Click Away

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24720
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Click Away

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 13 Δεκ 2020, 00:08

hellegennes έγραψε:
12 Δεκ 2020, 22:45
foscilis έγραψε:
11 Δεκ 2020, 20:39
Τα ρούχα αν δε ράβεσαι στην Κριθαριώτη βγαίνουν σε εντελώς στάνταρ νούμερα. Σιγά που δεν ξέρεις ότι φοράς από H&M το L και από Ζάρα το XXL ή ότι το νούμερο παπουτσιών σου είναι 38. Γι' αυτό οι περισσότερες γυναίκες στο δυτικό κόσμο αγοράζουν online.
Δεν υπάρχουν στάνταρ νούμερα. Δεν είναι όλα τα πατρόν Medium το ίδιο πράγμα. Σε κάποια ρούχα, ακόμη και της ίδιας εταιρείας, μπορεί να χρειάζεσαι large, γιατί είναι διαφορετική η κοψιά. Μα, τι τιτανοτεράστιες πίπες γράφεις; Έχεις ψωνίσει ποτέ ρούχα μόνος σου ή φοράς ό,τι βρεις μπροστά σου;
Πάρα πολλές ερωτήσεις, να κάνω κι εγώ μία: είσαι λιγάκι αδερφή ε; Σε λίγο θα μας πεις και ότι η φανέλα του Ολυμπιακού δεν είναι κόκκινη αλλά ηλιοβασιλεματί.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41085
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Click Away

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 13 Δεκ 2020, 00:10

Όχι, είμαι φυσιολογικός άνθρωπος που δεν ψωνίζει τα ρούχα του η μαμά του η ή γυναίκα του, αλλά σε ευχαριστούμε γι' αυτήν την παλιάκη αναπαραγωγή ηλίθιων στερεοτύπων για τους γκέι και μάλιστα με χρήση του όρου «αδερφή».

Επιπροσθέτως, δεν είναι πάρα πολλές ερωτήσεις, είναι μόνο δύο τα ερωτηματικά.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Papa John
Δημοσιεύσεις: 7868
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08

Re: Click Away

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Papa John » 13 Δεκ 2020, 00:36

EKPLIKTIKOS έγραψε:
12 Δεκ 2020, 22:51

Να μη σας πω με τον μικρό τι τραβάμε που πρέπει να δοκιμάσει φουλ γιατί σε 2 μηνες δεν έχεις ιδέα τι μπορεί να του κάνει.
Αν είναι πολύ μικρούλης,έχεις δρόμο και έξοδα μπροστά :)

Άβαταρ μέλους
Papa John
Δημοσιεύσεις: 7868
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08

Re: Click Away

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Papa John » 13 Δεκ 2020, 00:41

hellegennes έγραψε:
12 Δεκ 2020, 22:52
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
12 Δεκ 2020, 22:36
Δεν ισχύει, ιδιοφυΐα, για τα καταστήματα τροφίμων. Εμείς είμαστε ανοιχτά κανονικά.

Επίσης να ξέρεις ότι αντί να πατήσω το κουμπί της αναφοράς, την επόμενη φορά που έστω υπονοήσεις ότι πουλάω χαλασμένα τρόφιμα, θα ζητήσω την συνδρομή του phorum για να υποβάλλω αγωγή εναντίον σου, γιατί μπορείς να είσαι όσο κακεντρεχής θέλεις, δεν επιτρέπω όμως υπόνοιες παρανομίας και μη τήρησης κανόνων ασφαλείας όσον αφορά την επαγγελματική μου δραστηριότητα.
Την ανάρτησή του την είδα και σκέφτηκα να βάλω το εμότικον με τα ποπ-κορν.Ακόμη μία μάχη Χελ με ΣΕ ή Φος.

Μετά σκέφτηκα όμως ότι όντως πέταξε τεράστια μαλακία ο τύπος.

Αυτή τη φορά ελπίζω να κάνει κάτι ο συντονισμός.Αν μου έλεγε ο ΣΕ κάτι ανάλογο,θα ασχολιόμουν με την ανατομία στενού συγγενή του και θα έτρωγα μπαν.Συγχαρητήρια που απάντησες έτσι όμορφα.

Και,συντονιστές,ποιος δίνει το δικαίωμα στον τυπάκο να διαδίδει ότι ο Χελ πουλάει χαλασμένα προιόντα ; Τι μαλακίες είναι αυτές ;

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20516
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Click Away

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 13 Δεκ 2020, 08:37

hellegennes έγραψε:
12 Δεκ 2020, 22:30
Ερμής έγραψε:
11 Δεκ 2020, 17:03
Θες click αγουέη; Αφου έτσι και αλλιώς το έχεις αποφασίσει. Πες το μια δυο εβδομάδες πριν να μπορέσει το κατάστημα να τα βάλει σε μια σειρά, τι το λες ένα σκ πριν;
Επίσης αυτο με τον εξωτερικό χώρο κρύβει μεγάλη παπάτζα, δλδ τι θα πει ειδικά διαμορφωμένος χώρος; Υπάρχει κάποιο πλαίσιο ή ο καθένας οτι το καυλώσει; δλδ με ένα σπρέυ στο πεζοδρόμιο μπορώ να κάνω το διαχωρισμό και όλα καλά;
Κυβέρνηση για τα πανηγύρια. Όλες τις αλλαγές σε μια μέρα τις έκαναν.

Απαγόρευση μετακινήσεων; Βγάλε σε μερικές ώρες από την Εργάνη βεβαιώσεις, ενώ το σύστημα κρασάρει 9/10 φορές. Εννοείται μόνο για μερικές μέρες, για να μην έχεις μόνο μια φορά την ευχαρίστηση να περιμένεις να φορτώσει με τις ώρες.

Απαγόρευση πώλησης διαρκών αγαθών; Βρείτε λύση για τα εμπορεύματά σας σε μερικές ώρες.

Click skatay; Φτιάξτε παραβάν σε δυο μέρες. Στο πεζοδρόμιο. Που δεν σας ανήκει. Χωρίς προδιαγραφές. Χωρίς λόγο ύπαρξης.
Μπορείς να μου εξηγήσεις για ποιόν λόγο αυτές οι βεβαιώσεις έχουν κλειστή ημερομηνία; Γιατί δηλαδή πρέπει κάθε εβδομάδα να τυπώνω καινούργιες; Και γιατί, αφού μπορώ να βγάλω περισσότερες από μία,πρέπει να έχουν χωριστά τις περιφερειακές ενότητες ανά δύο; Να μην αναφέρω για το ότι δεν μπορούν να δουλέψουν κάποιοι part time υπάλληλοι επειδή δουλεύουν και αλλού και τους έχουν βγάλει χαρτί με ωράριο 6:00 π.μ.- 10:00 μ.μ. για να μην τους το αλλάζουν συνέχεια λόγω κυλιόμενου ωραρίου;

Κοίταξαν τι λειτούργησε καλά την πρώτη φορά και έκατσαν να βρουν τρόπους να το χαλάσουν.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20516
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Click Away

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 13 Δεκ 2020, 08:40

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
12 Δεκ 2020, 22:32
ΜπλεΜπουμπυς έγραψε:
12 Δεκ 2020, 08:45
Δε βαρεθήκατε ρε μλκς να έχετε άποψη για τα πάντα; Βγάλτε το σκασμό και στηρίξτε την κυβέρνηση
Πόντιξ, η κυβέρνηση κάνει την κλασική ελληνική μαλακία να εισάγει τσάμπα πολυπλοκότητα, κάτι που δεν είχε γίνει την πρώτη φορά. Απόλυτα δικαιολογημένη η γκρίνια.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27274
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Click Away

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 13 Δεκ 2020, 09:28

Papa John έγραψε:
13 Δεκ 2020, 00:41
hellegennes έγραψε:
12 Δεκ 2020, 22:52
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
12 Δεκ 2020, 22:36
Δεν ισχύει, ιδιοφυΐα, για τα καταστήματα τροφίμων. Εμείς είμαστε ανοιχτά κανονικά.

Επίσης να ξέρεις ότι αντί να πατήσω το κουμπί της αναφοράς, την επόμενη φορά που έστω υπονοήσεις ότι πουλάω χαλασμένα τρόφιμα, θα ζητήσω την συνδρομή του phorum για να υποβάλλω αγωγή εναντίον σου, γιατί μπορείς να είσαι όσο κακεντρεχής θέλεις, δεν επιτρέπω όμως υπόνοιες παρανομίας και μη τήρησης κανόνων ασφαλείας όσον αφορά την επαγγελματική μου δραστηριότητα.
Την ανάρτησή του την είδα και σκέφτηκα να βάλω το εμότικον με τα ποπ-κορν.Ακόμη μία μάχη Χελ με ΣΕ ή Φος.

Μετά σκέφτηκα όμως ότι όντως πέταξε τεράστια μαλακία ο τύπος.

Αυτή τη φορά ελπίζω να κάνει κάτι ο συντονισμός.Αν μου έλεγε ο ΣΕ κάτι ανάλογο,θα ασχολιόμουν με την ανατομία στενού συγγενή του και θα έτρωγα μπαν.Συγχαρητήρια που απάντησες έτσι όμορφα.

Και,συντονιστές,ποιος δίνει το δικαίωμα στον τυπάκο να διαδίδει ότι ο Χελ πουλάει χαλασμένα προιόντα ; Τι μαλακίες είναι αυτές ;
Να και ο προμηθευτής
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11644
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Click Away

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 13 Δεκ 2020, 09:42

Απόπειρα σπίλωσης των τίμιων Χελλης Μαρκετ απο καθιζηματα.
Η λάσπη στον ανεμιστηρα.
Τον πασοκο κι αν τον πλένεις στους 90 βαθμους, το σαπουνι σου χαλας (το παπουτσανης που εχει ο χελης στο μαγαζι).
Την Αυριανή δεν τη βγανεις απο μέσα του κύριοι.
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
phorumitis
Δημοσιεύσεις: 1222
Εγγραφή: 01 Ιουν 2019, 15:19

Re: Click Away

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από phorumitis » 13 Δεκ 2020, 09:47

foscilis έγραψε:
11 Δεκ 2020, 20:39
Juno έγραψε:
11 Δεκ 2020, 18:57
Ερμής έγραψε:
11 Δεκ 2020, 11:51
Για πείτε απόψεις για τον νέο αυτό τρόπο αγοράς που μας ανακοινώθηκε σήμερα.
Σήμερα έμαθα πως μπορώ να αγοράσω ρούχα και παπούτσια από φωτογραφία, αλλά το βιβλίο πρέπει να το δω από κοντά, μήπως μου πέφτει κοντό, ξέρω 'γω ή στενό. Μην τρέχω μετά για επιδιόρθωση.
Τα ρούχα αν δε ράβεσαι στην Κριθαριώτη βγαίνουν σε εντελώς στάνταρ νούμερα. Σιγά που δεν ξέρεις ότι φοράς από H&M το L και από Ζάρα το XXL ή ότι το νούμερο παπουτσιών σου είναι 38. Γι' αυτό οι περισσότερες γυναίκες στο δυτικό κόσμο αγοράζουν online.

Όλοι ξέρουμε ότι η δοκιμή είναι μέρος της τελετουργίας του shopping για να δεις απλά και μόνο πώς μοιάζει πάνω σου.

Όλοι ξέρουμε ότι το κοινό που πάει στο κατάστημα για αυτήν την τελετουργία ούτε πέντε λεπτά θα κάτσει ούτε θα ακουμπήσει λιγότερα από 20 ρούχα ούτε θα τηρήσει τον παραμικρό κανόνα. Αντιθέτως θα κάνει σα λυσσασμένα μινκ που λέει και ο Κόνκι.

Ε δε μας παίρνει.
Παπαριες γράφεις. Ειδικά παντελόνι αν δεν το δοκιμάσεις δεν μπορείς να είσαι σίγουρος αν σου κάνει

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14742
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Click Away

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 13 Δεκ 2020, 10:19

Ειδικά στα παπούτσια υπάρχει μεγάλη διαφορά από εταιρεία σε εταιρεία και από μοντέλο σε μοντέλο, για το ίδιο νούμερο.
Στα ρούχα επίσης παίζουν ρόλο οι πλάτες, το μέγεθος,, το πάχος και η καμπύλη του πουλιού.

Όσο για τον χελη και μεταλλαγμένα να μας ταιζει θα τα τρώμε.
Είναι η ντοπα μας.
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41085
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Click Away

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 13 Δεκ 2020, 10:45

Green Dragon έγραψε:
13 Δεκ 2020, 08:37
Μπορείς να μου εξηγήσεις για ποιόν λόγο αυτές οι βεβαιώσεις έχουν κλειστή ημερομηνία; Γιατί δηλαδή πρέπει κάθε εβδομάδα να τυπώνω καινούργιες; Και γιατί, αφού μπορώ να βγάλω περισσότερες από μία,πρέπει να έχουν χωριστά τις περιφερειακές ενότητες ανά δύο; Να μην αναφέρω για το ότι δεν μπορούν να δουλέψουν κάποιοι part time υπάλληλοι επειδή δουλεύουν και αλλού και τους έχουν βγάλει χαρτί με ωράριο 6:00 π.μ.- 10:00 μ.μ. για να μην τους το αλλάζουν συνέχεια λόγω κυλιόμενου ωραρίου;

Κοίταξαν τι λειτούργησε καλά την πρώτη φορά και έκατσαν να βρουν τρόπους να το χαλάσουν.
Επισήμως η δικαιολογία είναι ότι με την χειρόγραφη δήλωση της Άνοιξης κυκλοφορούσαν άτομα που ήταν σε αναστολή ή δούλευαν παρανόμως άτομα σε αναστολή.

Κλειστή ημερομηνία έχουν γιατί και καλά μπορεί να βγεις σε αναστολή ανά πάσα στιγμή, οπότε περισσότερος έλεγχος κι έτσι.

Είναι τόσο μαλακισμένο το σύστημα, που δεν μπορώ να βγάλω ηλεκτρονική βεβαίωση και για τις δυο μου εταιρείες, γιατί στην μία, αν και ΟΕ, δεν έχω οριστεί ως διαχειριστής και ο διαχειριστής δεν μπορεί να βγάλει δήλωση για άλλο μέλος της ΟΕ. Τριμπούρδελο ηλεκτρονικό σύστημα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14742
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Click Away

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 13 Δεκ 2020, 10:53

Με χειρογραφες βεβαιωσεις, οπως γινεται με τους ελευθερους επαγγελματιες, δεν γινεται δουλεια?
Ειναι υποχρεωτικη η εκδοση βεβαιωσης απο ΕΡΓΑΝΗ?
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20516
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Click Away

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 13 Δεκ 2020, 15:49

hellegennes έγραψε:
13 Δεκ 2020, 10:45
Green Dragon έγραψε:
13 Δεκ 2020, 08:37
Μπορείς να μου εξηγήσεις για ποιόν λόγο αυτές οι βεβαιώσεις έχουν κλειστή ημερομηνία; Γιατί δηλαδή πρέπει κάθε εβδομάδα να τυπώνω καινούργιες; Και γιατί, αφού μπορώ να βγάλω περισσότερες από μία,πρέπει να έχουν χωριστά τις περιφερειακές ενότητες ανά δύο; Να μην αναφέρω για το ότι δεν μπορούν να δουλέψουν κάποιοι part time υπάλληλοι επειδή δουλεύουν και αλλού και τους έχουν βγάλει χαρτί με ωράριο 6:00 π.μ.- 10:00 μ.μ. για να μην τους το αλλάζουν συνέχεια λόγω κυλιόμενου ωραρίου;

Κοίταξαν τι λειτούργησε καλά την πρώτη φορά και έκατσαν να βρουν τρόπους να το χαλάσουν.
Επισήμως η δικαιολογία είναι ότι με την χειρόγραφη δήλωση της Άνοιξης κυκλοφορούσαν άτομα που ήταν σε αναστολή ή δούλευαν παρανόμως άτομα σε αναστολή.

Κλειστή ημερομηνία έχουν γιατί και καλά μπορεί να βγεις σε αναστολή ανά πάσα στιγμή, οπότε περισσότερος έλεγχος κι έτσι.

Είναι τόσο μαλακισμένο το σύστημα, που δεν μπορώ να βγάλω ηλεκτρονική βεβαίωση και για τις δυο μου εταιρείες, γιατί στην μία, αν και ΟΕ, δεν έχω οριστεί ως διαχειριστής και ο διαχειριστής δεν μπορεί να βγάλει δήλωση για άλλο μέλος της ΟΕ. Τριμπούρδελο ηλεκτρονικό σύστημα.
Μα οι χειρόγραφες εξακολουθούν να ισχύουν αφενός, έλεγχος μπορεί να γίνει μέσω ΑΜΚΑ αφ' ετέρου.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20516
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Click Away

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 13 Δεκ 2020, 15:50

Daje έγραψε:
13 Δεκ 2020, 10:53
Με χειρογραφες βεβαιωσεις, οπως γινεται με τους ελευθερους επαγγελματιες, δεν γινεται δουλεια?
Ειναι υποχρεωτικη η εκδοση βεβαιωσης απο ΕΡΓΑΝΗ?
Οι ελεύθεροι επαγγελματίες πρέπει να βγάλουν υποχρεωτικά από ΕΡΓΑΝΗ. Μόνο για εργαζόμενους υπάρχει δυνατότητα και χειρόγραφης.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3338
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Click Away

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 13 Δεκ 2020, 16:03

foscilis έγραψε:
13 Δεκ 2020, 00:08
hellegennes έγραψε:
12 Δεκ 2020, 22:45
foscilis έγραψε:
11 Δεκ 2020, 20:39
Τα ρούχα αν δε ράβεσαι στην Κριθαριώτη βγαίνουν σε εντελώς στάνταρ νούμερα. Σιγά που δεν ξέρεις ότι φοράς από H&M το L και από Ζάρα το XXL ή ότι το νούμερο παπουτσιών σου είναι 38. Γι' αυτό οι περισσότερες γυναίκες στο δυτικό κόσμο αγοράζουν online.
Δεν υπάρχουν στάνταρ νούμερα. Δεν είναι όλα τα πατρόν Medium το ίδιο πράγμα. Σε κάποια ρούχα, ακόμη και της ίδιας εταιρείας, μπορεί να χρειάζεσαι large, γιατί είναι διαφορετική η κοψιά. Μα, τι τιτανοτεράστιες πίπες γράφεις; Έχεις ψωνίσει ποτέ ρούχα μόνος σου ή φοράς ό,τι βρεις μπροστά σου;
Πάρα πολλές ερωτήσεις, να κάνω κι εγώ μία: είσαι λιγάκι αδερφή ε; Σε λίγο θα μας πεις και ότι η φανέλα του Ολυμπιακού δεν είναι κόκκινη αλλά ηλιοβασιλεματί.
Δεν νομίζω το να μην θες να σκάσεις σοβαρά λεφτά για ρούχα (όπου προφανώς δεν χρειάζεται ένα πουκάμισο να είναι ραμμένο για να μην κάνει 10 ευρώ) χωρίς να το δοκιμάσεις πρώτα, ότι σε κάνει αυτόμάτως αδερφή. Δεν ψωνίζουν όλοι από τα Zara.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών