Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Δημοκρατικός
Δημοσιεύσεις: 9194
Εγγραφή: 20 Μάιος 2020, 20:49

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκρατικός » 19 Απρ 2021, 23:44

- Casper - έγραψε:
19 Απρ 2021, 23:17
"Φοβάμαι τον θάνατο όσο φοβάμαι και την ζωή"
Στο επόμενο ειδοποιείται η κυπριακή ΔΗΕ και οι κοινωνικές υπηρεσίες.
Ο χρήστης που κονιορτοποίησε τον τραμπισμό, προασπίζει την υγειονομική ευμάρεια της Ελλάδος, αποκαθιστά την ιστορική αλήθεια και διώκει τις πολεοδομικές αυθαιρεσίες.

https://twitter.com/JoeBiden
https://twitter.com/KamalaHarris

- Casper -

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 19 Απρ 2021, 23:45

Δημοκρατικός έγραψε:
19 Απρ 2021, 23:44
- Casper - έγραψε:
19 Απρ 2021, 23:17
"Φοβάμαι τον θάνατο όσο φοβάμαι και την ζωή"
Στο επόμενο ειδοποιείται η κυπριακή ΔΗΕ και οι κοινωνικές υπηρεσίες.
Ναι κανονίστε να κάνετε καμιά μαλακία. Στίχος από τραγούδι είναι. Μια χαρά είμαι.

- Casper -

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 19 Απρ 2021, 23:48

Πάνας έγραψε:
19 Απρ 2021, 23:40
- Casper - έγραψε:
19 Απρ 2021, 13:39
Έχω σιχαθεί το ανθρώπινο είδος.
:g094:


(κι ας φωτογραφίζεις ανεμογεννήτριες πράκτορα της simens :P )
Άργησα αλλά τελικά έγινε. Επειδή πάντα συνήθιζα να βλέπω κυρίως το καλό στους άλλους.

Κάνε search "Αλυκή Λάρνακας ηλιοβασίλεμα", δες πίσω από τα φλαμίνγκο τις ανεμογεννήτριες και πες μου αν είναι ωραίο θέαμα ή όχι. Τις βρίσκω επιβλητικές και όμορφες.

Άβαταρ μέλους
Δημοκρατικός
Δημοσιεύσεις: 9194
Εγγραφή: 20 Μάιος 2020, 20:49

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκρατικός » 19 Απρ 2021, 23:52

- Casper - έγραψε:
19 Απρ 2021, 23:48
Πάνας έγραψε:
19 Απρ 2021, 23:40
- Casper - έγραψε:
19 Απρ 2021, 13:39
Έχω σιχαθεί το ανθρώπινο είδος.
:g094:


(κι ας φωτογραφίζεις ανεμογεννήτριες πράκτορα της simens :P )
Άργησα αλλά τελικά έγινε. Επειδή πάντα συνήθιζα να βλέπω κυρίως το καλό στους άλλους.

Κάνε search "Αλυκή Λάρνακας ηλιοβασίλεμα", δες πίσω από τα φλαμίνγκο τις ανεμογεννήτριες και πες μου αν είναι ωραίο θέαμα ή όχι. Τις βρίσκω επιβλητικές και όμορφες.
Εικόνα

Ρεκόρ για την αιολική ενέργεια στην Ελλάδα το 2020
Δημοκρατικός @ Οι πτερωτές ως δομικό αισθητικό στοιχείο τοπίου
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Δημοκρατικός την 19 Απρ 2021, 23:53, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ο χρήστης που κονιορτοποίησε τον τραμπισμό, προασπίζει την υγειονομική ευμάρεια της Ελλάδος, αποκαθιστά την ιστορική αλήθεια και διώκει τις πολεοδομικές αυθαιρεσίες.

https://twitter.com/JoeBiden
https://twitter.com/KamalaHarris

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 19 Απρ 2021, 23:53

- Casper - έγραψε:
19 Απρ 2021, 23:48
Άργησα αλλά τελικά έγινε. Επειδή πάντα συνήθιζα να βλέπω κυρίως το καλό στους άλλους.
Εσύ δεν άργησες καθόλου... εγώ άργησα.
Το γεγονός ότι είμαι κατά πολύ μεγαλύτερος δεν λέει κάτι, πάντα είχα την ελπίδα πως θα βρω κάποιον άνθρωπο για να μπω στο μάτι του Διογένη του κυνικού. :102:
the end

- Casper -

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 19 Απρ 2021, 23:53

Δημοκρατικός έγραψε:
19 Απρ 2021, 23:52
- Casper - έγραψε:
19 Απρ 2021, 23:48
Πάνας έγραψε:
19 Απρ 2021, 23:40


:g094:


(κι ας φωτογραφίζεις ανεμογεννήτριες πράκτορα της simens :P )
Άργησα αλλά τελικά έγινε. Επειδή πάντα συνήθιζα να βλέπω κυρίως το καλό στους άλλους.

Κάνε search "Αλυκή Λάρνακας ηλιοβασίλεμα", δες πίσω από τα φλαμίνγκο τις ανεμογεννήτριες και πες μου αν είναι ωραίο θέαμα ή όχι. Τις βρίσκω επιβλητικές και όμορφες.
Εικόνα
Ναι ok επειδή με αναστάτωσες όμως μ' αυτό που είπες πριν, να κοιμηθώ ήσυχα ή θα μου χτυπάει ξημερώματα η δίωξη;

Άβαταρ μέλους
Δημοκρατικός
Δημοσιεύσεις: 9194
Εγγραφή: 20 Μάιος 2020, 20:49

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκρατικός » 19 Απρ 2021, 23:54

- Casper - έγραψε:
19 Απρ 2021, 23:53
Δημοκρατικός έγραψε:
19 Απρ 2021, 23:52
- Casper - έγραψε:
19 Απρ 2021, 23:48


Άργησα αλλά τελικά έγινε. Επειδή πάντα συνήθιζα να βλέπω κυρίως το καλό στους άλλους.

Κάνε search "Αλυκή Λάρνακας ηλιοβασίλεμα", δες πίσω από τα φλαμίνγκο τις ανεμογεννήτριες και πες μου αν είναι ωραίο θέαμα ή όχι. Τις βρίσκω επιβλητικές και όμορφες.
Εικόνα
Ναι ok επειδή με αναστάτωσες όμως μ' αυτό που είπες πριν, να κοιμηθώ ήσυχα ή θα μου χτυπάει ξημερώματα η δίωξη;
Εικόνα
Ο χρήστης που κονιορτοποίησε τον τραμπισμό, προασπίζει την υγειονομική ευμάρεια της Ελλάδος, αποκαθιστά την ιστορική αλήθεια και διώκει τις πολεοδομικές αυθαιρεσίες.

https://twitter.com/JoeBiden
https://twitter.com/KamalaHarris

- Casper -

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 19 Απρ 2021, 23:55

Πάνας έγραψε:
19 Απρ 2021, 23:53
- Casper - έγραψε:
19 Απρ 2021, 23:48
Άργησα αλλά τελικά έγινε. Επειδή πάντα συνήθιζα να βλέπω κυρίως το καλό στους άλλους.
Εσύ δεν άργησες καθόλου... εγώ άργησα.
Το γεγονός ότι είμαι κατά πολύ μεγαλύτερος δεν λέει κάτι, πάντα είχα την ελπίδα πως θα βρω κάποιον άνθρωπο για να μπω στο μάτι του Διογένη του κυνικού. :102:
Και δεν ένιωθες ευλογημένος που άργησες;

- Casper -

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 19 Απρ 2021, 23:58

Δημοκρατικός έγραψε:
19 Απρ 2021, 23:54
- Casper - έγραψε:
19 Απρ 2021, 23:53
Δημοκρατικός έγραψε:
19 Απρ 2021, 23:52


Εικόνα
Ναι ok επειδή με αναστάτωσες όμως μ' αυτό που είπες πριν, να κοιμηθώ ήσυχα ή θα μου χτυπάει ξημερώματα η δίωξη;
Εικόνα
Ωραία. Μην με κάνετε να μετανιώνω που ξεσπάω. Δεν είμαι τόσο ηλίθια ούτε κινδυνεύω από τον εαυτό μου. Απλά το ξεκαθαρίζω!

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14588
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 20 Απρ 2021, 00:04

Μπορει ομως να σου ρθει κανένα τυχερο με την διωξη και να έρθεις στα ίσια σου.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

- Casper -

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 20 Απρ 2021, 00:13

Εντάξει κατάλαβα. Το σημερινό επεισόδιο από "τα όνειρα της Κάσπερ" θα περιλαμβάνει αστυνομικούς που χτυπάνε τις πόρτες ξημερώματα!

Ρε συνέλθετε. Εσείς είστε πάντα καλά; Όταν έχετε συγγενή στο νοσοκομείο το διαχειρίζεστε άψογα; Εγώ δεν μπορώ ούτε να κλάψω ούτε να κουνηθώ. Μπαίνω εδώ για να ξεσπάω. Μην με κάνετε να το μετανιώσω. Δεν ξέρω ποιός σοβαρολογεί ή όχι και γι' αυτό σας το κάνω "κουτσιά καθαρισμένα" που λέμε και στην Κύπρο.

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 20 Απρ 2021, 00:18

- Casper - έγραψε:
19 Απρ 2021, 23:55
Πάνας έγραψε:
19 Απρ 2021, 23:53
- Casper - έγραψε:
19 Απρ 2021, 23:48
Άργησα αλλά τελικά έγινε. Επειδή πάντα συνήθιζα να βλέπω κυρίως το καλό στους άλλους.
Εσύ δεν άργησες καθόλου... εγώ άργησα.
Το γεγονός ότι είμαι κατά πολύ μεγαλύτερος δεν λέει κάτι, πάντα είχα την ελπίδα πως θα βρω κάποιον άνθρωπο για να μπω στο μάτι του Διογένη του κυνικού. :102:
Και δεν ένιωθες ευλογημένος που άργησες;
Μου βάζεις δύσκολα... είναι μια απάντηση που θα μπορέσω να την δώσω μόνο μετά θάνατον, αν μπορέσω να την δώσω. Φυσικά δεν το έκανα από φόβο σε κάποιον θεό, έτσι είμαι φτιαγμένος. Και μου κόστισε πάρα πολλά. Βέβαια δεν ξέρω αν θα ξαναπέσω στην παγίδα να δώσω πλήρη εμπιστοσύνη σε κάποιον, ελπίζω να μην ξανασυμβεί και το προσπαθώ όσο μπορώ.






Ρε σεις αφήστε το κασπερίνι ήσυχο!
the end

Άβαταρ μέλους
Δημοκρατικός
Δημοσιεύσεις: 9194
Εγγραφή: 20 Μάιος 2020, 20:49

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκρατικός » 20 Απρ 2021, 00:28

Δεν είναι σωστό να σου στερηθεί μια απο τις δυνητικά ευεργετικές διεξόδους αποσυμπίεσης, έχεις δίκιο σε αυτό. Να έχεις στο μυαλό σου πάντα όμως ότι αυτός ο συγγενής σου στο νοσοκομείο σίγουρα δεν θέλει να βασανίζεσαι τόσο ή ακόμη χειρότερα κάνεις κακό στον εαυτό σου.
Ο χρήστης που κονιορτοποίησε τον τραμπισμό, προασπίζει την υγειονομική ευμάρεια της Ελλάδος, αποκαθιστά την ιστορική αλήθεια και διώκει τις πολεοδομικές αυθαιρεσίες.

https://twitter.com/JoeBiden
https://twitter.com/KamalaHarris

- Casper -

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 20 Απρ 2021, 00:29

Πάνας έγραψε:
20 Απρ 2021, 00:18
- Casper - έγραψε:
19 Απρ 2021, 23:55
Πάνας έγραψε:
19 Απρ 2021, 23:53


Εσύ δεν άργησες καθόλου... εγώ άργησα.
Το γεγονός ότι είμαι κατά πολύ μεγαλύτερος δεν λέει κάτι, πάντα είχα την ελπίδα πως θα βρω κάποιον άνθρωπο για να μπω στο μάτι του Διογένη του κυνικού. :102:
Και δεν ένιωθες ευλογημένος που άργησες;
Μου βάζεις δύσκολα... είναι μια απάντηση που θα μπορέσω να την δώσω μόνο μετά θάνατον, αν μπορέσω να την δώσω. Φυσικά δεν το έκανα από φόβο σε κάποιον θεό, έτσι είμαι φτιαγμένος. Και μου κόστισε πάρα πολλά. Βέβαια δεν ξέρω αν θα ξαναπέσω στην παγίδα να δώσω πλήρη εμπιστοσύνη σε κάποιον, ελπίζω να μην ξανασυμβεί και το προσπαθώ όσο μπορώ.






Ρε σεις αφήστε το κασπερίνι ήσυχο!
:cry Ναι, σε νιώθω φουλ. Απογοητεύεσαι και πληγώνεσαι ευκολότερα γιατί σπάνια βρίσκεις ανθρώπους που είναι σαν κι' εσένα, που νιώθουν όπως εσύ. Σοκάρεσαι με την υπουλία και την σκατανθρωπιά κάθε φορά το ίδιο. Από την άλλη δεν ξέρω πώς μπορείς τελικά και δεν "ξαναπέφτεις με τα μούτρα". Σίγουρα όχι με το τρόπο που γίνεται την πρώτη φορά αλλά η βάση σου θεωρείς πως αλλάζει από τα ταρακουνήματα; Εγώ δεν ξέρω ακόμα την απάντηση. Αλλάζει θεωρώ η αντιμετώπιση (του άλλου και του εαυτού σου). Τα συναισθήματα και η πάλη παραμένουν. Αν βγάζουν νόημα δηλαδή αυτά που λέω.

- Casper -

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 20 Απρ 2021, 00:30

Δημοκρατικός έγραψε:
20 Απρ 2021, 00:28
Δεν είναι σωστό να σου στερηθεί μια απο τις δυνητικά ευεργετικές διεξόδους αποσυμπίεσης, έχεις δίκιο σε αυτό. Να έχεις στο μυαλό σου πάντα όμως ότι αυτός ο συγγενής σου στο νοσοκομείο σίγουρα δεν θέλει να βασανίζεσαι τόσο ή ακόμη χειρότερα κάνεις κακό στον εαυτό σου.
Αυτό σκέφτομαι μόνο και μόνο αυτός είναι ο λόγος που προσπαθώ με νύχια και με δόντια να συγκεντρωθώ για να διαβάσω.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών