2001 11 σεπτεμβριου η φρικη της τρομοκρατιας

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24477
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: 2001 11 σεπτεμβριου η φρικη της τρομοκρατιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 12 Σεπ 2018, 01:52

Yochanan έγραψε:
12 Σεπ 2018, 01:10
ST48410 έγραψε:
12 Σεπ 2018, 01:02
Από που προκύπτει αυτό ρε παιδιά; Άλλο πράγμα να μη γουστάρεις την αμερικάνικη παντοκρατορία και άλλο να χαίρεσαι με τον θάνατο απλών εργαζομένων
Φιλε Σταθαλο δεν ξερω ποσο χρονω ήσουνα το 2001 αλλα εγω θυμάμαι πολυ καθαρα ότι ενω ολη η ευρώπη εκανε πορείες συμπαράστσης στις 12 Σεπτέμβρη 2001 στην Ελλάδα ΚΚΕ κλπ κανανε πορεία (στις 12 οι πουστηδοι) στο κεντρο προς την Αμερικάνικη Πρεσβεια για να διαμαρτυρηθουν για την εξωτερική πολιτική των ΗΠΑ. Αυτά. Εντάξει δεν είχαμε σκηνές στους δρόμους να κερνάνε καταίφια (αλα Παλαιστίνη) αλλά αυτό που λεγανε ΟΛΟΙ τοτε ήταν: "ΚΑΛΑ να πάθουν. Τα ήθελε ο κώλος τους."
Τι να σου πω; Με συγγενείς στην Αμερική (όχι εκεί) το έζησα κάπως διαφορετικά. Αλλά δεν θυμάμαι να άκουσα από την οικογένειά μου ούτε τον φιλικό μου περίγυρο να λέει κάτι τέτοιο. Έτυχε να κάνω δουλειά στο PC και να έχω ανοικτή την τηλεόραση όταν έρχονταν οι πρώτες ανταποκρίσεις και αυτό που θυμάμαι ήταν μια τεράστια έκπληξη. Ειδικά μετά το δεύτερο αεροπλάνο που ήταν ξεκάθαρο πλέον ότι δεν πρόκειται για ατύχημα δεν ήμουν σίγουρος τι ακριβώς βλέπω και αν πρέπει να το πιστέψω. Φαινόταν αδιανόητο για το μέγεθος και την δύναμη της Αμερικής ένα τέτοιο πλήγμα.
Τον θυμάμαι τον διάχυτο αντιαμερικανισμό που γράφεις. Άλλωστε μας συνόδευε μέχρι πριν λίγα χρόνια. Ωστόσο πάντα τον είχα συνδεδεμένο με συγκεκριμένες πολιτικές πεποιθήσεις και όχι με όλη την κοινωνία.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: 2001 11 σεπτεμβριου η φρικη της τρομοκρατιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 12 Σεπ 2018, 01:56

Εικόνα

o ελευθερος κοσμος σας :g030:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71096
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: 2001 11 σεπτεμβριου η φρικη της τρομοκρατιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 12 Σεπ 2018, 01:58

Κι επειδή τελείως συμπτωματικά, μόλις ανέβηκε πάλι ένα θέμα για τους νεκρούς στο Μάτι, αν και τα δύο γεγονότα είναι τελείως διαφορετικά σε μέγεθος (τόσο σε επίπεδο παγκόσμιας αναστάτωσης και των αντίστοιχων εξελίξεων που δρομολόγησαν, όσο και σε αριθμό νεκρών) κάπου έχω την εντύπωση ότι η ηδονή για τους νεκρούς της κατάρρευσης των πύργων και τους νεκρούς του Ματιού, πηγάζει από το ίδιο κέντρο.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 5758
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: 2001 11 σεπτεμβριου η φρικη της τρομοκρατιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 12 Σεπ 2018, 02:02

ΓΑΛΗ έγραψε:
12 Σεπ 2018, 01:58
Κι επειδή τελείως συμπτωματικά, μόλις ανέβηκε πάλι ένα θέμα για τους νεκρούς στο Μάτι, αν και τα δύο γεγονότα είναι τελείως διαφορετικά σε μέγεθος (τόσο σε επίπεδο παγκόσμιας αναστάτωσης και των αντίστοιχων εξελίξεων που δρομολόγησαν, όσο και σε αριθμό νεκρών) κάπου έχω την εντύπωση ότι η ηδονή για τους νεκρούς της κατάρρευσης των πύργων και τους νεκρούς του Ματιού, πηγάζει από το ίδιο κέντρο.

και οι μονοθεματικες ειδησεις με θυματα που πηγαζουν αποκλειστικα απο αλλοδαπους πηγαζουν απο το ιδιο κεντρο αλλα τετοιες ωρες τετοια λογια...

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71096
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: 2001 11 σεπτεμβριου η φρικη της τρομοκρατιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 12 Σεπ 2018, 02:07

omg kai 3 lol έγραψε:
12 Σεπ 2018, 02:02
ΓΑΛΗ έγραψε:
12 Σεπ 2018, 01:58
Κι επειδή τελείως συμπτωματικά, μόλις ανέβηκε πάλι ένα θέμα για τους νεκρούς στο Μάτι, αν και τα δύο γεγονότα είναι τελείως διαφορετικά σε μέγεθος (τόσο σε επίπεδο παγκόσμιας αναστάτωσης και των αντίστοιχων εξελίξεων που δρομολόγησαν, όσο και σε αριθμό νεκρών) κάπου έχω την εντύπωση ότι η ηδονή για τους νεκρούς της κατάρρευσης των πύργων και τους νεκρούς του Ματιού, πηγάζει από το ίδιο κέντρο.
και οι μονοθεματικες ειδησεις με θυματα που πηγαζουν αποκλειστικα απο αλλοδαπους πηγαζουν απο το ιδιο κεντρο αλλα τετοιες ωρες τετοια λογια...
Κρατάω το ότι έπιασες αυτό που έγραψα.

Για τα υπόλοιπα, ουδέν σχόλιο.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 5758
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: 2001 11 σεπτεμβριου η φρικη της τρομοκρατιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 12 Σεπ 2018, 02:13

λιγα ακομη:

https://www.metabunk.org/collapse-of-th ... ers.t2170/

- Each tower contained 96,000 tons of steel
- 820 tons of steel per floor
- 47 huge vertical steel core columns in the middle
- 240 perimeter steel columns
- 287 steel columns in total

Jet fuel doesn't burn anywhere near the temperature hot enough to melt steel. Steel weakens by 50% at only 1200 degrees.

This is directly from NIST report:

Of the more than 170 areas examined on 16 perimeter column panels, only three columns had evidence that the steel reached temperatures above 250 ºC… Only two core column specimens had sufficient paint remaining to make such an analysis, and their temperatures did not reach 250 ºC. ... Using metallographic analysis, NIST determined that there was no evidence that any of the samples had reached temperatures above 600 ºC.

This is because jet fuel burns up QUICK and most of what you saw burning were office debris. In fact, MOST of the jet fuel exploded OUTSIDE when the 2nd plane hit as we can see here:

Εικόνα

What we saw burning for most of the time were office debris which were controllable. We've all unfortunately seen the famous pictures of victims jumping out of the towers, but this happened during the first 15 minutes while the jet fuel was still burning. Later, we have photographs of victims STANDING in the impact holes.. BEGGING for help.. how could they survive heat that would melt through giant steel columns and girders? They wouldn't be able to...
Εικόνα
Εικόνα

And the firefighters were on record saying the fires were controlled. The temperatures had dropped dramatically, a lot of fires were extinguished, the people were in the open wounds begging for help.

Άβαταρ μέλους
MiGiSukhoI
Δημοσιεύσεις: 1694
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 22:19
Τοποθεσία: Chaos CiTy

Re: 2001 11 σεπτεμβριου η φρικη της τρομοκρατιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MiGiSukhoI » 12 Σεπ 2018, 05:49

Η Αμερικανική Εξωτερική Πολιτική έχει προκαλέσει δεκάδες εκατομμύρια νεκρούς μετά τον Β' Παγκόσμιο Πόλεμο και έχει καταστρέψει ποικιλοτρόπως δεκάδες χώρες.

Στα παπάρια μου γι' αυτούς που σκοτώθηκαν στην Μέκκα του Καπιταλισμού εκείνη την ημέρα. Ήταν, δεν ήταν "an inside job".

Ο ανθρωπισμός μου εξαντλείται για τους συγκεκριμένους.
ΑΡΧΙΣΕ Η ΚΑΘΑΡΣΗ...

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41136
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: 2001 11 σεπτεμβριου η φρικη της τρομοκρατιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 12 Σεπ 2018, 08:42

omg kai 3 lol έγραψε:
12 Σεπ 2018, 01:41
η φωτια επιασε σε ενα τμημα του κτιριου σε μερικους οροφους κανεις δεν εχει εξηγησει ως τωρα με πειστικο τροπο πως ειναι δυνατο να καταρρεύσει το συγκεκριμενο κτιριο πεφτοντας με ταχυτητα free fall προβαλλοντας μηδενικη αντισταση, σα να μην υπαρχουν οι αθικτες ατσαλινες δοκοι 100+ οροφων απο κατω
Έπεσε με ταχύτητα 2,5 φορές μικρότερη. Ψέμα νούμερο 1.
omg kai 3 lol έγραψε:
12 Σεπ 2018, 01:41
ακομα και ο windsor tower παροτι καηκε ολοσχερως και εκαιγε για πανω απο 18 ωρες δεν κατερρευσε μεσα σε 45 λεπτα!
Παρά τις μαλακίες που λένε αυτά που ανέβασες, ο Windsor είχε εντελώς διαφορετικό σχεδιασμό. Ο σκελετός του ήταν από μπετό και το μπετό δεν καταρρέει στην φωτιά. Τα μέταλλα καταρρέουν. Ψέμα νούμερο 2.

Ψέμα νούμερο 3: δεν κατέρρευσε ο Windsor. Ο μεταλλικός σκελετός των πάνω πατωμάτων έγινε λιώμα.

Ψέμα νούμερο 4: o Windsor έκαιγε για 18 ώρες. Επί 18 ώρες οι πυροσβέστες προσπαθούσαν να σβήσουν την φωτιά. Στο WTC δεν έγινε καμμιά προσπάθεια κατάσβεσης, η φωτιά ήταν ανεξέλεγκτη.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Mhtsos
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 09:07

Re: 2001 11 σεπτεμβριου η φρικη της τρομοκρατιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mhtsos » 12 Σεπ 2018, 08:53

Όσοι ήξερα ήταν είτε αδιάφοροι, είτε χαιρόντουσαν, ιδίως όταν βγήκαν φάτσα φόρα οι δράστες. Χαρακτηριστικά άκουσα για το πόσο "περίεργο" είναι ότι τα "δικά" τους "παιδιά" τους δάγκωσαν το χέρι.
Πάντως προσωπικά πιστεύω ότι κάτι σάπιο υπάρχει στην υπόθεση, δεν ξέρω εάν ήταν τελείως στημένο ή απλά το άφησαν να συμβεί, αλλά οι απαρχές του patriot's act πέρασαν και εφαρμόστηκαν εν ριπή οφθαλμού...
BTW:Μάθαμε ποτές ποιος έκανε τις "επιθέσεις άνθρακα";

Άβαταρ μέλους
MiGiSukhoI
Δημοσιεύσεις: 1694
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 22:19
Τοποθεσία: Chaos CiTy

Re: 2001 11 σεπτεμβριου η φρικη της τρομοκρατιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MiGiSukhoI » 12 Σεπ 2018, 09:07

Βεβαίως...

Cia, Mi6...
ΑΡΧΙΣΕ Η ΚΑΘΑΡΣΗ...

Άβαταρ μέλους
Ju-87
Δημοσιεύσεις: 4624
Εγγραφή: 19 Μάιος 2018, 14:16

Re: 2001 11 σεπτεμβριου η φρικη της τρομοκρατιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ju-87 » 12 Σεπ 2018, 09:12

MiGiSukhoI έγραψε:
12 Σεπ 2018, 09:07
Βεβαίως...

Cia, Mi6...
Off topic

Σχετικά με την υπογραφή σου

το 1949, το 1989 και το 1991 πρέπει να ήταν κάπως ζόρικες χρονιές :c020:
Δημοκράτης έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:42
Από εκεί και πέρα είναι φανερό ότι ψήφισα μαλακα
AlienWay έγραψε:
05 Οκτ 2021, 22:00
Η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Επαναλαμβάνω, η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Άβαταρ μέλους
Σπύρος
Δημοσιεύσεις: 4502
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:50
Phorum.gr user: Σπυρος1
Τοποθεσία: έρημος
Επικοινωνία:

Re: 2001 11 σεπτεμβριου η φρικη της τρομοκρατιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σπύρος » 12 Σεπ 2018, 10:11

ΕΝΔΕΚΑΤΗ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΔΙΔΥΜΟΙ ΠΥΡΓΟΙ = ΟΡΗ ΕΝ ΔΥΟ ΤΡΙΑ QΕΤΤΑΡΑ ΠΕΝΤΕ ΕΞ ΕΠΤΑ = ΑΧΕΤ ΧΥΦΥ = 2806

ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΑ = ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ = ΤΥΜΒΟΣ = ΚΑΙΡΟΣ ΕΓΓΥΣ = ΔΥΟΚΑΙΔΕΚΑΚΑΙΕΚΑΤΟΝ = 1012

ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ ΕΝΔΕΚΑ ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ = ΕΙΜΑΙ Η ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑ = Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣ ΕΣΤΙΝ = 1751

ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ ΕΝΔΕΚΑ ΜΑΝΧΑΤΤΑΝ = Η ΜΑΖΑ ΤΟΥ ΜΠΟΖΟΝΙΟΥ ΧΙΓΓΣ = ΑΠΟΚΑΛΥΨΙΣ ΕΒΔΟΜΟΝ ΚΕΦΑΛΑΙΟΝ = ΦΩΣΦΟΡΟΣ = ΛΑΜΠΡΟΣ ΠΡΩΙΝΟΣ ΑΣΤΗΡ = 2440

ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ ΕΝΔΕΚΑ Η.Π.Α. = Ο ΓΑΡ ΚΑΙΡΟΣ ΕΓΓΥΣ = 1186
ΕΙΜΙ Η ΖΩΗ = ΙΗΣΟΥΣ = 888


Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7785
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: 2001 11 σεπτεμβριου η φρικη της τρομοκρατιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 12 Σεπ 2018, 11:01

Yochanan έγραψε:
12 Σεπ 2018, 01:10
ST48410 έγραψε:
12 Σεπ 2018, 01:02
Από που προκύπτει αυτό ρε παιδιά; Άλλο πράγμα να μη γουστάρεις την αμερικάνικη παντοκρατορία και άλλο να χαίρεσαι με τον θάνατο απλών εργαζομένων
Φιλε Σταθαλο δεν ξερω ποσο χρονω ήσουνα το 2001 αλλα εγω θυμάμαι πολυ καθαρα ότι ενω ολη η ευρώπη εκανε πορείες συμπαράστσης στις 12 Σεπτέμβρη 2001 στην Ελλάδα ΚΚΕ κλπ κανανε πορεία (στις 12 οι πουστηδοι) στο κεντρο προς την Αμερικάνικη Πρεσβεια για να διαμαρτυρηθουν για την εξωτερική πολιτική των ΗΠΑ. Αυτά. Εντάξει δεν είχαμε σκηνές στους δρόμους να κερνάνε καταίφια (αλα Παλαιστίνη) αλλά αυτό που λεγανε ΟΛΟΙ τοτε ήταν: "ΚΑΛΑ να πάθουν. Τα ήθελε ο κώλος τους."
Όχι βέβαια, απλά οι καθυστερημένοι έχουν την τάση να είναι πιο σίγουροι για τις απόψεις τους και να τις φωνάζουν περισσότερο.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27295
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: 2001 11 σεπτεμβριου η φρικη της τρομοκρατιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 12 Σεπ 2018, 11:38

Yochanan έγραψε:
12 Σεπ 2018, 01:10
ST48410 έγραψε:
12 Σεπ 2018, 01:02
Από που προκύπτει αυτό ρε παιδιά; Άλλο πράγμα να μη γουστάρεις την αμερικάνικη παντοκρατορία και άλλο να χαίρεσαι με τον θάνατο απλών εργαζομένων
Φιλε Σταθαλο δεν ξερω ποσο χρονω ήσουνα το 2001 αλλα εγω θυμάμαι πολυ καθαρα ότι ενω ολη η ευρώπη εκανε πορείες συμπαράστσης στις 12 Σεπτέμβρη 2001 στην Ελλάδα ΚΚΕ κλπ κανανε πορεία (στις 12 οι πουστηδοι) στο κεντρο προς την Αμερικάνικη Πρεσβεια για να διαμαρτυρηθουν για την εξωτερική πολιτική των ΗΠΑ. Αυτά. Εντάξει δεν είχαμε σκηνές στους δρόμους να κερνάνε καταίφια (αλα Παλαιστίνη) αλλά αυτό που λεγανε ΟΛΟΙ τοτε ήταν: "ΚΑΛΑ να πάθουν. Τα ήθελε ο κώλος τους."
Ακριβώς. Και υπάρχει το εξαιρετικό ομότιτλο βιβλίο που καταγράφει την αποκτήνωση... Γούντεντ πες μας για το αέκ ρέιντζερς
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών