Uber: Παγκόσμιο σκάνδαλο διαπλοκής με κορυφαίους πολιτικούς – Πρώτος στη λίστα ο (κεντροδεξιος) Μακρόν

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43545
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Uber: Παγκόσμιο σκάνδαλο διαπλοκής με κορυφαίους πολιτικούς – Πρώτος στη λίστα ο (κεντροδεξιος) Μακρόν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 18 Ιούλ 2022, 19:12

Το e-food πράγματι παρέχει κάτι χρήσιμο οπότε πρέπει να πληρωθεί. Ταυτόχρονα από τότε που πέτυχε στάτους ολιγοπώλιου, είναι νταβατζιλίκι. Δεν υπάρχει αντίφαση παρά μόνο στα μυαλά φανατικών ιδεολόγων.

Ο φιλελευθερισμός ως ιδεολογία πάντα θα λέει ότι αφού συμφώνησες τότε δεν υπάρχει κανένας εξαναγκασμός. Όποιος θέλει φεύγει.
Αρκεί βέβαια να μην πεις σε φιλελεύθερο οκ εγώ σα χώρα θα βάλω κάποιες ρυθμίσεις και σε όποιον δεν αρέσουν ας φύγει, αυτό ξαφνικά είναι βιασμός όλων των νόμων του σύμπαντος.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Λόρδος Ταντρίδης
Δημοσιεύσεις: 2032
Εγγραφή: 07 Οκτ 2018, 15:49
Phorum.gr user: Λόρδος Ταντρίδης

Re: Uber: Παγκόσμιο σκάνδαλο διαπλοκής με κορυφαίους πολιτικούς – Πρώτος στη λίστα ο (κεντροδεξιος) Μακρόν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λόρδος Ταντρίδης » 18 Ιούλ 2022, 19:30

Παρεπιπτόντως επειδή είμαι ταρίφας σε επαρχιακή πόλη τι φταίμε όλοι οι υπόλοιποι αν στην Αθήνα είναι αούγκανοι ; Δεν έχω ακούσει παράπονο για ταξιτζή εκτός Αθήνας . Ο συνεταιρισμός μας όταν κάποιος είναι αγενής ή βρώμικος ή χρεώνει παραπάνω τον τιμωρεί εκτός κλήσεων για ένα χ διάστημα ή επ´ αορίστου αν δεν συμμορφώνεται .

Άβαταρ μέλους
Λόρδος Ταντρίδης
Δημοσιεύσεις: 2032
Εγγραφή: 07 Οκτ 2018, 15:49
Phorum.gr user: Λόρδος Ταντρίδης

Re: Uber: Παγκόσμιο σκάνδαλο διαπλοκής με κορυφαίους πολιτικούς – Πρώτος στη λίστα ο (κεντροδεξιος) Μακρόν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λόρδος Ταντρίδης » 18 Ιούλ 2022, 19:33

Τσιγάρο κάνω όταν επιθυμεί και ο πελάτης ( συνήθως σε εκτός πόλης δρομολόγια ) . Έχω πάει Θεσσαλονίκη ( 300 χλμ ) και έκανα 2 φορές στάση και κάπνισα στην τουαλέτα της Εγνατίας Οδού επειδή η πελάτισσα δεν ήθελε να μυρίσει καπνό . Εγώ έκανα ότι πηγαίνω για να κατουρήσω αλλά με μύρισε . Μου είπε ότι κάνει κακό στην υγεία μου . Και συνεχίσαμε .

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20302
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Uber: Παγκόσμιο σκάνδαλο διαπλοκής με κορυφαίους πολιτικούς – Πρώτος στη λίστα ο (κεντροδεξιος) Μακρόν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 18 Ιούλ 2022, 20:48

Αρχέλαος έγραψε:
18 Ιούλ 2022, 19:05
Έχω δει σε σαντουϊτσάδικο(πολύ καλό προς τα νότια προάστια) ελάχιστη τιμή παραγγελίας, δεν ξέρω αν το διατηρούν ακόμα, στα 15 ευρώ.
Beat Παλαιού Φαλήρου;

:D

Άβαταρ μέλους
Αρχέλαος
Δημοσιεύσεις: 6711
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:01

Re: Uber: Παγκόσμιο σκάνδαλο διαπλοκής με κορυφαίους πολιτικούς – Πρώτος στη λίστα ο (κεντροδεξιος) Μακρόν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρχέλαος » 18 Ιούλ 2022, 21:35

Green Dragon έγραψε:
18 Ιούλ 2022, 20:48
Αρχέλαος έγραψε:
18 Ιούλ 2022, 19:05
Έχω δει σε σαντουϊτσάδικο(πολύ καλό προς τα νότια προάστια) ελάχιστη τιμή παραγγελίας, δεν ξέρω αν το διατηρούν ακόμα, στα 15 ευρώ.
Beat Παλαιού Φαλήρου;

:D
Όχι, Αργυρούπολη σε πάροδο της Λεωφόρου Βουλιαγμένης ένα εξαιρετικό μαγαζί για σαντουιτς. Αρχίζει από Μ.

Το Beat που αναφέρεις πάντως είναι της αλυσίδας Βeat, που έχουν αρκετά καταστήματα τύπου Everest?
"Πως μπορεί να είμαστε 20 χρόνια πίσω από την Αμερική, χωρίς αυτή να είναι 20 χρόνια μπροστά από εμάς;"

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20302
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Uber: Παγκόσμιο σκάνδαλο διαπλοκής με κορυφαίους πολιτικούς – Πρώτος στη λίστα ο (κεντροδεξιος) Μακρόν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 18 Ιούλ 2022, 21:36

Αρχέλαος έγραψε:
18 Ιούλ 2022, 21:35
Green Dragon έγραψε:
18 Ιούλ 2022, 20:48
Αρχέλαος έγραψε:
18 Ιούλ 2022, 19:05
Έχω δει σε σαντουϊτσάδικο(πολύ καλό προς τα νότια προάστια) ελάχιστη τιμή παραγγελίας, δεν ξέρω αν το διατηρούν ακόμα, στα 15 ευρώ.
Beat Παλαιού Φαλήρου;

:D
Όχι, Αργυρούπολη σε πάροδο της Λεωφόρου Βουλιαγμένης ένα εξαιρετικό μαγαζί για σαντουιτς. Αρχίζει από Μ.

Το Beat που αναφέρεις πάντως είναι της αλυσίδας Βeat, που έχουν αρκετά καταστήματα τύπου Everest?
:smt023

Είναι πελάτης μου το συγκεκριμένο (είναι αλυσίδα franchise) και ξέρω ότι έκανε ακριβώς αυτό - μίκρυνε πάρα πολύ την περιοχή και έβαλε ελάχιστη παραγγελία 10 ευρώ, πρακτικά για να κόψει το efood. Ο εν λόγω είναι έξυπνος και μετράει πράγματα για να δει τι τον συμφέρει (κάτι που οι περισσότεροι επιχειρηματίες στην Ελλάδα ΔΕΝ κάνουν), ε λοιπόν μέτρησε ότι το efood του έφερνε μόνο δουλειά, ούτε κέρδος ούτε πελάτες, μόνο παραγγελίες (φταίει και η έλλειψη ελάχιστης παραγγελίες που είχε πριν). Και σκέψου ότι οι αλυσίδες έχουν ευνοϊκότερη μεταχείριση (10% προμήθεια αντί για 14%).

Άβαταρ μέλους
Αρχέλαος
Δημοσιεύσεις: 6711
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:01

Re: Uber: Παγκόσμιο σκάνδαλο διαπλοκής με κορυφαίους πολιτικούς – Πρώτος στη λίστα ο (κεντροδεξιος) Μακρόν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρχέλαος » 18 Ιούλ 2022, 23:19

Green Dragon έγραψε:
18 Ιούλ 2022, 21:36
Αρχέλαος έγραψε:
18 Ιούλ 2022, 21:35
Green Dragon έγραψε:
18 Ιούλ 2022, 20:48


Beat Παλαιού Φαλήρου;

:D
Όχι, Αργυρούπολη σε πάροδο της Λεωφόρου Βουλιαγμένης ένα εξαιρετικό μαγαζί για σαντουιτς. Αρχίζει από Μ.

Το Beat που αναφέρεις πάντως είναι της αλυσίδας Βeat, που έχουν αρκετά καταστήματα τύπου Everest?
:smt023

Είναι πελάτης μου το συγκεκριμένο (είναι αλυσίδα franchise) και ξέρω ότι έκανε ακριβώς αυτό - μίκρυνε πάρα πολύ την περιοχή και έβαλε ελάχιστη παραγγελία 10 ευρώ, πρακτικά για να κόψει το efood. Ο εν λόγω είναι έξυπνος και μετράει πράγματα για να δει τι τον συμφέρει (κάτι που οι περισσότεροι επιχειρηματίες στην Ελλάδα ΔΕΝ κάνουν), ε λοιπόν μέτρησε ότι το efood του έφερνε μόνο δουλειά, ούτε κέρδος ούτε πελάτες, μόνο παραγγελίες (φταίει και η έλλειψη ελάχιστης παραγγελίες που είχε πριν). Και σκέψου ότι οι αλυσίδες έχουν ευνοϊκότερη μεταχείριση (10% προμήθεια αντί για 14%).
Ωραία. Στο μεταξύ μέχρι να το γράψεις δεν ήξερα ότι αυτός είναι ένας βασικός λόγος(έμμεσα, efood) για την ελάχιστη τιμή παραγγελίας.

Εκτός από το efood υπάρχουν και κάποιες μικρότερες πλατφόρμες delivery, deliveras ή κάνω λάθος;
"Πως μπορεί να είμαστε 20 χρόνια πίσω από την Αμερική, χωρίς αυτή να είναι 20 χρόνια μπροστά από εμάς;"

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20302
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Uber: Παγκόσμιο σκάνδαλο διαπλοκής με κορυφαίους πολιτικούς – Πρώτος στη λίστα ο (κεντροδεξιος) Μακρόν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 18 Ιούλ 2022, 23:32

Αρχέλαος έγραψε:
18 Ιούλ 2022, 23:19
Ωραία. Στο μεταξύ μέχρι να το γράψεις δεν ήξερα ότι αυτός είναι ένας βασικός λόγος(έμμεσα, efood) για την ελάχιστη τιμή παραγγελίας.

Εκτός από το efood υπάρχουν και κάποιες μικρότερες πλατφόρμες delivery, deliveras ή κάνω λάθος;
O Deliveras εξαγοράστηκε από το efood πριν χρόνια. Δεν πρόλαβε να λειτουργήσει ανεξάρτητα πολύ. Να δούμε τι θα γίνει με την καινούργια Wolt.

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21279
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Uber: Παγκόσμιο σκάνδαλο διαπλοκής με κορυφαίους πολιτικούς – Πρώτος στη λίστα ο (κεντροδεξιος) Μακρόν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 21 Νοέμ 2022, 11:56

dna replication έγραψε:
11 Ιούλ 2022, 22:07
Δημοκράτης έγραψε:
11 Ιούλ 2022, 16:00
πήγαν να κλείσουν ακόμα και την beat , τι να συζητήσεις μαζί τους;
ολως τυχαίως, ο Κουλης στηριξε φανατικά beat
Έ, είναι γκαντέμης.

https://www.naftemporiki.gr/business/13 ... in-ellada/

:giggle:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών