Φάκες που δεν είδαμε όμως τσιμπήσαμε το δόλωμα.

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20212
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Φάκες που δεν είδαμε όμως τσιμπήσαμε το δόλωμα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 28 Ιουν 2023, 20:27

Citroenakias έγραψε:
28 Ιουν 2023, 17:44
Καλοεμαθε ο σκατολαος στα επιδοματα, ας του κόψουν το ρεύμα τώρα αν δεν εχει να πληρώσει
Όπως έγραψα σε άλλο νήμα, μου ήρθε εκκαθαριστικός. Μόνο 130 και ελάχιστη επιδότηση άρα όσοι περιμένετε εκείνους τους εξωφρενικούς λογαριασμούς που ερχόντουσαν πέρισυ θα περιμένετε πολύ. Εκτός αν προκύψει νέα ενεργειακή κρίση.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27197
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Φάκες που δεν είδαμε όμως τσιμπήσαμε το δόλωμα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 28 Ιουν 2023, 20:31

Green Dragon έγραψε:
28 Ιουν 2023, 20:27
Όπως έγραψα σε άλλο νήμα, μου ήρθε εκκαθαριστικός. Μόνο 130 και ελάχιστη επιδότηση άρα όσοι περιμένετε εκείνους τους εξωφρενικούς λογαριασμούς που ερχόντουσαν πέρισυ θα περιμένετε πολύ. Εκτός αν προκύψει νέα ενεργειακή κρίση.
Συνολική χρέωση;
και για πόσους μήνες;
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20212
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Φάκες που δεν είδαμε όμως τσιμπήσαμε το δόλωμα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 28 Ιουν 2023, 20:32

Ναι, συνολική. Χρέωση για 2 μήνες.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38053
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Φάκες που δεν είδαμε όμως τσιμπήσαμε το δόλωμα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 28 Ιουν 2023, 21:13

Nandros έγραψε:
28 Ιουν 2023, 18:06
Antares έγραψε:
28 Ιουν 2023, 17:22
Στα χωριά έχουν ξυλόσομπες και ηλιακούς. Από που να γίνει η οικονομία σε μια οικογένεια; Από τα πλυντήρια, την κουζίνα; Θα έπρεπε να δοθεί προτεραιότητα στα Φ/Β και ΑΠΕ των κοινοτήτων και των δήμων που διαμοιράζουν την ενέργεια στα νοικοκυριά και μετά των ιδιωτών.
Η ανυπαρξία ηλιακών Θ/Σ είναι εγκληματική, ειδικά στην επαρχία, και θα έπρεπε να πέφτει πρόστιμο σε όσους δεν βάζουν, ενώ έχουν το ανάλογο εισόδημα.
Εκπαιδεύστε τις μαμάδες, συζύγους, συντρόφους σας να σταματήσουν την ηλίθια συνήθεια να σιδερώνουν μέχρι και τα πανάκια της κουζίνας. Σιδερώνουμε μόνο τα εξωτερικά ρούχα.
Ξαναγυρίστε στο μαγείρεμα με προπάνιο.
Εκτός από το πρόστιμο σε όλα τα υπόλοιπα έχεις δίκαιο, και αντί για πρόστιμο κίνητρα, περισσότερα, και ενημέρωση.
Κάτι αντίστοιχο θα μπορούσε να παιχτεί και για οικιακά φ/β και ανεμογεννήτριες, ήθελα να βάλω και ένα λινκ για τον foscilis με μια ελληνική πατέντα (σοβαρή όμως) με "οριζόντιου" τύπου ανεμογεννήτρια υψηλής απόδοσης και αρκετά χαμηλού, σχετικά, θορύβου.
Αυτά εάν δεν γίνουν αμεσότατα στα πολύ κοντά θα είμαστε χοντρομαλάκες που δεν τα εκμεταλλεύομαστε μαζικά (λόγω γεωγραφικής θέσης κτλ), βασικά είμαστε ήδη. Μεγάλο βάρος θα πρέπει επίσης να δοθεί στην έρευνά και ανάπτυξή αντίστοιχων τεχνολογιών με τα αντίστοιχα κίνητρα έτσι ώστε να αναπτύξουμε εσωτερική παραγωγή για την κάλυψη, αρχικά, των δικών μας αναγκών και στην πορεία βλέπουμε.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38053
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Φάκες που δεν είδαμε όμως τσιμπήσαμε το δόλωμα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 28 Ιουν 2023, 21:20

Οκ, το βρήκα.
foscilis et al εδώ:
https://www.atlas-pv-emporiki.eu/wind.html
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Allah
Δημοσιεύσεις: 845
Εγγραφή: 08 Ιαν 2023, 14:40
Phorum.gr user: Άγιος Παπάριος, Άγιος, Έσχατόγερος
Τοποθεσία: Mecca
Επικοινωνία:

Re: Φάκες που δεν είδαμε όμως τσιμπήσαμε το δόλωμα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Allah » 28 Ιουν 2023, 21:29

sys3x έγραψε:
28 Ιουν 2023, 18:04
Όσοι μπορούν να έχουν ηλιακό θερμοσίφωνα και δεν βάζουν είναι απλά μαλάκες αλλά νομίζω ότι είναι πάρα πολύ λίγοι αυτοί.
Έλα στην Τήνο, που αν έχει ένα πράγμα σε αφθονία αυτό είναι ο ήλιος, και δες πόσα σπίτια είναι χωρίς Η/Θ να δείξεις.

(αλλά μετά πέρνα και από το τσαρδί μου να πάμε να σε κεράσω στροφλιές)
لَا إِلَٰهَ إِلَّا ٱللَّٰم حَمَّدٌ رَسُولُ ٱللَّٰهِ‎

! ٱللَّٰهُ أَكْبَرُ

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16742
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Φάκες που δεν είδαμε όμως τσιμπήσαμε το δόλωμα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 28 Ιουν 2023, 21:33

Εικόνα
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 35138
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Φάκες που δεν είδαμε όμως τσιμπήσαμε το δόλωμα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 28 Ιουν 2023, 21:34

Green Dragon έγραψε:
28 Ιουν 2023, 20:27
Citroenakias έγραψε:
28 Ιουν 2023, 17:44
Καλοεμαθε ο σκατολαος στα επιδοματα, ας του κόψουν το ρεύμα τώρα αν δεν εχει να πληρώσει
Όπως έγραψα σε άλλο νήμα, μου ήρθε εκκαθαριστικός. Μόνο 130 και ελάχιστη επιδότηση άρα όσοι περιμένετε εκείνους τους εξωφρενικούς λογαριασμούς που ερχόντουσαν πέρισυ θα περιμένετε πολύ. Εκτός αν προκύψει νέα ενεργειακή κρίση.
H τιμή του ρεύματος εξαρτάται από την τιμή του αερίου.ΕΑΝ το φθινόπωρο και τον χειμώνα ξανανέβει η τιμή του αερίου θα ανέβει και η τιμή του ρεύματος και θα δούμε τότε πως θα αντιδράσει η κυβέρνηση.Τώρα είναι χαμηλά.
Επομένως ο "κόκκινος Πάνος" :lol: καραμανλικός Παναγιωτόπουλος που φώναζε σήμερα από το Κοντρα ότι από το Σάββατο όποιος παίρνει λογαριασμό θα χρειάζεται υπογλώσσια προτρέχει.Εσύ όμως πρέπει να προβληματισθείς για την καφρίλα της λαικής δεξιάς που πλέον είναι εκτός συναγωνισμού.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 35138
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Φάκες που δεν είδαμε όμως τσιμπήσαμε το δόλωμα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 28 Ιουν 2023, 21:36

Να υπενθυμίσω ότι αυτά τα λέγανε οι συριζαίοι και το 2019 και ούρλιαζαν ενώ έπεφτε βροχή επιδομάτων και επιδοτήσεων και κατέληξαν όπως ξέρουμε.
Ποιός θυμάται σήμερα το 7ήμερο εργασίας χωρίς οκτάωρο;

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38053
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Φάκες που δεν είδαμε όμως τσιμπήσαμε το δόλωμα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 28 Ιουν 2023, 22:12

Allah έγραψε:
28 Ιουν 2023, 21:29
sys3x έγραψε:
28 Ιουν 2023, 18:04
Όσοι μπορούν να έχουν ηλιακό θερμοσίφωνα και δεν βάζουν είναι απλά μαλάκες αλλά νομίζω ότι είναι πάρα πολύ λίγοι αυτοί.
Έλα στην Τήνο, που αν έχει ένα πράγμα σε αφθονία αυτό είναι ο ήλιος, και δες πόσα σπίτια είναι χωρίς Η/Θ να δείξεις.

(αλλά μετά πέρνα και από το τσαρδί μου να πάμε να σε κεράσω στροφλιές)
Ανταποδίδω την πρόσκληση για όποτε σκάσεις μύτη από Σαλόνικα μεριά, εγώ δύσκολα δυστυχώς, να τους πεις ότι τονμπαίζουν οι μαλάκες.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20212
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Φάκες που δεν είδαμε όμως τσιμπήσαμε το δόλωμα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 28 Ιουν 2023, 23:50

πατησιωτης έγραψε:
28 Ιουν 2023, 21:34
Green Dragon έγραψε:
28 Ιουν 2023, 20:27
Όπως έγραψα σε άλλο νήμα, μου ήρθε εκκαθαριστικός. Μόνο 130 και ελάχιστη επιδότηση άρα όσοι περιμένετε εκείνους τους εξωφρενικούς λογαριασμούς που ερχόντουσαν πέρισυ θα περιμένετε πολύ. Εκτός αν προκύψει νέα ενεργειακή κρίση.
H τιμή του ρεύματος εξαρτάται από την τιμή του αερίου.ΕΑΝ το φθινόπωρο και τον χειμώνα ξανανέβει η τιμή του αερίου θα ανέβει και η τιμή του ρεύματος και θα δούμε τότε πως θα αντιδράσει η κυβέρνηση.Τώρα είναι χαμηλά.
Επομένως ο "κόκκινος Πάνος" :lol: καραμανλικός Παναγιωτόπουλος που φώναζε σήμερα από το Κοντρα ότι από το Σάββατο όποιος παίρνει λογαριασμό θα χρειάζεται υπογλώσσια προτρέχει.Εσύ όμως πρέπει να προβληματισθείς για την καφρίλα της λαικής δεξιάς που πλέον είναι εκτός συναγωνισμού.
Να τη πάλι η συλλογική ευθύνη, τι ωραία που ξεπροβάλλει το κεφαλάκι της.

Εγώ δεν ξέρω απ' αυτά, τσέκαρε το 'Ο αγών μου' κάτι θα βρεις εκεί μέσα.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20212
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Φάκες που δεν είδαμε όμως τσιμπήσαμε το δόλωμα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 28 Ιουν 2023, 23:52

πατησιωτης έγραψε:
28 Ιουν 2023, 21:36
Να υπενθυμίσω ότι αυτά τα λέγανε οι συριζαίοι και το 2019 και ούρλιαζαν ενώ έπεφτε βροχή επιδομάτων και επιδοτήσεων και κατέληξαν όπως ξέρουμε.
Ποιός θυμάται σήμερα το 7ήμερο εργασίας χωρίς οκτάωρο;
Η αλήθεια είναι ότι έγινε μια πουστιά εκεί και αφορά αυτούς που δουλεύουν σεζόν. Πρακτικά δόθηκε δυνατότητα 10ωρου χωρίς καθόλου υπερωριακό κόστος.

Άβαταρ μέλους
Frappezitis
Δημοσιεύσεις: 8462
Εγγραφή: 19 Απρ 2021, 12:11

Re: Φάκες που δεν είδαμε όμως τσιμπήσαμε το δόλωμα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frappezitis » 01 Ιούλ 2023, 11:19

Με το δεξί έχει μπει η Νέα Κυβέρνηση...
Τέλος η επιδότηση στο ρεύμα, αύξηση στην βενζίνη, ιδιωτικοποίηση των Λεωφορείων...
Πανωλεθρίαμβος με το καλημέρα...
Αξιοι διάδοχοι των ναζί οι :078: ισραηλινοι.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών