Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27299
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 17 Ιαν 2020, 16:24

karadeniz1 έγραψε:
16 Ιαν 2020, 22:07
ο καραμαλουλις πηρε διαταγη να το κανει απο το σταλινικο κατεστημενο του σοβιετικου καθεστωτος του 74, οπως επαιρνε και ο θειος του καραμαλις ο β. και ο παππους του καραμαλις α που ιδρυσε το σοβιετ του 74.... κομουνιστικη διαταγη και τα δεξιουλικα- νουδουλικα σκυλακια δεμενα!!!
:fp::sal9:
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27299
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 17 Ιαν 2020, 16:29

Γάταρος έγραψε:
17 Ιαν 2020, 01:47
Γεωργιάδης: "Kαλά κάνανε και κατεβάσανε την αφίσα γιατί είναι διχαστική"

https://www. youtube.com/watch?v=bk6I8SgOOPw

Ο τεμενοχτίστης εκφράζει το επιχείρημα ότι στους δημοσίους χώρους πρέπει ν' αποφεύγονται μηνύματα που είναι διχαστικά.

1. Η αφίσα είναι ενημερωτική, δεν γράφει τίποτα γι' απαγόρευση των εκτρώσεων άρα δεν διχάζει μεταξύ εκείνων που είναι υπέρ της απαγόρευσης κι εκείνων που είναι υπέρ. Όταν η καμπάνια ενημέρωσης αφορά το κάπνισμα ή τον τζόγο ή το αλκοόλ, κανείς δεν διαμαρτύρεται για διχαστικό μήνυμα και κανείς δεν στριγκλίζει ότι αυτοί που κρύβονται πίσω από αυτές τις καμπάνιες θέλουν να τ' απαγορεύσουν όλα αυτά.

2. Ακόμα και διχαστικό να ήταν το μήνυμα δεν έχει καμία λογική το επιχείρημα που λέει ότι δεν θα έπρεπε να εκφράζεται δημοσίως. Ο πολιτικός λόγος του Γεωργιάδη είναι διχαστικός και χωρίζει τους ανθρώπους μεταξύ αυτών που συμφωνούν μαζί του κι εκείνων που διαφωνούν. Αυτό σημαίνει ότι ο Γεωργιάδης ή ο οποιοσδήποτε άλλος δεν θα έπρεπε να μιλάει πολιτικά δημοσίως κι ότι αυτές οι συζητήσεις θα πρέπει να γίνονται μόνο ιδιωτικά; Η προδοσία της Μακεδονίας δίχασε μεταξύ εκείνων που ήταν υπέρ της προδοσίας κι εκείνων που ήταν κατά. Δεν θα έπρεπε να γίνουν συλλαλητήρια κατά της προδοσίας σε δημόσιο χώρο επειδή υπήρχαν και κάποιοι που διαφωνούν; Γελοιότητες.

3. Κάποιοι μίλησαν για επιστροφή στον Μεσαίωνα. Αυτό συνέβη όταν κατέβηκε η αφίσα διότι εκείνη την εποχή οι ισχυροί φίμωναν αυτούς που είχαν αντίθετη άποψη από τη δική τους.

Το δελτίο τύπου που εξέδωσε το κίνημα "Αφήστε με να ζήσω" για το συγκεκριμένο ζήτημα είναι εξαιρετικό και μπορείτε να το διαβάσετε στον παρακάτω σύνδεσμο: https://www.afistemenaziso.gr/texts/epi ... -sto-metro
Τα 19 Ορθόδοξα Χριστιανικά Σωματεία που συνιστούν ΣΚΙΠ, μπορούν να πήζουν ελεύθερα, μαζί με τους υπόλοιπους ταλιμπάνους.

Οι εκτρώσεις είναι νόμιμες από το '86. Πήρε 30 τόσα χρόνια στους βραδύνοες για να το καταλάβουν.
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 18 Ιαν 2020, 22:02

Nandros έγραψε:
16 Ιαν 2020, 21:48
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
16 Ιαν 2020, 21:31
Nandros έγραψε:
16 Ιαν 2020, 21:26
.
πάντως φίλε νάνδρε, επειδή σέβομαι την ειλικρίνειά σου, θα περίμενα από σένα μια πιο μετριοπαθή θέση
εννοώ πως υποστηρίζεις τις αμβλώσεις μόνο και μόνο επειδή κάνουν το αντίθετο οι χριστιανοί;
γιατί το πάτε στο θρησκευτικό το ζήτημα;
Η θέση μου είναι pro-choise και δεν έχει σχέση με τις πεποιθήσεις μου περί θρησκείας.

Ευχαριστώ που αποδέχεσαι την ειλικρίνεια μου.
Θα περίμενα όμως και από αυτούς που έβγαλαν την αφίσα να κάνουν το ίδιο, να την υπογράψουν φαρδιά-πλατιά με τα ονόματα τους:

Ορθόδοξα Χριστιανικά Σωματεία
Ενωμένη Ρωμηοσύνη (Ε.ΡΩ.)
Ένωση Επιστημόνων Γυναικών
Εστία Πατερικών Μελετών
Μητέρες Επιστήμονες Πολύτεκνες
Μουσική Συντροφιά
Πανελλήνια Ένωση Γυναικών
Πανελλήνια Ένωση Θεολόγων (Π.Ε.Θ.)
Πανελλήνια Ένωση Φίλων των Πολυτέκνων (Π.Ε.ΦΙ.Π.)
Πανελλήνιος Ένωσις Γονέων «Ἡ Χριστιανική Αγωγή» (ΓΕΧΑ)
Πανελλήνιος Ορθόδοξος Ένωση (Π.Ο.Ε.)
Πανελλήνιος Σύνδεσμος Βορειοηπειρωτικού Αγώνα (ΠΑ.ΣΥ.Β.Α.)
Σύλλογος «Ο Άγιος Νικόδημος ο Αγιορείτης»
Σύλλογος Ορθοδόξου Ιεραποστολικής Δράσεως «Ο ΜΕΓΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ»
Σύνδεσμος Ορθοδόξων Γυναικών Ευρώπης
Συντονιστική Φοιτητική Ένωση Βορειοηπειρωτικού Αγώνα (Σ.Φ.Ε.Β.Α.)
Χριστιανική Ένωση Εκπαιδευτικών Λειτουργών (Χ.Ε.Ε.Λ.)
Χριστιανική Ένωση Επιστημόνων (Χ.Ε.Ε.)
Χριστιανική Φοιτητική Δράση (Χ.Φ.Δ.)
Χριστιανική Φοιτητική Ένωση (Χ.Φ.Ε.)


και να μην κρύβονται πίσω από το συναισθηματικό Αφήστε με να ζήσω!
.
Άντε τα χριστιανικά δεν σου κάνουν.
Η Πανελλήνια Ένωση Γυναικών και η αντίστοιχη Γυναικών Επιστημόνων, η άλλη των Πολυτέκνων κλπ πάλι δεν σου κάνουν;

Ο άλλος έγραψε ότι το κείμενο είναι αντιεπιστημονικό, επειδή το λέει ο ίδιος που θεωρεί εαυτόν Πανεπιστήμονα. Λες να συμφώνησαν οι επιστήμονες σε ένα κείμενο αντιεπιστημονικό;

Είναι φυσικά εμφανής η ανοησία που διέπει τους αφισοκυνηγούς. Και είναι μεγαλύτερη η ανοησία της Πολιτείας να απαγορέψει την ελεύθερη έκφραση των πολιτών της που επιθυμούν να κοινοποιήσουν την άποψή τους.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 18 Ιαν 2020, 22:09

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
16 Ιαν 2020, 21:31
Nandros έγραψε:
16 Ιαν 2020, 21:26
.
πάντως φίλε νάνδρε, επειδή σέβομαι την ειλικρίνειά σου, θα περίμενα από σένα μια πιο μετριοπαθή θέση
εννοώ πως υποστηρίζεις τις αμβλώσεις μόνο και μόνο επειδή κάνουν το αντίθετο οι χριστιανοί;
γιατί το πάτε στο θρησκευτικό το ζήτημα;
Μετριοπαθή στάση από το Νάνδρο;
:lol:

Σε έχω σε εκτίμηση ρε συ Αλογομούρη. :e040:

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27299
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 18 Ιαν 2020, 22:35

stavmanr έγραψε:
18 Ιαν 2020, 22:02
Nandros έγραψε:
16 Ιαν 2020, 21:48
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
16 Ιαν 2020, 21:31


πάντως φίλε νάνδρε, επειδή σέβομαι την ειλικρίνειά σου, θα περίμενα από σένα μια πιο μετριοπαθή θέση
εννοώ πως υποστηρίζεις τις αμβλώσεις μόνο και μόνο επειδή κάνουν το αντίθετο οι χριστιανοί;
γιατί το πάτε στο θρησκευτικό το ζήτημα;
Η θέση μου είναι pro-choise και δεν έχει σχέση με τις πεποιθήσεις μου περί θρησκείας.

Ευχαριστώ που αποδέχεσαι την ειλικρίνεια μου.
Θα περίμενα όμως και από αυτούς που έβγαλαν την αφίσα να κάνουν το ίδιο, να την υπογράψουν φαρδιά-πλατιά με τα ονόματα τους:

Ορθόδοξα Χριστιανικά Σωματεία
Ενωμένη Ρωμηοσύνη (Ε.ΡΩ.)
(2)Ένωση Επιστημόνων Γυναικών
Εστία Πατερικών Μελετών
Μητέρες Επιστήμονες Πολύτεκνες
Μουσική Συντροφιά
(1)Πανελλήνια Ένωση Γυναικών
Πανελλήνια Ένωση Θεολόγων (Π.Ε.Θ.)
Πανελλήνια Ένωση Φίλων των Πολυτέκνων (Π.Ε.ΦΙ.Π.)
Πανελλήνιος Ένωσις Γονέων «Ἡ Χριστιανική Αγωγή» (ΓΕΧΑ)
Πανελλήνιος Ορθόδοξος Ένωση (Π.Ο.Ε.)
Πανελλήνιος Σύνδεσμος Βορειοηπειρωτικού Αγώνα (ΠΑ.ΣΥ.Β.Α.)
Σύλλογος «Ο Άγιος Νικόδημος ο Αγιορείτης»
Σύλλογος Ορθοδόξου Ιεραποστολικής Δράσεως «Ο ΜΕΓΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ»
Σύνδεσμος Ορθοδόξων Γυναικών Ευρώπης
Συντονιστική Φοιτητική Ένωση Βορειοηπειρωτικού Αγώνα (Σ.Φ.Ε.Β.Α.)
Χριστιανική Ένωση Εκπαιδευτικών Λειτουργών (Χ.Ε.Ε.Λ.)
Χριστιανική Ένωση Επιστημόνων (Χ.Ε.Ε.)
Χριστιανική Φοιτητική Δράση (Χ.Φ.Δ.)
Χριστιανική Φοιτητική Ένωση (Χ.Φ.Ε.)


και να μην κρύβονται πίσω από το συναισθηματικό Αφήστε με να ζήσω!
.
Άντε τα χριστιανικά δεν σου κάνουν.
Η (1)Πανελλήνια Ένωση Γυναικών και η αντίστοιχη (2)Γυναικών Επιστημόνων, η άλλη των Πολυτέκνων κλπ πάλι δεν σου κάνουν;

Ο άλλος έγραψε ότι το κείμενο είναι (3)αντιεπιστημονικό, επειδή το λέει ο ίδιος που θεωρεί εαυτόν Πανεπιστήμονα. Λες να συμφώνησαν οι επιστήμονες σε ένα κείμενο αντιεπιστημονικό;

Είναι φυσικά εμφανής η ανοησία που διέπει τους αφισοκυνηγούς. Και είναι μεγαλύτερη η ανοησία της Πολιτείας να απαγορέψει την ελεύθερη έκφραση των πολιτών της που επιθυμούν να κοινοποιήσουν την άποψή τους.
1/ Πανελλήνια Ένωση Γυναικών: Μια μουγκαμάρα βρήκα στο ιντερνέτ για πάρτη της και - ίσως - ανύπαρκτη. Εσύ που είσαι μάγκας, βρες τα αχνάρια της.

2/ Ένωση Επιστημόνων Γυναικών = Χριστιανική ένωση Γυναικών με ψιλά γράμματα δίπλα στον τίτλο!
Είναι τόσο επιστημόνισσες που στην πρώτη σελίδα έχουν δείγμα για αίτηση Δήλωσης Αρνησης Μεταμόσχευσης δλδ η γελοιότητα πάει σύννεφο!

3/ Στην αφίσα γράφει ότι στη 10η εβδομάδα (70 μέρες) το έμβρυο νοιώθει πόνο, ενώ the fetus is not capable of feeling pain until the third trimester (180+ μέρες)


Αρκετά ασχολήθηκα με τους ΨΕΥΤΕΣ και ΥΠΟΚΡΙΤΕΣ!
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27299
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 18 Ιαν 2020, 22:38

stavmanr έγραψε:
18 Ιαν 2020, 22:09
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
16 Ιαν 2020, 21:31
Nandros έγραψε:
16 Ιαν 2020, 21:26
πάντως φίλε νάνδρε, επειδή σέβομαι την ειλικρίνειά σου, θα περίμενα από σένα μια πιο μετριοπαθή θέση
εννοώ πως υποστηρίζεις τις αμβλώσεις μόνο και μόνο επειδή κάνουν το αντίθετο οι χριστιανοί;
γιατί το πάτε στο θρησκευτικό το ζήτημα;
Μετριοπαθή στάση από το Νάνδρο;
:lol:

Σε έχω σε εκτίμηση ρε συ Αλογομούρη. :e040:
Σεβάστηκε την ειλικρίνεια μου, κάτι που κανείς δεν έχει γράψει για σένα. Το αντίθετο μάλιστα! :smt077:
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 19 Ιαν 2020, 00:48

Nandros έγραψε:
18 Ιαν 2020, 22:35
stavmanr έγραψε:
18 Ιαν 2020, 22:02
Nandros έγραψε:
16 Ιαν 2020, 21:48

Η θέση μου είναι pro-choise και δεν έχει σχέση με τις πεποιθήσεις μου περί θρησκείας.

Ευχαριστώ που αποδέχεσαι την ειλικρίνεια μου.
Θα περίμενα όμως και από αυτούς που έβγαλαν την αφίσα να κάνουν το ίδιο, να την υπογράψουν φαρδιά-πλατιά με τα ονόματα τους:

Ορθόδοξα Χριστιανικά Σωματεία
Ενωμένη Ρωμηοσύνη (Ε.ΡΩ.)
(2)Ένωση Επιστημόνων Γυναικών
Εστία Πατερικών Μελετών
Μητέρες Επιστήμονες Πολύτεκνες
Μουσική Συντροφιά
(1)Πανελλήνια Ένωση Γυναικών
Πανελλήνια Ένωση Θεολόγων (Π.Ε.Θ.)
Πανελλήνια Ένωση Φίλων των Πολυτέκνων (Π.Ε.ΦΙ.Π.)
Πανελλήνιος Ένωσις Γονέων «Ἡ Χριστιανική Αγωγή» (ΓΕΧΑ)
Πανελλήνιος Ορθόδοξος Ένωση (Π.Ο.Ε.)
Πανελλήνιος Σύνδεσμος Βορειοηπειρωτικού Αγώνα (ΠΑ.ΣΥ.Β.Α.)
Σύλλογος «Ο Άγιος Νικόδημος ο Αγιορείτης»
Σύλλογος Ορθοδόξου Ιεραποστολικής Δράσεως «Ο ΜΕΓΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ»
Σύνδεσμος Ορθοδόξων Γυναικών Ευρώπης
Συντονιστική Φοιτητική Ένωση Βορειοηπειρωτικού Αγώνα (Σ.Φ.Ε.Β.Α.)
Χριστιανική Ένωση Εκπαιδευτικών Λειτουργών (Χ.Ε.Ε.Λ.)
Χριστιανική Ένωση Επιστημόνων (Χ.Ε.Ε.)
Χριστιανική Φοιτητική Δράση (Χ.Φ.Δ.)
Χριστιανική Φοιτητική Ένωση (Χ.Φ.Ε.)


και να μην κρύβονται πίσω από το συναισθηματικό Αφήστε με να ζήσω!
.
Άντε τα χριστιανικά δεν σου κάνουν.
Η (1)Πανελλήνια Ένωση Γυναικών και η αντίστοιχη (2)Γυναικών Επιστημόνων, η άλλη των Πολυτέκνων κλπ πάλι δεν σου κάνουν;

Ο άλλος έγραψε ότι το κείμενο είναι (3)αντιεπιστημονικό, επειδή το λέει ο ίδιος που θεωρεί εαυτόν Πανεπιστήμονα. Λες να συμφώνησαν οι επιστήμονες σε ένα κείμενο αντιεπιστημονικό;

Είναι φυσικά εμφανής η ανοησία που διέπει τους αφισοκυνηγούς. Και είναι μεγαλύτερη η ανοησία της Πολιτείας να απαγορέψει την ελεύθερη έκφραση των πολιτών της που επιθυμούν να κοινοποιήσουν την άποψή τους.
1/ Πανελλήνια Ένωση Γυναικών: Μια μουγκαμάρα βρήκα στο ιντερνέτ για πάρτη της και - ίσως - ανύπαρκτη. Εσύ που είσαι μάγκας, βρες τα αχνάρια της.

2/ Ένωση Επιστημόνων Γυναικών = Χριστιανική ένωση Γυναικών με ψιλά γράμματα δίπλα στον τίτλο!
Είναι τόσο επιστημόνισσες που στην πρώτη σελίδα έχουν δείγμα για αίτηση Δήλωσης Αρνησης Μεταμόσχευσης δλδ η γελοιότητα πάει σύννεφο!
Τι να κάνουμε ρε Νάνδρε που στην Ελλάδα έχουμε 90% χριστιανούς; Να κόψουμε την επιστήμη για πάρτη σου;
3/ Στην αφίσα γράφει ότι στη 10η εβδομάδα (70 μέρες) το έμβρυο νοιώθει πόνο, ενώ the fetus is not capable of feeling pain until the third trimester (180+ μέρες)
Άρθρο του 2017 που αναθεωρεί όσα ήξερες (ή απλά αντέγραφες από το google).
https://www.frc.org/fetalpain

Το άρθρο συνολικά:
http://downloads.frc.org/EF/EF15A104.pdf

Και φυσικά το πιο σημαντικό είναι αν -ακόμα κι αν δεχόμασταν ότι το έμβρυο δεν νιώθει τίποτα γενικά- έχουμε δικαίωμα να σου κάνουμε ευθανασία, αν καταφέρουμε επίσης να μην νιώθεις τίποτα. Πιστεύεις ότι έχουμε αυτό το δικαίωμα, όπως αντίστοιχα θέλεις εσύ να κάνεις στα αγέννητα παιδιά;
Δηλαδή, το ερώτημα είναι "έχεις το δικαίωμα να αφαιρέσεις ανθρώπινη ζωή αν για κάποιο λόγο δεν αισθάνεται πόνο κατά τη διάρκεια της αφαίρεσης;"

Όχι τίποτα άλλο, αλλά το παίζεις και δήθεν εκσυγχρονιστής και διαφωτιστής, σε αντίθεση με τους ταλιμπάν που εκτελούν όποιον δεν τους βολεύει.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27299
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 19 Ιαν 2020, 12:56

stavmanr έγραψε:
18 Ιαν 2020, 22:02
Άντε τα χριστιανικά δεν σου κάνουν.
Η (1)Πανελλήνια Ένωση Γυναικών και η αντίστοιχη (2)Γυναικών Επιστημόνων, η άλλη των Πολυτέκνων κλπ πάλι δεν σου κάνουν;

Ο άλλος έγραψε ότι το κείμενο είναι (3)αντιεπιστημονικό, επειδή το λέει ο ίδιος που θεωρεί εαυτόν Πανεπιστήμονα. Λες να συμφώνησαν οι επιστήμονες σε ένα κείμενο αντιεπιστημονικό;

Είναι φυσικά εμφανής η ανοησία που διέπει τους αφισοκυνηγούς. Και είναι μεγαλύτερη η ανοησία της Πολιτείας να απαγορέψει την ελεύθερη έκφραση των πολιτών της που επιθυμούν να κοινοποιήσουν την άποψή τους.
Nandros έγραψε:
18 Ιαν 2020, 22:35
1/ Πανελλήνια Ένωση Γυναικών: Μια μουγκαμάρα βρήκα στο ιντερνέτ για πάρτη της και - ίσως - ανύπαρκτη. Εσύ που είσαι μάγκας, βρες τα αχνάρια της.

2/ Ένωση Επιστημόνων Γυναικών = Χριστιανική ένωση Γυναικών με ψιλά γράμματα δίπλα στον τίτλο!
Είναι τόσο επιστημόνισσες που στην πρώτη σελίδα έχουν δείγμα για αίτηση Δήλωσης Αρνησης Μεταμόσχευσης δλδ η γελοιότητα πάει σύννεφο!
stavmanr έγραψε:
19 Ιαν 2020, 00:48
Τι να κάνουμε ρε Νάνδρε που στην Ελλάδα έχουμε 90% χριστιανούς; Να κόψουμε την επιστήμη για πάρτη σου;
Aπλά να σταματήσετε να ανακατεύετε τον ταλιμπανισμό σας με την Επιστήμη, για το καλό όλου του κόσμου και όχι απλά για πάρτη μου.
Nandros έγραψε:
18 Ιαν 2020, 22:35
3/ Στην αφίσα γράφει ότι στη 10η εβδομάδα (70 μέρες) το έμβρυο νοιώθει πόνο, ενώ the fetus is not capable of feeling pain until the third trimester (180+ μέρες)
stavmanr έγραψε:
18 Ιαν 2020, 22:02
Άρθρο του 2017 που αναθεωρεί όσα ήξερες (ή απλά αντέγραφες από το google).
https://www.frc.org/fetalpain

Το άρθρο συνολικά:
http://downloads.frc.org/EF/EF15A104.pdf

Και φυσικά το πιο σημαντικό είναι αν -ακόμα κι αν δεχόμασταν ότι το έμβρυο δεν νιώθει τίποτα γενικά- έχουμε δικαίωμα να σου κάνουμε ευθανασία, αν καταφέρουμε επίσης να μην νιώθεις τίποτα. Πιστεύεις ότι έχουμε αυτό το δικαίωμα, όπως αντίστοιχα θέλεις εσύ να κάνεις στα αγέννητα παιδιά;
Δηλαδή, το ερώτημα είναι "έχεις το δικαίωμα να αφαιρέσεις ανθρώπινη ζωή αν για κάποιο λόγο δεν αισθάνεται πόνο κατά τη διάρκεια της αφαίρεσης;"

Όχι τίποτα άλλο, αλλά το παίζεις και δήθεν εκσυγχρονιστής και διαφωτιστής, σε αντίθεση με τους ταλιμπάν που εκτελούν όποιον δεν τους βολεύει.
Αυτό που βρήκα και παρουσίασα είναι από το livescience

Αντιγράφω από το σάιτ που παρέθεσες ως σοβαρό και με δήθεν νεότερες "πληροφορίες":
Family Research Council ... to inform ... about family issues that affect the nation from a biblical worldview.
Μου έφερες αμερικάνους ταλιμπάνους σαν πιο έγκυρους από την science! :p3:


Τώρα ψώνισες από σβέρκο! Είμαι ΥΠΕΡ της ευθανασίας, αλλά αυτό θα το αποφασίσω εγώ ή η οικογένεια μου. Εσύ με ποιο δικαίωμα ανακατεύεσαι;


Πάρτο απόφαση δημιουργιστή θεολόγε πως η έκτρωση είναι νόμιμη από το 1986 και ο νόμος ορίζει το πώς και το γιατί. Αν δεν κατεβαίνει σπρώχτο με ένα στειλιάρι, μπας και το χωνέψεις.


Σε σχέση με σένα τον δημιουργιστή θεολόγο και εχθρό του Νόμου της Εξέλιξης είμαι πολύ πιο μπροστά. Δεν το παίζω εκσυγχρονιστής και διαφωτιστής, απλά προσπαθώ να είμαι σύγχρονος, φωτίζομαι από την Επιστήμη και δεν τυφλώνομαι από τα γραπτά κάποιων ημιμαθών κατσικογάμηδων πριν 2.700 χρόνια.
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 19 Ιαν 2020, 13:00

Nandros έγραψε:
19 Ιαν 2020, 12:56
Είμαι ΥΠΕΡ της ευθανασίας, αλλά αυτό θα το αποφασίσω εγώ ή η οικογένεια μου.
Στην περίπτωση του εμβρύου, πάντως, δεν το αποφασίζει το ίδιο.

Αντίστοιχα, εσένα γιατί σε έβαλες μέσα στην παραπάνω πρόταση; Γράψε: δίνω δικαίωμα στην οικογένειά μου να μου κάνει ευθανασία όταν κι όποτε θεωρήσει εκείνη ότι δεν θέλει πια να ζω.

Έχεις άραγε την ίδια άποψη και για τη μάνα που πέταξε προχθές το νεογέννητο παιδί της στα σκουπίδια; Έχεις την ίδια άποψη για τον Σεχίδη που πριν από 25 χρόνια τεμάχισε τους γονείς του επειδή του "έκαναν τη ζωή δύσκολη";
Να ξέρω δηλαδή ως πού φτάνει το δικαίωμα να απαλλάσσεσαι από ανθρώπινες παρουσίες. Η άποψή σου είναι η πιο αντιπροσωπευτική της άποψης των Ταλιμπάν, παρότι βρίσκεις όλους τους άλλους ταλιμπαν.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27299
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 19 Ιαν 2020, 13:25

stavmanr έγραψε:
18 Ιαν 2020, 22:02
έχουμε δικαίωμα να σου κάνουμε ευθανασία, αν καταφέρουμε επίσης να μην νιώθεις τίποτα.
stavmanr έγραψε:
19 Ιαν 2020, 13:00
Nandros έγραψε:
19 Ιαν 2020, 12:56
Είμαι ΥΠΕΡ της ευθανασίας, αλλά αυτό θα το αποφασίσω εγώ ή η οικογένεια μου.
Στην περίπτωση του εμβρύου, πάντως, δεν το αποφασίζει το ίδιο.

Αντίστοιχα, εσένα γιατί σε έβαλες μέσα στην παραπάνω πρόταση; Γράψε: δίνω δικαίωμα στην οικογένειά μου να μου κάνει ευθανασία όταν κι όποτε θεωρήσει εκείνη ότι δεν θέλει πια να ζω.

Έχεις άραγε την ίδια άποψη και για τη μάνα που πέταξε προχθές το νεογέννητο παιδί της στα σκουπίδια; Έχεις την ίδια άποψη για τον Σεχίδη που πριν από 25 χρόνια τεμάχισε τους γονείς του επειδή του "έκαναν τη ζωή δύσκολη";
Να ξέρω δηλαδή ως πού φτάνει το δικαίωμα να απαλλάσσεσαι από ανθρώπινες παρουσίες. Η άποψή σου είναι η πιο αντιπροσωπευτική της άποψης των Ταλιμπάν, παρότι βρίσκεις όλους τους άλλους ταλιμπαν.
Το θέμα της ευθανασίας ΜΟΥ το έβαλες εσύ και δεν σου δίνω το δικαίωμα να ανακατεύεσαι για το τί θα κάνω ή δεν θα κάνω. Η εποχή που το παπαδαριό σας αποφάσιζε για μας χωρίς εμάς, πέθανε!

Για το θέμα της έκτρωσης αποφασίζει η γυναίκα και μόνο η γυναίκα, μέσα στα πλαίσια του Νόμου. Η εποχή που το παπαδαριό σας αποφάσιζε για μας χωρίς εμάς, πέθανε!

Για τις μανάδες που πετούν τα μωρά τους στα σκουπίδια υπάρχει ο Νόμος.
Και φταίτε εσείς και το ταλιμπανάτο σας που εμποδίζετε την Σεξουαλική Αγωγή στα σχολεία και μάθηση μεθόδων αντισύλληψης. Τα παιδιά φτάνουν στη εφηβεία και δεν ξέρουν πως δουλεύει το σώμα τους.
Τί σχέση έχει ο Σεχίδης ή άλλοι φονιάδες με το θέμα μας;

Έχεις μεγάλη πλάκα ταλιμπάνε του πχόρουμ! Πας να μου κολλήσεις την ταμπέλα που εσύ φοράς με υπερηφάνεια! :003:
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 19 Ιαν 2020, 19:18

Nandros έγραψε:
19 Ιαν 2020, 13:25
stavmanr έγραψε:
18 Ιαν 2020, 22:02
έχουμε δικαίωμα να σου κάνουμε ευθανασία, αν καταφέρουμε επίσης να μην νιώθεις τίποτα.
stavmanr έγραψε:
19 Ιαν 2020, 13:00
Nandros έγραψε:
19 Ιαν 2020, 12:56
Είμαι ΥΠΕΡ της ευθανασίας, αλλά αυτό θα το αποφασίσω εγώ ή η οικογένεια μου.
Στην περίπτωση του εμβρύου, πάντως, δεν το αποφασίζει το ίδιο.

Αντίστοιχα, εσένα γιατί σε έβαλες μέσα στην παραπάνω πρόταση; Γράψε: δίνω δικαίωμα στην οικογένειά μου να μου κάνει ευθανασία όταν κι όποτε θεωρήσει εκείνη ότι δεν θέλει πια να ζω.

Έχεις άραγε την ίδια άποψη και για τη μάνα που πέταξε προχθές το νεογέννητο παιδί της στα σκουπίδια; Έχεις την ίδια άποψη για τον Σεχίδη που πριν από 25 χρόνια τεμάχισε τους γονείς του επειδή του "έκαναν τη ζωή δύσκολη";
Να ξέρω δηλαδή ως πού φτάνει το δικαίωμα να απαλλάσσεσαι από ανθρώπινες παρουσίες. Η άποψή σου είναι η πιο αντιπροσωπευτική της άποψης των Ταλιμπάν, παρότι βρίσκεις όλους τους άλλους ταλιμπαν.
Το θέμα της ευθανασίας ΜΟΥ το έβαλες εσύ και δεν σου δίνω το δικαίωμα να ανακατεύεσαι για το τί θα κάνω ή δεν θα κάνω.
Για τα έμβρυα όμως μια χαρά γράφεις ότι μπορούν να θανατώνονται.
Όταν αναφέρεσαι στις ζωές των άλλων γράφεις λες και είσαι ο ίδιος ο Πάπας της εποχής που βρίζεις.
Η εποχή που το παπαδαριό σας αποφάσιζε για μας χωρίς εμάς, πέθανε!
Σωστά. Τώρα μπορείτε να αποφασίζετε οι ίδιοι για τα παιδιά σας. Στην πυρά. Έ;
Για το θέμα της έκτρωσης αποφασίζει η γυναίκα και μόνο η γυναίκα, μέσα στα πλαίσια του Νόμου. Η εποχή που το παπαδαριό σας αποφάσιζε για μας χωρίς εμάς, πέθανε!
Και τότε με νόμο θανατώνονταν άνθρωποι. Και τώρα με νόμο. Κατά τα λοιπά, εκσυγχρονιστήκαμε.
Για τις μανάδες που πετούν τα μωρά τους στα σκουπίδια υπάρχει ο Νόμος.
Και για εκείνους που καίγονταν στην πυρά υπήρχε νόμος. Και για τους άλλους που λιθοβολούνται στην Σομαλία υπάρχει νόμος.
Το θέμα μας είναι πόσο σωστός είναι ένας νόμος που αφαιρεί ανθρώπινες ζωές κι αν αυτή η γενοκτονία πρέπει να συνεχιστεί ή όχι.

Καταβαίνεις πόσο ταλιμπάν ακούγεσαι όταν γράφεις ότι μπορούμε να αφαιρούμε ανθρώπινες ζωές επειδή το λέει ο νόμος; Φτάσαμε σε μία εποχή που οι "μεσαιωνιστές" προστατεύουν την ανθρώπινη ζωή και οι "εκσυγχρονιστές" την αφαιρούν επειδή λέει τους χαλά το επίπεδο ζωής...

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27299
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 19 Ιαν 2020, 19:29

.
Τέρμα ο διάλογος με ταλιμπάνο δημιουργιστή και εχθρό της Επιστήμης και της ΘτΕ.

Οι εκτρώσεις είναι νόμιμες από το ΄86. Αργά το πήρατε είδηση. Ρούφα τώρα το αυγό σου!
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 19 Ιαν 2020, 20:00

Nandros έγραψε:
19 Ιαν 2020, 19:29
Οι εκτρώσεις είναι νόμιμες από το ΄86.
Κι ο λιθοβολισμός είναι νόμιμος στη Σομαλία, όπως και η καύση στην πυρά ήταν νόμιμη το μεσαίωνα. Δεν συζητάμε για το πώς γίνονται νόμιμα αυτά τα πράγματα, αλλά για το άν πρέπει να είναι νόμιμα, αφού αφαιρούν μία ανθρώπινη ζωή.

Ορθώς σταμάτησαν οι καύσεις ανθρώπων. Ορθώς διαμαρτυρόμαστε για τους λιθοβολισμούς. Ορθώς δεν πρέπει να διαμαρτυρηθούμε για τη θανάτωση των ανθρώπινων εμβρύων, δηλαδή αυτού που ήσουν κι εσύ, εγώ, ο άλλος, στην πρώτη φάση της ζωής μας;

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27299
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 19 Ιαν 2020, 20:06

stavmanr έγραψε:
19 Ιαν 2020, 20:00
Nandros έγραψε:
19 Ιαν 2020, 19:29
Οι εκτρώσεις είναι νόμιμες από το ΄86.
Κι ο λιθοβολισμός είναι νόμιμος στη Σομαλία, όπως και η καύση στην πυρά ήταν νόμιμη το μεσαίωνα. Δεν συζητάμε για το πώς γίνονται νόμιμα αυτά τα πράγματα, αλλά για το άν πρέπει να είναι νόμιμα, αφού αφαιρούν μία ανθρώπινη ζωή.

Ορθώς σταμάτησαν οι καύσεις ανθρώπων. Ορθώς διαμαρτυρόμαστε για τους λιθοβολισμούς. Ορθώς δεν πρέπει να διαμαρτυρηθούμε για τη θανάτωση των ανθρώπινων εμβρύων, δηλαδή αυτού που ήσουν κι εσύ, εγώ, ο άλλος, στην πρώτη φάση της ζωής μας;
Δεν είναι θέμα μας η Σομαλία. Όσο και να προσπαθείς να το ξεχειλώσεις, το θέμα έληξε από το '86. Πήξε ελεύθερα! :g030:
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 19 Ιαν 2020, 20:15

Nandros έγραψε:
19 Ιαν 2020, 20:06
stavmanr έγραψε:
19 Ιαν 2020, 20:00
Nandros έγραψε:
19 Ιαν 2020, 19:29
Οι εκτρώσεις είναι νόμιμες από το ΄86.
Κι ο λιθοβολισμός είναι νόμιμος στη Σομαλία, όπως και η καύση στην πυρά ήταν νόμιμη το μεσαίωνα. Δεν συζητάμε για το πώς γίνονται νόμιμα αυτά τα πράγματα, αλλά για το άν πρέπει να είναι νόμιμα, αφού αφαιρούν μία ανθρώπινη ζωή.

Ορθώς σταμάτησαν οι καύσεις ανθρώπων. Ορθώς διαμαρτυρόμαστε για τους λιθοβολισμούς. Ορθώς δεν πρέπει να διαμαρτυρηθούμε για τη θανάτωση των ανθρώπινων εμβρύων, δηλαδή αυτού που ήσουν κι εσύ, εγώ, ο άλλος, στην πρώτη φάση της ζωής μας;
Δεν είναι θέμα μας η Σομαλία.
Θέμα μας είναι ότι θανατώνονται ανθρώπινα έμβρυα στην Ελλάδα, δηλαδή εγώ, εσύ, ο άλλος στην πρώτη φάση της ζωής μας. Μετά γίναμε νεογνά, βρέφη, παιδιά, έφηβοι κλπ. Κάποια δεν έγιναν, επειδή κάποιος αποφάσισε ότι πρέπει να διακοπεί η ζωή τους στην πρώτη φάση της.

Αντίστοιχα, κάποιοι γίνατε γέροι, και κάποιοι άλλοι δεν έγιναν επειδή κάποιος άλλος αποφάσισε να μην γίνουν και τους σκότωσε.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών