NBA Top 74 players of all time

Αθλητικά νέα, ομάδες, αγωνιστικές, αποτελέσματα.
Άβαταρ μέλους
alekhine
Δημοσιεύσεις: 12544
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:36
Phorum.gr user: alekhine
Τοποθεσία: Highway to ΚΤΕΛ

Re: NBA Top 74 players of all time

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alekhine » 14 Μάιος 2020, 23:59

jason έγραψε:
14 Μάιος 2020, 23:45
Άσχετα με τις κομπιτσες, από όσους έχω δει εγώ ο Λεμπρον είναι νο2
Τζαμπαρ και Τσαμπερλειν λέει ο άλλος που δεν έδειχναν παιχνίδια στην Ελλάδα ακόμα και παππούς να ναι και που θα χει δει τπτ 10λεπτα βίντεο ή επιλεγμένους αγώνες που σου κάνω τον Ντικουδη Μαλοουν
ντανκαν στα καλα του δεν εχεις δει? γιατι ειναι καλυτερος ο λεμπρον?
πατησιωτης έγραψε:
10 Μαρ 2021, 20:59
Ο Σημίτης είναι η συνέχεια του Κωνσταντίνου Καραμανλή,στην Ευρώπη,στα ελληνοτουρκικά,στο ανήκομεν εις την Δύσιν,στην οικονομία,παντού.

Άβαταρ μέλους
jason
Δημοσιεύσεις: 9067
Εγγραφή: 12 Απρ 2018, 13:06

Re: NBA Top 74 players of all time

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jason » 15 Μάιος 2020, 00:02

alekhine έγραψε:
14 Μάιος 2020, 23:59
jason έγραψε:
14 Μάιος 2020, 23:45
Άσχετα με τις κομπιτσες, από όσους έχω δει εγώ ο Λεμπρον είναι νο2
Τζαμπαρ και Τσαμπερλειν λέει ο άλλος που δεν έδειχναν παιχνίδια στην Ελλάδα ακόμα και παππούς να ναι και που θα χει δει τπτ 10λεπτα βίντεο ή επιλεγμένους αγώνες που σου κάνω τον Ντικουδη Μαλοουν
ντανκαν στα καλα του δεν εχεις δει? γιατι ειναι καλυτερος ο λεμπρον?
Έχω δει
Καλυτερος ο Λεμπρον, πολύ πιο ηγετική φιγούρα
Οι Σπερς του Ντανκαν είχαν ανέκαθεν παικταράδες
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jason την 15 Μάιος 2020, 00:04, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 17230
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: NBA Top 74 players of all time

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 15 Μάιος 2020, 00:04

Η λιστα ,με εξαιρεση τον MJ,ειναι για τα σκουπιδια.
Παιζει να γελανε ακομη και οι παιχτες με τις θεσεις που τους δωσανε.

Άβαταρ μέλους
jason
Δημοσιεύσεις: 9067
Εγγραφή: 12 Απρ 2018, 13:06

Re: NBA Top 74 players of all time

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jason » 15 Μάιος 2020, 10:30

Στρακαστρουκας έγραψε:
14 Μάιος 2020, 23:52
Ο Τσαμπερλεν ηταν παικταρας μεχρι που επεσε πανω στον κοναν τον εξολοθρευτη

Ούτε 1,5 λεπτό άντεξε εναντίον του Κόναν ο "παικταράς";

Paralimnitis
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 16:33

Re: NBA Top 74 players of all time

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Paralimnitis » 15 Μάιος 2020, 17:58

axilmar έγραψε:
14 Μάιος 2020, 14:23
Τα κανουν αυτα γιατι το κοινο τους ειναι νεανικο ως επι το πλειστον και αμα δεν βαλεις τους τωρινους παιχτες μεσα θα τσινισουν.

Η δικη μου λιστα τοπ 10 ειναι η εξης:

1. Jordan
2. Bird
3. Magic
4. Kobe
5. Lebron
6. Hakeem
7. Kareem
8. Shaq
9. Dunkan
10. Dr J

Για μενα, οσον αφορα το Jordan vs Lebron, ο Lebron δεν εχει ξεπερασει ακομα σε προσφορα τους 1-4, υπολογιζοντας οχι μονο τα στατιστικα, αλλα και τους τιτλους, και το επιπεδο ταλεντου και το επιπεδο δυσκολιας της καθε εποχης.

Οσον αφορα τον Kareem Abdul Jabar, δεν θα ειχε 6 τιτλους εαν δεν υπηρχε ο Magic Johnson. Πριν παει στους Lakers, ειχε ενα τιτλο ο Jabar μονο, στα 'σαπια' πρωταθληματα του NBA της δεκαετιας του 1970.

H 10η θεση για τον Julius Erving ειναι καπως τιμητικη, γιατι ενω υπηρχαν και καλυτεροι παιχτες απο αυτον για την θεση αυτη (πχ Oscar Robertson), ο ντοκτορας "ητανε το προσωπο του αμερικανικου μπασκετ" για 15 χρονια περιπου.

Eκτος λιστας μου ειναι ο Bill Russell γιατι απλα οι Celtics της εποχης ειχανε υπερομαδα για τα δεδομενα τα τοτε (μονο 8 ομαδες).

Τελος, εκτος λιστας μου ειναι και ο Wilt Chamberlain, διοτι εαν και ισως ο μεγαλυτερος αθλητης του μπασκετ, δεν καταφερε να μετουσιωσει την αθλητικη του υπεροχη σε τιτλους. Μαλιστα η πτωση των στατιστικων του στα playoffs ηταν παροιμιωδης, σε αντιθεση με τον Michael Jordan του οποιου τα στατιστικα (κυριως το σκοραρισμα) ανεβαιναν στα playoffs!
Η αληθεια ειναι οτι ο Καριμ παρολα τα εκπληκτικα στατιστικα 1 τιτλο πηρε οταν ηταν στα peak του ελεω συμπαικτων, και τους αλλους 5 τους πηρε μαζι με τον GOAT, παρολο που αρχισε να φθινει η αποδοση του σε σχεση με τα 70s.Ο Russel πηρε και 2 τιτλους στο κολλεγιο με το ανυπαρκτο μπασκετικα Σαν Φρανσισκο που επαιζε μονος του.Ο Τσαμπερλεην απο την αλλη ηταν απιθανος αθλητης μεν αλλα μεγαλος looser.

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8551
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: NBA Top 74 players of all time

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 17 Μάιος 2020, 11:44

Paralimnitis έγραψε:
15 Μάιος 2020, 17:58
axilmar έγραψε:
14 Μάιος 2020, 14:23
Τα κανουν αυτα γιατι το κοινο τους ειναι νεανικο ως επι το πλειστον και αμα δεν βαλεις τους τωρινους παιχτες μεσα θα τσινισουν.

Η δικη μου λιστα τοπ 10 ειναι η εξης:

1. Jordan
2. Bird
3. Magic
4. Kobe
5. Lebron
6. Hakeem
7. Kareem
8. Shaq
9. Dunkan
10. Dr J

Για μενα, οσον αφορα το Jordan vs Lebron, ο Lebron δεν εχει ξεπερασει ακομα σε προσφορα τους 1-4, υπολογιζοντας οχι μονο τα στατιστικα, αλλα και τους τιτλους, και το επιπεδο ταλεντου και το επιπεδο δυσκολιας της καθε εποχης.

Οσον αφορα τον Kareem Abdul Jabar, δεν θα ειχε 6 τιτλους εαν δεν υπηρχε ο Magic Johnson. Πριν παει στους Lakers, ειχε ενα τιτλο ο Jabar μονο, στα 'σαπια' πρωταθληματα του NBA της δεκαετιας του 1970.

H 10η θεση για τον Julius Erving ειναι καπως τιμητικη, γιατι ενω υπηρχαν και καλυτεροι παιχτες απο αυτον για την θεση αυτη (πχ Oscar Robertson), ο ντοκτορας "ητανε το προσωπο του αμερικανικου μπασκετ" για 15 χρονια περιπου.

Eκτος λιστας μου ειναι ο Bill Russell γιατι απλα οι Celtics της εποχης ειχανε υπερομαδα για τα δεδομενα τα τοτε (μονο 8 ομαδες).

Τελος, εκτος λιστας μου ειναι και ο Wilt Chamberlain, διοτι εαν και ισως ο μεγαλυτερος αθλητης του μπασκετ, δεν καταφερε να μετουσιωσει την αθλητικη του υπεροχη σε τιτλους. Μαλιστα η πτωση των στατιστικων του στα playoffs ηταν παροιμιωδης, σε αντιθεση με τον Michael Jordan του οποιου τα στατιστικα (κυριως το σκοραρισμα) ανεβαιναν στα playoffs!
Η αληθεια ειναι οτι ο Καριμ παρολα τα εκπληκτικα στατιστικα 1 τιτλο πηρε οταν ηταν στα peak του ελεω συμπαικτων, και τους αλλους 5 τους πηρε μαζι με τον GOAT, παρολο που αρχισε να φθινει η αποδοση του σε σχεση με τα 70s.Ο Russel πηρε και 2 τιτλους στο κολλεγιο με το ανυπαρκτο μπασκετικα Σαν Φρανσισκο που επαιζε μονος του.Ο Τσαμπερλεην απο την αλλη ηταν απιθανος αθλητης μεν αλλα μεγαλος looser.
GOAT ο Μάτζικ για σένα; Πώς και έτσι;

Paralimnitis
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 16:33

Re: NBA Top 74 players of all time

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Paralimnitis » 17 Μάιος 2020, 13:28

axilmar έγραψε:
17 Μάιος 2020, 11:44
Paralimnitis έγραψε:
15 Μάιος 2020, 17:58
axilmar έγραψε:
14 Μάιος 2020, 14:23
Τα κανουν αυτα γιατι το κοινο τους ειναι νεανικο ως επι το πλειστον και αμα δεν βαλεις τους τωρινους παιχτες μεσα θα τσινισουν.

Η δικη μου λιστα τοπ 10 ειναι η εξης:

1. Jordan
2. Bird
3. Magic
4. Kobe
5. Lebron
6. Hakeem
7. Kareem
8. Shaq
9. Dunkan
10. Dr J

Για μενα, οσον αφορα το Jordan vs Lebron, ο Lebron δεν εχει ξεπερασει ακομα σε προσφορα τους 1-4, υπολογιζοντας οχι μονο τα στατιστικα, αλλα και τους τιτλους, και το επιπεδο ταλεντου και το επιπεδο δυσκολιας της καθε εποχης.

Οσον αφορα τον Kareem Abdul Jabar, δεν θα ειχε 6 τιτλους εαν δεν υπηρχε ο Magic Johnson. Πριν παει στους Lakers, ειχε ενα τιτλο ο Jabar μονο, στα 'σαπια' πρωταθληματα του NBA της δεκαετιας του 1970.

H 10η θεση για τον Julius Erving ειναι καπως τιμητικη, γιατι ενω υπηρχαν και καλυτεροι παιχτες απο αυτον για την θεση αυτη (πχ Oscar Robertson), ο ντοκτορας "ητανε το προσωπο του αμερικανικου μπασκετ" για 15 χρονια περιπου.

Eκτος λιστας μου ειναι ο Bill Russell γιατι απλα οι Celtics της εποχης ειχανε υπερομαδα για τα δεδομενα τα τοτε (μονο 8 ομαδες).

Τελος, εκτος λιστας μου ειναι και ο Wilt Chamberlain, διοτι εαν και ισως ο μεγαλυτερος αθλητης του μπασκετ, δεν καταφερε να μετουσιωσει την αθλητικη του υπεροχη σε τιτλους. Μαλιστα η πτωση των στατιστικων του στα playoffs ηταν παροιμιωδης, σε αντιθεση με τον Michael Jordan του οποιου τα στατιστικα (κυριως το σκοραρισμα) ανεβαιναν στα playoffs!
Η αληθεια ειναι οτι ο Καριμ παρολα τα εκπληκτικα στατιστικα 1 τιτλο πηρε οταν ηταν στα peak του ελεω συμπαικτων, και τους αλλους 5 τους πηρε μαζι με τον GOAT, παρολο που αρχισε να φθινει η αποδοση του σε σχεση με τα 70s.Ο Russel πηρε και 2 τιτλους στο κολλεγιο με το ανυπαρκτο μπασκετικα Σαν Φρανσισκο που επαιζε μονος του.Ο Τσαμπερλεην απο την αλλη ηταν απιθανος αθλητης μεν αλλα μεγαλος looser.
GOAT ο Μάτζικ για σένα; Πώς και έτσι;
O Aγαπημενος μου παικτης :lol:

Στο βιντεο αυτο μπορεις να δεις κάποιους λογους

Harisalan13
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: 10 Ιουν 2020, 12:11

Re: NBA Top 74 players of all time

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Harisalan13 » 10 Ιουν 2020, 13:15

Paralimnitis έγραψε:
17 Μάιος 2020, 13:28
axilmar έγραψε:
17 Μάιος 2020, 11:44
Paralimnitis έγραψε:
15 Μάιος 2020, 17:58


Η αληθεια ειναι οτι ο Καριμ παρολα τα εκπληκτικα στατιστικα 1 τιτλο πηρε οταν ηταν στα peak του ελεω συμπαικτων, και τους αλλους 5 τους πηρε μαζι με τον GOAT, παρολο που αρχισε να φθινει η αποδοση του σε σχεση με τα 70s.Ο Russel πηρε και 2 τιτλους στο κολλεγιο με το ανυπαρκτο μπασκετικα Σαν Φρανσισκο που επαιζε μονος του.Ο Τσαμπερλεην απο την αλλη ηταν απιθανος αθλητης μεν αλλα μεγαλος looser.
GOAT ο Μάτζικ για σένα; Πώς και έτσι;
O Aγαπημενος μου παικτης :lol:

Στο βιντεο αυτο μπορεις να δεις κάποιους λογους
Θα έβαζα Γιάννη σαν 10το παίχτη

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών