Τι σκέφτεσαι τώρα

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4599
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: μόνος κι έρμος

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 19 Μάιος 2024, 12:52

Casp έγραψε:
19 Μάιος 2024, 12:50
Ναϊδακι και λοιπές, θέλω την γνώμη σας για κάτι επειδή διάβασα την συζήτηση περί φιλίας...
είμαστε όλες αυτιά. :popc:
cease fire!

Casp
Δημοσιεύσεις: 3082
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 19 Μάιος 2024, 12:59

Με την κολλητή μου είχα τσακωθεί και κόψαμε πριν κάνα 2μηνο με 3μηνο. Αν θυμάστε, έλεγε τον δικό μου κοντό, τον πρόσβαλλε γενικά και όταν έκανε αυτή σχέση με έχεσε εντελώς. Από ένα σημείο και μετά δεν την έψαχνα καν, με έψαχνε κυρίως αυτή. Σε μια φάση δεν άντεξα και έκατσα και της τα είπα όλα, ότι δεν ανέχομαι άλλες προσβολές και ότι πρέπει να σεβαστεί και εμένα και τον δικό μου κλπ. Δεν της είπα για το ότι με έχεζε γιατί αυτό ήταν το τελευταίο.

Ζήτησε συγγνώμη για την συμπεριφορά της και δικαιολογήθηκε ότι στην αρχή επειδή είχα θέματα με την λατρεία, δεν τον συμπαθούσε κτλ. Και ότι τώρα που είμαι καλά και έχει αλλάξει φουλ, δεν έχει θέμα από την στιγμή που εγώ είμαι εντάξει και ότι και μένα δεν μου αρέσει εμφανισιακά ο πρώην της και τι δουλειά έχει αυτή για να σχολιάζει το ύψος του δικού μου κλπ (ήταν 2 μέτρα ο πρώην της). Αλλά κόψαμε κατευθείαν επειδή προσβάλθηκε κιόλας που την θεώρησα "κακιά" που σχολίαζε όπως σχολίαζε (κοροϊδευτικά) και ότι δεν την ξέρουμε καθόλου (εγώ και η λατρεία).

Ένα μήνα μετά που κόψαμε μου έστειλε απλά ένα σκέτο μήνυμα "χώρισα με τον τάδε". Ήξερα ότι ήταν χάλια, μου είπε να βρεθούμε για να μου τα πει και την αμέσως επόμενη μέρα βρεθήκαμε. Από τότε ήταν λες και δεν συνέβηκε ποτέ τίποτα μεταξύ μας.

Έκανε και λάθη με τον δικό της και είδα πόσο πολύ έχει αλλάξει επειδή κατάλαβε γενικά την απαράδεχτη συμπεριφορά της. Τελικά τα ξαναβρήκαν αλλά σε χαλαρό επίπεδο και επειδή την κορόιδευε μες τα μούτρα πάνω από 1 μήνα, δεν άντεξε και το τελείωσε αυτή προχθές. Μια φορά την εβδομάδα πλέον μου λέει πως θέλει να βρεθούμε, όπως κάναμε και πριν να κάνει σχέση δηλαδή.

Εγώ ξέρω πως κατάλαβε πολλά γενικά, και ότι οι σχέσεις ωριμάζουν τους ανθρώπους. Οπότε το θεωρώ εντάξει που της έδωσα την ευκαιρία και που γενικά πήγα και την βρήκα όταν με είχε περισσότερη ανάγκη.

Εσείς στη θέση μου τι θα κάνατε;
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4599
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: μόνος κι έρμος

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 19 Μάιος 2024, 13:02

Casp έγραψε:
19 Μάιος 2024, 12:59
Οπότε το θεωρώ εντάξει που της έδωσα την ευκαιρία και που γενικά πήγα και την βρήκα όταν με είχε περισσότερη ανάγκη.

Εσείς στη θέση μου τι θα κάνατε;
καλά έκανες.

case closed.

:wave:
cease fire!

Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4599
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: μόνος κι έρμος

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 19 Μάιος 2024, 13:04

καλή συνέχεια.
cease fire!

Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4599
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: μόνος κι έρμος

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 19 Μάιος 2024, 13:04

άντε. φύγε. τράβα μια βόλτα. όλα καλά.
cease fire!

Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4599
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: μόνος κι έρμος

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 19 Μάιος 2024, 13:05

μην το σκέφτεσαι άλλο σου λέω.
cease fire!

Casp
Δημοσιεύσεις: 3082
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 19 Μάιος 2024, 13:09

Επίσης η σχέση μου με τον κολλητό του δικού μου ήταν ΣΚΑΤΑ. Ήμουν πεποισμένη ότι είναι γκέυ και ότι θέλει τον δικό μου. Και είχα πολλούς και σοβαρούς λόγους για να το πιστεύω.

Περάσαμε από 40 κύματα. Επειδή γινόμουν σκατά, φτάσαμε στο σημείο να του λέω να τον βλέπει και να μην μου το ανακοινώνει για να μην γίνομαι χάλια. Φτάσαμε στο σημείο να στέλνω εγώ μήνυμα στον κολλητό του να βρεθούμε να μιλήσουμε.

Γενικά ήταν το μοναδικό μου θέμα με την λατρεία.
Τελικά κατάλαβα πως αυτό το άρρωστο πράγμα δεν γίνεται να συνεχιστεί, ένιωθα πάρα πολύ άσχημα. Μου ανέφερε ότι δεν αναφέρει καν τον γάμο επειδή τον μόνο που θα ήθελε για κουμπάρο και που του στάθηκε περισσότερο και από αδερφός, ήταν αυτός.

Όταν τον έβλεπε (μια ή δυο φορές τον μήνα) απλά έπαιζαν, δεν συζητούσαν καν σε προσωπικό επίπεδο. Τον ρώτησα εγώ πριν λίγες μέρες τι γίνεται με την δουλειά του, επειδή ήταν μήνες άνεργος, και του έλεγα ότι είναι τεμπέλης και ανώριμος (αλήθεια είναι και το παραδέχτηκε και η λατρεία) και μου έλεγε πως δεν τον ρωτάει τίποτα επειδή δεν θέλει να τον ρωτήσει πίσω για εμάς, επειδή μίλησε άσχημα για μένα και του απαγόρευσα να με ξαναβάλει στο στόμα του). Ένιωσα άσχημα και του είπα πως δεν γίνεται να είσαι "αδερφός" με έναν άνθρωπο και να μην ξέρεις τίποτα για την ζωή του. Μου είπε πως και αυτός δεν νιώθει καλά να τον βλέπει και το μοναδικό πράγμα που θα κάνουν να είναι παιχνίδια χωρίς να μιλάνε για τίποτα κτλ. Του είπα να του μιλήσει γενικά και ότι προσπαθώ πάρα πολύ και ότι θέλω να ξαναβρεθούμε ξανά και οι 3 μας.

Έκαναν μια συζήτηση πριν λίγες μέρες. Ο δικός μου, για να καταλάβει αυτός την συμπεριφορά μου, του παραδέχτηκε πόσο μαλάκας ήταν, αυτός παραδέχτηκε επίσης τα λάθη του και ότι δεν έπρεπε να μιλήσει όπως μίλησε και ότι αυτός έφερε τα πράγματα εδώ που είναι σήμερα, και ότι γενικά και οι 3 μας κάναμε λάθη. Και είπαμε να προσπαθήσουμε ξανά για να βελτιώσουμε την σχέση μας και από τότε εγώ χαλάρωσα φουλ και την είδα αλλιώς.

Αν ξαναγίνουν μαλακίες εγώ θα δω απλά την αντίδραση του δικού μου. Το λάθος μου ήταν ότι έβλεπα την δική του και αντιδρούσα επιπόλαια.
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Casp
Δημοσιεύσεις: 3082
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 19 Μάιος 2024, 13:10

kongrosian έγραψε:
19 Μάιος 2024, 13:04
άντε. φύγε. τράβα μια βόλτα. όλα καλά.
:lol:

Έχει καθάρισμα σήμερα.
Και φαγητό. Δεν ξέρω ακόμα τι να μαγειρέψω για να φάμε μόλις σχολάσει :lol:
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4599
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: μόνος κι έρμος

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 19 Μάιος 2024, 13:13

Casp έγραψε:
19 Μάιος 2024, 13:10
kongrosian έγραψε:
19 Μάιος 2024, 13:04
άντε. φύγε. τράβα μια βόλτα. όλα καλά.
:lol:

Έχει καθάρισμα σήμερα.
Και φαγητό. Δεν ξέρω ακόμα τι να μαγειρέψω για να φάμε μόλις σχολάσει :lol:
ελάτε από εδώ να φάμε μαζί. έχω κατσικάκι φρικασέ με αγκινάρες. :hungergirl:
cease fire!

Ιδεολόγος
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 23 Μάιος 2018, 22:15

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ιδεολόγος » 19 Μάιος 2024, 13:14

Αυγολέμονο;

Casp
Δημοσιεύσεις: 3082
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 19 Μάιος 2024, 13:15

kongrosian έγραψε:
19 Μάιος 2024, 13:13
Casp έγραψε:
19 Μάιος 2024, 13:10
kongrosian έγραψε:
19 Μάιος 2024, 13:04
άντε. φύγε. τράβα μια βόλτα. όλα καλά.
:lol:

Έχει καθάρισμα σήμερα.
Και φαγητό. Δεν ξέρω ακόμα τι να μαγειρέψω για να φάμε μόλις σχολάσει :lol:
ελάτε από εδώ να φάμε μαζί. έχω κατσικάκι φρικασέ με αγκινάρες. :hungergirl:
Κατσικάκιιι;;; από τα αγαπημένα μου φαγητά!
Θα μας κλείσεις εισητήριο; :lol:
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4599
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: μόνος κι έρμος

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 19 Μάιος 2024, 13:16

Ιδεολόγος έγραψε:
19 Μάιος 2024, 13:14
Αυγολέμονο;
ε ναι, αυγκοκομμένο. :102:
cease fire!

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71060
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 19 Μάιος 2024, 13:17

Casp έγραψε:
19 Μάιος 2024, 12:59
Με την κολλητή μου είχα τσακωθεί και κόψαμε πριν κάνα 2μηνο με 3μηνο. Αν θυμάστε, έλεγε τον δικό μου κοντό, τον πρόσβαλλε γενικά και όταν έκανε αυτή σχέση με έχεσε εντελώς. Από ένα σημείο και μετά δεν την έψαχνα καν, με έψαχνε κυρίως αυτή. Σε μια φάση δεν άντεξα και έκατσα και της τα είπα όλα, ότι δεν ανέχομαι άλλες προσβολές και ότι πρέπει να σεβαστεί και εμένα και τον δικό μου κλπ. Δεν της είπα για το ότι με έχεζε γιατί αυτό ήταν το τελευταίο.

Ζήτησε συγγνώμη για την συμπεριφορά της και δικαιολογήθηκε ότι στην αρχή επειδή είχα θέματα με την λατρεία, δεν τον συμπαθούσε κτλ. Και ότι τώρα που είμαι καλά και έχει αλλάξει φουλ, δεν έχει θέμα από την στιγμή που εγώ είμαι εντάξει και ότι και μένα δεν μου αρέσει εμφανισιακά ο πρώην της και τι δουλειά έχει αυτή για να σχολιάζει το ύψος του δικού μου κλπ (ήταν 2 μέτρα ο πρώην της). Αλλά κόψαμε κατευθείαν επειδή προσβάλθηκε κιόλας που την θεώρησα "κακιά" που σχολίαζε όπως σχολίαζε (κοροϊδευτικά) και ότι δεν την ξέρουμε καθόλου (εγώ και η λατρεία).

Ένα μήνα μετά που κόψαμε μου έστειλε απλά ένα σκέτο μήνυμα "χώρισα με τον τάδε". Ήξερα ότι ήταν χάλια, μου είπε να βρεθούμε για να μου τα πει και την αμέσως επόμενη μέρα βρεθήκαμε. Από τότε ήταν λες και δεν συνέβηκε ποτέ τίποτα μεταξύ μας.

Έκανε και λάθη με τον δικό της και είδα πόσο πολύ έχει αλλάξει επειδή κατάλαβε γενικά την απαράδεχτη συμπεριφορά της. Τελικά τα ξαναβρήκαν αλλά σε χαλαρό επίπεδο και επειδή την κορόιδευε μες τα μούτρα πάνω από 1 μήνα, δεν άντεξε και το τελείωσε αυτή προχθές. Μια φορά την εβδομάδα πλέον μου λέει πως θέλει να βρεθούμε, όπως κάναμε και πριν να κάνει σχέση δηλαδή.

Εγώ ξέρω πως κατάλαβε πολλά γενικά, και ότι οι σχέσεις ωριμάζουν τους ανθρώπους. Οπότε το θεωρώ εντάξει που της έδωσα την ευκαιρία και που γενικά πήγα και την βρήκα όταν με είχε περισσότερη ανάγκη.

Εσείς στη θέση μου τι θα κάνατε;
Βασικά, δεν άλλαξε αυτή, η δική της σχέση άλλαξε.

Και οι προσωπικές σχέσεις είναι πάντα η κύρια αφετηρία για την κριτική της σχέσης των άλλων.

Κάτι σαν προβολή.
Gavalas for President! :grfl:

Casp
Δημοσιεύσεις: 3082
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 19 Μάιος 2024, 13:19

ΓΑΛΗ έγραψε:
19 Μάιος 2024, 13:17
Casp έγραψε:
19 Μάιος 2024, 12:59
Με την κολλητή μου είχα τσακωθεί και κόψαμε πριν κάνα 2μηνο με 3μηνο. Αν θυμάστε, έλεγε τον δικό μου κοντό, τον πρόσβαλλε γενικά και όταν έκανε αυτή σχέση με έχεσε εντελώς. Από ένα σημείο και μετά δεν την έψαχνα καν, με έψαχνε κυρίως αυτή. Σε μια φάση δεν άντεξα και έκατσα και της τα είπα όλα, ότι δεν ανέχομαι άλλες προσβολές και ότι πρέπει να σεβαστεί και εμένα και τον δικό μου κλπ. Δεν της είπα για το ότι με έχεζε γιατί αυτό ήταν το τελευταίο.

Ζήτησε συγγνώμη για την συμπεριφορά της και δικαιολογήθηκε ότι στην αρχή επειδή είχα θέματα με την λατρεία, δεν τον συμπαθούσε κτλ. Και ότι τώρα που είμαι καλά και έχει αλλάξει φουλ, δεν έχει θέμα από την στιγμή που εγώ είμαι εντάξει και ότι και μένα δεν μου αρέσει εμφανισιακά ο πρώην της και τι δουλειά έχει αυτή για να σχολιάζει το ύψος του δικού μου κλπ (ήταν 2 μέτρα ο πρώην της). Αλλά κόψαμε κατευθείαν επειδή προσβάλθηκε κιόλας που την θεώρησα "κακιά" που σχολίαζε όπως σχολίαζε (κοροϊδευτικά) και ότι δεν την ξέρουμε καθόλου (εγώ και η λατρεία).

Ένα μήνα μετά που κόψαμε μου έστειλε απλά ένα σκέτο μήνυμα "χώρισα με τον τάδε". Ήξερα ότι ήταν χάλια, μου είπε να βρεθούμε για να μου τα πει και την αμέσως επόμενη μέρα βρεθήκαμε. Από τότε ήταν λες και δεν συνέβηκε ποτέ τίποτα μεταξύ μας.

Έκανε και λάθη με τον δικό της και είδα πόσο πολύ έχει αλλάξει επειδή κατάλαβε γενικά την απαράδεχτη συμπεριφορά της. Τελικά τα ξαναβρήκαν αλλά σε χαλαρό επίπεδο και επειδή την κορόιδευε μες τα μούτρα πάνω από 1 μήνα, δεν άντεξε και το τελείωσε αυτή προχθές. Μια φορά την εβδομάδα πλέον μου λέει πως θέλει να βρεθούμε, όπως κάναμε και πριν να κάνει σχέση δηλαδή.

Εγώ ξέρω πως κατάλαβε πολλά γενικά, και ότι οι σχέσεις ωριμάζουν τους ανθρώπους. Οπότε το θεωρώ εντάξει που της έδωσα την ευκαιρία και που γενικά πήγα και την βρήκα όταν με είχε περισσότερη ανάγκη.

Εσείς στη θέση μου τι θα κάνατε;
Βασικά, δεν άλλαξε αυτή, η δική της σχέση άλλαξε.

Και οι προσωπικές σχέσεις είναι πάντα η κύρια αφετηρία για την κριτική της σχέσης των άλλων.

Κάτι σαν προβολή.
Μπράβο! Αυτό ακριβώς είπε και η λατρεία.
Ότι τώρα με την δική της σχέση κατάλαβε πόσο λάθος ήταν η κριτική της και για τις σχέσεις των άλλων.
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4599
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: μόνος κι έρμος

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 19 Μάιος 2024, 13:20

Casp έγραψε:
19 Μάιος 2024, 13:15
kongrosian έγραψε:
19 Μάιος 2024, 13:13
Casp έγραψε:
19 Μάιος 2024, 13:10


:lol:

Έχει καθάρισμα σήμερα.
Και φαγητό. Δεν ξέρω ακόμα τι να μαγειρέψω για να φάμε μόλις σχολάσει :lol:
ελάτε από εδώ να φάμε μαζί. έχω κατσικάκι φρικασέ με αγκινάρες. :hungergirl:
Κατσικάκιιι;;; από τα αγαπημένα μου φαγητά!
Θα μας κλείσεις εισητήριο; :lol:
:bttp:
cease fire!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών