Το ΝΙΚΗ είναι το πιο επικίνδυνο φασιστικό κόμμα αυτή τη στιγμή

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71040
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Το ΝΙΚΗ είναι το πιο επικίνδυνο φασιστικό κόμμα αυτή τη στιγμή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 11 Ιουν 2023, 18:38

Green Dragon έγραψε:
11 Ιουν 2023, 18:33
έργο_μακέτο έγραψε:
11 Ιουν 2023, 18:30
Εγώ από μικρό παιδί βλέπω μόνο τους παπάδες, τους σωβινιστές, και τους κάθε λογής κοινωνικούς δαρβινιστές να προσπαθούν να κυριαρχήσουν. Δεν με ανάγκασε ποτέ κανένας ΛΟΑΤΚΙ να γίνω όμοιός του.
Καλά, ναι, φάε διαφημίσεις προπαγάνδας με πούστηδες και λεσβίες και τρανς, φάε ταινίες του Χόλιγουντ που πλεόν όλες έχουν μέσα σιχαμερή πληρωμένη προπαγάνδα, φάε τρανς σε νηπιαγωγεία και τα ξαναλέμε μετά.

Η αριστερά είναι εντελώς εκτός τόπου και χρόνου και εκεί θα καταλήξει, στο απόλυτο μηδέν.
Και όλως τυχαίως στις χώρες που ήταν οι πιο ανοικτές στα πάντα, παρατηρείται μεγάλη αύξηση στα ποσοστά των εθνικιστικών κομμάτων που πριν μερικά χρόνια έπαιζαν σε ασήμαντα ποσοστά.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
έργο_μακέτο
Δημοσιεύσεις: 4411
Εγγραφή: 22 Σεπ 2021, 23:19
Phorum.gr user: έργο μακέτο

Re: Το ΝΙΚΗ είναι το πιο επικίνδυνο φασιστικό κόμμα αυτή τη στιγμή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από έργο_μακέτο » 11 Ιουν 2023, 18:39

southern έγραψε:
11 Ιουν 2023, 18:38
έργο_μακέτο έγραψε:
11 Ιουν 2023, 18:34
southern έγραψε:
11 Ιουν 2023, 18:31
Ο αντικρατισμος από και ως που είναι γνώρισμα φασιστικων και ημιφασιστικων κομμάτων; :smt017
Ιστορικά τα φασιστικα κόμματα είχαν μερικό αντικαπιταλισμο.
Μικρότερο κράτος σημαίνει και μικρότεροι φόροι.
Εννοείται βέβαια ότι στο θέμα του νερού δεν δέχομαι ιδιωτικοποίηση.
Ιστορικά ο φασισμός υποστήριζει τα συμφέροντα του μεγάλου κεφαλαίου, όχι απαραίτητα το μικρό κράτος. Το αντικρατισμός το προσάπτω στο ΝΙΚΗ παρατηρώντας τη ρητορική του στα θέματα δημόσιας εκπαίδευσης που και καλά δεν αφήνει τους γονείς να διαπαιδαγωγήσουν τα παιδιά τους όπως θέλουν (αμερικανιά).
Η εγκυκλοπαιδεια πάπυρος Λαρούς brittanica αναγνωρίζει τον μερικό αντικαπιταλισμο στα γνωρίσματα των φασιστικων και εθνικοσοσιαλιστικων κομμάτων.
Διάβασε την
Το ίδιο πράγμα λέμε.
- Have you been to Samos ?
- Yes, I was one of the first.
- No, you have not been to Samos!
- Yes I have!
- Look, you are not here today to insult me.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 35290
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Το ΝΙΚΗ είναι το πιο επικίνδυνο φασιστικό κόμμα αυτή τη στιγμή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 11 Ιουν 2023, 18:39

Δεν βλέπω που έχει αντικρατισμό η Νίκη πέρα από το γεγονός ότι εάν υπήρχε θα ήταν εμπόδιο σε οποιοδήποτε φασισμό.
Βέβαια εδώ θα κολλήσουμε στον ορισμό της έννοιας του φασισμού :D αλλά αυτό είναι άλλη υπόθεση.
Ούτε επικίνδυνο είναι διότι τα θρησκευτικά του χαρακτηριστικά είναι εμπόδιο για περαιτέρω επέκταση.
Εγώ λέω ότι καλύτερα θα είναι να περιμένουμε να τους ακούσουμε.Δεν γίνεται να υπάρχουν χωρίς να εμφανίζονται αιωνίως και να είστε σίγουροι ότι οι δημοσιογράφοι και οι άλλοι πολιτικοί θα τους κάνουν όλες τις δύσκολες ερωτήσεις.

Άβαταρ μέλους
Καβαλάρης
Δημοσιεύσεις: 1837
Εγγραφή: 01 Ιαν 2019, 18:07
Phorum.gr user: Doc McCoy
Τοποθεσία: Άγρια Δύση

Re: Το ΝΙΚΗ είναι το πιο επικίνδυνο φασιστικό κόμμα αυτή τη στιγμή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καβαλάρης » 11 Ιουν 2023, 18:39

έργο_μακέτο έγραψε:
11 Ιουν 2023, 18:37
Δεν μιλάμε για αυτά τα γένη ρε ηλίθιε.
Αυτά είναι τα γένη επιστημονικά. Αυτά που λέτε εσείς είναι φαντασιώσεις.
Αριστερά: Διανοητική γάγγραινα διαλύουσα τα εγκεφαλικά κύτταρα. Παράδειγμα:
Ναύτης έγραψε:
18 Μαρ 2024, 11:04
οι πρόγονοί σου -και οι δικοί μου- στην πλειονότητά τους δεν μιλούσαν τα ελληνικά στην καθημερινότητά τους.

Άβαταρ μέλους
έργο_μακέτο
Δημοσιεύσεις: 4411
Εγγραφή: 22 Σεπ 2021, 23:19
Phorum.gr user: έργο μακέτο

Re: Το ΝΙΚΗ είναι το πιο επικίνδυνο φασιστικό κόμμα αυτή τη στιγμή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από έργο_μακέτο » 11 Ιουν 2023, 18:40

Μπίστης έγραψε:
11 Ιουν 2023, 18:37
έργο_μακέτο έγραψε:
11 Ιουν 2023, 18:34

Ιστορικά ο φασισμός υποστήριζει τα συμφέροντα του μεγάλου κεφαλαίου, όχι απαραίτητα το μικρό κράτος.
:D
Μαλάκα χειρότερα απο κατηχητικό, καλύτερα να σε έπειθαν οι τραγοι που σε καταπιέζουν και μόνο που υπάρχουν (ενώ αν τους γράψεις στις μπάλλες σου δεν συνεχίζουν να υπάρχουν όπως οι αστικοί θεσμοί)
Διαφώτησέ με. Μίλα μου για το τι είναι στα αλήθεια ο φασισμός.
- Have you been to Samos ?
- Yes, I was one of the first.
- No, you have not been to Samos!
- Yes I have!
- Look, you are not here today to insult me.

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14128
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Το ΝΙΚΗ είναι το πιο επικίνδυνο φασιστικό κόμμα αυτή τη στιγμή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 11 Ιουν 2023, 18:41

Αν δεν υπήρχε η απαγόρευση ο Μπογδάνος κι ο Εμφιετζόγλου θα ήταν στη θέση της Νίκης :hammer:
Η Νικη στηρίζεται πολύ από τη γνωστή ιστοσελίδα Αντίβαρο
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14960
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Το ΝΙΚΗ είναι το πιο επικίνδυνο φασιστικό κόμμα αυτή τη στιγμή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 11 Ιουν 2023, 18:42

έργο_μακέτο έγραψε:
11 Ιουν 2023, 18:36
.
Δεν υπάρχουν γονείς που να αναγκάζουν τα παιδιά τους να δουν Χόλιγουντ.
:lol:
Είναι παντού, κάνουν τα μυαλά κομπόστα κι εσύ περιμένεις την άδεια των γονιών ?
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20516
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Το ΝΙΚΗ είναι το πιο επικίνδυνο φασιστικό κόμμα αυτή τη στιγμή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 11 Ιουν 2023, 18:42

έργο_μακέτο έγραψε:
11 Ιουν 2023, 18:36
Green Dragon έγραψε:
11 Ιουν 2023, 18:33
Καλά, ναι, φάε διαφημίσεις προπαγάνδας με πούστηδες και λεσβίες και τρανς, φάε ταινίες του Χόλιγουντ που πλεόν όλες έχουν μέσα σιχαμερή πληρωμένη προπαγάνδα, φάε τρανς σε νηπιαγωγεία και τα ξαναλέμε μετά.

Η αριστερά είναι εντελώς εκτός τόπου και χρόνου και εκεί θα καταλήξει, στο απόλυτο μηδέν.
Ξανά το ίδιο.
Δεν υπάρχουν που να αναγκάζουν τα παιδιά τους να δουν Χόλιγουντ. Υπάρχουν όμως αρκετοί γονείς που από μικρά τα αναγκάζουν να πηγαίνουν σε εκκλησίες, κατηχητικά κλπ
Δεν σε αναγκάζουν (ακόμα, κάτσε να έρθουν κάτι ωραίοι νόμοι που ψηφίζονται έξω να σε τρέχουν στα δικαστήρια για λάθος προσφώνηση) αλλά σε βομβαρδίζουν από παντού με δικαιωματιστική προπαγάνδα. Πλύση εγκεφάλου.

Τα κατηχητικά έπαιζαν από πάντα και μάλιστα με τα χρόνια βαίνουν μειούμενα, δεν βλέπω να έχουν δημιουργήσει κανένα πρόβλημα ούτε να σε κυνηγά κανένας αν δεν θες. Μια χαρά λειτουργεί η ανεξιθρησκεία στην χώρα.

Ερώτηση (πραγματική, όχι ρητορική-ειρωνική): Χαλάστηκες τόσο πολύ από τον θρίαμβο της ΝΔ που είπες 'ε δεν είναι και τόσο κακοί οι δικαιωματιστές, ας στηρίξουμε Συριζα'. Γιατί δεν τα έγραφες ακριβώς έτσι πριν λίγο καιρό.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71040
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Το ΝΙΚΗ είναι το πιο επικίνδυνο φασιστικό κόμμα αυτή τη στιγμή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 11 Ιουν 2023, 18:43

έργο_μακέτο έγραψε:
11 Ιουν 2023, 18:36
Green Dragon έγραψε:
11 Ιουν 2023, 18:33
έργο_μακέτο έγραψε:
11 Ιουν 2023, 18:30
Εγώ από μικρό παιδί βλέπω μόνο τους παπάδες, τους σωβινιστές, και τους κάθε λογής κοινωνικούς δαρβινιστές να προσπαθούν να κυριαρχήσουν. Δεν με ανάγκασε ποτέ κανένας ΛΟΑΤΚΙ να γίνω όμοιός του.
Καλά, ναι, φάε διαφημίσεις προπαγάνδας με πούστηδες και λεσβίες και τρανς, φάε ταινίες του Χόλιγουντ που πλεόν όλες έχουν μέσα σιχαμερή πληρωμένη προπαγάνδα, φάε τρανς σε νηπιαγωγεία και τα ξαναλέμε μετά.

Η αριστερά είναι εντελώς εκτός τόπου και χρόνου και εκεί θα καταλήξει, στο απόλυτο μηδέν.
Ξανά το ίδιο.
Δεν υπάρχουν γονείς που να αναγκάζουν τα παιδιά τους να δουν Χόλιγουντ. Υπάρχουν όμως αρκετοί γονείς που από μικρά τα αναγκάζουν να πηγαίνουν σε εκκλησίες, κατηχητικά κλπ
Σοβαρά τώρα, πόσους τέτοιους γονείς ξέρεις σήμερα; Εγώ δεν ξέρω ούτε έναν.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14128
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Το ΝΙΚΗ είναι το πιο επικίνδυνο φασιστικό κόμμα αυτή τη στιγμή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 11 Ιουν 2023, 18:43

έργο_μακέτο έγραψε:
11 Ιουν 2023, 18:40
Μπίστης έγραψε:
11 Ιουν 2023, 18:37
έργο_μακέτο έγραψε:
11 Ιουν 2023, 18:34

Ιστορικά ο φασισμός υποστήριζει τα συμφέροντα του μεγάλου κεφαλαίου, όχι απαραίτητα το μικρό κράτος.
:D
Μαλάκα χειρότερα απο κατηχητικό, καλύτερα να σε έπειθαν οι τραγοι που σε καταπιέζουν και μόνο που υπάρχουν (ενώ αν τους γράψεις στις μπάλλες σου δεν συνεχίζουν να υπάρχουν όπως οι αστικοί θεσμοί)
Διαφώτησέ με. Μίλα μου για το τι είναι στα αλήθεια ο φασισμός.
Εθνικιστικό κίνημα με αριστερές καταβολές και επιρροές. Ο Μουσολίνι ξεκίνησε ως αναρχοσυνδικαλιστης. Εγώ δεν τους θεωρω ακροδεξιούς αλλά ως ένα ιδιαίτερο ξεχωριστό χώρο.
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14960
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Το ΝΙΚΗ είναι το πιο επικίνδυνο φασιστικό κόμμα αυτή τη στιγμή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 11 Ιουν 2023, 18:43

έργο_μακέτο έγραψε:
11 Ιουν 2023, 18:40
Μπίστης έγραψε:
11 Ιουν 2023, 18:37
έργο_μακέτο έγραψε:
11 Ιουν 2023, 18:34

Ιστορικά ο φασισμός υποστήριζει τα συμφέροντα του μεγάλου κεφαλαίου, όχι απαραίτητα το μικρό κράτος.
:D
Μαλάκα χειρότερα απο κατηχητικό, καλύτερα να σε έπειθαν οι τραγοι που σε καταπιέζουν και μόνο που υπάρχουν (ενώ αν τους γράψεις στις μπάλλες σου δεν συνεχίζουν να υπάρχουν όπως οι αστικοί θεσμοί)
Διαφώτησέ με. Μίλα μου για το τι είναι στα αλήθεια ο φασισμός.
Σοσιαλιστικό παρακλάδι, αντικαπιταλιστικό
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14128
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Το ΝΙΚΗ είναι το πιο επικίνδυνο φασιστικό κόμμα αυτή τη στιγμή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 11 Ιουν 2023, 18:44

Μπίστης έγραψε:
11 Ιουν 2023, 18:43
έργο_μακέτο έγραψε:
11 Ιουν 2023, 18:40
Μπίστης έγραψε:
11 Ιουν 2023, 18:37

:D
Μαλάκα χειρότερα απο κατηχητικό, καλύτερα να σε έπειθαν οι τραγοι που σε καταπιέζουν και μόνο που υπάρχουν (ενώ αν τους γράψεις στις μπάλλες σου δεν συνεχίζουν να υπάρχουν όπως οι αστικοί θεσμοί)
Διαφώτησέ με. Μίλα μου για το τι είναι στα αλήθεια ο φασισμός.
Σοσιαλιστικό παρακλάδι, αντικαπιταλιστικό
:goodpost:
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Libre arbitre
Δημοσιεύσεις: 12673
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2022, 23:48
Phorum.gr user: Βασίλης

Re: Το ΝΙΚΗ είναι το πιο επικίνδυνο φασιστικό κόμμα αυτή τη στιγμή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Libre arbitre » 11 Ιουν 2023, 18:44

Εικόνα
:a0452: Οι Ρώσοι αφαίμαξαν την Ευρώπη ανεβάζοντας το φυσικό αέριο 20 φορές μέσα σε 2 χρόνια!!!
- Κάνουν τέτοια πράγματα οι ρωSSιστές; Είναι απλά γενοκτόνοι, οικοκτόνοι και αντιγκέι...
https://fr.m.wikipedia.org/wiki/Sp%C3%A ... l/newusers

Άβαταρ μέλους
έργο_μακέτο
Δημοσιεύσεις: 4411
Εγγραφή: 22 Σεπ 2021, 23:19
Phorum.gr user: έργο μακέτο

Re: Το ΝΙΚΗ είναι το πιο επικίνδυνο φασιστικό κόμμα αυτή τη στιγμή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από έργο_μακέτο » 11 Ιουν 2023, 18:44

ΓΑΛΗ έγραψε:
11 Ιουν 2023, 18:34
έργο_μακέτο έγραψε:
11 Ιουν 2023, 18:30
ΓΑΛΗ έγραψε:
11 Ιουν 2023, 18:28


Αυτήν ακριβώς την "ανοιχτή" αλλά απολύτως γραμμική προσέγγιση εννοώ.

Γιατί ουδείς από τους "ανοιχτόμυαλους" αντιμετωπίζει με σεβασμό τα δικαιώματα των άλλων. Θέλουν απλώς να κυριαρχήσουν.
Εγώ από μικρό παιδί βλέπω μόνο τους παπάδες, τους σωβινιστές, και τους κάθε λογής κοινωνικούς δαρβινιστές να προσπαθούν να κυριαρχήσουν. Δεν με ανάγκασε ποτέ κανένας ΛΟΑΤΚΙ να γίνω όμοιός του.
Ούτε κι εμένα κάποιος παπάς να πάω να κοινωνήσω ή να παντρευτώ με θρησκευτικό γάμο κλπ

Κάπου μπλέκεις τους παπάδες με τα σόγια και αυτό είναι λάθος.

Το τι παίζει στον αθλητισμό με τα καταπιεσμένα δικαιώματα των αντρών που νοιώθουν γυναίκες, το έχεις πάρει χαμπάρι;

Ένα τυχαίο παράδειγμα αναφέρω.
Οι παπάδες και γενικότερα η Εκκλησία ασκεί επιρροή στα σόγια. Αν θέλω να παντρευτώ με πολιτικό γάμο μια κοπέλα, και η μητέρα της είναι θρησκόληπτη και το πει σε ένα παπά, ενδεχομένως αυτός να της βάλει λόγια ότι "να προσέχει το κοριτσάκι σου, δεν είναι σωστά πράγματα αυτά, γάμος χωρίς ευλογία Θεού δεν είναι γάμος". Είναι μεγάλο κεφάλαιο η θρησκεία στη ζωή των ανθρώπων, μεγαλύτερο από την πολιτική ιδεολογία η την ποδοσφαιρική ομάδα.
- Have you been to Samos ?
- Yes, I was one of the first.
- No, you have not been to Samos!
- Yes I have!
- Look, you are not here today to insult me.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20516
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Το ΝΙΚΗ είναι το πιο επικίνδυνο φασιστικό κόμμα αυτή τη στιγμή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 11 Ιουν 2023, 18:44

ΓΑΛΗ έγραψε:
11 Ιουν 2023, 18:43
έργο_μακέτο έγραψε:
11 Ιουν 2023, 18:36
Ξανά το ίδιο.
Δεν υπάρχουν γονείς που να αναγκάζουν τα παιδιά τους να δουν Χόλιγουντ. Υπάρχουν όμως αρκετοί γονείς που από μικρά τα αναγκάζουν να πηγαίνουν σε εκκλησίες, κατηχητικά κλπ
Σοβαρά τώρα, πόσους τέτοιους γονείς ξέρεις σήμερα; Εγώ δεν ξέρω ούτε έναν.
Δες το πιο πάνω σχόλιό μου, είναι μια απόπειρα να μπω στην ψυχολογία αυτών των δημοσιεύσεων του έργο_μακέτο. Φυσικά θέλω να δω την απάντησή του. Προτιμώ να μην βιαστεί να την δώσει, να την σκεφτεί με την ησυχία του.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Green Dragon την 11 Ιουν 2023, 18:46, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών