ψεκ στον αληθινο κοσμο

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Σιχαμερίων Αθλιοζήλευτος
Δημοσιεύσεις: 1025
Εγγραφή: 04 Φεβ 2022, 18:19

Re: ψεκ στον αληθινο κοσμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σιχαμερίων Αθλιοζήλευτος » 29 Αύγ 2022, 10:24

Το επόμενο μέτρο θα πρέπει να είναι ο υποχρεωτικός εμβολιασμός των εκπαιδευτικών, αλλιώς μπούλο.
Βούτυρα-Έλαια-Λίπη

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14754
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: ψεκ στον αληθινο κοσμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 29 Αύγ 2022, 10:24

BOOMER έγραψε:
29 Αύγ 2022, 09:51
Επαθα το ίδιο πέρυσι με παλιό συμμαθητή. Αφού άντεξα κανα 20λεπτο ,του είπα εν ψυχρό ότι λέει ψεκασμένες ανοησίες ,του ζήτησα να φύγει απ την παρέα μας και του έκοψα την καλημέρα.Οταν γίνεται αναφορά σε αυτόν από εκεί και πέρα σε παρέες ,σημειώνω ότι είναι αξιολύπητος αφού έχει καεί προ πολλού. Δεν θέλει πολύ να νομίζουν οι γύρω ότι είσαι ψεκασμένος σαν και του λόγου τους ,επειδή σε έβλεπαν κάποτε να κάνεις παρέα. Το ότι ήσουν στην ίδια τάξη πριν 40 χρόνια και παίζατε μπάσκετ μαζί πριν 30 ,δε σημαίνει απολύτως τίποτε.
αφού δεν σε πλάκωσε καλά πήγε

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 13042
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: ψεκ στον αληθινο κοσμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 29 Αύγ 2022, 10:31

Εδώ ψηφίζουν ΝΔ για να φτιάξει τη χώρα, τα εμβόλια του κοβιντ σας κάνουν εντύπωση; Που στο κάτω κάτω δεν δοκιμάζονται από το 1974

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3331
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: ψεκ στον αληθινο κοσμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 29 Αύγ 2022, 10:40

Θυμήθηκα πριν καμια δεκαριά χρόνια που είχα πετύχει έναν οικογενειακό φίλο να μιλάει με τον πατέρα μου και να προσπαθεί να του εξηγήσει ότι η Σελήνη είναι διαστημόπλοιο. Έφυγα διακριτικά, γιατί δεν είχα security clearance για τέτοια συζήτηση.

Btw, απόστρατος πολεμικής αεροπορίας ο τύπος.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
SUV
Δημοσιεύσεις: 3198
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2021, 19:26

Re: ψεκ στον αληθινο κοσμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SUV » 29 Αύγ 2022, 10:42

klg έγραψε:
29 Αύγ 2022, 10:40
Θυμήθηκα πριν καμια δεκαριά χρόνια που είχα πετύχει έναν οικογενειακό φίλο να μιλάει με τον πατέρα μου και να προσπαθεί να του εξηγήσει ότι η Σελήνη είναι διαστημόπλοιο. Έφυγα διακριτικά, γιατί δεν είχα security clearance για τέτοια συζήτηση.

Btw, απόστρατος πολεμικής αεροπορίας ο τύπος.
Καλά, εντάξει γι αυτό, έχει κάτι φυντάνια στο στρατιωτικό σώμα...διαφόρων ειδών


Για κάτι υπόλοιπα που λέτε, eat our dust, θα σας θάψομεν!

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20289
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: ψεκ στον αληθινο κοσμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 29 Αύγ 2022, 10:42

klg έγραψε:
29 Αύγ 2022, 10:40
Θυμήθηκα πριν καμια δεκαριά χρόνια που είχα πετύχει έναν οικογενειακό φίλο να μιλάει με τον πατέρα μου και να προσπαθεί να του εξηγήσει ότι η Σελήνη είναι διαστημόπλοιο. Έφυγα διακριτικά, γιατί δεν είχα security clearance για τέτοια συζήτηση.

Btw, απόστρατος πολεμικής αεροπορίας ο τύπος.
Κάπου το έχει πάρει και αυτό το αυτί μου...

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27240
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: ψεκ στον αληθινο κοσμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 29 Αύγ 2022, 10:44

Gherschaagk έγραψε:
29 Αύγ 2022, 10:22
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
29 Αύγ 2022, 10:15
Ασέβαστος έγραψε:
29 Αύγ 2022, 09:59
επρεπε να μετραει για κακοποιηση, να παιρνω τηλ στο χαμογελο και να συνετιζουν η απομακρυνουν τον γονιο.
:+1:
Δεν το παίρνεις έτσι εύκολα το παιδί από τους γονείς. Εδώ έχουμε μια ολόκληρη γενιά Ελλήνων που γαλουχήθηκε με τον ημίθεο Ανδρέα και τώρα όπου σταθείς κι όπου βρεθείς τον απαρνούνται.
θα του δίνεται η ευκαιρία να συνετίζεται
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3331
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: ψεκ στον αληθινο κοσμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 29 Αύγ 2022, 10:45

Green Dragon έγραψε:
29 Αύγ 2022, 10:42
klg έγραψε:
29 Αύγ 2022, 10:40
Θυμήθηκα πριν καμια δεκαριά χρόνια που είχα πετύχει έναν οικογενειακό φίλο να μιλάει με τον πατέρα μου και να προσπαθεί να του εξηγήσει ότι η Σελήνη είναι διαστημόπλοιο. Έφυγα διακριτικά, γιατί δεν είχα security clearance για τέτοια συζήτηση.

Btw, απόστρατος πολεμικής αεροπορίας ο τύπος.
Κάπου το έχει πάρει και αυτό το αυτί μου...
Ο Λιακόπουλος υποστήριζε ότι η Σελήνη δεν ήταν ο πραγματικός δορυφόρος, αλλά ο Απόλλωνας τον είχε κάνει teleport και switch με ένα τεχνητό ουράνιο σώμα, το οποίο αποτελεί FOB των ΕΛ από το Σείριο. Δεν είμαι σίγουρος αν ο τύπος αναφερόταν σε αυτό γιατί δεν κάθισα να ακούσω τη συζήτηση.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: ψεκ στον αληθινο κοσμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 29 Αύγ 2022, 10:47

Πόσοι ηλίθιοι σ' αυτόν τον κόσμο;
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: ψεκ στον αληθινο κοσμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 29 Αύγ 2022, 10:48

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
29 Αύγ 2022, 10:44
Gherschaagk έγραψε:
29 Αύγ 2022, 10:22
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
29 Αύγ 2022, 10:15


:+1:
Δεν το παίρνεις έτσι εύκολα το παιδί από τους γονείς. Εδώ έχουμε μια ολόκληρη γενιά Ελλήνων που γαλουχήθηκε με τον ημίθεο Ανδρέα και τώρα όπου σταθείς κι όπου βρεθείς τον απαρνούνται.
θα του δίνεται η ευκαιρία να συνετίζεται
Αν την έχει ο άλλος την πετριά όσο και να προσπαθείς, είναι σπατάλη χρόνου.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Parrot
Δημοσιεύσεις: 7090
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2019, 19:48

Re: ψεκ στον αληθινο κοσμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Parrot » 29 Αύγ 2022, 10:49

Το ψέκασμα είναι μια βιομηχανία με δισεκατομμύρια έσοδα: Βιβλία, εκπομπές, οργανώσεις, λέσχες, διαφημίσεις.. Και όλα αυτά με πολιτικές προεκτάσεις βεβαίως-βεβαίως..
Αυτό που μου κάνει εντύπωση όμως είναι ότι το ψέκασμα είναι ακριβώς το ίδιο τα τελευταία χρόνια (παλιά υπήρχαν παραλλαγές σε κάθε τόπο), το είδαμε με τον κόβιντ ακριβώς τα ίδια επιχειρήματα σε αμερική, ευρώπη και αλλού..

Άβαταρ μέλους
BOOMER
Δημοσιεύσεις: 626
Εγγραφή: 11 Οκτ 2021, 16:06

Re: ψεκ στον αληθινο κοσμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BOOMER » 29 Αύγ 2022, 11:17

Ασέβαστος έγραψε:
29 Αύγ 2022, 09:59
BOOMER έγραψε:
29 Αύγ 2022, 09:51


Επαθα το ίδιο πέρυσι με παλιό συμμαθητή. Αφού άντεξα κανα 20λεπτο ,του είπα εν ψυχρό ότι λέει ψεκασμένες ανοησίες ,του ζήτησα να φύγει απ την παρέα μας και του έκοψα την καλημέρα.Οταν γίνεται αναφορά σε αυτόν από εκεί και πέρα σε παρέες ,σημειώνω ότι είναι αξιολύπητος αφού έχει καεί προ πολλού. Δεν θέλει πολύ να νομίζουν οι γύρω ότι είσαι ψεκασμένος σαν και του λόγου τους ,επειδή σε έβλεπαν κάποτε να κάνεις παρέα. Το ότι ήσουν στην ίδια τάξη πριν 40 χρόνια και παίζατε μπάσκετ μαζί πριν 30 ,δε σημαίνει απολύτως τίποτε.
ναι, οκ, κι εγω δεν εχω καμμια διαθεση να τον κανω και παρεα, εκτος αν καμμια μερα με πιασει το τρολλιαρικο μου και θελω να σπασω πλακα.

αλλα το παιδι; οκ, το λυπαμαι το ερμο το δικο του παιδακι, αλλα με το δικο μου, πως να συμπεριφερθω; αυτα τα "μην κανεις παρεα με αυτονε" δεν ειναι του χαρακτηρα μου, δεν τα λεω. μα τι θα καμω αμα που ερθει σπιτι και μου πει δε βαζω μασκα επειδη γραφενιο;

εχω εμπιστοσυνη στον εαυτο μου, και στην πειθω που ασκω στο παιδι, αλλα δεν παυει να ειναι παιδι. μπορει ειτε να θελει απλως να μου παει κοντρα γιατι ετσι, η μπορει και να με πιστευψει, και να παει να πει στο αλλο οτι ειναι πανηλιθιος, και παλι προβλημα.

επρεπε να μετραει για κακοποιηση, να παιρνω τηλ στο χαμογελο και να συνετιζουν η απομακρυνουν τον γονιο.
Κοίτα ,εμένα όταν η κόρη μου έκανε παρέα με κόρη μιας μυθομανούς στην τάξη ,της εξήγησα τι παίζει με τη μαμά της φίλης της (ο σύζυγος της ψυχούλα). Δεν της απαγόρευσα να κάνει παρέα ,αλλά έπρεπε να ξέρει ότι δεν υπήρχε περίπτωση για κοινές εξόδους και πολλά πολλά με τους γονείς.Ας γνωρίζουν τα παιδιά τι παίζει.

Άβαταρ μέλους
BOOMER
Δημοσιεύσεις: 626
Εγγραφή: 11 Οκτ 2021, 16:06

Re: ψεκ στον αληθινο κοσμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BOOMER » 29 Αύγ 2022, 11:20

nowhere έγραψε:
29 Αύγ 2022, 10:24
BOOMER έγραψε:
29 Αύγ 2022, 09:51
Επαθα το ίδιο πέρυσι με παλιό συμμαθητή. Αφού άντεξα κανα 20λεπτο ,του είπα εν ψυχρό ότι λέει ψεκασμένες ανοησίες ,του ζήτησα να φύγει απ την παρέα μας και του έκοψα την καλημέρα.Οταν γίνεται αναφορά σε αυτόν από εκεί και πέρα σε παρέες ,σημειώνω ότι είναι αξιολύπητος αφού έχει καεί προ πολλού. Δεν θέλει πολύ να νομίζουν οι γύρω ότι είσαι ψεκασμένος σαν και του λόγου τους ,επειδή σε έβλεπαν κάποτε να κάνεις παρέα. Το ότι ήσουν στην ίδια τάξη πριν 40 χρόνια και παίζατε μπάσκετ μαζί πριν 30 ,δε σημαίνει απολύτως τίποτε.
αφού δεν σε πλάκωσε καλά πήγε
Ψέκας σημαίνει εξ ορισμού θρασύδειλος. Το αίσθημα μειονεξίας τους προσπαθούν να καλύψουν πίσω απ αυτές τις σαχλαμάρες. Να αισθανούν κι αυτοί "σπουδαίοι". Απλά κατόπιν διέδιδε ότι δεν κάνει παρέα με "πρόβατα" ,"προσκυνημένους" κλπ κλπ. Οι γνωστές αρλούμπες των αποτυχημένων.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27240
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: ψεκ στον αληθινο κοσμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 29 Αύγ 2022, 11:22

:goodpost:
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Unique
Δημοσιεύσεις: 7495
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2020, 01:26

Re: ψεκ στον αληθινο κοσμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Unique » 29 Αύγ 2022, 11:34

Εδω ρε σεις υπαρχουν 5% μονιμα ναυαγια που πιστευουν εν ετει 2022 οτι τα κομμουνια αγαπουν την Ελλαδα.
Κάθε λαός έχει τους ηγέτες που του αξίζουν. Οι πολίτες δεν θέλουν εξάλειψη της διαφθοράς, θέλουν περισσότερες ευκαιρίες να συμμετέχουν σ΄ αυτή. Δεν θέλουν ευνομία, θέλουν ανοχή της δικής τους ανομίας.

Θάνος Τζήμερος.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών