♥ Ζώδια ♥

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.

Είμαι

Κριός
6
8%
Ταύρος
6
8%
Δίδυμοι
9
12%
Καρκίνος
12
15%
Λέων
3
4%
Παρθένος
6
8%
Ζυγός
4
5%
Σκορπιός
9
12%
Τοξότης
3
4%
Αιγόκερως
6
8%
Υδροχόος
4
5%
Ιχθείς
10
13%
 
Σύνολο ψήφων: 78

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: ♥ Ζώδια ♥

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 27 Μάιος 2018, 17:27

Πάνας έγραψε:
27 Μάιος 2018, 17:15
Juno έγραψε:
27 Μάιος 2018, 17:12
Αποφάσισα να δώσω ένα στοιχείο, για να μη με λέτε σνομπ: ακόμα και αν βάλουμε τον Οφιούχο στον ζωδιακό, που όλα τα ζώδια θα μετακινηθούν λίγο μπρος-πίσω, εγώ δεν αλλάζω ζώδιο.
Όχι μη, μπορεί να σε βρουν από αυτό οι πχωρουμίτες και να σε φάνε!
δεν τρωγεται με τιποτα

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38292
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: ♥ Ζώδια ♥

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 27 Μάιος 2018, 17:36

blackpaint έγραψε:
27 Μάιος 2018, 17:27
Πάνας έγραψε:
27 Μάιος 2018, 17:15
Juno έγραψε:
27 Μάιος 2018, 17:12
Αποφάσισα να δώσω ένα στοιχείο, για να μη με λέτε σνομπ: ακόμα και αν βάλουμε τον Οφιούχο στον ζωδιακό, που όλα τα ζώδια θα μετακινηθούν λίγο μπρος-πίσω, εγώ δεν αλλάζω ζώδιο.
Όχι μη, μπορεί να σε βρουν από αυτό οι πχωρουμίτες και να σε φάνε!
δεν τρωγεται με τιποτα
Καλό είναι να μην λέμε μεγάλα λόγια.
(:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 12188
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: ♥ Ζώδια ♥

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 19 Μαρ 2019, 16:57

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
23 Μάιος 2018, 10:38
...
Σχετικά πρόσφατα είχαμε κάνει μια μικρή κουβέντα για την κοινή διαπίστωση που είχαμε ότι μάλλον τα ζώδια (όχι στο κομμάτι προβλέψεις αλλά στο κομμάτι χαρακτήρας) τελικά ισχύουν σε μεγάλο βαθμό. Και βλέπω να επιβεβαιώνεται πολλές φορές αυτή η διαπίστώση, παραλύει η επιστήμη μπροστά την ευστοχία των ζωδίων. Μαθαίνουμε στη τελική πολλές και διάφορες σχετικότητες και δεν μαθαίνουμε στο εκπαιδευτικό μας σύστημα τα ζώδια τα οποία έχουν περισσότερες σταθερές από αρκετές άλλες επιστήμες. Τα συγχαρητηρια μου συνάδελφε και για την οξυδερκή παρατήρησή σας κάποια στιγμή για την απάτη της κινέζικης αστρολογίας και ότι μονάχα η ορθολογιστική δυτική αστρολογία μπορεί να δώσει αλήθειες.
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: ♥ Ζώδια ♥

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 19 Μαρ 2019, 18:28

Sid Vicious έγραψε:
19 Μαρ 2019, 16:57
Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
23 Μάιος 2018, 10:38
...
Σχετικά πρόσφατα είχαμε κάνει μια μικρή κουβέντα για την κοινή διαπίστωση που είχαμε ότι μάλλον τα ζώδια (όχι στο κομμάτι προβλέψεις αλλά στο κομμάτι χαρακτήρας) τελικά ισχύουν σε μεγάλο βαθμό. Και βλέπω να επιβεβαιώνεται πολλές φορές αυτή η διαπίστώση, παραλύει η επιστήμη μπροστά την ευστοχία των ζωδίων. Μαθαίνουμε στη τελική πολλές και διάφορες σχετικότητες και δεν μαθαίνουμε στο εκπαιδευτικό μας σύστημα τα ζώδια τα οποία έχουν περισσότερες σταθερές από αρκετές άλλες επιστήμες. Τα συγχαρητηρια μου συνάδελφε και για την οξυδερκή παρατήρησή σας κάποια στιγμή για την απάτη της κινέζικης αστρολογίας και ότι μονάχα η ορθολογιστική δυτική αστρολογία μπορεί να δώσει αλήθειες.
Φίλος τα ζώδια, είναι μια σχεδόν αχαστη επιστήμη. Κάθε σοβαρός άνθρωπος, με ένα απλά ελεύθερο μυαλό, στην πορεία της ζωής του έρχεται αντιμέτωπος ξανά και ξανά,με αυτή την σταθερά της ύπαρξης. Πως να κλείσεις τα μάτια σου δηλαδή; Είναι σαν να πας στον άλλο κόσμο και να βλέπεις βουνά από πιλάφι. Άντε την πρώτη χιλιετία, μπορεί να περιμένεις τον Άγιο Πέτρο, μετά το παίρνεις απόφαση πως οι άλλοι έχουν δίκιο.
Για ποιον λόγο δουλεύουν; Who knows... ας το μελετήσουν οι επιστήμονες. Συμφωνώ και εγω πως, αντι να αποστηθίζουμε ανοησίες, έπρεπε να εκπαιδευόμαστε από μικρά παιδιά, για να αποφεύγουμε κάποιες κακοτοπιές, όχι όμως για να γεμίζουμε προκατάληψη. Δεν σημαίνει δηλαδή πως επειδή ο άλλος είναι Κριός,εξ αρχής δεν θα του μιλάμε κι όλας. Θα γίνει απο μόνο του όμως ,είναι ζήτημα χρόνου και το σίγουρο είναι πως εσυ δεν φταις καθόλου
Το καθημερινό ωροσκόπιο είναι μούφα και καλό είμαι να μην το ακούμε. Έχω κάνει πολλά παρορμητικά γιατί μου είπε η Λίτσα Πατέρα πως ξημέρωνε μια πολύ τυχερή μέρα και έφαγα τα μούτρα μου( Τι να κάνεις, κάτι τέτοιες ειδήσεις μου βγάζουν τα νέα στο google :D ), αλλά δεν της κρατώ κακία, από την καλή της την καρδιά πιστεύω πως τα έλεγε! Αντίθετα αυτή η άθλια η Άση Μπήλιου, είναι τόσο σκοταδόψυχη που λέει για όλους τα χειρότερα και αν την πάρεις στα σοβαρά μπορεί να το προκαλέσεις μόνος σου :-?
Οι Κινέζοι είναι παπατζίδες, δυσφημούν την επιστήμη.

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 12188
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: ♥ Ζώδια ♥

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 20 Μαρ 2019, 23:01

Και συνεχώς επιβεβαιωνονται, έχω πάθει ένα μικρό σοκ με την εγκυρότητα των ζωδίων. Εφεξής θα ρωτάω από την αρχή ζώδιο και ωροσκόπο σε όποιον κόσμο πρωτογνωριζω.
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71646
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: ♥ Ζώδια ♥

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 20 Μαρ 2019, 23:08

Eγώ νομίζω ότι αν συνεργαστείτε εσείς οι δύο, θα τσακίσετε ό,τι κινείται στο αστρολογικό στερέωμα. :lol:


Σκορπιός με σκορπιό.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 12188
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: ♥ Ζώδια ♥

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 21 Μαρ 2019, 00:50

Το πιστεύω ότι πρέπει να συνεργαστούμε, θα ανοίξουν νέοι δρόμοι για την επιστήμη αυτή. Βέβαια δεν ξέρω κατά πόσο ταιριάζουμε ζωδιακά για συνεργασία, Ζυγός με Αιγόκερως είναι καλούτσικο team αλλά ωροσκόπο είμαι Κριός εγώ και δεν ξέρω τι παίζει με τον ωροσκόπο του συναδέλφου Υπερκουλ.
Πάντως διάβαζα πολύ τελευταίους μηνες, Καντ, Χέγκελ, Σπινόζα, τα παράδοξα του Ζήνωνα, Φυσική κ.α. και βλέπω πως όλα τελικά καταλήγουν και επιβεβαιώνουν τα ζώδια. Μάλιστα μπορώ να πω αχρείαστα ήταν καθώς ήταν σα να χρησιμοποίησα μια δαιδαλώδης διαδρομή ενώ μπορούσα κατευθείαν να οδηγηθώ στην Αστρολογία. Νομίζω ότι πλέον έχω σκεφθεί και βρει και την επιστημονική ανάλυση/εξήγηση της εγκυρότητας των Ζωδίων αλλά δε θα την αναφέρω ακόμη καθότι φιλόδοξος και για Νόμπελ ακόμη αν ισχύει τελικά η επιστημονική μου ανάλυση στο θέμα.
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: ♥ Ζώδια ♥

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 21 Μαρ 2019, 09:11

Sid με ωροσκόπο Τοξότη είμαι. Και εγώ θα επιθυμούσα συνεργασία, αλλά δεν πρέπει να αγνοήσουμε τα ζώδια, δεν ταιριάζουν καθόλου και μου κάνει μεγάλη εντύπωση, γιατί είσαι ο δεύτερος συνφορουμίτης με τον οποίο αισθάνομαι καρμική σχέση.
Με Ζυγό δεν την παλεύω, ο μόνιμα διχασμένος χαρακτήρας, η επιφανειακότητα και τα ακραία εκδικητικά συναισθήματα, με εκνευρίζουν. Με Κριό τα πάω πολύ καλά για μια συναναστροφή ανά διαστήματα,γιατί θα με διασκεδάσει ο ορμητικός του χαρακτήρας. Σε καθημερινή σχέση μου είναι αδύνατο να τον παρακολουθήσω, είναι too much για τον ήσυχο και με διάθεση για απομόνωση τύπο μου.
Σχέση με γυναίκα Κριό είχα, ξεκίνησε με την μία και τέλειωσε γρήγορα. Κακίες δεν κρατήσαμε, έμεινε μια αμοιβαία συμπάθεια, αλλά όχι δεν θα το ξανάκανα, ήταν βασανιστήριο για εμένα. Έχω και στενό φίλο που είναι Κριός. Αυτόν τον αγαπάω πολύ, για τον παιδικό και γενναιόδωρο χαρακτήρα του, αλλά πάνω από μια φορά τον μήνα δεν θέλω να τον βλέπω :P

the comet the course the tail

Re: ♥ Ζώδια ♥

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 21 Μαρ 2019, 09:22

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
21 Μαρ 2019, 09:11

Με Ζυγό δεν την παλεύω, ο μόνιμα διχασμένος χαρακτήρας, η επιφανειακότητα και τα ακραία εκδικητικά συναισθήματα, με εκνευρίζουν.
όχι ρε. τι λες τώρα; σοβαρά; που τα έχεις δει αυτά; αυτά είναι σαν να μην περιγράφεις ζυγό, δλδ εμένα. ειδικά αυτό περί εκδικητικότατης δεν ισχύει καθόλου. ο ζυγός είναι το καλύτερο ζώδιο. το μόνο που ίσως ισχύει είναι ο διχασμένος χαρακτήρας, που σε μένα φτάνει στα όρια της πολυσχιδούς προσωπικότητος....

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: ♥ Ζώδια ♥

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 21 Μαρ 2019, 09:36

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
21 Μαρ 2019, 09:11
Sid με ωροσκόπο Τοξότη είμαι. Και εγώ θα επιθυμούσα συνεργασία, αλλά δεν πρέπει να αγνοήσουμε τα ζώδια, δεν ταιριάζουν καθόλου και μου κάνει μεγάλη εντύπωση, γιατί είσαι ο δεύτερος συνφορουμίτης με τον οποίο αισθάνομαι καρμική σχέση.
Με Ζυγό δεν την παλεύω, ο μόνιμα διχασμένος χαρακτήρας, η επιφανειακότητα και τα ακραία εκδικητικά συναισθήματα, με εκνευρίζουν. Με Κριό τα πάω πολύ καλά για μια συναναστροφή ανά διαστήματα,γιατί θα με διασκεδάσει ο ορμητικός του χαρακτήρας. Σε καθημερινή σχέση μου είναι αδύνατο να τον παρακολουθήσω, είναι too much για τον ήσυχο και με διάθεση για απομόνωση τύπο μου.
Σχέση με γυναίκα Κριό είχα, ξεκίνησε με την μία και τέλειωσε γρήγορα. Κακίες δεν κρατήσαμε, έμεινε μια αμοιβαία συμπάθεια, αλλά όχι δεν θα το ξανάκανα, ήταν βασανιστήριο για εμένα. Έχω και στενό φίλο που είναι Κριός. Αυτόν τον αγαπάω πολύ, για τον παιδικό και γενναιόδωρο χαρακτήρα του, αλλά πάνω από μια φορά τον μήνα δεν θέλω να τον βλέπω :P
Μίλα μας και για τον καρκίνο γενικά :klino:
Με ωροσκόπο λέων ειδικά :lol:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: ♥ Ζώδια ♥

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 21 Μαρ 2019, 09:39

Έχω σάικο αδερφή Ζυγό. Ο μόνος άνθρωπος με τον οποίο δεν κατάφερα ποτε να συνεννοηθώ και μελέτησα το είδος σε βάθος. Βέβαια μπορεί να μην φταίει το ζώδιο, γενικά δεν τα παει καλά με κανέναν η καημένη.

Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: ♥ Ζώδια ♥

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 21 Μαρ 2019, 09:47

Naida έγραψε:
21 Μαρ 2019, 09:36


Μίλα μας και για τον καρκίνο γενικά :klino:
Με ωροσκόπο λέων ειδικά :lol:
Όταν εχω περισσοτερο χρόνο ναι. Τωρα κανω και αλλα πραγματα ταυτόχρονα και γραφω και απο το 📱
Ο Καρκίνος είναι ευαίσθητος, πιστος και για οικογένεια ταμαμ. Έχει μια ροπή στην αυτολύπηση και τα ψυχολογικά ομως. Θέλει στοργή,αγάπη και προδερμ συνέχεια, αλλά ακόμα και αν του τα δείχνεις,έχει χαμηλή αυτοεκτίμηση και δυσκολευεται να σε πιστεψει.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: ♥ Ζώδια ♥

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 21 Μαρ 2019, 09:59

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
21 Μαρ 2019, 09:47
Naida έγραψε:
21 Μαρ 2019, 09:36


Μίλα μας και για τον καρκίνο γενικά :klino:
Με ωροσκόπο λέων ειδικά :lol:
Όταν εχω περισσοτερο χρόνο ναι. Τωρα κανω και αλλα πραγματα ταυτόχρονα και γραφω και απο το 📱
Ο Καρκίνος είναι ευαίσθητος, πιστος και για οικογένεια ταμαμ. Έχει μια ροπή στην αυτολύπηση και τα ψυχολογικά ομως. Θέλει στοργή,αγάπη και προδερμ συνέχεια, αλλά ακόμα και αν του τα δείχνεις,έχει χαμηλή αυτοεκτίμηση και δυσκολευεται να σε πιστεψει.
Έτσι είμαι ναι!
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
shrike
Δημοσιεύσεις: 4282
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 08:39
Phorum.gr user: Isildur
Τοποθεσία: Παρά θῖν' ἁλὸς

Re: ♥ Ζώδια ♥

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από shrike » 21 Μαρ 2019, 10:01

Άλλη μια τρανταχτή απόδειξη λοιπόν, ότι η αστρολογία λειτουργεί!!!


:lol:


Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17664
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: ♥ Ζώδια ♥

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 21 Μαρ 2019, 10:05

Λοιπόν το έψαξα εις βάθος. Είμαι Ζυγός με ωροσκόπο Σκορπιό και σελήνη στο Λέοντα. Μαλακίες η αστρολογία εν ολίγοις

Απάντηση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών