Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 11054
Εγγραφή: 27 Αύγ 2018, 12:00

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ » 08 Ιουν 2019, 18:15

Ορέστης 35 έγραψε:
08 Ιουν 2019, 17:48
Και μαζι σου να την εχεις παλι σε κουβαλανε στο τμημα αμα γουσταρουνε. Με ειχαν βουτηξει πολλες φορες πιτσιρικα που πηγαινα στο βιβλιοπωλειο του Παπασωτηριου και τους ρωταγα καθ οδον γιατι δεν πιανουν του εμπορους ναρκωτικων στην Ομονοια. Εκει ειναι αρμοδιοτητα του τμηματος Ομονοιας μου απανταγαν. Θα φαμε πολυ ζορι οσοι κατοικουμε στο κεντρο με Κουλη. Φουμο ραστα και βραχιολια για να γλιτωσουμε.
Εσυ δεν ειχες ανοιξει ενα νημα που ελεγες οτι θα ψηφισεις ΝΔ ή μπακογιαννη ή κατι τετοιο τελος παντων? Ή λαθος θυαμαμαι?

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14797
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 08 Ιουν 2019, 18:16

Τύπε, πρέπει να είσαι μεγάλη αλητόφατσα, με ύφος που ψάχνει για μανούρες και δεν μασάει από μπατσοπαιχνιδάκια συμπεριφοράς.

:smt023
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19428
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 08 Ιουν 2019, 18:25

Όταν σε σταματούν αστυνομικοί για εξακρίβωση , να αναρωτηθείς το τι περίεργα χαρακτηριστικά είχες στην εμφάνιση σου η συμπεριφορά που τους τράβηξαν την προσοχή προκειμενου να σε θεωρήσουν ως ύποπτο .

Ορέστης 35

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 08 Ιουν 2019, 18:26

ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
08 Ιουν 2019, 18:15
Ορέστης 35 έγραψε:
08 Ιουν 2019, 17:48
Και μαζι σου να την εχεις παλι σε κουβαλανε στο τμημα αμα γουσταρουνε. Με ειχαν βουτηξει πολλες φορες πιτσιρικα που πηγαινα στο βιβλιοπωλειο του Παπασωτηριου και τους ρωταγα καθ οδον γιατι δεν πιανουν του εμπορους ναρκωτικων στην Ομονοια. Εκει ειναι αρμοδιοτητα του τμηματος Ομονοιας μου απανταγαν. Θα φαμε πολυ ζορι οσοι κατοικουμε στο κεντρο με Κουλη. Φουμο ραστα και βραχιολια για να γλιτωσουμε.
Εσυ δεν ειχες ανοιξει ενα νημα που ελεγες οτι θα ψηφισεις ΝΔ ή μπακογιαννη ή κατι τετοιο τελος παντων? Ή λαθος θυαμαμαι?
Μεταξυ Μπακογιαννη και Ηλιοβλακα στηριξα Μπακογιαννη αλλα αμα παρουν και την κυβερνηση οι νεοδημοκρατες θα εχουμε προβληματα. Δε φτανει ενα κοστουμι και ενα επωνυμο για να εγγυηθει τη σταθεροτητα της χωρας. Την ενταση και το διχασμο που υπαρχει στην κοινωνια τα αντιλαμβανεστε ή τα βλεπω μονο εγω. Η λογικη του γινομαστε κυβερνηση και τωρα ειμαστε εμεις απο πανω και εσεις απο κατω δε θα βγει σε καλο. Μονο ενα κεντρωο κομμα μπορει να εγγυηθει τη σταυεροτητα της χωρας και να εφαρμοσει το rule of law. Προσωπικα ως ανθρωπος σε επισφαλη κοινωνικοοικονομικη θεση δε θα ηθελα να περασω τα επομενα 4 χρονια στην Ελλαδα. Φοβαμαι οτι παλι εγω θα γινω το εξιλαστηριο θυμα.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19428
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 08 Ιουν 2019, 18:29

Εδώ που τα λέμε , δεν βλέπω το τι πρόβλημα υπάρχει σε αστυνομικό έλεγχο και εξακριβώσεις στοιχείων εαν.τα αστυνομικά όργανα είναι ευγενικά και τυπικά στην συμπεριφορά τους (χωρις να κάνουν κατάχρηση εξουσίας )

Ορέστης 35

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 08 Ιουν 2019, 18:32

Feindflug έγραψε:
08 Ιουν 2019, 18:16
Τύπε, πρέπει να είσαι μεγάλη αλητόφατσα, με ύφος που ψάχνει για μανούρες και δεν μασάει από μπατσοπαιχνιδάκια συμπεριφοράς.

:smt023
Ευτυχως δεν ψαρωσα λογω εμπειριας.... Απο εδω και μπρος πρεπει να προσεχω που κυκλοφορω.
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
08 Ιουν 2019, 18:25
Όταν σε σταματούν αστυνομικοί για εξακρίβωση , να αναρωτηθείς το τι περίεργα χαρακτηριστικά είχες στην εμφάνιση σου η συμπεριφορά που τους τράβηξαν την προσοχή προκειμενου να σε θεωρήσουν ως ύποπτο .
Απο εμφανιση φοραγα παπουτσια αθλητικα nike, σορτσακι μπλε nike, τισερτ λευκο nike και καπελακι μπλε nike, Καθαρα ηταν, απ την μπουγαδα τα ειχα παρει, ενταξει τα εχω πολλα χρονια βεβαια γιατι ειμαι φτωχος... Ειχα την εμφανιση φτωχου.
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
08 Ιουν 2019, 18:29
Εδώ που τα λέμε , δεν βλέπω το τι πρόβλημα υπάρχει σε αστυνομικό έλεγχο και εξακριβώσεις στοιχείων εαν.τα αστυνομικά όργανα είναι ευγενικά και τυπικά στην συμπεριφορά τους (χωρις να κάνουν κατάχρηση εξουσίας )
Οτι μπορει να σε κουβαλησουν στο τμημα και να σε ταλαιπωρησουν ακομα και αν εχεις προβλημα υγειας.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27292
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 08 Ιουν 2019, 18:33

Ερμής έγραψε:
08 Ιουν 2019, 17:57
Ταυτοτητα στο δρόμο ούτε μια φορά δε μου εχουν ζητήσει τόσα χρόνια.
Να με σταματάνε με το αυτοκινητο, κάθε τρεις και λίγο.
Καγκουριάρικο;
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

ΚΑDYRΟV
Δημοσιεύσεις: 420
Εγγραφή: 09 Οκτ 2018, 14:52

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΚΑDYRΟV » 08 Ιουν 2019, 18:35

αν εχεις μαζι σου το χαρτι απο ψυχιατρο καθαριζεις

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19428
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 08 Ιουν 2019, 18:36

Έτσι , θέλουμε συχνούς και τακτικους αστυνομικούς ελέγχους για να αισθανόμαστε ασφαλείς

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27292
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 08 Ιουν 2019, 18:39

Ορέστης 35 έγραψε:
08 Ιουν 2019, 18:32
Feindflug έγραψε:
08 Ιουν 2019, 18:16
Τύπε, πρέπει να είσαι μεγάλη αλητόφατσα, με ύφος που ψάχνει για μανούρες και δεν μασάει από μπατσοπαιχνιδάκια συμπεριφοράς.

:smt023
Ευτυχως δεν ψαρωσα λογω εμπειριας.... Απο εδω και μπρος πρεπει να προσεχω που κυκλοφορω.
Τί είδους εμπειρία είναι αυτή; :smt017
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 11054
Εγγραφή: 27 Αύγ 2018, 12:00

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ » 08 Ιουν 2019, 18:41

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
08 Ιουν 2019, 18:29
εαν.τα αστυνομικά όργανα είναι ευγενικά και τυπικά στην συμπεριφορά τους (χωρις να κάνουν κατάχρηση εξουσίας )

:smt005:

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 08 Ιουν 2019, 18:41

Ορέστης 35 έγραψε:
08 Ιουν 2019, 17:57
Λαθος κανεις αρα πες μου τι συμπερασμα βγαινει απο το σταματημα ενος κανονικης εμφανισης ανθρωπου, Ελληνος, μερα μεσημερι, εξω απο το Δημαρχειο Αθηνων.
Λάθος κάνεις θα μου έλεγαν και οι κύριοι της φωτογραφίας:

Εικόνα

Άμα δεν δούμε φωτογραφία δεν μπορούμε να αποφανθούμε, ουάν γουέϊ ορ ενάδερ.

Έπειτα πιό δημαρχείο ήταν ; Το παλιό ή το καινούριο ;
Είχε προηγηθεί κάποιο επεισόδιο ;
Κρατούσες μιλκσέϊκ, πέτρα, κοντάρι ;
Μήπως είχες συνομιλήσει με κάποιον ύποπτο τύπο πριν από τη σύλληψη ;
Σου είπαν "μας έστειλε ο Μπακογιάννης" ;

Επίσης πρέπει να ξέρετε ότι στις προηγμένες Ευρωπαϊκές χώρες το loitering απαγορεύεται.
Μιά φορά μου είχε συμβεί στας Αγγλίας το εξής:
Πάω να παραδώσω ένα disco equipment σε ένα φίλο, ολόκληρη εγκατάσταση.
Πήγα στις 5.00 μμ με two piece suit και γραβάτα, κλούκλος.
Βλέπω ότι δεν είχε γυρίσει από το γραφείο του αλλά και ότι η διπλανή pub δεν είχε ανοίξει ακόμα, οπότε λέω δε μαμιέτε, άστα τα πράγματα εδώ μπροστά στην πόρτα και θα τα φυλάω 10-20 λεπτά μέχρι να έρθει ο άλλος.
Αμέσως λοιπόν έρχονται δύο μπατσίου και αρχίζουν να μου κάνουν εξακρίβωση.
Είχε και μία χαλκομανία ενός κοριτσιού τόπλες κολλημένη απάνω το deck recorder και μου λέει ο μπατσίου στο τέλος "ααα πονηρούλη, έχεις και σέξυ φώτο εσύ.".
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14797
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 08 Ιουν 2019, 18:44

Ορέστης 35 έγραψε:
08 Ιουν 2019, 18:32
Feindflug έγραψε:
08 Ιουν 2019, 18:16
Τύπε, πρέπει να είσαι μεγάλη αλητόφατσα, με ύφος που ψάχνει για μανούρες και δεν μασάει από μπατσοπαιχνιδάκια συμπεριφοράς.

:smt023
Ευτυχως δεν ψαρωσα λογω εμπειριας.... Απο εδω και μπρος πρεπει να προσεχω που κυκλοφορω.
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
08 Ιουν 2019, 18:25
Όταν σε σταματούν αστυνομικοί για εξακρίβωση , να αναρωτηθείς το τι περίεργα χαρακτηριστικά είχες στην εμφάνιση σου η συμπεριφορά που τους τράβηξαν την προσοχή προκειμενου να σε θεωρήσουν ως ύποπτο .
Απο εμφανιση φοραγα παπουτσια αθλητικα nike, σορτσακι μπλε nike, τισερτ λευκο nike και καπελακι μπλε nike, Καθαρα ηταν, απ την μπουγαδα τα ειχα παρει, ενταξει τα εχω πολλα χρονια βεβαια γιατι ειμαι φτωχος... Ειχα την εμφανιση φτωχου.
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
08 Ιουν 2019, 18:29
Εδώ που τα λέμε , δεν βλέπω το τι πρόβλημα υπάρχει σε αστυνομικό έλεγχο και εξακριβώσεις στοιχείων εαν.τα αστυνομικά όργανα είναι ευγενικά και τυπικά στην συμπεριφορά τους (χωρις να κάνουν κατάχρηση εξουσίας )
Οτι μπορει να σε κουβαλησουν στο τμημα και να σε ταλαιπωρησουν ακομα και αν εχεις προβλημα υγειας.
Μήπως ήταν ειδική, αστυνομική δύναμη του τμήματος Reebok της Ασφάλειας, τύπε;
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 11054
Εγγραφή: 27 Αύγ 2018, 12:00

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ » 08 Ιουν 2019, 18:46

Εξακρίβωση στοιχείων
Αν σας σταματήσει αστυνόμος στο δρόμο και απαιτήσει να του δείξετε την αστυνομική σας ταυτότητα, οφείλετε να το κάνετε. Αν αρνηθείτε, μπορεί να τιμωρηθείτε με φυλάκιση από 10 ημέρες ως 1 χρόνο. (άρθρο 157 του νόμου 2458/1953).
ΠΡΟΣΟΧΗ: Αφού δείξετε την ταυτότητά σας, έχετε εκπληρώσει τις νόμιμες υποχρεώσεις σας. Μην απαντάτε σε άλλες ερωτήσεις, τύπου «τι κάνεις εδώ;» «πού πηγαίνεις;» κλπ διότι είναι παράνομες. Μπορεί στη συνέχεια οι αστυνόμοι να σας ζητήσουν να τους ακολουθήσετε στο τμήμα για «εξακρίβωση στοιχείων». Εφόσον έχετε δείξει την ταυτότητά σας, αυτό είναι παράνομο, γι’ αυτό οφείλετε να διαμαρτυρηθείτε. Αν παρ’ όλα αυτά σας αναγκάσουν να τους ακολουθήσετε, τότε αυτό που συμβαίνει είναι στην πραγματικότητα μία παράνομη σύλληψη, αφού σας πηγαίνουν στο τμήμα χωρίς να υπάρχει ούτε ένταλμα σύλληψης ούτε κλήση για προσαγωγή μάρτυρα! Άρα στο τμήμα πρέπει απλώς να δώσετε και πάλι τα στοιχεία σας και να αρνηθείτε να απαντήσετε σε οποιαδήποτε άλλη ερώτηση. Να επαναλαμβάνετε διαρκώς πως είναι παράνομο να σας κρατούν εκεί και να απαιτείτε να μιλήσετε με το δικηγόρο σας.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19428
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 08 Ιουν 2019, 18:47

ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
08 Ιουν 2019, 18:41
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
08 Ιουν 2019, 18:29
εαν.τα αστυνομικά όργανα είναι ευγενικά και τυπικά στην συμπεριφορά τους (χωρις να κάνουν κατάχρηση εξουσίας )

:smt005:

Εμένα όσες φορές με έχουν σταματήσει αστυνομικοί για έλεγχο , με αυτοκίνητο η πεζο, και αυτοί ήταν ευγενικοί απέναντι μου και εγώ απέναντι τους

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών