Η ΞΕΦΤΙΛΑ ΤΩΝ ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ

Θρησκείες, Θεοί και παραδόσεις.

Συντονιστής: ΟΥΤΙΣ

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19451
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Η ΞΕΦΤΙΛΑ ΤΩΝ ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 30 Ιούλ 2023, 10:43

nik_killthemall έγραψε:
29 Ιούλ 2023, 22:40
μαδουραιων αρουραιων κλπων σκουληκιων και προοδευτικων ερπετων, ειναι πως ποτε δεν θα κράξουν τέτοια μεσαιωνικα εθιμα

https://www.ant1news.gr/eidiseis/articl ... a-eikones-

με τον ιδιο ακριβως τροπο που αναρωτιουνται πως γκαστρωθηκε η παναγια και τι ηλικια ειχε.

Εν ολιγοις, η βρωμια των απανταχου μαδουραιων τελικα μπορει να οδηγησει εναν αθρησκο επικουρειο σαν και μενα να εξαγιαζει κάθε βιαιοτητα και φανατισμο των χριστιανων στην ιστορια τους εναντια στις ορδες μαδουραιων οι οποιες τελικα αποδεικνυονται χειροτερη βρωμα απο καθε θρησκεια !

Μαδουραίος
..οι κάθε λογής ιδεολογικοι προπαγανδιστές ΠΛΗΡΏΝΟΝΤΑΙ για να κάνουν συγκεκριμένη προπαγάνδα, υποστηρίζοντας ή κατηγορώντας συγκεκριμένα πρόσωπα και πράγματα

Και δεν είναι ανάγκη αυτοί οι ίδιοι να πιστεύουν αυτά που λένε...

Με απλά λόγια
Ο κάθε Μαρουδαιος ..κάνει προπαγανδιστική εργασία για την οποία παίρνει χρήματα
ΔΈΝ χρειάζεται να πιστεύει αυτά που λέγει

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43971
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Η ΞΕΦΤΙΛΑ ΤΩΝ ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 30 Ιούλ 2023, 11:07

AlienWay έγραψε:
30 Ιούλ 2023, 10:31
Dwarven Blacksmith έγραψε:
30 Ιούλ 2023, 01:03
EKPLIKTIKOS έγραψε:
30 Ιούλ 2023, 00:59


Μα δεν είναι, αθρησκοι-άθεοι κραζουν τους χριστιανούς. Όχι κριτικά στηριζοντες χ.ο. :102:
Είναι όμως πολιτισμικά χριστιανοί και αυτό έχει σημασία στο κοντεξτ μας, όχι η θρησκεία αλλά η κουλτούρα της θρησκείας.
Να το πούμε με πιο απλά λόγια: Ας είναι η δική μας κουλτούρα ταπεινή και ας μαστιγώνει τον εαυτό της διανοητικά, και ας μην ασχολείται με τις άλλες κουλτούρες που μαστιγώνουν τον εαυτό τους κυριολεκτικά.
Δεν έχει να κάνει με ταπεινότητα αλλά με διάθεση αυτοβελτιωσης.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24761
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Η ΞΕΦΤΙΛΑ ΤΩΝ ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 30 Ιούλ 2023, 11:17

Αν ο αλλος ειναι μαλακας και θελει να μαστιγωνεται εμενα δε με νοιαζει και ειλικρινα δε μπορω να καταλαβω γιατί σκαλωνετε οι σλαβαραπες ειδικα με αυτο το εθιμο.

Η εξηγηση που δινω ειναι πως ειναι αδυνατο να αυτομαστιγωθεις υποκριτικα, το σλακ ειναι σλακ και το αιμα ειναι αιμα. Προκυπτει δλδ οτι το εννοουν, αντιθετα με τις "φευγω 2.5 δευτερολεπτα μετα την ανάσταση για να πλακωθω στα ξυγκια κουνωντας την κωλαρα μου πανω στο τραπεζι".

nemo
Δημοσιεύσεις: 7561
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Η ΞΕΦΤΙΛΑ ΤΩΝ ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 30 Ιούλ 2023, 11:21

foscilis έγραψε:
30 Ιούλ 2023, 11:17
Αν ο αλλος ειναι μαλακας και θελει να μαστιγωνεται εμενα δε με νοιαζει και ειλικρινα δε μπορω να καταλαβω γιατί σκαλωνετε οι σλαβαραπες ειδικα με αυτο το εθιμο.

Η εξηγηση που δινω ειναι πως ειναι αδυνατο να αυτομαστιγωθεις υποκριτικα, το σλακ ειναι σλακ και το αιμα ειναι αιμα. Προκυπτει δλδ οτι το εννοουν, αντιθετα με τις "φευγω 2.5 δευτερολεπτα μετα την ανάσταση για να πλακωθω στα ξυγκια κουνωντας την κωλαρα μου πανω στο τραπεζι".
αμα ειναι αυτο το θεμα του νηματος γιατι πραγματικα δεν το πολυκαταλαβα τοτε συμφωνω με τον φος

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27358
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Η ΞΕΦΤΙΛΑ ΤΩΝ ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 30 Ιούλ 2023, 12:48

NewModelArmy έγραψε:
29 Ιούλ 2023, 23:21
Γιατι στον πουτσο δινουν αδεια σε αυτο το αισχος;Τοσο φοβος πια για το πως θα αντιδρασουν οι Μουτζαχεντιν;
Δεν δίνουν άδεια, τουλάχιστον στην Δύση.
Αυτά τα νόπανα τα μουσλίμια πάνε τα κορίτσια στις σκατοχώρες τους και τα ακρωτηριάζουν, γαμώ τον μωάμεθ τους γαμώ!
Και γαμώ τον χριστό των χριστιανών που κάνουν το ίδιο.

Εικόνα
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23904
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Η ΞΕΦΤΙΛΑ ΤΩΝ ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 30 Ιούλ 2023, 13:04

Dwarven Blacksmith έγραψε:
30 Ιούλ 2023, 11:07
AlienWay έγραψε:
30 Ιούλ 2023, 10:31
Dwarven Blacksmith έγραψε:
30 Ιούλ 2023, 01:03

Είναι όμως πολιτισμικά χριστιανοί και αυτό έχει σημασία στο κοντεξτ μας, όχι η θρησκεία αλλά η κουλτούρα της θρησκείας.
Να το πούμε με πιο απλά λόγια: Ας είναι η δική μας κουλτούρα ταπεινή και ας μαστιγώνει τον εαυτό της διανοητικά, και ας μην ασχολείται με τις άλλες κουλτούρες που μαστιγώνουν τον εαυτό τους κυριολεκτικά.
Δεν έχει να κάνει με ταπεινότητα αλλά με διάθεση αυτοβελτιωσης.
Τουλάχιστον οι άλλοι αυτομαστιγώνονται κυριολεκτικά. :102:
Ζούμε σε μία οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43971
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Η ΞΕΦΤΙΛΑ ΤΩΝ ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 30 Ιούλ 2023, 13:09

AlienWay έγραψε:
30 Ιούλ 2023, 13:04
Dwarven Blacksmith έγραψε:
30 Ιούλ 2023, 11:07
AlienWay έγραψε:
30 Ιούλ 2023, 10:31


Να το πούμε με πιο απλά λόγια: Ας είναι η δική μας κουλτούρα ταπεινή και ας μαστιγώνει τον εαυτό της διανοητικά, και ας μην ασχολείται με τις άλλες κουλτούρες που μαστιγώνουν τον εαυτό τους κυριολεκτικά.
Δεν έχει να κάνει με ταπεινότητα αλλά με διάθεση αυτοβελτιωσης.
Τουλάχιστον οι άλλοι αυτομαστιγώνονται κυριολεκτικά. :102:
Ενώ εμείς μεταφορικά; Δε νομίζω ότι είναι έτσι.

Δηλαδή τι με ωφελεί εμένα να αρχίσω να φωνάζω για την οδηγική συμπεριφορά στην Ινδία; Για την πόλη μου θα κραξω κι ας είναι δέκα φορές καλύτερα.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6675
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Η ΞΕΦΤΙΛΑ ΤΩΝ ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 30 Ιούλ 2023, 13:10

nemo έγραψε:
30 Ιούλ 2023, 11:21
foscilis έγραψε:
30 Ιούλ 2023, 11:17
Αν ο αλλος ειναι μαλακας και θελει να μαστιγωνεται εμενα δε με νοιαζει και ειλικρινα δε μπορω να καταλαβω γιατί σκαλωνετε οι σλαβαραπες ειδικα με αυτο το εθιμο.

Η εξηγηση που δινω ειναι πως ειναι αδυνατο να αυτομαστιγωθεις υποκριτικα, το σλακ ειναι σλακ και το αιμα ειναι αιμα. Προκυπτει δλδ οτι το εννοουν, αντιθετα με τις "φευγω 2.5 δευτερολεπτα μετα την ανάσταση για να πλακωθω στα ξυγκια κουνωντας την κωλαρα μου πανω στο τραπεζι".
αμα ειναι αυτο το θεμα του νηματος γιατι πραγματικα δεν το πολυκαταλαβα τοτε συμφωνω με τον φος
Προφανως και δεν ειναι αυτο το θεμα του νηματος, απλα ο καθε τριμαλαξ θα ορμηνευσει κατα οπως ξυπνησει ... βασικα αναρωτιεμαι πως και δεν εχει γραψει ακομα καποιος στο νημα για την μεταγραφη του χουαντσο και πως τους γαμησε ο τρακης.
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 35437
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Η ΞΕΦΤΙΛΑ ΤΩΝ ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 30 Ιούλ 2023, 13:14

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
30 Ιούλ 2023, 10:43
..οι κάθε λογής ιδεολογικοι προπαγανδιστές ΠΛΗΡΏΝΟΝΤΑΙ για να κάνουν συγκεκριμένη προπαγάνδα, υποστηρίζοντας ή κατηγορώντας συγκεκριμένα πρόσωπα και πράγματα
Kατά πάσα πιθανότητα από όσους γράφουν εδώ μέσα δεν πληρώνεται κανένας.Αλλά και έξω πολύ λίγοι πληρώνονται από διάφορους σχολιαστές πέρα από τους μύθους για τα 0,60.
Κυριαρχεί όμως μια οπαδική αντιπαράθεση κατά την οποία ο καθένας θέλει να στηλιτεύσει τα τοτέμ του αντιπάλου του και να επαινέσει τα δικά του.Είναι σαν τα πράσινα και μπλε καφενεία πριν 40 χρόνια,κανείς δεν πληρωνόταν.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23904
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Η ΞΕΦΤΙΛΑ ΤΩΝ ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 30 Ιούλ 2023, 13:15

Dwarven Blacksmith έγραψε:
30 Ιούλ 2023, 13:09
AlienWay έγραψε:
30 Ιούλ 2023, 13:04
Dwarven Blacksmith έγραψε:
30 Ιούλ 2023, 11:07

Δεν έχει να κάνει με ταπεινότητα αλλά με διάθεση αυτοβελτιωσης.
Τουλάχιστον οι άλλοι αυτομαστιγώνονται κυριολεκτικά. :102:
Ενώ εμείς μεταφορικά; Δε νομίζω ότι είναι έτσι.

Δηλαδή τι με ωφελεί εμένα να αρχίσω να φωνάζω για την οδηγική συμπεριφορά στην Ινδία; Για την πόλη μου θα κραξω κι ας είναι δέκα φορές καλύτερα.
Οταν ο ινδός είναι στην χώρα σου, θα τον κράξεις κι αυτόν.

Και όχι μόνο. Πριν αρχίσει τις απανωτές προκλήσεις ο Ερντογάν, διακινούνταν απόψεις στο ελληνικό ίντερνετ που έλεγαν ότι οι Τούρκοι δεν είναι εθνικιστές, μόνο εμείς. Φυσικά μετά, εξαφανίστηκαν.

Η λογική δηλαδή είναι ότι εμείς είμαστε οι χειρότεροι, ενώ οι εκάστοτε "άλλοι" είναι είτε υπόδειγμα συμπεριφοράς, είτε δικαιολογημένοι.

Κάπου πρέπει να μετριαστεί όλο αυτό.
Ζούμε σε μία οικονομία.

nemo
Δημοσιεύσεις: 7561
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Η ΞΕΦΤΙΛΑ ΤΩΝ ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 30 Ιούλ 2023, 13:16

το νοημα του νηματος ποιο ειναι ; ας κανουν οτι θελουν οι αλλοι; και για μας πολιτισμος και ετσι γιουβετσι;


nik_killthemall δεν το καταλαβα -καντο ρε πενηνταράκια μπας και το νιωσω

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6675
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Η ΞΕΦΤΙΛΑ ΤΩΝ ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 30 Ιούλ 2023, 13:20

AlienWay έγραψε:
30 Ιούλ 2023, 13:15
Dwarven Blacksmith έγραψε:
30 Ιούλ 2023, 13:09
AlienWay έγραψε:
30 Ιούλ 2023, 13:04


Τουλάχιστον οι άλλοι αυτομαστιγώνονται κυριολεκτικά. :102:
Ενώ εμείς μεταφορικά; Δε νομίζω ότι είναι έτσι.

Δηλαδή τι με ωφελεί εμένα να αρχίσω να φωνάζω για την οδηγική συμπεριφορά στην Ινδία; Για την πόλη μου θα κραξω κι ας είναι δέκα φορές καλύτερα.
Οταν ο ινδός είναι στην χώρα σου, θα τον κράξεις κι αυτόν.

Και όχι μόνο. Πριν αρχίσει τις απανωτές προκλήσεις ο Ερντογάν, διακινούνταν απόψεις στο ελληνικό ίντερνετ που έλεγαν ότι οι Τούρκοι δεν είναι εθνικιστές, μόνο εμείς. Φυσικά μετά, εξαφανίστηκαν.

Η λογική δηλαδή είναι ότι εμείς είμαστε οι χειρότεροι, ενώ οι εκάστοτε "άλλοι" είναι είτε υπόδειγμα συμπεριφοράς, είτε δικαιολογημένοι.

Κάπου πρέπει να μετριαστεί όλο αυτό.
Αυτο ακριβως, δεν με ενδιαφερει τι κανει το μεσο μουσλιμι στο ταμ τουμ, στα παπαρια μου.


Για να το πω ευγενικα ωστε να το καταλαβει κι ο τελευταιος καφρος γκασμας : με ενδιαφερει - ξεμπροστιαζω τη φαση που οταν ο μεσος ντοπιος μαδουραιος - αρουραιος προοδευτικος της πουτσας βλεπει μεσα στη πορτα του,
α) αυτομαστιγωματα απο ορκ και
β) μπουσουλωντες ειδωλολατρες νεκρολαγνους,

τοτε τους β) τους κραζει και τους αποδομει και για τους α) το μονο που κανει ειναι απλα να βαζει στον φαρυγγα του παχια βαζελινη επαναχρησιμοποιημενη και να τους καταπινει ηδονικα μεχρι να του βγουν απτο κωλοτρυπιδι χωρις να βγαλει ουτε ενα αγκομαχητο.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nik_killthemall την 30 Ιούλ 2023, 13:27, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19451
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Η ΞΕΦΤΙΛΑ ΤΩΝ ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 30 Ιούλ 2023, 13:23

πατησιωτης έγραψε:
30 Ιούλ 2023, 13:14
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
30 Ιούλ 2023, 10:43
..οι κάθε λογής ιδεολογικοι προπαγανδιστές ΠΛΗΡΏΝΟΝΤΑΙ για να κάνουν συγκεκριμένη προπαγάνδα, υποστηρίζοντας ή κατηγορώντας συγκεκριμένα πρόσωπα και πράγματα
Kατά πάσα πιθανότητα από όσους γράφουν εδώ μέσα δεν πληρώνεται κανένας.Αλλά και έξω πολύ λίγοι πληρώνονται από διάφορους σχολιαστές πέρα από τους μύθους για τα 0,60.
Κυριαρχεί όμως μια οπαδική αντιπαράθεση κατά την οποία ο καθένας θέλει να στηλιτεύσει τα τοτέμ του αντιπάλου του και να επαινέσει τα δικά του.Είναι σαν τα πράσινα και μπλε καφενεία πριν 40 χρόνια,κανείς δεν πληρωνόταν.
Από ότι έλεγε ο Γεωργαλας στο βιβλίο του"Προπαγάνδα" :D ή οποιαδήποτε προπαγάνδα στη σημερινή εποχή σχεδιάζεται, οργανώνεται και προωθείται από εξειδικευμένα επαγγελματικά στελέχη
Από εκεί και πέρα ασφαλώς και δεν είναι ολοι όσοι διακινούν μία προπαγάνδα επαγγελματίες που πληρώνονται (αν και δεν γνωρίζουμε το τι ωφελη έχει κάποιος που διακινεί μία προπαγάνδα σαν μέλος πολιτικού θρησκευτικού ή άλλου είδους οργανισμού)

Όλη αυτή ή woke νέο ταξική ιδεολογία σχεδιάζεται οργανώνεται και προωθείται από κάποιους (το ίδιο βέβαια συνέβαινε και σε άλλες εποχές με την κυρίαρχη ιδεολογία της κάθε εποχής) χωρίς ;αυτό να σημαίνει ότι όσοι την διακινούν έχουν άμεσο όφελος από αυτό

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23904
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Η ΞΕΦΤΙΛΑ ΤΩΝ ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 30 Ιούλ 2023, 13:23

nik_killthemall έγραψε:
30 Ιούλ 2023, 13:20
AlienWay έγραψε:
30 Ιούλ 2023, 13:15
Dwarven Blacksmith έγραψε:
30 Ιούλ 2023, 13:09

Ενώ εμείς μεταφορικά; Δε νομίζω ότι είναι έτσι.

Δηλαδή τι με ωφελεί εμένα να αρχίσω να φωνάζω για την οδηγική συμπεριφορά στην Ινδία; Για την πόλη μου θα κραξω κι ας είναι δέκα φορές καλύτερα.
Οταν ο ινδός είναι στην χώρα σου, θα τον κράξεις κι αυτόν.

Και όχι μόνο. Πριν αρχίσει τις απανωτές προκλήσεις ο Ερντογάν, διακινούνταν απόψεις στο ελληνικό ίντερνετ που έλεγαν ότι οι Τούρκοι δεν είναι εθνικιστές, μόνο εμείς. Φυσικά μετά, εξαφανίστηκαν.

Η λογική δηλαδή είναι ότι εμείς είμαστε οι χειρότεροι, ενώ οι εκάστοτε "άλλοι" είναι είτε υπόδειγμα συμπεριφοράς, είτε δικαιολογημένοι.

Κάπου πρέπει να μετριαστεί όλο αυτό.
Αυτο ακριβως, δεν με ενδιαφερει τι κανει το μεσο μουσλιμι στο ταμ τουμ, στα παπαρια μου.


Για να το πω ευγενικα ωστε να το καταλαβει κι ο τελευταιος καφρος γκασμας : με ενδιαφερει - ξεμνπροστιαζω τη φαση που οταν ο μεσος ντοπιος μαδουραιος - αρουραιος προοδευτικος της πουτσας βλεπει μεσα στη πορτα του,
α) αυτομαστιγωματα απο ορκ και
β) μπουσουλωντες ειδωλολατρες νεκρολαγνους,

τοτε τους β) τους κραζει και τους αποδομει και για τους α) το μονο που κανει ειναι απλα να βαζει στον φαρυγγα του παχια βαζελινη επαναχρησιμοποιημενη και να τους καταπινει ηδονικα μεχρι να του βγουν απτο κωλοτρυπιδι χωρις να βγαλει ουτε ενα αγκομαχητο.
:smt017
SpoilerShow
:+1:
Ζούμε σε μία οικονομία.

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6675
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Η ΞΕΦΤΙΛΑ ΤΩΝ ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 30 Ιούλ 2023, 13:31

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
30 Ιούλ 2023, 13:23
πατησιωτης έγραψε:
30 Ιούλ 2023, 13:14
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
30 Ιούλ 2023, 10:43
..οι κάθε λογής ιδεολογικοι προπαγανδιστές ΠΛΗΡΏΝΟΝΤΑΙ για να κάνουν συγκεκριμένη προπαγάνδα, υποστηρίζοντας ή κατηγορώντας συγκεκριμένα πρόσωπα και πράγματα
Kατά πάσα πιθανότητα από όσους γράφουν εδώ μέσα δεν πληρώνεται κανένας.Αλλά και έξω πολύ λίγοι πληρώνονται από διάφορους σχολιαστές πέρα από τους μύθους για τα 0,60.
Κυριαρχεί όμως μια οπαδική αντιπαράθεση κατά την οποία ο καθένας θέλει να στηλιτεύσει τα τοτέμ του αντιπάλου του και να επαινέσει τα δικά του.Είναι σαν τα πράσινα και μπλε καφενεία πριν 40 χρόνια,κανείς δεν πληρωνόταν.
Από ότι έλεγε ο Γεωργαλας στο βιβλίο του"Προπαγάνδα" :D ή οποιαδήποτε προπαγάνδα στη σημερινή εποχή σχεδιάζεται, οργανώνεται και προωθείται από εξειδικευμένα επαγγελματικά στελέχη
Από εκεί και πέρα ασφαλώς και δεν είναι ολοι όσοι διακινούν μία προπαγάνδα επαγγελματίες που πληρώνονται (αν και δεν γνωρίζουμε το τι ωφελη έχει κάποιος που διακινεί μία προπαγάνδα σαν μέλος πολιτικού θρησκευτικού ή άλλου είδους οργανισμού)

Όλη αυτή ή woke νέο ταξική ιδεολογία σχεδιάζεται οργανώνεται και προωθείται από κάποιους (το ίδιο βέβαια συνέβαινε και σε άλλες εποχές με την κυρίαρχη ιδεολογία της κάθε εποχής) χωρίς ;αυτό να σημαίνει ότι όσοι την διακινούν έχουν άμεσο όφελος από αυτό
αυτο που λεει ο πατη πιστευω κι εγω, ο πιο βαθυς και σιχαμερος οπαδισμος και προπαγανδα δεν εξαγοραζονται ουτε γινονται μπιζνες πλαν, αλλα αντιθετα ειναι κατι που βγαινει αβιαστα απο τα βαθη της "ψυχης" του αρουραιου.
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θρησκειολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών