Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Fata_Morgana
Δημοσιεύσεις: 2733
Εγγραφή: 15 Οκτ 2023, 22:11

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fata_Morgana » 25 Μάιος 2024, 19:58

ΓΑΛΗ έγραψε:
25 Μάιος 2024, 19:43
Fata_Morgana έγραψε:
25 Μάιος 2024, 19:14
Τι λες παιδι μου, εδώ έξω βγαίνει και με παίρνει 11 το βράδυ να μου πει έρχομαι μη κοιμηθείς και εγώ ειμαι με το ένα μάτι κλειστό. Λες να σκέφτηκε μη με ξυπνήσει; ας μου το έλεγε πριν κοιμηθώ, ας έστελνε ένα μήνυμα. Σκόπιμα δε μου το λέει. Για να κάνει και καλά ντου. Εμένα αυτά μου γυρίζουν το μάτι.
Υποθέτω ότι είναι ήδη τρομοκρατημένος από την αντίδραση.

Στην τελική ρε συ, πού ακριβώς είναι το πρόβλημα; Υπάρχει και η θετική πλευρά των πραγμάτων. Δίνε του το εβδομαδιαίο ή τριήμερο πρόγραμμα σου, είτε είναι εντός είτε εκτός, πες του ότι θα τα πάρεις πολύ άσχημα αν αντιδράσει γιατί δεν σηκώνεις και πολλά πολλά και θα τελειώσει χαλαρά η ιστορία.
Βρε δεν έχω πρόβλημα να του πω πάω κάπου. Όπου θέλω πάω και όποτε θέλω.
Andromachi έγραψε:
25 Μάιος 2024, 19:46
Fata_Morgana έγραψε:
25 Μάιος 2024, 19:40

Επειδή συνεχίζει και το κάνει ενώ του έχω πει πως έτσι μου δημιουργεί ένα στρες οταν φεύγει για το πότε θα γυρίσει και μη πάω πουθενά ή κάνω κάτι γενικά και δε του το πω, το ξεχάσω και γυρίσει νωρίτερα και νομίζει άλλα και άντε μετά να με πιστέψει.
χίλια συγνώμη σας ευχομαι ( δεν καταλαβα ...μαλλον)

σου δημιουργεί στρες οταν φευγει? ή επειδή σου λεει να μη πηγαίνεις πουθενα????
Δε μου λέει μη πας κάπου, αλλά αν του πω θα βγω πχ με τα κορίτσια το ξέρω θα έχω να αντιμετωπίσω νεύρα μετά.
Μου δημιουργεί στρες γιατί έρχεται απροειδοποιητα. Δε ξέρω γιατί. Δε κάνω κάτι κρυφά. Βασικά δε κάνω και τίποτα σπουδαίο όταν φεύγει. Αλλά κυρίως με νευριάζει που το κάνει. Μου ρχεται να τον βρίσω όταν τον βλέπω απροειδοποιητα.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33285
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 25 Μάιος 2024, 20:00

παντως ειναι καλο που δεν βρισκετε κατι σοβαρο για να τσακωθειτε, και αναγκαζεσαι να βρισκεις τοσο αστειες αφορμες για να κανεις εναν καβγα της προκοπης.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 24380
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 25 Μάιος 2024, 20:01

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 24380
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 25 Μάιος 2024, 20:08

Fata_Morgana έγραψε:
25 Μάιος 2024, 19:58
Μου δημιουργεί στρες γιατί έρχεται απροειδοποιητα. Δε ξέρω γιατί. Δε κάνω κάτι κρυφά. Βασικά δε κάνω και τίποτα σπουδαίο όταν φεύγει. Αλλά κυρίως με νευριάζει που το κάνει. Μου ρχεται να τον βρίσω όταν τον βλέπω απροειδοποιητα.
για να μην νιώθεις οτι σε πειράζω παντως, αυτο το καταλαβαίνω, και εχεις δίκιο, δεν ειναι σωστό. Ειναι όμορφο να εχεις μια προειδοποίηση πότε θα ερθει, χαλάνε οι ισορροπίες αλλιως, δεν πρέπει να βλεπει οτι χωρίς εκεινον λιωνεις στον καναπέ και μετρας τα δευτερόλεπτα.

ειναι σαν να μπαινει το αφεντικό αθόρυβα και να σε πιανει να κοιμασαι πανω στο πληκτρολόγιο. Χτύπα ρε φίλε, να σηκωσω το ακουστικό να κανω οτι με καποιον μιλάω, έλεος!

Άβαταρ μέλους
Fata_Morgana
Δημοσιεύσεις: 2733
Εγγραφή: 15 Οκτ 2023, 22:11

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fata_Morgana » 25 Μάιος 2024, 20:22

Ασέβαστος έγραψε:
25 Μάιος 2024, 20:00
παντως ειναι καλο που δεν βρισκετε κατι σοβαρο για να τσακωθειτε, και αναγκαζεσαι να βρισκεις τοσο αστειες αφορμες για να κανεις εναν καβγα της προκοπης.
Δεν είναι θέμα τσακωμού που έρχεται επί τούτου απροειδοποίητα αλλά είναι θέμα τσακωμού ότι τον "αποφεύγω". Όπου τον αποφεύγω σημαίνει δε του κάθομαι να το πω λαϊκά. Ρε άη από δω.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 24380
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 25 Μάιος 2024, 20:27

μηπως τον ξεζούμισαν στην δουλεια εκει που ηταν, και το κανει επίτηδες να φταις εσύ και καλά που δεν αντέχει να εκπληρώσει τα συντροφικά του καθήκοντα;

Για κανε ενα τεστ, απλα για να ειμαστε σιγουροι, πόσες φορές θα αποδώσει αν θες συνεχεια μεχρι αυριο το βραδυ;

Άβαταρ μέλους
Fata_Morgana
Δημοσιεύσεις: 2733
Εγγραφή: 15 Οκτ 2023, 22:11

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fata_Morgana » 25 Μάιος 2024, 20:37

enaon έγραψε:
25 Μάιος 2024, 20:27
μηπως τον ξεζούμισαν στην δουλεια εκει που ηταν, και το κανει επίτηδες να φταις εσύ και καλά που δεν αντέχει να εκπληρώσει τα συντροφικά του καθήκοντα;

Για κανε ενα τεστ, απλα για να ειμαστε σιγουροι, πόσες φορές θα αποδώσει αν θες συνεχεια μεχρι αυριο το βραδυ;
Καμία δε θα αποδώσει καθότι εγώ δεν έχω διάθεση. Ουπς λυπάμαι.

Άβαταρ μέλους
Airman68
Δημοσιεύσεις: 9632
Εγγραφή: 09 Ιαν 2019, 20:22
Phorum.gr user: Airman68
Τοποθεσία: UK

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Airman68 » 25 Μάιος 2024, 20:46

Fata_Morgana έγραψε:
25 Μάιος 2024, 20:37
enaon έγραψε:
25 Μάιος 2024, 20:27
μηπως τον ξεζούμισαν στην δουλεια εκει που ηταν, και το κανει επίτηδες να φταις εσύ και καλά που δεν αντέχει να εκπληρώσει τα συντροφικά του καθήκοντα;

Για κανε ενα τεστ, απλα για να ειμαστε σιγουροι, πόσες φορές θα αποδώσει αν θες συνεχεια μεχρι αυριο το βραδυ;
Καμία δε θα αποδώσει καθότι εγώ δεν έχω διάθεση. Ουπς λυπάμαι.
Αν αυτή η μη διάθεση κρατήσει καιρό θα τον χάσεις να ξέρεις...
Yippie Kay Yay

Άβαταρ μέλους
Fata_Morgana
Δημοσιεύσεις: 2733
Εγγραφή: 15 Οκτ 2023, 22:11

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fata_Morgana » 25 Μάιος 2024, 20:47

Airman68 έγραψε:
25 Μάιος 2024, 20:46
Fata_Morgana έγραψε:
25 Μάιος 2024, 20:37
enaon έγραψε:
25 Μάιος 2024, 20:27
μηπως τον ξεζούμισαν στην δουλεια εκει που ηταν, και το κανει επίτηδες να φταις εσύ και καλά που δεν αντέχει να εκπληρώσει τα συντροφικά του καθήκοντα;

Για κανε ενα τεστ, απλα για να ειμαστε σιγουροι, πόσες φορές θα αποδώσει αν θες συνεχεια μεχρι αυριο το βραδυ;
Καμία δε θα αποδώσει καθότι εγώ δεν έχω διάθεση. Ουπς λυπάμαι.
Αν αυτή η μη διάθεση κρατήσει καιρό θα τον χάσεις να ξέρεις...
Αν συνεχίσει να μου τη προκαλεί,τη μη διάθεση, δεν έχει και νόημα να τον κρατήσω. Έτσι δεν ειναι;

Άβαταρ μέλους
Airman68
Δημοσιεύσεις: 9632
Εγγραφή: 09 Ιαν 2019, 20:22
Phorum.gr user: Airman68
Τοποθεσία: UK

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Airman68 » 25 Μάιος 2024, 20:49

Fata_Morgana έγραψε:
25 Μάιος 2024, 20:47
Airman68 έγραψε:
25 Μάιος 2024, 20:46
Fata_Morgana έγραψε:
25 Μάιος 2024, 20:37


Καμία δε θα αποδώσει καθότι εγώ δεν έχω διάθεση. Ουπς λυπάμαι.
Αν αυτή η μη διάθεση κρατήσει καιρό θα τον χάσεις να ξέρεις...
Αν συνεχίσει να μου τη προκαλεί,τη μη διάθεση, δεν έχει και νόημα να τον κρατήσω. Έτσι δεν ειναι;
Μωρέ μαζί σου είμαι.
Απλώς επισημαίνω τι μπορεί να συμβεί.
Yippie Kay Yay

Άβαταρ μέλους
Fata_Morgana
Δημοσιεύσεις: 2733
Εγγραφή: 15 Οκτ 2023, 22:11

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fata_Morgana » 25 Μάιος 2024, 20:57

Airman68 έγραψε:
25 Μάιος 2024, 20:49
Fata_Morgana έγραψε:
25 Μάιος 2024, 20:47
Airman68 έγραψε:
25 Μάιος 2024, 20:46

Αν αυτή η μη διάθεση κρατήσει καιρό θα τον χάσεις να ξέρεις...
Αν συνεχίσει να μου τη προκαλεί,τη μη διάθεση, δεν έχει και νόημα να τον κρατήσω. Έτσι δεν ειναι;
Μωρέ μαζί σου είμαι.
Απλώς επισημαίνω τι μπορεί να συμβεί.
Ελπίζω να το καταλαβαίνει :102:

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 24380
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 25 Μάιος 2024, 21:24

υπερβολές νομίζω, σιγά μην βασίζεται μια σχέση στην απόδοση. Αν βαζει το φαί στον φουρνο οπως τον εχει μαθει, δεν μενει παρα να μάθει να παιρνει και ενα τηλεφωνο και ολα θα πανε καλά, ακόμα και αν η μοργκάνα το κρατήσει για παντα. Να λεει αγάπη, τελειώνω εδώ που ειμαι και ερχομαι σε λιγο. Να υπάρχει σεβασμός.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33285
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 25 Μάιος 2024, 22:40

Fata_Morgana έγραψε:
25 Μάιος 2024, 20:22
Ασέβαστος έγραψε:
25 Μάιος 2024, 20:00
παντως ειναι καλο που δεν βρισκετε κατι σοβαρο για να τσακωθειτε, και αναγκαζεσαι να βρισκεις τοσο αστειες αφορμες για να κανεις εναν καβγα της προκοπης.
Δεν είναι θέμα τσακωμού που έρχεται επί τούτου απροειδοποίητα αλλά είναι θέμα τσακωμού ότι τον "αποφεύγω". Όπου τον αποφεύγω σημαίνει δε του κάθομαι να το πω λαϊκά. Ρε άη από δω.
δηλαδη του γκρινιαζεις και δεν του καθεσαι, η δεν του καθεσαι αλλα χωρις να του γκρινιαζεις;
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Fata_Morgana
Δημοσιεύσεις: 2733
Εγγραφή: 15 Οκτ 2023, 22:11

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fata_Morgana » 25 Μάιος 2024, 23:08

Ασέβαστος έγραψε:
25 Μάιος 2024, 22:40
Fata_Morgana έγραψε:
25 Μάιος 2024, 20:22
Ασέβαστος έγραψε:
25 Μάιος 2024, 20:00
παντως ειναι καλο που δεν βρισκετε κατι σοβαρο για να τσακωθειτε, και αναγκαζεσαι να βρισκεις τοσο αστειες αφορμες για να κανεις εναν καβγα της προκοπης.
Δεν είναι θέμα τσακωμού που έρχεται επί τούτου απροειδοποίητα αλλά είναι θέμα τσακωμού ότι τον "αποφεύγω". Όπου τον αποφεύγω σημαίνει δε του κάθομαι να το πω λαϊκά. Ρε άη από δω.
δηλαδη του γκρινιαζεις και δεν του καθεσαι, η δεν του καθεσαι αλλα χωρις να του γκρινιαζεις;
Δεν του γκρινιάζω. Είμαι θυμωμένη μαζί του.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71665
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 26 Μάιος 2024, 08:39

Fata_Morgana έγραψε:
25 Μάιος 2024, 19:58
ΓΑΛΗ έγραψε:
25 Μάιος 2024, 19:43
Fata_Morgana έγραψε:
25 Μάιος 2024, 19:14
Τι λες παιδι μου, εδώ έξω βγαίνει και με παίρνει 11 το βράδυ να μου πει έρχομαι μη κοιμηθείς και εγώ ειμαι με το ένα μάτι κλειστό. Λες να σκέφτηκε μη με ξυπνήσει; ας μου το έλεγε πριν κοιμηθώ, ας έστελνε ένα μήνυμα. Σκόπιμα δε μου το λέει. Για να κάνει και καλά ντου. Εμένα αυτά μου γυρίζουν το μάτι.
Υποθέτω ότι είναι ήδη τρομοκρατημένος από την αντίδραση.

Στην τελική ρε συ, πού ακριβώς είναι το πρόβλημα; Υπάρχει και η θετική πλευρά των πραγμάτων. Δίνε του το εβδομαδιαίο ή τριήμερο πρόγραμμα σου, είτε είναι εντός είτε εκτός, πες του ότι θα τα πάρεις πολύ άσχημα αν αντιδράσει γιατί δεν σηκώνεις και πολλά πολλά και θα τελειώσει χαλαρά η ιστορία.
Βρε δεν έχω πρόβλημα να του πω πάω κάπου. Όπου θέλω πάω και όποτε θέλω.
Andromachi έγραψε:
25 Μάιος 2024, 19:46
Fata_Morgana έγραψε:
25 Μάιος 2024, 19:40

Επειδή συνεχίζει και το κάνει ενώ του έχω πει πως έτσι μου δημιουργεί ένα στρες οταν φεύγει για το πότε θα γυρίσει και μη πάω πουθενά ή κάνω κάτι γενικά και δε του το πω, το ξεχάσω και γυρίσει νωρίτερα και νομίζει άλλα και άντε μετά να με πιστέψει.
χίλια συγνώμη σας ευχομαι ( δεν καταλαβα ...μαλλον)

σου δημιουργεί στρες οταν φευγει? ή επειδή σου λεει να μη πηγαίνεις πουθενα????
Δε μου λέει μη πας κάπου, αλλά αν του πω θα βγω πχ με τα κορίτσια το ξέρω θα έχω να αντιμετωπίσω νεύρα μετά.
Μου δημιουργεί στρες γιατί έρχεται απροειδοποιητα. Δε ξέρω γιατί. Δε κάνω κάτι κρυφά. Βασικά δε κάνω και τίποτα σπουδαίο όταν φεύγει. Αλλά κυρίως με νευριάζει που το κάνει. Μου ρχεται να τον βρίσω όταν τον βλέπω απροειδοποιητα.
Ρε Μοργκάνα, οι άνθρωποι συνήθως ενημερώνουν όταν πρόκειται να αργήσουν. :) Είτε σε φάσεις συμβίωσης είτε στην εργασία είτε στο οποιοδήποτε ραντεβού.

Έρχεται απροειδοποίητα μια μέρα νωρίτερα, νευριάζεις. Αν ερχόταν, επίσης απροειδοποίητα μια ή δυο μέρες αργότερα, πάλι θα νευρίαζες.

Οπότε, η μόνη λύση είναι να του πάρεις τα κλειδιά του σπιτιού και να βάλεις στην πόρτα ημερομηνίες και ώρες λειτουργίας, θεμιτού εισόδου στο χώρο κλπ

Καλή διάθεση και οργάνωση χρειάζεται και όλα λύνονται.
Gavalas for President! :grfl:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών