Στον Καναδά ξεπέρασαν και την φαντασία του Όργουελ

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15959
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Στον Καναδά ξεπέρασαν και την φαντασία του Όργουελ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 17 Μαρ 2024, 00:22

hellegennes έγραψε:
16 Μαρ 2024, 23:29
Allah έγραψε:
16 Μαρ 2024, 22:51
Ρε παπάρα, στην Ελλάδα από το 1944 μέχρι το 1974 μπορούσες να βρεθείς στα αζήτητα για πλάκα, με την υποψία και μόνο ότι είσαι αριστερός.
Δεν μπορώ να καταλάβω απ' αυτό το σχόλιο αν θαυμάζεις αυτήν την περίοδο ή την απορρίπτεις μετά βδελυγμίας. Γιατί, αν ισχύει το δεύτερο, νιώθω ότι το εκφράζεις σαν επιχείρημα "ναι, αλλά κι εκείνοι...", γουοταμπαουτισμός δηλαδή, που χρησιμοποιείται για να δικαιολογήσει την δυστοπική νομοθεσία που συζητάμε.
αντε βρε ιθαγενεις απο δω χαμω...
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

xioni
Δημοσιεύσεις: 1606
Εγγραφή: 11 Φεβ 2020, 23:30

Re: Στον Καναδά ξεπέρασαν και την φαντασία του Όργουελ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από xioni » 17 Μαρ 2024, 00:24

Οργισμένος έγραψε:
17 Μαρ 2024, 00:21
xioni έγραψε:
17 Μαρ 2024, 00:17
Η Juno ξεσκέπασε τον Οργισμένος. Ποιος το περίμενε. Καλή φάση.

Υ.Γ. Τι ζούμε εδώ πέρα με τους ανώμαλους; Πραγματικά δεν έχω λόγια.
μπα δεν εχω διπλο λογαριασμο. Μαλιστα με τον φιλιππα τελευταια ηρθαμε σε κοντρα διοτι με τα επρηξε λιγο με την εθνοσωτηρια νδ σε ενα σημειο. Απλα εδω παρασυρθηκα και απαντησα διοτι ενομισα οτι κατηγορησε εμενα. ΑΛλα το σχολιο της πηγαινε στο μορτιμερ.
Βεβαια αν θελετε να νομιζετε οτι εχω, κανενα προβλημα, δεν θα βαλω και τη γατα μου να κλαιει.
Επειδή θέλω να είμαι δίκαιος και τώρα που το ξαναείδα, μάλλον έχεις δίκιο μπαρμπαοργισμένε. Και επίσης λογικά σκεπτόμενος, δεν έχει νόημα να έχεις δεύτερο ακάουντ και να απαντάς με αυτόν τον τρόπο. Μέα κούλπα.

Άβαταρ μέλους
Libre arbitre
Δημοσιεύσεις: 12691
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2022, 23:48
Phorum.gr user: Βασίλης

Re: Στον Καναδά ξεπέρασαν και την φαντασία του Όργουελ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Libre arbitre » 17 Μαρ 2024, 00:24

xioni έγραψε:
17 Μαρ 2024, 00:17
Η Juno ξεσκέπασε τον Οργισμένος. Ποιος το περίμενε. Καλή φάση.
Πως τον ξεσκέπασε δηλαδής; :o
:a0452: Οι Ρώσοι αφαίμαξαν την Ευρώπη ανεβάζοντας το φυσικό αέριο 20 φορές μέσα σε 2 χρόνια!!!
- Κάνουν τέτοια πράγματα οι ρωSSιστές; Είναι απλά γενοκτόνοι, οικοκτόνοι και αντιγκέι...
https://fr.m.wikipedia.org/wiki/Sp%C3%A ... l/newusers

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15959
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Στον Καναδά ξεπέρασαν και την φαντασία του Όργουελ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 17 Μαρ 2024, 00:26

xioni έγραψε:
17 Μαρ 2024, 00:24
Οργισμένος έγραψε:
17 Μαρ 2024, 00:21
xioni έγραψε:
17 Μαρ 2024, 00:17
Η Juno ξεσκέπασε τον Οργισμένος. Ποιος το περίμενε. Καλή φάση.

Υ.Γ. Τι ζούμε εδώ πέρα με τους ανώμαλους; Πραγματικά δεν έχω λόγια.
μπα δεν εχω διπλο λογαριασμο. Μαλιστα με τον φιλιππα τελευταια ηρθαμε σε κοντρα διοτι με τα επρηξε λιγο με την εθνοσωτηρια νδ σε ενα σημειο. Απλα εδω παρασυρθηκα και απαντησα διοτι ενομισα οτι κατηγορησε εμενα. ΑΛλα το σχολιο της πηγαινε στο μορτιμερ.
Βεβαια αν θελετε να νομιζετε οτι εχω, κανενα προβλημα, δεν θα βαλω και τη γατα μου να κλαιει.
Επειδή θέλω να είμαι δίκαιος και τώρα που το ξαναείδα, μάλλον έχεις δίκιο μπαρμπαοργισμένε. Και επίσης λογικά σκεπτόμενος, δεν έχει νόημα να έχεις δεύτερο ακάουντ και να απαντάς με αυτόν τον τρόπο. Μέα κούλπα.
Εχω ανατριχιασει ολκληρος συντροφε. :lol:
Να σαι καλα.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

xioni
Δημοσιεύσεις: 1606
Εγγραφή: 11 Φεβ 2020, 23:30

Re: Στον Καναδά ξεπέρασαν και την φαντασία του Όργουελ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από xioni » 17 Μαρ 2024, 00:28

Οργισμένος έγραψε:
17 Μαρ 2024, 00:26
xioni έγραψε:
17 Μαρ 2024, 00:24
Οργισμένος έγραψε:
17 Μαρ 2024, 00:21


μπα δεν εχω διπλο λογαριασμο. Μαλιστα με τον φιλιππα τελευταια ηρθαμε σε κοντρα διοτι με τα επρηξε λιγο με την εθνοσωτηρια νδ σε ενα σημειο. Απλα εδω παρασυρθηκα και απαντησα διοτι ενομισα οτι κατηγορησε εμενα. ΑΛλα το σχολιο της πηγαινε στο μορτιμερ.
Βεβαια αν θελετε να νομιζετε οτι εχω, κανενα προβλημα, δεν θα βαλω και τη γατα μου να κλαιει.
Επειδή θέλω να είμαι δίκαιος και τώρα που το ξαναείδα, μάλλον έχεις δίκιο μπαρμπαοργισμένε. Και επίσης λογικά σκεπτόμενος, δεν έχει νόημα να έχεις δεύτερο ακάουντ και να απαντάς με αυτόν τον τρόπο. Μέα κούλπα.
Εχω ανατριχιασει ολκληρος συντροφε. :lol:
Να σαι καλα.
Μαλάκας* είσαι αλλά στο συγκεκριμένο όχι. Πήρε απάντηση ελπίζω και ο Λίμπρε.

*για να μην πάρεις αέρα

Άβαταρ μέλους
Libre arbitre
Δημοσιεύσεις: 12691
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2022, 23:48
Phorum.gr user: Βασίλης

Re: Στον Καναδά ξεπέρασαν και την φαντασία του Όργουελ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Libre arbitre » 17 Μαρ 2024, 00:30

xioni έγραψε:
17 Μαρ 2024, 00:28
Οργισμένος έγραψε:
17 Μαρ 2024, 00:26
xioni έγραψε:
17 Μαρ 2024, 00:24


Επειδή θέλω να είμαι δίκαιος και τώρα που το ξαναείδα, μάλλον έχεις δίκιο μπαρμπαοργισμένε. Και επίσης λογικά σκεπτόμενος, δεν έχει νόημα να έχεις δεύτερο ακάουντ και να απαντάς με αυτόν τον τρόπο. Μέα κούλπα.
Εχω ανατριχιασει ολκληρος συντροφε. :lol:
Να σαι καλα.
Μαλάκας είσαι αλλά στο συγκεκριμένο όχι. Πήρε απάντηση ελπίζω και ο Λίμπρε.
Εμένα πάλι μου φαίνεται αρκετά λογικό άτομο έως έξυπνο απλά λίγο αθυροστομο...
:a0452: Οι Ρώσοι αφαίμαξαν την Ευρώπη ανεβάζοντας το φυσικό αέριο 20 φορές μέσα σε 2 χρόνια!!!
- Κάνουν τέτοια πράγματα οι ρωSSιστές; Είναι απλά γενοκτόνοι, οικοκτόνοι και αντιγκέι...
https://fr.m.wikipedia.org/wiki/Sp%C3%A ... l/newusers

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15959
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Στον Καναδά ξεπέρασαν και την φαντασία του Όργουελ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 17 Μαρ 2024, 00:31

xioni έγραψε:
17 Μαρ 2024, 00:28
Οργισμένος έγραψε:
17 Μαρ 2024, 00:26
xioni έγραψε:
17 Μαρ 2024, 00:24


Επειδή θέλω να είμαι δίκαιος και τώρα που το ξαναείδα, μάλλον έχεις δίκιο μπαρμπαοργισμένε. Και επίσης λογικά σκεπτόμενος, δεν έχει νόημα να έχεις δεύτερο ακάουντ και να απαντάς με αυτόν τον τρόπο. Μέα κούλπα.
Εχω ανατριχιασει ολκληρος συντροφε. :lol:
Να σαι καλα.
Μαλάκας* είσαι αλλά στο συγκεκριμένο όχι. Πήρε απάντηση ελπίζω και ο Λίμπρε.

*για να μην πάρεις αέρα
:hebit::hebit::hebit:
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

xioni
Δημοσιεύσεις: 1606
Εγγραφή: 11 Φεβ 2020, 23:30

Re: Στον Καναδά ξεπέρασαν και την φαντασία του Όργουελ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από xioni » 17 Μαρ 2024, 00:33

Απλά παίδες αν τα βρούμε και όλα καλά απλά ακυρώνουμε το νόημα του πχόρουμ. Οπότε είστε μαλάκες και συνεχίζουμε, εντάξει;


Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41087
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Στον Καναδά ξεπέρασαν και την φαντασία του Όργουελ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 17 Μαρ 2024, 00:46

Οργισμένος έγραψε:
17 Μαρ 2024, 00:22
hellegennes έγραψε:
16 Μαρ 2024, 23:29
Allah έγραψε:
16 Μαρ 2024, 22:51
Ρε παπάρα, στην Ελλάδα από το 1944 μέχρι το 1974 μπορούσες να βρεθείς στα αζήτητα για πλάκα, με την υποψία και μόνο ότι είσαι αριστερός.
Δεν μπορώ να καταλάβω απ' αυτό το σχόλιο αν θαυμάζεις αυτήν την περίοδο ή την απορρίπτεις μετά βδελυγμίας. Γιατί, αν ισχύει το δεύτερο, νιώθω ότι το εκφράζεις σαν επιχείρημα "ναι, αλλά κι εκείνοι...", γουοταμπαουτισμός δηλαδή, που χρησιμοποιείται για να δικαιολογήσει την δυστοπική νομοθεσία που συζητάμε.
αντε βρε ιθαγενεις απο δω χαμω...
Άλλο ένα χρήσιμο και σημαντικό σχόλιο από τον πρώην ΔΥ, νυν ψήστη μπιφτεκιών στα Burger King της Σουηδίας.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Jimmy81
Δημοσιεύσεις: 6463
Εγγραφή: 04 Ιαν 2019, 05:42
Phorum.gr user: Jimmy81
Τοποθεσία: Ουκρανικές στέπες

Re: Στον Καναδά ξεπέρασαν και την φαντασία του Όργουελ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jimmy81 » 17 Μαρ 2024, 01:41

Golden Age έγραψε:
16 Μαρ 2024, 13:39
Jimmy81 έγραψε:
16 Μαρ 2024, 01:45
Golden Age έγραψε:
15 Μαρ 2024, 12:19


Και η 17Ν είχε σχόλια αριστερού μίσους στις προκυρήξεις της. Δεν βγήκε όμως στην Ελλάδα νόμος που να επιβάλλει κατ' οίκον εγκλεισμό σε όποιον εκφράζει εξτρεμιστικές ακροαριστερές απόψεις. Κι αν έβγαινε τέτοιος νόμος δεν θα συμφωνούσες εσύ μαζί του.
Εκείνη την περίοδο η Ελλάδα προσπαθούσε να αποτινάξει μια σειρά αναχρονιστκών νόμων και να καθιερώσει μέχρι και την αυτονόητη ισότητα των φύλων. Θα ήταν πολύ προχωρημένο να έχει φτιάξει από τότε τέτοιο νόμο. Αν ο υποθετικός νόμος που αναφέρεις μπορούσε να σώσει ζωές θυμάτων της 17Ν φυσικά και θα συμφωνούσα μαζί του. Εμείς οι προοδευτικοί woke άνθρωποι είμαστε με τη ζωή και τη νομιμότητα. Εσείς οι ακδροδεξιοί εθνικιστές θέλετε να μετατρέψετε σε κόλαση την ζωή μη αρεστών ομάδων (ΛΟΑΤΚΙ, μεταναστών κλπ). Καλά κάνει ο Τριντό και συνθλίβει το αβγό του φιδιού πριν την εκκόλαψη.
Ποια ζωή και νομιμότητα; Στις αντιτράμπ συγκεντρώσεις και στους BLM κατέβαιναν τύποι με όπλα. Αυτό είναι οι woke.

Ο Τριντό επιβάλλει έναν οργουελικό νόμο. Η ποινή κατ' οίκον εγκλεισμού για...προλήπτικούς λόγους και με βάση...απόιψεις,είναι οργουελισμός.
Λογικό να δεις και όπλα αφού κοντά στα μισά νοικοκυριά των ΗΠΑ κατέχουν όπλα. Οι Ρεπουμπλικανοί που κατέχουν όπλα είναι περισσότεροι.

Κι αυτή η οργουελική καραμέλα πρέπει κάποια στιγμή να τελειώσει. Ο λόγους μίσους καθώς και ο απειλητικός λόγος δεν συνιστούν απόψεις. Θα μάθετε να σέβεστε.
Ροζάκης-Κοτζιάς-Δένδιας: Οι 3 σύγχρονοι Τιτάνες της ελληνικής εξωτερικής πολιτικής
Κράτη με Σύνθετη Ονομασία αλλά ιθαγένεια από τη μία λέξη της κρατικής ονομασίας

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19428
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Στον Καναδά ξεπέρασαν και την φαντασία του Όργουελ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 17 Μαρ 2024, 01:48

Jimmy81 έγραψε:
17 Μαρ 2024, 01:41
Ο λόγους μίσους καθώς και ο απειλητικός λόγος δεν συνιστούν απόψεις. Θα μάθετε να σέβεστε.
Όλες μα όλες οι ιδεολογίες στην ιστορία της ανθρωπότητας έχουν ρητορική μίσους καθώς και απειλές κατά στοχοποιημενων ιδεολογικών αντιπάλων και όλες μα όλες ζητούν σεβασμό των δικών τους μονο ιδεολογικων απόψεων

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8208
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Στον Καναδά ξεπέρασαν και την φαντασία του Όργουελ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 17 Μαρ 2024, 03:23

Jimmy81 έγραψε:
17 Μαρ 2024, 01:41
Golden Age έγραψε:
16 Μαρ 2024, 13:39
Jimmy81 έγραψε:
16 Μαρ 2024, 01:45
Εκείνη την περίοδο η Ελλάδα προσπαθούσε να αποτινάξει μια σειρά αναχρονιστκών νόμων και να καθιερώσει μέχρι και την αυτονόητη ισότητα των φύλων. Θα ήταν πολύ προχωρημένο να έχει φτιάξει από τότε τέτοιο νόμο. Αν ο υποθετικός νόμος που αναφέρεις μπορούσε να σώσει ζωές θυμάτων της 17Ν φυσικά και θα συμφωνούσα μαζί του. Εμείς οι προοδευτικοί woke άνθρωποι είμαστε με τη ζωή και τη νομιμότητα. Εσείς οι ακδροδεξιοί εθνικιστές θέλετε να μετατρέψετε σε κόλαση την ζωή μη αρεστών ομάδων (ΛΟΑΤΚΙ, μεταναστών κλπ). Καλά κάνει ο Τριντό και συνθλίβει το αβγό του φιδιού πριν την εκκόλαψη.
Ποια ζωή και νομιμότητα; Στις αντιτράμπ συγκεντρώσεις και στους BLM κατέβαιναν τύποι με όπλα. Αυτό είναι οι woke.

Ο Τριντό επιβάλλει έναν οργουελικό νόμο. Η ποινή κατ' οίκον εγκλεισμού για...προλήπτικούς λόγους και με βάση...απόιψεις,είναι οργουελισμός.
Λογικό να δεις και όπλα αφού κοντά στα μισά νοικοκυριά των ΗΠΑ κατέχουν όπλα. Οι Ρεπουμπλικανοί που κατέχουν όπλα είναι περισσότεροι.

Κι αυτή η οργουελική καραμέλα πρέπει κάποια στιγμή να τελειώσει. Ο λόγους μίσους καθώς και ο απειλητικός λόγος δεν συνιστούν απόψεις. Θα μάθετε να σέβεστε.

.


Η τελευταία παράγραφος ακούγεται κάπως.....κάπως Αρκα δικά μας.....Αρκα δικά σας..... :p2:


.


Εικόνα

.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 24028
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Στον Καναδά ξεπέρασαν και την φαντασία του Όργουελ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 17 Μαρ 2024, 04:09

Allah έγραψε:
16 Μαρ 2024, 22:51
Golden Age έγραψε:
15 Μαρ 2024, 12:19
Jimmy81 έγραψε:
15 Μαρ 2024, 02:15
Σε μερικές περιπτώσεις με active shooters, οι δράστες πριν το μακελειό είχαν αναρτήσει σχόλια μίσους για άλλες εθνοτικές και κοινωνικές ομάδες ή επιδείκνυαν με διάφορους τρόπους ναζιστικά και white supremacy σύμβολα. Άλλος αναρτούσε και τις αποδείξεις των όπλων που αγόραζε. Άλλοι ποζάρουν και με όπλα. Ένα νομοσχέδιο σαν αυτό του Καναδά ενδεχομένως θα μπορούσε να προλάβει περιπτώσεις όπως οι παρακάτω:

https://www.nbcnews.com/news/us-news/te ... -rcna83336
https://en.wikipedia.org/wiki/Nikolas_C ... cial_media

Σίγουρα οι γονείς των θυμάτων θα το ήθελαν.
Και η 17Ν είχε σχόλια αριστερού μίσους στις προκυρήξεις της. Δεν βγήκε όμως στην Ελλάδα νόμος που να επιβάλλει κατ' οίκον εγκλεισμό σε όποιον εκφράζει εξτρεμιστικές ακροαριστερές απόψεις. Κι αν έβγαινε τέτοιος νόμος δεν θα συμφωνούσες εσύ μαζί του.
Ρε παπάρα, στην Ελλάδα από το 1944 μέχρι το 1974 μπορούσες να βρεθείς στα αζήτητα για πλάκα, με την υποψία και μόνο ότι είσαι αριστερός. Αστο καλύτερα, δε σε παίρνει.
και πολυ καλα εκαναν και σε ειχαν στα αζητητα ... στην Ανατολικη Ευρωπη απο το 1944 μεχρι το 1990 με την υποψια οτι εισια δημοκρατης πεθαινες στ γκουλαγκ
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 24028
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Στον Καναδά ξεπέρασαν και την φαντασία του Όργουελ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 17 Μαρ 2024, 04:11

Jimmy81 έγραψε:
17 Μαρ 2024, 01:41
Golden Age έγραψε:
16 Μαρ 2024, 13:39
Jimmy81 έγραψε:
16 Μαρ 2024, 01:45
Εκείνη την περίοδο η Ελλάδα προσπαθούσε να αποτινάξει μια σειρά αναχρονιστκών νόμων και να καθιερώσει μέχρι και την αυτονόητη ισότητα των φύλων. Θα ήταν πολύ προχωρημένο να έχει φτιάξει από τότε τέτοιο νόμο. Αν ο υποθετικός νόμος που αναφέρεις μπορούσε να σώσει ζωές θυμάτων της 17Ν φυσικά και θα συμφωνούσα μαζί του. Εμείς οι προοδευτικοί woke άνθρωποι είμαστε με τη ζωή και τη νομιμότητα. Εσείς οι ακδροδεξιοί εθνικιστές θέλετε να μετατρέψετε σε κόλαση την ζωή μη αρεστών ομάδων (ΛΟΑΤΚΙ, μεταναστών κλπ). Καλά κάνει ο Τριντό και συνθλίβει το αβγό του φιδιού πριν την εκκόλαψη.
Ποια ζωή και νομιμότητα; Στις αντιτράμπ συγκεντρώσεις και στους BLM κατέβαιναν τύποι με όπλα. Αυτό είναι οι woke.

Ο Τριντό επιβάλλει έναν οργουελικό νόμο. Η ποινή κατ' οίκον εγκλεισμού για...προλήπτικούς λόγους και με βάση...απόιψεις,είναι οργουελισμός.
Λογικό να δεις και όπλα αφού κοντά στα μισά νοικοκυριά των ΗΠΑ κατέχουν όπλα. Οι Ρεπουμπλικανοί που κατέχουν όπλα είναι περισσότεροι.

Κι αυτή η οργουελική καραμέλα πρέπει κάποια στιγμή να τελειώσει. Ο λόγους μίσους καθώς και ο απειλητικός λόγος δεν συνιστούν απόψεις. Θα μάθετε να σέβεστε.
ο Καναδας δεν εχει ελευθερη οπλοφορια ... παπαριες γραφεις
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών