Γιατί η Πατρίδα χρειάζεται τον ΣΥΡΙΖΑ

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15893
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Γιατί η Πατρίδα χρειάζεται τον ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 03 Ιουν 2023, 23:11

Jimmy81 έγραψε:
03 Ιουν 2023, 21:04
Οργισμένος έγραψε:
03 Ιουν 2023, 18:12
Jimmy81 έγραψε:
03 Ιουν 2023, 12:00
Γενικότερα είναι σημαντικό οι προοδευτικοί πολίτες να καταλάβουν την σημασία ενός μεγάλου προοδευτικού κόμματος, να μην ψαρώνουν με τα μικρότερα αριστερά κόμματα και να στηρίξουν τον ΣΥΡΙΖΑ, το μόνο κόμμα στο αριστερό φάσμα με ικανά και σοβαρά στελέχη (Τσακαλώτος, Αχτσιόγλου, Δραγασάκης, Τζούφη κλπ) με κυβερνητική εμπειρία, ρεαλιστική προοπτική και κυβερνητικό έργο προς αξιοποίηση από τις επόμενες κυβερνήσεις. Να μην ψαρώσουν με τα ψεύτικα χαμόγελα της Ζωής, την μπαρουφάκειο ανυπακοή και την mainstream μονολιθικότητα του ΚΚΕ. Να μην ψαρώσουν ούτε με την παρελθοντολαγνεία-συμβολολατρεία του τσέλιγκα Ανδρουλάκη. Όχι άλλη πειραματική ψήφος, όχι άλλη ψήφος σε πολιτικά "ζωντανά" απολιθώματα. Ισχυρός ΣΥΡΙΖΑ για να νιώθουν την ανάσα μας με απώτερο στόχο να ξαναπάρουμε την εξουσία κάποια στιγμή εφαρμόζοντας ένα φιλολαϊκό πρόγραμμα δικαιοσύνης που δεν μπορέσαμε να εφαρμόσουμε στη μνημονιακή περίοδο. Τρίβει τα χέρια του ο Κούλης που διασπάται η Αριστερά σε τόσες δημοφιλείς παρατάξεις.
τζιμυ , ξερεις , ηθελα να σε ρωτησω κατι αλλα συνεχως το ξεχναγα:

Για πες μου ρε παιδακι μου, ΠΟΝΑΣ ΠΟΛΥ;;;
Εγώ μια χαρά περνάω γενικά είτε με Τσίπρα είτε με Μητσοτάκη. Παίρνω καλό μισθό, έχω και μπόλικα φράγκα στην τράπεζα, δεν έχω δάνεια στο κεφάλι μου, πληρώνω πολύ χαμηλή εφορία, δεν χρωστάω πέρα από κάτι ψιλολόγια στις πιστωτικές. Απλά με Τσίπρα εκτιμώ ότι προχωράνε πιο γρήγορα κάποιες προοδευτικές πολιτικές, η επίλυση εθνικών θεμάτων, η πολυπόθητη πολυπολιτισμικότητα, οι διεκδικήσεις του δικαιωματισμού ενώ απολαμβάνω να έχει ακόμα υψηλά ποσοστά το κόμμα που "πρόδωσε" τη Μακεδουνία μας προκαλώντας την αμηχανία του εθνικιστικού και βλαχοπατριωτικού κοινού.
Με συριζα χορτασαμε προοδευτισμο. Πηγε και στον επιταφιο ο ανθρωπας...
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15893
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Γιατί η Πατρίδα χρειάζεται τον ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 03 Ιουν 2023, 23:12

Green Dragon έγραψε:
03 Ιουν 2023, 21:33
Οργισμένος έγραψε:
03 Ιουν 2023, 21:31
Green Dragon έγραψε:
03 Ιουν 2023, 21:10
Τι γράφεις πάλι ρε, πιο ατομιστή από τον Έλληνα δεν βρίσκεις εύκολα. Τα αποτελέσματα τα είδαμε.
Oυτε τον λέγοντα ...
Τον ποιόν;

:rofl:

Αυτόν που λέει δηλαδή... :wink
Ολα τα καταλαβαινεις εσυ.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών