RIP ΝΔ...

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Awesomatic
Δημοσιεύσεις: 6511
Εγγραφή: 16 Μάιος 2018, 00:11
Phorum.gr user: Awesomatic

RIP ΝΔ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Awesomatic » 19 Οκτ 2019, 16:57

Στη γενέτειρα της δικιάς μου σήμερα μαθεύτηκε επίσημα ότι σε δύο εβδομάδες θα τους πάνε 600 μετανάστες στα 200 μέτρα από την πόλη. Αυτό είναι 10% του πληθυσμού της περιοχής.

Καλή δουλειά "δεξιοί" της κακιάς ώρας... Τελικά κατάφεραν να είναι χειρότεροι από τους ζαίους!
"Taxation is theft, purely and simply even though it is theft on a grand and colossal scale which no acknowledged criminals could hope to match. It is a compulsory seizure of the property of the State’s inhabitants, or subjects."

Nero

Re: RIP ΝΔ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 19 Οκτ 2019, 17:00

Στο χωρίο της γυναίκας μου δεν θα ψηφίσει κανείς ΝΔ = RIP ΝΔ

μου θυμίζει λίγο τις παρατηρήσεις τους υπερκουλ, που έπιανε τον παλμό του κόσμου στον δρόμο και έβλεπε τον Καμμένο κυβέρνηση και τη νδ εκτός βουλής αλλά οκ

Άβαταρ μέλους
Philip Mortimer
Δημοσιεύσεις: 8785
Εγγραφή: 07 Δεκ 2018, 16:22

Re: RIP ΝΔ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Philip Mortimer » 19 Οκτ 2019, 17:05

Η αλήθεια είναι ότι κάτι θα έπρεπε να γίνει.
Καταρχάς να σκέφτονται οι αρμόδιοι ότι το να εγκαταστήσουν μετανάστες σε μια περιοχή υποβαθμίζει την αξία των ακινήτων εκεί και άρα δημιουργεί οικονομική ζημιά στους ιδιοκτητες, για την οποία δε θα τους αποζημιώσει κανείς.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27175
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: RIP ΝΔ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 19 Οκτ 2019, 17:07

Τύπε μόνο η πτώση του πληθυσμού σε σχέση με το στοκ των ακινήτων υποβαθμίζει την αξία τους. Να τους εντάξουν το ταχύτερο ώστε να προκόψουν και να συμμετέχουν στην οικονομία
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Philip Mortimer
Δημοσιεύσεις: 8785
Εγγραφή: 07 Δεκ 2018, 16:22

Re: RIP ΝΔ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Philip Mortimer » 19 Οκτ 2019, 17:08

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
19 Οκτ 2019, 17:07
Τύπε μόνο η πτώση του πληθυσμού σε σχέση με το στοκ των ακινήτων υποβαθμίζει την αξία τους. Να τους εντάξουν το ταχύτερο ώστε να προκόψουν και να συμμετέχουν στην οικονομία
Τα νούμερα που μπορούν να ενταχθούν είναι συγκεκριμενα. Και δεν τους εντάσσεις βάζοντας χιλιαδες σε στρατόπεδα.
Να τους τοποθετήσουν λίγους λίγους σε απομακρυσμένα προάστια.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Philip Mortimer την 19 Οκτ 2019, 17:10, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27175
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: RIP ΝΔ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 19 Οκτ 2019, 17:10

Πρώτο βήμα είναι αυτό. Πρέπει να ενταχθούν το ταχύτερο. Τα παιδιά στα σχολεία χθες, για παράδειγμα
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Philip Mortimer
Δημοσιεύσεις: 8785
Εγγραφή: 07 Δεκ 2018, 16:22

Re: RIP ΝΔ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Philip Mortimer » 19 Οκτ 2019, 17:11

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
19 Οκτ 2019, 17:10
Πρώτο βήμα είναι αυτό. Πρέπει να ενταχθούν το ταχύτερο. Τα παιδιά στα σχολεία χθες, για παράδειγμα
Ποιο πρώτο βήμα; Κατάσταση που διαιωνίζεται είναι.

Και δε ρώτησαν τους περίοικους για το αν αυτή η κατάσταση τους προκαλεί οικονομική ζημιά.

Άβαταρ μέλους
Awesomatic
Δημοσιεύσεις: 6511
Εγγραφή: 16 Μάιος 2018, 00:11
Phorum.gr user: Awesomatic

Re: RIP ΝΔ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Awesomatic » 19 Οκτ 2019, 17:13

Nero έγραψε:
19 Οκτ 2019, 17:00
Στο χωρίο της γυναίκας μου δεν θα ψηφίσει κανείς ΝΔ = RIP ΝΔ

μου θυμίζει λίγο τις παρατηρήσεις τους υπερκουλ, που έπιανε τον παλμό του κόσμου στον δρόμο και έβλεπε τον Καμμένο κυβέρνηση και τη νδ εκτός βουλής αλλά οκ
Έτσι χάνονται οι ψήφοι, μια περιοχή τη φορά.

Αυτά που δεν τόλμησαν ούτε οι ζαιοι τα κάνει τώρα η ΝΔ. Ψευτοδεξιά του κώλου.

Δεν είναι δέκα και είκοσι άτομα, είναι 10% του πληθυσμού της περιοχής. Αντικατάσταση πληθυσμού όχι απλά με ανοχή αλλά με εντολή ΝΔ...
"Taxation is theft, purely and simply even though it is theft on a grand and colossal scale which no acknowledged criminals could hope to match. It is a compulsory seizure of the property of the State’s inhabitants, or subjects."

Άβαταρ μέλους
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 10816
Εγγραφή: 27 Αύγ 2018, 12:00

Re: RIP ΝΔ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ » 19 Οκτ 2019, 17:18

Philip Mortimer έγραψε:
19 Οκτ 2019, 17:05
Η αλήθεια είναι ότι κάτι θα έπρεπε να γίνει.
Καταρχάς να σκέφτονται οι αρμόδιοι ότι το να εγκαταστήσουν μετανάστες σε μια περιοχή υποβαθμίζει την αξία των ακινήτων εκεί και άρα δημιουργεί οικονομική ζημιά στους ιδιοκτητες, για την οποία δε θα τους αποζημιώσει κανείς.
Translation: Στα παπαρια μας οι ανθρωπινες ζωες αρκει να μη χασω κανα ευρω απ'τα χωραφια μου και τα σπιτια μου.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27175
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: RIP ΝΔ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 19 Οκτ 2019, 17:19

Awesomatic έγραψε:
19 Οκτ 2019, 17:13
Nero έγραψε:
19 Οκτ 2019, 17:00
Στο χωρίο της γυναίκας μου δεν θα ψηφίσει κανείς ΝΔ = RIP ΝΔ

μου θυμίζει λίγο τις παρατηρήσεις τους υπερκουλ, που έπιανε τον παλμό του κόσμου στον δρόμο και έβλεπε τον Καμμένο κυβέρνηση και τη νδ εκτός βουλής αλλά οκ
Έτσι χάνονται οι ψήφοι, μια περιοχή τη φορά.

Αυτά που δεν τόλμησαν ούτε οι ζαιοι τα κάνει τώρα η ΝΔ. Ψευτοδεξιά του κώλου.

Δεν είναι δέκα και είκοσι άτομα, είναι 10% του πληθυσμού της περιοχής. Αντικατάσταση πληθυσμού όχι απλά με ανοχή αλλά με εντολή ΝΔ...
Γιατί πιστεύεις ότι δόθηκε εντολή να αντικαταστήσουν τους ντόπιους; Και μάλιστα με καφετιούς. Τόσο νούλες είναι;
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42987
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: RIP ΝΔ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 19 Οκτ 2019, 17:20

Philip Mortimer έγραψε:
19 Οκτ 2019, 17:05
Η αλήθεια είναι ότι κάτι θα έπρεπε να γίνει.
Καταρχάς να σκέφτονται οι αρμόδιοι ότι το να εγκαταστήσουν μετανάστες σε μια περιοχή υποβαθμίζει την αξία των ακινήτων εκεί και άρα δημιουργεί οικονομική ζημιά στους ιδιοκτητες, για την οποία δε θα τους αποζημιώσει κανείς.
Ωχ όχι, όχι η αξία των ακινήτων! Οτιδήποτε άλλο!
- Αρχαίο μπουμερικο γνωμικό
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27175
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: RIP ΝΔ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 19 Οκτ 2019, 17:22

Philip Mortimer έγραψε:
19 Οκτ 2019, 17:11
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
19 Οκτ 2019, 17:10
Πρώτο βήμα είναι αυτό. Πρέπει να ενταχθούν το ταχύτερο. Τα παιδιά στα σχολεία χθες, για παράδειγμα
Ποιο πρώτο βήμα; Κατάσταση που διαιωνίζεται είναι.

Και δε ρώτησαν τους περίοικους για το αν αυτή η κατάσταση τους προκαλεί οικονομική ζημιά.
Συμφωνούμε ότι χρειάζεται ρεαλιστικός οδικός χάρτης απόιδρυματοποίησης και ένταξης. Με σαφείς στόχους, ορόσημα και κοστολογήσεις. Εφόσον υπάρχουν υποδομές, ο πληθυσμός οδηγεί στην αύξηση του πλούτου, δεν τίθεται θέμα ζημίας
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
lyna
Δημοσιεύσεις: 2140
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 01:38

Re: RIP ΝΔ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lyna » 19 Οκτ 2019, 18:05

+1 στον Εμπολα

Χωρίς αριστερατζιδικες μηχανορραφίες περί ισότητας εργατιάς . Ο πιο καινούργιος αναγκαστικά κουράζεται περισσότερο . :oops::wink
~~¥~~

likosmokeses
Δημοσιεύσεις: 1543
Εγγραφή: 04 Μαρ 2019, 23:18

Re: RIP ΝΔ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από likosmokeses » 19 Οκτ 2019, 19:49

Η ανυπαρξία ακροδεξιάς έκφρασης εντός και εκτός κοινοβουλίου έχει απελευθερώσει πλήθος στελεχών της ΝΔ που θέλουν να εφαρμόσουν ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ την πολιτική που ονειρεύονταν. :lol:

Εκκωφαντική η σιωπή των Γεωργιάδη και Βορίδη.
Είμαι σίγουρος οτι ορισμένοι συμφορουμίτες έλεγαν προεκλογικά οτι αυτοί θα τιθασεύσουν το εκσυγχρονιστικό Πασοκ και το Ποτάμι που μετακόμισαν στην Πειραιώς.

Υ.Γ. εάν οι μεγάλες δυνάμεις θέλουν να σε κάνουν τον σκουπιδοτενεκέ τους, η έκφραση οργής στο forum λειτουργεί απλώς ψυχοθεραπευτικά.

Άβαταρ μέλους
Fluffy
Δημοσιεύσεις: 21735
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2019, 08:54

Re: RIP ΝΔ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fluffy » 19 Οκτ 2019, 19:53

Awesomatic έγραψε:
19 Οκτ 2019, 16:57
Στη γενέτειρα της δικιάς μου σήμερα μαθεύτηκε επίσημα ότι σε δύο εβδομάδες θα τους πάνε 600 μετανάστες στα 200 μέτρα από την πόλη. Αυτό είναι 10% του πληθυσμού της περιοχής.

Καλή δουλειά "δεξιοί" της κακιάς ώρας... Τελικά κατάφεραν να είναι χειρότεροι από τους ζαίους!
μακεδονία;
θου κύριε...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών