Πέθανε ο Βόλφγκανγκ Σόιμπλε

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 16060
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Πέθανε ο Βόλφγκανγκ Σόιμπλε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 29 Δεκ 2023, 09:39

Μαλιστα προσπαθουν να προσαψουν στο ευρω τις αλλαγες μετα το 90 στο παγκοσμιο εμποριο οι οποιες βεβαια οφειλονται στο παγκοσμιο ανοιγμα του εμποριου γεγονος που αυξησε τα εμπορικα πλεονασματα χωρων που μυριστηκαν την ολη κατασταση και αναδιωργανωσαν επιτυχως την οικονομια τους ενισχυοντας το εξαγωγικο κομματι. Σημερα ζουμε το αντιστροφο , οπου η ολη κατασταση εχει αντιστραφει και οικονομιες που εστιαζουν στις εξαγωγες εχουν ατονησει και οδευουν σε δυσβατα μονοπατια.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 16060
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Πέθανε ο Βόλφγκανγκ Σόιμπλε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 29 Δεκ 2023, 09:42

Ναύτης έγραψε:
29 Δεκ 2023, 09:36
Οργισμένος έγραψε:
29 Δεκ 2023, 09:34
Τι να λεμε τωρα για ολους αυτους εδω τους οχιτζηδες οι οποιοι ως φορα παρτιδα πολεμιοι των πρωτογενων πλεονασματων (!!!) (...)
Έλα, κόψε τις μαλακίες κι εσύ. Τα πρωτογενή πλεονάσματα που απαιτήθηκαν από την Ελλάδα ήσαν τρελά, εξοντωτικά και έξω από κάθε λογική.
Καλα ναι, πες το στους χιλιαδες πιτσιρικαδες που την κοπανανε εξω και την ιδια ωρα οι βολεμενοι αγωνιστες απολαμβανουν συνταξεις των 1500+ ευρω το μηνα και μαλιστα κλαιγονται οτι τις κουτσουρεψαν.
Μαλακιες λες εσυ.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13825
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Πέθανε ο Βόλφγκανγκ Σόιμπλε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 29 Δεκ 2023, 09:50

Οργισμένος έγραψε:
29 Δεκ 2023, 09:42
Ναύτης έγραψε:
29 Δεκ 2023, 09:36
Οργισμένος έγραψε:
29 Δεκ 2023, 09:34
Τι να λεμε τωρα για ολους αυτους εδω τους οχιτζηδες οι οποιοι ως φορα παρτιδα πολεμιοι των πρωτογενων πλεονασματων (!!!) (...)
Έλα, κόψε τις μαλακίες κι εσύ. Τα πρωτογενή πλεονάσματα που απαιτήθηκαν από την Ελλάδα ήσαν τρελά, εξοντωτικά και έξω από κάθε λογική.
Καλα ναι, πες το στους χιλιαδες πιτσιρικαδες που την κοπανανε εξω και την ιδια ωρα οι βολεμενοι αγωνιστες απολαμβανουν συνταξεις των 1500+ ευρω το μηνα και μαλιστα κλαιγονται οτι τις κουτσουρεψαν.
Μαλακιες λες εσυ.
Μπούρδες, μπλέκεις τα πάντα μέσα σε μια παραληρηματική σούπα.
Το ότι η απαίτηση για τα συγκεκριμένα πρωτογενή πλεονάσματα ήταν μια παλαβομάρα, γενικά το γεγονός ότι όλο το μείγμα των μνημονιακών ρυθμίσεων/απαιτήσεων ήταν μια τιμωρητική μαλακία (σαν προειδοποίηση προς την Ιταλία κυρίως), το έχουν παραδεχτεί πλέον οι πάντες, των τροϊκανών και του δουνουτού μη εξαιρουμένων.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41152
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Πέθανε ο Βόλφγκανγκ Σόιμπλε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 29 Δεκ 2023, 10:02

Οργισμένος έγραψε:
29 Δεκ 2023, 09:10
hellegennes έγραψε:
29 Δεκ 2023, 00:48
Οργισμένος έγραψε:
29 Δεκ 2023, 00:43


Πονας μπακαλογατε;
Εγώ γιατί να πονάω που είσαι εσύ υποκριτής; Δεν έχω να νιώσω τύψεις. Την χώρα μου εγώ έμεινα να την βοηθήσω παρότι θα μπορούσα να έχω μεγαλύτερες απολαβές στο εξωτερικό.

Εσύ πάλι, που καταγγέλλεις την κακή τακτική της Ελλάδας να αυξάνει μισθούς των ΔΥ, μόλις είδες ότι έπαψε η ροή χρήματος στην ΔΥ τσέπη σου, την έκανες σαν λαγός για άλλη χώρα και τώρα έχεις το θράσος να εκφέρεις άποψη για το τι πρέπει να κάνει η Ελλάδα. Σίγουρα όχι ότι έκανες εσύ γι' αυτήν, δηλαδή τίποτα.
EMeines γιατι εισαι βολεμενος με το παρασιτικο συστημα που τοσο υποστηριζεις.
Έμεινα για να υποστηρίξω την χώρα μου. Δεν είμαι καθόλου βολεμένος από την ζημιά που έκανε το είδος σου στην Ελλάδα.-
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20603
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Πέθανε ο Βόλφγκανγκ Σόιμπλε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 29 Δεκ 2023, 10:14

Οργισμένος έγραψε:
29 Δεκ 2023, 09:10
hellegennes έγραψε:
29 Δεκ 2023, 00:48
Οργισμένος έγραψε:
29 Δεκ 2023, 00:43


Πονας μπακαλογατε;
Εγώ γιατί να πονάω που είσαι εσύ υποκριτής; Δεν έχω να νιώσω τύψεις. Την χώρα μου εγώ έμεινα να την βοηθήσω παρότι θα μπορούσα να έχω μεγαλύτερες απολαβές στο εξωτερικό.

Εσύ πάλι, που καταγγέλλεις την κακή τακτική της Ελλάδας να αυξάνει μισθούς των ΔΥ, μόλις είδες ότι έπαψε η ροή χρήματος στην ΔΥ τσέπη σου, την έκανες σαν λαγός για άλλη χώρα και τώρα έχεις το θράσος να εκφέρεις άποψη για το τι πρέπει να κάνει η Ελλάδα. Σίγουρα όχι ότι έκανες εσύ γι' αυτήν, δηλαδή τίποτα.
EMeines γιατι εισαι βολεμενος με το παρασιτικο συστημα που τοσο υποστηριζεις γιαυτο αλλωστε ειναι και ξεκαθαρο οτι δεν θες αλλαγες αντιθετως εχεις πλεον βουτηξει ολοκληρος στο φασμα του ψεκασμου και εχεις τουλαχιστον γραφικοποιηθει με ολα αυτα. Πιστος εισαι στην βολικη, για σενα , φτωχεια της κοινωνιας , στον ανορθολογισμο , στα μαυρα, στην απαθεια, στην φαυλοτητα κτλ κτλ. ΑΝτιθετως εγω δεν αντεξα την μποχα κι εφυγα αν και οντας ΔΥ μεσω ΑΣΕΠ, αλλωστε ειμαι παραγωγικο και προοδευτικο ατομο μου αρεσει ο ανταγωνισμος, και δεν γουσταρω τον παρασιτισμο οπως εσυ ΚΑΙ ΕΝ ΓΕΝΕΙ ΔΕΝ ΜΑΣΑΩ και δεν μου φταιει το συμπαν για καθε τι που τυχον δεν μου ειναι αρεστο.

Δεν υπαρχει καμια ξενη δυναμη, καμια ΕΕ ή ευρω, κανενας Σοιπλε, κανενας καπιταλιστης, κανενα σκοτεινο κεντρο, που να οδηγησαν την Ελλαδα εδω που ειναι. Το κλαμα σας και οι αναρθρες τσιριδες σας απλα επιβεβαιωνουν ΟΤΙ Ο ΜΟΝΟΣ φταιχτης της ολης υποθεσης ειναι το κομματι της ελλ κοινωνιας που βολευεται και παρασιτει με την ολη κατασταση αλλα και το μεγαλο βλαμμενο κομματι της ελλ κοινωνιας που μπορει να μην ειναι βολεμενο αλλα χαφτει λογω βλακειας τις ψεκιες και τις ανοησιες των βολεμενων παρασιτων που εκπροσωπεις. Εγω απο αυτα γλυτωσα, και τωρα περναω καλα, αλλαζω τις πολυεθνικες σαν τα υποκαμισα και οπως παντα σας γραφω εκει που δεν πιανει μελανη ελεεινα παρασιτα .
Όταν λες πολυεθνικές μήπως εννοείς ψυχιατρεία;

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27298
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Πέθανε ο Βόλφγκανγκ Σόιμπλε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 29 Δεκ 2023, 11:28

Οργισμένος έγραψε:
29 Δεκ 2023, 00:17
Το θεμα δεν ηταν ποτε ιδεολογικο. ΕΙναι ξεκαθαρα ηλιθιοι εναντιον μη ηλιθιων.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Scouser
Δημοσιεύσεις: 11880
Εγγραφή: 13 Αύγ 2020, 23:18

Re: Πέθανε ο Βόλφγκανγκ Σόιμπλε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scouser » 29 Δεκ 2023, 11:43

Green Dragon έγραψε:
29 Δεκ 2023, 10:14
Οργισμένος έγραψε:
29 Δεκ 2023, 09:10
hellegennes έγραψε:
29 Δεκ 2023, 00:48


Εγώ γιατί να πονάω που είσαι εσύ υποκριτής; Δεν έχω να νιώσω τύψεις. Την χώρα μου εγώ έμεινα να την βοηθήσω παρότι θα μπορούσα να έχω μεγαλύτερες απολαβές στο εξωτερικό.

Εσύ πάλι, που καταγγέλλεις την κακή τακτική της Ελλάδας να αυξάνει μισθούς των ΔΥ, μόλις είδες ότι έπαψε η ροή χρήματος στην ΔΥ τσέπη σου, την έκανες σαν λαγός για άλλη χώρα και τώρα έχεις το θράσος να εκφέρεις άποψη για το τι πρέπει να κάνει η Ελλάδα. Σίγουρα όχι ότι έκανες εσύ γι' αυτήν, δηλαδή τίποτα.
EMeines γιατι εισαι βολεμενος με το παρασιτικο συστημα που τοσο υποστηριζεις γιαυτο αλλωστε ειναι και ξεκαθαρο οτι δεν θες αλλαγες αντιθετως εχεις πλεον βουτηξει ολοκληρος στο φασμα του ψεκασμου και εχεις τουλαχιστον γραφικοποιηθει με ολα αυτα. Πιστος εισαι στην βολικη, για σενα , φτωχεια της κοινωνιας , στον ανορθολογισμο , στα μαυρα, στην απαθεια, στην φαυλοτητα κτλ κτλ. ΑΝτιθετως εγω δεν αντεξα την μποχα κι εφυγα αν και οντας ΔΥ μεσω ΑΣΕΠ, αλλωστε ειμαι παραγωγικο και προοδευτικο ατομο μου αρεσει ο ανταγωνισμος, και δεν γουσταρω τον παρασιτισμο οπως εσυ ΚΑΙ ΕΝ ΓΕΝΕΙ ΔΕΝ ΜΑΣΑΩ και δεν μου φταιει το συμπαν για καθε τι που τυχον δεν μου ειναι αρεστο.

Δεν υπαρχει καμια ξενη δυναμη, καμια ΕΕ ή ευρω, κανενας Σοιπλε, κανενας καπιταλιστης, κανενα σκοτεινο κεντρο, που να οδηγησαν την Ελλαδα εδω που ειναι. Το κλαμα σας και οι αναρθρες τσιριδες σας απλα επιβεβαιωνουν ΟΤΙ Ο ΜΟΝΟΣ φταιχτης της ολης υποθεσης ειναι το κομματι της ελλ κοινωνιας που βολευεται και παρασιτει με την ολη κατασταση αλλα και το μεγαλο βλαμμενο κομματι της ελλ κοινωνιας που μπορει να μην ειναι βολεμενο αλλα χαφτει λογω βλακειας τις ψεκιες και τις ανοησιες των βολεμενων παρασιτων που εκπροσωπεις. Εγω απο αυτα γλυτωσα, και τωρα περναω καλα, αλλαζω τις πολυεθνικες σαν τα υποκαμισα και οπως παντα σας γραφω εκει που δεν πιανει μελανη ελεεινα παρασιτα .
Όταν λες πολυεθνικές μήπως εννοείς ψυχιατρεία;
:smt005:
''That's not what your fucking job is. You are bullshiting people, you are acting as a propagandist. It's not 'mostly peaceful' when a car is on fire''. Joe Rogan

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13825
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Πέθανε ο Βόλφγκανγκ Σόιμπλε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 29 Δεκ 2023, 11:50

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
29 Δεκ 2023, 11:28
Οργισμένος έγραψε:
29 Δεκ 2023, 00:17
Το θεμα δεν ηταν ποτε ιδεολογικο. ΕΙναι ξεκαθαρα ηλιθιοι εναντιον μη ηλιθιων.
Τα βρίσκετε με τον όργι, τάλε-κουάλε σαν να λέμε, έτσι;

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27298
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Πέθανε ο Βόλφγκανγκ Σόιμπλε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 29 Δεκ 2023, 11:51

παρ' την πούτσα μου και βάλε
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13825
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Πέθανε ο Βόλφγκανγκ Σόιμπλε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 29 Δεκ 2023, 11:53

Σιγά μην την πατήσεις και σκοντάψεις, ρε φιόγκο.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49335
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Πέθανε ο Βόλφγκανγκ Σόιμπλε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 29 Δεκ 2023, 13:36

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
29 Δεκ 2023, 11:51
παρ' την πούτσα μου και βάλε
Μισό λεπτό να φέρω το μεγεθυντικό φακό.
Scouser.
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49335
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Πέθανε ο Βόλφγκανγκ Σόιμπλε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 29 Δεκ 2023, 13:36

Εικόνα
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49335
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Πέθανε ο Βόλφγκανγκ Σόιμπλε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 29 Δεκ 2023, 13:43

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
29 Δεκ 2023, 11:28
Οργισμένος έγραψε:
29 Δεκ 2023, 00:17
Το θεμα δεν ηταν ποτε ιδεολογικο. ΕΙναι ξεκαθαρα ηλιθιοι εναντιον μη ηλιθιων.
Εσύ κι ο Οργισμένος μάντεψε σε ποιά πλευρά είσαστε. :giggle:
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 13310
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Πέθανε ο Βόλφγκανγκ Σόιμπλε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 29 Δεκ 2023, 13:54

Οργισμένος έγραψε:
29 Δεκ 2023, 09:42
Ναύτης έγραψε:
29 Δεκ 2023, 09:36
Οργισμένος έγραψε:
29 Δεκ 2023, 09:34
Τι να λεμε τωρα για ολους αυτους εδω τους οχιτζηδες οι οποιοι ως φορα παρτιδα πολεμιοι των πρωτογενων πλεονασματων (!!!) (...)
Έλα, κόψε τις μαλακίες κι εσύ. Τα πρωτογενή πλεονάσματα που απαιτήθηκαν από την Ελλάδα ήσαν τρελά, εξοντωτικά και έξω από κάθε λογική.
Καλα ναι, πες το στους χιλιαδες πιτσιρικαδες που την κοπανανε εξω και την ιδια ωρα οι βολεμενοι αγωνιστες απολαμβανουν συνταξεις των 1500+ ευρω το μηνα και μαλιστα κλαιγονται οτι τις κουτσουρεψαν.
Μαλακιες λες εσυ.
Που ήσουν ΔΥ;

Άβαταρ μέλους
Garcia
Δημοσιεύσεις: 1084
Εγγραφή: 26 Ιούλ 2023, 04:09
Phorum.gr user: Garcia

Re: Πέθανε ο Βόλφγκανγκ Σόιμπλε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Garcia » 29 Δεκ 2023, 14:23

Αυτομαστιγωθειτε,Σοιμπλε ο μπαμπας σας,Γερουν ο θειος σας,Βελκουλεσκου η μαμα σας.Βουρδουλας πανω απο το κεφαλι σας μεχρι να βαλετε μυαλο.Και στην κασα που ειναι θα τον βλεπετε στον υπνο σας,ας περνατε τα 50 δις και ας βγαινατε απο το ευρω,ειχατε τα κακαλα η βγαλατε ερπη οπως ο Τσιπρας που γυρισε με το σβερκο κοκκινο απο μερκελ,σοιπλε,ολαντ?

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών