Εεε, νουδαίοι, κρατήστε μια θέση για τον Ανδρέα, ξαμολήθηκε!

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13619
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Εεε, νουδαίοι, κρατήστε μια θέση για τον Ανδρέα, ξαμολήθηκε!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 17 Ιαν 2023, 13:43

Μπίστης έγραψε:
17 Ιαν 2023, 13:42
Μέγας αντιστασιακός
Ναι, αλλά ένα σκαλί πιο κάτω από τον άλλον που έκανε αντίσταση στη χούντα με τις πάνες. Στο Παρίσι. :lol:

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13619
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Εεε, νουδαίοι, κρατήστε μια θέση για τον Ανδρέα, ξαμολήθηκε!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 20 Ιαν 2023, 09:10

Να, ετοιμάζεται κι άλλος πελάτης!

Η κάθοδος του Καρατζαφέρη ανάβει φωτιές στο αίθριο της Μεγάλης Βρετάννιας
«Ψήνεται» να κατέβει στις κάλπες ο Γιώργος Καρατζαφέρης - Με τη ΝΔ ή το ΛΑΟΣ;

Ο Καρατζαφέρης ψήνεται να κατέβει στις εκλογές! Το ερώτημα είναι «χέρι - χέρι» με ποιον; Με τον βασικό ένοικο της γαλάζιας πολυκατοικίας (ΝΔ) ή αυτόνομα (ΛΑΟΣ) με την βοήθεια φίλων του επιχειρηματιών, δύο εκ των οποίων χτες από το αίθριο της Μεγάλης Βρετάννιας συνομιλούσαν μαζί του σε ανοιχτή ακρόαση και προσπαθούσαν να τον πείσουν ότι είναι «ανάγκη» για την Δεξιά παράταξη η κάθοδός του στις ερχόμενες εκλογές καθώς -όπως του έλεγαν- μπορεί να συσπειρώσει ευρύτερες δυνάμεις του ακραίου Δεξιού χώρου χωρίς να φοβίζει και να απωθεί τον κεντροδεξιό χώρο.

Μάλιστα ο ένας εκ των δυο πασίγνωστων επιχειρηματιών ακούστηκε να λέει στον Καρατζαφέρη: « Ετοιμάσου να κατέβεις με το δικό σου κόμμα. Μην περιμένεις να σε αξιοποιήσει η ΝΔ , από την στιγμή που έφυγε ο Γρηγόρης χάθηκε και η φαντασία. Μόνο εκείνος θα μπορούσε να σε επιβάλει ως “Νέστωρ” της Δεξιάς στα ψηφοδέλτια της ΝΔ στην Βόρεια Ελλάδα ανακόπτοντας τον Βελόπουλο. Τώρα δεν υπάρχει κανένας από την εκλογική επιτροπή της ΝΔ με φαντασία που να σκέφτεται πόσο σύνθετα και συνδυαστικά».
Ένας-ένας, ρε παιδιά, ψυχραιμία. Μα δεν είναι δεξιά πολυκατοικία αυτή, γύφτικος τσαντιρομαχαλάς είναι.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13619
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Εεε, νουδαίοι, κρατήστε μια θέση για τον Ανδρέα, ξαμολήθηκε!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 20 Ιαν 2023, 22:54

Νομίζω ήρθε η ώρα να επισημοποιηθεί η σχέση του Αρούκου με τη νουδού.
Μην τον κρατάτε αστεφάνωτο σαν να είναι καμιά παστρικιά, δεν είναι σωστό, δώστε του μια γαμοθέση στα ψηφοδέλτια παρέα με τον "φίλο Ανδρέα".
«Αν δεν θέλει περιπέτειες η κοινωνία, γι’ αυτό λοιπόν από την πρώτη Κυριακή 35-36% στη ΝΔ, για να έρθει η αυτοδυναμία και να μην χαλάμε χρόνο για τα δεδομένα…»

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13619
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Εεε, νουδαίοι, κρατήστε μια θέση για τον Ανδρέα, ξαμολήθηκε!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 31 Ιαν 2023, 12:46

Ανάγκα και Μωυσήδες πείθονται.
Έσκασε το νέο, φλογερό ειδύλλιο μπροστά στον κίνδυνο του χριστέμπορα, καραφλού σαμάνου, ειδικά στη βόρειο Ελλάδα.
«Σωσίβιο» ο Καρατζαφέρης στον Μητσοτάκη...

Εικόνα

«Έχω τρία παιδιά δικά μου στην κυβέρνηση»...

Το λέγαμε για ανέκδοτο, αλλά τώρα που παραπαίει ο Μητσοτάκης, πιάστηκε και από τον Καρατζαφέρη: Ότι δηλαδή, τρία πρωτοπαλίκαρα (Άδωνις Γεωργιάδης, Μάκης Βορίδης, Θανάσης Πλεύρης) του ΛΑΟΣ είναι σταθεροί υπουργοί του Μητσοτάκη κι απομένει ο Καρατζαφέρης...

Καλεσμένος το πρωί στον ΣΚΑΪ (τι έκπληξη!), ο Γιώργος Καρατζαφέρης έπλεξε το εγκώμιο του Μητσοτάκη κι είπε απροκάλυπτα ότι... θα βοηθήσει ο ίδιος με περιοδείες στη Βόρειο Ελλάδα, όπου η ΝΔ έχει πρόβλημα, για να μαζέψει τους ψηφοφόρους του Βελόπουλου και να ενισχύει το κυβερνών κόμμα που προέβλεψε ότι αυτή τη στιγμή έχει διαφορά πάνω από έξι μονάδες με τον ΣΥΡΙΖΑ!!!

Άντε και στην κυβέρνηση ο πρώην αρχηγός του ΛΑΟΣ...
ΥΓ: Αγέραστος είναι ο μπαγάσας!

Άβαταρ μέλους
Exodus
Δημοσιεύσεις: 2100
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2022, 12:59

Re: Εεε, νουδαίοι, κρατήστε μια θέση για τον Ανδρέα, ξαμολήθηκε!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Exodus » 31 Ιαν 2023, 12:55

πατησιωτης έγραψε:
17 Ιαν 2023, 12:58
vantono έγραψε:
17 Ιαν 2023, 12:35
southern έγραψε:
17 Ιαν 2023, 12:34
αν δεν έσκαγε το σκάνδαλο θα πήγαινε πακέτο με τη Καϊλή
Λοβέρδος, Μπένι, Καϊλή, πακέτο για ΝΔ ειναι/ηταν όλοι τους.
Ευσεβείς πόθοι της αριστεράς είναι αυτά.Ειδικά όταν λέγονται για τον Μπένι που τώρα πρωτοστατεί στις γνωματεύσεις κατά του Μητσοτάκη για τις παρακολουθήσεις.
Τα μνημόνια έδωσαν την ευκαιρία να αναβιώσει σε ένα μικρό πυρήνα παλιών πασόκων το πνεύμα της παλιάς Ένωσης Κέντρου που έκανε διμέτωπο αγώνα.Η Καιλή φυσικά ήταν άσχετο άτομο αλλά ο Βενιζέλος και ο Λοβέρδος έμπειροί πολιτικοί που δεν έχουν κανένα λόγο να παραδώσουν τον τίτλο του μέλους της "δημοκρατικής παράταξης" ότι και εάν σημαίνει πλέον αυτό.Θα συνεχίσουν το παιγνίδι μέσα από το ΠΑΣΟΚ και θα περιμένουν να επωφεληθούν από τυχόν αποτυχία του Ανδρουλάκη.
Είναι χαρακτηριστικό ότι ενώ πριν λίγο καιρό διάφοροι ισχυρίζονταν ότι το ΠΑΣΟΚ θα εξαφανισθεί και θα απορροφηθεί από τον ΣΥΡΙΖΑ τώρα ζητούν συνεργασία για "προοδευτική κυβέρνηση" αλλά να φύγουν οι συγκεκριμένοι από το ΠΑΣΟΚ.Μόνο που από ένα σημείο και έπειτα δεν είναι θέμα προσώπων αλλά ψηφοφόρων που κάθε φορά αποφασίζουν που θα πάνε.Ο ΣΥΡΙΖΑ δεν έχει και δεν θα έχει ποτέ την εμβέλεια που είχε το παλιό ΠΑΣΟΚ και δεν μπορεί να απορροφήσει τους εναπομείναντες ψηφοφόρους του.Δεν τον θέλουν πολύ απλά.Το παιγνίδι λοιπόν μέσα και έξω από το ΠΑΣΟΚ είναι ανοικτό για όλους.
Δε γίνεται να ξαναβγείτε με τον Κυριάκο, και να γλιτώσουμε από όλους αυτούς τους απίθανους; Λέω εγώ.
ΕΙΔΟΝ ΕΓΩ ΤΑΣ ΠΑΓΙΔΑΣ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ HΠΛΩΜΕΝΑΣ ΕΠΙ ΠΑΣΑΝ ΤΗΝ ΓΗΝ ΚΑΙ ΗΡΩΤΗΘΗΝ : ΑΡΑ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΕΚΦΥΓΕΙΝ ΤΑΥΤΑΣ; ΚΑΙ ΗΚΟΥΣΑ ΦΩΝΗΝ ΛΕΓΟΥΣΑΝ ΜΟΙ : "Ο ΤΑΠΕΙΝΟΣ".

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20185
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Εεε, νουδαίοι, κρατήστε μια θέση για τον Ανδρέα, ξαμολήθηκε!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 31 Ιαν 2023, 13:33

Ναύτης έγραψε:
31 Ιαν 2023, 12:46
Ανάγκα και Μωυσήδες πείθονται.
Έσκασε το νέο, φλογερό ειδύλλιο μπροστά στον κίνδυνο του χριστέμπορα, καραφλού σαμάνου, ειδικά στη βόρειο Ελλάδα.
«Σωσίβιο» ο Καρατζαφέρης στον Μητσοτάκη...

Εικόνα

«Έχω τρία παιδιά δικά μου στην κυβέρνηση»...

Το λέγαμε για ανέκδοτο, αλλά τώρα που παραπαίει ο Μητσοτάκης, πιάστηκε και από τον Καρατζαφέρη: Ότι δηλαδή, τρία πρωτοπαλίκαρα (Άδωνις Γεωργιάδης, Μάκης Βορίδης, Θανάσης Πλεύρης) του ΛΑΟΣ είναι σταθεροί υπουργοί του Μητσοτάκη κι απομένει ο Καρατζαφέρης...

Καλεσμένος το πρωί στον ΣΚΑΪ (τι έκπληξη!), ο Γιώργος Καρατζαφέρης έπλεξε το εγκώμιο του Μητσοτάκη κι είπε απροκάλυπτα ότι... θα βοηθήσει ο ίδιος με περιοδείες στη Βόρειο Ελλάδα, όπου η ΝΔ έχει πρόβλημα, για να μαζέψει τους ψηφοφόρους του Βελόπουλου και να ενισχύει το κυβερνών κόμμα που προέβλεψε ότι αυτή τη στιγμή έχει διαφορά πάνω από έξι μονάδες με τον ΣΥΡΙΖΑ!!!

Άντε και στην κυβέρνηση ο πρώην αρχηγός του ΛΑΟΣ...
ΥΓ: Αγέραστος είναι ο μπαγάσας!
Δεν περίμενα ότι τα πηγαίνει τόσο καλά ο Βελόπουλος.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13532
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Εεε, νουδαίοι, κρατήστε μια θέση για τον Ανδρέα, ξαμολήθηκε!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 31 Ιαν 2023, 14:25

Ναύτης έγραψε:
17 Ιαν 2023, 12:33
Κρατήστε του μια θέση στα ψηφοδέλτια της νουδου για τις εκλογές του Μαΐου, σάς έρχεται.
Καλορίζικος βρε!
Βγαίνει μπροστά ο Λοβέρδος: Κρατήθηκα για να μην δυσκολεύω τον Ανδρουλάκη
«Από σήμερα είμαι παίκτης γιατί πάμε σε εκλογές και θα είμαι μπροστά», είπε ο Ανδρέας Λοβέρδος.

Αν ο Ανδρέας Λοβέρδος, ο οποίος έχει διαφοροποιηθεί αρκετές φορές από την επίσημη γραμμή του ΠΑΣΟΚ, δηλώνει ότι κρατήθηκε για να μην δυσκολεύει τον Νίκο Ανδρουλάκη, φανταστείτε τι θα γίνει στη συνέχεια, μετά τη δήλωσή του ότι «από σήμερα είμαι παίκτης γιατί πάμε σε εκλογές».

«Σήμερα για πρώτη φορά μετά από ενάμιση χρόνο βγαίνω σε πάνελ. Μέχρι τώρα κρατήθηκα εκτός γιατί ήθελα τον καινούργιο αρχηγό να μην τον δυσκολεύω με τις δικές μου παρεμβάσεις», είπε ο βουλευτής του ΠΑΣΟΚ, μιλώντας στον ΣΚΑΪ και πρόσθεσε: «Και εδώ (σ.σ. στον ΣΚΑΪ), με σας, συζητάγαμε μόνο θέματα εξωτερικής πολιτικής. Από σήμερα είμαι παίκτης γιατί πάμε σε εκλογές και θα είμαι μπροστά».

Οι διαφοροποιήσεις του Ανδρέα Λοβέρδου σε πολλά ζητήματα έχει προκαλέσει ήδη αρκετές φορές ερωτήματα εντός της Χαριλάου Τρικούπη ως προς τη διατήρηση της συνοχής της Κοινοβουλευτικής Ομάδας του ΠΑΣΟΚ, πόσω μάλλον τώρα που προαναγγέλλει ότι η «περίοδος χάριτος» τέλειωσε…
Κάποιοι πολιτικοί δεινόσαυροι είναι απλά προσκολλημένοι στο μέλι της βουλευτικής κονίστρας. Ποιά ιδεολογία και μαλακίες. Ποτέ δεν είχαν.Ουδείς έχει.. Ο θώκος είναι το μέλημα. Το μπουρδέλο αλλάζει.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13619
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Εεε, νουδαίοι, κρατήστε μια θέση για τον Ανδρέα, ξαμολήθηκε!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 08 Φεβ 2023, 12:16

Τον θέλει πιο σκληρό!
Ο (φίλος) Ανδρέας τον Μητσοτάκη.
«Έχει επιτυχίες, έχει και αποτυχίες. Αν ήταν πιο σκληρός θα ήταν πιο κοντά σε αυτά που έχω στο μυαλό μου. Αν σου ρίχνουν μία, δεν θα γυρίσεις και το άλλο μάγουλο. Το Μαξίμου είναι σαν παιδική χαρά. Καμία χώρα δεν διοικείται με πλάκες. Δεν το έχει αυτό το κομμάτι. Τα μισά θέματα δεν τα έχει δει. Τώρα κρίνεται. Στα μισά θέματα είναι κάτω από τη βάση», είπε σχολιάζοντας τον Κυριάκο Μητσοτάκη.
Να, αυτά τα χαζά κάνετε, ρε νδκράτες, και στο τέλος θα σάς το πάρει ο Φαήλος, πού 'ναι ασίκης και μοβόρος, το φλουρί το κωνσταντινάτο.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 35127
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Εεε, νουδαίοι, κρατήστε μια θέση για τον Ανδρέα, ξαμολήθηκε!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 08 Φεβ 2023, 12:35

Ναύτης έγραψε:
08 Φεβ 2023, 12:16
Τον θέλει πιο σκληρό!
Ο (φίλος) Ανδρέας τον Μητσοτάκη.
«Έχει επιτυχίες, έχει και αποτυχίες. Αν ήταν πιο σκληρός θα ήταν πιο κοντά σε αυτά που έχω στο μυαλό μου. Αν σου ρίχνουν μία, δεν θα γυρίσεις και το άλλο μάγουλο. Το Μαξίμου είναι σαν παιδική χαρά. Καμία χώρα δεν διοικείται με πλάκες. Δεν το έχει αυτό το κομμάτι. Τα μισά θέματα δεν τα έχει δει. Τώρα κρίνεται. Στα μισά θέματα είναι κάτω από τη βάση», είπε σχολιάζοντας τον Κυριάκο Μητσοτάκη.
Να, αυτά τα χαζά κάνετε, ρε νδκράτες, και στο τέλος θα σάς το πάρει ο Φαήλος, πού 'ναι ασίκης και μοβόρος, το φλουρί το κωνσταντινάτο.
Καθόλου δεν έχει σκοπό να πάει στη ΝΔ όπως νομίζεις.Απλά περιμένει την τυχόν αποτυχία του Ανδρουλάκη για να γίνει αυτός αρχηγός του ΠΑΣΟΚ με σκληρό κεντρώο πρόγραμμα.Όποιος ξέρει ελληνική ιστορία,ξέρει ότι στην ΠΡΑΞΗ το Κέντρο ήταν πιο σκληρό από τη δεξιά.Άλλος έχει το όνομα και άλλος είχε την χάρη. :lol:
Κατ αρχήν το κόμμα της Μεγάλης Ιδέας ήταν το κόμμα του Βενιζέλου.Αυτός που έφτιαξε το ιδώνυμο κατά του κομμουνισμού ο Βενιζέλος.Το 1944 στα Δεκεμβριανά πρωθυπουργός ήταν ο Γεώργιος Παπανδρέου.
Τη συμφωνία της Βάρκιζας την υπέγραψε ο Πλαστήρας.Η ΕΚ κατήγγειλε τις συμφωνίες της Ζυρίχης του Καραμανλή και έστειλε στρατό στην Κύπρο.
Το να βγει ο Λοβέρδος ως αρχηγός του ΠΑΣΟΚ και να πει έξω οι λαθρομετανάστες όχι μόνο δεν θα του στοιχίσει ψήφους αλλά θα φέρει και άλλους.Ο Ανδρουλάκης είναι άοσμος και άχρωμος.Εάν πέσει κάτω από 10% και τεθεί θέμα ηγεσίας ο Λοβέρδος θα τη διεκδικήσει με πρόγραμμα βυθίσατε το Ορουτς Ρέις όπως κάποιος άλλος Ανδρέας και ο φράχτης του Έβρου είναι ανεπαρκής.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13619
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Εεε, νουδαίοι, κρατήστε μια θέση για τον Ανδρέα, ξαμολήθηκε!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 08 Φεβ 2023, 12:37

πατησιωτης έγραψε:
08 Φεβ 2023, 12:35
Ναύτης έγραψε:
08 Φεβ 2023, 12:16
Τον θέλει πιο σκληρό!
Ο (φίλος) Ανδρέας τον Μητσοτάκη.
«Έχει επιτυχίες, έχει και αποτυχίες. Αν ήταν πιο σκληρός θα ήταν πιο κοντά σε αυτά που έχω στο μυαλό μου. Αν σου ρίχνουν μία, δεν θα γυρίσεις και το άλλο μάγουλο. Το Μαξίμου είναι σαν παιδική χαρά. Καμία χώρα δεν διοικείται με πλάκες. Δεν το έχει αυτό το κομμάτι. Τα μισά θέματα δεν τα έχει δει. Τώρα κρίνεται. Στα μισά θέματα είναι κάτω από τη βάση», είπε σχολιάζοντας τον Κυριάκο Μητσοτάκη.
Να, αυτά τα χαζά κάνετε, ρε νδκράτες, και στο τέλος θα σάς το πάρει ο Φαήλος, πού 'ναι ασίκης και μοβόρος, το φλουρί το κωνσταντινάτο.
Καθόλου δεν έχει σκοπό να πάει στη ΝΔ όπως νομίζεις.Απλά περιμένει την τυχόν αποτυχία του Ανδρουλάκη για να γίνει αυτός αρχηγός του ΠΑΣΟΚ με σκληρό κεντρώο πρόγραμμα.Όποιος ξέρει ελληνική ιστορία,ξέρει ότι στην ΠΡΑΞΗ το Κέντρο ήταν πιο σκληρό από τη δεξιά.Άλλος έχει το όνομα και άλλος είχε την χάρη. :lol:
Κατ αρχήν το κόμμα της Μεγάλης Ιδέας ήταν το κόμμα του Βενιζέλου.Αυτός που έφτιαξε το ιδώνυμο κατά του κομμουνισμού ο Βενιζέλος.Το 1944 στα Δεκεμβριανά πρωθυπουργός ήταν ο Γεώργιος Παπανδρέου.
Τη συμφωνία της Βάρκιζας την υπέγραψε ο Πλαστήρας.Η ΕΚ κατήγγειλε τις συμφωνίες της Ζυρίχης του Καραμανλή και έστειλε στρατό στην Κύπρο.
Το να βγει ο Λοβέρδος ως αρχηγός του ΠΑΣΟΚ και να πει έξω οι λαθρομετανάστες όχι μόνο δεν θα του στοιχίσει ψήφους αλλά θα φέρει και άλλους.Ο Ανδρουλάκης είναι άοσμος και άχρωμος.Εάν πέσει κάτω από 10% και τεθεί θέμα ηγεσίας ο Λοβέρδος θα τη διεκδικήσει με πρόγραμμα βυθίσατε το Ορουτς Ρέις όπως κάποιος άλλος Ανδρέας και ο φράχτης του Έβρου είναι ανεπαρκής.
Ναι, καλά, άσε τις θεωρίες κι άκου τώρα μια πληροφορία. Αν ο Μητσοτάκης φτάσει κοντά στην αυτοδυναμία και χρειαστεί κάποιες ψήφους για τον σχηματισμό κυβέρνησης, ο φίλος Ανδρέας θα είναι από τους πρώτους (μαζί με μερικούς άλλους του κιναλ) που θα σπεύσουν.

Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5448
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: Εεε, νουδαίοι, κρατήστε μια θέση για τον Ανδρέα, ξαμολήθηκε!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 08 Φεβ 2023, 12:38

Ναύτης έγραψε:
31 Ιαν 2023, 12:46
Ανάγκα και Μωυσήδες πείθονται.
Έσκασε το νέο, φλογερό ειδύλλιο μπροστά στον κίνδυνο του χριστέμπορα, καραφλού σαμάνου, ειδικά στη βόρειο Ελλάδα.
«Σωσίβιο» ο Καρατζαφέρης στον Μητσοτάκη...

Εικόνα

«Έχω τρία παιδιά δικά μου στην κυβέρνηση»...

Το λέγαμε για ανέκδοτο, αλλά τώρα που παραπαίει ο Μητσοτάκης, πιάστηκε και από τον Καρατζαφέρη: Ότι δηλαδή, τρία πρωτοπαλίκαρα (Άδωνις Γεωργιάδης, Μάκης Βορίδης, Θανάσης Πλεύρης) του ΛΑΟΣ είναι σταθεροί υπουργοί του Μητσοτάκη κι απομένει ο Καρατζαφέρης...

Καλεσμένος το πρωί στον ΣΚΑΪ (τι έκπληξη!), ο Γιώργος Καρατζαφέρης έπλεξε το εγκώμιο του Μητσοτάκη κι είπε απροκάλυπτα ότι... θα βοηθήσει ο ίδιος με περιοδείες στη Βόρειο Ελλάδα, όπου η ΝΔ έχει πρόβλημα, για να μαζέψει τους ψηφοφόρους του Βελόπουλου και να ενισχύει το κυβερνών κόμμα που προέβλεψε ότι αυτή τη στιγμή έχει διαφορά πάνω από έξι μονάδες με τον ΣΥΡΙΖΑ!!!

Άντε και στην κυβέρνηση ο πρώην αρχηγός του ΛΑΟΣ...
ΥΓ: Αγέραστος είναι ο μπαγάσας!
Ο κυρ Γιώργος θα μπορούσε να είναι άνετα ο επόμενος Πρόεδρος της Δημοκρατίας. :003:

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25322
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Εεε, νουδαίοι, κρατήστε μια θέση για τον Ανδρέα, ξαμολήθηκε!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 08 Φεβ 2023, 12:40

Ναύτης έγραψε:
17 Ιαν 2023, 12:33
Κρατήστε του μια θέση στα ψηφοδέλτια της νουδου για τις εκλογές του Μαΐου, σάς έρχεται.
Καλορίζικος βρε!
Βγαίνει μπροστά ο Λοβέρδος: Κρατήθηκα για να μην δυσκολεύω τον Ανδρουλάκη
«Από σήμερα είμαι παίκτης γιατί πάμε σε εκλογές και θα είμαι μπροστά», είπε ο Ανδρέας Λοβέρδος.

Αν ο Ανδρέας Λοβέρδος, ο οποίος έχει διαφοροποιηθεί αρκετές φορές από την επίσημη γραμμή του ΠΑΣΟΚ, δηλώνει ότι κρατήθηκε για να μην δυσκολεύει τον Νίκο Ανδρουλάκη, φανταστείτε τι θα γίνει στη συνέχεια, μετά τη δήλωσή του ότι «από σήμερα είμαι παίκτης γιατί πάμε σε εκλογές».

«Σήμερα για πρώτη φορά μετά από ενάμιση χρόνο βγαίνω σε πάνελ. Μέχρι τώρα κρατήθηκα εκτός γιατί ήθελα τον καινούργιο αρχηγό να μην τον δυσκολεύω με τις δικές μου παρεμβάσεις», είπε ο βουλευτής του ΠΑΣΟΚ, μιλώντας στον ΣΚΑΪ και πρόσθεσε: «Και εδώ (σ.σ. στον ΣΚΑΪ), με σας, συζητάγαμε μόνο θέματα εξωτερικής πολιτικής. Από σήμερα είμαι παίκτης γιατί πάμε σε εκλογές και θα είμαι μπροστά».

Οι διαφοροποιήσεις του Ανδρέα Λοβέρδου σε πολλά ζητήματα έχει προκαλέσει ήδη αρκετές φορές ερωτήματα εντός της Χαριλάου Τρικούπη ως προς τη διατήρηση της συνοχής της Κοινοβουλευτικής Ομάδας του ΠΑΣΟΚ, πόσω μάλλον τώρα που προαναγγέλλει ότι η «περίοδος χάριτος» τέλειωσε…
Επαγγελματίας γάβρος, παλιάνθρωπος, επηρμενος και αντιπαθής.

Μακάρι να αναλάβει το ΠΑΣΟΚ, να το πάει στο 1,5%, να τελειώνουμε με το βδελυγμα
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13619
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Εεε, νουδαίοι, κρατήστε μια θέση για τον Ανδρέα, ξαμολήθηκε!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 08 Φεβ 2023, 12:40

Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
08 Φεβ 2023, 12:38
Ναύτης έγραψε:
31 Ιαν 2023, 12:46
Ανάγκα και Μωυσήδες πείθονται.
Έσκασε το νέο, φλογερό ειδύλλιο μπροστά στον κίνδυνο του χριστέμπορα, καραφλού σαμάνου, ειδικά στη βόρειο Ελλάδα.
«Σωσίβιο» ο Καρατζαφέρης στον Μητσοτάκη...

Εικόνα

«Έχω τρία παιδιά δικά μου στην κυβέρνηση»...

Το λέγαμε για ανέκδοτο, αλλά τώρα που παραπαίει ο Μητσοτάκης, πιάστηκε και από τον Καρατζαφέρη: Ότι δηλαδή, τρία πρωτοπαλίκαρα (Άδωνις Γεωργιάδης, Μάκης Βορίδης, Θανάσης Πλεύρης) του ΛΑΟΣ είναι σταθεροί υπουργοί του Μητσοτάκη κι απομένει ο Καρατζαφέρης...

Καλεσμένος το πρωί στον ΣΚΑΪ (τι έκπληξη!), ο Γιώργος Καρατζαφέρης έπλεξε το εγκώμιο του Μητσοτάκη κι είπε απροκάλυπτα ότι... θα βοηθήσει ο ίδιος με περιοδείες στη Βόρειο Ελλάδα, όπου η ΝΔ έχει πρόβλημα, για να μαζέψει τους ψηφοφόρους του Βελόπουλου και να ενισχύει το κυβερνών κόμμα που προέβλεψε ότι αυτή τη στιγμή έχει διαφορά πάνω από έξι μονάδες με τον ΣΥΡΙΖΑ!!!

Άντε και στην κυβέρνηση ο πρώην αρχηγός του ΛΑΟΣ...
ΥΓ: Αγέραστος είναι ο μπαγάσας!
Ο κυρ Γιώργος θα μπορούσε να είναι άνετα ο επόμενος Πρόεδρος της Δημοκρατίας. :003:
Εννοείται. Στην θεατρική παράσταση κινούμενων σκιών: ο Καραγκιόζης στη Βουλή.

Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5448
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: Εεε, νουδαίοι, κρατήστε μια θέση για τον Ανδρέα, ξαμολήθηκε!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 08 Φεβ 2023, 12:43

Ναύτης έγραψε:
08 Φεβ 2023, 12:40

Εννοείται. Στην θεατρική παράσταση κινούμενων σκιών: ο Καραγκιόζης στη Βουλή.
Κάνω εικόνα τα #NotMyPresident σε fb και twitter. :romance-hearteyes:

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13619
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Εεε, νουδαίοι, κρατήστε μια θέση για τον Ανδρέα, ξαμολήθηκε!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 29 Ιαν 2024, 10:46

Πάλι πήρε το μακρύτερο ο "φίλος Ανδρέας".
Εύη Χριστοφιλοπούλου: Εντάσσεται στη Νέα Δημοκρατία - Θα είναι υποψήφια στις Ευρωεκλογές
Συνεργαστήκαμε άψογα στο παρελθόν στο Υπουργείο Διοικητικής Μεταρρύθμισης κι έχει δημόσια στηρίξει τις μεταρρυθμίσεις, τόνισε στη δήλωσή του ο Κυριάκος Μητσοτάκης
Καλά ρε νουδαίοι, όλο το σημιτιστάν έχει μαζέψει ο ΚΜ, ο Αντρίκος στο πηγάδι κατούρησε; Δεν είστε εντάξει ρε.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών