Ακροαριστεροί γιούχαραν τον Στέλιο Κυμπουρόπουλο..!

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70454
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ακροαριστεροί γιούχαραν τον Στέλιο Κυμπουρόπουλο..!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 20 Απρ 2024, 21:43

Cecily Anne έγραψε:
20 Απρ 2024, 21:27
Πάντως, αν δεν ήταν ΑΜΕΑ, χέστηκε η φοράδα μες στ'αλωνι...επειδή είναι αμεα γίνεται το σουσουρο. Επίσης κάτι άλλο. Τα ΝΔζαβα του Βόλου πώς το επέτρεψαν ; Αν συνέβαινε κάτι τέτοιο στην εποχή μου θα τους είχαν κάνει τούμπανο πριν καν πατήσουν στο αμφιθέατρο.
Ε, αυτό ακριβώς είναι το ζήτημα. Ότι αδελφοποιήθηκε και η δαπίτικη νεολαία. Γιατί να μπλέκει στην τελική; Αν παίξει παραμάζωμα των αναρχομπούληδων, θα πλακώσει το τάγμα από τις μανούλες με τα ζακετάκια και άντε βγάλε άκρη. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία ή θυμηδία.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70454
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ακροαριστεροί γιούχαραν τον Στέλιο Κυμπουρόπουλο..!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 20 Απρ 2024, 21:53

Naranjita έγραψε:
20 Απρ 2024, 21:30
ΓΑΛΗ έγραψε:
20 Απρ 2024, 19:27


Γιατί αυτά που αναφέρεις, μπορεί να προκύψουν και σε ανθρώπους που γεννήθηκαν υγιείς και για τον α ή β λόγο, είναι ανίκανοι για αυτοεξυπηρέτηση.

για αυτό λέω ότι κάθε χρόνο θα έπρεπε να μπορούμε να δηλώνουμε, αν βρεθούμε σε τέτοια κατάσταση τετραπληγίας πχ ή καρκίνου στα οστά ή τέλος πάντων μιας επώδυνης και μη αντιμετωπίσιμης ασθένειας, να έχουμε το δικαίωμα στην ευθανασία.

προσωπικά, δεν θέλω να ουρλιάζω από τους πόνους, ούτε να κάνω αιμοκαθάρσεις, ούτε να χέ... πάνω μου. στην περίπτωση που βρεθώ σε τέτοια θέση, άντε γεια. αν δεν μπορώ να κουνήσω τα κουλά μου για να τελειώσω θέλω να χω δηλώσει προκαταβολικά ότι επιθυμώ ευθανασία.

δεν θέλω ίδρυμα, δεν θέλω κατάκλιση, δεν θέλω πόνους, δεν θέλω να γίνω βάρος, δεν θέλω να με βασανίζουν ξένοι.

αυτό.
Στο συγκεκριμένο θέμα συμφωνούμε απολύτως (και ήδη το έχω δηλώσει σε άλλα νήματα) αλλά συνεχίζω να πιστεύω ότι στο συγκεκριμένο νήμα ο εστιασμός σ' αυτό, είναι εκτός θέματος.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία ή θυμηδία.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13617
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Ακροαριστεροί γιούχαραν τον Στέλιο Κυμπουρόπουλο..!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 20 Απρ 2024, 21:57

Γάταρος έγραψε:
20 Απρ 2024, 21:30
Ναύτης έγραψε:
20 Απρ 2024, 21:08
Κατάλαβα, τραβάς τον γνωστό νταλκά σου εσύ με τους ναζί μαχαιροβγάλτες. Άλλο κουβεντιάζουμε εδώ.
Εσύ τραβάς νταλκά με κομμουνιστές μαχαιροβγάλτες.

Εικόνα
Σκαντζάρισες τον γκόλντεν; Καλή βάρδια.
ΥΓ: 2024 έχουμε, το λέω για την περίπτωση που δεν έχετε ημερολόγιο στην κομαντατούρα.

Άβαταρ μέλους
Πτολεμαίος
Δημοσιεύσεις: 4531
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 01:07
Phorum.gr user: Last Veteran

Re: Ακροαριστεροί γιούχαραν τον Στέλιο Κυμπουρόπουλο..!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πτολεμαίος » 20 Απρ 2024, 22:04

decadent έγραψε:
20 Απρ 2024, 19:51
Πτολεμαίος έγραψε:
20 Απρ 2024, 17:07
decadent έγραψε:
20 Απρ 2024, 16:06
Τον έσπασαν στο ξύλο ή του αφαίρεσαν τον λόγο; Θα συγκρίνουμε μήλα με πορτοκάλια; Έχω δικαίωμα να διαμαρτυρηθώ ναι ή όχι;
Και επειδή κάποιοι ηλίθιοι αποφάσισαν να του δώσουν εξουσία είμαι υποχρεωμένη να το αποδεχτώ;
Όλη η ιδεολογία της αριστεράς σε ένα ποστ.
Δεν έχεις την εγκεφαλική ισχύ να κατανοήσεις τι διαβάζεις το έχουμε ξαναπεί.
Οχι διονυσακη μου, μόνος σου τα λες, δεν τα λέμε.
Να μάθεις τι θα πει δημοκρατία. Βέβαια, σαν αριστερός που είσαι είναι πιο εύκολο να κατασκευάσεις υπεραγωγό παρα να το κατανοήσεις.
Αφού δεν στην μάθανε οι πρόγονοι μου στο Γράμμο, θα σου εξηγήσω ότι δημοκρατία είναι να διαμαρτυρεσαι στις κάλπες και όχι να μπουκάρεις σαν αλαλαζοντας μογγολος.
Δημοκρατία είναι να σέβεσαι την ψήφο του συμπολίτη σου και όχι να τον αποκαλεις ηλιθιο επειδή δεν ψήφισε αυτό που θέλεις εσύ.
Ειδεμη η βόρεια Κορέα ξέρεις που είναι και μπορείς άνετα να πας να ζήσεις το όνειρο σου εκεί.
Το ότι "δεν τον έσπασαν στο ξύλο" δεν είναι επιχείρημα. Μπράβο ρε αλάνια. Τρομερή αυτοσυγκράτηση, συγχαρητηρια. Περάστε από Μοναστηράκι αύριο να σας παρασημοφορησω.

Εσείς μπορείτε να χρησιμοποιειτε δύο μέτρα και δύο σταθμά όσες φορές θέλετε αλλά αν νομίζετε ότι αυτό δεν είναι παρατηρήσιμο από άλλους τοτε think twice.

Κοινώς διονυσακη μου, άσε το υφακι διανοούμενου, μπορεί να πιάνει στην υπογα με τα τριχωτά κοριτσάκια (αυτά που "κάνουν ότι θέλουν με το σώμα τους" προκαλώντας αηδία στα χομο σάπιενς) αλλά εδώ είναι πραγματικός κόσμος.
Αξία αν είχαν τα σκατά, χαρά, που θα'χαν όλοι
Μα στων φτωχών τα σώματα, δεν θα υπήρχαν κώλοι

Άβαταρ μέλους
Πλέριος
Δημοσιεύσεις: 1680
Εγγραφή: 29 Οκτ 2022, 21:15
Phorum.gr user: aytos

Re: Ακροαριστεροί γιούχαραν τον Στέλιο Κυμπουρόπουλο..!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πλέριος » 20 Απρ 2024, 22:07

Naranjita έγραψε:
20 Απρ 2024, 21:30
ΓΑΛΗ έγραψε:
20 Απρ 2024, 19:27


Γιατί αυτά που αναφέρεις, μπορεί να προκύψουν και σε ανθρώπους που γεννήθηκαν υγιείς και για τον α ή β λόγο, είναι ανίκανοι για αυτοεξυπηρέτηση.

για αυτό λέω ότι κάθε χρόνο θα έπρεπε να μπορούμε να δηλώνουμε, αν βρεθούμε σε τέτοια κατάσταση τετραπληγίας πχ ή καρκίνου στα οστά ή τέλος πάντων μιας επώδυνης και μη αντιμετωπίσιμης ασθένειας, να έχουμε το δικαίωμα στην ευθανασία.

προσωπικά, δεν θέλω να ουρλιάζω από τους πόνους, ούτε να κάνω αιμοκαθάρσεις, ούτε να χέ... πάνω μου. στην περίπτωση που βρεθώ σε τέτοια θέση, άντε γεια. αν δεν μπορώ να κουνήσω τα κουλά μου για να τελειώσω θέλω να χω δηλώσει προκαταβολικά ότι επιθυμώ ευθανασία.

δεν θέλω ίδρυμα, δεν θέλω κατάκλιση, δεν θέλω πόνους, δεν θέλω να γίνω βάρος, δεν θέλω να με βασανίζουν ξένοι.

αυτό.
ας πουμε για αρχη οτι δεν θελουμε να μας τραβαει το κρατος για εξετασεις καθε δυο χρονια
μερικες ασθενειες δεν εχουν γιατρεια

nemo
Δημοσιεύσεις: 7342
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Ακροαριστεροί γιούχαραν τον Στέλιο Κυμπουρόπουλο..!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 20 Απρ 2024, 22:08

το ειδαμε και αυτο !ο ναυτης να τραβαει τις κωλοτριχες του γιατι δεν ηταν ναζι οι νταηδες

Άβαταρ μέλους
Polaris3
Δημοσιεύσεις: 248
Εγγραφή: 15 Αύγ 2023, 18:47
Phorum.gr user: Polaris3

Re: Ακροαριστεροί γιούχαραν τον Στέλιο Κυμπουρόπουλο..!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Polaris3 » 20 Απρ 2024, 22:13

Πτολεμαίος έγραψε:
20 Απρ 2024, 22:04
decadent έγραψε:
20 Απρ 2024, 19:51
Πτολεμαίος έγραψε:
20 Απρ 2024, 17:07

Όλη η ιδεολογία της αριστεράς σε ένα ποστ.
Δεν έχεις την εγκεφαλική ισχύ να κατανοήσεις τι διαβάζεις το έχουμε ξαναπεί.
Οχι διονυσακη μου, μόνος σου τα λες, δεν τα λέμε.
Να μάθεις τι θα πει δημοκρατία. Βέβαια, σαν αριστερός που είσαι είναι πιο εύκολο να κατασκευάσεις υπεραγωγό παρα να το κατανοήσεις.
Αφού δεν στην μάθανε οι πρόγονοι μου στο Γράμμο, θα σου εξηγήσω ότι δημοκρατία είναι να διαμαρτυρεσαι στις κάλπες και όχι να μπουκάρεις σαν αλαλαζοντας μογγολος.
Δημοκρατία είναι να σέβεσαι την ψήφο του συμπολίτη σου και όχι να τον αποκαλεις ηλιθιο επειδή δεν ψήφισε αυτό που θέλεις εσύ.
Ειδεμη η βόρεια Κορέα ξέρεις που είναι και μπορείς άνετα να πας να ζήσεις το όνειρο σου εκεί.
Το ότι "δεν τον έσπασαν στο ξύλο" δεν είναι επιχείρημα. Μπράβο ρε αλάνια. Τρομερή αυτοσυγκράτηση, συγχαρητηρια. Περάστε από Μοναστηράκι αύριο να σας παρασημοφορησω.

Εσείς μπορείτε να χρησιμοποιειτε δύο μέτρα και δύο σταθμά όσες φορές θέλετε αλλά αν νομίζετε ότι αυτό δεν είναι παρατηρήσιμο από άλλους τοτε think twice.

Κοινώς διονυσακη μου, άσε το υφακι διανοούμενου, μπορεί να πιάνει στην υπογα με τα τριχωτά κοριτσάκια (αυτά που "κάνουν ότι θέλουν με το σώμα τους" προκαλώντας αηδία στα χομο σάπιενς) αλλά εδώ είναι πραγματικός κόσμος.
Δημοκρατία δεν είναι οι κάλπες όταν η ελιτ μπορεί πολύ εύκολα να κατευθύνει την ψήφο των ψηφοφόρων και ειδικά των Ελλήνων ψηφοφόρων που δεν τους κόβει και πολύ.

Δημοκρατία είναι οι αμεσοδημοκρατικές διαδικασίες οι οποίες στη χώρα μας είναι υπο εξαφάνιση. Όχι ο κάθε πολιτικός που κατσικώνεται για τέσσερα χρόνια σε μια κυβερνητική θέση κάνοντας ό,τι θέλει επειδή μια Κυριακή ψήφισε ένα μικρό ποσοστό.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70454
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ακροαριστεροί γιούχαραν τον Στέλιο Κυμπουρόπουλο..!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 20 Απρ 2024, 22:23

Polaris3 έγραψε:
20 Απρ 2024, 22:13

Δημοκρατία είναι οι αμεσοδημοκρατικές διαδικασίες οι οποίες στη χώρα μας είναι υπο εξαφάνιση. Όχι ο κάθε πολιτικός που κατσικώνεται για τέσσερα χρόνια σε μια κυβερνητική θέση κάνοντας ό,τι θέλει επειδή μια Κυριακή ψήφισε ένα μικρό ποσοστό.
Ε, ας ψηφίσουν ώστε να πιάσουν μεγαλύτερο ποσοστό τα αναρχοπαπαράκια και οι κηδεμόνες τους. Ποιος τους εμποδίζει;
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία ή θυμηδία.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70454
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ακροαριστεροί γιούχαραν τον Στέλιο Κυμπουρόπουλο..!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 20 Απρ 2024, 22:30

Μήπως επειδή όλες οι αντισυστημικές βροντώδεις κουδουνίστρες σιτίζονται από τη συντήρηση και χωρίς αυτήν θα κατέληγαν στο να ψάχνουν κάδους;

Λέω εγώ τώρα.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία ή θυμηδία.

Άβαταρ μέλους
Μαδουραίος
Δημοσιεύσεις: 13143
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2021, 19:27

Re: Ακροαριστεροί γιούχαραν τον Στέλιο Κυμπουρόπουλο..!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαδουραίος » 20 Απρ 2024, 22:54

Άφαντη η πανεπιστημιακη αστυνομια

:smt005::smt005::smt005:

Άβαταρ μέλους
metaxoskolikas
Δημοσιεύσεις: 3693
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 17:38

Re: Ακροαριστεροί γιούχαραν τον Στέλιο Κυμπουρόπουλο..!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από metaxoskolikas » 20 Απρ 2024, 22:59

ΓΑΛΗ έγραψε:
20 Απρ 2024, 18:41
Golden Age έγραψε:
20 Απρ 2024, 17:31
ΓΑΛΗ έγραψε:
20 Απρ 2024, 15:37


Για να ξεκαθαρίζουμε κάποια πράγματα η άμβλωση είναι κάτι που αφορά μόνον στο σώμα της κάθε γυναίκας και μόνον αυτή δικαιούται να αποφασίσει.

Οπότε, όχι, δεν είναι σύνθετη υπόθεση. Τα του σώματος, τω σώματι.

Το τί είπε ή δεν είπε ο κάθε Κυμπουρόπουλος, είναι αδιάφορο.
Μπορώ να κατανοήσω την άμβλωση για θέματα ζωής ή υγείας ή για περιπτώσεις βιασμών και άλλες ειδικές περιπτώσεις.

Από εκεί και πέρα όμως δεν είναι απλά "το σώμα", όταν μιλάμε για μια ακόμη ανθρώπινη ζωή.
Αυτό μπορεί κάλλιστα να αντιμετωπισθεί αν φοράει προφυλακτικό στο ατίθασο μερακλίδικο πουλάκι του, το κάθε ευαισθητοποιημένο για τις ανθρώπινες ζωές, αγοράκι.

Γιατί ο άντρας γεννά, η γυναίκα απλώς τίκτει.
αυτό πού κολλάει;

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25542
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Ακροαριστεροί γιούχαραν τον Στέλιο Κυμπουρόπουλο..!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 20 Απρ 2024, 23:00

xioni έγραψε:
20 Απρ 2024, 11:50
Είναι αυτός που σαν ευρωβουλευτής ψήφισε κατά του δικαιώματος των γυναικών στην επιλογή άμβλωσης. Διαβάστε τις κατά καιρούς δηλώσεις τους πρώτα και ξαναμιλάμε. Μπράβο στους φοιτητές μας και στα αντανακλαστικά που επιδεικνύουν απέναντι σε μια κοινωνία υπνωτισμένη.
:goodpost:

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70454
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ακροαριστεροί γιούχαραν τον Στέλιο Κυμπουρόπουλο..!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 20 Απρ 2024, 23:03

Μαδουραίος έγραψε:
20 Απρ 2024, 22:54
Άφαντη η πανεπιστημιακη αστυνομια

:smt005::smt005::smt005:
Kαι απολύτως εμφανή τα μαδούρια. Full monty φάση.

Εικόνα
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία ή θυμηδία.

Άβαταρ μέλους
Μαδουραίος
Δημοσιεύσεις: 13143
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2021, 19:27

Re: Ακροαριστεροί γιούχαραν τον Στέλιο Κυμπουρόπουλο..!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαδουραίος » 20 Απρ 2024, 23:06

ΓΑΛΗ έγραψε:
20 Απρ 2024, 23:03
Μαδουραίος έγραψε:
20 Απρ 2024, 22:54
Άφαντη η πανεπιστημιακη αστυνομια

:smt005::smt005::smt005:
Kαι απολύτως εμφανή τα μαδούρια. Full monty φάση.

Εικόνα
Μην δειχνεις τοσο πολυ την καυλα σου για μενα

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70454
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ακροαριστεροί γιούχαραν τον Στέλιο Κυμπουρόπουλο..!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 20 Απρ 2024, 23:07

metaxoskolikas έγραψε:
20 Απρ 2024, 22:59
ΓΑΛΗ έγραψε:
20 Απρ 2024, 18:41
Golden Age έγραψε:
20 Απρ 2024, 17:31


Μπορώ να κατανοήσω την άμβλωση για θέματα ζωής ή υγείας ή για περιπτώσεις βιασμών και άλλες ειδικές περιπτώσεις.

Από εκεί και πέρα όμως δεν είναι απλά "το σώμα", όταν μιλάμε για μια ακόμη ανθρώπινη ζωή.
Αυτό μπορεί κάλλιστα να αντιμετωπισθεί αν φοράει προφυλακτικό στο ατίθασο μερακλίδικο πουλάκι του, το κάθε ευαισθητοποιημένο για τις ανθρώπινες ζωές, αγοράκι.

Γιατί ο άντρας γεννά, η γυναίκα απλώς τίκτει.
αυτό πού κολλάει;
Όπου κολλάει και η άποψη του κάθε αρσενικού, που για κάποιο μυστήριο λόγο θεωρεί ότι μπορεί να έχει μεγαλύτερη βαρύτητα η άποψη του για αμιγώς θηλυκά θέματα, καλό μου.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία ή θυμηδία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών