Ο πνιγμένος απ' τα μαλλιά του πιάνεται: Η νουδού απαγορεύει σε 220 χιλιάδες νέους να ψηφίσουν

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
mao mao
Δημοσιεύσεις: 7489
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: Ο πνιγμένος απ' τα μαλλιά του πιάνεται: Η νουδού απαγορεύει σε 220 χιλιάδες νέους να ψηφίσουν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 08 Μάιος 2023, 23:50

Leporello έγραψε:
08 Μάιος 2023, 23:33


Αντίθετα, αν κάποιος θεωρήσει ότι ταυτίζεται με την ξένη χώρα, μπορεί να ζητήσει και να πάρει υπηκοότητα. Τότε ναι, δεν μπορεί να έχει δικαίωμα ψήφου στην Ελλάδα.
ωραία. Θα προσκομίζουν οι ενδιαφερόμενοι να ψηφίσουν στο εξωτερικό και πιστοποιητικό από την χώρα παραμονής τους οτι δεν έχουν πάρει την τοπική υπηκοότητα. Μετά το πιστοποιητικό θα σκανάρετε και θα ανεβαίνει στην πλατφόρμα του πιερακάκη. Απλό!

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14133
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: Ο πνιγμένος απ' τα μαλλιά του πιάνεται: Η νουδού απαγορεύει σε 220 χιλιάδες νέους να ψηφίσουν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 08 Μάιος 2023, 23:57

hellegennes έγραψε:
08 Μάιος 2023, 23:49
Leporello έγραψε:
08 Μάιος 2023, 23:33
hellegennes έγραψε:
08 Μάιος 2023, 23:26
Υπάρχει κάποια διαφορά όταν πηγαίνεις για εργασία για περιορισμένο διάστημα. Η συζήτηση αφορά τους ΜΟΝΙΜΟΥΣ κάτοικους εξωτερικού. Έχει ειπωθεί από την αρχή της συζήτησης. Καταλαβαίνω ότι μπορεί να μην την παρακολούθησες. Ελπίζω να είναι σαφές τώρα.
Δεν ξέρεις την νομοθεσία γιά το τι θεωρείται μόνιμος κάτοικος εξωτερικού. Κάποιος που έχει συμπληρώσει 6 μήνες σε μία χώρα, έχει το δικαίωμα να δηλώσει ότι είναι μόνιμος κάτοικος εξωτερικού.

Μόνιμος όμως δεν σημαίνει αιώνιος. Οποτε θέλει μπορεί να γυρίσει στην Ελλάδα. Ετσι έκανα κι'εγώ μετά από πάνω από 10 χρόνια. Ασφαλώς δεν μπορεί ο μόνιμος κάτοικος εξωτερικού να χάσει τα πολιτικά του δικαιώματα.

Αντίθετα, αν κάποιος θεωρήσει ότι ταυτίζεται με την ξένη χώρα, μπορεί να ζητήσει και να πάρει υπηκοότητα. Τότε ναι, δεν μπορεί να έχει δικαίωμα ψήφου στην Ελλάδα.
Συγγνώμη, για 3 ή για 10 χρόνια πήγες;
Εχει σημασία; Ασε με τώρα δεν ενδιαφέρομαι, πανηγυρίζουμε πρωτάθλημα.
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40845
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο πνιγμένος απ' τα μαλλιά του πιάνεται: Η νουδού απαγορεύει σε 220 χιλιάδες νέους να ψηφίσουν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 09 Μάιος 2023, 00:09

Leporello έγραψε:
08 Μάιος 2023, 23:57
hellegennes έγραψε:
08 Μάιος 2023, 23:49
Leporello έγραψε:
08 Μάιος 2023, 23:33
Δεν ξέρεις την νομοθεσία γιά το τι θεωρείται μόνιμος κάτοικος εξωτερικού. Κάποιος που έχει συμπληρώσει 6 μήνες σε μία χώρα, έχει το δικαίωμα να δηλώσει ότι είναι μόνιμος κάτοικος εξωτερικού.

Μόνιμος όμως δεν σημαίνει αιώνιος. Οποτε θέλει μπορεί να γυρίσει στην Ελλάδα. Ετσι έκανα κι'εγώ μετά από πάνω από 10 χρόνια. Ασφαλώς δεν μπορεί ο μόνιμος κάτοικος εξωτερικού να χάσει τα πολιτικά του δικαιώματα.

Αντίθετα, αν κάποιος θεωρήσει ότι ταυτίζεται με την ξένη χώρα, μπορεί να ζητήσει και να πάρει υπηκοότητα. Τότε ναι, δεν μπορεί να έχει δικαίωμα ψήφου στην Ελλάδα.
Συγγνώμη, για 3 ή για 10 χρόνια πήγες;
Εχει σημασία; Ασε με τώρα δεν ενδιαφέρομαι, πανηγυρίζουμε πρωτάθλημα.
Ε, ναι. Άλλο πήγα για λίγο γιατί είχα μια εργασιακή ευκαιρία άλλο γύρισα γιατί βαρέθηκα ή το μετάνιωσα ή οτιδήποτε άλλο. Σε κάθε περίπτωση, αν επιστρέψεις μόνιμα να έχεις ξανά δικαίωμα ψήφου.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Unique
Δημοσιεύσεις: 7471
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2020, 01:26

Re: Ο πνιγμένος απ' τα μαλλιά του πιάνεται: Η νουδού απαγορεύει σε 220 χιλιάδες νέους να ψηφίσουν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Unique » 09 Μάιος 2023, 01:12

5 στους 7 στην ουρά στα τυριά του Σκλαβενίτη είπαν θα ψηφίσουν ΣΥΡΙΖΑ
Κάθε λαός έχει τους ηγέτες που του αξίζουν. Οι πολίτες δεν θέλουν εξάλειψη της διαφθοράς, θέλουν περισσότερες ευκαιρίες να συμμετέχουν σ΄ αυτή. Δεν θέλουν ευνομία, θέλουν ανοχή της δικής τους ανομίας.

Θάνος Τζήμερος.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9478
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Ο πνιγμένος απ' τα μαλλιά του πιάνεται: Η νουδού απαγορεύει σε 220 χιλιάδες νέους να ψηφίσουν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 09 Μάιος 2023, 18:10

hellegennes έγραψε:
08 Μάιος 2023, 23:24
SpoilerShow
Bic έγραψε:
08 Μάιος 2023, 13:42
hellegennes έγραψε:
08 Μάιος 2023, 12:44
Κοίτα, stavmanrίζεις πολύ επικίνδυνα. Ειλικρινά δηλαδή, κάθε 2 ποστ θα με ρωτάς τι είπα πριν 2 σελίδες, σαν να μην ειπώθηκε ποτέ; Να πω ότι ήταν και σε άλλο ποστ; Στο ίδιο ποστ που απαντάς είναι.
Ας αρχίσουμε απ' αυτό λοιπόν.

Πρώτον, το κάνεις πολύ συχνά, να απαντάς σαν πολιτικός: τα έχω πει αλλού αυτά, μην με ξαναρωτάτε. Για να σε ξαναρωτάω, πολύ πιθανόν να υπάρχει λόγος ξες. Πχ εδώ δεν βλέπω πουθενά να λες ποια θεωρείς "κύρια συζήτηση" (ειδικά στο "ποστ που απάντησα κιόλας" όπως λες), απλά να εξηγείς ξανά γιατί την θεωρείς "δευτερεύουσα". Επίσης, πόσος κόπος σού είναι να το ξαναπείς; Με τη λέξη πληρώνεις;
Δεν είναι κόπος, είναι χαμένος κόπος αν γράφω και δεν διαβάζεις. Εδώ δεν μιλάμε για κάτι που είπα πριν καιρό ή πριν από πολλές σελίδες για να μου πεις ότι κάνω σαν τους πολιτικούς, κυριολεκτικά είναι "το κύριο είναι αυτό και το δευτερεύον ετούτο", σχολιάζεις το "δευτερεύον" και με ρωτάς ξανά ποιο είναι το κύριο.

Αυτό σημαίνει ότι για ακόμη μια φορά διαβάζεις επιγραμματικά και βιάζεσαι να απαντήσεις. Το ξέρω ότι έχεις δουλειά, αλλά μην απαντάς, ρε αδερφέ, αν είναι να με ρωτήσεις ξανά τι έγραψα σ' αυτό που μόλις απάντησες. Ε, αυτό έκανε συνέχεια ο stavmanr, με ρωτούσε ξανά τι έγραψα λες και τα είπαμε στο τηλέφωνο και δεν το συγκράτησε.

Όλμους δεν σου πετάω, εσύ είσαι τσιτωμένος για κάποιον λόγο. Απόδειξη ότι για ακόμη μια φορά προκαταβάλεις ότι θα απαντήσω ένα συγκεκριμένο πράγμα.
Bic έγραψε:
08 Μάιος 2023, 13:42
Εδώ κι αν έχει πράματα να πούμε...
Αφ' ενός, φαίνεται ξεκάθαρα ποιος διαβάζει "επιγραμματικά" τον άλλον (αυτό για κάτι "προβολές" που έκανες τόσο θέμα σε άλλο νήμα και το επανέλαβες σε δεκάδες ποστς). Ανέφερα περιπτώσεις συγγενικών προσώπων που δεν έχουν δικαίωμα ψήφου, όπως πχ μικρά παιδιά, οπότε το επιχείρημά σου δεν είναι καθολικό.
Μια χαρά τα διάβασα και σου είπα ότι η ψήφος είναι ατομική. Δεν έχεις καμμιά δουλειά να ψηφίζεις για τα παιδιά άλλων. Εκτός αν μιλάς για μετανάστες που έχουν αφήσει τα ανήλικα παιδιά τους πίσω στην Ελλάδα να ζητιανεύουν στα φανάρια, οπότε δεν ξέρω τι συζητάμε για το αν τέτοιοι άνθρωποι έχουν δικαίωμα ψήφου. Τα ανήλικα παιδιά που μένουν στην χώρα έχουν κηδεμόνες και αν η φωνή τους εκπροσωπείται από κάποιον είναι απ' αυτούς.
Bic έγραψε:
08 Μάιος 2023, 13:42
Το ίδιο και για πολύ παππούδες που έχουν κάποιο κώλυμα να πάνε να ψηφίσουν.
Ούτε για τους παππούδες έχεις δουλειά να ψηφίζεις σαν εκπρόσωπος. Ποιος σου έδωσε το δικαίωμα να τους εκπροσωπήσεις;
Bic έγραψε:
08 Μάιος 2023, 13:42
Η δε ψήφος, δεν είναι αποκλειστικά ατομική όπως λες, ούτε καν για αυτούς που μένουν εδώ. Όταν πάω να ψηφίσω έχοντας στην άκρη του μυαλού μου και τις αλλαγές στην εκπαίδευση για παράδειγμα, ψηφίζω και για τα παιδιά μου και το μέλλον τους.
Το ίδιο πράγμα με παραπάνω, με άλλα λόγια. Ο κηδεμόνας μόνο έχει λόγο για την εκπροσώπησή τους είτε είναι γονέας είτε παππούς είτε θείος είτε οποιοσδήποτε άλλος που έχει οριστεί κηδεμόνας. Συνεχίζει να είναι ατομική η ψήφος, γιατί είναι η ΔΙΚΗ ΣΟΥ γνώμη για το μέλλον των παιδιών υπό την κηδεμονία σου, όχι η δική τους.
Bic έγραψε:
08 Μάιος 2023, 13:42
Τα δε παραδείγματα που δίνεις για τις δεκάδες χώρες που έχεις ξαδέλφια και που μπορεί να σ' ενδιαφέρει το καθεστώς κλπ, είναι από άκυρα έως αστεία. Κανείς δεν είπε κάτι τέτοιο, ούτε κι εγώ θεωρώ ότι έχω δικαίωμα να στείλω ψήφο στην Αυστραλία επειδή εκεί ζει η θχιά μου.
Δεν το είπες αλλά είναι 100% ίδια λογική. Ότι πρέπει να έχεις ψήφο σε έναν τόπο επειδή υπάρχουν άτομα που σε ενδιαφέρει η ζωή τους.

Bic έγραψε:
08 Μάιος 2023, 13:42
Επίσης, άλλο πράμα το "λευκό" κι άλλο η αποχή.
Επειδή σ' αρέσει να το διαβάζεις: κάνεις λάθος. Το ίδιο πράγμα είναι. Το λευκό, όπως και η αποχή, όπως και το άκυρο είναι επιλογές διαμαρτυρίας και απαξίωσης προς τους συμμετέχοντες και δεν μετράνε στο τελικό αποτέλεσμα. Μόνο τα έγκυρα ψηφοδέλτια καθορίζουν τις έδρες και τα ποσοστά, οτιδήποτε άλλο δεν προσμετράται.

Τέλος, δεν με ρωτάς κανένα άλλο πράγμα. Απλά δεν μπορείς να χωνέψεις και δεν θες να καταλάβεις ότι το δικαίωμα ψήφου στην χώρα μου είναι δικό μου να το κάνω ό,τι θέλω και δεν έχει καμμιά δουλειά να μου πει οποισδήποτε εκτός χώρας πότε και πώς θα το χρησιμοποιήσω ούτε έχει καμμιά δουλειά να μου πει ότι αφού δεν το χρησιμοποιώ εγώ θα έπρεπε να το χρησιμοποιεί κάποιος ΑΣΧΕΤΟΣ. Μια χαρά ήταν το παράδειγμά μου με τους Αλβανούς.
Κοίτα, για να το κλείνουμε κάποια στιγμή, εγώ μόνο το παρακάτω και παρ' το όπως θες.

Σε κάτι έχω δίκιο εγώ και σε κάτι έχεις δίκιο εσύ. Τόσο απλά. Και εξηγούμαι:

Εγώ έχω δίκιο σε όλα τα παραπάνω που συζητήσαμε. Σε όλα μα όλα, και δεν σηκώνω αντίρρηση σ' αυτό.
Εσύ πάλι, στο μόνο που έχεις δίκιο (απόλυτο μάλιστα), ήταν που επέμενες για το σαλάμι από πίσω. Εννοώ, να φέρεις το Sary από πίσω, το άλλο δεν ακούστηκε καλά.

Τέλος .-
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
Allah
Δημοσιεύσεις: 845
Εγγραφή: 08 Ιαν 2023, 14:40
Phorum.gr user: Άγιος Παπάριος, Άγιος, Έσχατόγερος
Τοποθεσία: Mecca
Επικοινωνία:

Re: Ο πνιγμένος απ' τα μαλλιά του πιάνεται: Η νουδού απαγορεύει σε 220 χιλιάδες νέους να ψηφίσουν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Allah » 09 Μάιος 2023, 18:32

Bic έγραψε:
09 Μάιος 2023, 18:10
Εσύ πάλι, στο μόνο που έχεις δίκιο (απόλυτο μάλιστα), ήταν που επέμενες για το σαλάμι από πίσω. Εννοώ, να φέρεις το Sary από πίσω, το άλλο δεν ακούστηκε καλά.
:smt017
لَا إِلَٰهَ إِلَّا ٱللَّٰم حَمَّدٌ رَسُولُ ٱللَّٰهِ‎

! ٱللَّٰهُ أَكْبَرُ

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9478
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Ο πνιγμένος απ' τα μαλλιά του πιάνεται: Η νουδού απαγορεύει σε 220 χιλιάδες νέους να ψηφίσουν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 09 Μάιος 2023, 18:45

Allah έγραψε:
09 Μάιος 2023, 18:32
Bic έγραψε:
09 Μάιος 2023, 18:10
Εσύ πάλι, στο μόνο που έχεις δίκιο (απόλυτο μάλιστα), ήταν που επέμενες για το σαλάμι από πίσω. Εννοώ, να φέρεις το Sary από πίσω, το άλλο δεν ακούστηκε καλά.
:smt017
Σε μπέρδεψα, ε; Καλά, μην δίνεις σημασία, κάτι δικό μας (σημερινό μάλιστα) είναι. :lol:

Μου έκανε εντύπωση όμως η απορία σου, τόσο καιρό που συζητάμε με τον Χέλη δεν είδα κάποια παρέμβαση (από σένα ή τον ταλαίπωρα ή όποιον άλλον είχε αντιπαράθεση μαζί του) και νόμιζα ότι τα λέγαμε μεταξύ μας μόνο κι ότι δεν σας ενδιέφερε το θέμα. Πίστευα δεν τα διαβάζει κανείς σας... :lol:
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
Allah
Δημοσιεύσεις: 845
Εγγραφή: 08 Ιαν 2023, 14:40
Phorum.gr user: Άγιος Παπάριος, Άγιος, Έσχατόγερος
Τοποθεσία: Mecca
Επικοινωνία:

Re: Ο πνιγμένος απ' τα μαλλιά του πιάνεται: Η νουδού απαγορεύει σε 220 χιλιάδες νέους να ψηφίσουν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Allah » 09 Μάιος 2023, 19:01

Bic έγραψε:
09 Μάιος 2023, 18:45
Allah έγραψε:
09 Μάιος 2023, 18:32
Bic έγραψε:
09 Μάιος 2023, 18:10
Εσύ πάλι, στο μόνο που έχεις δίκιο (απόλυτο μάλιστα), ήταν που επέμενες για το σαλάμι από πίσω. Εννοώ, να φέρεις το Sary από πίσω, το άλλο δεν ακούστηκε καλά.
:smt017
Σε μπέρδεψα, ε; Καλά, μην δίνεις σημασία, κάτι δικό μας (σημερινό μάλιστα) είναι. :lol:

Μου έκανε εντύπωση όμως η απορία σου, τόσο καιρό που συζητάμε με τον Χέλη δεν είδα κάποια παρέμβαση (από σένα ή τον ταλαίπωρα ή όποιον άλλον είχε αντιπαράθεση μαζί του) και νόμιζα ότι τα λέγαμε μεταξύ μας μόνο κι ότι δεν σας ενδιέφερε το θέμα. Πίστευα δεν τα διαβάζει κανείς σας... :lol:
Δεν έχω αντιπαράθεση με κανέναν, απλά είδα φως και μπήκα.

Η δε αναφορά στο σαλάμι για κάποιο λόγο μου θύμισε αυτό (γύρω στο 0:55):

لَا إِلَٰهَ إِلَّا ٱللَّٰم حَمَّدٌ رَسُولُ ٱللَّٰهِ‎

! ٱللَّٰهُ أَكْبَرُ

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40845
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο πνιγμένος απ' τα μαλλιά του πιάνεται: Η νουδού απαγορεύει σε 220 χιλιάδες νέους να ψηφίσουν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 09 Μάιος 2023, 19:14

Bic έγραψε:
09 Μάιος 2023, 18:10
Κοίτα, για να το κλείνουμε κάποια στιγμή, εγώ μόνο το παρακάτω και παρ' το όπως θες.

Σε κάτι έχω δίκιο εγώ και σε κάτι έχεις δίκιο εσύ. Τόσο απλά. Και εξηγούμαι:

Εγώ έχω δίκιο σε όλα τα παραπάνω που συζητήσαμε. Σε όλα μα όλα, και δεν σηκώνω αντίρρηση σ' αυτό.
Εσύ πάλι, στο μόνο που έχεις δίκιο (απόλυτο μάλιστα), ήταν που επέμενες για το σαλάμι από πίσω. Εννοώ, να φέρεις το Sary από πίσω, το άλλο δεν ακούστηκε καλά.

Τέλος .-
Το σαλάμι θα έπρεπε να σε διδάσκει ότι πάντα έχω δίκιο. Είναι -ή ήταν- διδακτικό σαλάμι.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9478
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Ο πνιγμένος απ' τα μαλλιά του πιάνεται: Η νουδού απαγορεύει σε 220 χιλιάδες νέους να ψηφίσουν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 09 Μάιος 2023, 19:30

Allah έγραψε:
09 Μάιος 2023, 19:01
Bic έγραψε:
09 Μάιος 2023, 18:45
Allah έγραψε:
09 Μάιος 2023, 18:32


:smt017
Σε μπέρδεψα, ε; Καλά, μην δίνεις σημασία, κάτι δικό μας (σημερινό μάλιστα) είναι. :lol:

Μου έκανε εντύπωση όμως η απορία σου, τόσο καιρό που συζητάμε με τον Χέλη δεν είδα κάποια παρέμβαση (από σένα ή τον ταλαίπωρα ή όποιον άλλον είχε αντιπαράθεση μαζί του) και νόμιζα ότι τα λέγαμε μεταξύ μας μόνο κι ότι δεν σας ενδιέφερε το θέμα. Πίστευα δεν τα διαβάζει κανείς σας... :lol:
Δεν έχω αντιπαράθεση με κανέναν, απλά είδα φως και μπήκα.

Η δε αναφορά στο σαλάμι για κάποιο λόγο μου θύμισε αυτό (γύρω στο 0:55):

Αυτό το "είδα φως και μπήκα", ενώ μιλάμε για "σαλάμια από πίσω", να ξες μπορεί να παρεξηγηθεί.




ΥΓ. Παρ' όλο που δεν είμαι από εκείνους τους κολλημένους με τον "απίστευτο, φανταστικό παλιό ελληνικό κινηματογράφο, που σαν αυτόν δεν υπάρχει τίποτα" και μπλα μπλα μπλα (πίπες), τη συγκεκριμένη ταινία και μια φορά τη βδομάδα να τη βλέπω, δεν τη βαριέμαι ποτέ. :lol:
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
Allah
Δημοσιεύσεις: 845
Εγγραφή: 08 Ιαν 2023, 14:40
Phorum.gr user: Άγιος Παπάριος, Άγιος, Έσχατόγερος
Τοποθεσία: Mecca
Επικοινωνία:

Re: Ο πνιγμένος απ' τα μαλλιά του πιάνεται: Η νουδού απαγορεύει σε 220 χιλιάδες νέους να ψηφίσουν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Allah » 09 Μάιος 2023, 19:56

Bic έγραψε:
09 Μάιος 2023, 19:30
Αυτό το "είδα φως και μπήκα", ενώ μιλάμε για "σαλάμια από πίσω", να ξες μπορεί να παρεξηγηθεί.
Ναι μωρέ, το ξέρω...
لَا إِلَٰهَ إِلَّا ٱللَّٰم حَمَّدٌ رَسُولُ ٱللَّٰهِ‎

! ٱللَّٰهُ أَكْبَرُ

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών