Πρώην Χρυσαυγίτης και πρωτοπαλίκαρο του Παναγιώταρου ο πατέρας της οικογένειας των «παλαιοχριστιανών»

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29480
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Πρώην Χρυσαυγίτης και πρωτοπαλίκαρο του Παναγιώταρου ο πατέρας της οικογένειας των «παλαιοχριστιανών»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 21 Φεβ 2024, 21:41

«Η εντολή για DNA παραβιάζει τα πιστεύω μου»

Αρνείται να υπακούσει στην εισαγγελική απόφαση ο 45χρονος Παλαιοχριστιανός - «Εσείς ζείτε στην Ελλάδα, εγώ στην Ευρώπη» υποστηρίζει ο Μανώλης Καλαϊτζιδάκης

Ο 45χρονος Παλαιοχριστιανός της Κορινθίας, Μανώλης Καλαϊτζιδάκης, αφού αφέθηκε ελεύθερος σήμερα μέχρι να οριστεί δικαστήριο, προχώρησε σε νέες δηλώσεις.

Αρχικά, σχετικά με την εξέταση DNA που του ζητήθηκε με εντολή εισαγγελέα, την οποία και αρνήθηκε, υποστήριξε πως αυτή παραβιάζει την αξιοπρέπεια και τα πιστεύω μου, στρεφόταν προς όλη μου την οικογένεια». Δήλωσε επίσης πως το ζήτημα με τα βιομετρικά έχει πάρει τεράστιες διαστάσεις, και πως «κάποιοι άνθρωποι, που αντιστεκόμαστε, γνωρίζουμε ότι αργά ή γρήγορα θα βρίσκουν για να λένε».

«Όταν μας συλλάβανε όλους και με τα παιδιά και μας είχαν στο Τμήμα 20 ώρες, αν υπήρχε κάτι ύποπτο θα το είχαν βρει» πρόσθεσε μιλώντας σε τηλεοπτική εκπομπή. Τελικά, είπε ότι δεν θα κάνει το τεστ, καθώς «τα ιδιαίτερα πιστεύω μου είναι εναντίον σε κάθε τι βιομετρικό. Από εκεί και πέρα θα τα πω με τον δικηγόρο μου για να δω τι μπορεί να γίνει». Με τη σύζυγό του δεν έχει επαφή, είπε, γιατί δεν είχε τηλέφωνο. «Δεν είχα επικοινωνία με τον έξω κόσμο, δεν ξέρω καν τι λέγεται για εμένα» τόνισε.

«Εσείς ζείτε στην Ελλάδα, εγώ στην Ευρώπη»

«Οι Παλαιοημερολογίτες είμαστε θρησκευτική μειονότητα, είμαστε στην Ευρώπη ή δεν είμαστε;» ανέφερε ο 45χρονος, και συμπλήρωσε: «Εσείς ζείτε στην Ελλάδα, αλλά εγώ ζω στην Ευρώπη. Μπορείτε να συνεχίσετε να ζείτε στην Ελλάδα… Αν μετακομίσω στην Ασία θα συζητήσουμε για άλλα πράγματα, τώρα ζω στην Ευρώπη».

Επίσης, είπε ότι δεν είναι εφικτό να γυρίσει και να μείνει στο ίδιο μέρος που ζούσε, καθώς έχει γίνει «κέντρο διερχομένων».

«Ας αποδείξουν ότι δεν δουλεύω»

Για το ζήτημα της τηλεργασίας είπε: «Ας αποδείξουν ότι δεν δουλεύω, όταν εγώ τους φτιάχνω όλα αυτά που ανεβαίνουν στο υπουργείο και στη Διαύγεια. Όταν έχω στον υπολογιστή μου τη βάση δεδομένων μιας υπηρεσίας δεν μπορούν να πουν ότι δεν εργάζομαι. Κάνω λογιστική εργασία, φτιάχνω τα καύσιμα στο γραφείο κίνησης, είναι εργασία που παίρνει αρκετό καιρό να γίνει, μιλάμε για λογαριασμούς χιλιάδων ευρώ».

Δήλωσε, επίσης, ότι είναι ανάπηρος, πολύτεκνος με έξι παιδιά, ότι έχει κοινωνικά προβλήματα και ανήκει σε ιδιαίτερα ευπαθή ομάδα, αλλά ότι είναι και φτωχός. «Στη Γερμανία θα ζούσα με επιδόματα», ανέφερε. «Ο καθένας κάνει τις επιλογές του ανάλογα με τις ικανότητές του. Εγώ με 1.000 ευρώ πρέπει να ταΐσω οκτώ στόματα, αυτό δεν είναι ακριβώς επιλογή», εξήγησε.

«Ποτέ δεν ήμουν ενταγμένος στη Χρυσή Αυγή»

«Δεν είναι ακριβές» είπε, όταν ρωτήθηκε για τη σχέση του με τον Παναγιώταρο, και πρόσθεσε ότι «μιλάμε για 15 χρόνια πριν, η Χρυσή Αυγή δεν ήταν καν κόμμα, κατεβαίναμε και πίναμε μια μπίρα. Μεγάλωσα σε κομμουνιστική οικογένεια, πριν από 15 χρόνια ήπια μια μπύρα με τον Παναγιώταρο, ο οποίος δεν ήταν τίποτα τότε».

«Ήταν οι Παλαιοημερολογίτικες παρατάξεις εκεί, δεν είχαμε σχέση με τη Χρυσή Αυγή, ήταν θρησκευτική αντίδραση και όχι πολιτική» είπε για τα βίντεο που τον έχουν δείξει στα επεισόδια. «Ποτέ δεν ήμουν ενταγμένος στη Χρυσή Αυγή, για να το τελειώσουμε», υπογράμμισε.

https://www.zougla.gr/greece/i-entoli-g ... stevo-mou/

Άβαταρ μέλους
Frappezitis
Δημοσιεύσεις: 8396
Εγγραφή: 19 Απρ 2021, 12:11

Re: Πρώην Χρυσαυγίτης και πρωτοπαλίκαρο του Παναγιώταρου ο πατέρας της οικογένειας των «παλαιοχριστιανών»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frappezitis » 23 Φεβ 2024, 20:04

Αυτόν τον παλαιοχριστιανο όταν τον ακούω,δεν μου δείχνει για χρυσαυγιτης!
Εχτος βεβαια από μπόλικη θρησκοληψια,δείχνει συγκροτημένο άτομο,και με σωστή χρήση του λόγου.... πράγμα σπάνιο σε χρυσαυγητες!
Αξιοι διάδοχοι των ναζί οι :078: ισραηλινοι.

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7941
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Πρώην Χρυσαυγίτης και πρωτοπαλίκαρο του Παναγιώταρου ο πατέρας της οικογένειας των «παλαιοχριστιανών»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 23 Φεβ 2024, 20:05

Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7941
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Πρώην Χρυσαυγίτης και πρωτοπαλίκαρο του Παναγιώταρου ο πατέρας της οικογένειας των «παλαιοχριστιανών»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 23 Φεβ 2024, 20:06

Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7941
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Πρώην Χρυσαυγίτης και πρωτοπαλίκαρο του Παναγιώταρου ο πατέρας της οικογένειας των «παλαιοχριστιανών»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 23 Φεβ 2024, 20:07



Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7941
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Πρώην Χρυσαυγίτης και πρωτοπαλίκαρο του Παναγιώταρου ο πατέρας της οικογένειας των «παλαιοχριστιανών»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 23 Φεβ 2024, 20:07

Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 15250
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: Πρώην Χρυσαυγίτης και πρωτοπαλίκαρο του Παναγιώταρου ο πατέρας της οικογένειας των «παλαιοχριστιανών»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 24 Φεβ 2024, 13:50

στην αρχή είχε πλάκα το σκηνικό αλλά αυτή η ιστορία με τις γάτες δίνει ένα creepy τόνο. Ο τύπος είναι ψυχιατρική περίπτωση, τρέχα γύρευε τι έκανε στο λαγούμι :-?
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

Άβαταρ μέλους
Frappezitis
Δημοσιεύσεις: 8396
Εγγραφή: 19 Απρ 2021, 12:11

Re: Πρώην Χρυσαυγίτης και πρωτοπαλίκαρο του Παναγιώταρου ο πατέρας της οικογένειας των «παλαιοχριστιανών»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frappezitis » 24 Φεβ 2024, 15:44

Εντάξει, από δεξιος και χρυσαυγίτης να γίνεις άνθρωπος των σπηλαίων, πάντως το λες και εξέλιξη... :102:
Αξιοι διάδοχοι των ναζί οι :078: ισραηλινοι.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29480
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Πρώην Χρυσαυγίτης και πρωτοπαλίκαρο του Παναγιώταρου ο πατέρας της οικογένειας των «παλαιοχριστιανών»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 24 Φεβ 2024, 20:27

Frappezitis έγραψε:
24 Φεβ 2024, 15:44
Εντάξει, από δεξιος και χρυσαυγίτης να γίνεις άνθρωπος των σπηλαίων, πάντως το λες και εξέλιξη... :102:
Σου έχει κάνει κάτι; Σε ενοχλεί που ζει σε σπηλιές;

Όσο κι αν ασχολείσαι με τον Παλαιοχριστιανό, δεν θα κατέβει η τιμή της βενζίνης…

Όσο εσύ λοιπόν θα αναγκαστείς να ασχολείσαι με το αν ο Παλαιοχριστιανός έσκαψε λαγούμια, σε λίγο θα χρειάζεται να σκάψεις κι εσύ το δικό σου λαγούμι για να μπεις μέσα. Γιατί άλλος τρόπος επιβίωσης δεν θα υπάρχει…

Δεν ξέρω αν το έμαθες αλλά στην Ελλάδα έχουμε τη δέκατη πιο ακριβή βενζίνη στον κόσμο! Θα είχε μια κάποια λογική αν είχαμε και τη δέκατη καλύτερη οικονομία. Τώρα δεν έχει. Απλά να το θυμάσαι κάθε φορά που πηγαίνεις στο βενζινάδικο. Να θυμάσαι ότι κάποιος σε κλέβει και σε θεωρεί πολύ-πολύ-πολύ βλάκα. Τόσο που πιστεύει ότι αν ασχολείσαι με τον Παλαιοχριστιανό θα ξεχάσεις την κλοπή.

Άκου λοιπόν να δεις: Όσο κι αν ασχολείσαι με τα λαγούμια του τύπου στην Κορινθία, κάθε φορά που θα είσαι αντιμέτωπος με το άδειο ντεπόζιτο θα σε κλέβουν ασύστολα. Όλοι. Για την ακρίβεια όλοι όσοι άφησαν αυτό το ράλι αισχροκέρδειας και ασυδοσίας με μοναδικό θύμα εσένα. Και όσοι πόλεμοι κι αν γίνουν στην Ουκρανία, στο Ιράν και στα… κάτω Πετράλωνα, το να πληρώνει ο Ελληνάκος τη βενζίνη χρυσάφι δεν μπορεί και δεν πρέπει να στο δικαιολογήσει κανείς. Γι’αυτό και θα φας Παλαιοχριστιανό στη μάπα.

Όσο δε, η αντιπολίτευση γίνεται μόνο από τα «ρέστα» του εκλογικού σώματος, όχι η βενζίνη αλλά ο αέρας που αναπνέεις θα κοστίζει πια χρυσάφι. Γιατί, στην πραγματικότητα, κανενός το αυτό ιδρώνει. Εξ ου και το γεγονός ότι η είδηση για την δέκατη ακριβότερη βενζίνη στον κόσμο που πληρώνει ο Έλληνας, περνάει στα ψιλά… Γιατί όταν δεν έχεις να χάσεις από κανέναν, κάνεις απλά «επικοινωνία». Και κερδίζεις.

Όσο εσύ λοιπόν θα αναγκαστείς να ασχολείσαι με το αν ο Παλαιοχριστιανός έσκαψε λαγούμια, σε λίγο θα χρειάζεται να σκάψεις κι εσύ το δικό σου λαγούμι για να μπεις μέσα. Γιατί άλλος τρόπος επιβίωσης δεν θα υπάρχει…

Υπάρχει άραγε ελπίδα; Υπάρχει φως στο τούνελ; Οι 500.000+ υπογραφές στο πλευρό των γονιών που είδαν τα παιδιά τους να δολοφονούνται επειδή μπήκαν σε ένα τρένο είναι αχτίδα φωτός. Κι ας παλεύει το σύστημα για να πέσει σκοτάδι…

https://hellasultras.gr/oso-ki-an-ascho ... -venzinis/

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών