Εσείς σε ποιο ατμ στηθήκατε τέτοια ώρα πριν επτά χρόνια;

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
independent44
Δημοσιεύσεις: 1890
Εγγραφή: 09 Φεβ 2021, 23:36
Phorum.gr user: independent_44

Re: Εσείς σε ποιο ατμ στηθήκατε τέτοια ώρα πριν επτά χρόνια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από independent44 » 27 Ιουν 2022, 14:25

Θυμάμαι πάντως ότι στην ουρά δεν υπήρχαν τσακωμοί.
Ήταν μια ευχάριστη έκπληξη.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Εσείς σε ποιο ατμ στηθήκατε τέτοια ώρα πριν επτά χρόνια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 27 Ιουν 2022, 14:26

alekhine έγραψε:
27 Ιουν 2022, 14:15
wooded glade έγραψε:
27 Ιουν 2022, 14:14
alekhine έγραψε:
27 Ιουν 2022, 14:11


δεν υπαρχει ουτε ενα ατμ σε ολη την επικρατεια που να εχει δεκαευρα μεσα :102::102::102::102:
Εικοσαρικάκι, σκουζάτε.
:smt005::smt005::smt005::smt005::smt005::smt005::smt005: ενταξει γυρνα το τωρα στην παλαβη
Δηλαδή δεν σου αρέσει που ήμουνα ο μόνος που δεν ανησύχησε για τα capital controls, αυτά καθ' εαυτά.
Τι άλλο θες ;
Σεξ ; Να το σκεφτώ αλλά από μακρυά δεν γίνεται.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Στρακαστρουκας
Δημοσιεύσεις: 11358
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 17:48
Phorum.gr user: Στρακαστρουκας

Re: Εσείς σε ποιο ατμ στηθήκατε τέτοια ώρα πριν επτά χρόνια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στρακαστρουκας » 27 Ιουν 2022, 14:27

Unique έγραψε:
27 Ιουν 2022, 02:36
Για πείτε τις γλυκιές αναμνήσεις σας.
Πριν τον Τσιπρα και μετα τον Τσιπρα δεν πηγαινες σε ΑΤΜ ε?
"Δεν ειμαι ΝΔλης αλλα..."

Άβαταρ μέλους
Unique
Δημοσιεύσεις: 7480
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2020, 01:26

Re: Εσείς σε ποιο ατμ στηθήκατε τέτοια ώρα πριν επτά χρόνια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Unique » 27 Ιουν 2022, 14:29

Στρακαστρουκας έγραψε:
27 Ιουν 2022, 14:27
Unique έγραψε:
27 Ιουν 2022, 02:36
Για πείτε τις γλυκιές αναμνήσεις σας.
Πριν τον Τσιπρα και μετα τον Τσιπρα δεν πηγαινες σε ΑΤΜ ε?
Να σου τω την αληθεια, εγω προσωπικα εχω σταματησει να χρησιμοποιω ΑΤΜ εδω και 10 χρονια (περιπου)
Κάθε λαός έχει τους ηγέτες που του αξίζουν. Οι πολίτες δεν θέλουν εξάλειψη της διαφθοράς, θέλουν περισσότερες ευκαιρίες να συμμετέχουν σ΄ αυτή. Δεν θέλουν ευνομία, θέλουν ανοχή της δικής τους ανομίας.

Θάνος Τζήμερος.

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15557
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Εσείς σε ποιο ατμ στηθήκατε τέτοια ώρα πριν επτά χρόνια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 27 Ιουν 2022, 14:35

Unique έγραψε:
27 Ιουν 2022, 02:36
Για πείτε τις γλυκιές αναμνήσεις σας.
Prin kala kala τελειωσει το διαγγελμα εκεινος ο χαζοποκοπικος βρισκομουν στο ατμ πισω απο 2 ατομα ωρα 0100 οεριπου . Την επομενη, γυρω στις 1100 πηγα σε καφε σε απεναντι καφετερια και φωτογραφιζα την τεραστια ουρα.
Η συλλογικη μαλακια σε κυβερνητικο επιπεδο , σε ολο της το μεγαλειο και ο κλοουν βαρουφακης στα καλυτερα του, σκορπουσε απλοχερα γελιο, 12 ωρες το 24ωρο στα καναλια.

Η ηλιθιοτητα εγραψε ιστορια εις την ελλ κοινωνια εκεινες τις ημερες.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Echelon
Δημοσιεύσεις: 3576
Εγγραφή: 15 Μάιος 2019, 11:42
Phorum.gr user: selinoid

Re: Εσείς σε ποιο ατμ στηθήκατε τέτοια ώρα πριν επτά χρόνια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Echelon » 27 Ιουν 2022, 14:37

Οργισμένος έγραψε:
27 Ιουν 2022, 14:35
Unique έγραψε:
27 Ιουν 2022, 02:36
Για πείτε τις γλυκιές αναμνήσεις σας.
Prin kala kala τελειωσει το διαγγελμα εκεινος ο χαζοποκοπικος βρισκομουν στο ατμ πισω απο 2 ατομα ωρα 0100 οεριπου . Την επομενη, γυρω στις 1100 πηγα σε καφε σε απεναντι καφετερια και φωτογραφιζα την τεραστια ουρα.
Η συλλογικη μαλακια σε κυβερνητικο επιπεδο , σε ολο της το μεγαλειο και ο κλοουν βαρουφακης στα καλυτερα του, σκορπουσε απλοχερα γελιο, 12 ωρες το 24ωρο στα καναλια.

Η ηλιθιοτητα εγραψε ιστορια εις την ελλ κοινωνια εκεινες τις ημερες.
Δεν ανησύχησες μην σου κουρέψει ο Βαρουφάκης τα εκατομμύρια που είχες αποκομίσει από τις πετυχημένες επιλογές στο χρηματιστήριο;

Άβαταρ μέλους
Αλιόσα
Δημοσιεύσεις: 7441
Εγγραφή: 23 Ιουν 2021, 15:43
Phorum.gr user: Αλιόσα
Τοποθεσία: Βλαδιβοστόκ

Re: Εσείς σε ποιο ατμ στηθήκατε τέτοια ώρα πριν επτά χρόνια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αλιόσα » 27 Ιουν 2022, 14:37

Σε κανένα γιατι τοτε δεν ειχα καταθέσεις.

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15557
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Εσείς σε ποιο ατμ στηθήκατε τέτοια ώρα πριν επτά χρόνια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 27 Ιουν 2022, 14:38

foscilis έγραψε:
27 Ιουν 2022, 14:08
Εμπεδοκλής έγραψε:
27 Ιουν 2022, 10:57
Rocco Siffredi έγραψε:
27 Ιουν 2022, 10:47

Δεν είχε συνηθίσει ο κόσμος να χρησιμοποιει τις κάρτες αν είχε γίνει τώρα δεν θαχε τέτοιο πανικο
Για ουρές για μισθοδοσία μόνο οι γέροι με τις συντάξεις πρέπει να μαζεύονται
Μπα. Μύθος αυτό. Στήσου έξω από μία τράπεζα και κράτα τεφτέρι. Θα καταλάβεις ότι τελικά οι γέροι είναι δεν είναι το 50%. Όπου γέρος, εννοώ >60-65.
67 είναι οι γονείς μου και εδώ και 25 χρόνια πάνε στην τράπεζα μόνο για δουλειές που θέλουν αυτοπρόσωπη παρουσία (ελάχιστες από τότε που τους έδειξα πόσο πολλά πράγματα γίνονται με web). Πραγματικά δε μπορώ να καταλάβω τι κάνουν όλοι αυτοί που πάνε τράπεζα. Θέλω να πω οι περισσότεροι ηλικιωμένοι ήταν νέοι όταν πρωτοέγιναν τα ΑΤΜ, δεν είναι τεχνολογικές εξελίξεις των τελευταίων 2 χρόνων.

Πιστεύω υπάρχει έλλειμμα ενημέρωσης γιατί δε μπορώ να φανταστώ ποιος άνθρωπος θα προτιμούσε να στηθεί ουρά αντί να πατήσει δυο κουμπιά και να τελειώνει. Νομίζουν ας πούμε ότι αν καταθέσεις το νοίκι στο ταμείο, το κίτρινο κωλόχαρτο που σου δίνουν έχει περισσότερη αποδεικτική αξία από την ηλεκτρονική εγγραφή.
ΟΧι ειδικα για εκεινη την εποχη. Οποιος πλερωνε, ταξι, φουρνους, μπακαλικα, φροντιστηρια, κτλ κτλ επρεπε να δωσει μετρητο .
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15557
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Εσείς σε ποιο ατμ στηθήκατε τέτοια ώρα πριν επτά χρόνια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 27 Ιουν 2022, 14:39

Echelon έγραψε:
27 Ιουν 2022, 14:37
Οργισμένος έγραψε:
27 Ιουν 2022, 14:35
Unique έγραψε:
27 Ιουν 2022, 02:36
Για πείτε τις γλυκιές αναμνήσεις σας.
Prin kala kala τελειωσει το διαγγελμα εκεινος ο χαζοποκοπικος βρισκομουν στο ατμ πισω απο 2 ατομα ωρα 0100 οεριπου . Την επομενη, γυρω στις 1100 πηγα σε καφε σε απεναντι καφετερια και φωτογραφιζα την τεραστια ουρα.
Η συλλογικη μαλακια σε κυβερνητικο επιπεδο , σε ολο της το μεγαλειο και ο κλοουν βαρουφακης στα καλυτερα του, σκορπουσε απλοχερα γελιο, 12 ωρες το 24ωρο στα καναλια.

Η ηλιθιοτητα εγραψε ιστορια εις την ελλ κοινωνια εκεινες τις ημερες.
Δεν ανησύχησες μην σου κουρέψει ο Βαρουφάκης τα εκατομμύρια που είχες αποκομίσει από τις πετυχημένες επιλογές στο χρηματιστήριο;
Μη γραφεις ψεμματα και ασυναρτησιες για μια φορα εστω.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24618
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Εσείς σε ποιο ατμ στηθήκατε τέτοια ώρα πριν επτά χρόνια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 27 Ιουν 2022, 14:45

Οργισμένος έγραψε:
27 Ιουν 2022, 14:38
foscilis έγραψε:
27 Ιουν 2022, 14:08
Εμπεδοκλής έγραψε:
27 Ιουν 2022, 10:57


Μπα. Μύθος αυτό. Στήσου έξω από μία τράπεζα και κράτα τεφτέρι. Θα καταλάβεις ότι τελικά οι γέροι είναι δεν είναι το 50%. Όπου γέρος, εννοώ >60-65.
67 είναι οι γονείς μου και εδώ και 25 χρόνια πάνε στην τράπεζα μόνο για δουλειές που θέλουν αυτοπρόσωπη παρουσία (ελάχιστες από τότε που τους έδειξα πόσο πολλά πράγματα γίνονται με web). Πραγματικά δε μπορώ να καταλάβω τι κάνουν όλοι αυτοί που πάνε τράπεζα. Θέλω να πω οι περισσότεροι ηλικιωμένοι ήταν νέοι όταν πρωτοέγιναν τα ΑΤΜ, δεν είναι τεχνολογικές εξελίξεις των τελευταίων 2 χρόνων.

Πιστεύω υπάρχει έλλειμμα ενημέρωσης γιατί δε μπορώ να φανταστώ ποιος άνθρωπος θα προτιμούσε να στηθεί ουρά αντί να πατήσει δυο κουμπιά και να τελειώνει. Νομίζουν ας πούμε ότι αν καταθέσεις το νοίκι στο ταμείο, το κίτρινο κωλόχαρτο που σου δίνουν έχει περισσότερη αποδεικτική αξία από την ηλεκτρονική εγγραφή.
ΟΧι ειδικα για εκεινη την εποχη. Οποιος πλερωνε, ταξι, φουρνους, μπακαλικα, φροντιστηρια, κτλ κτλ επρεπε να δωσει μετρητο .
ε ναι αλλά από το ΑΤΜ θα πήγαινες να το σηκώσεις. Να μου έλεγες 1995 έστω. Και πάλι έπαιζε έτσι κι αλλιώς να μην πήγαινες τράπεζα γιατί πολλές μισθοδοσίες δινόντουσαν στο χέρι, οι επιχειρήσεις είχαν ταμείο :) Μόνο οι συνταξιούχοι πληρωνόντουσαν σε τράπεζα και έπρεπε να πάνε με το βιβλιάριο να τα σηκώσουν.

Δηλαδή ουσιαστικά για να είναι κάποιος συνηθισμένος να κάνει αναλήψεις μετρητών από το ταμείο θα έπρεπε να είναι συνταξιούχος πριν το 1995+ που άρχισαν να γενικεύονται οι κάρτες.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27488
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Εσείς σε ποιο ατμ στηθήκατε τέτοια ώρα πριν επτά χρόνια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 27 Ιουν 2022, 14:48

foscilis έγραψε:
27 Ιουν 2022, 14:45
Οργισμένος έγραψε:
27 Ιουν 2022, 14:38
foscilis έγραψε:
27 Ιουν 2022, 14:08


67 είναι οι γονείς μου και εδώ και 25 χρόνια πάνε στην τράπεζα μόνο για δουλειές που θέλουν αυτοπρόσωπη παρουσία (ελάχιστες από τότε που τους έδειξα πόσο πολλά πράγματα γίνονται με web). Πραγματικά δε μπορώ να καταλάβω τι κάνουν όλοι αυτοί που πάνε τράπεζα. Θέλω να πω οι περισσότεροι ηλικιωμένοι ήταν νέοι όταν πρωτοέγιναν τα ΑΤΜ, δεν είναι τεχνολογικές εξελίξεις των τελευταίων 2 χρόνων.

Πιστεύω υπάρχει έλλειμμα ενημέρωσης γιατί δε μπορώ να φανταστώ ποιος άνθρωπος θα προτιμούσε να στηθεί ουρά αντί να πατήσει δυο κουμπιά και να τελειώνει. Νομίζουν ας πούμε ότι αν καταθέσεις το νοίκι στο ταμείο, το κίτρινο κωλόχαρτο που σου δίνουν έχει περισσότερη αποδεικτική αξία από την ηλεκτρονική εγγραφή.
ΟΧι ειδικα για εκεινη την εποχη. Οποιος πλερωνε, ταξι, φουρνους, μπακαλικα, φροντιστηρια, κτλ κτλ επρεπε να δωσει μετρητο .
ε ναι αλλά από το ΑΤΜ θα πήγαινες να το σηκώσεις. Να μου έλεγες 1995 έστω. Και πάλι έπαιζε έτσι κι αλλιώς να μην πήγαινες τράπεζα γιατί πολλές μισθοδοσίες δινόντουσαν στο χέρι, οι επιχειρήσεις είχαν ταμείο :) Μόνο οι συνταξιούχοι πληρωνόντουσαν σε τράπεζα και έπρεπε να πάνε με το βιβλιάριο να τα σηκώσουν.

Δηλαδή ουσιαστικά για να είναι κάποιος συνηθισμένος να κάνει αναλήψεις μετρητών από το ταμείο θα έπρεπε να είναι συνταξιούχος πριν το 1995+ που άρχισαν να γενικεύονται οι κάρτες.
Μέχρι πρόσφατα ήξερα παππούδες που δεν ήθελαν να δουν κάρτα ούτε ζωγραφιστή. Οι μισοί δεν καταλάβαινα πως δουλεύει και άλλοι μισοί έλεγαν ότι είναι του διαόλου.

Βιβλιάριο και μόνο βιβλιάριο.

Τώρα που έχουν καταργηθεί τα βιβλιάρια δεν ξέρω τι κάνουν αυτοί.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Πρετεντέρης
Δημοσιεύσεις: 11939
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 14:13
Phorum.gr user: Φωτιά στα τόπια
Τοποθεσία: Μακεδονία ξακουστή

Re: Εσείς σε ποιο ατμ στηθήκατε τέτοια ώρα πριν επτά χρόνια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πρετεντέρης » 27 Ιουν 2022, 14:57

Θυμαμαι τον 12χρονο γιο μου να με ρωτάει αν θα πεινάσουμε και να απαντώ οχι, αν και φοβόμουν. Θυμαμαι γυρω στις 11 το πρωί πολύ κόσμο εξω από ΑΤΜ.

Οι ζαιοι το επαιζαν παλικαραδες, αλλά πήγαιναν στο ΑΤΜ το βραδυ, για να μην τους βλέπουν. :lol:
Ο χρήστης που γκρέμισε τον Τσιπρισμό.

Άβαταρ μέλους
Rocco Siffredi
Δημοσιεύσεις: 7586
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 10:40

Re: Εσείς σε ποιο ατμ στηθήκατε τέτοια ώρα πριν επτά χρόνια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rocco Siffredi » 27 Ιουν 2022, 15:00

Αν δεν το χουν με την τεχνολογία ειδικά οι παλιοι είναι χαμένος κόπος δεν πρόκειται να μάθουν
το να βάλουν την κάρτα να πατήσουν κωδικό κλπ τους φαίνεται εξωγηινο

εδώ έχω συναντήσει και νεότερους που δεν εμπιστεύονται π.χ e banking
foscilis έγραψε:
27 Ιουν 2022, 14:45
ε ναι αλλά από το ΑΤΜ θα πήγαινες να το σηκώσεις. Να μου έλεγες 1995 έστω. Και πάλι έπαιζε έτσι κι αλλιώς να μην πήγαινες τράπεζα γιατί πολλές μισθοδοσίες δινόντουσαν στο χέρι, οι επιχειρήσεις είχαν ταμείο :) Μόνο οι συνταξιούχοι πληρωνόντουσαν σε τράπεζα και έπρεπε να πάνε με το βιβλιάριο να τα σηκώσουν.

Δηλαδή ουσιαστικά για να είναι κάποιος συνηθισμένος να κάνει αναλήψεις μετρητών από το ταμείο θα έπρεπε να είναι συνταξιούχος πριν το 1995+ που άρχισαν να γενικεύονται οι κάρτες.
κάρτα βγαζανε αλλά δεν την χρησιμοποιούσαν
Και οι νεότεροι μόνο για τα ΑΤΜ την ειχανε από κει και πέρα έμαθε ο κόσμος σιγά σιγά να πληρώνει με καρτα

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7773
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Εσείς σε ποιο ατμ στηθήκατε τέτοια ώρα πριν επτά χρόνια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 27 Ιουν 2022, 15:16

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
27 Ιουν 2022, 10:24
Εντωμαξυ οι βλακες δεξιοί ξεχνάνε πως οι ουρές των atm έγιναν πριν το δημοψήφισμα. Είδαμε τελικά στο αποτελέσμα πόσο τους σοκαραν οι ουρές. Ασχετα που ο σύριζα αγνόησε τη λαϊκή εντολή.
O Σύριζα δεν αγνόησε την λαϊκή εντολή, αγνόησε την πραγματικότητα κάνοντας το δημοψήφισμα και φυσικά η πραγματικότητα δεν είναι κάτι που αλλάζει με δημοψηφίσματα.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 35150
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Εσείς σε ποιο ατμ στηθήκατε τέτοια ώρα πριν επτά χρόνια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 27 Ιουν 2022, 15:18


Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών