Τον ήπιαν οι δεξιοί στις δεύτερες εκλογές

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71060
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Τον ήπιαν οι δεξιοί στις δεύτερες εκλογές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 16 Οκτ 2023, 15:02

sys3x έγραψε:
16 Οκτ 2023, 14:57
ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Οκτ 2023, 14:46
nyxtovios έγραψε:
16 Οκτ 2023, 14:14

Η πλάκα είναι ότι θέλει να μας πείσει ότι επειδή δεν της λέμε τι να ψηφίσει, κάνει αυτά που κάνει.
Αν της πεις τι να κάνει θα το κάνει δηλαδή :smt005:
Η πλάκα είναι ότι σαφώς και δεν μ' ενδιαφέρει να σας πείσω. :e045:
Δεν μας ενδιαφέρει τι σε ενδιαφέρει, τι δεν σε ενδιαφέρει, ποιο είναι το αγαπημένο σου χρώμα και ο ωροσκόπος σου κοριτσάκι μου, τα επιχειρήματά και η τεκμηρίωση μας ενδιαφέρουν και μέχρι τώρα είσαι στο μηδέν ακριβώς.
Κάθε τι προβάλεις ως επιχείρημα, πχ "δεν λέτε τι ψηφίζετε", "δεν κάνετε πολιτικές προτάσεις" και λοιπές πίπες σου έχω αποδείξει ότι δεν στέκει λογικά ως επιχείρημά καθώς ούτε ισχύουν αυτά που λες ούτε εσύ έχεις κάτι να εισάγεις ως πρόταση καθώς η στήριξή των ίδιων ακριβώς οικογενειών που στηρίζεις τόσα χρόνια ΔΕΝ ΦΕΡΝΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΘΕΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ αλλά τα ίδια αρνητικά και χειρότερα.
Αυτό απαιτεί να μην είναι τέρμα ηλίθιος κάποιος για να το καταλάβει ή/και διεφθαρμένος.
Το ότι η συνομοταξία σας θεωρεί απόδειξη το οτιδήποτε τεκμηριώνει στο θυελλώδες σκεπτικό της, είναι ένα άλλο πονεμένο θέμα.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38185
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Τον ήπιαν οι δεξιοί στις δεύτερες εκλογές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 16 Οκτ 2023, 15:03

ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Οκτ 2023, 14:56
sys3x έγραψε:
16 Οκτ 2023, 14:50
ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Οκτ 2023, 14:44


Το μόνον κόνσεπτ που έχω αντιληφθεί είναι ότι σαφώς και δεν μπορώ να θεωρήσω ως αξιόπιστο συνομιλητή τον οποιονδήποτε βρίζει από το πρωί έως το βράδυ το κάθε νουδουλικό :) και στα διαλείμματα αρχίζει παρλαπιποειδείς αναλύσεις.

Τους θεωρώ κάτι ως φυσικό* φαινόμενο.

*Δώσε στον προσδιορισμό όποια εξήγηση θέλεις.
Δεν με ενδιαφέρει η άποψή σου αλλά η επιχειρηματολογία που οδηγεί σε απόψεις και γνώμες, έδωσα απλά ορισμένες διευκρινήσεις επάνω στις κούφιες ανοησίες που γράφεις. Εάν μπορείς να επιχειρηματολογήσεις σαν άνθρωπος επάνω σε αυτά μπορούμε να συζητήσουμε, μέχρι στιγμής δεν μπορείς, εάν μπορούσες θα το έπραττες.
:lol:

Ναι βρε τις είδα τις εμβριθείς διευκρινήσεις.

Είμαι ή τέρμα ηλίθια ή/και διεφθαρμένη. Το εμπέδωσα.

Επειδή όμως εκτός από αυτά είμαι ΚΑΙ ζωόφιλη, προς το παρόν πάρε αυτό.

Εικόνα

Έχω επαρκέστατο στοκ για την περίπτωση σας. :e045:
Αυτό ακριβώς είναι το επίπεδό των επιχειρημάτων σου, μην διαμαρτύρεσαι λοιπόν που βάζουμε το στοκ σου πίσω από κει που ήρθε κάθε μα κάθε φορά με συνέπεια.
Δεν είσαι και για παραπάνω είναι η αλήθεια.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41188
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Τον ήπιαν οι δεξιοί στις δεύτερες εκλογές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 16 Οκτ 2023, 15:05

Isildur έγραψε:
16 Οκτ 2023, 09:59
Αρίστος έγραψε:
16 Οκτ 2023, 08:09




Εισαι εκτος τοπου και χρονου, αν ειχες και την παραμικρη επαφη με το χωρο της αυτοδιοικησης θα γνωριζες οτι ο ΣΥΡΙΖΑ ηταν παντα ανυπαρκτος γιατι ουδεποτε ειχε τα μεσα, τις ακρες, το χρημα και την οργανωση να στησει ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΥΣ και ουδεποτε ειχε κομματαρχες στην τοπικη κοινωνια, γενικοτερα ισχυει οτι η αριστερα δεν εχει μαθει να ταζει σε τοπικο επιπεδο οπως πιχι κανουν η ΝΔ και το ΠΑΣΟΚ. Συνεπως το ζητουμενο και για το ΣΥΡΙΖΑ και για την αντιπολιτευση ηταν να χασει η ΝΔ τις μεγαλες πολεις και τις εχασε ΠΑΝΗΓΥΡΙΚΑ, ντροπιαστηκε μαλιστα και στην Αθηνα και στη Θεσσαλονικη και στην Πατρα, και το θετικοτατο για ΣΥΡΙΖΑ ηταν οπως ειπα οτι οι Πασοκοι δημαρχοι βγηκαν κυριως με ψηφους Συριζαιων, γεγονος που προιδεαζει για μελλοντικη συνεργασια.

Κι αφου λες οτι δεν ειμαι αντικειμενικος διαβασε τους τιτλους ακομη και των φουλ κυβερνητικων εφημεριδων και ξανακουσε προσεκτικα την δηλωση του ιδιου του Κουλη που παραδεχτηκε πως η ΝΔ τον ηπιε χτες. :lol:

.
Ρε συ, τι εννοείς πάντα ανύπαρκτος ο ΣΥΡΙΖΑ στις αυτοδιοικητικές; Πάντα ανύπαρκτος παντού ήταν, ούτε μια δεκαετία δεν έχει που απέκτησε διψήφια ποσοστά ο ΣΥΡΙΖΑ, πλάκα μού κάνεις; Ποιο κόμμα του 3% και του 4% είχε ποτέ δύναμη στην αυτοδιοίκηση ή οπουδήποτε αλλού; Ενισχυθηκε από τους ΠΑΣΟΚους πριν μερικά χρόνια και λάδωσαν το αντεράκι τους (πολιτικά), από πού κι ως πού να έχει κάποια δύναμη κάπου;

Και ξαναλέω, προσπαθείς να βγάλεις πολιτικά συμπεράσματα από αποτελέσματα δεύτερης Κυριακής. Φάπα ο Μπακογιάννης, που όταν ο καθένας ψήφιζε το κόμμα του (για όσους ψηφίσανε κομματικά μιλάω και όχι καθαρά αυτοδιοικητικά όπως εγώ πχ) πήρε σχεδόν 42% και ο Δούκας 15%. Αυτό είναι το "ηχηρό μήνυμα" που έστειλε ο κόσμος της Αθήνας; Πλάκα μού κάνεις τώρα; Μεγαλύτερο μήνυμα έστειλε με την τρελή αποχή που πλησίασε το 70% (ενισχύοντας το ήδη μεγάλο 60% της πρώτης Κυριακής), παρά με το αποτέλεσμα αυτό καθ' αυτό.




Να σου θυμησω οτι ο Κουλης προεκλογικα ειπε οτι στοχος της κυβερνησης ειναι να δωσει πολιτικη διασταση στις αυτοδιοικητικες εκλογες και να πετυχει το 13 γαλαζιες (περιφερειες) + 3 γαλαζιοι (μεγαλυτεροι δημοι).

Αρα εκ του αποτελεσματος η ΝΔ τον ηπιε. Και αυτο το παραδεχτηκε και ο πρωθυπουργος, το παραδεχτηκε ακομη και ο Αδωνις, το παραδεχτηκαν και στα καναλια. Τωρα εσυ γιατι μονος σου βλεπεις νικη δεν ξερω.



Άρης Πορτοσάλτε: «Ξεκάθαρη ήττα της Νέας Δημοκρατίας»

Το δικό του σχόλιο για τα αποτελέσματα της εκλογικής διαδικασίας για τις αυτοδιοικητικές εκλογές έκανε ο Άρης Πορτοσάλτε στον «αέρα» του ΣΚΑΪ κατά τη διάρκεια της πολιτικής εκπομπής.

Ο δημοσιογράφος έκανε λόγο για «ξεκάθαρη ήττα της Νέας Δημοκρατίας».

Συγκεκριμένα ο Άρης Πορτοσάλτε ανέφερε:

«Οι αριθμοί μιλούν από μόνοι τους.

»Το να καθίσουμε και να τους αμφισβητήσουμε δεν έχει κανένα νόημα.

»Το γιατί συνέβη αυτό… Αν το δούμε τμηματικά θα καταλάβουμε, θα βγάλουμε κάποια συμπεράσματα.

»Στη Θεσσαλία γιατί υπήρχε τεράστιο πρόβλημα και δεν λύνεται με τρείς υπουργούς που πήγαν εκεί απλώς και είπαν ότι θα δώσουν το επίδομα.

»Δεν είναι θέμα επιδόματος.

»Ζητώ συγγνώμη ειλικρινά αλλά επειδή πήγα και το είδα από κοντά…

»Οι σοβαροί άνθρωποι του κάμπου, οι σοβαροί αγρότες που δεν είναι καν της κυβερνήσεως, αλλά είναι σοβαροί και δεν είναι αυτοί που έκαναν μπλόκα, είπαν ότι εδώ έχουμε πρόβλημα, υπαρξιακό.

»Αυτό δεν λύνεται με το πήγαμε εκεί μια εβδομάδα.

»Συν το απαράδεκτο της συμπεριφοράς του κ. Αυγενάκη.

»Συναρτάται η λειτουργεία του κράτους από την επιλογή που θα κάνει ο πολίτης για τον περιφερειάρχη.

»Απλά πράγματα… Αυτό δεν λέγεται».

Στην συνέχεια τόνισε πως: «Στο ανατολικό Αιγαίο έχουμε το θέμα με την μετανάστευση. Σοβαρό θέμα. Δεν το ανακαλύπτουμε τώρα» ενώ καταλήγοντας την τοποθέτησή του σημείωσε:

«Υπάρχουν αγωνίες στην κοινωνία. Απόψε έστειλε μήνυμα».

https://www.tribune.gr/politics/news/ar ... atias.html

.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Αρίστος την 16 Οκτ 2023, 15:09, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Τον ήπιαν οι δεξιοί στις δεύτερες εκλογές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 16 Οκτ 2023, 15:06

sys3x έγραψε:
16 Οκτ 2023, 14:57
ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Οκτ 2023, 14:46
nyxtovios έγραψε:
16 Οκτ 2023, 14:14

Η πλάκα είναι ότι θέλει να μας πείσει ότι επειδή δεν της λέμε τι να ψηφίσει, κάνει αυτά που κάνει.
Αν της πεις τι να κάνει θα το κάνει δηλαδή :smt005:
Η πλάκα είναι ότι σαφώς και δεν μ' ενδιαφέρει να σας πείσω. :e045:
Δεν μας ενδιαφέρει τι σε ενδιαφέρει, τι δεν σε ενδιαφέρει, ποιο είναι το αγαπημένο σου χρώμα και ο ωροσκόπος σου κοριτσάκι μου, τα επιχειρήματά και η τεκμηρίωση μας ενδιαφέρουν και μέχρι τώρα είσαι στο μηδέν ακριβώς.
Κάθε τι προβάλεις ως επιχείρημα, πχ "δεν λέτε τι ψηφίζετε", "δεν κάνετε πολιτικές προτάσεις" και λοιπές πίπες σου έχω αποδείξει ότι δεν στέκει λογικά ως επιχείρημά καθώς ούτε ισχύουν αυτά που λες ούτε εσύ έχεις κάτι να εισάγεις ως πρόταση καθώς η στήριξή των ίδιων ακριβώς οικογενειών που στηρίζεις τόσα χρόνια ΔΕΝ ΦΕΡΝΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΘΕΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ αλλά τα ίδια αρνητικά και χειρότερα.
Αυτό απαιτεί να μην είναι τέρμα ηλίθιος κάποιος για να το καταλάβει ή/και διεφθαρμένος.
μην εισαι τοσο αυστηρος με το κοριτσι μας μπρε :102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 23123
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Τον ήπιαν οι δεξιοί στις δεύτερες εκλογές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 16 Οκτ 2023, 15:06

Nostalgia έγραψε:
16 Οκτ 2023, 14:55
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
15 Οκτ 2023, 19:57
Εδώ δίπλα στο Ίλιον βγήκε και ένα πασοκομιλφακι, νοτ μπάντ.
Και οι 2 στον δευτερο γυρο ΠΑΣΟΚοι ηταν, μαλιστα το μιλφακι που λες η Ανδριαννα, ειναι νυφη του πρωην Δημαρχου Ιλιου (Κουκουβινου), που για 12 χρονια ηταν αντιδημαρχος στον Ζενετο που ειχε παρει το δαχτυλιδι απο τον Κουκουβινο. Επειδη ομως ο γιος Κουκουβινος ηθελε να κατεβει αυτος για δημαρχος (νεποτισμος) και ο Ζενετος δεν παραιτηθηκε, αποσπαστηκε απο την παραταξη του Ζενετου που ειχε ιδρυσει ο μπαμπας Κουκουβινος, ηταν ομως κοτα να κατεβει αυτος μπροστα και ετσι εβαλε την γυναικα του. Δηλαδη, αλλαξε ο Μανωλιος και εβαλε τα ρουχα του αλλιως.
Έχει και κάποιο επίπεδο σύγχρονο πασοκικο το Ίλιον εδώ που τα λέμε, το πιάνεις στον αέρα, κυριαρχεί ένας λαικομικροαστοσιμητισμος. Εδώ Περιστέρι, ζούμε στα βρωμικα γκέτο του πουτινισμου.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71060
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Τον ήπιαν οι δεξιοί στις δεύτερες εκλογές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 16 Οκτ 2023, 15:08

sys3x έγραψε:
16 Οκτ 2023, 15:03
ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Οκτ 2023, 14:56
sys3x έγραψε:
16 Οκτ 2023, 14:50


Δεν με ενδιαφέρει η άποψή σου αλλά η επιχειρηματολογία που οδηγεί σε απόψεις και γνώμες, έδωσα απλά ορισμένες διευκρινήσεις επάνω στις κούφιες ανοησίες που γράφεις. Εάν μπορείς να επιχειρηματολογήσεις σαν άνθρωπος επάνω σε αυτά μπορούμε να συζητήσουμε, μέχρι στιγμής δεν μπορείς, εάν μπορούσες θα το έπραττες.
:lol:

Ναι βρε τις είδα τις εμβριθείς διευκρινήσεις.

Είμαι ή τέρμα ηλίθια ή/και διεφθαρμένη. Το εμπέδωσα.

Επειδή όμως εκτός από αυτά είμαι ΚΑΙ ζωόφιλη, προς το παρόν πάρε αυτό.

Εικόνα

Έχω επαρκέστατο στοκ για την περίπτωση σας. :e045:
Αυτό ακριβώς είναι το επίπεδό των επιχειρημάτων σου, μην διαμαρτύρεσαι λοιπόν που βάζουμε το στοκ σου πίσω από κει που ήρθε κάθε μα κάθε φορά με συνέπεια.
Δεν είσαι και για παραπάνω είναι η αλήθεια.
Τη διαμαρτυρία ή έστω την πρόθεση για απολογία, πού ακριβώς την είδες; :lol:

Κατά τα άλλα, κατουρήστε και λίγο γιατί θυμίζετε αυτό που είπε το γατάκι στο γάτο.

Μπαμπά εγώ θα ανταπεξέλθω συνεπώς για ένα τέταρτο ακόμη και μετά θα φύγω. :e045:
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 12136
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Τον ήπιαν οι δεξιοί στις δεύτερες εκλογές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 16 Οκτ 2023, 15:09

Στη Θεσσαλία ούτε λίγο ούτε πολύ το τερμάτισαν από τη ΝΔ. Δεν ήρθαν να πουν ότι θα δώσουν επίδομα.

Ήρθαν και είπαν είτε ψηφίζετε αγοραστο είτε λεφτά για αποζημιώσεις γιοκ.

Πάρτε ένα @δι τώρα και σε καλή μεριά.

Που άσχετα αν τα φαινόμενα ήταν πρωτοφανή για τα δεδομένα εδώ σε μας δεν πας να εκβιασεις-κυριολεκτικά- επί πτωμάτων για ψήφο για να δώσεις έστω και κάτι για να ανακουφιστουν οι πληγέντες.

Αναμενόμενο το μαύρισμα...

Και όση δουλειά και αν έκανε ένας Μιχαλάκης δεν αρκεί για να ξελασπώσει τις σαχλαμάρες του αγοραστού.

Και το κερασάκι στην τούρτα εκβιασμος απ τον υπουργό για ψήφο.

Los poulos τώρα από δω και στα τσακιδια.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38185
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Τον ήπιαν οι δεξιοί στις δεύτερες εκλογές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 16 Οκτ 2023, 15:12

ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Οκτ 2023, 15:02
sys3x έγραψε:
16 Οκτ 2023, 14:57
ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Οκτ 2023, 14:46


Η πλάκα είναι ότι σαφώς και δεν μ' ενδιαφέρει να σας πείσω. :e045:
Δεν μας ενδιαφέρει τι σε ενδιαφέρει, τι δεν σε ενδιαφέρει, ποιο είναι το αγαπημένο σου χρώμα και ο ωροσκόπος σου κοριτσάκι μου, τα επιχειρήματά και η τεκμηρίωση μας ενδιαφέρουν και μέχρι τώρα είσαι στο μηδέν ακριβώς.
Κάθε τι προβάλεις ως επιχείρημα, πχ "δεν λέτε τι ψηφίζετε", "δεν κάνετε πολιτικές προτάσεις" και λοιπές πίπες σου έχω αποδείξει ότι δεν στέκει λογικά ως επιχείρημά καθώς ούτε ισχύουν αυτά που λες ούτε εσύ έχεις κάτι να εισάγεις ως πρόταση καθώς η στήριξή των ίδιων ακριβώς οικογενειών που στηρίζεις τόσα χρόνια ΔΕΝ ΦΕΡΝΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΘΕΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ αλλά τα ίδια αρνητικά και χειρότερα.
Αυτό απαιτεί να μην είναι τέρμα ηλίθιος κάποιος για να το καταλάβει ή/και διεφθαρμένος.
Το ότι η συνομοταξία σας θεωρεί απόδειξη το οτιδήποτε τεκμηριώνει στο θυελλώδες σκεπτικό της, είναι ένα άλλο πονεμένο θέμα.
Ωραία, αντέκρουσε λοιπόν αυτό που εσύ δεν θεωρείς απόδειξη. Θα χαρώ πολύ να παραδεχθώ τα όποια λάθη μου, αλήθεια.
Για πάμε λοιπόν... Γιατί θεωρείς ότι είναι λάθος το να μην στηρίζουμε τα κόμματα - πρόσωπα τα οποία κακοδιαχειρίστηκαν την κρατική εξουσία - περιουσία γαμώντας στο ενδιάμεσο κάθε αίσθηση αξιοκρατίας, ευνομίας και δικαιοσύνης σε ανώτερο - ανώτατο επίπεδό μασουλώντας όσο περισσότερους κρατικούς πόρους μπορούσαν (θυμίζω arbitary εδώ γιατί είναι φρέσκα κουλούγια ότι ΕΧΟΥΝΕ ΔΩΘΕΙ 85 ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΕΥΡΩ για την υποθαλάσσια στην Θεσσαλονίκη ενώ δεν υπάρχει καμμία υποθαλάσσια ούτε σαν ιδέα στην Θεσσαλονίκη ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ ΦΥΛΛΟ) και φτάσαμε εδώ που φτάσαμε;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sys3x την 16 Οκτ 2023, 15:12, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Nostalgia
Δημοσιεύσεις: 9545
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:24
Phorum.gr user: Nostalgia

Re: Τον ήπιαν οι δεξιοί στις δεύτερες εκλογές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nostalgia » 16 Οκτ 2023, 15:12

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
16 Οκτ 2023, 15:06
Nostalgia έγραψε:
16 Οκτ 2023, 14:55
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
15 Οκτ 2023, 19:57
Εδώ δίπλα στο Ίλιον βγήκε και ένα πασοκομιλφακι, νοτ μπάντ.
Και οι 2 στον δευτερο γυρο ΠΑΣΟΚοι ηταν, μαλιστα το μιλφακι που λες η Ανδριαννα, ειναι νυφη του πρωην Δημαρχου Ιλιου (Κουκουβινου), που για 12 χρονια ηταν αντιδημαρχος στον Ζενετο που ειχε παρει το δαχτυλιδι απο τον Κουκουβινο. Επειδη ομως ο γιος Κουκουβινος ηθελε να κατεβει αυτος για δημαρχος (νεποτισμος) και ο Ζενετος δεν παραιτηθηκε, αποσπαστηκε απο την παραταξη του Ζενετου που ειχε ιδρυσει ο μπαμπας Κουκουβινος, ηταν ομως κοτα να κατεβει αυτος μπροστα και ετσι εβαλε την γυναικα του. Δηλαδη, αλλαξε ο Μανωλιος και εβαλε τα ρουχα του αλλιως.
Έχει και κάποιο επίπεδο σύγχρονο πασοκικο το Ίλιον εδώ που τα λέμε, το πιάνεις στον αέρα, κυριαρχεί ένας λαικομικροαστοσιμητισμος. Εδώ Περιστέρι, ζούμε στα βρωμικα γκέτο του πουτινισμου.
Το Ιλιον Δημοτικα, βρωμαει και ζεχνει, δεν υπαρχει συλλογος, ΚΑΠΗ, Βρεφονηπιακος κλπ που να μην γινεται δεξαμενη ψηφων και με ασχημο μαλιστα τροπο. Εαν παμε αυριο 10 ατομα και πουμε οτι θα φτιαξουμε τον συλλογο φιλων στρογγυλης τυροπιτας, μεσα σε μια διετια, θα εχουν ερθει ολα τα κορακια να παρουν τον συλλογο δικο τους για να μπορεσουν να κανουν παιγνιδι....
"Εγώ Μανιάτα φυσικιά. Θα στεϊρωθού 'ς τα γόνατα. Και όλους τους φίλους θα δεχτού κατά που πρέπει καθενού...."

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38185
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Τον ήπιαν οι δεξιοί στις δεύτερες εκλογές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 16 Οκτ 2023, 15:16

ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Οκτ 2023, 15:08
sys3x έγραψε:
16 Οκτ 2023, 15:03
ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Οκτ 2023, 14:56


:lol:

Ναι βρε τις είδα τις εμβριθείς διευκρινήσεις.

Είμαι ή τέρμα ηλίθια ή/και διεφθαρμένη. Το εμπέδωσα.

Επειδή όμως εκτός από αυτά είμαι ΚΑΙ ζωόφιλη, προς το παρόν πάρε αυτό.

Εικόνα

Έχω επαρκέστατο στοκ για την περίπτωση σας. :e045:
Αυτό ακριβώς είναι το επίπεδό των επιχειρημάτων σου, μην διαμαρτύρεσαι λοιπόν που βάζουμε το στοκ σου πίσω από κει που ήρθε κάθε μα κάθε φορά με συνέπεια.
Δεν είσαι και για παραπάνω είναι η αλήθεια.
Τη διαμαρτυρία ή έστω την πρόθεση για απολογία, πού ακριβώς την είδες; :lol:

Κατά τα άλλα, κατουρήστε και λίγο γιατί θυμίζετε αυτό που είπε το γατάκι στο γάτο.

Μπαμπά εγώ θα ανταπεξέλθω συνεπώς για ένα τέταρτο ακόμη και μετά θα φύγω. :e045:
Στο ξαναλέω, αυτό ακριβώς είναι το πνευματικό σου επίπεδό, μην απορείς λοιπόν για το ομαδικό φτύσιμο που τρως δω χάμου, ή μάλλον να απορείς αν θέλεις, γενικά κάνε ότι γουστάρεις, σύμφωνα με αυτό που πράττουμε κρινόμαστε κιόλα εξ άλλου.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71060
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Τον ήπιαν οι δεξιοί στις δεύτερες εκλογές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 16 Οκτ 2023, 15:19

sys3x έγραψε:
16 Οκτ 2023, 15:12
ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Οκτ 2023, 15:02
sys3x έγραψε:
16 Οκτ 2023, 14:57


Δεν μας ενδιαφέρει τι σε ενδιαφέρει, τι δεν σε ενδιαφέρει, ποιο είναι το αγαπημένο σου χρώμα και ο ωροσκόπος σου κοριτσάκι μου, τα επιχειρήματά και η τεκμηρίωση μας ενδιαφέρουν και μέχρι τώρα είσαι στο μηδέν ακριβώς.
Κάθε τι προβάλεις ως επιχείρημα, πχ "δεν λέτε τι ψηφίζετε", "δεν κάνετε πολιτικές προτάσεις" και λοιπές πίπες σου έχω αποδείξει ότι δεν στέκει λογικά ως επιχείρημά καθώς ούτε ισχύουν αυτά που λες ούτε εσύ έχεις κάτι να εισάγεις ως πρόταση καθώς η στήριξή των ίδιων ακριβώς οικογενειών που στηρίζεις τόσα χρόνια ΔΕΝ ΦΕΡΝΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΘΕΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ αλλά τα ίδια αρνητικά και χειρότερα.
Αυτό απαιτεί να μην είναι τέρμα ηλίθιος κάποιος για να το καταλάβει ή/και διεφθαρμένος.
Το ότι η συνομοταξία σας θεωρεί απόδειξη το οτιδήποτε τεκμηριώνει στο θυελλώδες σκεπτικό της, είναι ένα άλλο πονεμένο θέμα.
Ωραία, αντέκρουσε λοιπόν αυτό που εσύ δεν θεωρείς απόδειξη. Θα χαρώ πολύ να παραδεχθώ τα όποια λάθη μου, αλήθεια.
Για πάμε λοιπόν... Γιατί θεωρείς ότι είναι λάθος το να μην στηρίζουμε τα κόμματα - πρόσωπα τα οποία κακοδιαχειρίστηκαν την κρατική εξουσία - περιουσία γαμώντας στο ενδιάμεσο κάθε αίσθηση αξιοκρατίας, ευνομίας και δικαιοσύνης σε ανώτερο - ανώτατο επίπεδό μασουλώντας όσο περισσότερους πόρους μπορούσαν (θυμίζω arbitary εδώ γιατί είναι φρέσκα κουλούγια ότι ΕΧΟΥΝΕ ΔΩΘΕΙ 85 ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΕΥΡΩ για την υποθαλάσσια στην Θεσσαλονίκη ενώ δεν υπάρχει καμμία υποθαλάσσια ούτε σαν ιδέα στην Θεσσαλονίκη ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ ΦΥΛΛΟ) και φτάσαμε εδώ που φτάσαμε;
Βρες κάποια έξυπνη συναγωνίστρια για περαιτέρω διάλογο.

Εγώ το περισσότερο που μπορώ να κάνω από τη στιγμή που ψήφισα τον αντίπαλο της νδ υποψήφιας, είναι να σου δώσω και άλλο μπισκότο. :e045:
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38185
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Τον ήπιαν οι δεξιοί στις δεύτερες εκλογές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 16 Οκτ 2023, 15:21

Επειδή λοιπόν γνωριζόμαστε πλέον δω χάμου, δεν θα απαντήσεις σε αυτά που σε ρώτησα, δεν έχεις το σθένος να απαντήσεις όπως δεν έχεις το σθένος να παραδεχθείς ότι όλα αυτά αποτελούν αυτό ακριβώς που λες δεν εισπράττεις, ήτοι πολιτικές προτάσεις.
Είδες λοιπόν ΓΑΛΗ, και πολιτικές προτάσεις κάνουμε και μια χαρά κατουράμε μετά από το γαμήσι.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71060
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Τον ήπιαν οι δεξιοί στις δεύτερες εκλογές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 16 Οκτ 2023, 15:21

sys3x έγραψε:
16 Οκτ 2023, 15:21
Επειδή λοιπόν γνωριζόμαστε πλέον δω χάμου, δεν θα απαντήσεις σε αυτά που σε ρώτησα, δεν έχεις το σθένος να απαντήσεις όπως δεν έχεις το σθένος να παραδεχθείς ότι όλα αυτά αποτελούν αυτό ακριβώς που λες δεν εισπράττεις, ήτοι πολιτικές προτάσεις.
Είδες λοιπόν ΓΑΛΗ, και πολιτικές προτάσεις κάνουμε και μια χαρά κατουράμε μετά από το γαμήσι.
Ελπίζω απλώς να πλένετε την πλαστική σας κούκλα.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38185
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Τον ήπιαν οι δεξιοί στις δεύτερες εκλογές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 16 Οκτ 2023, 15:24

ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Οκτ 2023, 15:19
sys3x έγραψε:
16 Οκτ 2023, 15:12
ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Οκτ 2023, 15:02


Το ότι η συνομοταξία σας θεωρεί απόδειξη το οτιδήποτε τεκμηριώνει στο θυελλώδες σκεπτικό της, είναι ένα άλλο πονεμένο θέμα.
Ωραία, αντέκρουσε λοιπόν αυτό που εσύ δεν θεωρείς απόδειξη. Θα χαρώ πολύ να παραδεχθώ τα όποια λάθη μου, αλήθεια.
Για πάμε λοιπόν... Γιατί θεωρείς ότι είναι λάθος το να μην στηρίζουμε τα κόμματα - πρόσωπα τα οποία κακοδιαχειρίστηκαν την κρατική εξουσία - περιουσία γαμώντας στο ενδιάμεσο κάθε αίσθηση αξιοκρατίας, ευνομίας και δικαιοσύνης σε ανώτερο - ανώτατο επίπεδό μασουλώντας όσο περισσότερους πόρους μπορούσαν (θυμίζω arbitary εδώ γιατί είναι φρέσκα κουλούγια ότι ΕΧΟΥΝΕ ΔΩΘΕΙ 85 ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΕΥΡΩ για την υποθαλάσσια στην Θεσσαλονίκη ενώ δεν υπάρχει καμμία υποθαλάσσια ούτε σαν ιδέα στην Θεσσαλονίκη ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ ΦΥΛΛΟ) και φτάσαμε εδώ που φτάσαμε;
Βρες κάποια έξυπνη συναγωνίστρια για περαιτέρω διάλογο.

Εγώ το περισσότερο που μπορώ να κάνω από τη στιγμή που ψήφισα τον αντίπαλο της νδ υποψήφιας, είναι να σου δώσω και άλλο μπισκότο. :e045:
Δεν απαντάς επί τούτου διότι δεν μπορείς να απαντήσεις επί τούτου οπότε ευχαριστώ πολύ για τα μπισκοτάκια αλλά πλέον έχεις καταλάβει και εσύ και όλοι οι υπόλοιποι που ήταν καταδικασμένα να μπουν.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38185
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Τον ήπιαν οι δεξιοί στις δεύτερες εκλογές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 16 Οκτ 2023, 15:25

ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Οκτ 2023, 15:21
sys3x έγραψε:
16 Οκτ 2023, 15:21
Επειδή λοιπόν γνωριζόμαστε πλέον δω χάμου, δεν θα απαντήσεις σε αυτά που σε ρώτησα, δεν έχεις το σθένος να απαντήσεις όπως δεν έχεις το σθένος να παραδεχθείς ότι όλα αυτά αποτελούν αυτό ακριβώς που λες δεν εισπράττεις, ήτοι πολιτικές προτάσεις.
Είδες λοιπόν ΓΑΛΗ, και πολιτικές προτάσεις κάνουμε και μια χαρά κατουράμε μετά από το γαμήσι.
Ελπίζω απλώς να πλένετε την πλαστική σας κούκλα.
Βρε να ελπίζεις ότι θέλεις είπαμε, από επιχειρήματα είσαι στο μηδέν.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών