Στη δουλειά. Πώς να τους αντιμετωπισω;

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Kappa
Δημοσιεύσεις: 1397
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2020, 21:20

Στη δουλειά. Πώς να τους αντιμετωπισω;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kappa » 11 Μάιος 2024, 17:38

Λοιπόν, προς το παρον παρέμεινα στη δουλειά που σας είχα πει. Απλώς δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλή επιλογή.

Ο ιδιοκτητης με κοιτάζει περίεργα. Επειδή δεν ακούω καλά δεν με συμπαθεί. Σήμερα μού έκανε παρατήρηση λέγοντας "τον πελάτη δεν τον βλεπεις;" ενώ φυσικά και έβλεπα τον πελάτη ο οποίος απλώς έβλεπε το πρόγραμμα του φαγητού και δεν χρειαζόταν κάτι από τη ρεσεψιόν. Και όταν εφευγα, χαιρέτησα και αυτός δεν μού απάντησε καν και το μάτι του πήγε σε μια πλαστική τσάντα στην οποία είχα μέσα κάτι κονσέρβες καθως μετά τη δουλειά ταΐζω κάτι αδέσποτα. Κοίταξε καχυποπτα τη τσάντα μπας και κλέβω από το mini Market τους. Να σημειωθεί ότι η περιουσία της οικογένειάς μου είναι πολύ μεγαλύτερη από τη δική τους, το ξενοδοχείο τους ειναι νοικιασμένο σε πρακτορείο, εμείς έχουμε τρία καταλύματα και ο λόγος που μένουν κλειστά φέτος είναι διαφωνίες στο διαμοιρασμό τους μεταξύ του πατέρα μου και της θείας μου. Αν καταλήξουν να πουληθούν, το μερίδιο από το ποσοστό μου, χωρια αυτό της μητέρας μου που θα το μοιραστώ με τις αδερφές μου, ειναι κοντά στο 1.5 εκατομμύριο.
Συνεπώς όχι, δεν εχω ανάγκη να κλέβω το mini market τους και το ξέρουν καλά. Βγάζουν όμως ένα κόμπλεξ ακριβώς λόγω της οικογένειάς μου. Και ειναι μονο η αρχή. Δεν ξερω πώς θα βγαλω τη σεζόν.
Σκέφτομαι να πάω στην άλλη δουλεια, απλώς εκεί το ωράριο είναι μόνο πρωινό ενώ αυτό μια βδομάδα πρωινό μια απογευματινό, κάτι που με βολεύει, εκτός από τη διαφορά στα λεφτά.

Επίσης μου είπε η κόρη του ιδιοκτήτη ότι ο βραδυνος ρεσεψιονιστ βάζει λόγια για μένα και προσπαθεί επίτηδες να με μπερδέψει με κάποια πράγματα στο σύστημα τιμολόγησης. Αυτός είχε δουλέψει και πέρυσι δύο μήνες και συμπεριφερεται λες και το μέρος είναι δικό του. Τέλος πάντων, η κοπέλα με ξέρει από το σχολείο και με υποστηρίζει και μου είπε να μην δίνω σημασία.
Ωστόσο, έκανα ένα λάθος σε ένα δωμάτιο σήμερα, δηλαδή ενώ μου είχαν πει, όπως υποστηρίζει η μάνα της, πως το τάδε δωμάτιο πρέπει να κανει αλλαγή σε ένα άλλο, εγώ το έβαλα αλλού. Η αλήθεια είναι πως δεν ήταν καθόλου ξεκάθαρη στις οδηγίες της με αποτέλεσμα να έρθει η άφιξη και να μην ξέρω πού πάει τελικά. Σε κάθε περίπτωση, ρώτησα την κόρη της και μου είπε οκει για την αλλαγή.

Aitwlos
Δημοσιεύσεις: 3079
Εγγραφή: 13 Ιαν 2024, 12:01

Re: Στη δουλειά. Πώς να τους αντιμετωπισω;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aitwlos » 11 Μάιος 2024, 17:55

Kappa έγραψε:
11 Μάιος 2024, 17:38

Σκέφτομαι να πάω στην άλλη δουλεια, απλώς εκεί το ωράριο είναι μόνο πρωινό ενώ αυτό μια βδομάδα πρωινό μια απογευματινό, κάτι που με βολεύει, εκτός από τη διαφορά στα λεφτά.
Περιμένεις να κληρονομήσεις 1,5 μυριο και όχι μόνο δουλεύεις ακόμα, αλλά κοιτάς και την διαφορά στα λεφτά;
Juno έγραψε:
15 Μάιος 2024, 23:50
Τελικά όλο δεξιούς πολιτικούς δολοφονούν παγκοσμίως. Έχουν δολοφονήσει κανέναν αριστερό;

Kappa
Δημοσιεύσεις: 1397
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2020, 21:20

Re: Στη δουλειά. Πώς να τους αντιμετωπισω;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kappa » 11 Μάιος 2024, 17:59

Aitwlos έγραψε:
11 Μάιος 2024, 17:55
Kappa έγραψε:
11 Μάιος 2024, 17:38

Σκέφτομαι να πάω στην άλλη δουλεια, απλώς εκεί το ωράριο είναι μόνο πρωινό ενώ αυτό μια βδομάδα πρωινό μια απογευματινό, κάτι που με βολεύει, εκτός από τη διαφορά στα λεφτά.
Περιμένεις να κληρονομήσεις 1,5 μυριο και όχι μόνο δουλεύεις ακόμα, αλλά κοιτάς και την διαφορά στα λεφτά;
Προφανώς, καθώς ζω από τα λεφτά που βγάζω από τη δουλειά. Δεν θα περιμένω να ζήσω από όσα μου δώσει ο πατέρας μου όταν πουληθούν οι επιχειρήσεις. Προσωπικά ελπίζω να μην πουληθούν καν και απλώς να βρουν μια λύση χωρισμού ώστε να ανοίξει το ξενοδοχείο στο οποίο δούλευα από μικρός και είμαι δεμένος συναισθηματικά. Όσα λεφτά πάρω από τον πατέρα μου σκοπεύω να τα επενδύσω για να έχω μια επιχείρηση ο ίδιος, όχι να τα φάω. Υπάρχει και ένα μικρό ξενοδοχείο της μαμάς μου, επίσης κλειστό, το οποίο θα το κληρονομησω με τις αδερφές μου αλλά θέλει ανακαίνιση, είτε με μίσθωση σε άλλον είτε να βάλουμε εμείς τα λεφτά.

Kappa
Δημοσιεύσεις: 1397
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2020, 21:20

Re: Στη δουλειά. Πώς να τους αντιμετωπισω;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kappa » 11 Μάιος 2024, 18:01

Θεωρείτε πως η συμπεριφορά τους ειναι αγενης; Να φυγω; Δεν μου λένε ποτέ κάτι ευθέως αλλά ξερω πώς με σχολιάζουν.

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28546
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Στη δουλειά. Πώς να τους αντιμετωπισω;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 11 Μάιος 2024, 18:07

Kappa έγραψε:
11 Μάιος 2024, 17:59
Aitwlos έγραψε:
11 Μάιος 2024, 17:55
Kappa έγραψε:
11 Μάιος 2024, 17:38

Σκέφτομαι να πάω στην άλλη δουλεια, απλώς εκεί το ωράριο είναι μόνο πρωινό ενώ αυτό μια βδομάδα πρωινό μια απογευματινό, κάτι που με βολεύει, εκτός από τη διαφορά στα λεφτά.
Περιμένεις να κληρονομήσεις 1,5 μυριο και όχι μόνο δουλεύεις ακόμα, αλλά κοιτάς και την διαφορά στα λεφτά;
Προφανώς, καθώς ζω από τα λεφτά που βγάζω από τη δουλειά. Δεν θα περιμένω να ζήσω από όσα μου δώσει ο πατέρας μου όταν πουληθούν οι επιχειρήσεις. Προσωπικά ελπίζω να μην πουληθούν καν και απλώς να βρουν μια λύση χωρισμού ώστε να ανοίξει το ξενοδοχείο στο οποίο δούλευα από μικρός και είμαι δεμένος συναισθηματικά. Όσα λεφτά πάρω από τον πατέρα μου σκοπεύω να τα επενδύσω για να έχω μια επιχείρηση ο ίδιος, όχι να τα φάω. Υπάρχει και ένα μικρό ξενοδοχείο της μαμάς μου, επίσης κλειστό, το οποίο θα το κληρονομησω με τις αδερφές μου αλλά θέλει ανακαίνιση, είτε με μίσθωση σε άλλον είτε να βάλουμε εμείς τα λεφτά.
Πηγαινε στην κοντινοτερη τραπεζα και βγαλε ενα 300αρι δανειο,τι να τα κανεις τα λεφτα στα 50-60;Ασε που μπορει και να σε θαψουν οι γονεις σου και να καταριεσαι τον εαυτο σου μετα στα καζανια της κολασεως που περασες τη ζωη σου μυριζοντας βρακια :102:
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Kappa
Δημοσιεύσεις: 1397
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2020, 21:20

Re: Στη δουλειά. Πώς να τους αντιμετωπισω;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kappa » 11 Μάιος 2024, 18:15

Γιατί να πάρω δανειο; Προς το παρον άλλωστε δεν έχει πουληθεί τίποτα και όσα κλειστά λεφτά έχω, δεν με αφήνει ο πατέρας μου να τα σπάσω γιατι λέει ότι είμαι σπαταλος. Ειχα παει στην τραπεζα και δεν με εχει καν συνδικαιουχο πλεον και ειπε πως αν θελω να τα παρω πρεπει να του υπογραψω οτι τα πηρα (ενω ηταν εξαρχης δικα μου) Ο πατέρας μου έχει παντρευτεί δεύτερη φορά. Η γυναίκα του τού τα τρώει χοντρά και πολύ φοβάμαι πως και το μερίδιο μου δύσκολα θα το πάρω ατόφιο.
Αρα καπως πρεπει να ζησω. Τόσα χρόνια με τον μισθό που μου έδινε ζούσα, αλλα φετος το ξενοδοχειο δεν θα ανοιξει. Οκ, μου έφτιαξε το σπίτι που μενω, αλλά μου επιπλωσε μόνο τον κάτω όροφο. Ηλπιζα πως τους δύο ορόφους πάνω θα τους επιπλωνα με τη γυναίκα μου, αλλά δυστυχώς δεν φαίνεται να αποκτώ, άρα δεν πρόκειται να ασχοληθώ καν με αυτο το κομμάτι, ζω στο κάτω μέρος, σαν διαμέρισμα. Μου ανακαίνισε και ενα διαμερισμα το οποίο ξεκίνησα να νοικιάζω. Αλλά όλα αυτά είναι ψίχουλα. Η περιουσία της οικογένειάς μου είναι κοντά στα 7 εκατομμύρια. Από όλα αυτά εγώ μέχρι τώρα δεν έχω πάρει σχεδόν τίποτα.

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9575
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Στη δουλειά. Πώς να τους αντιμετωπισω;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 11 Μάιος 2024, 18:16

Σε παντρευομαι εγω φιλε.
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28546
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Στη δουλειά. Πώς να τους αντιμετωπισω;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 11 Μάιος 2024, 18:19

Kappa έγραψε:
11 Μάιος 2024, 18:15
Γιατί να πάρω δανειο; Προς το παρον άλλωστε δεν έχει πουληθεί τίποτα και όσα κλειστά λεφτά έχω, δεν με αφήνει ο πατέρας μου να τα σπάσω γιατι λέει ότι είμαι σπαταλος. Ειχα παει στην τραπεζα και δεν με εχει καν συνδικαιουχο πλεον και ειπε πως αν θελω να τα παρω πρεπει να του υπογραψω οτι τα πηρα (ενω ηταν εξαρχης δικα μου) Ο πατέρας μου έχει παντρευτεί δεύτερη φορά. Η γυναίκα του τού τα τρώει χοντρά και πολύ φοβάμαι πως και το μερίδιο μου δύσκολα θα το πάρω ατόφιο.
Αρα καπως πρεπει να ζησω. Τόσα χρόνια με τον μισθό που μου έδινε ζούσα, αλλα φετος το ξενοδοχειο δεν θα ανοιξει. Οκ, μου έφτιαξε το σπίτι που μενω, αλλά μου επιπλωσε μόνο τον κάτω όροφο. Ηλπιζα πως τους δύο ορόφους πάνω θα τους επιπλωνα με τη γυναίκα μου, αλλά δυστυχώς δεν φαίνεται να αποκτώ, άρα δεν πρόκειται να ασχοληθώ καν με αυτο το κομμάτι, ζω στο κάτω μέρος, σαν διαμέρισμα. Μου ανακαίνισε και ενα διαμερισμα το οποίο ξεκίνησα να νοικιάζω. Αλλά όλα αυτά είναι ψίχουλα. Η περιουσία της οικογένειάς μου είναι κοντά στα 7 εκατομμύρια. Από όλα αυτά εγώ μέχρι τώρα δεν έχω πάρει σχεδόν τίποτα.
Θα παρεις δανειο για να μη δουλευεις στους προβληματικους και να αφοσιωθεις στη συγγραφη.Επισης το ειχες πει στην ετσι με το βρακι αυτο με τα 7εκ περιουσια;
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
νύχτα
Δημοσιεύσεις: 8790
Εγγραφή: 03 Μαρ 2019, 12:18

Re: Στη δουλειά. Πώς να τους αντιμετωπισω;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 11 Μάιος 2024, 18:21

καλέ αυτός είναι δυνατό τρολ :blm:
nothing but heart

Kappa
Δημοσιεύσεις: 1397
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2020, 21:20

Re: Στη δουλειά. Πώς να τους αντιμετωπισω;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kappa » 11 Μάιος 2024, 18:24

GoBack έγραψε:
11 Μάιος 2024, 18:19
Kappa έγραψε:
11 Μάιος 2024, 18:15
Γιατί να πάρω δανειο; Προς το παρον άλλωστε δεν έχει πουληθεί τίποτα και όσα κλειστά λεφτά έχω, δεν με αφήνει ο πατέρας μου να τα σπάσω γιατι λέει ότι είμαι σπαταλος. Ειχα παει στην τραπεζα και δεν με εχει καν συνδικαιουχο πλεον και ειπε πως αν θελω να τα παρω πρεπει να του υπογραψω οτι τα πηρα (ενω ηταν εξαρχης δικα μου) Ο πατέρας μου έχει παντρευτεί δεύτερη φορά. Η γυναίκα του τού τα τρώει χοντρά και πολύ φοβάμαι πως και το μερίδιο μου δύσκολα θα το πάρω ατόφιο.
Αρα καπως πρεπει να ζησω. Τόσα χρόνια με τον μισθό που μου έδινε ζούσα, αλλα φετος το ξενοδοχειο δεν θα ανοιξει. Οκ, μου έφτιαξε το σπίτι που μενω, αλλά μου επιπλωσε μόνο τον κάτω όροφο. Ηλπιζα πως τους δύο ορόφους πάνω θα τους επιπλωνα με τη γυναίκα μου, αλλά δυστυχώς δεν φαίνεται να αποκτώ, άρα δεν πρόκειται να ασχοληθώ καν με αυτο το κομμάτι, ζω στο κάτω μέρος, σαν διαμέρισμα. Μου ανακαίνισε και ενα διαμερισμα το οποίο ξεκίνησα να νοικιάζω. Αλλά όλα αυτά είναι ψίχουλα. Η περιουσία της οικογένειάς μου είναι κοντά στα 7 εκατομμύρια. Από όλα αυτά εγώ μέχρι τώρα δεν έχω πάρει σχεδόν τίποτα.
Θα παρεις δανειο για να μη δουλευεις στους προβληματικους και να αφοσιωθεις στη συγγραφη.Επισης το ειχες πει στην ετσι με το βρακι αυτο με τα 7εκ περιουσια;
Έτσι όπως το θέτεις δεν είναι κακή ιδέα. Τουλάχιστον στο δικό μας ξενοδοχείο αυτο ακριβώς έκανα, καθόμουν αραχτός στη ρεσεψιόν και ειχα όλο το χρόνο να γράφω και να διαβάζω. Σε αυτούς έχω φέρει κάποιες φορές βιβλίο αλλά παρόλο που δεν έχω πάντα δουλειά και πελάτες, είναι συχνά ένας από το σόι τους εκεί και με ενοχλούν. Δηλαδή ποια η διαφορά να παίζει ένας από τους υπαλληλους τους με το κινητό και ποια η διαφορά να ανοίξω εγώ για λίγο το βιβλιο; Αλλά τέλος πάντων, θα προσπαθήσω να είμαι πιο τυπικός γιατί μου τη σπάει η συμπεριφορά τους.


Αυτή όχι δεν ήξερε πολλά, ήξερε μόνο πως έχουμε ένα ξενοδοχειο στο οποιο την ειχα καλεσει (και ειχε πει οτι προτιμαει να μεινει σπιτι μου) Δεν της ειχα δώσει πολλές λεπτομέρειες αν και με είχε ρωτήσει σε κάποια φάση ποιος έχτισε το ξενοδοχειο κλπ, δεν ήθελα να της πω για όλα τα οικογενειακά θέματα που έχουμε με τσακωμούς για να μην την τρομάξω.

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5533
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Στη δουλειά. Πώς να τους αντιμετωπισω;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 11 Μάιος 2024, 18:25

νύχτα έγραψε:
11 Μάιος 2024, 18:21
καλέ αυτός είναι δυνατό τρολ :blm:
Τον Καππά δεν θα τον ξαναπείς τρολ, τον Καππά. :k046:
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

Kappa
Δημοσιεύσεις: 1397
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2020, 21:20

Re: Στη δουλειά. Πώς να τους αντιμετωπισω;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kappa » 11 Μάιος 2024, 18:25

νύχτα έγραψε:
11 Μάιος 2024, 18:21
καλέ αυτός είναι δυνατό τρολ :blm:
Στην περιοχή που μενω πολλοί έχουν τέτοιες επιχειρήσεις, δεν λέω κάτι απίστευτο. Η δική μου οικογένεια ήταν η πρώτη που έκανε λεφτά στο μέρος και για αυτό υπάρχει πολύ ζηλεια και κακια. Δυστυχώς ο πατέρας μου φαγώθηκε με την αδερφή του και έτσι, παρόλο που μπορούσαν να μοιραστουν μια χαρά όλα, έχουν φτάσει στα δικαστήρια και δεν κάνει κανένας τους πίσω.

Kappa
Δημοσιεύσεις: 1397
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2020, 21:20

Re: Στη δουλειά. Πώς να τους αντιμετωπισω;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kappa » 11 Μάιος 2024, 18:26

Ναι, αρχίσατε πάλι τα περί τρολ και ποτέ δεν μου λύνετε το προβλημα. Τους βρίσκετε αγενεις; Να φύγω από κει ;

Άβαταρ μέλους
νύχτα
Δημοσιεύσεις: 8790
Εγγραφή: 03 Μαρ 2019, 12:18

Re: Στη δουλειά. Πώς να τους αντιμετωπισω;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 11 Μάιος 2024, 18:30

κιπ απ δε γκουντ τζομπ καλέμου, μην ακούς κανέναν










το απίστευτο είναι που τα μοιράζεστε όλα βρε ζωντόβολα
nothing but heart

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28546
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Στη δουλειά. Πώς να τους αντιμετωπισω;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 11 Μάιος 2024, 18:34

νύχτα έγραψε:
11 Μάιος 2024, 18:21
καλέ αυτός είναι δυνατό τρολ :blm:
Ο γενιας ειναι,τον ταιζουμε λιγο μην μας παθει τιποτα
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών