ΤΣΙΓΚΟΥΝΗΣ - ΑΥΤΗ Η ΜΑΣΤΙΓΑ

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11630
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: ΤΣΙΓΚΟΥΝΗΣ - ΑΥΤΗ Η ΜΑΣΤΙΓΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 07 Απρ 2022, 11:40

Gherschaagk έγραψε:
07 Απρ 2022, 10:55
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
07 Απρ 2022, 08:51
Gherschaagk έγραψε:
07 Απρ 2022, 01:08

Συμπληρώνω.

Να δουλεύει σε μπιτς μπαρ το καλοκαίρι για έναν μήνα και να μένει σε δωμάτιο τρώγλη, βρώμικο και ζεστό μαζί με την γυναίκα και το 11 μηνών μωρό και να λέει πως πήγαν διακοπές για έναν μήνα. Χτυπούσε 12ωρο στο μπιτς μπαρ, ούτε για μπάνιο δεν πήγαινε μαζί τους.

Σε άλλη φάση να του πληρώνει ο πεθερός το δωμάτιο, να κάθεται δύο μέρες και να φεύγει μετά για δουλειά και να λέει ο πεθερός πόσο πολύ τον χάρηκε και τι καλός πατέρας είναι με τα παιδιά του.
Δουλευταρας είναι ο άνθρωπος, όχι τσιγκούνης .

Υποθέτω η γυναίκα του στον θάβει κι από πάνω... :011:
Η γυναίκα του δεν βγάζει άχνα. Ίσα - ίσα που τον υποστηρίζει στις μλκιες. Λούσου τα τώρα.

Όσα λέω τα βλέπω μόνη μου, δεν χρειάζεται να μου τα πουν άλλοι.
Μα τι άχνα να βγάλει; Αυτός δουλεύει στο λιοπυρι 12 ώρες κι αυτή κάνει της μπαναρες της και το ξύνει με το γκασμα..τι άλλο να κάνει ο δυσμοιρος; Να της βρει κι ένα γκόμενο να μη βαριέται στις διακοπές;
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24936
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: ΤΣΙΓΚΟΥΝΗΣ - ΑΥΤΗ Η ΜΑΣΤΙΓΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 07 Απρ 2022, 11:45

Gherschaagk έγραψε:
07 Απρ 2022, 00:41
Να φοράει για καμιά βδομάδα τα ίδια ρούχα. Μόνο σώβρακο αλλάζει.

Όλα του τα ρούχα να είναι τρύπια. Κάλτσες, μπλούζες, παντελόνι. Εικάζω και το σώβρακο.

Να διαμαρτύρεται για τα ρούχα των παιδιών του που είναι δώρα.

Να λέει στην γυναίκα του πως αν δεν χρειάζεται πραγματικά κάτι να μην το πάρει. Την λυπήθηκα, για ένα διάστημα τριγυρνούσε σαν άστεγη. Ευτυχώς συνήλθε και δεν τον ακούει.

Μιλάμε για άνθρωπο που έχει 3 σπίτια.
ξέρω ακριβώς ίδια περίπτωση αλλά έιναι και η γυναίκα του σπαγκοραμενη. Στο μόνο που τον δικαιολογό αυτόν που ξέρω είναι ότι κάνει το επάγγελμα του εμπορικού ναυτικού. Δηλαδή βγάζει λεφτά αλλά οκ του βγαίνει η πίστη για να τα βγάλει. Πάλι όμως λες ρε φίλε βγάζεις 10κ το μήνα. Έχεις κάνει σπίτια κτλ. Για να τα φας δουλεύειις

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: ΤΣΙΓΚΟΥΝΗΣ - ΑΥΤΗ Η ΜΑΣΤΙΓΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 07 Απρ 2022, 11:46

Η τσιγγουνιά είναι φρόνηση. Οι large είναι ηλίθιοι.
Ordem e Progresso.

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 17161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: ΤΣΙΓΚΟΥΝΗΣ - ΑΥΤΗ Η ΜΑΣΤΙΓΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 07 Απρ 2022, 11:49

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
07 Απρ 2022, 11:40
Gherschaagk έγραψε:
07 Απρ 2022, 10:55
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
07 Απρ 2022, 08:51


Δουλευταρας είναι ο άνθρωπος, όχι τσιγκούνης .

Υποθέτω η γυναίκα του στον θάβει κι από πάνω... :011:
Η γυναίκα του δεν βγάζει άχνα. Ίσα - ίσα που τον υποστηρίζει στις μλκιες. Λούσου τα τώρα.

Όσα λέω τα βλέπω μόνη μου, δεν χρειάζεται να μου τα πουν άλλοι.
Μα τι άχνα να βγάλει; Αυτός δουλεύει στο λιοπυρι 12 ώρες κι αυτή κάνει της μπαναρες της και το ξύνει με το γκασμα..τι άλλο να κάνει ο δυσμοιρος; Να της βρει κι ένα γκόμενο να μη βαριέται στις διακοπές;

Βασικά άλλου είναι το πρόβλημα στην όλη φάση.
Αν όντως σκεκεται σχετικά καλά οικονομικά,κάνει μαλακια που δεν δουλεύει λιγότερο για να χαρεί περισσότερο τα παιδιά του.
Αυτος ο χρόνος με τα παιδιά αξίζει όλα τα λεφτά του κόσμου!

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29765
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: ΤΣΙΓΚΟΥΝΗΣ - ΑΥΤΗ Η ΜΑΣΤΙΓΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 07 Απρ 2022, 11:50

alekhine έγραψε:
07 Απρ 2022, 11:33
Gherschaagk έγραψε:
07 Απρ 2022, 10:55
Η γυναίκα του δεν βγάζει άχνα. Ίσα - ίσα που τον υποστηρίζει στις μλκιες. Λούσου τα τώρα.

Όσα λέω τα βλέπω μόνη μου, δεν χρειάζεται να μου τα πουν άλλοι.
ρε συ αν δεν ταιριαζανε.....

αφετερου αφου ταιριαζουν αυτο που σε μας φαινεται κακομοιρια σε εκεινους φαινεται μαγκια που την περνανε αρχοντες χωρις να δωσουν μια - οχι σαν κατι κοροιδα που πληρωνουν :102::102::102:
Την πονάει και την τσουζει. Δεν θέλει όμως να βγαίνει προς τα έξω ότι ο άντρας της έχει κάλο στον εγκέφαλο. Δλδ πόσο κοστίζουν 6 ζευγάρια κάλτσες;

Για τα παιδιά ρούχα δεν αγόρασαν ποτέ. Μιλάμε για 3 παιδιά τώρα, όχι για ένα. Είτε τους τα δώρισαν είτε τους τα χάρισαν. Είναι δυνατόν να γκρινιάζεις για τα δώρα;;

Εδώ ο παππούς, αυτός που δεν είναι τσιγκούνης, γιατί υπάρχει και τέτοιος, θέλει να πληρώνει μπαλέτα και κολυμβητήρια. Ο πατέρας δεν θέλει. Δεν θέλει να πληρώνει παιδίατρο. Τον βρήκαν μέσω ΕΟΠΥΥ. Αλλά μέχρι να τον βρουν άλλαξαν 5-6.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
alekhine
Δημοσιεύσεις: 12541
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:36
Phorum.gr user: alekhine
Τοποθεσία: Highway to ΚΤΕΛ

Re: ΤΣΙΓΚΟΥΝΗΣ - ΑΥΤΗ Η ΜΑΣΤΙΓΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alekhine » 07 Απρ 2022, 11:52

Gherschaagk έγραψε:
07 Απρ 2022, 11:50
alekhine έγραψε:
07 Απρ 2022, 11:33
Gherschaagk έγραψε:
07 Απρ 2022, 10:55
Η γυναίκα του δεν βγάζει άχνα. Ίσα - ίσα που τον υποστηρίζει στις μλκιες. Λούσου τα τώρα.

Όσα λέω τα βλέπω μόνη μου, δεν χρειάζεται να μου τα πουν άλλοι.
ρε συ αν δεν ταιριαζανε.....

αφετερου αφου ταιριαζουν αυτο που σε μας φαινεται κακομοιρια σε εκεινους φαινεται μαγκια που την περνανε αρχοντες χωρις να δωσουν μια - οχι σαν κατι κοροιδα που πληρωνουν :102::102::102:
Την πονάει και την τσουζει. Δεν θέλει όμως να βγαίνει προς τα έξω ότι ο άντρας της έχει κάλο στον εγκέφαλο. Δλδ πόσο κοστίζουν 6 ζευγάρια κάλτσες;

Για τα παιδιά ρούχα δεν αγόρασαν ποτέ. Μιλάμε για 3 παιδιά τώρα, όχι για ένα. Είτε τους τα δώρισαν είτε τους τα χάρισαν. Είναι δυνατόν να γκρινιάζεις για τα δώρα;;

Εδώ ο παππούς, αυτός που δεν είναι τσιγκούνης, γιατί υπάρχει και τέτοιος, θέλει να πληρώνει μπαλέτα και κολυμβητήρια. Ο πατέρας δεν θέλει. Δεν θέλει να πληρώνει παιδίατρο. Τον βρήκαν μέσω ΕΟΠΥΥ. Αλλά μέχρι να τον βρουν άλλαξαν 5-6.
ρε συ στο ξαναπα αυτοι ειναι καρμιριδες απο αποψη

και στην τελικη αυτο το πραγμα φαινεται απο την αρχη - δεν το καταλαβε αυτη οτι ο τυπος ειναι τσιγκουνα μετα απο 3 παιδια

οποτε αν την ποναγε θα τον ειχε σχολασει στον πρωτο μηνα - οχι να κανουνε και οικογενεια :102::102::102:
πατησιωτης έγραψε:
10 Μαρ 2021, 20:59
Ο Σημίτης είναι η συνέχεια του Κωνσταντίνου Καραμανλή,στην Ευρώπη,στα ελληνοτουρκικά,στο ανήκομεν εις την Δύσιν,στην οικονομία,παντού.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: ΤΣΙΓΚΟΥΝΗΣ - ΑΥΤΗ Η ΜΑΣΤΙΓΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 07 Απρ 2022, 11:52

Gherschaagk έγραψε:
07 Απρ 2022, 11:50
Δεν θέλει να πληρώνει παιδίατρο. Τον βρήκαν μέσω ΕΟΠΥΥ. Αλλά μέχρι να τον βρουν άλλαξαν 5-6.
Συγγνώμη, ανασφάλιστο είναι το παιδί;
Ordem e Progresso.

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25595
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: ΤΣΙΓΚΟΥΝΗΣ - ΑΥΤΗ Η ΜΑΣΤΙΓΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 07 Απρ 2022, 11:53

Στηρίζω


Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: ΤΣΙΓΚΟΥΝΗΣ - ΑΥΤΗ Η ΜΑΣΤΙΓΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 07 Απρ 2022, 11:54

Cavaliere έγραψε:
07 Απρ 2022, 11:46
Η τσιγγουνιά είναι φρόνηση. Οι large είναι ηλίθιοι.
Η τσιγκουνια δεν είναι φρόνηση. Άλλο να ζεις σεμνά και να κάνεις οικονομια, η τσιγκουνιά είναι παθολογική κατάσταση. Πχ ένας τσιγκούνης μπορεί να αμελει μέχρι και την υγεία του ή των παιδιων του επειδή δε θέλει να χαλάσει λεφτά.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: ΤΣΙΓΚΟΥΝΗΣ - ΑΥΤΗ Η ΜΑΣΤΙΓΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 07 Απρ 2022, 11:56

talaipwros έγραψε:
07 Απρ 2022, 11:53
Στηρίζω

Εν τω μεταξύ, απορώ γιατί το θεωρούν αυτό τσιγκουνιά. Είναι σωστή οικειακή οικονομία.
Ordem e Progresso.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24936
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: ΤΣΙΓΚΟΥΝΗΣ - ΑΥΤΗ Η ΜΑΣΤΙΓΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 07 Απρ 2022, 11:57

alekhine έγραψε:
07 Απρ 2022, 11:52
Gherschaagk έγραψε:
07 Απρ 2022, 11:50
alekhine έγραψε:
07 Απρ 2022, 11:33


ρε συ αν δεν ταιριαζανε.....

αφετερου αφου ταιριαζουν αυτο που σε μας φαινεται κακομοιρια σε εκεινους φαινεται μαγκια που την περνανε αρχοντες χωρις να δωσουν μια - οχι σαν κατι κοροιδα που πληρωνουν :102::102::102:
Την πονάει και την τσουζει. Δεν θέλει όμως να βγαίνει προς τα έξω ότι ο άντρας της έχει κάλο στον εγκέφαλο. Δλδ πόσο κοστίζουν 6 ζευγάρια κάλτσες;

Για τα παιδιά ρούχα δεν αγόρασαν ποτέ. Μιλάμε για 3 παιδιά τώρα, όχι για ένα. Είτε τους τα δώρισαν είτε τους τα χάρισαν. Είναι δυνατόν να γκρινιάζεις για τα δώρα;;

Εδώ ο παππούς, αυτός που δεν είναι τσιγκούνης, γιατί υπάρχει και τέτοιος, θέλει να πληρώνει μπαλέτα και κολυμβητήρια. Ο πατέρας δεν θέλει. Δεν θέλει να πληρώνει παιδίατρο. Τον βρήκαν μέσω ΕΟΠΥΥ. Αλλά μέχρι να τον βρουν άλλαξαν 5-6.
ρε συ στο ξαναπα αυτοι ειναι καρμιριδες απο αποψη

και στην τελικη αυτο το πραγμα φαινεται απο την αρχη - δεν το καταλαβε αυτη οτι ο τυπος ειναι τσιγκουνα μετα απο 3 παιδια

οποτε αν την ποναγε θα τον ειχε σχολασει στον πρωτο μηνα - οχι να κανουνε και οικογενεια :102::102::102:
:goodpost:
αλλά αν της άλλης της αρέσει πάρα πολύ ο γκόμενος για αρκετό καιρό ψεχνάει και το ότι είναι τσιγκούνης και το ότι έχει κάνει 10 χρόνια φύλακή που λέει ο λόγος

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29765
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: ΤΣΙΓΚΟΥΝΗΣ - ΑΥΤΗ Η ΜΑΣΤΙΓΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 07 Απρ 2022, 12:00

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
07 Απρ 2022, 11:40
Gherschaagk έγραψε:
07 Απρ 2022, 10:55
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
07 Απρ 2022, 08:51


Δουλευταρας είναι ο άνθρωπος, όχι τσιγκούνης .

Υποθέτω η γυναίκα του στον θάβει κι από πάνω... :011:
Η γυναίκα του δεν βγάζει άχνα. Ίσα - ίσα που τον υποστηρίζει στις μλκιες. Λούσου τα τώρα.

Όσα λέω τα βλέπω μόνη μου, δεν χρειάζεται να μου τα πουν άλλοι.
Μα τι άχνα να βγάλει; Αυτός δουλεύει στο λιοπυρι 12 ώρες κι αυτή κάνει της μπαναρες της και το ξύνει με το γκασμα..τι άλλο να κάνει ο δυσμοιρος; Να της βρει κι ένα γκόμενο να μη βαριέται στις διακοπές;
Κι αυτή δούλευει. Δεν τολμάει να μείνει χωρίς δουλειά γιατί με το που θα κοπεί το δικό της εισόδημα θα της πει πως έχουν έλλειμμα τόσα και πως πρέπει να βρεθεί τρόπος να τα καλύψουν.

Έχει λοιπόν αυτή η μάνα 3 παιδιά, την δουλειά, φουλ ταημ ωράριο, παρτ ταημ μισθό και το σπίτι μόνη της. Κι αυτός είναι φευγάτος σε μόνιμη βάση. Βοηθάνε οι γονείς της 330 μέρες τον χρόνο και άλλες 30 οι γονείς του. Εδώ έπαθε βλάβη ο λέβητας και έμειναν χωρίς θέρμανση τον χειμώνα κι αυτή κανονίζει να έρθει συνεργείο να δούνε τι συμβαίνει για να μην μείνουν τα παιδιά στο κρύο κι αυτός το ξεκανόνιζε για να μην πληρώσουν το συνεργείο. Θα το έψαχνε μόνος του. Μιλάμε για κατάντια.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Naranjita
Δημοσιεύσεις: 4370
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 10:18

Re: ΤΣΙΓΚΟΥΝΗΣ - ΑΥΤΗ Η ΜΑΣΤΙΓΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naranjita » 07 Απρ 2022, 12:07

εχω μεγαλώσει σε σπίτι με τσιγκούνη. Ο μακαρίτης ο πατέρας μου. Θεός του το χρήμα. Βέβαια, ήταν ορφανός από πατέρα, εργαζόταν από τα14 που ήρθε στην Αθήνα και πήγαινε νυχτερινό και ποτέ δεν ξεπέρασε το σύνδρομο της κατοχής. δηλ, τα ντουλάπια και τα ψυγεία ήταν φίσκα στα τρόφιμα, αλλά έφερνε γύρα όλη την πόλη και έλειπε ατελείωτες ώρες, μέχρι να βρει την απόλυτη προσφορά στην φέτα.
κατά τα άλλα, έτσι και χάλαγες δεύτερη χαρτοπετσέτα στο γεύμα, εκτός από το υποτιμητικό βλέμμα, το θα πεθάνεις στην ψάθα που το συνόδευε, το ξέρεις πόσο έχουν πάει κτλ ή που αναγκάστηκα και έβαλα δεύτερη γραμμή τηλεφώνου για να μπορώ να μιλάω όσο θέλω χωρίς να με πρήζει, μέχρι φυσικά που έμαθε ότι τα υπεραστικά είναι τσάμπα στην δική μου γραμμή, οπότε έπαιρνε από το δικό μου όλο το χωριό.
η μάνα μου, το ακριβώς αντίθετο. επειδή είχε περάσει και αυτή φτωχικά παιδικά χρόνια, του έδινε και καταλάβαινε. εργαζόταν βέβαια, και έφερνε σοβαρό μισθό στο σπίτι (γύρω στο 5000 ευρώ τον μήνα) οπότε όσο και να της γκρίνιαζε, του τα σκαγε και έσκαγε. μετά το ανακάλυψα και εγώ και όταν ξέφευγε στην μουρμούρα (θα πεθάνεις στην ψάθα, δεν έχετε ζήσει πολεμο, πιο χαμηλά η πίεση στη βρύση την ώρα που πλένεις πιάτα, ξέρεις πόσο ήρθε το νερό?) του σκαγα 5ευρω για να με αφήσει ήσυχη. φαντάζομαι από κάποιο σημείο και μετά το έκανε επίτηδες.
η μανουλα λοιπόν, είχε γεμίσει τρίφωτα φωτιστικά το σπίτι. ε, πήγαινε ο πατερουλης και ξεβίδωνε τις 2 από τις τρεις λάμπες και έβαζε καμένες και ταχαμου ταχαμου θα πήγαινε στο σουπερ να φέρει άλλες. ΠΟΤΕ δεν το κανε. έπρεπε να πεθάνει για να φωτίσει το σπίτι.

και ένα σωρό άλλες ιστορίες τρόμου, φρίκης και γέλωτα.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΙ....
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟΙ.....
ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ....
ΕΙΝΑΙ: ΠΡΟΔΟΤΕΣ

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29765
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: ΤΣΙΓΚΟΥΝΗΣ - ΑΥΤΗ Η ΜΑΣΤΙΓΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 07 Απρ 2022, 12:11

Cavaliere έγραψε:
07 Απρ 2022, 11:52
Gherschaagk έγραψε:
07 Απρ 2022, 11:50
Δεν θέλει να πληρώνει παιδίατρο. Τον βρήκαν μέσω ΕΟΠΥΥ. Αλλά μέχρι να τον βρουν άλλαξαν 5-6.
Συγγνώμη, ανασφάλιστο είναι το παιδί;
Δεν πήγε ποτέ το μυαλό μου εκεί.

Δεν πιστεύω να το έχουν πάει τόσο μακριά. Εν έτει 2022 να έχει ο άλλος 3 σπίτια στο όνομά του και τα παιδιά να τα έχει ανασφάλιστα.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20430
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: ΤΣΙΓΚΟΥΝΗΣ - ΑΥΤΗ Η ΜΑΣΤΙΓΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 07 Απρ 2022, 12:12

panos291 έγραψε:
07 Απρ 2022, 09:01
Περιμενει να τον κερασουν καφε αλλα αυτος δεν κερναει ποτε ή σχεδόν ποτέ.
Αυτός είναι το επόμενο επίπεδο - ο γύφτος. Ο τσιγκούνης απλά θα πει 'να πάμε σε εκείνη την καφετέρια που έχει 3,00 τον καφέ και όχι 3,50' ή 'να πάμε βόλτα στο πάρκο που είναι δωρεάν'.

Εμένα ο τσιγκούνης δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα εκτός αν είναι πολύ κοντινό άτομο (σχέση, οικογένεια). Ο γύφτος όμως είναι για κλωτσιές! Δεν θέλω να έχω την παραμικρή σχέση με γύφτους!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών