Πότε πρόκειται να εξοφλήσει τα δάνεια του ο Άδωνις;

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.

Πότε πρόκειται να εξοφλήσει τα δάνεια του ο Άδωνις;

Σε μια δεκαετία
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Σε δυο δεκαετίες
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Σε τρεις δεκαετίες
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Σε τέσσερεις δεκαετίες
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Σε πέντε δεκαετίες και το λουρί της μάνας
3
30%
Μόλις μπούμε στον 22ο αιώνα
7
70%
 
Σύνολο ψήφων: 10

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41292
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Πότε πρόκειται να εξοφλήσει τα δάνεια του ο Άδωνις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 22 Νοέμ 2022, 08:58

Ειδικότερα ο Αδ. Γεωργιάδης τον Αύγουστο του 2007 πήρε δύο δάνεια από την Εθνική 100.000,00 ευρώ και από την ALPHA BANK 530.000 ευρώ.

Σήμερα οι οφειλές του υπουργού είναι 105.797,09 στην Εθνική και 451.961,94 ευρώ στην ALPHA BANK. Άρα το δάνειο στην Εθνική δεν αποπληρώνεται ή δεν αποπληρωνόταν για πολλά έτη με αποτέλεσμα η οφειλή να είναι πάνω από το κεφάλαιο.

https://www.newsbreak.gr/politiki/34529 ... n-ethniki/



Με βαση οτι ο Αδωνις σε 15 χρονια απο συνολικα δανεια 630.000 εχει πληρωσει μονο 74.000 (απο το κεφαλαιο)...

σε ποσα χρονια εκτιματε οτι θα ξωφλησει;
:lol::smt005:

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41292
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Πότε πρόκειται να εξοφλήσει τα δάνεια του ο Άδωνις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 22 Νοέμ 2022, 09:05

Βαζω και την απαντηση του Μπουμπουκου στην Ακριτα.

https://www.protothema.gr/politics/arti ... -plousios/

Συνεχιζω να ρωταω ομως.

Εστω και αν οσα ισχυριστηκε ο υπουργος ειναι αληθη ΠΟΤΕ προκειται να εξωφλησει τα δανεια εφοσον το κεφαλαιο που χρωσταει παραμενει μετα απο 15 χρονια πανω απο 500.000 ευρω;

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41292
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Πότε πρόκειται να εξοφλήσει τα δάνεια του ο Άδωνις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 22 Νοέμ 2022, 09:11

Πως σχολιαζει η εφημεριδα Δημοκρατια το θεμα.



Τι (δεν) λέει ο Άδωνις Γεωργιάδης για τα δάνειά του

Είναι πράγματι συνεπής, όμως πλήρωνε «ψίχουλα»! Πώς πέτυχε τέτοιες ευνοϊκές ρυθμίσεις; Τι αναφέρει σε εξώδικό του

Διαμαρτύρεται, με εξώδικό του προς τη «δημοκρατία», ο Άδωνις Γεωργιάδης για τα στοιχεία που δημοσιεύσαμε και αφορούν το «πόθεν έσχες» του 2018. Στην απάντησή του δίνει χρήσιμες πληροφορίες, που καλοπροαίρετα δημοσιεύουμε, όμως δημιουργεί νέες απορίες για τα περιουσιακά του στοιχεία. Κυρίως αποφεύγει να απαντήσει ποια «μαγική συνταγή» έχει επινοήσει που του δίνει το δικαίωμα να λαμβάνει τεράστια ποσά από τράπεζες, άνω των 500.000 ευρώ και να πληρώνει σε δόσεις «ψίχουλα».

Στο εξώδικό του ο κ. Γεωργιάδης αναφέρει ότι τον συκοφαντήσαμε λέγοντας ότι παίρνει «αβέρτα κουβέρτα δάνεια από τις τράπεζες», δεν είναι κακοπληρωτής και τα δάνειά του είναι ενήμερα. Μάλιστα μας απέστειλε και τις σχετικές βεβαιώσεις των τραπεζών που αποδεικνύουν ότι πράγματι δεν χρωστά καμία δόση. Ως προς αυτό, λοιπόν, ο κ. Γεωργιάδης έχει δίκιο και τον αδικήσαμε.

Ωστόσο, πώς μπορεί να χαρακτηριστεί ο δανειολήπτης που πλήρωσε σε μια χρονιά (2016-2017) μόλις 1.875 ευρώ (άρα 156 ευρώ τον μήνα) για δάνειο 500.000 και την επομένη (2017-2018) 7.356 ευρώ, δηλαδή 613 τον μήνα; Έξυπνος, ευέλικτος ή δικτυωμένος; Σίγουρα όχι καλοπληρωτής! Ποιος μέσος Ελληνας πέτυχε τέτοιες ρυθμίσεις και μάλιστα σε περίοδο Μνημονίων, όταν η κατάσταση ήταν πολύ αυστηρή στις τράπεζες; Γιατί η σκληρή αλήθεια για όλους τους υπολοίπους (πλην του ταλαντούχου κ. Γεωργιάδη) ήταν η ακριβώς αντίθετη. Ως προς αυτό, λοιπόν, ο υπουργός Ανάπτυξης «ξέχασε» να απαντήσει στο εξώδικό του.

Αστεία δόση

Για το δεύτερο δάνειό του, σε ελβετικό φράγκο από την Εθνική Τράπεζα, πέτυχε επίσης μια εξαιρετική ρύθμιση, να πληρώνει μόνο 500 ευρώ τον μήνα, αν και το υπόλοιπό του ήταν γύρω στα 120.000 ευρώ.

Τέλος ο κ. Γεωργιάδης στο εξώδικό του επισυνάπτει έγγραφο που αποδεικνύει ότι από το 2007 έχει πλατινένια πιστωτική κάρτα με όριο 32.000 ευρώ, που πληρώνεται κανονικά. Ωστόσο εδώ προκύπτει άλλο θέμα! Γιατί δεν την έχει δηλώσει ΠΟΤΕ στο «πόθεν έσχες» του; Το ξέχασε; Μήπως, λοιπόν, είναι ελλιπή και ανακριβή όλα τα προηγούμενα «πόθεν έσχες» που είχε καταθέσει, με βάση το στοιχείο που μας απέστειλε;

Τέλος ο κ. Γεωργιάδης, αν και χρωστούσε το 2018 συνολικά 593.699 ευρώ, δηλώνει στο «πόθεν έσχες» ότι κατάφερε να λάβει κι άλλο δάνειο (!) 31.062 ευρώ. Πρόκειται, άραγε, για την παραπάνω πιστωτική; Ο ίδιος πάντως αναφέρεται σε «δάνειο». Ποιος Ελληνας με τέτοια χρέη είχε τη δυνατότητα να λαμβάνει επιπλέον χρήματα από τις τράπεζες; Αυτό δεν λέγεται «αβέρτα κουβέρτα χορήγηση ποσών»;

Συμπερασματικά, ο κ. Γεωργιάδης είναι όντως συνεπής και ενήμερος. Σε καμιά περίπτωση όμως δεν είναι… καλοπληρωτής! Προφανώς δεν παρανόμησε, αλλά οφείλει να εξηγήσει πώς πέτυχε τέτοια εξωφρενικά ευνοϊκή μεταχείριση από τις τράπεζες.

Όπως το ίδιο οφείλουν να εξηγήσουν και τα τραπεζικά στελέχη που εμπλέκονται.

https://www.dimokratia.gr/politiki/5099 ... is-gia-ta/

.

Άβαταρ μέλους
Unique
Δημοσιεύσεις: 7609
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2020, 01:26

Re: Πότε πρόκειται να εξοφλήσει τα δάνεια του ο Άδωνις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Unique » 22 Νοέμ 2022, 09:12

"Πριν από μερικά χρόνια ο κ. Πολάκης στην Βουλή είχε ψευδώς ισχυριστεί ότι χρωστάω δάνεια που δεν πληρώνω. Τότε δεν είχε δώσει ιδιαίτερη σημασία διότι τί σημασία να δώσει κανείς στον Πολάκη, επειδή όμως η κα Ακρίτα έγραψε ψευδώς τα ίδια και δέχομαι συνεχώς μνμ του γιατί δεν με κυνηγούν ενώ δεν πληρώνω, ζήτησα και έλαβα από τις δυο τράπεζες την καρτέλα μου σήμερα που φαίνονται οι μηδενικές ληξιπρόθεσμες μου οφειλές! Δηλ ότι πληρώνω όλα αυτά τα χρόνια κανονικά και δεν έχω χάσει ούτε μία δόση.

Το ένα μου δάνειο, το στεγαστικό (540.000€) από την Τράπεζα Alpha είναι, όπως όλα τα τοκοχρεωλυτικά δάνειο που τα πρώτα δέκα χρόνια πληρώνεις τους τόκους και μετά αρχίζεις να αποπληρώνεις και το κεφάλαιο. Θα δείτε στην ενημέρωση της Τράπεζας ότι έχω μηδενικές ληξιπρόθεσμες οφειλές και ότι μου έκαναν και μείωση επιτοκίου ως bonus επειδή δεν έχω καθυστερήσει καν έστω μία δόση. Σημειώστε ότι το δάνεια αυτό με εγγύηση το σπίτι μου το έλαβα πριν εκλεγώ βουλευτής δηλ το θέρος του 2007. Βουλευτής εξελέγη στις 16 Σεπτεμβρίου του 2007.

Το δεύτερο μου δάνειο το πήρα σχεδόν αμέσως μόλις εξελέγη βουλευτής με τον Λαός και ήταν επισκευαστικό (100.000€). Δυστυχώς τότε η Τράπεζα με συμβούλευσε και το πήρα σε ελβετικό φράγκο όπως χιλιάδες άλλοι δανειολήπτες. Έτσι αν και έχω πληρώσει έως σήμερα περίπου 90.000€ χρωστάω περίπου αλλά τόσα. Και πάλι οι ληξιπρόθεσμες μου οφειλές είναι μηδέν!

Αν η κατηγορία της κας Άκριτα είναι γιατί δεν είμαι πλούσιος σαν και εκείνη και είχα ανάγκη δανεισμού για να αγοράσω σπίτι τότε δέχομαι την κατηγορία δεν είμαι πλούσιος.

Αν η κατηγορίας της είναι ότι δεν είμαι συνεπώς στις υποχρεώσεις μου, τότε απλά έκανε λάθος πάνω στην προσπάθεια της να με συκοφαντήσει.

Ως προς το εάν η ίδια είχε πει η όχι ότι το νόμισμα

Δεν είναι φετίχ είναι αδιάφορο. Το έλεγε το κόμμα που υποστήριξε και υποστηρίζει και με τα κείμενα της προσπαθούσε να πείσει και άλλους να το κάνουν. Και φυσικά με δυο διαμερισματάκια στο Λονδίνο όταν εμείς όλοι θα καταστρεφόμασταν αν τελικά ο Τσίκρας μας οδηγούσε στην ΔΡΧ ναι αυτό που έκανε ήταν ανήθικο. Όπως και αυτό που εκαναν ορισμένοι στην τηλεόραση να φτιάχνουν εταιρίες στην Κύπρο για να πληρώνουν μικρότερο φόρο αλλά ας μην ανοίξουμε και αυτό το θέμα...ειδικά αν το έκαναν και μετά υποστήριζαν Αγανακτισμένους και Σύριζα...».


https://www.protothema.gr/politics/arti ... -plousios/
Περιμενουμε αποδειξεις πεταμενε ψευταρα που να δειχνουν οτι ο Αδωνης ΔΕΝ αποπληρωνει τα δανεια του. ΟΧΙ δημοσιευματα newsbreak
Κάθε λαός έχει τους ηγέτες που του αξίζουν. Οι πολίτες δεν θέλουν εξάλειψη της διαφθοράς, θέλουν περισσότερες ευκαιρίες να συμμετέχουν σ΄ αυτή. Δεν θέλουν ευνομία, θέλουν ανοχή της δικής τους ανομίας.

Θάνος Τζήμερος.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41292
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Πότε πρόκειται να εξοφλήσει τα δάνεια του ο Άδωνις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 22 Νοέμ 2022, 09:15

Δεν ειπε κανεις οτι δεν τα πληρωνει.

Η Δημοκρατια ομως που ανεδειξε το θεμα κατηγγειλε οτι πετυχε φοβερα ευνοικη ρυθμιση με δοσεις της πλακας που σαν αποτελεσμα βλεπουμε οτι εχουν μετα απο 15 χρονια να παραμενει ο δανεισμος ανω των 500.000.

Οποτε το ερωτημα ειναι.

Ποτε προβλεπεις να ξοφλαει;

Οταν ξοφλησει και η ΝΔ τα 400 εκατομμυρια;

.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Αρίστος την 22 Νοέμ 2022, 09:17, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20603
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Πότε πρόκειται να εξοφλήσει τα δάνεια του ο Άδωνις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 22 Νοέμ 2022, 09:16

Unique έγραψε:
22 Νοέμ 2022, 09:12
"Πριν από μερικά χρόνια ο κ. Πολάκης στην Βουλή είχε ψευδώς ισχυριστεί ότι χρωστάω δάνεια που δεν πληρώνω. Τότε δεν είχε δώσει ιδιαίτερη σημασία διότι τί σημασία να δώσει κανείς στον Πολάκη, επειδή όμως η κα Ακρίτα έγραψε ψευδώς τα ίδια και δέχομαι συνεχώς μνμ του γιατί δεν με κυνηγούν ενώ δεν πληρώνω, ζήτησα και έλαβα από τις δυο τράπεζες την καρτέλα μου σήμερα που φαίνονται οι μηδενικές ληξιπρόθεσμες μου οφειλές! Δηλ ότι πληρώνω όλα αυτά τα χρόνια κανονικά και δεν έχω χάσει ούτε μία δόση.

Το ένα μου δάνειο, το στεγαστικό (540.000€) από την Τράπεζα Alpha είναι, όπως όλα τα τοκοχρεωλυτικά δάνειο που τα πρώτα δέκα χρόνια πληρώνεις τους τόκους και μετά αρχίζεις να αποπληρώνεις και το κεφάλαιο. Θα δείτε στην ενημέρωση της Τράπεζας ότι έχω μηδενικές ληξιπρόθεσμες οφειλές και ότι μου έκαναν και μείωση επιτοκίου ως bonus επειδή δεν έχω καθυστερήσει καν έστω μία δόση. Σημειώστε ότι το δάνεια αυτό με εγγύηση το σπίτι μου το έλαβα πριν εκλεγώ βουλευτής δηλ το θέρος του 2007. Βουλευτής εξελέγη στις 16 Σεπτεμβρίου του 2007.

Το δεύτερο μου δάνειο το πήρα σχεδόν αμέσως μόλις εξελέγη βουλευτής με τον Λαός και ήταν επισκευαστικό (100.000€). Δυστυχώς τότε η Τράπεζα με συμβούλευσε και το πήρα σε ελβετικό φράγκο όπως χιλιάδες άλλοι δανειολήπτες. Έτσι αν και έχω πληρώσει έως σήμερα περίπου 90.000€ χρωστάω περίπου αλλά τόσα. Και πάλι οι ληξιπρόθεσμες μου οφειλές είναι μηδέν!

Αν η κατηγορία της κας Άκριτα είναι γιατί δεν είμαι πλούσιος σαν και εκείνη και είχα ανάγκη δανεισμού για να αγοράσω σπίτι τότε δέχομαι την κατηγορία δεν είμαι πλούσιος.

Αν η κατηγορίας της είναι ότι δεν είμαι συνεπώς στις υποχρεώσεις μου, τότε απλά έκανε λάθος πάνω στην προσπάθεια της να με συκοφαντήσει.

Ως προς το εάν η ίδια είχε πει η όχι ότι το νόμισμα

Δεν είναι φετίχ είναι αδιάφορο. Το έλεγε το κόμμα που υποστήριξε και υποστηρίζει και με τα κείμενα της προσπαθούσε να πείσει και άλλους να το κάνουν. Και φυσικά με δυο διαμερισματάκια στο Λονδίνο όταν εμείς όλοι θα καταστρεφόμασταν αν τελικά ο Τσίκρας μας οδηγούσε στην ΔΡΧ ναι αυτό που έκανε ήταν ανήθικο. Όπως και αυτό που εκαναν ορισμένοι στην τηλεόραση να φτιάχνουν εταιρίες στην Κύπρο για να πληρώνουν μικρότερο φόρο αλλά ας μην ανοίξουμε και αυτό το θέμα...ειδικά αν το έκαναν και μετά υποστήριζαν Αγανακτισμένους και Σύριζα...».


https://www.protothema.gr/politics/arti ... -plousios/
Περιμενουμε αποδειξεις πεταμενε ψευταρα που να δειχνουν οτι ο Αδωνης ΔΕΝ αποπληρωνει τα δανεια του. ΟΧΙ δημοσιευματα newsbreak
Περιμένουμε να μάθεις ανάγνωση. Δεν λέει πουθενά το αρχικό κείμενο ότι δεν τα πληρώνει, λέει ότι είναι τόσο σκανδαλώδεις οι ρυθμίσεις που είναι σα να χαρίστηκαν τα λεφτά.

Όλα αυτά για τον 'Κύριο 10%'.

Άβαταρ μέλους
Annibas
Δημοσιεύσεις: 1295
Εγγραφή: 06 Φεβ 2022, 18:36

Re: Πότε πρόκειται να εξοφλήσει τα δάνεια του ο Άδωνις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Annibas » 22 Νοέμ 2022, 09:19

Unique έγραψε:
22 Νοέμ 2022, 09:12
Περιμενουμε αποδειξεις πεταμενε ψευταρα που να δειχνουν οτι ο Αδωνης ΔΕΝ αποπληρωνει τα δανεια του. ΟΧΙ δημοσιευματα newsbreak
Το iefimerida που είναι της Νέας Δημοκρατίας το λέει.

https://www.iefimerida.gr/news/381468/p ... a-hrostane

Άβαταρ μέλους
Frappezitis
Δημοσιεύσεις: 8700
Εγγραφή: 19 Απρ 2021, 12:11

Re: Πότε πρόκειται να εξοφλήσει τα δάνεια του ο Άδωνις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frappezitis » 22 Νοέμ 2022, 09:43

Unique έγραψε:
22 Νοέμ 2022, 09:12
"Πριν από μερικά χρόνια ο κ. Πολάκης στην Βουλή είχε ψευδώς ισχυριστεί ότι χρωστάω δάνεια που δεν πληρώνω. Τότε δεν είχε δώσει ιδιαίτερη σημασία διότι τί σημασία να δώσει κανείς στον Πολάκη, επειδή όμως η κα Ακρίτα έγραψε ψευδώς τα ίδια και δέχομαι συνεχώς μνμ του γιατί δεν με κυνηγούν ενώ δεν πληρώνω, ζήτησα και έλαβα από τις δυο τράπεζες την καρτέλα μου σήμερα που φαίνονται οι μηδενικές ληξιπρόθεσμες μου οφειλές! Δηλ ότι πληρώνω όλα αυτά τα χρόνια κανονικά και δεν έχω χάσει ούτε μία δόση.

Το ένα μου δάνειο, το στεγαστικό (540.000€) από την Τράπεζα Alpha είναι, όπως όλα τα τοκοχρεωλυτικά δάνειο που τα πρώτα δέκα χρόνια πληρώνεις τους τόκους και μετά αρχίζεις να αποπληρώνεις και το κεφάλαιο. Θα δείτε στην ενημέρωση της Τράπεζας ότι έχω μηδενικές ληξιπρόθεσμες οφειλές και ότι μου έκαναν και μείωση επιτοκίου ως bonus επειδή δεν έχω καθυστερήσει καν έστω μία δόση. Σημειώστε ότι το δάνεια αυτό με εγγύηση το σπίτι μου το έλαβα πριν εκλεγώ βουλευτής δηλ το θέρος του 2007. Βουλευτής εξελέγη στις 16 Σεπτεμβρίου του 2007.

Το δεύτερο μου δάνειο το πήρα σχεδόν αμέσως μόλις εξελέγη βουλευτής με τον Λαός και ήταν επισκευαστικό (100.000€). Δυστυχώς τότε η Τράπεζα με συμβούλευσε και το πήρα σε ελβετικό φράγκο όπως χιλιάδες άλλοι δανειολήπτες. Έτσι αν και έχω πληρώσει έως σήμερα περίπου 90.000€ χρωστάω περίπου αλλά τόσα. Και πάλι οι ληξιπρόθεσμες μου οφειλές είναι μηδέν!

Αν η κατηγορία της κας Άκριτα είναι γιατί δεν είμαι πλούσιος σαν και εκείνη και είχα ανάγκη δανεισμού για να αγοράσω σπίτι τότε δέχομαι την κατηγορία δεν είμαι πλούσιος.

Αν η κατηγορίας της είναι ότι δεν είμαι συνεπώς στις υποχρεώσεις μου, τότε απλά έκανε λάθος πάνω στην προσπάθεια της να με συκοφαντήσει.

Ως προς το εάν η ίδια είχε πει η όχι ότι το νόμισμα

Δεν είναι φετίχ είναι αδιάφορο. Το έλεγε το κόμμα που υποστήριξε και υποστηρίζει και με τα κείμενα της προσπαθούσε να πείσει και άλλους να το κάνουν. Και φυσικά με δυο διαμερισματάκια στο Λονδίνο όταν εμείς όλοι θα καταστρεφόμασταν αν τελικά ο Τσίκρας μας οδηγούσε στην ΔΡΧ ναι αυτό που έκανε ήταν ανήθικο. Όπως και αυτό που εκαναν ορισμένοι στην τηλεόραση να φτιάχνουν εταιρίες στην Κύπρο για να πληρώνουν μικρότερο φόρο αλλά ας μην ανοίξουμε και αυτό το θέμα...ειδικά αν το έκαναν και μετά υποστήριζαν Αγανακτισμένους και Σύριζα...».


https://www.protothema.gr/politics/arti ... -plousios/
Περιμενουμε αποδειξεις πεταμενε ψευταρα που να δειχνουν οτι ο Αδωνης ΔΕΝ αποπληρωνει τα δανεια του. ΟΧΙ δημοσιευματα newsbreak
Αξιοι διάδοχοι των ναζί οι :078: ισραηλινοι.

Άβαταρ μέλους
Rocco Siffredi
Δημοσιεύσεις: 7675
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 10:40

Re: Πότε πρόκειται να εξοφλήσει τα δάνεια του ο Άδωνις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rocco Siffredi » 22 Νοέμ 2022, 09:46

500 χιλ δάνειο πριν βγει βουλευτής; :-?

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Πότε πρόκειται να εξοφλήσει τα δάνεια του ο Άδωνις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 22 Νοέμ 2022, 09:47

Σιγά τα δάνεια. Με μισθό βουλευτή ρε παπαροι μιλάτε σοβαρά τώρα; Δάνεια 300κ+ έχει ο μέσος ΔΥ με 1200 ευρώ μισθό τι συζητάμε τώρα?

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41292
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Πότε πρόκειται να εξοφλήσει τα δάνεια του ο Άδωνις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 22 Νοέμ 2022, 09:48

EKPLIKTIKOS έγραψε:
22 Νοέμ 2022, 09:47
Σιγά τα δάνεια. Με μισθό βουλευτή ρε παπαροι μιλάτε σοβαρά τώρα; Δάνεια 300κ+ έχει ο μέσος ΔΥ με 1200 ευρώ μισθό τι συζητάμε τώρα?



Πριν βγει βουλευτης τα πηρε.

.

Άβαταρ μέλους
Rocco Siffredi
Δημοσιεύσεις: 7675
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 10:40

Re: Πότε πρόκειται να εξοφλήσει τα δάνεια του ο Άδωνις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rocco Siffredi » 22 Νοέμ 2022, 09:51

EKPLIKTIKOS έγραψε:
22 Νοέμ 2022, 09:47
Σιγά τα δάνεια. Με μισθό βουλευτή ρε παπαροι μιλάτε σοβαρά τώρα; Δάνεια 300κ+ έχει ο μέσος ΔΥ με 1200 ευρώ μισθό τι συζητάμε τώρα?
Πριν βγει πήρε τα 500k
Και οι δόσεις που πληρώνει είναι της πλάκας
Χτύπα ξύλο παθαίνει κάτι θα αφήσει τρελό φέσι στην οικογένεια

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 31181
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Πότε πρόκειται να εξοφλήσει τα δάνεια του ο Άδωνις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 22 Νοέμ 2022, 09:53

EKPLIKTIKOS έγραψε:
22 Νοέμ 2022, 09:47
Σιγά τα δάνεια. Με μισθό βουλευτή ρε παπαροι μιλάτε σοβαρά τώρα; Δάνεια 300κ+ έχει ο μέσος ΔΥ με 1200 ευρώ μισθό τι συζητάμε τώρα?
τα πηρε όταν ηταν τηλεπωλητής και επίσης πέτυχε την πιο ευνοϊκή ρυθμιση του αιώνα, δεν κινδυνευει ουτε απο Τειρεσία ουτε απο κατασχέσεις και πλειστηριασμούς
Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 31181
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Πότε πρόκειται να εξοφλήσει τα δάνεια του ο Άδωνις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 22 Νοέμ 2022, 09:55

Rocco Siffredi έγραψε:
22 Νοέμ 2022, 09:51
EKPLIKTIKOS έγραψε:
22 Νοέμ 2022, 09:47
Σιγά τα δάνεια. Με μισθό βουλευτή ρε παπαροι μιλάτε σοβαρά τώρα; Δάνεια 300κ+ έχει ο μέσος ΔΥ με 1200 ευρώ μισθό τι συζητάμε τώρα?
Πριν βγει πήρε τα 500k
Και οι δόσεις που πληρώνει είναι της πλάκας
Χτύπα ξύλο παθαίνει κάτι θα αφήσει τρελό φέσι στην οικογένεια
αποποιηση κληρονομιάς θα κάνουνε και ενοοείται έχουν μεταβιβάσει ήδη τα καλά κομμάτια
Наше дело правое - победа будет за нами!

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21361
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Πότε πρόκειται να εξοφλήσει τα δάνεια του ο Άδωνις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 22 Νοέμ 2022, 09:58

Από τη στιγμή που ανεχόμαστε τα πόθεν έσχες να είναι λειψά η απάντηση είναι, δεν ξέρω.

https://www.hellenicparliament.gr/userf ... 4_2020.pdf

Δεν έχει προσδιορίσει την ημερομηνία λήξης του δανείου.

Γενικά, αν βλέπει κανείς δάνειο που να αυξάνει το κεφάλαιο που πληρώνει, να μην έχει ημερομηνία αποπληρωμής ή να ξεπερνά τα 30 χρόνια τότε μιλάμε για κονέ με τραπεζίτη που δίνει έναντι απλά και μόνο για να μην του τα πρήξουν κατά λάθος οι τράπεζες.

Αν χρωστάς κοντά στα 15.000 να ανησυχείς.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών