ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Τέχνη σχεδιασμού κτηρίων, διαφορές, συγκρίσεις, σχολιασμοί.
seismic1
Δημοσιεύσεις: 892
Εγγραφή: 16 Μαρ 2024, 00:28

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic1 » 16 Μάιος 2024, 16:43

enaon έγραψε:
16 Μάιος 2024, 16:23
Εικόνα
Εικόνα

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 17180
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 16 Μάιος 2024, 16:46

Τον φτυνουν για χρονια ΟΛΟΙ αλλα αυτος απτοητος!

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15496
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 16 Μάιος 2024, 16:58

seismic1 έγραψε:
16 Μάιος 2024, 16:37
Νταγκλης έγραψε:
16 Μάιος 2024, 15:47
seismic1 έγραψε:
15 Μάιος 2024, 23:58
Για δείξε μου τον ευρωκώδικα που το λέει? γιατί είναι αντίθετος με τα αποτελέσματα της προσομοίωσης του Παπαδρακάκη που λένε ότι με θλίψη στο 50% του σημείου θραύσης της διατομής έχουμε σημαντική βελτίωση στην τέμνουσα βάσης κατά 30.9%
Ορίστε λοιπόν και από τον Ευρωκώδικα.....το όριο είναι 0.4...


Εικόνα

Και στην επόμενη αναθέωρηση το όριο θα πέσει στο 0.3 όπως ισχύει σε Ν.Ζηλανδία και Ν. Αμερική (λόγω των δεκάδων νέων πειραμάτων).


Για αυτόν ακριβώς τον λόγο ο Παπαδρακάκης χρησιμοποίησε κολώνες και όχι τοιχώματα. Στιις κολώνες το όριο είναι 0.65.

Εικόνα


Κατάλαβες φιλαράκι; Άλλο κολώνες....και άλλο τοιχώματα. Μήλα και πορτοκάλια...

Τους λόγους στους έχω εξηγήσει δεκάδες φορές. Δεν καταλαβαίνεις; Κανένα πρόβλημα!
Για αυτό υπάρχουν οι νόμοι....για τους μπουνταλάδες που δεν καταλαβαίνουν από λόγια! :lol:

Τέρμα τα λόγια λοιπόν....αφού δεν καταλαβαίνεις ότι η πατέντα σου είναι επικίνδυνη....θα αναγκαστείς να καταλάβεις ότι είναι ΠΑΡΑΝΟΜΗ.
Ρε μιλάς σε παγκόσμιο εφευρέτη.
Την έχω έτοιμη την λύση.
Τοποθετώ δύο κολόνες στα άκρα και κάνω 65% προένταση :003: και άλλους δύο τένοντες στο τοίχωμα με 40% προένταση.
Εικόνα
Τον έπιασα κότσο και τον Ευροκώδικα και εσένα..και όλα νόμιμα. :smt005:
Εικόνα
Ρε χαζοσεισμικ, οι κολώνες κομματικού τοιχώματος ειναιβειτε είναι κρυφοκολωνες είτε φανερές. Για να πιάσεις κάποιον κότσο πρέπει να εχειςντις σρμτοιχειωδεις γνώσεις να καταλάβεις γιαντι συζητατε. Εσύ μονίμως γίνεσαι ρεζίλι. Σαν να εισαοβαεροσυνοδος και επειδή πας τον καφέ στον πιλοτο και τον εχε7ς δει να πιλοταρει χιλιαδες φορες νομιζεις ότι κι εσύ είσαι πιλότος
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

seismic1
Δημοσιεύσεις: 892
Εγγραφή: 16 Μαρ 2024, 00:28

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic1 » 16 Μάιος 2024, 17:11

Lord Brum έγραψε:
16 Μάιος 2024, 16:58
seismic1 έγραψε:
16 Μάιος 2024, 16:37
Νταγκλης έγραψε:
16 Μάιος 2024, 15:47


Ορίστε λοιπόν και από τον Ευρωκώδικα.....το όριο είναι 0.4...


Εικόνα

Και στην επόμενη αναθέωρηση το όριο θα πέσει στο 0.3 όπως ισχύει σε Ν.Ζηλανδία και Ν. Αμερική (λόγω των δεκάδων νέων πειραμάτων).


Για αυτόν ακριβώς τον λόγο ο Παπαδρακάκης χρησιμοποίησε κολώνες και όχι τοιχώματα. Στιις κολώνες το όριο είναι 0.65.

Εικόνα


Κατάλαβες φιλαράκι; Άλλο κολώνες....και άλλο τοιχώματα. Μήλα και πορτοκάλια...

Τους λόγους στους έχω εξηγήσει δεκάδες φορές. Δεν καταλαβαίνεις; Κανένα πρόβλημα!
Για αυτό υπάρχουν οι νόμοι....για τους μπουνταλάδες που δεν καταλαβαίνουν από λόγια! :lol:

Τέρμα τα λόγια λοιπόν....αφού δεν καταλαβαίνεις ότι η πατέντα σου είναι επικίνδυνη....θα αναγκαστείς να καταλάβεις ότι είναι ΠΑΡΑΝΟΜΗ.
Ρε μιλάς σε παγκόσμιο εφευρέτη.
Την έχω έτοιμη την λύση.
Τοποθετώ δύο κολόνες στα άκρα και κάνω 65% προένταση :003: και άλλους δύο τένοντες στο τοίχωμα με 40% προένταση.
Εικόνα
Τον έπιασα κότσο και τον Ευροκώδικα και εσένα..και όλα νόμιμα. :smt005:
Εικόνα
Ρε χαζοσεισμικ, οι κολώνες κομματικού τοιχώματος ειναιβειτε είναι κρυφοκολωνες είτε φανερές. Για να πιάσεις κάποιον κότσο πρέπει να εχειςντις σρμτοιχειωδεις γνώσεις να καταλάβεις γιαντι συζητατε. Εσύ μονίμως γίνεσαι ρεζίλι. Σαν να εισαοβαεροσυνοδος και επειδή πας τον καφέ στον πιλοτο και τον εχε7ς δει να πιλοταρει χιλιαδες φορες νομιζεις ότι κι εσύ είσαι πιλότος
Εικόνα
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16890
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 16 Μάιος 2024, 17:18

seismic1 έγραψε:
16 Μάιος 2024, 17:11

Εικόνα
Ευτυχώς σε παρακολουθούμε και δεν θα σ'αφήσουμε να κάνεις το κακό με την ηλίθια, επικίνδυνη και ΠΑΡΑΝΟΜΗ μαλακία που σου καρφώθηκε στην γκλάβα σου.
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

seismic1
Δημοσιεύσεις: 892
Εγγραφή: 16 Μαρ 2024, 00:28

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic1 » 16 Μάιος 2024, 17:41

taxalata xalasa έγραψε:
16 Μάιος 2024, 17:18
seismic1 έγραψε:
16 Μάιος 2024, 17:11

Εικόνα
Ευτυχώς σε παρακολουθούμε και δεν θα σ'αφήσουμε να κάνεις το κακό με την ηλίθια, επικίνδυνη και ΠΑΡΑΝΟΜΗ μαλακία που σου καρφώθηκε στην γκλάβα σου.
Το να επιτρέπουν προένταση 65% και 40% στα υποστυλώματα και στα τοιχώματα σημαίνει ότι το έχουν ξανά κάνει και είναι μαλάκες όσοι μου έλεγαν ότι δεν γίνεται αυτό.

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15496
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 16 Μάιος 2024, 17:58

seismic1 έγραψε:
16 Μάιος 2024, 17:41
taxalata xalasa έγραψε:
16 Μάιος 2024, 17:18
seismic1 έγραψε:
16 Μάιος 2024, 17:11

Εικόνα
Ευτυχώς σε παρακολουθούμε και δεν θα σ'αφήσουμε να κάνεις το κακό με την ηλίθια, επικίνδυνη και ΠΑΡΑΝΟΜΗ μαλακία που σου καρφώθηκε στην γκλάβα σου.
Το να επιτρέπουν προένταση 65% και 40% στα υποστυλώματα και στα τοιχώματα σημαίνει ότι το έχουν ξανά κάνει και είναι μαλάκες όσοι μου έλεγαν ότι δεν γίνεται αυτό.
Ρε ηλίθιε, η ανηγμενη αξονικη δυναμη που δινουν ειναι για τα θλιπτικα φορτία που φερει τοντοιχωμα ή ή κολώνα. Δεν σκέφτηκαν ότι θαβυπαρχεινκαποιος τοσο ηλιθιος που να βαλει προενταση σε υποστυλωμα. Δεν μπορεις να βαλεις βαλεις ουτε 65% ουτε καν 50% που λες, πρεπει να υπολογισεις και τη θλίψη λόγω εξωτερικών φορτίων.
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

seismic1
Δημοσιεύσεις: 892
Εγγραφή: 16 Μαρ 2024, 00:28

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic1 » 16 Μάιος 2024, 18:54

Lord Brum έγραψε:
16 Μάιος 2024, 17:58
seismic1 έγραψε:
16 Μάιος 2024, 17:41
taxalata xalasa έγραψε:
16 Μάιος 2024, 17:18

Ευτυχώς σε παρακολουθούμε και δεν θα σ'αφήσουμε να κάνεις το κακό με την ηλίθια, επικίνδυνη και ΠΑΡΑΝΟΜΗ μαλακία που σου καρφώθηκε στην γκλάβα σου.
Το να επιτρέπουν προένταση 65% και 40% στα υποστυλώματα και στα τοιχώματα σημαίνει ότι το έχουν ξανά κάνει και είναι μαλάκες όσοι μου έλεγαν ότι δεν γίνεται αυτό.
Ρε ηλίθιε, η ανηγμενη αξονικη δυναμη που δινουν ειναι για τα θλιπτικα φορτία που φερει τοντοιχωμα ή ή κολώνα. Δεν σκέφτηκαν ότι θαβυπαρχεινκαποιος τοσο ηλιθιος που να βαλει προενταση σε υποστυλωμα. Δεν μπορεις να βαλεις βαλεις ουτε 65% ουτε καν 50% που λες, πρεπει να υπολογισεις και τη θλίψη λόγω εξωτερικών φορτίων.
Οπότε είμαι ο πρώτος μαλάκας που σκέφτηκε να εφαρμόσει προένταση και πάκτωση μαζί σωστά?
Και αν είμαι εγώ σωστός και όχι εσείς σας έκανα μαλάκες σωστά?
Και πως ξέρετε ότι η πρότασή μου δεν δουλεύει χωρίς να την έχετε ελέγξει? Με δουλεύεται?
Εγώ την έλεγξα και με πείραμα και με προσομοίωση Αυτά που λέει ο Ευρωκώδικας αφορούν τον γραμμικό οπλισμό στον οποίο το 1/4 της διατομής αναλαμβάνει φορτία θλίψης γιατί τα 3/4 της διατομής είναι ανενεργά νεκρά φορτία και δεν παραλαμβάνουν τίποτα στο λίκνισμα. Στην προένταση που εφαρμόζω είναι γνωστό ότι η διατομή υπό θλίψη είναι όλη ενεργή ακόμα και το σκυρόδεμα επικάλυψης και για τον λόγο αυτό η ίδια διατομή υπό προένταση έχει τετραπλάσια αντοχή σε θλίψη ούφο. Εγώ σας τα λέω και με γράφεται στα αρχίδια σας.
Ο Παπαδρακάκης έβαλε 50% θλίψη του σημείου θραύσης της διατομής + τα σεισμικά φορτία και άντεξε και αυξήθηκε σημαντικά η φέρουσα ικανότητα και η αντοχή της διατομής προς την τέμνουσα βάσης κατά 30,9%
Για αυτό γίνετε η εφαρμοσμένη έρευνα για να ρίξει μια κλωτσιά στα παπάκια σας και να τα αλλάξει όλα.
Προσκυνήστε μαλάκες και τουμπεκί. :blm:
Επαναλάβετε την προσομοίωση να δείτε την αλήθεια
Μέχρι τότε σκασμός.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος seismic1 την 16 Μάιος 2024, 19:35, έχει επεξεργασθεί 5 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33068
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 16 Μάιος 2024, 19:15

seismic1 έγραψε:
16 Μάιος 2024, 18:54
Οπότε είμαι ο πρώτος μαλάκας
ναι

που σκέφτηκε να εφαρμόσει προένταση και πάκτωση μαζί σωστά?
Και αν είμαι εγώ σωστός και όχι εσείς σας έκανα μαλάκες σωστά?
σωστα, αλλα δεν εισαι
Και πως ξέρετε ότι η πρότασή μου δεν δουλεύει χωρίς να την έχετε ελέγξει? Με δουλεύεται?
ειναι οφθαλμοφανες, δεν χρειαζεται κανενας παραπανω ελεγχος.
Εγώ την έλεγξα και με πείραμα και με προσομοίωση
οχι, δεν εχεις κανει τιποτα απο τα 2
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

seismic1
Δημοσιεύσεις: 892
Εγγραφή: 16 Μαρ 2024, 00:28

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic1 » 16 Μάιος 2024, 19:20

Ασέβαστος έγραψε:
16 Μάιος 2024, 19:15
seismic1 έγραψε:
16 Μάιος 2024, 18:54
Οπότε είμαι ο πρώτος μαλάκας
ναι

που σκέφτηκε να εφαρμόσει προένταση και πάκτωση μαζί σωστά?
Και αν είμαι εγώ σωστός και όχι εσείς σας έκανα μαλάκες σωστά?
σωστα, αλλα δεν εισαι
Και πως ξέρετε ότι η πρότασή μου δεν δουλεύει χωρίς να την έχετε ελέγξει? Με δουλεύεται?
ειναι οφθαλμοφανες, δεν χρειαζεται κανενας παραπανω ελεγχος.
Εγώ την έλεγξα και με πείραμα και με προσομοίωση
οχι, δεν εχεις κανει τιποτα απο τα 2
:smt005::smt005::smt005: Έχω όμως το τρίτο το μακρύτερο

seismic1
Δημοσιεύσεις: 892
Εγγραφή: 16 Μαρ 2024, 00:28

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic1 » 16 Μάιος 2024, 19:41

Νταγκλης έγραψε:
16 Μάιος 2024, 15:50
...και για να μην ξεχνιόμαστε....βάσει νόμου η θεμελίωση σχεδιάζεται με υπεραντοχή.


Εικόνα


Τα τοιχώματα δεν ανατρέπονται...
Fixed Τα τοιχώματα δεν ανατρέπονται...γιατί τα κρατάνε όρθια οι δοκοί αλλά σε μεγάλους σεισμούς τους σπάνε για πλάκα και μετά οι πλάκες πέφτοντας στα κεφάλια μας ανατρέπουν τα τοιχώματα :lol:

Η υπέρ αντοχή σχεδιασμού της θεμελίωσης Τα τοιχώματα δεν ανατρέπονται. Συμφωνώ όταν είναι μπονάτσα Στον Κάβο Ντόρο έχουν πρόβλημα.
Εικόνα

seismic1
Δημοσιεύσεις: 892
Εγγραφή: 16 Μαρ 2024, 00:28

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic1 » 16 Μάιος 2024, 19:52

Νταγκλης έγραψε:
16 Μάιος 2024, 15:47
seismic1 έγραψε:
15 Μάιος 2024, 23:58
Για δείξε μου τον ευρωκώδικα που το λέει? γιατί είναι αντίθετος με τα αποτελέσματα της προσομοίωσης του Παπαδρακάκη που λένε ότι με θλίψη στο 50% του σημείου θραύσης της διατομής έχουμε σημαντική βελτίωση στην τέμνουσα βάσης κατά 30.9%
Ορίστε λοιπόν και από τον Ευρωκώδικα.....το όριο είναι 0.4...


Εικόνα

Και στην επόμενη αναθέωρηση το όριο θα πέσει στο 0.3 όπως ισχύει σε Ν.Ζηλανδία και Ν. Αμερική (λόγω των δεκάδων νέων πειραμάτων).


Για αυτόν ακριβώς τον λόγο ο Παπαδρακάκης χρησιμοποίησε κολώνες και όχι τοιχώματα. Στιις κολώνες το όριο είναι 0.65.

Εικόνα


Κατάλαβες φιλαράκι; Άλλο κολώνες....και άλλο τοιχώματα. Μήλα και πορτοκάλια...

Τους λόγους στους έχω εξηγήσει δεκάδες φορές. Δεν καταλαβαίνεις; Κανένα πρόβλημα!
Για αυτό υπάρχουν οι νόμοι....για τους μπουνταλάδες που δεν καταλαβαίνουν από λόγια! :lol:

Τέρμα τα λόγια λοιπόν....αφού δεν καταλαβαίνεις ότι η πατέντα σου είναι επικίνδυνη....θα αναγκαστείς να καταλάβεις ότι είναι ΠΑΡΑΝΟΜΗ.
Οπότε είμαι ο πρώτος μαλάκας που σκέφτηκε να εφαρμόσει προένταση και πάκτωση μαζί σωστά?
Και αν είμαι εγώ σωστός και όχι εσείς σας έκανα μαλάκες σωστά?
Και πως ξέρετε ότι η πρότασή μου δεν δουλεύει χωρίς να την έχετε ελέγξει? Με δουλεύεται?
Εγώ την έλεγξα και με πείραμα και με προσομοίωση Αυτά που λέει ο Ευρωκώδικας αφορούν τον γραμμικό οπλισμό στον οποίο το 1/4 της διατομής αναλαμβάνει φορτία θλίψης γιατί τα 3/4 της διατομής είναι ανενεργά νεκρά φορτία και δεν παραλαμβάνουν τίποτα στο λίκνισμα. Στην προένταση που εφαρμόζω είναι γνωστό ότι η διατομή υπό θλίψη είναι όλη ενεργή ακόμα και το σκυρόδεμα επικάλυψης και για τον λόγο αυτό η ίδια διατομή υπό προένταση έχει τετραπλάσια αντοχή σε θλίψη ούφο. Εγώ σας τα λέω και με γράφεται στα αρχίδια σας.
Εικόνα

Εικόνα

Ο Παπαδρακάκης έβαλε 50% θλίψη του σημείου θραύσης της διατομής + τα σεισμικά φορτία και άντεξε και αυξήθηκε σημαντικά η φέρουσα ικανότητα και η αντοχή της διατομής προς την τέμνουσα βάσης κατά 30,9%
Για αυτό γίνετε η εφαρμοσμένη έρευνα για να ρίξει μια κλωτσιά στα παπάκια σας και να τα αλλάξει όλα.
Προσκυνήστε μαλάκες και τουμπεκί. :blm:
Επαναλάβετε την προσομοίωση να δείτε την αλήθεια
Μέχρι τότε σκασμός.

Εναλλακτικά αν ο νόμος ισχύει και στην προένταση που αμφιβάλω ....
Τοποθετώ δύο κολόνες στα άκρα και κάνω 65% προένταση :003: και άλλους δύο τένοντες στο τοίχωμα με 40% προένταση.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13707
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 16 Μάιος 2024, 21:31

seismic1 έγραψε:
16 Μάιος 2024, 15:52
Πασιφάη έγραψε:
16 Μάιος 2024, 10:13
Ασέβαστος έγραψε:
15 Μάιος 2024, 22:17


δε θα την γλυτωσεις τη μυνηση εσυ :003::003:
Εμένα με αγαπάει ο Μαστρογιάννης κατά βάθος. Μένει μόνο να το καταλάβει και ο ίδιος. :102:
Πασιφάη σε αγαπώ κατά βάθος και κατά πλάτος για να μην υπάρχει ροπή.
Ότι ήταν να πάθω το έπαθα εδώ και 66 χρόνια. Άλλη επιχείρηση δεν κάνω.
Άσε να βγάλω το άχτι μου με τους μηχανικούς γιατί πολλά δεν μου έχουν κάνει.
Αχχχ.. :romance-hearteyes:

Θες να γεμίσουμε το νήμα με καρδούλες, Μαστρογιάννη;
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13707
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 16 Μάιος 2024, 21:33

Ασέβαστος έγραψε:
16 Μάιος 2024, 16:14
Πασιφάη έγραψε:
16 Μάιος 2024, 10:13
Ασέβαστος έγραψε:
15 Μάιος 2024, 22:17


δε θα την γλυτωσεις τη μυνηση εσυ :003::003:
Εμένα με αγαπάει ο Μαστρογιάννης κατά βάθος. Μένει μόνο να το καταλάβει και ο ίδιος. :102:
πρωτα πρεπει να καταλαβει οτι τον αγαπαμε εμεις, και οτι τον ξεχεζουμε για το καλο του, για να μην του τα τρωνε οι πονηροι, κια να μη γινεται ξεφτιλα.

εχουμε δρομο ακομη.
Θα το καταλάβει. Είπε πως μ'αγαπάει αφού. Ας ξεκινήσουμε απο κει πρωτίστως. :lol:
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15496
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 16 Μάιος 2024, 21:42

Πασιφάη έγραψε:
16 Μάιος 2024, 21:33
Ασέβαστος έγραψε:
16 Μάιος 2024, 16:14
Πασιφάη έγραψε:
16 Μάιος 2024, 10:13


Εμένα με αγαπάει ο Μαστρογιάννης κατά βάθος. Μένει μόνο να το καταλάβει και ο ίδιος. :102:
πρωτα πρεπει να καταλαβει οτι τον αγαπαμε εμεις, και οτι τον ξεχεζουμε για το καλο του, για να μην του τα τρωνε οι πονηροι, κια να μη γινεται ξεφτιλα.

εχουμε δρομο ακομη.
Θα το καταλάβει. Είπε πως μ'αγαπάει αφού. Ας ξεκινήσουμε απο κει πρωτίστως. :lol:
Αγάπη μονο
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αρχιτεκτονική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών