Γυναικεια γκρινια

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27297
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Γυναικεια γκρινια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 28 Μαρ 2019, 21:58

talaipwros έγραψε:
28 Μαρ 2019, 21:57
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
28 Μαρ 2019, 21:55
Όταν αρχινάει της γκρίνια, ξεκίνα να γκαρίζεις σαν τον μπέρκοου όρντερ, όρτνερ.
α στα διαλα ρε, αυτό το κανω!
Δεν πρέπει ποτέ και για κανένα λόγο να συναντηθουν οι γυναίκες μας :roll:
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 24151
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Γυναικεια γκρινια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 28 Μαρ 2019, 21:59

και εγώ νομίζω οτι γκρινιάζουν πολύ παραπάνω, Πάμε στο μολλ, πάμε σινεμά, πάμε να παρεις ρούχα, πιες νερό θα αφυδατωθείς, πάρε ανάσα ηλίθιε θα σκάσεις κλπ.

εμείς αν κάνουμε το ίδιο καταλήγουμε να πηγαίνουμε σινεμά, λένε αμέσως ναι, δεν προλαβαίνουμε να γκρινιάξουμε, είμαστε τόσο γλυκούληδες. :011:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος enaon την 28 Μαρ 2019, 21:59, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7975
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Γυναικεια γκρινια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 28 Μαρ 2019, 21:59

enaon έγραψε:
28 Μαρ 2019, 21:48
Daje έγραψε:
28 Μαρ 2019, 21:43
Εσυ φιλε χρειαζεσαι εναν life coach.
και κηπουρό αν πάρει θα το λύσει.
Εδώ δεν της έχει οικιακή βοηθό της γυναίκας. :lol: Δεν είναι και ότι καλύτερο να μαζεύεις τις ακαταστασίες τριών ατόμων και να σε γράφουν. Γι' αυτό γίνεται η γκρίνια όπως λέει.
Το έχω περάσει σε συγκατοίκηση με αδέρφια, μάλιστα ο ένας είχε πει μια φορά "αν ήταν η μάνα μου θα έκανε με χαρά τις δουλειές" και δεν ξέρω πόσα μαλλιά έχασα. Επίσης εργαζόμουν, αλλά όχι με μεγάλο μισθό, αλλιώς θα πλήρωνα καθαρίστρια και θα είμαστε μια χαρά.

skartados
Δημοσιεύσεις: 997
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:39

Re: Γυναικεια γκρινια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από skartados » 28 Μαρ 2019, 22:00

talaipwros έγραψε:
28 Μαρ 2019, 20:49
Υπαρχει θεραπεια; ( Daje σκασε )
Από μια ηλικία και μετα,για να περνάει καλά ο άντρας στο γαμΟ,πρέπει η γυναίκα του να έχει γκομενο και να τον γουστάρει.
Αυτόν θα πρήζει ταρχιδια,αυτός θα την γαμαει,σ'αυτόν θα κάνει έλεγχο.
Δεν θα την δεις ποτέ απεριποιητη,μουστάκι,θαμνο κτλ,θα προσέχει την σιλουέτα της.Θα κοιτάει πως να σε ξεφορτωθεί.
Επειδή οι γυναίκες είναι και περίεργες,θα έχει και τύψεις.Θα σε έχει στην πούδρα,φαγητό καλό,καθαριότητα κτλ.
Θα είναι σαν να έχεις μια δούλα τσαμπα.
Το μόνο που θα πρέπει να κάνεις εσύ,είναι να παρακαλάς να είναι γερός ο ευεργέτης σου.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Γυναικεια γκρινια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 28 Μαρ 2019, 22:00

Γραφικός έγραψε:
28 Μαρ 2019, 21:55
Naida έγραψε:
28 Μαρ 2019, 21:43
Χωρίς να θέλω να υποβαθμίσω το πρόβλημα του συμφορουμίτη μας, θα ήθελα να επισημάνω ότι η γκρίνια δεν έχει φύλο.
Είναι δύσκολο να οριστεί η γκρίνια κι αδύνατο να γίνουν αξιόπιστες μελέτες πάνω σε πληθυσμιακές ομάδες. Είτε λέει κανείς ότι οι γυναίκες είναι πιο γκρινιάρες, είτε οι άνδρες πιο γκρινιάρηδες, είτε ότι η γκρίνια δεν έχει φύλο πιο πολύ βασίζεται στις προσωπικές του εμπειρίες (στην τελευταία περίπτωση σε πολιτικές πεποιθήσεις) παρά σε αξιόπιστες πηγές.
Έχοντάς το ξεκαθαρίσει αυτό, η δική μου αόριστη αίσθηση είναι ότι οι γυναίκες γκρινιάζετε πολύ συχνότερα.
Διαφωνώ. Καταδικάζουμε την γκρίνια από όπου κι αν προέρχεται. Έχω δει γκρινιάρες γυναίκες αλλά έχω δει και κάτι γκρινιάρηδες άνδρες πωπωπωπω. Και του άνδρα η γκρίνια από τις στατιστικές μου έχω παρατηρήσει είναι χειρότερη. Γιατί η γυναίκα θα τα πει,θα σε πρήξει ,θα της περάσει. Ο άνδρας κατεβάζει μια καραμουτσουνα, δεν μιλάει, είναι απότομος, ψυχρός και δεν μιλιέται μπορεί και για μέρες.
Ε γαμώ το κιαρατό τ'.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24477
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Γυναικεια γκρινια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 28 Μαρ 2019, 22:03

Naida έγραψε:
28 Μαρ 2019, 22:00
Ο άνδρας κατεβάζει μια καραμουτσουνα, δεν μιλάει, είναι απότομος, ψυχρός και δεν μιλιέται μπορεί και για μέρες.
Άλλο αυτό. Αυτό δεν είναι γρίνια. Γρίνια χωρίς μπούρου μπούρου δεν νοείται.

don't speak
Γενική Γραμματέας Συντονισμού
Δημοσιεύσεις: 6674
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:04

Re: Γυναικεια γκρινια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από don't speak » 28 Μαρ 2019, 22:05

Nito έγραψε:
28 Μαρ 2019, 20:56
Ομοιοπαθητική με ανδρική γρίνια δοκίμασες; Ή λες να τα κάνει χειρότερα.
Δεν πιστεύει στην ομοιοπαθητική :lol:

Γραφικός

Re: Γυναικεια γκρινια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γραφικός » 28 Μαρ 2019, 22:05

Naida έγραψε:
28 Μαρ 2019, 22:00
Διαφωνώ. Καταδικάζουμε την γκρίνια από όπου κι αν προέρχεται. Έχω δει γκρινιάρες γυναίκες αλλά έχω δει και κάτι γκρινιάρηδες άνδρες πωπωπωπω. Και του άνδρα η γκρίνια από τις στατιστικές μου έχω παρατηρήσει είναι χειρότερη. Γιατί η γυναίκα θα τα πει,θα σε πρήξει ,θα της περάσει. Ο άνδρας κατεβάζει μια καραμουτσουνα, δεν μιλάει, είναι απότομος, ψυχρός και δεν μιλιέται μπορεί και για μέρες.
Ε γαμώ το κιαρατό τ'.
Είδες που σου έλεγα για το ότι δεν μπορείς να το ορίσεις; Εγώ πιστεύω πως άηχη γκρίνια δεν υφίσταται κι ότι αυτό που περιγράφεις ότι κάνει ο άνδρας, όσο ενοχλητικό και να είναι, δεν εμπίπτει στην γκρίνια.
Και στην τελική μανδάμ, ο άνδρας έχει αιτία και φορτώνει, γι' αυτό κρατάει μέρες. Αν το πρόβλημα δεν έχει λυθεί γιατί να σταματήσει να έχει μούτρα; Εσείς γκρινιάζετε γιατί έχετε ανάγκη να γκρινιάξετε, αυτό που θα παρουσιάσετε ως αιτία θα είναι απλή αφορμή. Αν μπείτε σε αυτό το λούκι δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα για να το αποφύγουμε. Γι' αυτό το ξεπερνάτε μέσα σε ένα μισάωρο.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Γυναικεια γκρινια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 28 Μαρ 2019, 22:07

ST48410 έγραψε:
28 Μαρ 2019, 22:03
Naida έγραψε:
28 Μαρ 2019, 22:00
Ο άνδρας κατεβάζει μια καραμουτσουνα, δεν μιλάει, είναι απότομος, ψυχρός και δεν μιλιέται μπορεί και για μέρες.
Άλλο αυτό. Αυτό δεν είναι γρίνια. Γρίνια χωρίς μπούρου μπούρου δεν νοείται.
Τι λες! Κι αυτό μορφή ψυχικού εκβιασμού και χειραγώγησης είναι. Και φυσικά μπορεί να ακολουθείται από μουρμούρα,φωνές, μπηχτές και ειρωνίες όταν δεήσει και μιλήσει ο πεισμωνιάρης.
Αλjήτες. Τη ψυχή μας φάγατε.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Northern Spirit
Δημοσιεύσεις: 10759
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:19

Re: Γυναικεια γκρινια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Northern Spirit » 28 Μαρ 2019, 22:11

δεν υπαρχει θεραπεια στην γυναικεια γκρινια και ειδικα στη συζυγικη...Υπομονη σαν βουδιστης και βρες κανενα αθλημα η σπορ να ξεχνιεσαι..
"Έκαστος τόπος έχει την πληγήν του: Η Αγγλία την ομίχλην, η Αίγυπτος τας οφθαλμίας, η Βλαχία τας ακρίδας και η Ελλάς τους Έλληνας".

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 24151
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Γυναικεια γκρινια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 28 Μαρ 2019, 22:12

ST48410 έγραψε:
28 Μαρ 2019, 22:03
Naida έγραψε:
28 Μαρ 2019, 22:00
Ο άνδρας κατεβάζει μια καραμουτσουνα, δεν μιλάει, είναι απότομος, ψυχρός και δεν μιλιέται μπορεί και για μέρες.
Άλλο αυτό. Αυτό δεν είναι γρίνια. Γρίνια χωρίς μπούρου μπούρου δεν νοείται.
το μπουρου μπούρου δεν είναι αληθινή γκρίνια, πρώτο επίπεδο, θόρυβος. Η γκρίνια είναι σαν την στάλα νερού, απότομη, διαπεραστική, χωρίς μοτίβο.

the comet the course the tail

Re: Γυναικεια γκρινια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 28 Μαρ 2019, 22:12

όχι μόνο γκρίνια, αλλά πως την παλεύει η γυναίκα με άντρα πχορουμίτη*.

*στατιστικά μιλάμε για καμένη περίπτωση...

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Γυναικεια γκρινια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 28 Μαρ 2019, 22:15

Γραφικός έγραψε:
28 Μαρ 2019, 22:05
Naida έγραψε:
28 Μαρ 2019, 22:00
Διαφωνώ. Καταδικάζουμε την γκρίνια από όπου κι αν προέρχεται. Έχω δει γκρινιάρες γυναίκες αλλά έχω δει και κάτι γκρινιάρηδες άνδρες πωπωπωπω. Και του άνδρα η γκρίνια από τις στατιστικές μου έχω παρατηρήσει είναι χειρότερη. Γιατί η γυναίκα θα τα πει,θα σε πρήξει ,θα της περάσει. Ο άνδρας κατεβάζει μια καραμουτσουνα, δεν μιλάει, είναι απότομος, ψυχρός και δεν μιλιέται μπορεί και για μέρες.
Ε γαμώ το κιαρατό τ'.
Είδες που σου έλεγα για το ότι δεν μπορείς να το ορίσεις; Εγώ πιστεύω πως άηχη γκρίνια δεν υφίσταται κι ότι αυτό που περιγράφεις ότι κάνει ο άνδρας, όσο ενοχλητικό και να είναι, δεν εμπίπτει στην γκρίνια.
Και στην τελική μανδάμ, ο άνδρας έχει αιτία και φορτώνει, γι' αυτό κρατάει μέρες. Αν το πρόβλημα δεν έχει λυθεί γιατί να σταματήσει να έχει μούτρα; Εσείς γκρινιάζετε γιατί έχετε ανάγκη να γκρινιάξετε, αυτό που θα παρουσιάσετε ως αιτία θα είναι απλή αφορμή. Αν μπείτε σε αυτό το λούκι δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα για να το αποφύγουμε. Γι' αυτό το ξεπερνάτε μέσα σε ένα μισάωρο.
Ναι αλίμονο έχει λόγο ο ανδρας να κατεβάζει τη μούρη. Αλλά για κάποιο περίεργο λόγο τον κρατάει για την πάρτι του. Δε το λέει. Μίλα ρε τι σε πείραξε να το λύσουμε. Αν έσφαλα, που δεν, να το δούμε το θέμα να σου εξηγήσω αν χρειάζεται ή να τελοσπαντων να το δούμε.
Αλλά δεν, όχι θέλει να το τραβάει μέρες σιωπηλός.
Ασταδιαλα ρε.(όχι εσύ)
Και σας φταίμε εμείς άμα θα σας πούμε κάτι και περάσει την επόμενη στιγμή.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27297
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Γυναικεια γκρινια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 28 Μαρ 2019, 22:18

Αν έσφαλα, που δεν
:lol:
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Γραφικός

Re: Γυναικεια γκρινια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γραφικός » 28 Μαρ 2019, 22:19

Naida έγραψε:
28 Μαρ 2019, 22:15
Και σας φταίμε εμείς άμα θα σας πούμε κάτι και περάσει την επόμενη στιγμή.
Μα όταν λες κάτι και περνάει την επόμενη στιγμή, χωρίς να έχει λυθεί τίποτα, χωρίς να ακούσεις έστω ένα συγνώμη, πάει να πει ότι δεν υπήρχε λόγος να γκρινιάξεις. Το έκανες για το χόμπι. Δεν έχω κανέναν τρόπο να αποκλείσω ότι την τάδε μέρα δεν θα γκρινιάξεις γιατί παίζει περισσότερο ρόλο το πώς ξύπνησες και λιγότερο η συμπεριφορά μου.
(παρομοίως, όχι εσύ)

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών