερή πνοή Δημοκρατίας»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νon4me » 09 Μαρ 2021, 17:48

ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Μαρ 2021, 17:44

Mια χαρά το πάνε οι αγανακτισμένοι οικογενειάρχες.
Να ρώτα και το φίλο μου τον οικογενειάρχη :bored:

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 24137
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Άλλη μια «δροσερή πνοή Δημοκρατίας»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 09 Μαρ 2021, 17:52

ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Μαρ 2021, 17:33
Aκούω πάλι ελικόπτερο. :lol:
για τη συγκεντρωση μαλλον ...ειμαι περιεργος να δω τι θα γραφουνε καποιοι για την εκρηξη κρουσματων κορονοιου ...
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
kameron
Δημοσιεύσεις: 8175
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 00:47
Phorum.gr user: kameron

Re: Άλλη μια «δροσερή πνοή Δημοκρατίας»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kameron » 09 Μαρ 2021, 17:55

aljawn έγραψε:
09 Μαρ 2021, 17:45

Το αν είναι προσωπική επίθεση να αναφέρεσαι στα προσωπικά δεδομένα του επαγγέλματος μου, μόλις στριμώχνεσαι, ας το κρίνει ο συντονισμός.
Υπάρχει η ξεκάθαρη εξύβριση σε πρόσωπο και η επίθεση σε ολόκληρο κλάδο.
Η επίθεση σε ...ολόκληρο κλάδο είναι στη φαντασία σου όταν κατάλαβες τη @ που έχεις κάνει. Το ίδιο και η εξύβριση στο πρόσωπο.
Εσύ ο ίδιος έχεις δημοσιοποιήσει τα προσωπικά δεδομένα του επαγγέλματός σου, εγώ απλά επεσήμανα ότι η νομική σου κρίση πάσχει και είναι μεροληπτική όπως αποδείχθηκε σε δυο πολύ συγκεκριμένες υποθέσεις μεγάλου πολιτικού ενδιαφέροντος.

Εν τω μεταξύ, δεν βλέπεις καν ότι το λινκ που παραθέτεις είναι σημερινό, με ώρα 13.49 και αναφέρει ότι "Σχετικά με την αίτηση για την επί της ουσίας κρίση του ανωτάτου δικαστηρίου ώστε να κριθεί η νομιμότητα ή μη της μεταγωγής του, η εκδίκαση της προσδιορίστηκε στις 2 Απριλίου". Όπως ακόμα περιμένω αν τελικά το Δικαστήριο έχει ήδη βγάλει δυο αποφάσεις εναντίον του Κουφοντίνα.

Οι δικοί σου χαρακτηρισμοί ήταν κατά σειρά: ψεύτης, γκασμάς και μπινές. Ο καθένας βγάζει τα συμπεράσματά του, ελπίζω και η διαχείριση.

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 24137
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Άλλη μια «δροσερή πνοή Δημοκρατίας»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 09 Μαρ 2021, 17:59

3.215 νέα κρούσματα
μην ενοχλειται τις κυριες με τον τσοκαροτσινο στις πλατειες
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
Nostalgia
Δημοσιεύσεις: 9551
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:24
Phorum.gr user: Nostalgia

Re: Άλλη μια «δροσερή πνοή Δημοκρατίας»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nostalgia » 09 Μαρ 2021, 17:59

ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Μαρ 2021, 17:19
Nostalgia έγραψε:
09 Μαρ 2021, 17:09
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Μαρ 2021, 16:58


Πρώτον, δεν είναι το ίδιο η πολιτική στράτευση με τα αγαπημένα στα φατσοβιβλία.

Δεύτερον, αν ισχύει αυτό που λες γιατί δεν θεωρείς υπολογίσιμο ΚΑΙ τον αντίλογο της νεοδημοκράτισσας;

Αυτή δεν είναι πολίτης; :P
Διοτι ηταν ενδεικτικο της νοοτροπιας που προσπαθουν να πλασαρουν. Προσωπικα δεν με ενδιαφερει εαν η γυναικα ηταν ΝΔ, ΠΑΣΟΚ κλπ, με ενδιαφερει οτι βγηκε με την οικογενεια της στην πλατεια και καποια οργανα την ειδαν γαμαωτσεντουνγκ.
Αυτό συμφωνα με την περιγραφή της μίας γυναίκας. Η άλλη τα λέει αλλιώς.

Κατά τα άλλα, οι ματατζήδες δεν είναι ψυχοθεραπευτές, συνοδοί διαταραγμένων ατόμων ή μαιτρ σε εστιατόριο. Είναι αστυνομικοί και Έλληνες δυ. Και ασκούν τα δικαιώματα που τους παρέχει η πολιτεία χωρίς να αισθάνονται ότι αυτοί είναι που πρέπει να παρέχουν σωστές υπηρεσίες και όχι οι άλλοι σ' αυτούς. Η αριστεία γενικώς, είναι ρετσινιά. Τόσες βρισιές τους έχουν κολλήσει, αυτήν αποκλείεται να την ανεχθούν. :P
Η αλλη που εκατσε απο τις 12.00 εως τις 14.30. :003:

Αυτο ακριβως τονιζω 2 μερες, οτι ειναι ανεκπαιδευτοι και απαιδευτοι και απο εκει ξεκιναει το κακο, οτι δεν εχουν την αισθηση του πως πρεπει να λειτουργουν και για ποιες υπηρεσιες πληρωνονται. Διοτι οπως εκεινος δεν ειναι ψυχοθεραπευτης, ουτε εγω ειμαι και ουτε εχω διαθεση στην μια βολτα που θα βγω να πρεπει να εξηγησω στον καθε βλακα πως να κανει σωστα την δουλεια του. Ουτε επισης ειμαι υποχρεωμενος να δεχομαι την κακη του διαθεση επειδη του βαζει χερι η γυναικα του και τον λεει αχρηστο. Ομως μαντεψε κατι, αυτος ειναι υποχρεωμενος να ειναι τυπος και υπογραμμος, εαν δεν μπορει ας παραιτηθει, δεν ειναι προβλημα μου και ουτε σκοπευω να του το λυσω.
"Εγώ Μανιάτα φυσικιά. Θα στεϊρωθού 'ς τα γόνατα. Και όλους τους φίλους θα δεχτού κατά που πρέπει καθενού...."

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71608
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Άλλη μια «δροσερή πνοή Δημοκρατίας»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 09 Μαρ 2021, 18:02

nostromos έγραψε:
09 Μαρ 2021, 17:52
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Μαρ 2021, 17:33
Aκούω πάλι ελικόπτερο. :lol:
για τη συγκεντρωση μαλλον ...ειμαι περιεργος να δω τι θα γραφουνε καποιοι για την εκρηξη κρουσματων κορονοιου ...
Είναι σίγουρα για τη συγκέντρωση γιατί σήμερα το βλέπω, κάνει συνέχεια κύκλους από Π. Φάληρο, Καλλιθέα, Ν. Σμύρνη. Και έχουν αρχίσει πάλι να βγαίνουν κλούβες και να κόβουν πρόσβαση προς αστυνομία.

Τραγουδάκι :lol:

Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
aljawn
Δημοσιεύσεις: 6238
Εγγραφή: 19 Απρ 2019, 20:19
Phorum.gr user: aljawn

Re: Άλλη μια «δροσερή πνοή Δημοκρατίας»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aljawn » 09 Μαρ 2021, 18:06

kameron έγραψε:
09 Μαρ 2021, 17:55
aljawn έγραψε:
09 Μαρ 2021, 17:45

Το αν είναι προσωπική επίθεση να αναφέρεσαι στα προσωπικά δεδομένα του επαγγέλματος μου, μόλις στριμώχνεσαι, ας το κρίνει ο συντονισμός.
Υπάρχει η ξεκάθαρη εξύβριση σε πρόσωπο και η επίθεση σε ολόκληρο κλάδο.
Η επίθεση σε ...ολόκληρο κλάδο είναι στη φαντασία σου όταν κατάλαβες τη @ που έχεις κάνει. Το ίδιο και η εξύβριση στο πρόσωπο.
Εσύ ο ίδιος έχεις δημοσιοποιήσει τα προσωπικά δεδομένα του επαγγέλματός σου, εγώ απλά επεσήμανα ότι η νομική σου κρίση πάσχει και είναι μεροληπτική όπως αποδείχθηκε σε δυο πολύ συγκεκριμένες υποθέσεις μεγάλου πολιτικού ενδιαφέροντος.

Εν τω μεταξύ, δεν βλέπεις καν ότι το λινκ που παραθέτεις είναι σημερινό, με ώρα 13.49 και αναφέρει ότι "Σχετικά με την αίτηση για την επί της ουσίας κρίση του ανωτάτου δικαστηρίου ώστε να κριθεί η νομιμότητα ή μη της μεταγωγής του, η εκδίκαση της προσδιορίστηκε στις 2 Απριλίου". Όπως ακόμα περιμένω αν τελικά το Δικαστήριο έχει ήδη βγάλει δυο αποφάσεις εναντίον του Κουφοντίνα.

Οι δικοί σου χαρακτηρισμοί ήταν κατά σειρά: ψεύτης, γκασμάς και μπινές. Ο καθένας βγάζει τα συμπεράσματά του, ελπίζω και η διαχείριση.
Άσε τώρα την προσπάθεια απεμπλοκής όταν για να εκτρέψεις την συζήτηση, εσύ ο ίδιος ανέφερες τον... Σεβαστίδη (τον οποίο ουδέποτε έχω αναφέρει προσωπικά, ούτε καν γνωρίζω). Φυσικά και δημοσίευσα κάποια δεδομένα του επαγγέλματος μου, δικαίωμα μου είναι εξάλλου, όπως και εσύ έχεις δημοσιεύσει το ότι εργάζεσαι στο εξωτερικό. Η διαφορά μας είναι ότι εγώ δεν σου έκανα προσωπική επίθεση του στυλ "είσαι άχρηστος γι' αυτό πήρες τον μπούλο από Ελλάδα".

Το λινκ εγώ έγραψα ότι είναι σημερινό και άρα πιο πρόσφατο από της Μάνδρου, όπως και το ότι έχει ήδη πρώτη απόφαση για το αίτημα Κουφοντίνα, δεν καταλαβαίνω καν τι προσπαθείς να αποδείξεις, εκτός από το ότι δεν γνώριζες την απόφαση Σαρπ. Το ότι έχει προσδιοριστεί η κατ' ουσίαν εκδίκαση της υπόθεσης την 2 Απρίλιου ήταν γνωστό από χθες, γνωστό δεν ήταν η απόφαση επί της προσωρινής διαταγής η οποία έκρινε αναρμοδιότητα.

Η κρίση αναρμοδιότητας φυσικά δεν είναι ούτε υπέρ ούτε κατά Κουφοντίνα, όταν κανένα δικαστήριο δεν έχει κάνει κρίση ουσίας, και σε αυτό βέβαια ψευδόσουν όταν έγραψες ότι δεν έχει δικαιωθεί.

Για τα λοιπά, φιλάκια, σου πόσταρα ήδη που ξεκίνησες την μανούρα.

Άβαταρ μέλους
Νon4me
Δημοσιεύσεις: 10209
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 12:20
Phorum.gr user: Νon4me

Re: Άλλη μια «δροσερή πνοή Δημοκρατίας»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νon4me » 09 Μαρ 2021, 18:07

nostromos έγραψε:
09 Μαρ 2021, 17:52
ειμαι περιεργος να δω τι θα γραφουνε καποιοι για την εκρηξη κρουσματων κορονοιου ...
κατι σε αγωνιστικο ;12218


Άβαταρ μέλους
kameron
Δημοσιεύσεις: 8175
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 00:47
Phorum.gr user: kameron

Re: Άλλη μια «δροσερή πνοή Δημοκρατίας»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kameron » 09 Μαρ 2021, 18:14

aljawn έγραψε:
09 Μαρ 2021, 18:06

Άσε τώρα την προσπάθεια απεμπλοκής όταν για να εκτρέψεις την συζήτηση, εσύ ο ίδιος ανέφερες τον... Σεβαστίδη (τον οποίο ουδέποτε έχω αναφέρει προσωπικά, ούτε καν γνωρίζω). Φυσικά και δημοσίευσα κάποια δεδομένα του επαγγέλματος μου, δικαίωμα μου είναι εξάλλου, όπως και εσύ έχεις δημοσιεύσει το ότι εργάζεσαι στο εξωτερικό. Η διαφορά μας είναι ότι εγώ δεν σου έκανα προσωπική επίθεση του στυλ "είσαι άχρηστος γι' αυτό πήρες τον μπούλο από Ελλάδα".

Το λινκ εγώ έγραψα ότι είναι σημερινό και άρα πιο πρόσφατο από της Μάνδρου, όπως και το ότι έχει ήδη πρώτη απόφαση για το αίτημα Κουφοντίνα, δεν καταλαβαίνω καν τι προσπαθείς να αποδείξεις, εκτός από το ότι δεν γνώριζες την απόφαση Σαρπ. Το ότι έχει προσδιοριστεί η κατ' ουσίαν εκδίκαση της υπόθεσης την 2 Απρίλιου ήταν γνωστό από χθες, γνωστό δεν ήταν η απόφαση επί της προσωρινής διαταγής η οποία έκρινε αναρμοδιότητα.

Η κρίση αναρμοδιότητας φυσικά δεν είναι ούτε υπέρ ούτε κατά Κουφοντίνα, όταν κανένα δικαστήριο δεν έχει κάνει κρίση ουσίας, και σε αυτό βέβαια ψευδόσουν όταν έγραψες ότι δεν έχει δικαιωθεί.

Για τα λοιπά, φιλάκια, σου πόσταρα ήδη που ξεκίνησες την μανούρα.
Αυτά τα δικηγορίστικα κράτα τα για το ειρηνοδικείο.

Βεβαίως και θα μπορούσες να γράψεις αντίστοιχα ότι "είμαι άχρηστος και πήρα τον μπούλο από την Ελλάδα", όπως εγώ σου έγραψα ότι η νομική σου κρίση πάσχει γιατί είναι μεροληπτική. Δικαίωμα και των δυο μας είναι τέτοιου είδους κρίσεις. Αυτό που δεν είναι δικαίωμά σου είναι να βρίζεις χυδαία με τους χαρακτηρισμούς που χρησιμοποίησες, και δεν είναι η πρώτη φορά.

Για το ΣτΕ, αυτό που είπα είναι ότι η κατ'ουσία εκδίκαση θα διεξαχθεί στις 2.4., εσύ έλεγες ότι δεν πρόκειται να ξανασχοληθεί. Για τις δυο αποφάσεις που ήδη ελήφθησαν κατά του Κουφοντίνα στις υπόλοιπες πτυχές της υπόθεσης, βλέπω ουδέν σχόλιο ακόμα.

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21489
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Άλλη μια «δροσερή πνοή Δημοκρατίας»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 09 Μαρ 2021, 18:19

Τωρινό είναι αυτό;; :o:o


Εικόνα

看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Γιάννης

Re: Άλλη μια «δροσερή πνοή Δημοκρατίας»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γιάννης » 09 Μαρ 2021, 18:21

πατησιωτης έγραψε:
09 Μαρ 2021, 13:58
Aς του κάνουν μήνυση του Κυρανάκη να δούμε που θα καταλήξει. Άλλωστε οι ίδιοι που φωνάζουν για στοχοποίηση ανακοίνωσαν τα ονόματα αστυνομικών,τη διεύθυνσή τους και τους στοχοποίησαν και οι ίδιοι.

Ποιοι το έκαναν αυτό; (εννοείται ότι οποίοι κι αν είναι, κανονικά θα πρέπει η δικαιοσύνη να τους σκίσει)

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών