Χρήστες Phorum και τεχνητή νοημοσύνη

Ερωτήσεις, προτάσεις, παρατηρήσεις σχετικά με τη σχεδίαση και λειτουργία του Phorum.com.gr

Συντονιστές: Spiros252, Συντονιστές

Aitwlos
Δημοσιεύσεις: 3259
Εγγραφή: 13 Ιαν 2024, 12:01

Re: Χρήστες Phorum και τεχνητή νοημοσύνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aitwlos » 15 Μάιος 2024, 23:15

Στύξ έγραψε:
15 Μάιος 2024, 23:11
Βάλτε και για μένα να της μαμήσω τα πρέκια της ΑΙ να ουμ :sal5:
Εσύ έχεις παιδιά και γατιά. Και κάτι προβλήματα υγείας. Κάτσε ησυχος
Juno έγραψε:
15 Μάιος 2024, 23:50
Τελικά όλο δεξιούς πολιτικούς δολοφονούν παγκοσμίως. Έχουν δολοφονήσει κανέναν αριστερό;

Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 15448
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: Χρήστες Phorum και τεχνητή νοημοσύνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 15 Μάιος 2024, 23:15

hellegennes έγραψε:
15 Μάιος 2024, 23:08
Έχεις δίκιο και βασικά μάλλον ο masterridley έχει δίκιο. Πρέπει να είναι single parse. Το ρωτάω ας πούμε να μου κουοτάρει στίχους από 8 διαφορετικά ποιήματα και βγάζει στίχους από αυτό το ίδιο ποίημα. Μετά ζήτησα να δώσει το πιο πρόσφατα που έγραψα και δίνει πάλι το ίδιο. Προφανώς δεν είναι καν δειγματοληψία.

Οκ, παίρνω πίσω τον εντυπωσιασμό μου.
απ'ότι καταλαβαίνω το 4.0 είναι διαφορετικό απο το 4.ο, αυτό που σου μιλάει σαν τη γκόμενα απο το her. Το εντυπωσιακό βασικά είναι η λειτουργία φωνής και live συζήτησης, που για την ώρα γίνεται phase in. Οι συζητήσεις που έχουν δείξει στις διαφημίσεις είναι πολύ creepy :o
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

Άβαταρ μέλους
Στύξ
Δημοσιεύσεις: 1022
Εγγραφή: 27 Μαρ 2024, 16:59
Phorum.gr user: Πάλαι ποτέ Στύγιος
Τοποθεσία: Ζαχαρίας

Re: Χρήστες Phorum και τεχνητή νοημοσύνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύξ » 15 Μάιος 2024, 23:18

Aitwlos έγραψε:
15 Μάιος 2024, 23:15
Στύξ έγραψε:
15 Μάιος 2024, 23:11
Βάλτε και για μένα να της μαμήσω τα πρέκια της ΑΙ να ουμ :sal5:
Εσύ έχεις παιδιά και γατιά. Και κάτι προβλήματα υγείας. Κάτσε ησυχος
Βρε γω να κάτσω ήσυχος, αλλά δε μου κάθεται κι η Στύγαινα εσχάτως. :-?
Ποινικό αδίκημα οι προπηλακισμοί σε βάρος εκπαιδευτικών.

Aitwlos
Δημοσιεύσεις: 3259
Εγγραφή: 13 Ιαν 2024, 12:01

Re: Χρήστες Phorum και τεχνητή νοημοσύνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aitwlos » 15 Μάιος 2024, 23:20

Κατι θα της έχεις κάνει
Juno έγραψε:
15 Μάιος 2024, 23:50
Τελικά όλο δεξιούς πολιτικούς δολοφονούν παγκοσμίως. Έχουν δολοφονήσει κανέναν αριστερό;

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 23913
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Χρήστες Phorum και τεχνητή νοημοσύνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 15 Μάιος 2024, 23:20

Σενέκας έγραψε:
15 Μάιος 2024, 23:15
hellegennes έγραψε:
15 Μάιος 2024, 23:08
Έχεις δίκιο και βασικά μάλλον ο masterridley έχει δίκιο. Πρέπει να είναι single parse. Το ρωτάω ας πούμε να μου κουοτάρει στίχους από 8 διαφορετικά ποιήματα και βγάζει στίχους από αυτό το ίδιο ποίημα. Μετά ζήτησα να δώσει το πιο πρόσφατα που έγραψα και δίνει πάλι το ίδιο. Προφανώς δεν είναι καν δειγματοληψία.

Οκ, παίρνω πίσω τον εντυπωσιασμό μου.
απ'ότι καταλαβαίνω το 4.0 είναι διαφορετικό απο το 4.ο, αυτό που σου μιλάει σαν τη γκόμενα απο το her. Το εντυπωσιακό βασικά είναι η λειτουργία φωνής και live συζήτησης, που για την ώρα γίνεται phase in. Οι συζητήσεις που έχουν δείξει στις διαφημίσεις είναι πολύ creepy :o
αστον να λεει, ακου παίρνει πίσω τον εντυπωσιασμό του, θα μας τρελάνει εντελως.


ουτε παρσε απο καποτε ειναι, δεν θα εβγαζε την ευροβισιον στα θεματα συζήτησης.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος enaon την 15 Μάιος 2024, 23:27, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25606
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Χρήστες Phorum και τεχνητή νοημοσύνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 15 Μάιος 2024, 23:24

Σενέκας έγραψε:
15 Μάιος 2024, 23:15
hellegennes έγραψε:
15 Μάιος 2024, 23:08
Έχεις δίκιο και βασικά μάλλον ο masterridley έχει δίκιο. Πρέπει να είναι single parse. Το ρωτάω ας πούμε να μου κουοτάρει στίχους από 8 διαφορετικά ποιήματα και βγάζει στίχους από αυτό το ίδιο ποίημα. Μετά ζήτησα να δώσει το πιο πρόσφατα που έγραψα και δίνει πάλι το ίδιο. Προφανώς δεν είναι καν δειγματοληψία.

Οκ, παίρνω πίσω τον εντυπωσιασμό μου.
απ'ότι καταλαβαίνω το 4.0 είναι διαφορετικό απο το 4.ο, αυτό που σου μιλάει σαν τη γκόμενα απο το her. Το εντυπωσιακό βασικά είναι η λειτουργία φωνής και live συζήτησης, που για την ώρα γίνεται phase in. Οι συζητήσεις που έχουν δείξει στις διαφημίσεις είναι πολύ creepy :o
προφανως και ειναι εντυπωσιακο - δες με ποση ακριβεια καταλαβε το ποσο ακριβοδικαιος ειναι ο χρηστης ταλαιπωρος π.χ - αλλα και τρομακτικο συναμα

π.χ δες την ιστορια στο τουι απο κατω, και πως μπορει να εξελιχθει
They said they connected my name
Petey on X to Peter on Airbnb and my picture.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43680
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Χρήστες Phorum και τεχνητή νοημοσύνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 15 Μάιος 2024, 23:25

Αναζήτηση κάνει. Ψάχνει "στο γκούγκλ" ας πούμε. Οπότε βρίσκει τωρινά θέματα, βρίσκει και παλιότερα, αλλά ότι βγάλει στις πρώτες σελίδες, δεν τα κοιτάει όλα.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 15448
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: Χρήστες Phorum και τεχνητή νοημοσύνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 15 Μάιος 2024, 23:26

enaon έγραψε:
15 Μάιος 2024, 23:20
Σενέκας έγραψε:
15 Μάιος 2024, 23:15
hellegennes έγραψε:
15 Μάιος 2024, 23:08
Έχεις δίκιο και βασικά μάλλον ο masterridley έχει δίκιο. Πρέπει να είναι single parse. Το ρωτάω ας πούμε να μου κουοτάρει στίχους από 8 διαφορετικά ποιήματα και βγάζει στίχους από αυτό το ίδιο ποίημα. Μετά ζήτησα να δώσει το πιο πρόσφατα που έγραψα και δίνει πάλι το ίδιο. Προφανώς δεν είναι καν δειγματοληψία.

Οκ, παίρνω πίσω τον εντυπωσιασμό μου.
απ'ότι καταλαβαίνω το 4.0 είναι διαφορετικό απο το 4.ο, αυτό που σου μιλάει σαν τη γκόμενα απο το her. Το εντυπωσιακό βασικά είναι η λειτουργία φωνής και live συζήτησης, που για την ώρα γίνεται phase in. Οι συζητήσεις που έχουν δείξει στις διαφημίσεις είναι πολύ creepy :o
αστον να λεει, ακου παίρνει πίσω τον εντυπωσιασμό του, θα μας τρελάνει εντελως.


ουτε παρσε απο καποτε ειναι, δεν θα εβγαζε την ευροβισιον στα θεματα συζήτησης.
μαλάκα, εδώ αναγνωρίσει τις εξισώσεις που είναι γραμμένες με μαρκαδόρο απο χέρι και τις λύνει σε live συζήτηση



στο άλλο το κράταγε ο τυφλός στον δρόμο και του αναγνώρισε μέχρι και το ταξί που ερχόταν
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

Άβαταρ μέλους
Στύξ
Δημοσιεύσεις: 1022
Εγγραφή: 27 Μαρ 2024, 16:59
Phorum.gr user: Πάλαι ποτέ Στύγιος
Τοποθεσία: Ζαχαρίας

Re: Χρήστες Phorum και τεχνητή νοημοσύνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύξ » 15 Μάιος 2024, 23:27

Aitwlos έγραψε:
15 Μάιος 2024, 23:20
Κατι θα της έχεις κάνει
Δεν είναι άλλη γυναίκα, η πουτάνα η κάρτα γραφικών που θέλω να πάρω μάλλον είναι.
Ποινικό αδίκημα οι προπηλακισμοί σε βάρος εκπαιδευτικών.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 23913
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Χρήστες Phorum και τεχνητή νοημοσύνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 15 Μάιος 2024, 23:27

και να βαζετε και το www μπροστα, οχι οπως ο φιλόλογος ο νανος, θα το τεσταρω μετα που θα εχω τοκενς, αλλα προφανως εκανε μαλακια που αγνόησε οτι του εγραψε 6 και 7 σιτε, εψαξε τι σημαινει ταλαιπωρος και εκανε συνεπαγωγή.

Άβαταρ μέλους
masterridley
Δημοσιεύσεις: 874
Εγγραφή: 11 Οκτ 2020, 23:56
Phorum.gr user: masterridley

Re: Χρήστες Phorum και τεχνητή νοημοσύνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από masterridley » 15 Μάιος 2024, 23:28

hellegennes έγραψε:
15 Μάιος 2024, 23:08
Έχεις δίκιο και βασικά μάλλον ο masterridley έχει δίκιο. Πρέπει να είναι single parse. Το ρωτάω ας πούμε να μου κουοτάρει στίχους από 8 διαφορετικά ποιήματα και βγάζει στίχους από αυτό το ίδιο ποίημα. Μετά ζήτησα να δώσει το πιο πρόσφατα που έγραψα και δίνει πάλι το ίδιο. Προφανώς δεν είναι καν δειγματοληψία.

Οκ, παίρνω πίσω τον εντυπωσιασμό μου.
Έτσι όπως το λες μάλλον εγώ έχω άδικο. Γιατί φαίνεται ότι δεν έχει κάνει scrape όλο το σάιτ, αλλά μάλλον κάνει fetch τα τελευταία σου ποστ? Αν στο ποίημα που παρέθεσες, μόνο η μία παράγραφος είναι δική σου και τα υπόλοιπα σάλτσες, τότε μάλλον την πήρε απ'την υπογραφή σου! Πόσο πρόσφατα την έβαλες?

Τώρα που το σκέφτομαι, είναι πιο λογικό να κάνει γουγλ πρώτα γαλή enaon site:phorum.com.gr και απ'την πρώτη σελίδα ξέρωγω να παίρνει όλα τα ποστ και να τα περνάει απ'το μοντέλο του.

Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 15448
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: Χρήστες Phorum και τεχνητή νοημοσύνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 15 Μάιος 2024, 23:29

η καινοτομία δεν είναι στο να ψάχνει σε βάσεις δεδομένων όπως το πχορουμ, είναι ότι εκτινάχτηκαν οι δυνατότητές του ως AI assistant, και σε χρόνο απάντησης και σε ποιότητα. Αμα του δώσουν πόδια αυτουνού, πάνε οι δουλειές μας :lol:

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 23913
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Χρήστες Phorum και τεχνητή νοημοσύνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 15 Μάιος 2024, 23:30

masterridley έγραψε:
15 Μάιος 2024, 23:28
Τώρα που το σκέφτομαι, είναι πιο λογικό να κάνει γουγλ πρώτα γαλή enaon site:phorum.com.gr και απ'τις πρώτες 10 σελίδες ξέρωγω να παίρνει το κείμενο και να το περνάει απ'το μοντέλο του.
ε ναι.

αλλα θελει και το www παιδια, το ειδα και εγω το μεσημερι τι χωρις αυτο παει αλλου, θελει τεστ να δουμε που αλλου παει και αν επηρρεάζει.

Άβαταρ μέλους
masterridley
Δημοσιεύσεις: 874
Εγγραφή: 11 Οκτ 2020, 23:56
Phorum.gr user: masterridley

Re: Χρήστες Phorum και τεχνητή νοημοσύνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από masterridley » 15 Μάιος 2024, 23:31

Βασικά hellegennes αυτό που ρωτάω για το πρόσφατο της υπογραφής σου είναι χαζό! Άλλο πείραμα. Άλλαξε την υπογραφή σου σε άλλη παράγραφο από το ίδιο ποίημα, περίμενε να εμφανιστεί στο google και μετά ξανακάνε την ερώτηση!

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 23913
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Χρήστες Phorum και τεχνητή νοημοσύνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 15 Μάιος 2024, 23:34

ναι θα βγαλει ακρη ο χελης, σωθήκαμε τωρα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Phorum.com.gr - Διαδικτυακή κοινότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών