Poll:Nεο Γηπεδο ΠΑΟΚ VS Νεο Γηπεδο ΑΡΗ

Αθλητικά νέα, ομάδες, αγωνιστικές, αποτελέσματα.

Nεο Γηπεδο ΠΑΟΚ VS Νεο Γηπεδο ΑΡΗ.Ποιο θα τελειωσει πρωτο;

Το γηπεδο του ΠΑΟΚ
6
17%
Το γηπεδο του ΑΡΗ
7
19%
Ο ΠΑΟΚ δεν θα κανει νεο γηπεδο
2
6%
Ο ΑΡΗΣ δεν θα κανει νεο γηπεδο
7
19%
Θα τελειωσουν ταυτοχρονα
4
11%
Δεν θα κανει κανεις τους νεο γηπεδο
10
28%
 
Σύνολο ψήφων: 36

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16901
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Poll:Nεο Γηπεδο ΠΑΟΚ VS Νεο Γηπεδο ΑΡΗ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 02 Σεπ 2022, 01:58

Αν έχουν δικά τους λέφτα, ας κάνουν 10 γήπεδα... τι μας νοιάζει;
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
Σπανακιας
Δημοσιεύσεις: 3512
Εγγραφή: 09 Μάιος 2022, 23:18
Phorum.gr user: ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ

Re: Poll:Nεο Γηπεδο ΠΑΟΚ VS Νεο Γηπεδο ΑΡΗ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σπανακιας » 02 Σεπ 2022, 01:59

mao mao έγραψε:
02 Σεπ 2022, 01:33


αυτό του είπα και εγώ. Θα είναι το τέλος του Άρη. Μάλιστα θέλει να είναι και μεγάλο 30.000 θέσεων. Φαντάσου να παίζει Άρης - Τρίπολη Δεκέμβριο εκεί κοντά στο ΙΚΕΑ. Ούτε 1.000 άτομα δεν θα παν.
Δεν εχω καποιο ιδιαιτερο θεμα με την χωρητικοτητα
Μια χαρα ειναι η περιοχη του ΙΚΕΑ σε αντιθεση με τον συμπολιτη που υπεκυψε στης στραβοστομια των οπαδων του και αυτοεγκλωβιστηκε στην Τουμπα

Σκαρταδος 4
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 23 Αύγ 2022, 15:52

Re: Poll:Nεο Γηπεδο ΠΑΟΚ VS Νεο Γηπεδο ΑΡΗ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σκαρταδος 4 » 02 Σεπ 2022, 02:06

Σπανακιας έγραψε:
02 Σεπ 2022, 01:59
mao mao έγραψε:
02 Σεπ 2022, 01:33


αυτό του είπα και εγώ. Θα είναι το τέλος του Άρη. Μάλιστα θέλει να είναι και μεγάλο 30.000 θέσεων. Φαντάσου να παίζει Άρης - Τρίπολη Δεκέμβριο εκεί κοντά στο ΙΚΕΑ. Ούτε 1.000 άτομα δεν θα παν.
Δεν εχω καποιο ιδιαιτερο θεμα με την χωρητικοτητα
Μια χαρα ειναι η περιοχη του ΙΚΕΑ σε αντιθεση με τον συμπολιτη που υπεκυψε στης στραβοστομια των οπαδων του και αυτοεγκλωβιστηκε στην Τουμπα
Η χωρητικότητα δεν έχει καμία σχεση


Τέλος πάντων θα με ρωτήσει κάποιος και τι σε νοιάζει εσένα για το σκουλήκι;
Όπως και να χει εμείς μεγαλώσαμε σε μια πόλη που υπήρχαν παοκτσηδες και σκουλήκια
Είτε επερνε το πρωτάθλημα ο γαύρος ή ο βαζελος είτε η Βέρντερ Βρέμης το ίδιο μας έκανε,δεν βλέπαμε ούτε έναν να πανηγυρίζει δεν ξέραμε κανέναν τέτοιο οπαδό
Ίσως στις επόμενες γενιές να άλλαξε αυτό,δεν ξέρω
Όπως και ναχει έστω και ένας υποτυπώδης τοπικός ανταγωνισμός ποτέ δεν έβλαψε κανέναν
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Σκαρταδος 4 την 02 Σεπ 2022, 02:09, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Σπανακιας
Δημοσιεύσεις: 3512
Εγγραφή: 09 Μάιος 2022, 23:18
Phorum.gr user: ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ

Re: Poll:Nεο Γηπεδο ΠΑΟΚ VS Νεο Γηπεδο ΑΡΗ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σπανακιας » 02 Σεπ 2022, 02:09

To 70% αυτων που πανε στο γηπεδο σου ερχονται απο επαρχια
Ξυπνα κοιμισμενε

Σκαρταδος 4
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 23 Αύγ 2022, 15:52

Re: Poll:Nεο Γηπεδο ΠΑΟΚ VS Νεο Γηπεδο ΑΡΗ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σκαρταδος 4 » 02 Σεπ 2022, 02:12

Σπανακιας έγραψε:
02 Σεπ 2022, 02:09
To 70% αυτων που πανε στο γηπεδο σου ερχονται απο επαρχια
Ξυπνα κοιμισμενε
Το 90% βλάκα
Τέλος πάντων δεν υποτιμώ άλλο τον εαυτό μου να μιλάω με τον κάθε μπαγλαμά που την είδε οπαδός
Οι πραγματικοί οπαδοί ακόμα και του σκουληκιού νιώθουν και ξέρουν τι πρέπει να γίνει σε τέτοιες περιπτώσεις
Όπως έγινε και στην αεκ,ενώ αντίστοιχο έγκλημα με το σκουλήκι θα κάνει ο βαζελος αν πάει στον βοτανικό

mao mao
Δημοσιεύσεις: 7516
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: Poll:Nεο Γηπεδο ΠΑΟΚ VS Νεο Γηπεδο ΑΡΗ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 02 Σεπ 2022, 02:16

Σπανακιας έγραψε:
02 Σεπ 2022, 02:09
To 70% αυτων που πανε στο γηπεδο σου ερχονται απο επαρχια
Ξυπνα κοιμισμενε
Δεν είναι το 70%, το 30% ίσως. Και αυτοί δεν έρχονται για να δουν το ματς και να φύγουν. Ξεκινάν με καφέ ή ρετσίνες και μετά ανηφορίζουν να δουν το ματς. Δλδ ο Κιλκισιώτης πχ έρχεται και σαν εκδρομή να δει και λίγο την πόλη. Αν το πας το γήπεδο στα χωράφια θα τον χαλάσει και αυτόν.

Άσε που ένα μεγάλο μέρος του κόσμου που πηγαίνει στα μικρά ματς, είναι αυτοί που έχουν το γήπεδο σε απόσταση βολής με τα πόδια. Δεν θα ξεσηκωθεί ο άλλος να πάει στο ΙΚΕΑ για να δει τον Παναιτωλικό.

Άβαταρ μέλους
Σπανακιας
Δημοσιεύσεις: 3512
Εγγραφή: 09 Μάιος 2022, 23:18
Phorum.gr user: ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ

Re: Poll:Nεο Γηπεδο ΠΑΟΚ VS Νεο Γηπεδο ΑΡΗ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σπανακιας » 02 Σεπ 2022, 02:53

Σκαρταδος 4 έγραψε:
02 Σεπ 2022, 02:12
Σπανακιας έγραψε:
02 Σεπ 2022, 02:09
To 70% αυτων που πανε στο γηπεδο σου ερχονται απο επαρχια
Ξυπνα κοιμισμενε
Το 90% βλάκα
Τέλος πάντων δεν υποτιμώ άλλο τον εαυτό μου να μιλάω με τον κάθε μπαγλαμά που την είδε οπαδός
Οι πραγματικοί οπαδοί ακόμα και του σκουληκιού νιώθουν και ξέρουν τι πρέπει να γίνει σε τέτοιες περιπτώσεις
Όπως έγινε και στην αεκ,ενώ αντίστοιχο έγκλημα με το σκουλήκι θα κάνει ο βαζελος αν πάει στον βοτανικό
Ποσο καιρο εχεις να πας στο γηπεδο βρε ουφο;
Εισαι απολιθωμα μιας αλλης εποχης
Αντε συνεχισε ν βλεπεις κανα ματς στο καφενειο και ασε εμας που εχουμε συνεχη επαφη μετο γηπεδο να μιλαμε για θεματα που τα βλεπεις πλεον απο την τηλεοραση

Πες μου ρε καραγκιοζη ποσες μονιμες καντινες εχει εξω απο το γηπεδο της αγαπημενης σου ομαδας;

κορωνιός
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: 01 Απρ 2020, 00:52

Re: Poll:Nεο Γηπεδο ΠΑΟΚ VS Νεο Γηπεδο ΑΡΗ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κορωνιός » 02 Σεπ 2022, 07:01

Εγώ ΑΕΚ είμαι αλλά το γήπεδο του Άρη έχει χαρακτήρα. Η περιοχή φαίνεται ωραία (συγκριτικά με τα χάλια που έχουν οι περισσότερες ελληνικές πόλεις). Πιο σωστό θα ήταν να ανακαινιστεί νομίζω.

Η θύρα 2 είναι λίγο χάλια και πρέπει να καταδαφιστεί και να γίνει κάτι πιο ομοιόμορφο στη θέση της. Κατα τ´αλλα εσωτερικά είναι ωραίο γήπεδο.


Ο ΠΑΟΚ στις μακέτες πολύ καλός. Από το 2013 έχουμε δει νεα προπονητικά, δύο γήπεδα Τούμπας, αλλά δύο τώρα.. Καλά πάει...

Άβαταρ μέλους
Rakomelofronas
Δημοσιεύσεις: 4703
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:00
Phorum.gr user: Pegasus - erkebrad

Re: Poll:Nεο Γηπεδο ΠΑΟΚ VS Νεο Γηπεδο ΑΡΗ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rakomelofronas » 02 Σεπ 2022, 08:09

Σκαρταδος 4 έγραψε:
02 Σεπ 2022, 02:12
Σπανακιας έγραψε:
02 Σεπ 2022, 02:09
To 70% αυτων που πανε στο γηπεδο σου ερχονται απο επαρχια
Ξυπνα κοιμισμενε
Το 90% βλάκα
Τέλος πάντων δεν υποτιμώ άλλο τον εαυτό μου να μιλάω με τον κάθε μπαγλαμά που την είδε οπαδός
Οι πραγματικοί οπαδοί ακόμα και του σκουληκιού νιώθουν και ξέρουν τι πρέπει να γίνει σε τέτοιες περιπτώσεις
Όπως έγινε και στην αεκ,ενώ αντίστοιχο έγκλημα με το σκουλήκι θα κάνει ο βαζελος αν πάει στον βοτανικό
mao mao έγραψε:
02 Σεπ 2022, 02:16
Σπανακιας έγραψε:
02 Σεπ 2022, 02:09
To 70% αυτων που πανε στο γηπεδο σου ερχονται απο επαρχια
Ξυπνα κοιμισμενε
Δεν είναι το 70%, το 30% ίσως. Και αυτοί δεν έρχονται για να δουν το ματς και να φύγουν. Ξεκινάν με καφέ ή ρετσίνες και μετά ανηφορίζουν να δουν το ματς. Δλδ ο Κιλκισιώτης πχ έρχεται και σαν εκδρομή να δει και λίγο την πόλη. Αν το πας το γήπεδο στα χωράφια θα τον χαλάσει και αυτόν.

Άσε που ένα μεγάλο μέρος του κόσμου που πηγαίνει στα μικρά ματς, είναι αυτοί που έχουν το γήπεδο σε απόσταση βολής με τα πόδια. Δεν θα ξεσηκωθεί ο άλλος να πάει στο ΙΚΕΑ για να δει τον Παναιτωλικό.
Μην τον παρεξηγείτε, κάπως πρέπει να ερμηνευτεί η ύπαρξη ΠΑΟΚτσήδων εκτός Θεσσαλονίκης. Η μυθολογία για τον Μπούζα δεν φτάνει. Αν είστε πιο παλιοί από εμένα (εγώ είμαι στα 34), σίγουρα θα τους θυμάστε να λένε ότι είναι περισσότεροι στην ίδια τη Θεσσαλονίκη :lol: . Στην Αθήνα συνάντησα άτομα που σοβαρά και καλοπροαίρετα υποστήριζαν κάτι τέτοιο γιατί έτσι τους το είχαν πει Αρειανοί, βέβαια τον Λευκό Πύργο τον έχουν δει σε καμιά τριήμερη στο σχολείο αλλά δεν βαριέσαι.

Θα διαφωνήσω μαζί σας πάντως στο θέμα του γηπέδου του Άρη. Προς Θέρμη η πόλη αναπτύσσεται ταχύτατα ή τουλάχιστον αυτή την εικόνα έχω. Το να κυνηγάνε γήπεδο εκεί έχει νόημα αν και, αν έχουν λίγο μυαλό, δεν θα το κάνουν με πάνω από 25.000 θέσεις. Και η περιοχή της Τούμπας το 1959 δεν ήταν αυτό που ξέρουμε σήμερα. Όσο για το PAOK Sports Arena, απλώς πληρώνει την παρακμή της ομάδας μπάσκετ. Ακόμα και αν είχε καλύτερη συγκοινωνία και όχι ενάμιση λεωφορείο να πηγαίνει εκεί, ζήτημα είναι αν πήγαιναν μερικές εκατοντάδες ακόμα στα παιχνίδια. Δεν θα άλλαζε κάτι έτσι. Στα κρίσιμα παιχνίδια μια χαρά βρίσκει ο κόσμος τον δρόμο και το γεμίζει, το πρόβλημα είναι ότι αυτά τα παιχνίδια σπανίζουν κι έχουμε ξεμείνει με τους Αρειανούς να αναπολούμε τα παλιά ντέρμπι στο Παλέ σαν τους γέρους στο Μάπετ.

Αν είχαμε ένα δράμι μυαλό σε αυτή την πόλη, θα έπρεπε να κατεβαίναμε παρέα με τους Αρειανούς και τους Ηρακλειδείς ακόμα για να ζητάμε γήπεδο με όποιον τρόπο μπορεί ο καθένας αλλά ας μην γίνομαι γραφικός. Εδώ ολόκληρο Μπουτάρη αποκήρυξαν επειδή τους τα έλεγε αυτά μες στα μούτρα, πόνταραν στον Ταχιάο που ήταν πιο σκληροπυρηνικός και είδαμε όλοι πόσο καλά πήγε αυτό. Καλή η τοπική αντιπαλότητα και ο τζερτζελές αλλά...
Ο κόσμος που θυμάσαι δεν υπάρχει πια.

Echelon
Δημοσιεύσεις: 3586
Εγγραφή: 15 Μάιος 2019, 11:42
Phorum.gr user: selinoid

Re: Poll:Nεο Γηπεδο ΠΑΟΚ VS Νεο Γηπεδο ΑΡΗ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Echelon » 02 Σεπ 2022, 08:34

Καλά αν υπάρχει ευχέρεια να γίνει γήπεδο στην τοποθεσία που αναφέρει ο Γιαννάκης ο Γιαννόπουλας εννοείται ότι είναι μακράν καλύτερη περίπτωση για οποιαδήποτε ομάδα από το να το κάνει Τούμπα ή Χαριλάου.

Άβαταρ μέλους
Σπανακιας
Δημοσιεύσεις: 3512
Εγγραφή: 09 Μάιος 2022, 23:18
Phorum.gr user: ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ

Re: Poll:Nεο Γηπεδο ΠΑΟΚ VS Νεο Γηπεδο ΑΡΗ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σπανακιας » 02 Σεπ 2022, 10:43

Τα εχουμε πει 100 φορες
Στην λαοφιλη ομαδα της Τουμπας επικρατησαν τα ορκ που εχουν την εντυπωση οτι το 2035 ο οπαδος θα πηγαινει στο γηπεδο 5 ωρες πριν για να πιει ρετσινες και τσιπουρα.Πιο πιθανο ειναι τοτε να ισχυει μερικη ποταπαγορευση.
Αν και ποτε κανενας δεν καταλαβε γιατι δεν μπορεις να πιεις τσιπουρα διπλα στην θαλασσα και μπορεις να πιεις στην Τουμπα

Ας μας εξηγησει ο βλαξ ο Σκαρταδος που θα φορτιζουν τα χιλιαδες ηλεκτρικα αυτοκινητα αυτν που θα πηγαινουν στο γηπεδο το 2035
Στις απεραντες παρκοπεδιαδες του ΙΚΕΑ η στα στενα της Τουμπας;
Ο πανυβλαξ εχει την εντυπωση οτι τοτε θα μπορει να παει στο γηπεδο με το ασκονα του
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Σπανακιας την 02 Σεπ 2022, 10:57, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Magnus3
Δημοσιεύσεις: 1626
Εγγραφή: 16 Αύγ 2019, 14:21

Re: Poll:Nεο Γηπεδο ΠΑΟΚ VS Νεο Γηπεδο ΑΡΗ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Magnus3 » 02 Σεπ 2022, 10:57

Εκτός πόλης λέει, θα το διαβάζουν οι Αθηναίοι και θα νομίζουν ότι είναι λες και κάνεις γήπεδο στα σπατα ξέρω γώ. Ακόμα και σε σύγκριση με τον βοτανικό που θα κάνει γήπεδο ο παο την θεωρώ πολύ καλύτερη περιοχή.

Άβαταρ μέλους
Rocco Siffredi
Δημοσιεύσεις: 7650
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 10:40

Re: Poll:Nεο Γηπεδο ΠΑΟΚ VS Νεο Γηπεδο ΑΡΗ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rocco Siffredi » 02 Σεπ 2022, 11:16

Σκαρταδος 4 έγραψε:
02 Σεπ 2022, 02:12
Οι πραγματικοί οπαδοί ακόμα και του σκουληκιού νιώθουν και ξέρουν τι πρέπει να γίνει σε τέτοιες περιπτώσεις
Όπως έγινε και στην αεκ,ενώ αντίστοιχο έγκλημα με το σκουλήκι θα κάνει ο βαζελος αν πάει στον βοτανικό

Ούτε εμένα με ψήνει ο Βοτανικός αλλά θεωρητικα η περιοχή θα αλλάξει
Το βασικότερο ότι δεν υπάρχει εμπιστοσύνη σε αλαφουζομπακογιαννηδες ότι θα κοιτάξουν το συμφέρον της ομαδας

Άβαταρ μέλους
Αλιόσα
Δημοσιεύσεις: 7522
Εγγραφή: 23 Ιουν 2021, 15:43
Phorum.gr user: Αλιόσα
Τοποθεσία: Βλαδιβοστόκ

Re: Poll:Nεο Γηπεδο ΠΑΟΚ VS Νεο Γηπεδο ΑΡΗ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αλιόσα » 02 Σεπ 2022, 11:18

Με ποιανού λεφτά θα φτιάξουν τα γήπεδα;

Άβαταρ μέλους
Σπανακιας
Δημοσιεύσεις: 3512
Εγγραφή: 09 Μάιος 2022, 23:18
Phorum.gr user: ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ

Re: Poll:Nεο Γηπεδο ΠΑΟΚ VS Νεο Γηπεδο ΑΡΗ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σπανακιας » 02 Σεπ 2022, 11:23

Αλιόσα έγραψε:
02 Σεπ 2022, 11:18
Με ποιανού λεφτά θα φτιάξουν τα γήπεδα;
Ο ΠΑΟΚ διατηρει γηπεδο σε δημοσια εκταση που του παραχωρηθηκε την δεκαετια του 50
Του παραχωρηθηκε επι ΣΥΡΙΖΑΝΕΛ νεα δημοσια εκταση κολλητα στην παλια και ο Σαββιδης θα αναλαβει να πληρωσει το κοστος του γηπεδου με το δημοσιο να πληρωνει τεραστια ποσα σε υπογειοποιησεις,αλλαγη στην γραμμη του μετρο κτλ κτλ

Ο ΑΡΗΣ διατηρει γηπεδο σε δικη του εκταση
Ανταλλασει την εκταση αυτη με 162 στρεμματα στο ΙΚΕΑ
Στα 60 στρεμματα θα γινει το γηπεδο και στα υπολοιπα θα επενδυσει καποιος για ξενοδοχεια εμπορικα κτλ με υποχρεωση να αναλαβει το κοστος ανεγερσης του γηπεδου
Το δημοσιο δεν χρειαζεται να πληρωσει δαπανηρες παρεμβασεις

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών