Δημοσιογράφος του BBC σε Μητοτάκη..Είστε σοβαρός,δεν βρήκατε γυναίκες;

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38292
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Δημοσιογράφος του BBC σε Μητοτάκη..Είστε σοβαρός,δεν βρήκατε γυναίκες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 12 Ιούλ 2019, 23:31

pal έγραψε:
12 Ιούλ 2019, 19:01
ΓΑΛΗ έγραψε:
12 Ιούλ 2019, 13:13
pal έγραψε:
12 Ιούλ 2019, 13:04

Φίλε, όταν πρωτοήρθα στο παλιό πχωρουμ, το "τράβα πλύνε κάνα πιάτο" έστρεχε και δεν το έσβηναν οι διαχειριστές. Τώρα άρχισε να γίνεται η κατάσταση ανεκτή και φιλική προς τη χρήστρια.
:lol:

Σιγά το πρόβλημα βρε pal. Aυτός που θα σου πει "τράβα πλύνε κανα πιάτο" είναι η κλάση που θα βρει γυναίκα που ξέρει μόνον να πλένει πιάτα και θα τον βάλει να της πληρώνει και το μανικιούρ, επειδή είναι άρχοντας.
Κι ο Ρομά που κρατάει την κόρη του και τη γυναίκα του στο σπίτι αναλφάβητες γιατί Ρομά κουλτούρα κι έτσι κι ο τζιχάντ που τους φοράει μαντήλες και τις κουμπουριάζει και τις ξυλοφορτώνει όποτε γουστάρει δεν είναι κάνας αξιοζήλευτος. Αυτά όμως δεν πρέπει να θεωρούνται ανεκτά για να τελειώνουν σιγά σιγά.
Ρε συ, τι κι αν όντως δεν θεωρείται αποδεκτό το γεγονός ότι η πλειοψηφία των ρομά δεν στέλνει τα παιδάκια στο σχολείο, είναι και θεωρείται απαράδεκτο και βασικά είναι και καραπαράνομο, αλλάζει κάτι; αυτό είναι κάτι που πραγματικά πρέπει να το αλλάξουν μόνοι τους αυτοί οι άνθρωποι, δε γίνεται αλλιώς και δεν είναι και τίποτα φρέσκιοι στην Ελλάδα, είναι παλιές πουτάνες, ξέρουν τι κάνουν θέλω να πω δε γίνεται στην τύχη.
Ελπίζω να μην είσαι αφελής γιατί γενικά πολύ όμορφα τα λες.
:wink
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
pal
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 681
Εγγραφή: 25 Ιουν 2019, 17:04
Phorum.gr user: pal

Re: Δημοσιογράφος του BBC σε Μητοτάκη..Είστε σοβαρός,δεν βρήκατε γυναίκες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pal » 12 Ιούλ 2019, 23:55

Λίνο Βεντούρα έγραψε:
12 Ιούλ 2019, 19:48
pal έγραψε:
12 Ιούλ 2019, 18:57
Sid Vicious έγραψε:
12 Ιούλ 2019, 13:10

Τα παραλές, ίδια εποχή ήμασταν στο φόρουμ. Από την άλλη είναι κλασσική πρακτική αντχομινιάς αυτό, είναι μειονεκτικό για τον άλλον που το λέει και όχι για σένα, κι εγώ δούλευα ως πακετάς όταν πρωτομπήκα ξες πόσες φορές είχα ακούσει (ειδικά από αριστερούς) αντε τράβα φερε κανα σουβλακι; :lol: Σιγα το πραγμα , το ιδιο στυλ ειναι.
Η μεγάλη πλάκα όμως είναι ότι ακόμη και αυτου του στυλ απαντησεις που λες, "τράβα πλύνε κάποιο πιάτο", στο φόρουμ τις περισσότερες φορές τις έχω πετύχει να τις κάνουν οι και καλά ευαίσθητοι και προοδευτικοι.
Δεν τα παραλέω και δε με ενδιαφέρει ποιος το έλεγε. Με ενδιαφέρει ότι πέρναγε στο ντούκου, μαζί με πολλά άλλα που λέγονταν τότε και περνούσαν στο ντούκου κι ήταν το πχωρουμ σαν αθλητικό καφενείο. Ευτυχώς εκπολιτίστηκε πολύ από τότε.
Πολύ ευαίσθητη είσαι Παλ. Πώς θα τα καταφέρεις σε ζόρικες καταστάσεις (όπως πχ η πολιτική) με τέτοια στάση;
Το σύνδρομο του κακομαθημένου παιδιού, είναι αυτό, που, για κάποιον λόγο το έχουν πολλές σύγχρονες γυναίκες (και όχι μόνον):
-Τι παίζετε εκεί;
-Το Παιχνίδι.
-Α, θέλω να παίξω κι εγώ!
-Ωραία, αυτοί είναι οι κανόνες, έτσι το παίζουμε εμείς.
-Όχι! Δεν θέλω αυτούς τους κανόνες! Θα τους αλλάξουμε, θα βάλουμε κανόνα σύμφωνα με τον οποίο όποιος μου κάνει φάουλ θα εκδιώκεται από το παιχνίδι, κανόνα με τον οποίον θα απαγορεύεται οποιαδήποτε ενέργεια που θα μπορούσε να μου στερήσει την νίκη, κανόνα που να με αβαντάρει με χ πόντους σε κάθε κίνηση και κανόνα που να διαβεβαιώνει πως θα βγαίνω εγώ νικήτρια κτλ κτλ
Ακριβώς αυτό είναι το παιχνίδι που παίζεται τώρα και ως εκ τούτου υπάρχουν και τα αποτελέσματα που βλέπουμε.
Το ψέμα έχει κοντά ποδάρια

Άβαταρ μέλους
pal
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 681
Εγγραφή: 25 Ιουν 2019, 17:04
Phorum.gr user: pal

Re: Δημοσιογράφος του BBC σε Μητοτάκη..Είστε σοβαρός,δεν βρήκατε γυναίκες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pal » 13 Ιούλ 2019, 00:01

sys3x έγραψε:
12 Ιούλ 2019, 23:31
pal έγραψε:
12 Ιούλ 2019, 19:01
ΓΑΛΗ έγραψε:
12 Ιούλ 2019, 13:13


:lol:

Σιγά το πρόβλημα βρε pal. Aυτός που θα σου πει "τράβα πλύνε κανα πιάτο" είναι η κλάση που θα βρει γυναίκα που ξέρει μόνον να πλένει πιάτα και θα τον βάλει να της πληρώνει και το μανικιούρ, επειδή είναι άρχοντας.
Κι ο Ρομά που κρατάει την κόρη του και τη γυναίκα του στο σπίτι αναλφάβητες γιατί Ρομά κουλτούρα κι έτσι κι ο τζιχάντ που τους φοράει μαντήλες και τις κουμπουριάζει και τις ξυλοφορτώνει όποτε γουστάρει δεν είναι κάνας αξιοζήλευτος. Αυτά όμως δεν πρέπει να θεωρούνται ανεκτά για να τελειώνουν σιγά σιγά.
Ρε συ, τι κι αν όντως δεν θεωρείται αποδεκτό το γεγονός ότι η πλειοψηφία των ρομά δεν στέλνει τα παιδάκια στο σχολείο, είναι και θεωρείται απαράδεκτο και βασικά είναι και καραπαράνομο, αλλάζει κάτι; αυτό είναι κάτι που πραγματικά πρέπει να το αλλάξουν μόνοι τους αυτοί οι άνθρωποι, δε γίνεται αλλιώς και δεν είναι και τίποτα φρέσκιοι στην Ελλάδα, είναι παλιές πουτάνες, ξέρουν τι κάνουν θέλω να πω δε γίνεται στην τύχη.
Ελπίζω να μην είσαι αφελής γιατί γενικά πολύ όμορφα τα λες.
:wink
Η απάντηση αυτή δόθηκε στα πλαίσια συγκεκριμένης συζήτησης.
Αν ήμουν Ρομά, θα με ενδιέφερε και πάρα πολύ μάλιστα που τα παιδάκια και ιδίως τα κορίτσια δεν πάνε σχολείο και θα προσπαθούσα να κάνω κάτι γι αυτό. Δεν είμαι Θεός, δεν είμαι σούπερμαν, θα έβαζα όμως το λιθαράκι μου.
Τώρα που είμαι μέλος της κοινωνίας αυτής της χώρας, με ενδιαφέρει που υπάρχουν πρόσωπα που λένε "τράβα πλύνε πιάτα" και τέτοια. Δεν είμαι Θεός, δεν είμαι σούπερμαν, βάζω όμως ένα λιθαράκι. Και εμμέσως, ζητώ από τη Γαλή κι από όλους εσάς, να βάλετε κι εσείς, άμα θέλετε.
Αυτό λέω.
Το ψέμα έχει κοντά ποδάρια

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Δημοσιογράφος του BBC σε Μητοτάκη..Είστε σοβαρός,δεν βρήκατε γυναίκες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 13 Ιούλ 2019, 00:39

Pam έγραψε:
12 Ιούλ 2019, 12:41
Highlander έγραψε:
11 Ιούλ 2019, 18:39
Professor έγραψε:
11 Ιούλ 2019, 18:37
Δεν μπορούσα να το ακούσω. Για το ότι εκλέγονται περισσότεροι άνδρες παρά γυναίκες ευθύνονται οι γυναίκες που ψηφίζουν κυρίως άνδρες. Εγώ τα 2/3 των σταυρών τα βάζω σε γυναίκες (κυρίως τη διάθεση και την ειλικρίνεια λαμβάνω υπόψιν), αλλά σχεδόν πάντα υπάρχουν ικανότεροι άνδρες υποψήφιοι.
Για τις ελάχιστες γυναίκες στη νέα κυβέρνηση λέει το άρθρο και όχι για τις γυναίκες βουλευτές.
Δεν παίζει ρόλο μόνο ο αριθμός των γυναικών.Η θέση της γυναίκας π.χ στην Ελλάδα είναι πολύ καλύτερη από ότι η θέση της στο Πακιστάν ,στο Μπαγκλαντές,στην Ινδία κτλ παρόλο που το Πακιστάν, το Μπαγκλαντές και η Ινδία έχουν εκλέξει γυναίκες πρωθυπουργούς(το Μπαγκλαντές και σήμερα έχει γυναικα πρωθυπουργό και μάλιστα έχει γυναίκες πρωθυπουργούς συνεχόμενα από το 1993) καο η Ελλάδα δεν έχει εκλέξουν ποτέ γυναίκα πρωθυπουργό (η Βασιλική Θάνου δε πιάνεται γιατί δεν ήταν εκλεγμένη).
Ναι, φυσικά και δεν είναι η μόνη παράμετρος η παρουσία γυναικών στην πολιτική σκηνή. Είναι όμως ένα ακόμα ενδεικτικό των καταλοίπων της ανισότητας, όχι μόνο στην Ελλάδα αλλά και σε άλλες χώρες (βασικά σχεδόν όλες).

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Δημοσιογράφος του BBC σε Μητοτάκη..Είστε σοβαρός,δεν βρήκατε γυναίκες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 13 Ιούλ 2019, 00:41

under έγραψε:
12 Ιούλ 2019, 23:10
Ποιο ειναι το προβλημα να προτρεψει ενας αντρας μια γυναικα να παει να πλυνει κανενα πιατο ; Με αγαπη το λεμε και ενδιαφερον για την ψυχικη σας ισορροπια.
Η πολιτικη διαταρασσει την ισορροπια σας.Το γνωριμο σπιτικο περιβαλλον επαναφερει την ηρεμια σας.
Η μεγάλη φιλοευρωπαϊκή φιλελεύθερη παράταξη :011::smt005:

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38292
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Δημοσιογράφος του BBC σε Μητοτάκη..Είστε σοβαρός,δεν βρήκατε γυναίκες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 13 Ιούλ 2019, 13:44

pal έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 00:01
sys3x έγραψε:
12 Ιούλ 2019, 23:31
pal έγραψε:
12 Ιούλ 2019, 19:01


Κι ο Ρομά που κρατάει την κόρη του και τη γυναίκα του στο σπίτι αναλφάβητες γιατί Ρομά κουλτούρα κι έτσι κι ο τζιχάντ που τους φοράει μαντήλες και τις κουμπουριάζει και τις ξυλοφορτώνει όποτε γουστάρει δεν είναι κάνας αξιοζήλευτος. Αυτά όμως δεν πρέπει να θεωρούνται ανεκτά για να τελειώνουν σιγά σιγά.
Ρε συ, τι κι αν όντως δεν θεωρείται αποδεκτό το γεγονός ότι η πλειοψηφία των ρομά δεν στέλνει τα παιδάκια στο σχολείο, είναι και θεωρείται απαράδεκτο και βασικά είναι και καραπαράνομο, αλλάζει κάτι; αυτό είναι κάτι που πραγματικά πρέπει να το αλλάξουν μόνοι τους αυτοί οι άνθρωποι, δε γίνεται αλλιώς και δεν είναι και τίποτα φρέσκιοι στην Ελλάδα, είναι παλιές πουτάνες, ξέρουν τι κάνουν θέλω να πω δε γίνεται στην τύχη.
Ελπίζω να μην είσαι αφελής γιατί γενικά πολύ όμορφα τα λες.
:wink
Η απάντηση αυτή δόθηκε στα πλαίσια συγκεκριμένης συζήτησης.
Αν ήμουν Ρομά, θα με ενδιέφερε και πάρα πολύ μάλιστα που τα παιδάκια και ιδίως τα κορίτσια δεν πάνε σχολείο και θα προσπαθούσα να κάνω κάτι γι αυτό. Δεν είμαι Θεός, δεν είμαι σούπερμαν, θα έβαζα όμως το λιθαράκι μου.
Τώρα που είμαι μέλος της κοινωνίας αυτής της χώρας, με ενδιαφέρει που υπάρχουν πρόσωπα που λένε "τράβα πλύνε πιάτα" και τέτοια. Δεν είμαι Θεός, δεν είμαι σούπερμαν, βάζω όμως ένα λιθαράκι. Και εμμέσως, ζητώ από τη Γαλή κι από όλους εσάς, να βάλετε κι εσείς, άμα θέλετε.
Αυτό λέω.
Τι λιθαράκι ρε παλουλίνι, δεν αφήνω άπλυτο πιάτο ούτε για δείγμα (χωρίς καν να προλάβεις να με διατάξεις) και είμαι και ημίθεος.
:a040:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
pal
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 681
Εγγραφή: 25 Ιουν 2019, 17:04
Phorum.gr user: pal

Re: Δημοσιογράφος του BBC σε Μητοτάκη..Είστε σοβαρός,δεν βρήκατε γυναίκες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pal » 13 Ιούλ 2019, 13:48

sys3x έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 13:44
pal έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 00:01
sys3x έγραψε:
12 Ιούλ 2019, 23:31


Ρε συ, τι κι αν όντως δεν θεωρείται αποδεκτό το γεγονός ότι η πλειοψηφία των ρομά δεν στέλνει τα παιδάκια στο σχολείο, είναι και θεωρείται απαράδεκτο και βασικά είναι και καραπαράνομο, αλλάζει κάτι; αυτό είναι κάτι που πραγματικά πρέπει να το αλλάξουν μόνοι τους αυτοί οι άνθρωποι, δε γίνεται αλλιώς και δεν είναι και τίποτα φρέσκιοι στην Ελλάδα, είναι παλιές πουτάνες, ξέρουν τι κάνουν θέλω να πω δε γίνεται στην τύχη.
Ελπίζω να μην είσαι αφελής γιατί γενικά πολύ όμορφα τα λες.
:wink
Η απάντηση αυτή δόθηκε στα πλαίσια συγκεκριμένης συζήτησης.
Αν ήμουν Ρομά, θα με ενδιέφερε και πάρα πολύ μάλιστα που τα παιδάκια και ιδίως τα κορίτσια δεν πάνε σχολείο και θα προσπαθούσα να κάνω κάτι γι αυτό. Δεν είμαι Θεός, δεν είμαι σούπερμαν, θα έβαζα όμως το λιθαράκι μου.
Τώρα που είμαι μέλος της κοινωνίας αυτής της χώρας, με ενδιαφέρει που υπάρχουν πρόσωπα που λένε "τράβα πλύνε πιάτα" και τέτοια. Δεν είμαι Θεός, δεν είμαι σούπερμαν, βάζω όμως ένα λιθαράκι. Και εμμέσως, ζητώ από τη Γαλή κι από όλους εσάς, να βάλετε κι εσείς, άμα θέλετε.
Αυτό λέω.
Τι λιθαράκι ρε παλουλίνι, δεν αφήνω άπλυτο πιάτο ούτε για δείγμα (χωρίς καν να προλάβεις να με διατάξεις) και είμαι και ημίθεος.
:a040:
:hebit::hebit::hebit::hebit::g094::g094:
Το ψέμα έχει κοντά ποδάρια

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71646
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Δημοσιογράφος του BBC σε Μητοτάκη..Είστε σοβαρός,δεν βρήκατε γυναίκες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 13 Ιούλ 2019, 14:05

pal έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 13:44
Τώρα που είμαι μέλος της κοινωνίας αυτής της χώρας, με ενδιαφέρει που υπάρχουν πρόσωπα που λένε "τράβα πλύνε πιάτα" και τέτοια. Δεν είμαι Θεός, δεν είμαι σούπερμαν, βάζω όμως ένα λιθαράκι. Και εμμέσως, ζητώ από τη Γαλή κι από όλους εσάς, να βάλετε κι εσείς, άμα θέλετε.
Δεν υπάρχει περίπτωση να βάλω έστω και έναν κόκκο άμμου στο πρότζεκτ.

Να το ξεκαθαρίσουμε αυτό. :D
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
pal
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 681
Εγγραφή: 25 Ιουν 2019, 17:04
Phorum.gr user: pal

Re: Δημοσιογράφος του BBC σε Μητοτάκη..Είστε σοβαρός,δεν βρήκατε γυναίκες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pal » 13 Ιούλ 2019, 14:09

ΓΑΛΗ έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 14:05
pal έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 13:44
Τώρα που είμαι μέλος της κοινωνίας αυτής της χώρας, με ενδιαφέρει που υπάρχουν πρόσωπα που λένε "τράβα πλύνε πιάτα" και τέτοια. Δεν είμαι Θεός, δεν είμαι σούπερμαν, βάζω όμως ένα λιθαράκι. Και εμμέσως, ζητώ από τη Γαλή κι από όλους εσάς, να βάλετε κι εσείς, άμα θέλετε.
Δεν υπάρχει περίπτωση να βάλω έστω και έναν κόκκο άμμου στο πρότζεκτ.

Να το ξεκαθαρίσουμε αυτό. :D
Το ψέμα έχει κοντά ποδάρια

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71646
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Δημοσιογράφος του BBC σε Μητοτάκη..Είστε σοβαρός,δεν βρήκατε γυναίκες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 13 Ιούλ 2019, 14:15

ΓΑΛΗ έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 14:05
pal έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 13:44
Τώρα που είμαι μέλος της κοινωνίας αυτής της χώρας, με ενδιαφέρει που υπάρχουν πρόσωπα που λένε "τράβα πλύνε πιάτα" και τέτοια. Δεν είμαι Θεός, δεν είμαι σούπερμαν, βάζω όμως ένα λιθαράκι. Και εμμέσως, ζητώ από τη Γαλή κι από όλους εσάς, να βάλετε κι εσείς, άμα θέλετε.
Δεν υπάρχει περίπτωση να βάλω έστω και έναν κόκκο άμμου στο πρότζεκτ.

Να το ξεκαθαρίσουμε αυτό. :D
E, από τη στιγμή που έγινε σαφές ότι δεν θέλουμε ή δεν θέλουν ή ό,τι θυμούνται χαίρονται και πουλάνε φεμινιστικές παπαριές κατά περίπτωση για να παραστήσουν κάτι που δεν μπορούν να είναι για δυο γενιές ακόμα λόγω βιωμάτων, το θέμα έχει κλείσει.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΓΑΛΗ την 13 Ιούλ 2019, 14:18, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
pal
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 681
Εγγραφή: 25 Ιουν 2019, 17:04
Phorum.gr user: pal

Re: Δημοσιογράφος του BBC σε Μητοτάκη..Είστε σοβαρός,δεν βρήκατε γυναίκες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pal » 13 Ιούλ 2019, 14:17

ΓΑΛΗ έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 14:15
pal έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 14:09
ΓΑΛΗ έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 14:05


Δεν υπάρχει περίπτωση να βάλω έστω και έναν κόκκο άμμου στο πρότζεκτ.

Να το ξεκαθαρίσουμε αυτό. :D
E, από τη στιγμή που έγινε σαφές ότι δεν θέλουμε ή δεν θέλουν ή ό,τι θυμούνται χαίρονται και πουλάνε φεμινιστικές παπαριές κατά περίπτωση/i], το θέμα έχει κλείσει.


Επιλογή σου είναι να συμφωνείς με την υποεκπροσώπηση ή να διαφωνείς αλλά να μην κάνεις τίποτε γι αυτό.
Το ψέμα έχει κοντά ποδάρια

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71646
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Δημοσιογράφος του BBC σε Μητοτάκη..Είστε σοβαρός,δεν βρήκατε γυναίκες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 13 Ιούλ 2019, 14:22

ΓΑΛΗ έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 14:15
pal έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 14:09


E, από τη στιγμή που έγινε σαφές ότι δεν θέλουμε ή δεν θέλουν ή ό,τι θυμούνται χαίρονται και πουλάνε φεμινιστικές παπαριές κατά περίπτωση/i], το θέμα έχει κλείσει.


Επιλογή σου είναι να συμφωνείς με την υποεκπροσώπηση ή να διαφωνείς αλλά να μην κάνεις τίποτε γι αυτό.


pal, κάνε μου τη χάρη, το τελευταίο που χρειάζομαι είναι κήρυγμα και παραπονάκια.

Eιδικώς, όταν παίζουν θέματα, τα οποία βρωμάνε από μισογυνισμό και στα οποία όλοι οι ευαισθητοποιημένοι αποφεύγουν να πάρουν θέση μην τυχόν και τους χαλάσει το αριστερό πρεστίζ.

Αρκετά μ' αυτήν τη γελοιότητα. :lol:
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
stella
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 3992
Εγγραφή: 17 Απρ 2018, 10:09
Phorum.gr user: stella

Re: Δημοσιογράφος του BBC σε Μητοτάκη..Είστε σοβαρός,δεν βρήκατε γυναίκες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stella » 13 Ιούλ 2019, 14:25

fagano3 έγραψε:
12 Ιούλ 2019, 15:47
Στις εκλογες , δυστυχως, εχουν δικαιωμα ψηφου και οι γυναικες.

Παρολα αυτα πρωτα αυτες αποφευγουν να ψηφισουν γυναικες.

Ο λογος ειναι οτι ξερουν καλυτερα απο τους ανδρες οτι τις γυναικες δεν τις ενδιαφερει η πολιτικη , ειναι το αντιστοιχο του να διαλεγω κουρτινες για τους ανδρες

και οτι μια γυναικα που ασχολειται με την πολιτικη ανηκει σε μια απο τις τρεις κατηγοριες
ι/ γονος
ιι. γλαστρα πολυτελειας
ιιι, ημιτρελη , υστερικια, κακογαμημενη

Το ιιι ειναι συνηθως αριστερες οποτε η νδ εχει ακομα λιγοτερες γυναικες.(ευτυχως)
Seriously?

Ελπίζω να τρολάρεις, Φαγανούλη. Το δικαίωμα ψήφου έχει κατοχυρωθεί, έπειτα από σκληρούς αγώνες. Και το γεγονός ότι πολλές ψήφοι είναι για το ρέμα δεν είναι θέμα φύλου, αλλά ποιότητας σκέψης και πολλών άλλων παραμέτρων (οι περισσότεροι άνθρωποι εξ ορισμού είναι ηλίθιοι, τι να κάνουμε;;;)

Φυσικά και η αντιστοιχία κουρτίνες-πολιτική δεν έχει καμία λογική. Πολλές είναι οι γυναίκες που ασχολούνται με την Πολιτική και αυτό αποδεικνύει την εξέλιξη της κοινωνίας. Και η ΝΔ έχει τέτοιες γυναίκες. Ας πούμε στις Ευρωεκλογές ήμουν εφορευτική επιτροπή (γμσ τα) και κάθισα όλη μέρα στο εκλογικό κέντρο, συζητώντας. Γραφικοί πέρασαν πολλοί, από όλες τις παρατάξεις. Αυτή που με βοήθησε περισσότερο ήταν από το ΚΚΕ. Αυτή που με εντυπωσίασε περισσότερο ήταν με τη Νέα Δημοκρατία, τόσο με την ποιότητα λόγου όσο και με την συμπεριφορά της καθ' όλη τη διάρκεια της διαδικασίας. Στο τέλος φυσικά της είπα "χαριτολογώντας" ότι χαραμίζεται με την παράταξη που επέλεξε, αλλά και πάλι δεν συφύλιασε. Τέσπα, θέλω να πω ότι θα βρεις άξιους ανθρώπους σε κάθε ιδεολογία (σχεδόν) και δεν είναι θέμα φύλου.

Οκ, συμφωνώ ότι το σεξ σε βοηθά να ξελαμπικάρεις σε κάθε πτυχή της καθημερινότητας, οπότε η έλλειψή του έχει παρενέργειες, όχι μόνο στην ενασχόληση της Πολιτικής.
Γενικότερα, πάντως, τα στερεότυπα καλά κρατούν και στο πχόρουμ εν έτει 2019. Με ταξιδεύει αρκετά χρόνια πίσω, όταν έγραφα καθημερινά εδώ.

Στο θέμα της ποσόστωσης, είναι άσχημο το γεγονός ότι πρέπει να υπάρχει. Κανονικά έπρεπε να είναι κοινή λογική, βίωμα, κάτι κοινώς αποδεκτό ότι οφείλει μια κοινωνία να εκπροσωπείται από άνδρες και γυναίκες ΣΧΕΔΟΝ ισόποσα ή τουλάχιστον όχι με αυτό το χάσμα που βλέπουμε και σήμερα.

Χόρχε ντελ Σάλτο

Re: Δημοσιογράφος του BBC σε Μητοτάκη..Είστε σοβαρός,δεν βρήκατε γυναίκες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χόρχε ντελ Σάλτο » 13 Ιούλ 2019, 14:30

stella έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 14:25
fagano3 έγραψε:
12 Ιούλ 2019, 15:47
Στις εκλογες , δυστυχως, εχουν δικαιωμα ψηφου και οι γυναικες.

Παρολα αυτα πρωτα αυτες αποφευγουν να ψηφισουν γυναικες.

Ο λογος ειναι οτι ξερουν καλυτερα απο τους ανδρες οτι τις γυναικες δεν τις ενδιαφερει η πολιτικη , ειναι το αντιστοιχο του να διαλεγω κουρτινες για τους ανδρες

και οτι μια γυναικα που ασχολειται με την πολιτικη ανηκει σε μια απο τις τρεις κατηγοριες
ι/ γονος
ιι. γλαστρα πολυτελειας
ιιι, ημιτρελη , υστερικια, κακογαμημενη

Το ιιι ειναι συνηθως αριστερες οποτε η νδ εχει ακομα λιγοτερες γυναικες.(ευτυχως)
Seriously?

Ελπίζω να τρολάρεις, Φαγανούλη. Το δικαίωμα ψήφου έχει κατοχυρωθεί, έπειτα από σκληρούς αγώνες. Και το γεγονός ότι πολλές ψήφοι είναι για το ρέμα δεν είναι θέμα φύλου, αλλά ποιότητας σκέψης και πολλών άλλων παραμέτρων (οι περισσότεροι άνθρωποι εξ ορισμού είναι ηλίθιοι, τι να κάνουμε;;;)

Φυσικά και η αντιστοιχία κουρτίνες-πολιτική δεν έχει καμία λογική. Πολλές είναι οι γυναίκες που ασχολούνται με την Πολιτική και αυτό αποδεικνύει την εξέλιξη της κοινωνίας. Και η ΝΔ έχει τέτοιες γυναίκες. Ας πούμε στις Ευρωεκλογές ήμουν εφορευτική επιτροπή (γμσ τα) και κάθισα όλη μέρα στο εκλογικό κέντρο, συζητώντας. Γραφικοί πέρασαν πολλοί, από όλες τις παρατάξεις. Αυτή που με βοήθησε περισσότερο ήταν από το ΚΚΕ. Αυτή που με εντυπωσίασε περισσότερο ήταν με τη Νέα Δημοκρατία, τόσο με την ποιότητα λόγου όσο και με την συμπεριφορά της καθ' όλη τη διάρκεια της διαδικασίας. Στο τέλος φυσικά της είπα "χαριτολογώντας" ότι χαραμίζεται με την παράταξη που επέλεξε, αλλά και πάλι δεν συφύλιασε. Τέσπα, θέλω να πω ότι θα βρεις άξιους ανθρώπους σε κάθε ιδεολογία (σχεδόν) και δεν είναι θέμα φύλου.

Οκ, συμφωνώ ότι το σεξ σε βοηθά να ξελαμπικάρεις σε κάθε πτυχή της καθημερινότητας, οπότε η έλλειψή του έχει παρενέργειες, όχι μόνο στην ενασχόληση της Πολιτικής.
Γενικότερα, πάντως, τα στερεότυπα καλά κρατούν και στο πχόρουμ εν έτει 2019. Με ταξιδεύει αρκετά χρόνια πίσω, όταν έγραφα καθημερινά εδώ.

Στο θέμα της ποσόστωσης, είναι άσχημο το γεγονός ότι πρέπει να υπάρχει. Κανονικά έπρεπε να είναι κοινή λογική, βίωμα, κάτι κοινώς αποδεκτό ότι οφείλει μια κοινωνία να εκπροσωπείται από άνδρες και γυναίκες ΣΧΕΔΟΝ ισόποσα ή τουλάχιστον όχι με αυτό το χάσμα που βλέπουμε και σήμερα.
Δε διαβασα τι γράφεις...Αλλά όλοι οι παλιοί είναι εδώ,; τι διάολο έπαιξε;

Άβαταρ μέλους
pal
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 681
Εγγραφή: 25 Ιουν 2019, 17:04
Phorum.gr user: pal

Re: Δημοσιογράφος του BBC σε Μητοτάκη..Είστε σοβαρός,δεν βρήκατε γυναίκες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pal » 13 Ιούλ 2019, 14:32

ΓΑΛΗ έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 14:22
ΓΑΛΗ έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 14:15
pal έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 14:09


E, από τη στιγμή που έγινε σαφές ότι δεν θέλουμε ή δεν θέλουν ή ό,τι θυμούνται χαίρονται και πουλάνε φεμινιστικές παπαριές κατά περίπτωση/i], το θέμα έχει κλείσει.


Επιλογή σου είναι να συμφωνείς με την υποεκπροσώπηση ή να διαφωνείς αλλά να μην κάνεις τίποτε γι αυτό.


pal, κάνε μου τη χάρη, το τελευταίο που χρειάζομαι είναι κήρυγμα και παραπονάκια.

Eιδικώς, όταν παίζουν θέματα, τα οποία βρωμάνε από μισογυνισμό και στα οποία όλοι οι ευαισθητοποιημένοι αποφεύγουν να πάρουν θέση μην τυχόν και τους χαλάσει το αριστερό πρεστίζ.

Αρκετά μ' αυτήν τη γελοιότητα. :lol:


Δε σου κάνω κήρυγμα, απλά έχουμε διαφορετικό τρόπο αξιολόγησης. Για εσένα το ποιοι υποστηρίζουν μία άποψη αποτελεί παράγοντα για το αν θα την υποστηρίξεις ή όχι, εμένα με ενδιαφέρει σχεδόν αποκλειστικά και στο μέτρο που αυτό είναι εφικτό, καθώς οι άνθρωποι έχουμε την τάση να γινόμαστε υποκειμενικοί, αν κάτι το βλέπω true ή false. Καταλαβαίνω τον τρόπο σκέψης σου και τον σέβομαι και καθόλου δεν τον κατακρίνω. Ελπίζω να καταλαβαίνεις κι εσύ τον δικό μου.
Το ψέμα έχει κοντά ποδάρια

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών