ΜΑΤΙ : "Θάψ'τα γιατί θα σε σκίσουμε"

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Uppercut

Re: ΜΑΤΙ : "Θάψ'τα γιατί θα σε σκίσουμε"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 20 Ιούλ 2020, 01:49

Naida έγραψε:
20 Ιούλ 2020, 01:47
Uppercut έγραψε:
20 Ιούλ 2020, 01:46
Naida έγραψε:
20 Ιούλ 2020, 01:43


Δεν μιλάω με ανθρώπους που ακολουθούν ανεντιμες τακτικές.
Δεν πρόκειται να ξεφύγεις.
Naida έγραψε:
19 Ιούλ 2020, 22:59


Δεν το ξέρω αυτό από τη στιγμή που δεν ακούγονται ονόματα.
Εάν είναι αληθινά τα ηχητικά, για αυτά που λέει για το 2007 ότι έκανε το κομα σου τα ίδια κάποιο σχόλιο και έφαγαν και τις αποζημιώσεις, κάποιο σχολιο;
Πέρα από την ορθογραφία σου, σου ζητήθηκε να φέρεις αποδείξεις και δεν έχεις. Άρα, λες ψέματα.


Δεν μιλάω με ανθρώπους που ακολουθούν ανεντιμες τακτικές.


Ναι ρε γμτ πως τη πάτησα έτσι με την ορθογρσφια.
Όταν πρέπει να γράψεις για τιμή κι ανεντιμότητα για τα σώψυχα σου αντί πολύ απλά να παραθέσεις τις αποδείξεις, η εξήγηση είναι απλή. Δεν έχεις. Ανέφερες κάτι ψευδές, δεν το είχες δει καλά, παραδέξου το όπως έκανες και με τα ονόματα, δεν έπαθες κάτι.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Uppercut την 20 Ιούλ 2020, 01:50, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7784
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: ΜΑΤΙ : "Θάψ'τα γιατί θα σε σκίσουμε"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 20 Ιούλ 2020, 01:50

stavmanr έγραψε:
19 Ιούλ 2020, 21:06
Υδράργυρος έγραψε:
19 Ιούλ 2020, 20:05
Hector Buas έγραψε:
19 Ιούλ 2020, 11:01


Για κάτι μαγκάλια τι ξέρεις?

Στο Μάτι πέθαναν πάνω από 100 άτομα. Δεν ήταν "αριστεροί ήρωες". Αν ήταν θα ακούγαμε και θα διαβάζαμε για αυτούς κάθε μέρα κάθε ώρα και και σε κάθε μορφή. Δεν είναι λοιπόν κακό να τους θυμόμαστε μία φορά τον χρόνο.

Το Μάτι δεν θα ξεχαστεί ποτέ. Υπήρξαν και άλλες τραγωδίες που δεν ξεχάστηκαν, π.χ. το ναυάγιο του Σάμινα. Αλλά, σε αντίθεση με το Σάμινα, στο Μάτι δεν είναι οι νεκροί που θα θυμόμσαστε πιο πολύ. Είναι οι ανίκανοι πολιτικοί αλήτες που είχαν την αναίδεια να μιλήσουν για "μια στραβή στην βάρδια τους".
Και στο σαμινα υπηρχαν πολιτικοι αλητες που ειπαν για πληρωμα που εβλεπε αγωνα, και στην ηλεια που ελεγαν για ασυμμετρες απειλες, κοσοβαρους εμπρηστες και στρατηγους ανεμους.
Και στο γιακοβλεφ ενας πολιτικος αλητης ειχε πει αυτη ειναι η ελλαδα

Η διαφορα ειναι οτι στο ματι εγινε η μεγαλυτερη πολιτικη εκμεταλλευση ever απο κατι αδιστακτους πολιτικους αλητες.
Τι εχει αλλαξει απο τοτε;
Διαφωνώ.
Η πολιτική αλητεία δεν ανήκει στη ΝΔ συγκεκριμένα.
Σε όλες τις παραπάνω περιπτώσεις, όπως και στο Μάτι, είχαμε πονηρές και μικρόνοες αντιπολιτευτικές γραμμές.
Το θέμα είναι πώς θα σταματήσουν όλα αυτά για να προχωρήσουμε στο μόνο που έχει σημασία:
να μαθαίνουμε από τα λάθη μας. Να κάνουμε τη χώρα πιο ασφαλή μέσα από τα δεδομένα των τραγωδιών που περνά. Να μην γίνεται το ίδιο εύκολη η επανάληψή τους.
Ναι βρε παιδιά, περασμένα ξεχασμένα κι αν ρίξαμε και δυο απειλές παραπάνω νερό κι αλάτι.
Αυτό που προέχει τώρα είναι να καθαρίσουμε τα ξερόχορτα.

sirizocartoon
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2020, 01:17

Re: ΜΑΤΙ : "Θάψ'τα γιατί θα σε σκίσουμε"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sirizocartoon » 20 Ιούλ 2020, 01:52

Uppercut έγραψε:
20 Ιούλ 2020, 01:46


Δεν χρειάζομαι βοήθεια ή συμβουλές και δεν χρειάζεται να βρίζεις. Εγώ δεν βρίζω τη Νάιδα κι ας με λέει ανέντιμο.
συγχαρητηρια για το ηθος σου

εγω εχω φιλο που καηκε, την γλιτωσα απο τυχη να μην ειμαι εκει, αν ημουν εκει, στο σημειο που θα ημουν, θα με στελνανε ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΟΙ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΙ απο τον δρομο που θα εγκλωβιζομουν και οταν ζαιοκαρτουν σπανε πλακα κανοντας το μαυρο ασπρο νομιζοντας οτι ολα τα θεματα προσφερονται για καφενειακη προπονηση επειδη δεν εχουν αλλη δουλεια να κανουν, θα τα βριζω μεχρι να τα μαζεψει ο μπογιας
οποιοσδηποτε ειδε το βιντεο λιγες σελιδες πριν και λεει αποφασισα να ψηφισω συριζα, καταλαμβανει περιττο χωρο στον πλανητη
τα ιδια θα ελεγα για καθε κυβερνηση και για οποιον εκανε την δηλωση
και το θρασος να εχει ενα τσακ μετρο

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: ΜΑΤΙ : "Θάψ'τα γιατί θα σε σκίσουμε"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 20 Ιούλ 2020, 01:55

sirizocartoon έγραψε:
20 Ιούλ 2020, 01:52
Uppercut έγραψε:
20 Ιούλ 2020, 01:46


Δεν χρειάζομαι βοήθεια ή συμβουλές και δεν χρειάζεται να βρίζεις. Εγώ δεν βρίζω τη Νάιδα κι ας με λέει ανέντιμο.
συγχαρητηρια για το ηθος σου

εγω εχω φιλο που καηκε, την γλιτωσα απο τυχη να μην ειμαι εκει, αν ημουν εκει, στο σημειο που θα ημουν, θα με στελνανε ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΟΙ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΙ απο τον δρομο που θα εγκλωβιζομουν και οταν ζαιοκαρτουν σπανε πλακα κανοντας το μαυρο ασπρο νομιζοντας οτι ολα τα θεματα προσφερονται για καφενειακη προπονηση επειδη δεν εχουν αλλη δουλεια να κανουν, θα τα βριζω μεχρι να τα μαζεψει ο μπογιας
οποιοσδηποτε ειδε το βιντεο λιγες σελιδες πριν και λεει αποφασισα να ψηφισω συριζα, καταλαμβανει περιττο χωρο στον πλανητη
τα ιδια θα ελεγα για καθε κυβερνηση και για οποιον εκανε την δηλωση
και το θρασος να εχει ενα τσακ μετρο
Δεν ντρέπεσαι να παίζεις παιχνίδια με ανθρωπους που κάηκαν;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

sirizocartoon
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2020, 01:17

Re: ΜΑΤΙ : "Θάψ'τα γιατί θα σε σκίσουμε"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sirizocartoon » 20 Ιούλ 2020, 01:57

Naida έγραψε:
20 Ιούλ 2020, 01:55
sirizocartoon έγραψε:
20 Ιούλ 2020, 01:52
Uppercut έγραψε:
20 Ιούλ 2020, 01:46


Δεν χρειάζομαι βοήθεια ή συμβουλές και δεν χρειάζεται να βρίζεις. Εγώ δεν βρίζω τη Νάιδα κι ας με λέει ανέντιμο.
συγχαρητηρια για το ηθος σου

εγω εχω φιλο που καηκε, την γλιτωσα απο τυχη να μην ειμαι εκει, αν ημουν εκει, στο σημειο που θα ημουν, θα με στελνανε ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΟΙ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΙ απο τον δρομο που θα εγκλωβιζομουν και οταν ζαιοκαρτουν σπανε πλακα κανοντας το μαυρο ασπρο νομιζοντας οτι ολα τα θεματα προσφερονται για καφενειακη προπονηση επειδη δεν εχουν αλλη δουλεια να κανουν, θα τα βριζω μεχρι να τα μαζεψει ο μπογιας
οποιοσδηποτε ειδε το βιντεο λιγες σελιδες πριν και λεει αποφασισα να ψηφισω συριζα, καταλαμβανει περιττο χωρο στον πλανητη
τα ιδια θα ελεγα για καθε κυβερνηση και για οποιον εκανε την δηλωση
και το θρασος να εχει ενα τσακ μετρο
Δεν ντρέπεσαι να παίζεις παιχνίδια με ανθρωπους που κάηκαν;
παιχνιδια παιζεις εσυ συριζοκαρτουν, εγω δεν ειπα πουθενα οτι θα ψηφισω νουδου οταν ειδα το βιντεο ουτε προετρεψα κανεναν, ουτε αποφανθηκα οτι αλλη κυβερνηση θα ειχε αλλο αποτελεσμα
αλλα και το πιο τελειωμενο κομματοσκυλο να ημουν οπως εσυ, στο συγκεκριμενο θεμα, με το συγκεκριμενο ντοκουμεντο, το λιγοτερο που θα εκανα, θα ηταν να το βουλωσω

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7784
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: ΜΑΤΙ : "Θάψ'τα γιατί θα σε σκίσουμε"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 20 Ιούλ 2020, 02:04

stavmanr έγραψε:
19 Ιούλ 2020, 22:26
Uppercut έγραψε:
19 Ιούλ 2020, 22:20
Ωραία διαλεκτική ακροβασία. Πες μας και την άποψη σου επί του προκειμένου τώρα.
Όσο και να το παίζεις τρελίτσα, θα επιμείνω... :003:

stavmanr @ ΜΑΤΙ : "Θάψ'τα γιατί θα σε σκίσουμε"

Ρωτάς παραπάνω γιατί η τάδε δεν κάνει μήνυση στον τάδε αφού θεωρεί ότι είναι ψευδείς κατηγορίες.
Σε αντερωτώ, για να καταλάβεις το ανόητο της έκφρασής σου, δηλαδή το νέο αυτό σόφισμα, το εξής:
Γιατί ο Άδωνις Γεωργιάδης δεν είχε κάνει μήνυση στον Καρατζαφέρη όταν ο δεύτερος τον αποκάλεσε "πολιτική τσούλα"; Επειδή κατά τη γνώμη σου είναι;
Στη συνέχεια θα σου δώσω κι άλλα παραδείγματα στα οποία θέλω να μου απαντήσεις αν η απουσία μήνυσης σημαίνει αποδοχή της κατηγορίας.

Από την απάντηση που θα δώσεις θα εξαρτηθεί αν θα συνεχίσουμε αυτή τη συζήτηση ή όχι.
το να πεις κάποιον πολιτική τσούλα δεν είναι κατηγορία συγκάληψης ευθυνών για τον θάνατο 100 ανθρώπων. Δεν πας φυλακή επειδή είσαι ή δεν είσαι πολιτική τσούλα.
Είναι άλλο πράγμα να πω οτι ο τάδε είναι βλάκας και άλλο να πω οτι ο τάδε μπήκε την νύχτα σπίτι μου και σκότωσε την γυναίκα μου.
Είναι δυνατόν να μην καταλαβαίνεις την διαφορά;

sirizocartoon
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2020, 01:17

Re: ΜΑΤΙ : "Θάψ'τα γιατί θα σε σκίσουμε"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sirizocartoon » 20 Ιούλ 2020, 02:14

μια τελευταια ερωτηση και αποχωρω, αυτο το συριζαϊκο, που το λανσαρανε στελεχη τους, πριν απο τα μποτακια, οτι το να κατηγορεις αυτον που παντελονιαζει χιλιαρικα για να εχει μια γαμημενη πολιτικη ευθυνη στην κρισιμη ωρα (οπου ευθυνη ισον παραιτηση, οπως εχουν δειξει ενα καρο χωρες, οτιδηποτε αλλο δεν λεγεται αναληψη ευθυνης)

το να τον κατηγορεις λοιπον για νεκρους οταν ο ζαιος εχει το ποστο με τα χιλιαρικα, και να απαντα οτι "οχιιι, εσυ χρησιμοποιεις νεκρους", σας θυμιζει και εσας τους γυφτους που πανε να κλεψουν και μετα κανουν μηνυση στον νοικοκυραιο; εμενα ναι, αυτο μου θυμιζει. οκ εισαι γυφτος, πρεπει να το δειχνεις καθε δευτερολεπτο; παραιτησου και μετα να συζητησουμε οτι η αναρχη δομηση δεν ξεκινησε επι των ημερων σου. αλλα παραιτησου πρωτα ρε σκατογυφτα

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7784
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: ΜΑΤΙ : "Θάψ'τα γιατί θα σε σκίσουμε"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 20 Ιούλ 2020, 02:19

Naida έγραψε:
20 Ιούλ 2020, 02:11
elchav έγραψε:
20 Ιούλ 2020, 02:00
Naida, grapse kamia malakia gia sandwich i to gkomeno kai ase to Mati

Purovolas malakies
Γραψε με ελληνικά μωρέ παπαρα κι εσυ. Μας στραβωσες. Να πάει να γαμηθει ο γκομενος. Και το σαντουιτσακι. Όχι το σαντουιτσακι δεν μου έκανε κάτι..ειναι καλουλι. Ο γκομενος να πάει να γαμηθει.
καλά κι εσύ μας τα χες κάνει τσουρέκια τότε με τον κατώτατο μισθό που θα πήγαινε 751 ευρώ και που θα ψήφιζες Τσίπρα για να ρίξεις κλωτσια στο παλιό κατεστημένο.
Πόσες φορές μπορεί να ψηφίσει κάποιος Συριζα χωρίς να θεωρείται Συριζαίος;
Πάρτο απόφαση για να μην ψάχνεις κάθε φορά λόγους να ρίξεις τσίπρα γιατί οπως δείχνουν τα πράγματα θα γίνεται όλο και πιο δύσκολο.

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25563
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: ΜΑΤΙ : "Θάψ'τα γιατί θα σε σκίσουμε"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 20 Ιούλ 2020, 02:21

sirizocartoon έγραψε:
20 Ιούλ 2020, 02:14
μια τελευταια ερωτηση και αποχωρω, αυτο το συριζαϊκο, που το λανσαρανε στελεχη τους, πριν απο τα μποτακια, οτι το να κατηγορεις αυτον που παντελονιαζει χιλιαρικα για να εχει μια γαμημενη πολιτικη ευθυνη στην κρισιμη ωρα (οπου ευθυνη ισον παραιτηση, οπως εχουν δειξει ενα καρο χωρες, οτιδηποτε αλλο δεν λεγεται αναληψη ευθυνης)

το να τον κατηγορεις λοιπον για νεκρους οταν ο ζαιος εχει το ποστο με τα χιλιαρικα, και να απαντα οτι "οχιιι, εσυ χρησιμοποιεις νεκρους", σας θυμιζει και εσας τους γυφτους που πανε να κλεψουν και μετα κανουν μηνυση στον νοικοκυραιο; εμενα ναι, αυτο μου θυμιζει. οκ εισαι γυφτος, πρεπει να το δειχνεις καθε δευτερολεπτο; παραιτησου και μετα να συζητησουμε οτι η αναρχη δομηση δεν ξεκινησε επι των ημερων σου. αλλα παραιτησου πρωτα ρε σκατογυφτα
Η ερωτηση ποια ειναι;

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24730
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: ΜΑΤΙ : "Θάψ'τα γιατί θα σε σκίσουμε"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 20 Ιούλ 2020, 02:23

sirizocartoon έγραψε:
20 Ιούλ 2020, 01:52
Uppercut έγραψε:
20 Ιούλ 2020, 01:46


Δεν χρειάζομαι βοήθεια ή συμβουλές και δεν χρειάζεται να βρίζεις. Εγώ δεν βρίζω τη Νάιδα κι ας με λέει ανέντιμο.
συγχαρητηρια για το ηθος σου

εγω εχω φιλο που καηκε, την γλιτωσα απο τυχη να μην ειμαι εκει, αν ημουν εκει, στο σημειο που θα ημουν, θα με στελνανε ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΟΙ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΙ απο τον δρομο που θα εγκλωβιζομουν
Αυτό είναι που με φρικαρει κι εμένα πιο πολύ.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24730
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: ΜΑΤΙ : "Θάψ'τα γιατί θα σε σκίσουμε"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 20 Ιούλ 2020, 02:24

Υδράργυρος έγραψε:
20 Ιούλ 2020, 02:21
sirizocartoon έγραψε:
20 Ιούλ 2020, 02:14
μια τελευταια ερωτηση και αποχωρω, αυτο το συριζαϊκο, που το λανσαρανε στελεχη τους, πριν απο τα μποτακια, οτι το να κατηγορεις αυτον που παντελονιαζει χιλιαρικα για να εχει μια γαμημενη πολιτικη ευθυνη στην κρισιμη ωρα (οπου ευθυνη ισον παραιτηση, οπως εχουν δειξει ενα καρο χωρες, οτιδηποτε αλλο δεν λεγεται αναληψη ευθυνης)

το να τον κατηγορεις λοιπον για νεκρους οταν ο ζαιος εχει το ποστο με τα χιλιαρικα, και να απαντα οτι "οχιιι, εσυ χρησιμοποιεις νεκρους", σας θυμιζει και εσας τους γυφτους που πανε να κλεψουν και μετα κανουν μηνυση στον νοικοκυραιο; εμενα ναι, αυτο μου θυμιζει. οκ εισαι γυφτος, πρεπει να το δειχνεις καθε δευτερολεπτο; παραιτησου και μετα να συζητησουμε οτι η αναρχη δομηση δεν ξεκινησε επι των ημερων σου. αλλα παραιτησου πρωτα ρε σκατογυφτα
Η ερωτηση ποια ειναι;
Αν η Δούρου σου θυμίζει γύφτους που κάνουν μήνυση σε αυτόν που πάνε να κλέψουν.

Άβαταρ μέλους
kameron
Δημοσιεύσεις: 8118
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 00:47
Phorum.gr user: kameron

Re: ΜΑΤΙ : "Θάψ'τα γιατί θα σε σκίσουμε"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kameron » 20 Ιούλ 2020, 02:29

Λίαν αποτυχημένο το damage control των ζαίων εν μέσω ασυναρτησιών, εν προκειμένω.

Επί του θέματος, να κληθεί αμέσως ο διοικητής της πυροσβεστικής επί σύριζα να δώσει εξηγήσεις για τα όσα αναφέρονται στο ηχητικό. Εννοείται ότι η Γεροβασίλη πρέπει να προσφύγει στη Δικαιοσύνη εναντίον του.

Uppercut

Re: ΜΑΤΙ : "Θάψ'τα γιατί θα σε σκίσουμε"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 20 Ιούλ 2020, 02:29

kameron έγραψε:
20 Ιούλ 2020, 02:29
Λίαν αποτυχημένο το damage control των ζαίων εν μέσω ασυναρτησιών, εν προκειμένω.

Επί του θέματος, να κληθεί αμέσως ο διοικητής της πυροσβεστικής επί σύριζα να δώσει εξηγήσεις για τα όσα αναφέρονται στο ηχητικό. Εννοείται ότι η Γεροβασίλη πρέπει να προσφύγει στη Δικαιοσύνη εναντίον του.
Αυτή είναι η ουσία.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24730
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: ΜΑΤΙ : "Θάψ'τα γιατί θα σε σκίσουμε"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 20 Ιούλ 2020, 02:35

Δηλαδή όχι;

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25563
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: ΜΑΤΙ : "Θάψ'τα γιατί θα σε σκίσουμε"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 20 Ιούλ 2020, 02:36

foscilis έγραψε:
20 Ιούλ 2020, 02:23
sirizocartoon έγραψε:
20 Ιούλ 2020, 01:52
Uppercut έγραψε:
20 Ιούλ 2020, 01:46


Δεν χρειάζομαι βοήθεια ή συμβουλές και δεν χρειάζεται να βρίζεις. Εγώ δεν βρίζω τη Νάιδα κι ας με λέει ανέντιμο.
συγχαρητηρια για το ηθος σου

εγω εχω φιλο που καηκε, την γλιτωσα απο τυχη να μην ειμαι εκει, αν ημουν εκει, στο σημειο που θα ημουν, θα με στελνανε ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΟΙ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΙ απο τον δρομο που θα εγκλωβιζομουν
Αυτό είναι που με φρικαρει κι εμένα πιο πολύ.
Τι σε φρικαρει ρε; εδω ειδαν το δρομο κλειστο και καβαλαγανε πεζοδρομια για να κοψουν απο τα στενα υου ματιου για αποφυγουν το μπλοκο, και τελος βρεθηκαν μποτιλιαρισμενοι και καμμενοι.
Δεν ξερεις σε τι χωρα ζεις;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών