Ηλίας Κασιδιάρης: Δικαιώθηκε για την μήνυση Δημητρά "για υποκίνηση ρατσιστικού μίσους"

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9675
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Ηλίας Κασιδιάρης: Δικαιώθηκε για την μήνυση Δημητρά "για υποκίνηση ρατσιστικού μίσους"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 28 Απρ 2023, 14:30

sys3x έγραψε:
28 Απρ 2023, 14:08
Bic έγραψε:
28 Απρ 2023, 14:01
sys3x έγραψε:
28 Απρ 2023, 13:55

Μισό, το πρόβλημά μας είναι ο Χελώνος για το ότι αυτή η συγκεκριμένη κυβέρνηση έχει καταγαμήσει πολυεπίπεδα το πολίτευμα της χώρας;
Ρε Παβλόφ, που ακούς Κούλης και τρέχεις να κράξεις ( :lol: ), ο Χελώνος τα έκανε σκατά με το νήμα.

Άλλο πράμα είδε στο βίντεο (προφανώς δεν κάθισε να το δει καν, τον τίτλο διάβασε, κι αυτόν λάθος), άλλο πράμα έβαλε σαν τίτλο αρχικά πριν να τον αλλάξει, πήγε μετά να το διορθώσει και ξανάβαλε λάθος τίτλο... γενικά του γάμησε τα πρέκια του νήματος. Γι' αυτό του είπα να το πετάξει εντελώς και να το ξαναβάλει, έμπλεξε τα μπούτια του. Λογικά δεν το πρόλαβες απ' την αρχή για να το λες, όσοι το είδαν μόλις ανέβηκε, αυτό σχολίασαν.
Μα δεν με ενδιαφέρει το οπ, έλεοc, στο πχώρουμ είμαστε :), το ερώτημα μου λοιπόν, για να το κάνω πενηνταράκια, δεν αφορά το οπ, αφορά τα σχόλια σας από κάτω.
Δεν το απάντησες, δεν πειράζει. :)
Εμένανε πάντως δεν μου φταίει ο Χελώνος και να σου πω και γιατί, γιατί ο Χελώνος δεν είναι ένα κακομαθημένο μουνόπανο που δεν έχει δουλέψει ποτέ στην ζωή του θεωρώντας ότι αυτός ο γαμημένος τόπος είναι το τσιφλίκι του καταγαμώντας κάθε τι που ορίζει αυτό το γαμημένο πολίτευμα μας ως δημοκρατικό όσο δημοκρατικό τέλος πάντων μπορεί να θεωρηθεί.
:)
Ασχολήσου με τον Χελώνο εσύ, εγώ Παβλώφ, ντεν ξέρει τπτ.
:P
Δεν σ' ενδιαφέρει μεν, αλλά στο ποστ μου που παρέθεσες, στο OP αναφερόμουν. Οπότε, τι πρέπει να καταλάβω εγώ; :102:

Τα δε σχόλιά μας από κάτω όπως λες, αφού καταστάλαξε τελικά το νήμα στη μορφή και το θέμα που βλέπεις, σταμάτησαν να αφορούν τον Χελώνο και το πώς το διαχειρίστηκε. Και είμαστε και σχετικά εντός θέματος, με τον Ένοπλο εννοώ, στην κουβέντα που ανοίξαμε περί μειονοτήτων. ΟΚ, τα σχόλιά μας δεν αφορούν την απαλλαγή του Κασιδιάρη από τις κατηγορίες, κατανοητό αυτό, αλλά πάνω σ' αυτό που συζητάμε αφορούσαν οι κατηγορίες για ρατσιστικά σχόλια κλπ.

Όσο για τον Χελώνο δε, που λες ότι δεν σου φταίει κι ότι είναι καλό παιδί κλπ, με είδες πουθενά να έχω πει το αντίθετο; Διαφωνούμε σε πολλά (σχεδόν σε όλα), αλλά αν με την ιδεολογία που έχει και που δεν την αποδέχομαι πολιτικά δεν τον θεωρούσα αξιόλογο άτομο, απλά δεν θα συζητούσα μαζί του.
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9675
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Ηλίας Κασιδιάρης: Δικαιώθηκε για την μήνυση Δημητρά "για υποκίνηση ρατσιστικού μίσους"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 28 Απρ 2023, 14:34

Kauldron έγραψε:
28 Απρ 2023, 14:28
Bic έγραψε:
28 Απρ 2023, 14:20
Kauldron έγραψε:
28 Απρ 2023, 14:03


Ρε τύπε, ο Χελώνος είδε το λάθος, το διόρθωσε και τελείωσε το πράμα.
Από 'κει και πέρα το "τα έκανε σκατά" ειδικά σ' αυτό το πχόρουμ, όπου γίνονται συνέχεια "λάθη" ή λάθη, είναι μια παπαριά και μισή, που απλά τη λές για να βγείς στην επίθεση, και να ακυρώσεις την είδηση.
Κατ' αρχάς, γιατί μου συγχύζεσαι; Ακόμα και η επισήμανση του λάθους σου (τουλάχιστον από μένα), έγινε με καλή πρόθεση, αν και σε σκωπτικό ύφος επειδή πλακίτσα κάνουμε αρκετά μεταξύ μας, δεν είχα καταλάβει ότι σ' ενοχλεί κάτι τέτοιο.

Καμμιά διάθεση για ακύρωση της όποιας είδησης δεν υπάρχει, μια χαρά έπιασα κι εγώ συζήτηση στη συνέχεια στο νήμα με άλλα μέλη και ούτε που ξανα-αναφέρθηκα σ' αυτά που είχαν γίνει στην αρχή, μέχρι να σχολιάσει ο sys, που χωρίς να ξέρει (φαντάζομαι) τι είχε γίνει, είπε αυτό που είπε.

Και όσο για τα "σκατά" που λέω, τα έκανες, δεν τα έκανες; Λάθη γίνονται όντως, καμμιά αντίρρηση. Εσύ εδώ όμως το πήγες σε άλλο επίπεδο το πράμα. Στην αρχή άνοιξες νήμα με τίτλο "Κασιδιάρης: δικαίωση για το όνομα Έλληνες" (ή κάπως έτσι), βάζοντας ένα βίντεο που είχε τίτλο για την "δικαίωση για τα ρατσιστικά", αλλά το πραγματικό του θέμα ήταν η δικηγόρος που απλά μιλούσε για το όνομα του κόμματος, τις προσφυγές, τι θα αποφασίσει ο ΑΠ κλπ. Σου επισημαίνει κάποιος (Ναύτης) ότι στο βίντεο πουθενά δεν αναφέρεται κάτι περί δικαίωσης, βλέπεις τον τίτλο του βίντεο και αλλάζεις τον τίτλο του νήματος αντίστοιχα. Σου ξαναεντοπίζουν ότι ναι μεν άλλαξες τον τίτλο, αλλά το βίντεο συνεχίζει να είναι άσχετο με το θέμα, πας και κάνεις κι άλλη αλλαγή στο αρχικό ποστ βγάζοντας το βίντεο και βάζοντας λινκ με την είδηση (επιτέλους!).

Πόσο πιο "σκατά", δηλαδή; Ξεκίνησε από Τσάμπιονς Λιγκ η εκπομπή, στην πορεία έγινε Ρολάν Γκαρός και τελικά κατέληξε ντοκιμαντέρ για μυρμηγκοφάγους... :lol:
Ρε Ισίλδουρα, απ' τη στιγμή που το παραδέχτηκα και το διόρθωσα, τί το συνεχίζεις?
Μα... μα... εγώ...

Ρε χαμένε, δεν το συνεχίζω λέμε. Όχι χωρίς λόγο, δηλαδή. Μια φορά το ανέφερα επειδή απάντησα στον sys, κι άλλη μια φορά απαντώντας σε σένα, επειδή σου δημιουργήθηκε η εντύπωση ότι το κάνω σκόπιμα για να αποπροσανατολίσω και καλά την κουβέντα. Που δεν το κάνω, φυσικά, αφού μετά διόρθωσής σου και προ sys δεν το ανέφερα ξανά. Αυτό λέω.

ΟΚ, δεν ξανα-εξηγώ τίποτα. Τέρμα. Θύμωσα τώρα, θα κρατήσω την ανάσα μου μέχρι να σκάσω.
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49397
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Ηλίας Κασιδιάρης: Δικαιώθηκε για την μήνυση Δημητρά "για υποκίνηση ρατσιστικού μίσους"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 28 Απρ 2023, 14:35

Ε, που να σκάσεις. :P
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71265
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ηλίας Κασιδιάρης: Δικαιώθηκε για την μήνυση Δημητρά "για υποκίνηση ρατσιστικού μίσους"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 28 Απρ 2023, 14:36

sys3x έγραψε:
28 Απρ 2023, 14:08
Εμένανε πάντως δεν μου φταίει ο Χελώνος και να σου πω και γιατί, γιατί ο Χελώνος δεν είναι ένα κακομαθημένο μουνόπανο που δεν έχει δουλέψει ποτέ στην ζωή του θεωρώντας ότι αυτός ο γαμημένος τόπος είναι το τσιφλίκι του καταγαμώντας κάθε τι που ορίζει αυτό το γαμημένο πολίτευμα μας ως δημοκρατικό όσο δημοκρατικό τέλος πάντων μπορεί να θεωρηθεί.
Ε, τότε δεν πρέπει να σου φταίνε και όσοι δεν είναι κακομαθημένα μουνόπανα που δεν έχουν δουλέψει ποτέ στη ζωή τους κλπ κλπ κλπ

Αλλά για κάποιο μυστήριο λόγο, σου φταίνε. :lol:
Gavalas for President! :grfl:

ΛΑΔΩΜΑ, ΛΑΔΩΜΑ, ΛΑΔΩΜΑ (όχι το χριστιανικό, το άλλο)

Άβαταρ μέλους
Libre arbitre
Δημοσιεύσεις: 12757
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2022, 23:48
Phorum.gr user: Βασίλης

Re: Ηλίας Κασιδιάρης: Δικαιώθηκε για την μήνυση Δημητρά "για υποκίνηση ρατσιστικού μίσους"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Libre arbitre » 28 Απρ 2023, 14:36

Kolovrat έγραψε:
28 Απρ 2023, 12:22
Πάλι fake news τα ρωσοψεκ.
Δεν είναι απλά ρωσοψεκ. Είναι και ναζιδιαρηδες.
:a0452: Οι Ρώσοι αφαίμαξαν την Ευρώπη ανεβάζοντας το φυσικό αέριο 20 φορές μέσα σε 2 χρόνια!!!
- Κάνουν τέτοια πράγματα οι ρωSSιστές; Είναι απλά γενοκτόνοι, οικοκτόνοι και αντιγκέι...
https://fr.m.wikipedia.org/wiki/Sp%C3%A ... l/newusers

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 35347
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Ηλίας Κασιδιάρης: Δικαιώθηκε για την μήνυση Δημητρά "για υποκίνηση ρατσιστικού μίσους"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 28 Απρ 2023, 14:37

ΓΑΛΗ έγραψε:
28 Απρ 2023, 14:36
sys3x έγραψε:
28 Απρ 2023, 14:08
Εμένανε πάντως δεν μου φταίει ο Χελώνος και να σου πω και γιατί, γιατί ο Χελώνος δεν είναι ένα κακομαθημένο μουνόπανο που δεν έχει δουλέψει ποτέ στην ζωή του θεωρώντας ότι αυτός ο γαμημένος τόπος είναι το τσιφλίκι του καταγαμώντας κάθε τι που ορίζει αυτό το γαμημένο πολίτευμα μας ως δημοκρατικό όσο δημοκρατικό τέλος πάντων μπορεί να θεωρηθεί.
Ε, τότε δεν πρέπει να σου φταίνε και όσοι δεν είναι κακομαθημένα μουνόπανα που δεν έχουν δουλέψει ποτέ στη ζωή τους κλπ κλπ κλπ

Αλλά για κάποιο μυστήριο λόγο, σου φταίνε. :lol:
Αφού δεν ψηφίζουν σωστά,φταίνε. :8)

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Ηλίας Κασιδιάρης: Δικαιώθηκε για την μήνυση Δημητρά "για υποκίνηση ρατσιστικού μίσους"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 28 Απρ 2023, 14:37

Kauldron έγραψε:
28 Απρ 2023, 12:03
nowhere έγραψε:
28 Απρ 2023, 12:02
διακρίνω μια ευχαρίστηση για την δικαίωση του κασιδιάρη σύντροφε?
Ο,τιδήποτε είναι μείον για τους ανόητους και υποκριτές νεοταξίτες, καλό θεωρώ οτι είναι.
το ιδιο συστημα εξυπηρετει ο βρωμερος κατσαριδιαρης :102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71265
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ηλίας Κασιδιάρης: Δικαιώθηκε για την μήνυση Δημητρά "για υποκίνηση ρατσιστικού μίσους"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 28 Απρ 2023, 14:40

πατησιωτης έγραψε:
28 Απρ 2023, 14:37
ΓΑΛΗ έγραψε:
28 Απρ 2023, 14:36
sys3x έγραψε:
28 Απρ 2023, 14:08
Εμένανε πάντως δεν μου φταίει ο Χελώνος και να σου πω και γιατί, γιατί ο Χελώνος δεν είναι ένα κακομαθημένο μουνόπανο που δεν έχει δουλέψει ποτέ στην ζωή του θεωρώντας ότι αυτός ο γαμημένος τόπος είναι το τσιφλίκι του καταγαμώντας κάθε τι που ορίζει αυτό το γαμημένο πολίτευμα μας ως δημοκρατικό όσο δημοκρατικό τέλος πάντων μπορεί να θεωρηθεί.
Ε, τότε δεν πρέπει να σου φταίνε και όσοι δεν είναι κακομαθημένα μουνόπανα που δεν έχουν δουλέψει ποτέ στη ζωή τους κλπ κλπ κλπ

Αλλά για κάποιο μυστήριο λόγο, σου φταίνε. :lol:
Αφού δεν ψηφίζουν σωστά,φταίνε. :8)
Σαφώς και όσοι πληρώνουν ή πλήρωναν τα ένσημα από την δική τους τσέπη, φταίνε.

Το σωστό να λέγεται. :lol:
Gavalas for President! :grfl:

ΛΑΔΩΜΑ, ΛΑΔΩΜΑ, ΛΑΔΩΜΑ (όχι το χριστιανικό, το άλλο)

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9675
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Ηλίας Κασιδιάρης: Δικαιώθηκε για την μήνυση Δημητρά "για υποκίνηση ρατσιστικού μίσους"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 28 Απρ 2023, 14:45

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
28 Απρ 2023, 14:07
Bic έγραψε:
28 Απρ 2023, 13:54
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
28 Απρ 2023, 13:43

Υπάρχει και η λογική πως αν τους είχες αναγνωρίσει ως Τούρκους μειονοτικούς πολίτες, θα μπορούσες να τους είχες σουτάρει, όπως έκανε το εθνοκομμουνιστικο βουλγαρικο κτήνος, με διάφορες αφορμές, 55, 74, κλπ. Αφού τους αναγνωρίσεις ως Έλληνες μουσουλμάνους, δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. :102:
Καλύτερα θρησκευτική μειονότητα, παρά οτιδήποτε άλλο. Πιστεύεις ότι πέρασε από εδώ καμμιά κυβέρνηση, που θα είχε το σθένος ή και την διάθεση να τους "σουτάρει" όπως λες; Μόνο προβλήματα θα είχαμε με μια εθνική μειονότητα, εκεί στα σύνορα και δίπλα στην Τουρκία. Μη βλέπεις τι τράβηξαν (και τραβάνε) οι δικοί μας στην Τουρκία. Εκεί δεν είναι Ελλάδα...
Αμφιβάλω αν υπήρχε διαφορά. Παντού υπάρχουν αναγνωρισμενες εθνικές μειονότητες, όπως και η δικιά μας στην Αλβανία, και κάθονται στα αυγα τους. Τώρα αν είσαι χεστης, αφορμές βρίσκονται για να στη φέρουν πάντα.
Εγώ πάλι βλέποντας τι έγινε πχ στην Κύπρο, δεν νομίζω ότι δεν θα υπήρχε διαφορά... :wink
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9675
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Ηλίας Κασιδιάρης: Δικαιώθηκε για την μήνυση Δημητρά "για υποκίνηση ρατσιστικού μίσους"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 28 Απρ 2023, 14:46

ΓΑΛΗ έγραψε:
28 Απρ 2023, 14:27
Bic έγραψε:
28 Απρ 2023, 13:54
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
28 Απρ 2023, 13:43

Υπάρχει και η λογική πως αν τους είχες αναγνωρίσει ως Τούρκους μειονοτικούς πολίτες, θα μπορούσες να τους είχες σουτάρει, όπως έκανε το εθνοκομμουνιστικο βουλγαρικο κτήνος, με διάφορες αφορμές, 55, 74, κλπ. Αφού τους αναγνωρίσεις ως Έλληνες μουσουλμάνους, δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. :102:
Καλύτερα θρησκευτική μειονότητα, παρά οτιδήποτε άλλο. Πιστεύεις ότι πέρασε από εδώ καμμιά κυβέρνηση, που θα είχε το σθένος ή και την διάθεση να τους "σουτάρει" όπως λες; Μόνο προβλήματα θα είχαμε με μια εθνική μειονότητα, εκεί στα σύνορα και δίπλα στην Τουρκία. Μη βλέπεις τι τράβηξαν (και τραβάνε) οι δικοί μας στην Τουρκία. Εκεί δεν είναι Ελλάδα...
Αν κατάλαβα καλά, το πρόβλημα είναι ότι ο Κασιδιάρης χαρακτήρισε ως Τούρκους αυτούς που προσδιορίζονται ως Τούρκοι... ή κάτι άλλο; :lol:
Ναι, αυτό. Αστείο, από όποια πλευρά κι αν το δεις. Από όποια, όμως.
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71265
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ηλίας Κασιδιάρης: Δικαιώθηκε για την μήνυση Δημητρά "για υποκίνηση ρατσιστικού μίσους"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 28 Απρ 2023, 14:49

Bic έγραψε:
28 Απρ 2023, 14:46
ΓΑΛΗ έγραψε:
28 Απρ 2023, 14:27
Bic έγραψε:
28 Απρ 2023, 13:54

Καλύτερα θρησκευτική μειονότητα, παρά οτιδήποτε άλλο. Πιστεύεις ότι πέρασε από εδώ καμμιά κυβέρνηση, που θα είχε το σθένος ή και την διάθεση να τους "σουτάρει" όπως λες; Μόνο προβλήματα θα είχαμε με μια εθνική μειονότητα, εκεί στα σύνορα και δίπλα στην Τουρκία. Μη βλέπεις τι τράβηξαν (και τραβάνε) οι δικοί μας στην Τουρκία. Εκεί δεν είναι Ελλάδα...
Αν κατάλαβα καλά, το πρόβλημα είναι ότι ο Κασιδιάρης χαρακτήρισε ως Τούρκους αυτούς που προσδιορίζονται ως Τούρκοι... ή κάτι άλλο; :lol:
Ναι, αυτό. Αστείο, από όποια πλευρά κι αν το δεις. Από όποια, όμως.
Αυτό ακριβώς λέω, δεν το βλέπω γραμμικά.

Και ακριβώς γι' αυτό θα επαναλάβω ότι ζούμε την περίοδο της καθιέρωσης τόσο της συστημικής όσο και της αντισυστημικής βλακείας. :lol:
Gavalas for President! :grfl:

ΛΑΔΩΜΑ, ΛΑΔΩΜΑ, ΛΑΔΩΜΑ (όχι το χριστιανικό, το άλλο)

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38205
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ηλίας Κασιδιάρης: Δικαιώθηκε για την μήνυση Δημητρά "για υποκίνηση ρατσιστικού μίσους"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 28 Απρ 2023, 14:50

Bic έγραψε:
28 Απρ 2023, 14:30
sys3x έγραψε:
28 Απρ 2023, 14:08
Bic έγραψε:
28 Απρ 2023, 14:01

Ρε Παβλόφ, που ακούς Κούλης και τρέχεις να κράξεις ( :lol: ), ο Χελώνος τα έκανε σκατά με το νήμα.

Άλλο πράμα είδε στο βίντεο (προφανώς δεν κάθισε να το δει καν, τον τίτλο διάβασε, κι αυτόν λάθος), άλλο πράμα έβαλε σαν τίτλο αρχικά πριν να τον αλλάξει, πήγε μετά να το διορθώσει και ξανάβαλε λάθος τίτλο... γενικά του γάμησε τα πρέκια του νήματος. Γι' αυτό του είπα να το πετάξει εντελώς και να το ξαναβάλει, έμπλεξε τα μπούτια του. Λογικά δεν το πρόλαβες απ' την αρχή για να το λες, όσοι το είδαν μόλις ανέβηκε, αυτό σχολίασαν.
Μα δεν με ενδιαφέρει το οπ, έλεοc, στο πχώρουμ είμαστε :), το ερώτημα μου λοιπόν, για να το κάνω πενηνταράκια, δεν αφορά το οπ, αφορά τα σχόλια σας από κάτω.
Δεν το απάντησες, δεν πειράζει. :)
Εμένανε πάντως δεν μου φταίει ο Χελώνος και να σου πω και γιατί, γιατί ο Χελώνος δεν είναι ένα κακομαθημένο μουνόπανο που δεν έχει δουλέψει ποτέ στην ζωή του θεωρώντας ότι αυτός ο γαμημένος τόπος είναι το τσιφλίκι του καταγαμώντας κάθε τι που ορίζει αυτό το γαμημένο πολίτευμα μας ως δημοκρατικό όσο δημοκρατικό τέλος πάντων μπορεί να θεωρηθεί.
:)
Ασχολήσου με τον Χελώνο εσύ, εγώ Παβλώφ, ντεν ξέρει τπτ.
:P
Δεν σ' ενδιαφέρει μεν, αλλά στο ποστ μου που παρέθεσες, στο OP αναφερόμουν. Οπότε, τι πρέπει να καταλάβω εγώ; :102:

Τα δε σχόλιά μας από κάτω όπως λες, αφού καταστάλαξε τελικά το νήμα στη μορφή και το θέμα που βλέπεις, σταμάτησαν να αφορούν τον Χελώνο και το πώς το διαχειρίστηκε. Και είμαστε και σχετικά εντός θέματος, με τον Ένοπλο εννοώ, στην κουβέντα που ανοίξαμε περί μειονοτήτων. ΟΚ, τα σχόλιά μας δεν αφορούν την απαλλαγή του Κασιδιάρη από τις κατηγορίες, κατανοητό αυτό, αλλά πάνω σ' αυτό που συζητάμε αφορούσαν οι κατηγορίες για ρατσιστικά σχόλια κλπ.

Όσο για τον Χελώνο δε, που λες ότι δεν σου φταίει κι ότι είναι καλό παιδί κλπ, με είδες πουθενά να έχω πει το αντίθετο; Διαφωνούμε σε πολλά (σχεδόν σε όλα), αλλά αν με την ιδεολογία που έχει και που δεν την αποδέχομαι πολιτικά δεν τον θεωρούσα αξιόλογο άτομο, απλά δεν θα συζητούσα μαζί του.
Βρε εσύ κατάλαβε ότι θέλεις, σιγά, δεν είσαι υποχρεωμένος να καταλάβεις ή να μην καταλάβεις κάτι, χαλαρή συζήτηση κάνουμε, ούτε σε είπα ότι δεν εκτιμάς τον Χελώνο σαν περσόνα.
Εγώ αλλού το πήγα, έκανα μια ερώτησή, δεν απάντησες, σήμερα είναι Παρασκευή κτλ κτλ.
:)
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38205
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ηλίας Κασιδιάρης: Δικαιώθηκε για την μήνυση Δημητρά "για υποκίνηση ρατσιστικού μίσους"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 28 Απρ 2023, 14:51

ΓΑΛΗ έγραψε:
28 Απρ 2023, 14:49
Bic έγραψε:
28 Απρ 2023, 14:46
ΓΑΛΗ έγραψε:
28 Απρ 2023, 14:27


Αν κατάλαβα καλά, το πρόβλημα είναι ότι ο Κασιδιάρης χαρακτήρισε ως Τούρκους αυτούς που προσδιορίζονται ως Τούρκοι... ή κάτι άλλο; :lol:
Ναι, αυτό. Αστείο, από όποια πλευρά κι αν το δεις. Από όποια, όμως.
Αυτό ακριβώς λέω, δεν το βλέπω γραμμικά.

Και ακριβώς γι' αυτό θα επαναλάβω ότι ζούμε την περίοδο της καθιέρωσης τόσο της συστημικής όσο και της αντισυστημικής βλακείας. :lol:
Άντε πάλι με την συστημική βλακεία.
:lol:
Όλα βλακεία.
:lol:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38205
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ηλίας Κασιδιάρης: Δικαιώθηκε για την μήνυση Δημητρά "για υποκίνηση ρατσιστικού μίσους"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 28 Απρ 2023, 14:53

πατησιωτης έγραψε:
28 Απρ 2023, 14:37
ΓΑΛΗ έγραψε:
28 Απρ 2023, 14:36
sys3x έγραψε:
28 Απρ 2023, 14:08
Εμένανε πάντως δεν μου φταίει ο Χελώνος και να σου πω και γιατί, γιατί ο Χελώνος δεν είναι ένα κακομαθημένο μουνόπανο που δεν έχει δουλέψει ποτέ στην ζωή του θεωρώντας ότι αυτός ο γαμημένος τόπος είναι το τσιφλίκι του καταγαμώντας κάθε τι που ορίζει αυτό το γαμημένο πολίτευμα μας ως δημοκρατικό όσο δημοκρατικό τέλος πάντων μπορεί να θεωρηθεί.
Ε, τότε δεν πρέπει να σου φταίνε και όσοι δεν είναι κακομαθημένα μουνόπανα που δεν έχουν δουλέψει ποτέ στη ζωή τους κλπ κλπ κλπ

Αλλά για κάποιο μυστήριο λόγο, σου φταίνε. :lol:
Αφού δεν ψηφίζουν σωστά,φταίνε. :8)
Ένα μικρό λογικό άλμα για την Γαλή,
ένα γιγάντιο για το πατουλιλίνι.
:lol:

Για γαλαζαίες έχετε πολύ πλάκα πάντως να ξέρετε.
:wave:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9675
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Ηλίας Κασιδιάρης: Δικαιώθηκε για την μήνυση Δημητρά "για υποκίνηση ρατσιστικού μίσους"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 28 Απρ 2023, 14:55

sys3x έγραψε:
28 Απρ 2023, 14:50
Bic έγραψε:
28 Απρ 2023, 14:30
sys3x έγραψε:
28 Απρ 2023, 14:08

Μα δεν με ενδιαφέρει το οπ, έλεοc, στο πχώρουμ είμαστε :), το ερώτημα μου λοιπόν, για να το κάνω πενηνταράκια, δεν αφορά το οπ, αφορά τα σχόλια σας από κάτω.
Δεν το απάντησες, δεν πειράζει. :)
Εμένανε πάντως δεν μου φταίει ο Χελώνος και να σου πω και γιατί, γιατί ο Χελώνος δεν είναι ένα κακομαθημένο μουνόπανο που δεν έχει δουλέψει ποτέ στην ζωή του θεωρώντας ότι αυτός ο γαμημένος τόπος είναι το τσιφλίκι του καταγαμώντας κάθε τι που ορίζει αυτό το γαμημένο πολίτευμα μας ως δημοκρατικό όσο δημοκρατικό τέλος πάντων μπορεί να θεωρηθεί.
:)
Ασχολήσου με τον Χελώνο εσύ, εγώ Παβλώφ, ντεν ξέρει τπτ.
:P
Δεν σ' ενδιαφέρει μεν, αλλά στο ποστ μου που παρέθεσες, στο OP αναφερόμουν. Οπότε, τι πρέπει να καταλάβω εγώ; :102:

Τα δε σχόλιά μας από κάτω όπως λες, αφού καταστάλαξε τελικά το νήμα στη μορφή και το θέμα που βλέπεις, σταμάτησαν να αφορούν τον Χελώνο και το πώς το διαχειρίστηκε. Και είμαστε και σχετικά εντός θέματος, με τον Ένοπλο εννοώ, στην κουβέντα που ανοίξαμε περί μειονοτήτων. ΟΚ, τα σχόλιά μας δεν αφορούν την απαλλαγή του Κασιδιάρη από τις κατηγορίες, κατανοητό αυτό, αλλά πάνω σ' αυτό που συζητάμε αφορούσαν οι κατηγορίες για ρατσιστικά σχόλια κλπ.

Όσο για τον Χελώνο δε, που λες ότι δεν σου φταίει κι ότι είναι καλό παιδί κλπ, με είδες πουθενά να έχω πει το αντίθετο; Διαφωνούμε σε πολλά (σχεδόν σε όλα), αλλά αν με την ιδεολογία που έχει και που δεν την αποδέχομαι πολιτικά δεν τον θεωρούσα αξιόλογο άτομο, απλά δεν θα συζητούσα μαζί του.
Βρε εσύ κατάλαβε ότι θέλεις, σιγά, δεν είσαι υποχρεωμένος να καταλάβεις ή να μην καταλάβεις κάτι, χαλαρή συζήτηση κάνουμε, ούτε σε είπα ότι δεν εκτιμάς τον Χελώνο σαν περσόνα.
Εγώ αλλού το πήγα, έκανα μια ερώτησή, δεν απάντησες, σήμερα είναι Παρασκευή κτλ κτλ.
:)
Ε, τι ερώτηση ρε συ; Να σου απαντήσω στο ερώτημά σου που θέτεις για τρισχιλιοστή φορά (αυτήν την εβδομάδα μόνο... :lol: ) αν "αυτή η κυβέρνηση έχει καταλύσει το πολίτευμα και οποιαδήποτε δημοκρατική διαδικασία";

Που, σε τελική ανάλυση, δεν έχει και καμμιά σχέση με το νήμα; Ούτε με το θέμα του (οκ, αυτό έτσι κι αλλιώς καταστρατηγείται σχεδόν πάντα και σχεδόν από όλους, όπως και από μένα, στα περισσότερα νήματα), αλλά ούτε καν και με την ουσία του νήματος. Το νήμα αφορά μια δικαίωση του Κασιδιάρη για μια από τις κατηγορίες που τον βαραίνανε, έτσι; Ακόμα κι εδώ, να βγούμε να πούμε "τι κακιά που είναι η κυβέρνηση, που καταλύει τους θεσμούς"; Δηλαδή, αν η απόφαση ήταν καταδικαστική, τι θα έπρεπε να πούμε;
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών