BZZZIIINNNNN.Κατεβάζει ρολά η κλωστοϋφαντουργία Βαρβαρέσος - Απολύονται 120 εργαζόμενοι

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Frappezitis
Δημοσιεύσεις: 8474
Εγγραφή: 19 Απρ 2021, 12:11

Re: BZZZIIINNNNN.Κατεβάζει ρολά η κλωστοϋφαντουργία Βαρβαρέσος - Απολύονται 120 εργαζόμενοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frappezitis » 01 Μάιος 2024, 09:25

Chilloutbuddy έγραψε:
01 Μάιος 2024, 09:02
(έχω σοβαρό κόλλημα με ραπτομηχανές/πλεκτομηχανές όλων των ειδών, μπορώ να τις κοιτάω πώς δουλεύουν για ώρες :D )



:lol:
Αξιοι διάδοχοι των ναζί οι :078: ισραηλινοι.

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 10243
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: BZZZIIINNNNN.Κατεβάζει ρολά η κλωστοϋφαντουργία Βαρβαρέσος - Απολύονται 120 εργαζόμενοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 01 Μάιος 2024, 09:26

Frappezitis έγραψε:
01 Μάιος 2024, 09:17
Καμια πλακα.....πρεπει να αντεχεις ομως το θορυβο ειδικα στης παλιοτερης τεχνολογιας.Με προστατευτικα στα αυτια στο χωρο των μηχανων αλλα ευτυχως δεν χρειαζεται να εισαι πανω απο τις μηχανες το 90% του χρονου.......για να αλλαξεις κλωστες,σχεδιο η εαν υπαρξει καποιο προβλημα.....

Συνανταγωνιστης μου :) εκανε εισαγωγη απο Τουρκια υφασματα που παρηγαγε γιατι δεν προλαβανε την ζητηση....εγω ευτυχως εχω τον πεθερο :hebit: και "επενδυσε" σε 2 υπεραυτοματες πλεκτομηχανες για να προλαβαινω.


Απο Μαλαισιες κτλ πρεπει να εχει το αναλογο κεφαλαιο για μετρητης και πρεπει να προγραματισει αρκετο καιρο πριν για τι οι χρονοι παραδοσης ειναι αργοι.Εαν δε θελει και αλλα θα πρεπει να περιμενει ....

Εμεις προσπαθουμε να εχουμε μοναδικα οσο γινεται σχεδια ,οπου οι πελατες ξερουν οτι θα παρουν απο λιγα μετρα αμεσως κατι που οι εισαγωγεις δεν μπορουν .........
Ωραίος ρε φίλε, μπράβο και καλές δουλειές
Από εδώ το μωρό μου :g094:

Εικόνα

Για δερμάτινα τη χρησιμοποιώ, χόμπι στο σπίτι. Αλλά μεγάλη καύλα οι μηχανές :lol:
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
hades
Δημοσιεύσεις: 6702
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:47
Phorum.gr user: hades

Re: BZZZIIINNNNN.Κατεβάζει ρολά η κλωστοϋφαντουργία Βαρβαρέσος - Απολύονται 120 εργαζόμενοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hades » 01 Μάιος 2024, 09:26

Υδράργυρος έγραψε:
01 Μάιος 2024, 08:53
hades έγραψε:
01 Μάιος 2024, 08:37
Υδράργυρος έγραψε:
01 Μάιος 2024, 08:28


Όλα λάθος τα λες

Ακίνητα: κινούνται από τη golden visa μόνο
εκπαίδευση-υγεία: Δε βλέπουμε τίποτα. Έχεις τίποτα υπόψη σου;
Λοτζιστικς: Όχι μόνο δε γίνονται επενδύσεις, θα μπούνε και λουκέτα. Περνάει κρίση το λοτζιστικς

Τέλος πάντων, τα νούμερα λένε οτι οι επενδύσεις είναι κάτω από τον ευρωπαϊκό μέσο όρο, και δεν έχουν ανέβει καθόλου από το 19. Οι επενδύσεις δεν ήρθανε
Για τα λοτζιστικς διαφωνώ .Για τα άλλα ναι

Οτι έχει ακουστεί για δημιουργία νέων θέσεων που δεν αφορά τουρισμό δεν έχε προχωρήσει. Κάποτε πριν από 4 χρόνια είχε ακουστεί ότι η τέσλα ψαχνόταν στην Ελλάδα για δημιουργεία εργοστασίου μπαταριών για όλη την νοτιοανατολική ευρώπη και μέση ανατολή. Μάλιστα έψαχνε χώρους στην Βιομηχανική περιοχή στην Σίνδο στην ΘΕσσαλονική Τελικά παπάρια μάντολες όπως και πολλά άλλα.
Μερες μετραει το λοτζιστικς. Θα κλαψουν μανουλες και κει.
Γιατί ; Εδώ και μια δεκαετία υπάρχει μεγάλη άνθηση. ΑΡχισε από το λιμάνι μετά με το ΤΑΡ και συνεχίζει. Τι θα αλλάξει ή άλλαξε;Με ενδιαφέρει για αυτό σε ρωταώ
"Υπάρχουν στιγμές στις οποίες ένας λαός οφείλει ,αν θέλει να μείνει μεγάλος ,να είναι ικανός να πολεμήσει ...Έστω και χωρίς ελπίδα νίκης. Μόνο διότι πρέπει "

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 10243
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: BZZZIIINNNNN.Κατεβάζει ρολά η κλωστοϋφαντουργία Βαρβαρέσος - Απολύονται 120 εργαζόμενοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 01 Μάιος 2024, 09:27

Frappezitis έγραψε:
01 Μάιος 2024, 09:25
Chilloutbuddy έγραψε:
01 Μάιος 2024, 09:02
(έχω σοβαρό κόλλημα με ραπτομηχανές/πλεκτομηχανές όλων των ειδών, μπορώ να τις κοιτάω πώς δουλεύουν για ώρες :D )



:lol:
Αρρώστιαααααααα :lol:
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
hades
Δημοσιεύσεις: 6702
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:47
Phorum.gr user: hades

Re: BZZZIIINNNNN.Κατεβάζει ρολά η κλωστοϋφαντουργία Βαρβαρέσος - Απολύονται 120 εργαζόμενοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hades » 01 Μάιος 2024, 09:29

Frappezitis έγραψε:
01 Μάιος 2024, 09:17
Chilloutbuddy έγραψε:
01 Μάιος 2024, 09:02
Frappezitis έγραψε:
01 Μάιος 2024, 08:39
και εδω θα μπορουσες να πεις οτι ειναι η δικια μου βιοτεχνια (εχω 3-4 πιο καινουργιες-αυτοματες πλεκτομηχανες) ......


Εικόνα
Αν δεν κάνεις πλάκα μπράβο σου! Μπορεί να επιβιώσει μια τέτοια βιοτεχνία στην Ελλάδα; Είχα την εντύπωση ότι πλέον όλα τα υφάσματα έρχονται από κάτι Μαλαισίες, Ινδίες και τέτοια, πρέπει να είναι πάμφθηνα εκεί.

(έχω σοβαρό κόλλημα με ραπτομηχανές/πλεκτομηχανές όλων των ειδών, μπορώ να τις κοιτάω πώς δουλεύουν για ώρες :D )
Καμια πλακα.....πρεπει να αντεχεις ομως το θορυβο ειδικα στης παλιοτερης τεχνολογιας.Με προστατευτικα στα αυτια στο χωρο των μηχανων αλλα ευτυχως δεν χρειαζεται να εισαι πανω απο τις μηχανες το 90% του χρονου.......για να αλλαξεις κλωστες,σχεδιο η εαν υπαρξει καποιο προβλημα.....

Συνανταγωνιστης μου :) εκανε εισαγωγη απο Τουρκια υφασματα που παρηγαγε γιατι δεν προλαβανε την ζητηση....εγω ευτυχως εχω τον πεθερο :hebit: και "επενδυσε" σε 2 υπεραυτοματες πλεκτομηχανες για να προλαβαινω.


Απο Μαλαισιες κτλ πρεπει να εχει το αναλογο κεφαλαιο για μετρητης και πρεπει να προγραματισει αρκετο καιρο πριν για τι οι χρονοι παραδοσης ειναι αργοι.Εαν δε θελει και αλλα θα πρεπει να περιμενει ....

Εμεις προσπαθουμε να εχουμε μοναδικα οσο γινεται σχεδια ,οπου οι πελατες ξερουν οτι θα παρουν απο λιγα μετρα αμεσως κατι που οι εισαγωγεις δεν μπορουν .........
σου εύχομαι τα καλύτερα φίλε και να το μεγαλώσεις το μαγαζί και να αρχίσεις να στέλνεις και εσύ έξω
"Υπάρχουν στιγμές στις οποίες ένας λαός οφείλει ,αν θέλει να μείνει μεγάλος ,να είναι ικανός να πολεμήσει ...Έστω και χωρίς ελπίδα νίκης. Μόνο διότι πρέπει "

Άβαταρ μέλους
Frappezitis
Δημοσιεύσεις: 8474
Εγγραφή: 19 Απρ 2021, 12:11

Re: BZZZIIINNNNN.Κατεβάζει ρολά η κλωστοϋφαντουργία Βαρβαρέσος - Απολύονται 120 εργαζόμενοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frappezitis » 01 Μάιος 2024, 09:36

Chilloutbuddy έγραψε:
01 Μάιος 2024, 09:26
Frappezitis έγραψε:
01 Μάιος 2024, 09:17
Καμια πλακα.....πρεπει να αντεχεις ομως το θορυβο ειδικα στης παλιοτερης τεχνολογιας.Με προστατευτικα στα αυτια στο χωρο των μηχανων αλλα ευτυχως δεν χρειαζεται να εισαι πανω απο τις μηχανες το 90% του χρονου.......για να αλλαξεις κλωστες,σχεδιο η εαν υπαρξει καποιο προβλημα.....

Συνανταγωνιστης μου :) εκανε εισαγωγη απο Τουρκια υφασματα που παρηγαγε γιατι δεν προλαβανε την ζητηση....εγω ευτυχως εχω τον πεθερο :hebit: και "επενδυσε" σε 2 υπεραυτοματες πλεκτομηχανες για να προλαβαινω.


Απο Μαλαισιες κτλ πρεπει να εχει το αναλογο κεφαλαιο για μετρητης και πρεπει να προγραματισει αρκετο καιρο πριν για τι οι χρονοι παραδοσης ειναι αργοι.Εαν δε θελει και αλλα θα πρεπει να περιμενει ....

Εμεις προσπαθουμε να εχουμε μοναδικα οσο γινεται σχεδια ,οπου οι πελατες ξερουν οτι θα παρουν απο λιγα μετρα αμεσως κατι που οι εισαγωγεις δεν μπορουν .........
Ωραίος ρε φίλε, μπράβο και καλές δουλειές
Από εδώ το μωρό μου :g094:

Εικόνα

Για δερμάτινα τη χρησιμοποιώ, χόμπι στο σπίτι. Αλλά μεγάλη καύλα οι μηχανές :lol:
Πηγα να σου πω....τσαγκαρης εισαι :) ....υπαρχει μηχανη που ραβει χωρις να τρυπαει ολο το υφασμα.....εαν θα σου ηταν χρησιμη.Ρυθμιζεις το βαθος ραφης. Full transport....Δεν ξερω εαν κανει για δερματινα....την εισηγαγε φιλος που ζητησε τεχνικη βοηθεια μου ...την πηρε για νεοπρεν που εχει διαφορα παχη υφασματος και ισως να κανει για δερματινα.
Αξιοι διάδοχοι των ναζί οι :078: ισραηλινοι.

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21250
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: BZZZIIINNNNN.Κατεβάζει ρολά η κλωστοϋφαντουργία Βαρβαρέσος - Απολύονται 120 εργαζόμενοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 01 Μάιος 2024, 09:42

Δεν είναι μόνο μία που πάει ή έβαλε λουκέτο. Μπορεί κανείς να δει απλά πόσες είναι σε καθεστώς πλειστηριασμού.

https://www.eauction.gr/Home/Hlektronik ... d=1&page=2

Και η dur έχει το εργοστάσιο της σε φάση πλειστηριασμού.
https://www.eauction.gr/Home/Hlektronik ... d=1&page=1

https://www.eauction.gr/Home/Hlektronik ... d=1&page=1

Γενικά, πολλές βιομηχανίες είναι χρεωμένες και βγαίνουν στο σφυρί.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20229
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: BZZZIIINNNNN.Κατεβάζει ρολά η κλωστοϋφαντουργία Βαρβαρέσος - Απολύονται 120 εργαζόμενοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 01 Μάιος 2024, 10:02

Εμπεδοκλής έγραψε:
01 Μάιος 2024, 09:42
Δεν είναι μόνο μία που πάει ή έβαλε λουκέτο. Μπορεί κανείς να δει απλά πόσες είναι σε καθεστώς πλειστηριασμού.

https://www.eauction.gr/Home/Hlektronik ... d=1&page=2

Και η dur έχει το εργοστάσιο της σε φάση πλειστηριασμού.
https://www.eauction.gr/Home/Hlektronik ... d=1&page=1

https://www.eauction.gr/Home/Hlektronik ... d=1&page=1

Γενικά, πολλές βιομηχανίες είναι χρεωμένες και βγαίνουν στο σφυρί.
Α ρε Ανδρέα, δεν άφησες τίποτα όρθιο!

:giggle:πατησιωτης:giggle:

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5514
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: BZZZIIINNNNN.Κατεβάζει ρολά η κλωστοϋφαντουργία Βαρβαρέσος - Απολύονται 120 εργαζόμενοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 01 Μάιος 2024, 10:04

Frappezitis έγραψε:
01 Μάιος 2024, 09:17


Εμεις προσπαθουμε να εχουμε μοναδικα οσο γινεται σχεδια ,οπου οι πελατες ξερουν οτι θα παρουν απο λιγα μετρα αμεσως κατι που οι εισαγωγεις δεν μπορουν .........
:smt023

Άσχετος προϊόντος οι περισσότεροι την πατάνε γιατί πάνε να κοντραρουν είτε την παγκοσμιοποιημένη αγορά είτε κολοσσούς όπως η Αμαζον. Υπάρχουν χιλιάδες σαν εσένα, εάν δεν διαφοροποιηθείς θα σε φάνε ζωντανό. :102:
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 10243
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: BZZZIIINNNNN.Κατεβάζει ρολά η κλωστοϋφαντουργία Βαρβαρέσος - Απολύονται 120 εργαζόμενοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 01 Μάιος 2024, 10:23

Frappezitis έγραψε:
01 Μάιος 2024, 09:36
Πηγα να σου πω....τσαγκαρης εισαι :)
Όχι, σχεδιάζω και φτιάχνω τσάντες . Αυτή είναι η τελευταία :D

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20229
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: BZZZIIINNNNN.Κατεβάζει ρολά η κλωστοϋφαντουργία Βαρβαρέσος - Απολύονται 120 εργαζόμενοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 01 Μάιος 2024, 10:25

Chilloutbuddy έγραψε:
01 Μάιος 2024, 10:23
Frappezitis έγραψε:
01 Μάιος 2024, 09:36
Πηγα να σου πω....τσαγκαρης εισαι :)
Όχι, σχεδιάζω και φτιάχνω τσάντες . Αυτή είναι η τελευταία :D

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
:o

Πολύ ωραία!

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 10243
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: BZZZIIINNNNN.Κατεβάζει ρολά η κλωστοϋφαντουργία Βαρβαρέσος - Απολύονται 120 εργαζόμενοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 01 Μάιος 2024, 10:33

GoBzi έγραψε:
01 Μάιος 2024, 10:04
:smt023

Άσχετος προϊόντος οι περισσότεροι την πατάνε γιατί πάνε να κοντραρουν είτε την παγκοσμιοποιημένη αγορά είτε κολοσσούς όπως η Αμαζον. Υπάρχουν χιλιάδες σαν εσένα, εάν δεν διαφοροποιηθείς θα σε φάνε ζωντανό. :102:
διαφοροποιήθηκε, η διαφοροποίηση είναι ότι μπορεί ο άλλος να εξυπηρετηθει άμεσα.
Κι εγώ τα σκάω πολλές φορές σε τέτοιες φάσεις, αν χρειάζομαι κάτι μικρό αλλά άμεσα μπορώ να πληρώσω και δεκαπλάσιο απ'το να καθυστερήσω ολόκληρο πρότζεκτ για να περιμένω ένα μήνα να μου έρθει το φτηνό απ'την Κίνα
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 10243
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: BZZZIIINNNNN.Κατεβάζει ρολά η κλωστοϋφαντουργία Βαρβαρέσος - Απολύονται 120 εργαζόμενοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 01 Μάιος 2024, 10:34

Green Dragon έγραψε:
01 Μάιος 2024, 10:25
:o

Πολύ ωραία!
:smt023
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
Frappezitis
Δημοσιεύσεις: 8474
Εγγραφή: 19 Απρ 2021, 12:11

Re: BZZZIIINNNNN.Κατεβάζει ρολά η κλωστοϋφαντουργία Βαρβαρέσος - Απολύονται 120 εργαζόμενοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frappezitis » 01 Μάιος 2024, 10:35

Chilloutbuddy έγραψε:
01 Μάιος 2024, 10:23
Frappezitis έγραψε:
01 Μάιος 2024, 09:36
Πηγα να σου πω....τσαγκαρης εισαι :)
Όχι, σχεδιάζω και φτιάχνω τσάντες . Αυτή είναι η τελευταία :D

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Ooooοο πολυ καλο!

Custom made ;;;;


Μεταξυ μας ψαχνω κατι για την δουλεια ....δεν με νοιαζει να εινα δερματινο.
Σκερφτομουν κατι σαν βαλιτσα ,με συρταρια οπου ανοιγοντας θα βγαινουν τα δειγματα.Ομορφα ,τακτοποιημενα ανα ειδος.....οργανωμενα .
Αξιοι διάδοχοι των ναζί οι :078: ισραηλινοι.

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 10243
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: BZZZIIINNNNN.Κατεβάζει ρολά η κλωστοϋφαντουργία Βαρβαρέσος - Απολύονται 120 εργαζόμενοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 01 Μάιος 2024, 10:46

Frappezitis έγραψε:
01 Μάιος 2024, 10:35
Ooooοο πολυ καλο!

Custom made ;;;;
ναι δικό μου σχέδιο, είναι η καινούργια μου τσάντα για το λάπτοπ, από εμένα για μένα με αγάπη :003:
Έχω φτιάξει για μένα καμμιά δεκαριά τσάντες και πρέπει να έχω χαρίσει καμμιά τριαντάρα. Δώρα σε συγγενείς και φίλους.
Frappezitis έγραψε:
01 Μάιος 2024, 10:35
Μεταξυ μας ψαχνω κατι για την δουλεια ....δεν με νοιαζει να εινα δερματινο.
Σκερφτομουν κατι σαν βαλιτσα ,με συρταρια οπου ανοιγοντας θα βγαινουν τα δειγματα.Ομορφα ,τακτοποιημενα ανα ειδος.....οργανωμενα .
θα πήγαινα κάτι σε κλασσικό στυλ pilot bag, είναι αυτές που έχουν μεταλλικό σκελετό για να κρατάνε ορθογώνιο σχήμα, αλλά θα την έκανα να ανοίγει εντελώς από μπροστά και όχι από πάνω, και να έχει μέσα κρεμάστρες για δείγματα αντί για συρτάρια. Το πρόβλημα είναι ότι τα ωραία πράγματα που υπήρχαν κάποτε απλά δεν τα φτιάχνουν πιά, κι αν τα βρεις πουθενα είναι χιλιάρικα. Πχ η τσάντα που έβαλα πριν ήταν κάποτε κλασσικό σχήμα τσάντας (πριν 150 χρόνια μιλάμε). Τώρα μπορείς να γυρίσεις τα μαγαζιά όλου του κόσμου δε θα βρεις πουθενά τσάντα να ανοίγει έτσι. Γι'αυτό και μπήκα στο χόμπι και τις φτιάχνω εγώ όπως γουστάρω :D

Pilot bag:
https://au.maxwellscottbags.com/product ... -case.html
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών