ΙΟΝΙΟ>ΑΙΓΑΙΟ. CHANGE MY MIND.

Ταξίδια, εκδρομές, περιγραφές, αναμνήσεις, πληροφορίες και νέες οργανώσεις!
Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 26339
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: ΙΟΝΙΟ>ΑΙΓΑΙΟ. CHANGE MY MIND.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 12 Μάιος 2020, 13:45

Cecily Anne έγραψε:
12 Μάιος 2020, 13:42
Την Κυριακη είχαμε παει για hiking (όσοι με εχετε φβ τσεκάρετε φωτό έχω ανεβάσει πολύ υλικό, στο ινστα λιγότερο) και γνώρισα έναν Αμερικανό χρηματιστή, καταγωγή Barbados. Τον ρώτησα πώς βρεθηκε εδώ,μου είπε ερωτεύτηκε ελληνιδα απ΄το φβ. Ρωτάω εδώ στο νησί πώς βρέθηκες; Μου είπε:
"βρήκα ένα νησι στο μέγεθος των Μπαρμπέιντος, να μοιάζει με τα Μπαρμπέιντος, να εχει έξτρα ορεινό τοπίο και αντί 300.000 να έχει 20000. It feels like home".
Η Νατσος ειναι ξεχωριστη περιπτωση - σαν ηπειρωτικο κομματι που πεταξαν στο αιγαιο
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

- Casper -

Re: ΙΟΝΙΟ>ΑΙΓΑΙΟ. CHANGE MY MIND.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 12 Μάιος 2020, 13:46

Gouerino 4 έγραψε:
12 Μάιος 2020, 11:53
Μονο στις κυκλαδες καταλαβα οτι ειμαι σε νησι
Στο ιονιο δεν εχεις αυτην την αισθηση
Ουτε σε ροδο,κρητη,νησια ανατολικου αιγαιου
Ισχύει!

Εγώ πάντα προτιμούσα τις Κυκλάδες γιατί λατρεύω το γαλάζιο-λευκό στα σπίτια και τα πλακόστρωτα δρομάκια τους. Δεν ξεχνάς ποτέ ότι είσαι σε ελληνικό νησί. Παντού χρώματα ελληνικής σημαίας.

Αγαπώ το Ιόνιο, αγαπώ πράσινο και δέντρα στις παραλίες (στις Σποράδες μάλιστα είναι πιο έντονο το φαινόμενο), μάλιστα φέτος ήθελα να πάω Παξούς-Αντίπαξους για να επισκεφθώ την παραλία Βουτούμι, αλλά δεν ξεχνάω την θέα στους βράχους της Σαντορίνης που σου κόβει την ανάσα. Για μένα οι Κυκλάδες έχουν μια άγρια, σχεδόν απόκοσμη και μοναδική ομορφιά. :hebit:

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33271
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: ΙΟΝΙΟ>ΑΙΓΑΙΟ. CHANGE MY MIND.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 12 Μάιος 2020, 13:48

Ερμής έγραψε:
12 Μάιος 2020, 13:35

Δε λέω οτι απο εκεί δεν υπάρχουν, άλλωστε ο Αλ Θανι είναι μόνιμος σχεδόν κάτοικος της Κέρκυρας.
Ασε τον Ωνάση(ο οποίος πήγαινε στη Μύκονο συχνά), μιλάμε για το τώρα. Αλλά και στο τότε να πας η Μύκονος πάντα έπαιζε σε σάχηδες, βασιλιάδες, πρίγκιπες. Φυσικά θα παίζουν και αυτοί που λες. Παντού όπου παίζει η ελίτ θα παίζει και η πλέμπα. Γιατί στο Μονακό νομίζεις δε θα δείς; Στο Κάπρι; Στην Κανκούν; Μη ξεχνάμε οτι οι χρυσές εποχές της Μυκόνου δεν είναι το τώρα αλλά στα 60's
Η Μύκονος στο θέμα αναγνωρισιμότητας και τουρισμού παίζει σε αυτή την κατηγορία. Τις παροχές που έχεις εκεί δε τις έχεις πουθενά αλλού στην Ελλάδα. Και αυτό το λέω με βάση τα στοιχεία των προμηθευτών.
Συγκεκριμένα σε ακριβά αλκοολούχα και ακριβές σαμπάνιες η Μύκονος σε 5 μήνες κάνει όσο τζίρο κάνει όλη η Αθήνα, όλο το χρόνο.
Πιο συγκεκριμένα προμηθευτής μου είχε πει
"Στην Αθήνα όσο και να ψάξεις δε μπορείς να βρεις 150 κομμάτια Cristal, στη Μύκονο υπάρχουν πάνω απο 1000 μπουκάλια διαθέσιμα κάθε μέρα"
Ξαναλέω, μακάρι να είχαμε κανα δυο Μυκονους ακόμη
φυσικα και μακαρι να ειχαμε 32.

αλλα οι κρισταλ δεν ειναι μετρο για να δεις τζετ σετ, μαλλον καραμπαμπισμο και νεοπλουτισμο. τετοια λεφτα εχουν μοντελα, αθλητες, κλπ. ο αμπραμοβιτς κατα ιονιο ηρθε να ψωνισει, τα μεγαλα γιωτ εκει γυροφερνουν περισσοτερο. και υπαρχει λογος. κανεις δεν προτιμα να τονε δερνουν 9 μποφωρ μελτεμια στην ξεραιλα.
το πουστονησι κονομησε και εγινε γνωστο απο μοδιστρους, ηθοποιους κλπ. καλα ξηγηθηκε, δεν το συζητω, πολυ καλα. αλλα ποτε δεν υπηρξε μαγνητης για τα αφεντικα του χρηματος. δεν εχει να δωσει κατι διαφορετικο απο φαληρακια και λαγαναδες, το ιδιο προιον πουλαει, απλως ακριβοτερα. μπραβο τους, μην τα ξαναλεμε.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 26339
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: ΙΟΝΙΟ>ΑΙΓΑΙΟ. CHANGE MY MIND.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 12 Μάιος 2020, 13:48

- Casper - έγραψε:
12 Μάιος 2020, 13:46
Gouerino 4 έγραψε:
12 Μάιος 2020, 11:53
Μονο στις κυκλαδες καταλαβα οτι ειμαι σε νησι
Στο ιονιο δεν εχεις αυτην την αισθηση
Ουτε σε ροδο,κρητη,νησια ανατολικου αιγαιου
Ισχύει!

Εγώ πάντα προτιμούσα τις Κυκλάδες γιατί λατρεύω το γαλάζιο-λευκό στα σπίτια και τα πλακόστρωτα δρομάκια τους. Δεν ξεχνάς ποτέ ότι είσαι σε ελληνικό νησί. Παντού χρώματα ελληνικής σημαίας.

Αγαπώ το Ιόνιο, αγαπώ πράσινο και δέντρα στις παραλίες (στις Σποράδες μάλιστα είναι πιο έντονο το φαινόμενο), μάλιστα φέτος ήθελα να πάω Παξούς-Αντίπαξους για να επισκεφθώ την παραλία Βουτούμι, αλλά δεν ξεχνάω την θέα στους βράχους της Σαντορίνης που σου κόβει την ανάσα. Για μένα οι Κυκλάδες έχουν μια άγρια, σχεδόν απόκοσμη και μοναδική ομορφιά. :hebit:
να πας - υπεροχα ειναι - δοκιμασε απαραιτητα μπουρδετο
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

- Casper -

Re: ΙΟΝΙΟ>ΑΙΓΑΙΟ. CHANGE MY MIND.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 12 Μάιος 2020, 13:52

Αγις έγραψε:
12 Μάιος 2020, 13:48
- Casper - έγραψε:
12 Μάιος 2020, 13:46
Gouerino 4 έγραψε:
12 Μάιος 2020, 11:53
Μονο στις κυκλαδες καταλαβα οτι ειμαι σε νησι
Στο ιονιο δεν εχεις αυτην την αισθηση
Ουτε σε ροδο,κρητη,νησια ανατολικου αιγαιου
Ισχύει!

Εγώ πάντα προτιμούσα τις Κυκλάδες γιατί λατρεύω το γαλάζιο-λευκό στα σπίτια και τα πλακόστρωτα δρομάκια τους. Δεν ξεχνάς ποτέ ότι είσαι σε ελληνικό νησί. Παντού χρώματα ελληνικής σημαίας.

Αγαπώ το Ιόνιο, αγαπώ πράσινο και δέντρα στις παραλίες (στις Σποράδες μάλιστα είναι πιο έντονο το φαινόμενο), μάλιστα φέτος ήθελα να πάω Παξούς-Αντίπαξους για να επισκεφθώ την παραλία Βουτούμι, αλλά δεν ξεχνάω την θέα στους βράχους της Σαντορίνης που σου κόβει την ανάσα. Για μένα οι Κυκλάδες έχουν μια άγρια, σχεδόν απόκοσμη και μοναδική ομορφιά. :hebit:
να πας - υπεροχα ειναι - δοκιμασε απαραιτητα μπουρδετο
Ευχαριστώ. Το σημειώνω, φαίνεται υπέροχο :vp12:

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 26339
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: ΙΟΝΙΟ>ΑΙΓΑΙΟ. CHANGE MY MIND.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 12 Μάιος 2020, 13:53

- Casper - έγραψε:
12 Μάιος 2020, 13:52
Αγις έγραψε:
12 Μάιος 2020, 13:48
- Casper - έγραψε:
12 Μάιος 2020, 13:46


Ισχύει!

Εγώ πάντα προτιμούσα τις Κυκλάδες γιατί λατρεύω το γαλάζιο-λευκό στα σπίτια και τα πλακόστρωτα δρομάκια τους. Δεν ξεχνάς ποτέ ότι είσαι σε ελληνικό νησί. Παντού χρώματα ελληνικής σημαίας.

Αγαπώ το Ιόνιο, αγαπώ πράσινο και δέντρα στις παραλίες (στις Σποράδες μάλιστα είναι πιο έντονο το φαινόμενο), μάλιστα φέτος ήθελα να πάω Παξούς-Αντίπαξους για να επισκεφθώ την παραλία Βουτούμι, αλλά δεν ξεχνάω την θέα στους βράχους της Σαντορίνης που σου κόβει την ανάσα. Για μένα οι Κυκλάδες έχουν μια άγρια, σχεδόν απόκοσμη και μοναδική ομορφιά. :hebit:
να πας - υπεροχα ειναι - δοκιμασε απαραιτητα μπουρδετο
Ευχαριστώ. Το σημειώνω, φαίνεται υπέροχο :vp12:
το ειχα τσακισει - 18 ωρες κοιμομουν μετα :003:
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23970
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΙΟΝΙΟ>ΑΙΓΑΙΟ. CHANGE MY MIND.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 12 Μάιος 2020, 13:58

Ασέβαστος έγραψε:
12 Μάιος 2020, 13:48
Ερμής έγραψε:
12 Μάιος 2020, 13:35

Δε λέω οτι απο εκεί δεν υπάρχουν, άλλωστε ο Αλ Θανι είναι μόνιμος σχεδόν κάτοικος της Κέρκυρας.
Ασε τον Ωνάση(ο οποίος πήγαινε στη Μύκονο συχνά), μιλάμε για το τώρα. Αλλά και στο τότε να πας η Μύκονος πάντα έπαιζε σε σάχηδες, βασιλιάδες, πρίγκιπες. Φυσικά θα παίζουν και αυτοί που λες. Παντού όπου παίζει η ελίτ θα παίζει και η πλέμπα. Γιατί στο Μονακό νομίζεις δε θα δείς; Στο Κάπρι; Στην Κανκούν; Μη ξεχνάμε οτι οι χρυσές εποχές της Μυκόνου δεν είναι το τώρα αλλά στα 60's
Η Μύκονος στο θέμα αναγνωρισιμότητας και τουρισμού παίζει σε αυτή την κατηγορία. Τις παροχές που έχεις εκεί δε τις έχεις πουθενά αλλού στην Ελλάδα. Και αυτό το λέω με βάση τα στοιχεία των προμηθευτών.
Συγκεκριμένα σε ακριβά αλκοολούχα και ακριβές σαμπάνιες η Μύκονος σε 5 μήνες κάνει όσο τζίρο κάνει όλη η Αθήνα, όλο το χρόνο.
Πιο συγκεκριμένα προμηθευτής μου είχε πει
"Στην Αθήνα όσο και να ψάξεις δε μπορείς να βρεις 150 κομμάτια Cristal, στη Μύκονο υπάρχουν πάνω απο 1000 μπουκάλια διαθέσιμα κάθε μέρα"
Ξαναλέω, μακάρι να είχαμε κανα δυο Μυκονους ακόμη
φυσικα και μακαρι να ειχαμε 32.

αλλα οι κρισταλ δεν ειναι μετρο για να δεις τζετ σετ, μαλλον καραμπαμπισμο και νεοπλουτισμο. τετοια λεφτα εχουν μοντελα, αθλητες, κλπ. ο αμπραμοβιτς κατα ιονιο ηρθε να ψωνισει, τα μεγαλα γιωτ εκει γυροφερνουν περισσοτερο. και υπαρχει λογος. κανεις δεν προτιμα να τονε δερνουν 9 μποφωρ μελτεμια στην ξεραιλα.
το πουστονησι κονομησε και εγινε γνωστο απο μοδιστρους, ηθοποιους κλπ. καλα ξηγηθηκε, δεν το συζητω, πολυ καλα. αλλα ποτε δεν υπηρξε μαγνητης για τα αφεντικα του χρηματος. δεν εχει να δωσει κατι διαφορετικο απο φαληρακια και λαγαναδες, το ιδιο προιον πουλαει, απλως ακριβοτερα. μπραβο τους, μην τα ξαναλεμε.
E αυτό είναι το κόλπο, να έχεις τη μηχανή του χρήματος.
Χεστηκα να έχω τον ευγενή απο τη β.ευρώπη που τρώει το τζατζίκι στα 4.
Τα φράγκα θέλομε. Και ναι τα προϊόντα πολυτελείας είναι το μέτρο.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20420
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: ΙΟΝΙΟ>ΑΙΓΑΙΟ. CHANGE MY MIND.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 12 Μάιος 2020, 14:01

Εγώ ακόμα δεν έχω καταλάβει, η Μύκονος ειναι ΟΥΑΟΥ, γιατί βρισκεις Κρίσταλ και άλλα προϊόντα που δε βρίσκεις αλλού;
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33271
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: ΙΟΝΙΟ>ΑΙΓΑΙΟ. CHANGE MY MIND.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 12 Μάιος 2020, 14:08

Ερμής έγραψε:
12 Μάιος 2020, 13:58

E αυτό είναι το κόλπο, να έχεις τη μηχανή του χρήματος.
Χεστηκα να έχω τον ευγενή απο τη β.ευρώπη που τρώει το τζατζίκι στα 4.
Τα φράγκα θέλομε. Και ναι τα προϊόντα πολυτελείας είναι το μέτρο.
α, δε διαφωνω. σαν χρηματομηχανη ειναι σαφως ανωτερη απο το ιονιο. θα μαζευτουν πολυ περισσοτεροι που θα θελουν να φανε αστακο και να πιουν κρισταλ, και εχουν να τα πληρωσουν.

το ιονιο θα μαζεψει λιγοτερους βεβαιως, αλλα τους πολυ περισσοτερο κονομημενους, που μπορει να φανε τζατζικι (η ουζακι με χταποδι οπως ο ωνασης) επειδη στ αληθεια θελουν να δοκιμασουν τζατζικι. εχουν χρημα να κανουν μπανιο σε πισινες γεματες κρισταλ αμα θελουν, αλλα εχουν ξεπερασει αυτο το επιπεδο, ισως τα εκαναν αυτα νεοτεροι, και τωρα διαλεγουν τον τοπο που κρινουν οτι θα περασουν καλυτερα, οχι εκει που πανε ολοι η εκει που ειναι γνωστο το μερος.

φυσικα, στην τελικη, θα τζιραρουν συνολικα για μας μαλλον λιγοτερα, δεν ειναι και πολλοι...

το ποιντ μου ειναι οτι το ιονιο ειναι καλυτερο μερος, οχι καλυτερη χρηματομηχανη. δεν ταυτιζονται αυτα.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33271
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: ΙΟΝΙΟ>ΑΙΓΑΙΟ. CHANGE MY MIND.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 12 Μάιος 2020, 14:11

Cecily Anne έγραψε:
12 Μάιος 2020, 14:01
Εγώ ακόμα δεν έχω καταλάβει, η Μύκονος ειναι ΟΥΑΟΥ, γιατί βρισκεις Κρίσταλ και άλλα προϊόντα που δε βρίσκεις αλλού;
επειδη πανε αυτοι που εχουν να πλερω κρισταλ, και οι μοντελες, οι καλυτερες βιζιτες, τα λιγουρια που θελουν να συγχρωτιζονται με τους παραπανω κλπ. ειναι ουαου γιατι ειναι ενα μονιμο παρτι. οπως στο λαγανα, αλλα με πιο πολλα λεφτα.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20420
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: ΙΟΝΙΟ>ΑΙΓΑΙΟ. CHANGE MY MIND.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 12 Μάιος 2020, 14:12

Ασέβαστος έγραψε:
12 Μάιος 2020, 14:08

το ποιντ μου ειναι οτι το ιονιο ειναι καλυτερο μερος, οχι καλυτερη χρηματομηχανη. δεν ταυτιζονται αυτα.
Δεν καταλαβαίνω καν τη σύγκριση που γίνεται. Το αιγαίο είναι τοσο ετερόμορφο. Οι Κυκλάδες δεν έχουν καμία σχέση με τα Δωδεκάνησα, το Β. Αιγαίο, τις Σποράδες. Πώς το συγκρίνετε με το Ιονιο;
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23970
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΙΟΝΙΟ>ΑΙΓΑΙΟ. CHANGE MY MIND.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 12 Μάιος 2020, 14:13

Ασέβαστος έγραψε:
12 Μάιος 2020, 14:08
Ερμής έγραψε:
12 Μάιος 2020, 13:58

E αυτό είναι το κόλπο, να έχεις τη μηχανή του χρήματος.
Χεστηκα να έχω τον ευγενή απο τη β.ευρώπη που τρώει το τζατζίκι στα 4.
Τα φράγκα θέλομε. Και ναι τα προϊόντα πολυτελείας είναι το μέτρο.
α, δε διαφωνω. σαν χρηματομηχανη ειναι σαφως ανωτερη απο το ιονιο. θα μαζευτουν πολυ περισσοτεροι που θα θελουν να φανε αστακο και να πιουν κρισταλ, και εχουν να τα πληρωσουν.

το ιονιο θα μαζεψει λιγοτερους βεβαιως, αλλα τους πολυ περισσοτερο κονομημενους, που μπορει να φανε τζατζικι (η ουζακι με χταποδι οπως ο ωνασης) επειδη στ αληθεια θελουν να δοκιμασουν τζατζικι. εχουν χρημα να κανουν μπανιο σε πισινες γεματες κρισταλ αμα θελουν, αλλα εχουν ξεπερασει αυτο το επιπεδο, ισως τα εκαναν αυτα νεοτεροι, και τωρα διαλεγουν τον τοπο που κρινουν οτι θα περασουν καλυτερα, οχι εκει που πανε ολοι η εκει που ειναι γνωστο το μερος.

φυσικα, στην τελικη, θα τζιραρουν συνολικα για μας μαλλον λιγοτερα, δεν ειναι και πολλοι...

το ποιντ μου ειναι οτι το ιονιο ειναι καλυτερο μερος, οχι καλυτερη χρηματομηχανη. δεν ταυτιζονται αυτα.
Νομίζω το ίδιο λέμε. Αυτούς που τώρα τους λένε βαθυπλουτους και σοβαρούς, το 70 τους έλεγαν ινφλουένσερ της εποχής. Κύκλο κάνουν.

Σχετικά με ομορφιά όπως είπα και πάνω, πάλι ψηφίζω κυκλάδες γιατί με ιντριγκάρει πολύ η ξεραϊλα.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20420
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: ΙΟΝΙΟ>ΑΙΓΑΙΟ. CHANGE MY MIND.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 12 Μάιος 2020, 14:13

Ασέβαστος έγραψε:
12 Μάιος 2020, 14:11
Cecily Anne έγραψε:
12 Μάιος 2020, 14:01
Εγώ ακόμα δεν έχω καταλάβει, η Μύκονος ειναι ΟΥΑΟΥ, γιατί βρισκεις Κρίσταλ και άλλα προϊόντα που δε βρίσκεις αλλού;
επειδη πανε αυτοι που εχουν να πλερω κρισταλ, και οι μοντελες, οι καλυτερες βιζιτες, τα λιγουρια που θελουν να συγχρωτιζονται με τους παραπανω κλπ. ειναι ουαου γιατι ειναι ενα μονιμο παρτι. οπως στο λαγανα, αλλα με πιο πολλα λεφτα.
Στη Γυάρο να τους τοποθετουσες, δε θα έβλεπες διαφορα.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33271
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: ΙΟΝΙΟ>ΑΙΓΑΙΟ. CHANGE MY MIND.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 12 Μάιος 2020, 14:14

Cecily Anne έγραψε:
12 Μάιος 2020, 14:12
Ασέβαστος έγραψε:
12 Μάιος 2020, 14:08

το ποιντ μου ειναι οτι το ιονιο ειναι καλυτερο μερος, οχι καλυτερη χρηματομηχανη. δεν ταυτιζονται αυτα.
Δεν καταλαβαίνω καν τη σύγκριση που γίνεται. Το αιγαίο είναι τοσο ετερόμορφο. Οι Κυκλάδες δεν έχουν καμία σχέση με τα Δωδεκάνησα, το Β. Αιγαίο, τις Σποράδες. Πώς το συγκρίνετε με το Ιονιο;
ε, ψιτ, στο πχορουμ εισαι. οπως γουσταρουμε :102: καθενας οπως κατεβασει η γκλαβα του. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33271
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: ΙΟΝΙΟ>ΑΙΓΑΙΟ. CHANGE MY MIND.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 12 Μάιος 2020, 14:17

Cecily Anne έγραψε:
12 Μάιος 2020, 14:13
Ασέβαστος έγραψε:
12 Μάιος 2020, 14:11
Cecily Anne έγραψε:
12 Μάιος 2020, 14:01
Εγώ ακόμα δεν έχω καταλάβει, η Μύκονος ειναι ΟΥΑΟΥ, γιατί βρισκεις Κρίσταλ και άλλα προϊόντα που δε βρίσκεις αλλού;
επειδη πανε αυτοι που εχουν να πλερω κρισταλ, και οι μοντελες, οι καλυτερες βιζιτες, τα λιγουρια που θελουν να συγχρωτιζονται με τους παραπανω κλπ. ειναι ουαου γιατι ειναι ενα μονιμο παρτι. οπως στο λαγανα, αλλα με πιο πολλα λεφτα.
Στη Γυάρο να τους τοποθετουσες, δε θα έβλεπες διαφορα.
ισχυει. οι μυκονιατες τους μαζεψαν ομως, και μπραβο τους.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ταξίδια”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών