Ουκρανία-Ο χρόνος είναι με το μέρος της Ρωσίας,γι αυτό είναι επιτακτική ανάγκη να τελειώσει γρήγορα ο πόλεμος

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
Άβαταρ μέλους
Animal
Δημοσιεύσεις: 1157
Εγγραφή: 28 Δεκ 2020, 18:58

Ουκρανία-Ο χρόνος είναι με το μέρος της Ρωσίας,γι αυτό είναι επιτακτική ανάγκη να τελειώσει γρήγορα ο πόλεμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Animal » 06 Σεπ 2022, 12:29

Να πούμε ότι αυτό που παραδέχεται τώρα η Ουκρανία και οι αξιωματούχοι του ΝΑΤΟ και της ΕΕ έμπειροι αναλυτές το έλεγαν εξαρχής ότι δηλαδή ο χρόνος δεν είναι υπέρ της Δύσεως αλλά υπέρ της Ρωσίας https://infognomonpolitics.gr/2022/09/o ... o-polemos/ .

Άβαταρ μέλους
Lugozzi
Δημοσιεύσεις: 16015
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:31
Τοποθεσία: Βόρεια Περιοχή του Πρώτου Μέρους

Re: Ουκρανία-Ο χρόνος είναι με το μέρος της Ρωσίας,γι αυτό είναι επιτακτική ανάγκη να τελειώσει γρήγορα ο πόλεμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lugozzi » 06 Σεπ 2022, 12:31

εγώ έχω μία απορία
γιατί όλοι μιλάνε για εκβιασμό της ρωσίας με το φυσικό αέριο?

αφού έχουν προηγηθεί κυρώσεις εναντίον της.
“Don't let a win get to your head or a loss to your heart.”

Άβαταρ μέλους
Αλιόσα
Δημοσιεύσεις: 7425
Εγγραφή: 23 Ιουν 2021, 15:43
Phorum.gr user: Αλιόσα
Τοποθεσία: Βλαδιβοστόκ

Re: Ουκρανία-Ο χρόνος είναι με το μέρος της Ρωσίας,γι αυτό είναι επιτακτική ανάγκη να τελειώσει γρήγορα ο πόλεμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αλιόσα » 06 Σεπ 2022, 12:35

Lugozzi έγραψε:
06 Σεπ 2022, 12:31
εγώ έχω μία απορία
γιατί όλοι μιλάνε για εκβιασμό της ρωσίας με το φυσικό αέριο?

αφού έχουν προηγηθεί κυρώσεις εναντίον της.
μια μέρα ξύπνησε η Δύση και έτσι για την πλάκα έβαλε κυρώσεις στη Ρωσία, χωρις να υπάρχει λόγος :102:

Άβαταρ μέλους
Lugozzi
Δημοσιεύσεις: 16015
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:31
Τοποθεσία: Βόρεια Περιοχή του Πρώτου Μέρους

Re: Ουκρανία-Ο χρόνος είναι με το μέρος της Ρωσίας,γι αυτό είναι επιτακτική ανάγκη να τελειώσει γρήγορα ο πόλεμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lugozzi » 06 Σεπ 2022, 12:36

Αλιόσα έγραψε:
06 Σεπ 2022, 12:35
Lugozzi έγραψε:
06 Σεπ 2022, 12:31
εγώ έχω μία απορία
γιατί όλοι μιλάνε για εκβιασμό της ρωσίας με το φυσικό αέριο?

αφού έχουν προηγηθεί κυρώσεις εναντίον της.
μια μέρα ξύπνησε η Δύση και έτσι για την πλάκα έβαλε κυρώσεις στη Ρωσία, χωρις να υπάρχει λόγος :102:
μαζί σου για τις κυρώσεις

τον εκβιασμό που τον βλέπεις? :lol:
“Don't let a win get to your head or a loss to your heart.”

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24859
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Ουκρανία-Ο χρόνος είναι με το μέρος της Ρωσίας,γι αυτό είναι επιτακτική ανάγκη να τελειώσει γρήγορα ο πόλεμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 06 Σεπ 2022, 12:36

Lugozzi έγραψε:
06 Σεπ 2022, 12:31
εγώ έχω μία απορία
γιατί όλοι μιλάνε για εκβιασμό της ρωσίας με το φυσικό αέριο?

αφού έχουν προηγηθεί κυρώσεις εναντίον της.
Μιντιακες μαλακιες

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24859
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Ουκρανία-Ο χρόνος είναι με το μέρος της Ρωσίας,γι αυτό είναι επιτακτική ανάγκη να τελειώσει γρήγορα ο πόλεμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 06 Σεπ 2022, 12:38

Αλιόσα έγραψε:
06 Σεπ 2022, 12:35
Lugozzi έγραψε:
06 Σεπ 2022, 12:31
εγώ έχω μία απορία
γιατί όλοι μιλάνε για εκβιασμό της ρωσίας με το φυσικό αέριο?

αφού έχουν προηγηθεί κυρώσεις εναντίον της.
μια μέρα ξύπνησε η Δύση και έτσι για την πλάκα έβαλε κυρώσεις στη Ρωσία, χωρις να υπάρχει λόγος :102:
Είμαστε σε πολεμο και οι δύο μεριές θα κάνουν ότι μπορούν να κερδίσουν, ποιος εκβιασμός υπαρχει;
Η μαλάκια στην Δυση που μπορεί και να μας κοστίσει τον πόλεμο είναι ότι για κάποιο λόγο δεν παραδεχομαστε ότι είμαστε σε πολεμο.

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8517
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Ουκρανία-Ο χρόνος είναι με το μέρος της Ρωσίας,γι αυτό είναι επιτακτική ανάγκη να τελειώσει γρήγορα ο πόλεμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 06 Σεπ 2022, 12:43

Animal έγραψε:
06 Σεπ 2022, 12:29
Να πούμε ότι αυτό που παραδέχεται τώρα η Ουκρανία και οι αξιωματούχοι του ΝΑΤΟ και της ΕΕ έμπειροι αναλυτές το έλεγαν εξαρχής ότι δηλαδή ο χρόνος δεν είναι υπέρ της Δύσεως αλλά υπέρ της Ρωσίας https://infognomonpolitics.gr/2022/09/o ... o-polemos/ .
Δεν ξέρω ποιοί ψυχοπαθείς το λένε ή το γράφουν αυτό, αλλά ο χρόνος είναι υπέρ της Δύσης σε κάθε επίπεδο!!!
Π.χ.
κάθε μέρα που περνάει με ζόρι για την ενέργεια, είναι μήνες μπροστά για τις εναλλακτικές μορφές ενέργειας...
κάθε μέρα που περνάει με τη Ρωσία να χάνει συνέχεια πολεμικό υλικό, είναι μήνες με τη Ρωσία στο μέλλον να κάθεται σαν κότα στα αυγά της!!!

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Echelon
Δημοσιεύσεις: 3576
Εγγραφή: 15 Μάιος 2019, 11:42
Phorum.gr user: selinoid

Re: Ουκρανία-Ο χρόνος είναι με το μέρος της Ρωσίας,γι αυτό είναι επιτακτική ανάγκη να τελειώσει γρήγορα ο πόλεμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Echelon » 06 Σεπ 2022, 12:49

Animal έγραψε:
06 Σεπ 2022, 12:29
Να πούμε ότι αυτό που παραδέχεται τώρα η Ουκρανία και οι αξιωματούχοι του ΝΑΤΟ και της ΕΕ έμπειροι αναλυτές το έλεγαν εξαρχής ότι δηλαδή ο χρόνος δεν είναι υπέρ της Δύσεως αλλά υπέρ της Ρωσίας https://infognomonpolitics.gr/2022/09/o ... o-polemos/ .
Το πρόβλημα για την Ε.Ε είναι πως συμμετέχει σε μια σύγκρουση όπου δεν κερδίζει απολύτως τίποτα(εξαίρεση μελλοντικά η Γερμανία αφού θα γεμίσει όλη την Ευρώπη με τα μισού αιώνα σαπάκια της που θα χρειάζονται ανταλλακτικά). Και όσο τραβάει μια σύγκρουση την οποία χρηματοδοτείς χωρίς να κερδίζεις κάτι αργά γρήγορα αυτό θα καταντήσει ασύμφορο. Από την άλλη οι Ρώσοι χάνουν ζωές, χάνουν λεφτά, έχουν χάσει το γόητρο τους αφού αποδείχθηκε ότι οι <<θρυλικές>> ρωσικές ένοπλες δυνάμεις δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο, έχουν <<κερδίσει>> την απομόνωσή τους από την Δύση(αν και αυτό μάλλον το ήξεραν από την στιγμή που αποφάσισαν να εισβάλλουν στην Ουκρανία), αλλά κερδίζουν εδάφη.

Άβαταρ μέλους
Καραμελίτσα
Δημοσιεύσεις: 9047
Εγγραφή: 17 Σεπ 2020, 17:35

Re: Ουκρανία-Ο χρόνος είναι με το μέρος της Ρωσίας,γι αυτό είναι επιτακτική ανάγκη να τελειώσει γρήγορα ο πόλεμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καραμελίτσα » 06 Σεπ 2022, 12:51

Θα είναι ηλίθιοι οι Ρώσοι να θέλουν να τελειώσει νωρίς ο πόλεμος, προτού διαρραγεί η συνοχήτου άλλου στρατοπέδου μετά το φετεινό χειμώνα.
Z

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25542
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Ουκρανία-Ο χρόνος είναι με το μέρος της Ρωσίας,γι αυτό είναι επιτακτική ανάγκη να τελειώσει γρήγορα ο πόλεμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 06 Σεπ 2022, 12:54

Echelon έγραψε:
06 Σεπ 2022, 12:49
Animal έγραψε:
06 Σεπ 2022, 12:29
Να πούμε ότι αυτό που παραδέχεται τώρα η Ουκρανία και οι αξιωματούχοι του ΝΑΤΟ και της ΕΕ έμπειροι αναλυτές το έλεγαν εξαρχής ότι δηλαδή ο χρόνος δεν είναι υπέρ της Δύσεως αλλά υπέρ της Ρωσίας https://infognomonpolitics.gr/2022/09/o ... o-polemos/ .
Το πρόβλημα για την Ε.Ε είναι πως συμμετέχει σε μια σύγκρουση όπου δεν κερδίζει απολύτως τίποτα(εξαίρεση μελλοντικά η Γερμανία αφού θα γεμίσει όλη την Ευρώπη με τα μισού αιώνα σαπάκια της που θα χρειάζονται ανταλλακτικά). Και όσο τραβάει μια σύγκρουση την οποία χρηματοδοτείς χωρίς να κερδίζεις κάτι αργά γρήγορα αυτό θα καταντήσει ασύμφορο. Από την άλλη οι Ρώσοι χάνουν ζωές, χάνουν λεφτά, έχουν χάσει το γόητρο τους αφού αποδείχθηκε ότι οι <<θρυλικές>> ρωσικές ένοπλες δυνάμεις δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο, έχουν <<κερδίσει>> την απομόνωσή τους από την Δύση(αν και αυτό μάλλον το ήξεραν από την στιγμή που αποφάσισαν να εισβάλλουν στην Ουκρανία), αλλά κερδίζουν εδάφη.
Έτσι όπως πάνω τώρα οι Ρώσοι δεν έχουν ιδιαίτερες απώλειες. Συν οτι πλέον σε λίγες περιπτώσεις πολεμούν δυνάμεις της Ρωσικής Ομοσπονδίας (Χαρκόφ και Χερσώνα). Τώρα οι πιο πολλοί είναι εθελοντές, ιδιωτικές εταιρίες (Βάγκνερ), και Ρεπουμπλικανικές δυνάμεις από πρώην ουκρανούς πολίτες του Ντονμπάς.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49001
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Ουκρανία-Ο χρόνος είναι με το μέρος της Ρωσίας,γι αυτό είναι επιτακτική ανάγκη να τελειώσει γρήγορα ο πόλεμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 06 Σεπ 2022, 12:59

OANNHSEA έγραψε:
06 Σεπ 2022, 12:43
Animal έγραψε:
06 Σεπ 2022, 12:29
Να πούμε ότι αυτό που παραδέχεται τώρα η Ουκρανία και οι αξιωματούχοι του ΝΑΤΟ και της ΕΕ έμπειροι αναλυτές το έλεγαν εξαρχής ότι δηλαδή ο χρόνος δεν είναι υπέρ της Δύσεως αλλά υπέρ της Ρωσίας https://infognomonpolitics.gr/2022/09/o ... o-polemos/ .
Δεν ξέρω ποιοί ψυχοπαθείς το λένε ή το γράφουν αυτό, αλλά ο χρόνος είναι υπέρ της Δύσης σε κάθε επίπεδο!!!
Π.χ.
κάθε μέρα που περνάει με ζόρι για την ενέργεια, είναι μήνες μπροστά για τις εναλλακτικές μορφές ενέργειας...
κάθε μέρα που περνάει με τη Ρωσία να χάνει συνέχεια πολεμικό υλικό, είναι μήνες με τη Ρωσία στο μέλλον να κάθεται σαν κότα στα αυγά της!!!

.
Να δείς κάθε μέρα που περνάει με τους κακομαθημένους δυτικούς να δαγκώνουν το καβλί τους και να μην έχουν να φάνε λόγω έλλειψης λιπασμάτων πώς είναι.
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23741
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Ουκρανία-Ο χρόνος είναι με το μέρος της Ρωσίας,γι αυτό είναι επιτακτική ανάγκη να τελειώσει γρήγορα ο πόλεμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 06 Σεπ 2022, 13:02

Ουτε οικονομία με την αυστηρή εννοια ουτε τίποτα, 2-3 μηνάκια λοκντάουν, σε εμάς το έχουν λύσει το θέμα. Εκεί απο Γεναρη μέχρι Μαρτη, εκει που ο χειμωνας ειναι στα φόρτε του σε εμας.
Αλλά σας κακοπάει.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21551
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Ουκρανία-Ο χρόνος είναι με το μέρος της Ρωσίας,γι αυτό είναι επιτακτική ανάγκη να τελειώσει γρήγορα ο πόλεμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 06 Σεπ 2022, 13:11

vantono έγραψε:
06 Σεπ 2022, 13:02
Ουτε οικονομία με την αυστηρή εννοια ουτε τίποτα, 2-3 μηνάκια λοκντάουν, σε εμάς το έχουν λύσει το θέμα. Εκεί απο Γεναρη μέχρι Μαρτη, εκει που ο χειμωνας ειναι στα φόρτε του σε εμας.
Αλλά σας κακοπάει.
και ποιος θα πληρώσει τις επιχειρήσεις που θα κλείσουν και τους εργαζομένους που δεν θα δουλεύουν, αν επιτρέπεται;
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Ουκρανία-Ο χρόνος είναι με το μέρος της Ρωσίας,γι αυτό είναι επιτακτική ανάγκη να τελειώσει γρήγορα ο πόλεμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 06 Σεπ 2022, 13:12

Lugozzi έγραψε:
06 Σεπ 2022, 12:31
εγώ έχω μία απορία
γιατί όλοι μιλάνε για εκβιασμό της ρωσίας με το φυσικό αέριο?

αφού έχουν προηγηθεί κυρώσεις εναντίον της.
Περιμένεις ενδελεχή εξέταση; Σε προκαλώ, σε προσβάλω, σε βρίζω, μου λες ότι μου γαμάς το σπιτάκι και γυρνάνε μετά πολλοί και λένε ο Lugozzi που βρίζει.
Εδώ ένας βλάκας έλεγε ότι καλά έκαναν οι Αμερικάνοι, για ότι έκαναν σε όλες τις χώρες που ξέρουμε και τα είδαμε γιατί τα προλάβαμε, ενώ οι Ρώσοι έκαναν εισβολή σε ξένη χώρα και μπλα μπλα. και πράγματι δεν έχω έναν να λέει ότι και οι δυο είναι μουνόπανα και σκοτώνουν κοσμάκη για γαμοσυμφέροντα βαρόνων και κέντρων εξουσίας.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25434
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Ουκρανία-Ο χρόνος είναι με το μέρος της Ρωσίας,γι αυτό είναι επιτακτική ανάγκη να τελειώσει γρήγορα ο πόλεμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 06 Σεπ 2022, 13:13

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
06 Σεπ 2022, 13:11
vantono έγραψε:
06 Σεπ 2022, 13:02
Ουτε οικονομία με την αυστηρή εννοια ουτε τίποτα, 2-3 μηνάκια λοκντάουν, σε εμάς το έχουν λύσει το θέμα. Εκεί απο Γεναρη μέχρι Μαρτη, εκει που ο χειμωνας ειναι στα φόρτε του σε εμας.
Αλλά σας κακοπάει.
και ποιος θα πληρώσει τις επιχειρήσεις που θα κλείσουν και τους εργαζομένους που δεν θα δουλεύουν, αν επιτρέπεται;
οι πολεμικες αποζημιωσεις του πουτιν.
ολοι διαδηλωση εξω απο τη ρωσικη πρεσβεια

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών