Τι ψηφίζει στην πραγματικότητα ο Φαπαζίτης;;

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.

Τι νομίζετε ότι ψηφίζει ο Φαπαζίτης;

ΝΔ
12
44%
ΣΥΡΙΖΑ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΠΑΣΟΚ
1
4%
ΝΙΚΗ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ελληνική Λύση
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ένωση Κεντρώων
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Λατινοπούλου
1
4%
Ρεπουμπλικανικό Κόμμα Ελλάδας -Τ.Ρ.Α.Μ.Π.
2
7%
Εθνικό Μέτωπο
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ελλήνων Συνέλευσις
2
7%
Σπαρτιάτες
3
11%
Πλεύση Ελευθερίας
2
7%
Άλλο (όχι ΚΚΕ)
2
7%
Ο Φαπ είναι AI, δεν υπάρχει στην πραγματικότητα
2
7%
 
Σύνολο ψήφων: 27

Aitwlos
Δημοσιεύσεις: 3291
Εγγραφή: 13 Ιαν 2024, 12:01

Re: Τι ψηφίζει στην πραγματικότητα ο Φαπαζίτης;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aitwlos » 27 Φεβ 2024, 15:54

GoBzi έγραψε:
27 Φεβ 2024, 15:51
Aitwlos έγραψε:
27 Φεβ 2024, 15:29
GoBzi έγραψε:
27 Φεβ 2024, 15:27


Οχι, γιατί τον ξέρω προσωπικά τον άνθρωπο και είναι και γάμω τα άτομα. :lol:
Ε το πιστεύω. Θες να μου πεις σε πμ; Όντως μου κάνει εντύπωση αυτό που λες :003:
Δεν υπάρχει περίπτωση. :lol:

Σχεδόν ολα μου τα σόγια ήταν/ειναι στο ΚΚΕ, αλλά συγκεκριμένα ο παππούς μου ήταν φανατικός μια ζωή. Ηταν υπολοχαγός στον ΔΣΕ, είχε κάνει εξορία, είχε πάρει μετάλλια για την συνεισφορά του στην ΕΣΣΔ, οταν γύρισε Ελλάδα διετέλεσε πρόεδρος (τοπικής) ΠΕΑΕΑ-ΔΣΕ, έγραφε στον Ριζοσπάστη, γενικά είχε πολλές ακρες στο κόμμα και γνώριζε αρκετούς βουλευτές. Ο βουλευτής που ανέφερα δεν πολιτευόταν οταν τον γνώρισα, μπορεί ο άνθρωπος να έχει αλλάξει στάση.

Εντάξει. Οπότε η μαρτυρία έχει την ίδια αξία με την δικιά μου.
Juno έγραψε:
15 Μάιος 2024, 23:50
Τελικά όλο δεξιούς πολιτικούς δολοφονούν παγκοσμίως. Έχουν δολοφονήσει κανέναν αριστερό;

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38188
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Τι ψηφίζει στην πραγματικότητα ο Φαπαζίτης;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 27 Φεβ 2024, 16:00

GoBzi έγραψε:
27 Φεβ 2024, 14:16
Σενέκας έγραψε:
27 Φεβ 2024, 14:13
GoBzi έγραψε:
27 Φεβ 2024, 14:12


Κριτική και εικασίες βάσει αυτών που κάνει copy/paste κάνουμε. Υπάρχουν αντιστοιχα νήματα για την Ουρανία, την Γαλή και άλλους. Εγω προσωπικά άνετα εκανα και παρέα με τον Φαπ, απλά δεν θα ξεκινούσα πολιτικές συζητήσεις. :lol:
Πες αλήθεια, ο μόνος λόγος που θα τον έκανες παρέα είναι για να δανειστείς το ηλεκτρικό kia των 65.000
Οχι ρε, Kia παίρνω και μόνος μου εαν ήθελα κουβά με 4 ρόδες (το συγκεριμένο παίζει να είναι καλό :lol:). Παρέα για χαβαλέ θα έκανα με τους πάντες εδω μέσα πλην 2-3 Άριων απο τα Lidl.
Και μεις θα εκάναμε μαζί σου, ππρ 😜
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5741
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Τι ψηφίζει στην πραγματικότητα ο Φαπαζίτης;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 27 Φεβ 2024, 16:03

Aitwlos έγραψε:
27 Φεβ 2024, 15:54
GoBzi έγραψε:
27 Φεβ 2024, 15:51
Aitwlos έγραψε:
27 Φεβ 2024, 15:29


Ε το πιστεύω. Θες να μου πεις σε πμ; Όντως μου κάνει εντύπωση αυτό που λες :003:
Δεν υπάρχει περίπτωση. :lol:

Σχεδόν ολα μου τα σόγια ήταν/ειναι στο ΚΚΕ, αλλά συγκεκριμένα ο παππούς μου ήταν φανατικός μια ζωή. Ηταν υπολοχαγός στον ΔΣΕ, είχε κάνει εξορία, είχε πάρει μετάλλια για την συνεισφορά του στην ΕΣΣΔ, οταν γύρισε Ελλάδα διετέλεσε πρόεδρος (τοπικής) ΠΕΑΕΑ-ΔΣΕ, έγραφε στον Ριζοσπάστη, γενικά είχε πολλές ακρες στο κόμμα και γνώριζε αρκετούς βουλευτές. Ο βουλευτής που ανέφερα δεν πολιτευόταν οταν τον γνώρισα, μπορεί ο άνθρωπος να έχει αλλάξει στάση.

Εντάξει. Οπότε η μαρτυρία έχει την ίδια αξία με την δικιά μου.
Δεν με ενδιαφέρει να πείσω κάποιον. Κουκουέδες υπάρχουν εδω μέσα, μπορούμε να δούμε εαν είναι υπερ της Ρωσίας ή οχι. :102:
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

Άβαταρ μέλους
Libre arbitre
Δημοσιεύσεις: 12737
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2022, 23:48
Phorum.gr user: Βασίλης

Re: Τι ψηφίζει στην πραγματικότητα ο Φαπαζίτης;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Libre arbitre » 27 Φεβ 2024, 16:06

GoBzi έγραψε:
27 Φεβ 2024, 16:03
Aitwlos έγραψε:
27 Φεβ 2024, 15:54
GoBzi έγραψε:
27 Φεβ 2024, 15:51


Δεν υπάρχει περίπτωση. :lol:

Σχεδόν ολα μου τα σόγια ήταν/ειναι στο ΚΚΕ, αλλά συγκεκριμένα ο παππούς μου ήταν φανατικός μια ζωή. Ηταν υπολοχαγός στον ΔΣΕ, είχε κάνει εξορία, είχε πάρει μετάλλια για την συνεισφορά του στην ΕΣΣΔ, οταν γύρισε Ελλάδα διετέλεσε πρόεδρος (τοπικής) ΠΕΑΕΑ-ΔΣΕ, έγραφε στον Ριζοσπάστη, γενικά είχε πολλές ακρες στο κόμμα και γνώριζε αρκετούς βουλευτές. Ο βουλευτής που ανέφερα δεν πολιτευόταν οταν τον γνώρισα, μπορεί ο άνθρωπος να έχει αλλάξει στάση.

Εντάξει. Οπότε η μαρτυρία έχει την ίδια αξία με την δικιά μου.
Δεν με ενδιαφέρει να πείσω κάποιον. Κουκουέδες υπάρχουν εδω μέσα, μπορούμε να δούμε εαν είναι υπερ της Ρωσίας ή οχι. :102:
Παλαιοκομμουνιστές; Κομμουνιστές παλαιάς κοπής;
:a0452: Οι Ρώσοι αφαίμαξαν την Ευρώπη ανεβάζοντας το φυσικό αέριο 20 φορές μέσα σε 2 χρόνια!!!
- Κάνουν τέτοια πράγματα οι ρωSSιστές; Είναι απλά γενοκτόνοι, οικοκτόνοι και αντιγκέι...
https://fr.m.wikipedia.org/wiki/Sp%C3%A ... l/newusers

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43818
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Τι ψηφίζει στην πραγματικότητα ο Φαπαζίτης;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 27 Φεβ 2024, 16:08

Με την υποσημείωση βέβαια ότι ως Ρωσοφιλος μπορεί να κατηγορηθεί οποιαδήποτε δεν επαναλαμβάνει το επίσημο αφήγημα και δεν υιοθετεί τη ρητορική περί Πουτλερ κλπ. Αυτό σημαίνει "το βλέπουμε κι ας λένε άλλα οι ανακοινώσεις", είναι η σύγχρονη μορφή του ή μαζί μας ή με τους τρομοκράτες του Μπους.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 35335
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Τι ψηφίζει στην πραγματικότητα ο Φαπαζίτης;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 27 Φεβ 2024, 16:11

Libre arbitre έγραψε:
27 Φεβ 2024, 13:59
Σενέκας έγραψε:
27 Φεβ 2024, 13:03
ΚΚΕ είναι. Ας μην προωθούμε τον μύθο ότι τάχα οι κκεδες δεν μπορεί να είναι ψεκασμένοι ρατσίσταροι και ότι πρέπει οπωσδήποτε να υποκρίνεται. Ψεκασμένος, ρατσίσταρος ρωσόδουλος. Βέρο κκε δηλαδή
Ναι αλλά η κεντρική θέση του κομμουνιστικού κόμματος είναι πως η Ρωσία κάνει ιμπεριαλιστικό πόλεμο εναντίον του ουκρανικού λαού.
Πιο πολύ για πρώην χρυσαυγιτης μου κάνει. Τώρα τι ψηφίζει...
Αυτή είναι η επίσημη θέση γιατί δεν μπορεί να είναι άλλη βάσει της κοσμοθεωρίας του.Όταν δηλαδή βγαίνει ο Πούτιν στο διάγγελμα της εισβολής και λέει ότι η Ουκρανία είναι δημιούργημα του Λένιν και κανονικά δεν θα έπρεπε να υπάρχει και το ΚΚΕ έχει την προτομή του Λένιν μπροστά στα γραφεία του και η ιδεολογία του είναι Λένιν και ξερό ψωμί ενώ υπάρχουν και πολλά κείμενα του Λένιν που καταγγέλλουν την καταπίεση των Ουκρανών από τους Ρώσους επί τσάρου δεν γίνεται το ΚΚΕ επισήμως να αποδεχθεί την άποψη Πούτιν ότι δεν υπάρχουν Ουκρανοί και είναι Ρώσοι όλοι.Είναι προφανές αυτό.
Άλλο όμως η επίσημη θέση και άλλο η ανεπίσημη :8) .

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5741
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Τι ψηφίζει στην πραγματικότητα ο Φαπαζίτης;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 27 Φεβ 2024, 16:13

Dwarven Blacksmith έγραψε:
27 Φεβ 2024, 16:08
Με την υποσημείωση βέβαια ότι ως Ρωσοφιλος μπορεί να κατηγορηθεί οποιαδήποτε δεν επαναλαμβάνει το επίσημο αφήγημα και δεν υιοθετεί τη ρητορική περί Πουτλερ κλπ. Αυτό σημαίνει "το βλέπουμε κι ας λένε άλλα οι ανακοινώσεις", είναι η σύγχρονη μορφή του ή μαζί μας ή με τους τρομοκράτες του Μπους.
Αναφέρεσαι σε κάποιον συγκεκριμένα; Γιατί πέρα απο τον pylothess οι υπόλοιποι είναι κομμουνιστές όταν τους συμφέρει (εσύ δεν είσαι κομμουνιστής, σε παρέσυραν οι κακιές παρέες και πρέπει κάποιος να σε ξεματιάσει :lol:).
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

Άβαταρ μέλους
Space_Passenger
Δημοσιεύσεις: 1808
Εγγραφή: 18 Μαρ 2021, 13:41

Re: Τι ψηφίζει στην πραγματικότητα ο Φαπαζίτης;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Space_Passenger » 27 Φεβ 2024, 16:13

Παιδια... το οτι ψηφιζει ΚΚΕ ΔΕΝ σημαινει οτι συμφωνει σε ολα με τις επισημες θεσεις. Εκτος αν ειναι στελεχος οποτε εκει το θεμα αλλαζει. Εχω φιλο ΚΚΕ που εκραζε το Κουτσουμπα για τις θεσεις του στο νομοσχεδιο των γκει. Αυτος ηταν υπερ ενω το ΚΚΕ ελεγε αλλα. Αν εισαι απλος ψηφοφορος δεν παιρνεις τα παντα ως "ευαγγελιο". Μπορει να εχεις και αλλες θεσεις δικες σου που δεν συμφωνουν σε ολα με τα του κομματος.

Aitwlos
Δημοσιεύσεις: 3291
Εγγραφή: 13 Ιαν 2024, 12:01

Re: Τι ψηφίζει στην πραγματικότητα ο Φαπαζίτης;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aitwlos » 27 Φεβ 2024, 16:18

GoBzi έγραψε:
27 Φεβ 2024, 16:03
Aitwlos έγραψε:
27 Φεβ 2024, 15:54
GoBzi έγραψε:
27 Φεβ 2024, 15:51


Δεν υπάρχει περίπτωση. :lol:

Σχεδόν ολα μου τα σόγια ήταν/ειναι στο ΚΚΕ, αλλά συγκεκριμένα ο παππούς μου ήταν φανατικός μια ζωή. Ηταν υπολοχαγός στον ΔΣΕ, είχε κάνει εξορία, είχε πάρει μετάλλια για την συνεισφορά του στην ΕΣΣΔ, οταν γύρισε Ελλάδα διετέλεσε πρόεδρος (τοπικής) ΠΕΑΕΑ-ΔΣΕ, έγραφε στον Ριζοσπάστη, γενικά είχε πολλές ακρες στο κόμμα και γνώριζε αρκετούς βουλευτές. Ο βουλευτής που ανέφερα δεν πολιτευόταν οταν τον γνώρισα, μπορεί ο άνθρωπος να έχει αλλάξει στάση.

Εντάξει. Οπότε η μαρτυρία έχει την ίδια αξία με την δικιά μου.
Δεν με ενδιαφέρει να πείσω κάποιον. Κουκουέδες υπάρχουν εδω μέσα, μπορούμε να δούμε εαν είναι υπερ της Ρωσίας ή οχι. :102:

Ποιοι; :smt038 γιατί εδώ μέσα έχουμε μετανάστη στην Γερμανία, εχουμε τον ρωσοφιλους, έχουμε τους συνταξιούχους, έχουμε από ολα
Juno έγραψε:
15 Μάιος 2024, 23:50
Τελικά όλο δεξιούς πολιτικούς δολοφονούν παγκοσμίως. Έχουν δολοφονήσει κανέναν αριστερό;

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43818
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Τι ψηφίζει στην πραγματικότητα ο Φαπαζίτης;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 27 Φεβ 2024, 16:20

GoBzi έγραψε:
27 Φεβ 2024, 16:13
Dwarven Blacksmith έγραψε:
27 Φεβ 2024, 16:08
Με την υποσημείωση βέβαια ότι ως Ρωσοφιλος μπορεί να κατηγορηθεί οποιαδήποτε δεν επαναλαμβάνει το επίσημο αφήγημα και δεν υιοθετεί τη ρητορική περί Πουτλερ κλπ. Αυτό σημαίνει "το βλέπουμε κι ας λένε άλλα οι ανακοινώσεις", είναι η σύγχρονη μορφή του ή μαζί μας ή με τους τρομοκράτες του Μπους.
Αναφέρεσαι σε κάποιον συγκεκριμένα; Γιατί πέρα απο τον pylothess οι υπόλοιποι είναι κομμουνιστές όταν τους συμφέρει (εσύ δεν είσαι κομμουνιστής, σε παρέσυραν οι κακιές παρέες και πρέπει κάποιος να σε ξεματιάσει :lol:).
Γενικά. Όλα τα συζητάω αλλά δεν ξέρω ποιοι είναι κομμουνιστές όταν τους συμφέρει, θα πρέπει να μου υποδείξεις. Υποψιάζομαι ότι υπάρχει μεγάλη συζήτηση από πίσω για τις παραδοχές.
Εγώ είμαι μαρξιστής 24/7, λόγω ανεπαρκούς δράσης στην πραγματική ζωή δέχομαι ότι δεν είμαι καλός κομμουνιστής, αλλά πιστεύω στις θέσεις μου.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 35335
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Τι ψηφίζει στην πραγματικότητα ο Φαπαζίτης;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 27 Φεβ 2024, 16:21

GoBzi έγραψε:
27 Φεβ 2024, 14:41
Aitwlos έγραψε:
27 Φεβ 2024, 14:34
phorumaster έγραψε:
27 Φεβ 2024, 14:28


Έχω συναντήσει και άτομο που ήταν μεταξύ ΑΝΤΑΡΣΥΑ και Κασιδιάρη αλλά είχε θέματα
Το ΚΚΕ και η ΧΑ θεωρητικά έχουν κάποια κοινά πχ στη ρωσοφιλια,τον κοινωνικό συντηρητισμό και τον αντιδυτικισμο.
Ποια ρωσοφιλια ρε παιδιά που το λέτε και το ξαναλετε;

Στα άλλα να συμφώνησα, αλλά την ρωσοφιλια που την έχετε δει;

Η πυγή του ψεκάσματος ξεκινάει απο την Ρωσία με κάτι τέτοια:


Οπως είπα και σε άλλο νήμα, οι Ρώσοι παίζουν πολύ καλά το παιχνίδι της προπαγάνδας. Οι χρήσιμοι ηλίθιοι, οι οποίοι επί το πλείστον βρίσκονται στα άκρα, νομίζουν οτι ο Πούτιν (και ο κάθε Πούτιν) θα τους σώσει απο τον καπιταλισμό/πούστηδες/μετανάστες/κτλπ.
Αυτό δεν είναι όμως ψεκαστικό μόνο.Είναι η επίσημη ιδεολογία της σημερινής Ρωσίας,περιλαμβάνει και τον τσάρο και την Σοβιετική Ένωση.
Μπορεί να σου φαίνεται παράξενο αλλά κάτι παρόμοιο κάνουμε και εμείς που βάζουμε μαζί την αρχαία Ελλάδα και το Βυζάντιο όταν το δεύτερο κυνήγησε τους αρχαιοελληνικούς θεσμούς και θρησκεία.Στο εξωτερικό αυτό φαίνεται περίεργο αλλά εδώ συμβαίνει και κάποιοι αρχαιόθρησκοι που προσπάθησαν να αναβιώσουν τη σύγκρουση των παγανιστών και των χριστιανών στην Ελλάδα είναι ως επί το πλείστον γραφικοί.Η ελληνική εθνική ιδεολογία έχει και Μέγα Αλέξανδρο και Ιουστινιανό και Παπαφλέσσα και μάλιστα τους έβαλε και στην τελετή έναρξης των Ολυμπιακών Αγώνων του 2004 για να τους δει όλος ο κόσμος.Έτσι λοιπόν ο σημερινός ρωσικός εθνικισμός έχει και ρωσική αυτοκρατορία και Σοβιετική Ένωση και ρωσική ομοσπονδία,ειδικά μάλιστα που η τελευταία σήμερα διεκδικεί τα εδάφη των προηγούμενων.

AOC
Δημοσιεύσεις: 1567
Εγγραφή: 27 Μάιος 2019, 15:27
Phorum.gr user: AOC

Re: Τι ψηφίζει στην πραγματικότητα ο Φαπαζίτης;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AOC » 27 Φεβ 2024, 16:24

pylothess έγραψε:
27 Φεβ 2024, 14:23
Όσο και αν σας φαίνεται παράξενο έχω συναντήσει άνθρωπο που ήταν αμφιταλαντευόμενος ανάμεσα σε ΚΚΕ και Χρυσή Αυγή.
Ή με τρόλαρε ή βρισκόταν σε σύγχυση.
Που σου φαίνεται το παράξενο ; Τα κόμματα του κέντρου προσφέρουν ακριβως την ίδια παρακμή που μας έχει φέρει εδώ που είμαστε. Με την υψηλότερη υπογεννητικότητα στην Ευρώπη, ανεργία, και τους πόρους σε χέρια μη ελληνικα κτλ κτλ κτλ.
Μόνο το ΚΚΕ και τα Ακροδεξιά κόμματα αποτελούν εναλλακτική. Εγώ είναι μεταξύ ΚΚΕ και Ελληνικής Λύσης ανάλογα με το ποιος θα έχει περισσότερο μομεντουμ την περίοδο των εκλογών.
Χρειάζεται να νιώσουν τρόμο οι ελίτ και της χώρας και της Ευρώπης και να βάλουν το χέρι στην τσέπη.

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5741
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Τι ψηφίζει στην πραγματικότητα ο Φαπαζίτης;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 27 Φεβ 2024, 16:27

Space_Passenger έγραψε:
27 Φεβ 2024, 16:13
Παιδια... το οτι ψηφιζει ΚΚΕ ΔΕΝ σημαινει οτι συμφωνει σε ολα με τις επισημες θεσεις. Εκτος αν ειναι στελεχος οποτε εκει το θεμα αλλαζει. Εχω φιλο ΚΚΕ που εκραζε το Κουτσουμπα για τις θεσεις του στο νομοσχεδιο των γκει. Αυτος ηταν υπερ ενω το ΚΚΕ ελεγε αλλα. Αν εισαι απλος ψηφοφορος δεν παιρνεις τα παντα ως "ευαγγελιο". Μπορει να εχεις και αλλες θεσεις δικες σου που δεν συμφωνουν σε ολα με τα του κομματος.
Κάτι τέτοιο θα ίσχυε εαν μιλούσαμε για κόμματα οπως το ΠΑΣΟΚ και η ΝΔ τα οποια είναι συστημικά και αναγκαστικά θα πρέπει να πάρεις θέση (συνήθως με το χέρι που σε ταΐζει), αλλά δεν πάει έτσι ακριβώς με το ΚΚΕ. Μιλάμε για εναν ιμπεριαλιστικό πόλεμο (όπως πολύ σωστά λέει το ΚΚΕ), δεν υφίσταται κομμουνιστής που να παίρνει θέση σε κάτι τέτοιο. Ο φίλος σου μπορεί να στηρίζει ΚΚΕ για χίλιους δυο λόγους, αλλά δεν είναι κομμουνιστής. Αλλά δεν γίνεται απο την μια να με καλείς σε επανάσταση για να ανατρέψουμε το πολιτικοοικονομικό σύστημα και την ίδια ώρα να υποστηρίζεις μια άλλη χώρα η οποία εφαρμόζει το ίδιο και χειρότερο σύστημα.

TL;DR Δεν γίνεται να πας στο μπουρδέλο και να απαιτείς παρθένα.
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

Άβαταρ μέλους
Libre arbitre
Δημοσιεύσεις: 12737
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2022, 23:48
Phorum.gr user: Βασίλης

Re: Τι ψηφίζει στην πραγματικότητα ο Φαπαζίτης;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Libre arbitre » 27 Φεβ 2024, 16:28

AOC έγραψε:
27 Φεβ 2024, 16:24
pylothess έγραψε:
27 Φεβ 2024, 14:23
Όσο και αν σας φαίνεται παράξενο έχω συναντήσει άνθρωπο που ήταν αμφιταλαντευόμενος ανάμεσα σε ΚΚΕ και Χρυσή Αυγή.
Ή με τρόλαρε ή βρισκόταν σε σύγχυση.
Που σου φαίνεται το παράξενο ; Τα κόμματα του κέντρου προσφέρουν ακριβως την ίδια παρακμή που μας έχει φέρει εδώ που είμαστε. Με την υψηλότερη υπογεννητικότητα στην Ευρώπη, ανεργία, και τους πόρους σε χέρια μη ελληνικα κτλ κτλ κτλ.
Μόνο το ΚΚΕ και τα Ακροδεξιά κόμματα αποτελούν εναλλακτική. Εγώ είναι μεταξύ ΚΚΕ και Ελληνικής Λύσης ανάλογα με το ποιος θα έχει περισσότερο μομεντουμ την περίοδο των εκλογών.
Χρειάζεται να νιώσουν τρόμο οι ελίτ και της χώρας και της Ευρώπης και να βάλουν το χέρι στην τσέπη.
Όμοιος ομοίω αεί πελάσγει.
:a0452: Οι Ρώσοι αφαίμαξαν την Ευρώπη ανεβάζοντας το φυσικό αέριο 20 φορές μέσα σε 2 χρόνια!!!
- Κάνουν τέτοια πράγματα οι ρωSSιστές; Είναι απλά γενοκτόνοι, οικοκτόνοι και αντιγκέι...
https://fr.m.wikipedia.org/wiki/Sp%C3%A ... l/newusers

AOC
Δημοσιεύσεις: 1567
Εγγραφή: 27 Μάιος 2019, 15:27
Phorum.gr user: AOC

Re: Τι ψηφίζει στην πραγματικότητα ο Φαπαζίτης;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AOC » 27 Φεβ 2024, 16:36

Η αλήθεια είναι ότι τα ακραία κόμματα στερούνται ηγετικών φυσιογνωμιών. Τι σχέση έχει ο ταβερνιάρης ο Κουτσουμπας με τον Λένιν και τον Κάστρο ;
Τι σχέση έχει ο πωλητής των επιστολών του Ιησού με τον Τραμπ η τον Ορμπαν έστω ;
Μόλις βρεθεί ένα άτομο χαρισματικό θα πάει το σκατο στην καλτσα στο ενιαίο κόμμα των Νεοδημοκρατοσυριζοπασοκων.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών