Αγορά καινούργιου αυτοκινήτου

Μηχανές, αυτοκίνητα, τραίνα, αεροπλάνα, πλοία. Απόλαυση και αδρεναλίνη στα όρια!
Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Αγορά καινούργιου αυτοκινήτου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 05 Φεβ 2023, 14:34

Έχω πραγματικό 4x4 γιατί αποφάσισα να ασχοληθώ με το off road, εται μου ηρθε τωρα πανω στην τρελα χωρίς να έχω ασχοληθει ποτέ, αλλά για τον μέσο άνθρωπο είναι ψευτοσουβ είναι ό,τι πρέπει. Τι να κάνεις τα αργά, την τετρακινηση και το ύψος άμα το θες για πόλη και εθνική, αντε κάνα πατημένο χωματόδρομο? Με ένα δικινητο νταστερ είσαι άρχοντας, με λιγοτερη κατανάλωση, έξοδα συντήρησης και φθορές από ένα καθαρόαιμο 4χ4

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 10427
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Αγορά καινούργιου αυτοκινήτου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 05 Φεβ 2023, 17:19

Feindflug έγραψε:
05 Φεβ 2023, 11:52
Chilloutbuddy έγραψε:
05 Φεβ 2023, 09:58
enterprise-psi έγραψε:
05 Φεβ 2023, 08:46


Η ξαδέρφη μου πήρε Opel Corsa μεταχειρισμένο με 44000 χιλιόμετρα. Στην πρώτη αλλαγή λαδιών, βγήκαν σαν , τι να πω λάδι δεν ήταν , κομμάτια έπεφταν . Προφανώς δεν έγινε ποτέ αλλαγή λαδιών. Της είπα να το διώξει όσο πιο γρήγορα γίνεται.

:lol:
E ναι κι εγώ πήγα σε ξενοδοχείο στο Μπρίσμπεϊν και μετά από κάτι μήνες τους βγάλανε στην τηλεόραση γιατί κάνανε έλεγχο με αυτό το υπεριώδες φως και βρήκανε χύσια παντού :lol:
Τι να κάνω τώρα, και σε τρένο μπαίνω, και σε αεροπλάνο, αν περιμένω κάθε φορά να έρθει το καινούργιο θα περιμένω μήνες
Βρήκαν και τα δικά σου, τύπε ή κατέληξαν στο εσωτερικό καμμίας τύπισσας;
Μπα τα δικά μου είναι εκπαιδευμένα να αυτοκαταστρέφονται
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
αντιβασιλικός πρωχοκάγκουρας
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 27 Ιαν 2023, 19:17

Re: Αγορά καινούργιου αυτοκινήτου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από αντιβασιλικός πρωχοκάγκουρας » 05 Φεβ 2023, 17:34

Feindflug έγραψε:
05 Φεβ 2023, 11:52
Chilloutbuddy έγραψε:
05 Φεβ 2023, 09:58
E ναι κι εγώ πήγα σε ξενοδοχείο στο Μπρίσμπεϊν και μετά από κάτι μήνες τους βγάλανε στην τηλεόραση γιατί κάνανε έλεγχο με αυτό το υπεριώδες φως και βρήκανε χύσια παντού :lol:
Τι να κάνω τώρα, και σε τρένο μπαίνω, και σε αεροπλάνο, αν περιμένω κάθε φορά να έρθει το καινούργιο θα περιμένω μήνες
Βρήκαν και τα δικά σου, τύπε
:smt005::smt005::smt005:
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
24 Φεβ 2023, 15:50
Οι συνάδελφοι παραδίπλα έχουν ήδη αρχίσει την καούρα
Είναι ένας από τους λόγους που δεν εργάζομαι πλέον, οι εργασιακοι χώροι θυμίζουν γυμνάσιακο προαύλιο

mao mao
Δημοσιεύσεις: 7532
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: Αγορά καινούργιου αυτοκινήτου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 05 Φεβ 2023, 17:37

καινούριο αμάξι δε βλέπω να αγοράζω ποτέ.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33114
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Αγορά καινούργιου αυτοκινήτου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 06 Φεβ 2023, 13:26

dna replication έγραψε:
04 Φεβ 2023, 18:09
Maspoli έγραψε:
04 Φεβ 2023, 17:37
Ερμής έγραψε:
04 Φεβ 2023, 17:27
Και όμως. Και μιλάμε για μεταχειρισμένο επίσημης αντιπροσωπείας που δίνει εγγύηση.
Έστω ότι σου δίνουν εγγύηση 1 έτους και αυτό βγάζει χοντρό θέμα στα 2 χρόνια. Νιώθουμε εντάξει επειδή είχαμε πάρει εγγύηση. Είναι λαχείο το μεταχειρισμένο, δεν είμαι υπέρ. Κρατώ μια επιφύλαξη αν πχ είναι μεταχειρισμένο από Ολλανδία, νομίζω εκεί τα αυτοκίνητα έχουν φάκελο όπου καταγράφεται η ιστορία τους (βλάβες, τρακαρίσματα κτλ)
τα αυτοκινητα έχουν planned obsolence,
είναι σχεδιασμένα να μη βγάζουν βλάβες στη διετία ή στην εγγυηση,
να βγάζουν ελεγχομενες βλάβες για άλλα 5-6 χρόνια
και απο τη δεκαετία ή τα 150.000χλμ να καθισταται σταδιακά ασυμφορη η συντηρησή τους
στην οικογενεια εχουν περασει 4, τα οποια πηραμε μτχ με 100κ, και τα δωσαμε με κοντα 300. τυπικη συντηρηση μοναχος μου, και ολα μαζι, αν εχουν παει 5 φορες σε συνεργειο, γιατι δεν ειχα εργαλεια, αναβατοριο, μια φορα για εξατμιση, τετοια.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 10427
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Αγορά καινούργιου αυτοκινήτου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 06 Φεβ 2023, 14:29

dna replication έγραψε:
04 Φεβ 2023, 18:09
Maspoli έγραψε:
04 Φεβ 2023, 17:37


Έστω ότι σου δίνουν εγγύηση 1 έτους και αυτό βγάζει χοντρό θέμα στα 2 χρόνια. Νιώθουμε εντάξει επειδή είχαμε πάρει εγγύηση. Είναι λαχείο το μεταχειρισμένο, δεν είμαι υπέρ. Κρατώ μια επιφύλαξη αν πχ είναι μεταχειρισμένο από Ολλανδία, νομίζω εκεί τα αυτοκίνητα έχουν φάκελο όπου καταγράφεται η ιστορία τους (βλάβες, τρακαρίσματα κτλ)
τα αυτοκινητα έχουν planned obsolence,
είναι σχεδιασμένα να μη βγάζουν βλάβες στη διετία ή στην εγγυηση,
να βγάζουν ελεγχομενες βλάβες για άλλα 5-6 χρόνια
και απο τη δεκαετία ή τα 150.000χλμ να καθισταται σταδιακά ασυμφορη η συντηρησή τους
Aσύμφορη σε σχέση με τι; Με την αγορά καινούργιου που σου εξαφανίζεται ένα τετραψήφιο-πενταψήφιο νούμερο με το που γυρνάς πρώτη φορά το κλειδί στη μίζα;

Η αγορά καινούργιου αυτοκινήτου είναι συναισθηματική απόφαση και τίποτα άλλο, αν το δεις αυστηρά οικονομικά η καλύτερη απόφαση είναι πάντα να κρατήσεις αυτό που έχεις. Όσο πιό πολύ γίνεται. Το δικό μου είναι 10 χρονών και αυτή τη στιγμή εκτός από τέλη-ασφάλειες είναι βασικά τζάμπα. Ποτέ δεν έχει καμμία οικονομική λογική να πάω απ'το τζάμπα στο κάτι.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
Belladonna
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: 31 Ιαν 2019, 10:44
Phorum.gr user: Belladonna

Re: Αγορά καινούργιου αυτοκινήτου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Belladonna » 06 Φεβ 2023, 16:16

EKPLIKTIKOS έγραψε:
05 Φεβ 2023, 14:34
Έχω πραγματικό 4x4 γιατί αποφάσισα να ασχοληθώ με το off road, εται μου ηρθε τωρα πανω στην τρελα χωρίς να έχω ασχοληθει ποτέ, αλλά για τον μέσο άνθρωπο είναι ψευτοσουβ είναι ό,τι πρέπει. Τι να κάνεις τα αργά, την τετρακινηση και το ύψος άμα το θες για πόλη και εθνική, αντε κάνα πατημένο χωματόδρομο? Με ένα δικινητο νταστερ είσαι άρχοντας, με λιγοτερη κατανάλωση, έξοδα συντήρησης και φθορές από ένα καθαρόαιμο 4χ4
Συνεχίζουν να βγαίνουν αυτικίνητα με αργό;

Άβαταρ μέλους
Belladonna
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: 31 Ιαν 2019, 10:44
Phorum.gr user: Belladonna

Re: Αγορά καινούργιου αυτοκινήτου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Belladonna » 06 Φεβ 2023, 16:18

Chilloutbuddy έγραψε:
06 Φεβ 2023, 14:29

Η αγορά καινούργιου αυτοκινήτου είναι συναισθηματική απόφαση και τίποτα άλλο, αν το δεις αυστηρά οικονομικά η καλύτερη απόφαση είναι πάντα να κρατήσεις αυτό που έχεις. Όσο πιό πολύ γίνεται. Το δικό μου είναι 10 χρονών και αυτή τη στιγμή εκτός από τέλη-ασφάλειες είναι βασικά τζάμπα. Ποτέ δεν έχει καμμία οικονομική λογική να πάω απ'το τζάμπα στο κάτι.
Είναι όμως 10 χρόνων. Αν ήταν 20 τα χρόνια θα μίλαγες αλλιώς.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20357
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Αγορά καινούργιου αυτοκινήτου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 06 Φεβ 2023, 16:31

enterprise-psi έγραψε:
05 Φεβ 2023, 08:46
Chilloutbuddy έγραψε:
05 Φεβ 2023, 02:47

Nαι αυτό με τα καινούργια αυτοκίνητα δεν το καταλαβαίνω ούτε εγώ.
Η ξαδέρφη μου πήρε Opel Corsa μεταχειρισμένο με 44000 χιλιόμετρα. Στην πρώτη αλλαγή λαδιών, βγήκαν σαν , τι να πω λάδι δεν ήταν , κομμάτια έπεφταν . Προφανώς δεν έγινε ποτέ αλλαγή λαδιών. Της είπα να το διώξει όσο πιο γρήγορα γίνεται.

:lol:
https://www.youtube.com/shorts/nGbuIo730LA
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
sharp
Δημοσιεύσεις: 21710
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Αγορά καινούργιου αυτοκινήτου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 06 Φεβ 2023, 16:32

Chilloutbuddy έγραψε:
06 Φεβ 2023, 14:29
dna replication έγραψε:
04 Φεβ 2023, 18:09
Maspoli έγραψε:
04 Φεβ 2023, 17:37


Έστω ότι σου δίνουν εγγύηση 1 έτους και αυτό βγάζει χοντρό θέμα στα 2 χρόνια. Νιώθουμε εντάξει επειδή είχαμε πάρει εγγύηση. Είναι λαχείο το μεταχειρισμένο, δεν είμαι υπέρ. Κρατώ μια επιφύλαξη αν πχ είναι μεταχειρισμένο από Ολλανδία, νομίζω εκεί τα αυτοκίνητα έχουν φάκελο όπου καταγράφεται η ιστορία τους (βλάβες, τρακαρίσματα κτλ)
τα αυτοκινητα έχουν planned obsolence,
είναι σχεδιασμένα να μη βγάζουν βλάβες στη διετία ή στην εγγυηση,
να βγάζουν ελεγχομενες βλάβες για άλλα 5-6 χρόνια
και απο τη δεκαετία ή τα 150.000χλμ να καθισταται σταδιακά ασυμφορη η συντηρησή τους
Aσύμφορη σε σχέση με τι; Με την αγορά καινούργιου που σου εξαφανίζεται ένα τετραψήφιο-πενταψήφιο νούμερο με το που γυρνάς πρώτη φορά το κλειδί στη μίζα;

Η αγορά καινούργιου αυτοκινήτου είναι συναισθηματική απόφαση και τίποτα άλλο, αν το δεις αυστηρά οικονομικά η καλύτερη απόφαση είναι πάντα να κρατήσεις αυτό που έχεις. Όσο πιό πολύ γίνεται. Το δικό μου είναι 10 χρονών και αυτή τη στιγμή εκτός από τέλη-ασφάλειες είναι βασικά τζάμπα. Ποτέ δεν έχει καμμία οικονομική λογική να πάω απ'το τζάμπα στο κάτι.
Συμφωνώ. Για τη χαρά της αγοράς γίνεται, δηλ. από καταναλωτισμό. Και σε κάποιους για φιγούρα.
“Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times.”

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 31144
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Αγορά καινούργιου αυτοκινήτου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 06 Φεβ 2023, 17:14

Ασέβαστος έγραψε:
06 Φεβ 2023, 13:26
dna replication έγραψε:
04 Φεβ 2023, 18:09
Maspoli έγραψε:
04 Φεβ 2023, 17:37


Έστω ότι σου δίνουν εγγύηση 1 έτους και αυτό βγάζει χοντρό θέμα στα 2 χρόνια. Νιώθουμε εντάξει επειδή είχαμε πάρει εγγύηση. Είναι λαχείο το μεταχειρισμένο, δεν είμαι υπέρ. Κρατώ μια επιφύλαξη αν πχ είναι μεταχειρισμένο από Ολλανδία, νομίζω εκεί τα αυτοκίνητα έχουν φάκελο όπου καταγράφεται η ιστορία τους (βλάβες, τρακαρίσματα κτλ)
τα αυτοκινητα έχουν planned obsolence,
είναι σχεδιασμένα να μη βγάζουν βλάβες στη διετία ή στην εγγυηση,
να βγάζουν ελεγχομενες βλάβες για άλλα 5-6 χρόνια
και απο τη δεκαετία ή τα 150.000χλμ να καθισταται σταδιακά ασυμφορη η συντηρησή τους
στην οικογενεια εχουν περασει 4, τα οποια πηραμε μτχ με 100κ, και τα δωσαμε με κοντα 300. τυπικη συντηρηση μοναχος μου, και ολα μαζι, αν εχουν παει 5 φορες σε συνεργειο, γιατι δεν ειχα εργαλεια, αναβατοριο, μια φορα για εξατμιση, τετοια.
δώσε μάρκες και μοντέλα!
η εξαιρεση μου φαινεται να φτάσουν 300Κ χωρίς σοβαρή βλαβη σε συστημα ψυξης ηλεκτρικά και κινητήρα
Δηλαδή δεν άλλαξες αντλια νερού, βενζινης, κολλάρα ή και ολοκληρα ψυγεία,
μοτέρ υαλοκαθαριστήρων, δυναμό και κανέναν διακοπτη στο ταμπλό?
Δεν άλλαξες φλάντζα κεφαλής?
Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 31144
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Αγορά καινούργιου αυτοκινήτου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 06 Φεβ 2023, 17:21

sharp έγραψε:
06 Φεβ 2023, 16:32
Chilloutbuddy έγραψε:
06 Φεβ 2023, 14:29
dna replication έγραψε:
04 Φεβ 2023, 18:09


τα αυτοκινητα έχουν planned obsolence,
είναι σχεδιασμένα να μη βγάζουν βλάβες στη διετία ή στην εγγυηση,
να βγάζουν ελεγχομενες βλάβες για άλλα 5-6 χρόνια
και απο τη δεκαετία ή τα 150.000χλμ να καθισταται σταδιακά ασυμφορη η συντηρησή τους
Aσύμφορη σε σχέση με τι; Με την αγορά καινούργιου που σου εξαφανίζεται ένα τετραψήφιο-πενταψήφιο νούμερο με το που γυρνάς πρώτη φορά το κλειδί στη μίζα;

Η αγορά καινούργιου αυτοκινήτου είναι συναισθηματική απόφαση και τίποτα άλλο, αν το δεις αυστηρά οικονομικά η καλύτερη απόφαση είναι πάντα να κρατήσεις αυτό που έχεις. Όσο πιό πολύ γίνεται. Το δικό μου είναι 10 χρονών και αυτή τη στιγμή εκτός από τέλη-ασφάλειες είναι βασικά τζάμπα. Ποτέ δεν έχει καμμία οικονομική λογική να πάω απ'το τζάμπα στο κάτι.
Συμφωνώ. Για τη χαρά της αγοράς γίνεται, δηλ. από καταναλωτισμό. Και σε κάποιους για φιγούρα.
και η φιγούρα μέσα είναι! καπιταλισμό δε θέλατε?
γιατί ντυνόμαστε καλά? γιατί κουρευόμαστε? γιατί κάνουν στην τελική γυμναστική οσοι κάνουν (πέρα απο την υγεία)?
Για να δειχτούν και να αρέσουν στους άλλους μεταξυ των άλλων.

Οσοι με δούν με μεταχειρισμένο 15ετίας τι θα πουν ?
- να ένας ορθολογιστής*
η
να ένας που του λείπουν 38.000 για να πάρει καλό αμάξι


* αυτό μπορεί να το πουν
π.χ. σεμνός, ορθολογιστής, όχι φιγουρατζής αν δούν οτι έχεις ακριβό σπίτι ή/και πολλά λεφτά καλή δουλειά κ.λ.π.
ασε που σε καποιες δουλειές και καποιες κοινωνικές ομάδες ΠΡΕΠΕΙ να κάνεις statement αλλιως θα είσαι γραφικός
Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
sharp
Δημοσιεύσεις: 21710
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Αγορά καινούργιου αυτοκινήτου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 06 Φεβ 2023, 17:46

dna replication έγραψε:
06 Φεβ 2023, 17:21
sharp έγραψε:
06 Φεβ 2023, 16:32
Chilloutbuddy έγραψε:
06 Φεβ 2023, 14:29

Aσύμφορη σε σχέση με τι; Με την αγορά καινούργιου που σου εξαφανίζεται ένα τετραψήφιο-πενταψήφιο νούμερο με το που γυρνάς πρώτη φορά το κλειδί στη μίζα;

Η αγορά καινούργιου αυτοκινήτου είναι συναισθηματική απόφαση και τίποτα άλλο, αν το δεις αυστηρά οικονομικά η καλύτερη απόφαση είναι πάντα να κρατήσεις αυτό που έχεις. Όσο πιό πολύ γίνεται. Το δικό μου είναι 10 χρονών και αυτή τη στιγμή εκτός από τέλη-ασφάλειες είναι βασικά τζάμπα. Ποτέ δεν έχει καμμία οικονομική λογική να πάω απ'το τζάμπα στο κάτι.
Συμφωνώ. Για τη χαρά της αγοράς γίνεται, δηλ. από καταναλωτισμό. Και σε κάποιους για φιγούρα.
και η φιγούρα μέσα είναι! καπιταλισμό δε θέλατε?
γιατί ντυνόμαστε καλά? γιατί κουρευόμαστε? γιατί κάνουν στην τελική γυμναστική οσοι κάνουν (πέρα απο την υγεία)?
Για να δειχτούν και να αρέσουν στους άλλους μεταξυ των άλλων.

Οσοι με δούν με μεταχειρισμένο 15ετίας τι θα πουν ?
- να ένας ορθολογιστής
η
να ένας που του λείπουν 38.000 για να πάρει καλό αμάξι
Μήπως φταίει και για τις παρανυχίδες ο καπιταλισμός; :lol:

Αυτά υπάρχουν και προ καπιταλισμού, όπως υπάρχουν και οι πόλεμοι. Δεν τους ανακάλυψε ο Μαρξ, ούτε ο Άνταμ Σμιθ.

Είναι στη φύση της ζωής, όπως είναι και η ανάγκη να πηδάς, οπότε με ένα εντυπωσιακό αυτοκίνητο ανεβαίνουν οι μετοχές σου, πώς να το κάνουμε; Αν περιμένεις με το Τράμπι...
“Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times.”

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12596
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: Αγορά καινούργιου αυτοκινήτου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 06 Φεβ 2023, 18:39

Cecily Anne έγραψε:
06 Φεβ 2023, 16:31
enterprise-psi έγραψε:
05 Φεβ 2023, 08:46
Chilloutbuddy έγραψε:
05 Φεβ 2023, 02:47

Nαι αυτό με τα καινούργια αυτοκίνητα δεν το καταλαβαίνω ούτε εγώ.
Η ξαδέρφη μου πήρε Opel Corsa μεταχειρισμένο με 44000 χιλιόμετρα. Στην πρώτη αλλαγή λαδιών, βγήκαν σαν , τι να πω λάδι δεν ήταν , κομμάτια έπεφταν . Προφανώς δεν έγινε ποτέ αλλαγή λαδιών. Της είπα να το διώξει όσο πιο γρήγορα γίνεται.

:lol:
https://www.youtube.com/shorts/nGbuIo730LA
Σφιχτηκε η καρδιά μου :o:lol:
The business man whose master plan controls the world each day,
Is blind to indications of his species slow decay.

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 10427
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Αγορά καινούργιου αυτοκινήτου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 06 Φεβ 2023, 23:13

Belladonna έγραψε:
06 Φεβ 2023, 16:18
Chilloutbuddy έγραψε:
06 Φεβ 2023, 14:29

Η αγορά καινούργιου αυτοκινήτου είναι συναισθηματική απόφαση και τίποτα άλλο, αν το δεις αυστηρά οικονομικά η καλύτερη απόφαση είναι πάντα να κρατήσεις αυτό που έχεις. Όσο πιό πολύ γίνεται. Το δικό μου είναι 10 χρονών και αυτή τη στιγμή εκτός από τέλη-ασφάλειες είναι βασικά τζάμπα. Ποτέ δεν έχει καμμία οικονομική λογική να πάω απ'το τζάμπα στο κάτι.
Είναι όμως 10 χρόνων. Αν ήταν 20 τα χρόνια θα μίλαγες αλλιώς.
Βρε ότι και να έλεγα, και όλο τον κινητήρα να κατεβάσεις και να βάλεις καινούργιο πάλι φτηνότερα είναι από καινούργιο αυτοκίνητο.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Μηχανοκίνηση”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών