Μέσα στο μυαλό της γυναίκας

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 26221
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Μέσα στο μυαλό της γυναίκας

Δημοσίευση από Αγις » 16 Δεκ 2023, 11:16

ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Δεκ 2023, 11:04
Κάτι έγραψα για προσφορά και ζήτηση πριν κάποιες σελίδες.

Και τελικώς, αυτό που θέλει ο καθένας, αυτό ακριβώς θα πάρει.

Πακετάκια είναι αυτά, χωρίς αστερίσκους εξαιρέσεων. :)

Ισχύει για άντρες και γυναίκες.
Σωστα
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

40τακατο της ζωής μ σπατάλησα
Δημοσιεύσεις: 2286
Εγγραφή: 15 Σεπ 2023, 00:39

Re: Μέσα στο μυαλό της γυναίκας

Δημοσίευση από 40τακατο της ζωής μ σπατάλησα » 16 Δεκ 2023, 12:09

Ναύτης έγραψε:
16 Δεκ 2023, 01:12
Μιλάμε ο 40τακατο της ζωής μ σπατάλησα έχει πυροδοτήσει όλες τις διαταραχές, χαμός γίνεται στην πτέρυγα.
Άμα δεν στεναχωρούσες και τη Ναΐδα, ρε μπαγάσα, θα σού 'βαζα 10 με τόνο. (ειδικά το ποστ με τον νέο όρο χρήσης είναι έπος).
:sal5:

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13812
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Μέσα στο μυαλό της γυναίκας

Δημοσίευση από Ναύτης » 16 Δεκ 2023, 12:30

Fata_Morgana έγραψε:
16 Δεκ 2023, 10:40
Ναύτης έγραψε:
16 Δεκ 2023, 10:08
Στην εποχή μου (λίγο πριν ανακαλυφτούν οι βεντούζες) το θεωρούσαμε ξεφτίλα να βγούμε ραντεβού και ν' αφήσουμε το κορίτσι να πληρώσει.
Επειδή τώρα θέλουμε ισότητα θεωρούν ότι θα μας κάνουν αντίποινα αν δεν κεράσουν τον καφέ στο ραντεβού. Ή αν μοιραστούμε το λογαριασμό.
Δεν ξέρω, εγώ ανήκω σε μια άλλη γενιά, που είχε τα στραβά της, αλλά είχε και τα καλά της. Να σου πω τι έχω πει στην κόρη μου: άντρα που δεν σε συνοδεύει μέχρι την πόρτα του σπιτιού σου, και περιμένει πρώτα να μπεις μέσα για να φύγει, και άντρα τσίπη και κακομοίρη, στείλ' τους χωρίς δεύτερη σκέψη.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 26221
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Μέσα στο μυαλό της γυναίκας

Δημοσίευση από Αγις » 16 Δεκ 2023, 12:35

Συμφωνα με το μεγα λεξικον των νεοελεηνιδων - τσιπης αποκαλειται οποιος δεν διαθετει τα χρηματα του δια την καλοζωια των
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 24069
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Μέσα στο μυαλό της γυναίκας

Δημοσίευση από vantono » 16 Δεκ 2023, 12:37

Τί ακριβως συζητάτε στις 5-6 τελευταιες σελιδες αυτου του νηματος τελικα?
Γράφετε-γράφετε και δεν λέτε τίποτα ουσιαστικα, παω να διαβάσω και δεν μπορω να καταλαβω. Ειναι το πιο literally ΠΑΚΥ νήμα ολοκληρου του ΠΑΚΥ.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13812
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Μέσα στο μυαλό της γυναίκας

Δημοσίευση από Ναύτης » 16 Δεκ 2023, 12:41

Υπάρχουν λογιώ-λογιώ τσιπιές. Μια από τις κορωνίδες είναι να κοιτάει ο άντρας τον λογαριασμό, να κάνει τους υπολογισμούς, και μετά να λέει στην κοπέλα: είναι 30 ευρώ ο λογαριασμός, το μερτικό σου είναι 20 γιατί έφαγες και πάστα.
Άμα συνοδεύεις γυναίκα σε ραντεβού πληρώνεις τον λογαριασμό, έτσι μ' έμαθε ο πατέρας μου.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71116
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Μέσα στο μυαλό της γυναίκας

Δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 16 Δεκ 2023, 12:47

Παίδες, δεν μιλάμε για "ραντεβού" αλλά σχέσεις ενηλίκων.

Σε κάθε περίπτωση, είχα πολυυυυύ καιρό να διαβάσω ή να ακούσω τον συγκεκριμένο όρο. :lol:
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20361
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Μέσα στο μυαλό της γυναίκας

Δημοσίευση από Cecily Anne » 16 Δεκ 2023, 13:02

ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Δεκ 2023, 21:13
40τακατο της ζωής μ σπατάλησα έγραψε:
14 Δεκ 2023, 20:55
ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Δεκ 2023, 20:48


Από ποιους; Τα πάντα είναι θέμα προσφοράς και ζήτησης.

Γενικώς, το μέτρο δεν χάνεται ποτέ στα συγκοινωνούντα δοχεία.
Με το χέρι στην καρδιά ή έστω σε όποια ερωτογενή ζώνη ευρίσκεται πλησίον της, έχεις αναπολήσει ή ντύσει μουσικως εκείνη την στιγμή, κάποιον προχω γαλαζοαίματο έρωτα με κάποιον νεαρούλη, υπό το ομώνυμο άσμα του Σχοινά;
Βρε μυρωδιά παπαράκο, το να γουστάρει μια γυναίκα κάποιον νεώτερο σαφώς και δεν είναι κάτι προχώ ή αριστοκρατικό, είναι μια απολύτως φυσική τάση. Απλώς γιατί αυτό που παίζει είναι η εμφάνιση και όχι η ηλικία. Υπάρχουν και νιούδια που τρώνε τη σκόνη μεσήλικων σ' αυτό το θέμα.

Μπορείς να το δεις και ως αντρική νοοτροπία, οπότε ποιο ακριβώς είναι το πρόβλημα σου; :lol:
Ποια φυσιολογική τάση καλέ!? Όσες γουστάρουν νεότερο (και αναφέρομαι σε διαφορές ηλικίας όχι στα 2-3 χρόνια που δεν φαίνονται καν) είναι καθόλα για το Λουνα παρκ! Δηλαδή αργούν που αργούν να ωριμάσουν οι ώριμοι, να τον πάρεις και δέκα χρόνια κάτω να τον νταντεύεις;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Cecily Anne την 16 Δεκ 2023, 13:18, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Μέσα στο μυαλό της γυναίκας

Δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 16 Δεκ 2023, 13:02

:lol::lol::lol:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71116
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Μέσα στο μυαλό της γυναίκας

Δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 16 Δεκ 2023, 13:05

Cecily Anne έγραψε:
16 Δεκ 2023, 13:02
ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Δεκ 2023, 21:13
40τακατο της ζωής μ σπατάλησα έγραψε:
14 Δεκ 2023, 20:55


Με το χέρι στην καρδιά ή έστω σε όποια ερωτογενή ζώνη ευρίσκεται πλησίον της, έχεις αναπολήσει ή ντύσει μουσικως εκείνη την στιγμή, κάποιον προχω γαλαζοαίματο έρωτα με κάποιον νεαρούλη, υπό το ομώνυμο άσμα του Σχοινά;
Βρε μυρωδιά παπαράκο, το να γουστάρει μια γυναίκα κάποιον νεώτερο σαφώς και δεν είναι κάτι προχώ ή αριστοκρατικό, είναι μια απολύτως φυσική τάση. Απλώς γιατί αυτό που παίζει είναι η εμφάνιση και όχι η ηλικία. Υπάρχουν και νιούδια που τρώνε τη σκόνη μεσήλικων σ' αυτό το θέμα.

Μπορείς να το δεις και ως αντρική νοοτροπία, οπότε ποιο ακριβώς είναι το πρόβλημα σου; :lol:
Ποια φυσιολογική τάση καλέ!? Όσες γουστάρουν νεότερο (και αναφέρομαι σε διάφορες ηλικίες όχι στα 2-3 χρόνια που δεν φαίνονται καν) είναι καθόλα για το Λουνα παρκ! Δηλαδή αργούν που αργούν να ωριμάσουν οι ώριμοι, να τον πάρεις και δέκα χρόνια κάτω να τον νταντεύεις;
Κι εγώ σε ηλικιακές διαφορές πέραν 5ετίας αναφέρομαι.

Κατά τα άλλα, για λουναπαρκ θεωρώ τις τύπισσες που ξερογλείφονται με νεώτερους και νταντεύουν μεγαλύτερους για εθιμικούς και όχι μόνον λόγους. :lol:
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20361
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Μέσα στο μυαλό της γυναίκας

Δημοσίευση από Cecily Anne » 16 Δεκ 2023, 13:17

ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Δεκ 2023, 13:05
Cecily Anne έγραψε:
16 Δεκ 2023, 13:02
ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Δεκ 2023, 21:13


Βρε μυρωδιά παπαράκο, το να γουστάρει μια γυναίκα κάποιον νεώτερο σαφώς και δεν είναι κάτι προχώ ή αριστοκρατικό, είναι μια απολύτως φυσική τάση. Απλώς γιατί αυτό που παίζει είναι η εμφάνιση και όχι η ηλικία. Υπάρχουν και νιούδια που τρώνε τη σκόνη μεσήλικων σ' αυτό το θέμα.

Μπορείς να το δεις και ως αντρική νοοτροπία, οπότε ποιο ακριβώς είναι το πρόβλημα σου; :lol:
Ποια φυσιολογική τάση καλέ!? Όσες γουστάρουν νεότερο (και αναφέρομαι σε διάφορες ηλικίες όχι στα 2-3 χρόνια που δεν φαίνονται καν) είναι καθόλα για το Λουνα παρκ! Δηλαδή αργούν που αργούν να ωριμάσουν οι ώριμοι, να τον πάρεις και δέκα χρόνια κάτω να τον νταντεύεις;
Κι εγώ σε ηλικιακές διαφορές πέραν 5ετίας αναφέρομαι.

Κατά τα άλλα, για λουναπαρκ θεωρώ τις τύπισσες που ξερογλείφονται με νεώτερους και νταντεύουν μεγαλύτερους για εθιμικούς και όχι μόνον λόγους. :lol:
Μάλλον έχουν θέματα με τον μπαμπακα, αλλιώς δεν εξηγείται. Βέβαια πάλι καλά που τους γηροκομουν, γιατί θα μπορούσαν να τους ξαποστελνουν μετα την εικοσαετία που ξεκινάνε τα ζόρια. Και αναφέρομαι στις νεότερες γενιές και όχι στις γερόντισσες που έζησαν σε άλλη εποχή με άλλη νοοτροπία.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
sharp
Δημοσιεύσεις: 21714
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Μέσα στο μυαλό της γυναίκας

Δημοσίευση από sharp » 16 Δεκ 2023, 13:17

Fata_Morgana έγραψε:
16 Δεκ 2023, 06:39
sharp έγραψε:
16 Δεκ 2023, 00:36

:lol:

Στο ερώτημα, άποψη μου, να πληρώσει και τα δικά σου ή έστω το παραπανίσιο, αφού προφανώς βγάζει περισσότερα.
Ναι όταν βγαίνουμε κάπου που εγώ δεν μπορώ να καλύψω το μισό ,αυτός θα πληρώσει. Εγώ απο πλευράς μου θα συνεισφέρω αυτό που μπορώ και επειδή δε θα τα δεχθεί,θα πάρω κάτι άλλο για να συνεισφέρω κι εγώ. Πχ θα κεράσω τα γλυκά μετά. Ή άλλη φορά θα πάμε για πίτσα θα κεράσω εγώ που μπορώ να μας κεράσω(αν μείνει στη μια :lol: ). Εννοείται δε πληρώνει πάντα αυτός επειδή βγάζει περισσοτερα. Δε μου μοιάζει παράλογο λ ή ότι καταπατά την ισότητα κτλ.
Δεν μιλάμε για πρώτο ραντεβού, αλλά για ζευγάρι υποθέτω. Σε πρώτο ραντεβού, αν επιμένει να πάει σε ακριβό, γίνεται μάλλον για να κάνει επίδειξη, οπότε για μένα θα είχε ήδη απορριφθεί. Και γενικώς αν δεν καταδέχεται κάτι το πιο ποταπό, τότε υπάρχει όντως πρόβλημα.
“Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times.”

Άβαταρ μέλους
sharp
Δημοσιεύσεις: 21714
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Μέσα στο μυαλό της γυναίκας

Δημοσίευση από sharp » 16 Δεκ 2023, 13:19

Cecily Anne έγραψε:
16 Δεκ 2023, 13:02
ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Δεκ 2023, 21:13
40τακατο της ζωής μ σπατάλησα έγραψε:
14 Δεκ 2023, 20:55


Με το χέρι στην καρδιά ή έστω σε όποια ερωτογενή ζώνη ευρίσκεται πλησίον της, έχεις αναπολήσει ή ντύσει μουσικως εκείνη την στιγμή, κάποιον προχω γαλαζοαίματο έρωτα με κάποιον νεαρούλη, υπό το ομώνυμο άσμα του Σχοινά;
Βρε μυρωδιά παπαράκο, το να γουστάρει μια γυναίκα κάποιον νεώτερο σαφώς και δεν είναι κάτι προχώ ή αριστοκρατικό, είναι μια απολύτως φυσική τάση. Απλώς γιατί αυτό που παίζει είναι η εμφάνιση και όχι η ηλικία. Υπάρχουν και νιούδια που τρώνε τη σκόνη μεσήλικων σ' αυτό το θέμα.

Μπορείς να το δεις και ως αντρική νοοτροπία, οπότε ποιο ακριβώς είναι το πρόβλημα σου; :lol:
Ποια φυσιολογική τάση καλέ!? Όσες γουστάρουν νεότερο (και αναφέρομαι σε διαφορές ηλικίας όχι στα 2-3 χρόνια που δεν φαίνονται καν) είναι καθόλα για το Λουνα παρκ! Δηλαδή αργούν που αργούν να ωριμάσουν οι ώριμοι, να τον πάρεις και δέκα χρόνια κάτω να τον νταντεύεις;
:lol:
“Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times.”

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20361
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Μέσα στο μυαλό της γυναίκας

Δημοσίευση από Cecily Anne » 16 Δεκ 2023, 13:19

sharp έγραψε:
16 Δεκ 2023, 13:17
Fata_Morgana έγραψε:
16 Δεκ 2023, 06:39
sharp έγραψε:
16 Δεκ 2023, 00:36

:lol:

Στο ερώτημα, άποψη μου, να πληρώσει και τα δικά σου ή έστω το παραπανίσιο, αφού προφανώς βγάζει περισσότερα.
Ναι όταν βγαίνουμε κάπου που εγώ δεν μπορώ να καλύψω το μισό ,αυτός θα πληρώσει. Εγώ απο πλευράς μου θα συνεισφέρω αυτό που μπορώ και επειδή δε θα τα δεχθεί,θα πάρω κάτι άλλο για να συνεισφέρω κι εγώ. Πχ θα κεράσω τα γλυκά μετά. Ή άλλη φορά θα πάμε για πίτσα θα κεράσω εγώ που μπορώ να μας κεράσω(αν μείνει στη μια :lol: ). Εννοείται δε πληρώνει πάντα αυτός επειδή βγάζει περισσοτερα. Δε μου μοιάζει παράλογο λ ή ότι καταπατά την ισότητα κτλ.
Δεν μιλάμε για πρώτο ραντεβού, αλλά για ζευγάρι υποθέτω. Σε πρώτο ραντεβού, αν επιμένει να πάει σε ακριβό, γίνεται μάλλον για να κάνει επίδειξη, οπότε για μένα θα είχε ήδη απορριφθεί. Και γενικώς αν δεν καταδέχεται κάτι το πιο ποταπό, τότε υπάρχει όντως πρόβλημα.
Εγώ στο πρώτο ραντεβού πηρα ice tea ροδάκινο σε κουτάκι.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
sharp
Δημοσιεύσεις: 21714
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Μέσα στο μυαλό της γυναίκας

Δημοσίευση από sharp » 16 Δεκ 2023, 13:20

Cecily Anne έγραψε:
16 Δεκ 2023, 13:19
sharp έγραψε:
16 Δεκ 2023, 13:17
Fata_Morgana έγραψε:
16 Δεκ 2023, 06:39


Ναι όταν βγαίνουμε κάπου που εγώ δεν μπορώ να καλύψω το μισό ,αυτός θα πληρώσει. Εγώ απο πλευράς μου θα συνεισφέρω αυτό που μπορώ και επειδή δε θα τα δεχθεί,θα πάρω κάτι άλλο για να συνεισφέρω κι εγώ. Πχ θα κεράσω τα γλυκά μετά. Ή άλλη φορά θα πάμε για πίτσα θα κεράσω εγώ που μπορώ να μας κεράσω(αν μείνει στη μια :lol: ). Εννοείται δε πληρώνει πάντα αυτός επειδή βγάζει περισσοτερα. Δε μου μοιάζει παράλογο λ ή ότι καταπατά την ισότητα κτλ.
Δεν μιλάμε για πρώτο ραντεβού, αλλά για ζευγάρι υποθέτω. Σε πρώτο ραντεβού, αν επιμένει να πάει σε ακριβό, γίνεται μάλλον για να κάνει επίδειξη, οπότε για μένα θα είχε ήδη απορριφθεί. Και γενικώς αν δεν καταδέχεται κάτι το πιο ποταπό, τότε υπάρχει όντως πρόβλημα.
Εγώ στο πρώτο ραντεβού ice tea ροδάκινο σε κουτάκι.
Ξενέρωτη :003:
“Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times.”

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών