ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΧΑΡΑΓΜΑ!

Θρησκείες, Θεοί και παραδόσεις.

Συντονιστής: ΟΥΤΙΣ

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33124
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΧΑΡΑΓΜΑ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 21 Αύγ 2018, 20:06

nikos_hellas έγραψε:
21 Αύγ 2018, 18:17
Cloud87 έγραψε:
21 Αύγ 2018, 18:16
Κορόιδεψε, αλλά σκέψου κιόλας μήπως τελικά κρύβονται αλήθειες σε αυτό το θέμα.
πρεπει να κρυβονται πολυ καλα, δεν βλεπω καμμια.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

bluerose
Δημοσιεύσεις: 9426
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:08

Re: ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΧΑΡΑΓΜΑ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bluerose » 21 Αύγ 2018, 22:13

Σύμφωνα πάντοτε με τα λεγόμενα και χειρόγραφα του Αγίου Παϊσίου είναι χάραγμα αυτό που γράφεται και στην αποκάλυψη δε γράφει για έξτρα τσιπ
Και σύμφωνα πάντα με τον ίδιο όλα μαζεμένα σε μια κάρτα δε πειράζει. Όλα μαζεμένα μαζί με το χάραγμα ναι.


Εικόνα

Και γιατί αμέσως ενοχλούνται όσοι δεν συμφωνούν με τη Χριστιανική άποψη;

Εμείς ενοχλουμαστε αν το πάρετε το χαραγμα; Οχι


Ενοχλουμαστε διότι θα είναι υποχρεωτικό Στην Αμερική USA και με δίπλωμα ισχύει κάποια ταυτοποίηση. Όσοι θέλουν το παίρνουν το χάραγμα

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΧΑΡΑΓΜΑ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 21 Αύγ 2018, 22:58

{Ποιο χάραγμα ρε παιδιά οι παπάδες ήξεραν ΄τι με αυτό τον τρόπο θα τους πάρουν την εξουσία μέσα από τα χέρια τους και ήταν έτοιμοι να κηρύξουν τζιχάντ....Κ΄'αποιος όμως τους τούμπαρε τελικά.

Όχι μόνο στην Ελλάδα... ο Πάπας αφρίζει με την όλη φάση.
the end

bluerose
Δημοσιεύσεις: 9426
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:08

Re: ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΧΑΡΑΓΜΑ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bluerose » 21 Αύγ 2018, 23:36

Το γράφει στην αποκάλυψη για το χάραγμα και τέρμα, για όσους δεν θέλουν να μπλέκονται με πάπες παπάδες αιρέσεις πολιτικά κτλ

Κι η γειτόνισσα θα πει πάρτο γιατί έτσι η αλλιώς

Δε σημαίνει ότι θα την ακούσω. Ούτε να την πείσω αν είναι δυνατόν για ένα τέτοιο ζήτημα που αφορά ψυχές

Το και το τα γράφει η αποκαλυψη

Και γράφει κι άλλα καλά γενικα η καινή..και πόσο είναι ευλογημένοι κάποιοι δεν το αντιλαμβάνονται. Και θα μπορούσαν να φτάσουν το τελειο.

Υπάρχουν ομως κι άλλοι που κοπιάζουν γιατί αυτό έχουν χάρισμα και διακονούν σ αυτή τη ζωη. Δεν έχουν το χάρισμα του λέγειν, του δασκάλου, του οικονομικού αναλυτή,της νυχους,του ζωγράφου,της αλληλεγγύης που στηρίζεται από μάθηση κοινωνιολογικών,του τραγουδιστή,του τεχνίτη,του σωμάτων προς προστασία,του επιστήμονα κτλ. Ολα αυτά είναι χαρίσματα.
Κι όλοι διακονία κάνουμε. Απλά κάποιοι κάνουν ..κόπο.Αυτο προσφέρουν στη κοινωνία.Το χάρισμα του κοπου

Δλ να μη το πάρει ένας που είναι χωρίς ιδιαίτερα χαρίσματα και να μη καταλαβαίνουν την αποκαλυψη αυτοί με τα χαρίσματα με εκπλήσσει
Βρε ότι θέλετε καντε

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΧΑΡΑΓΜΑ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 22 Αύγ 2018, 00:40

Το χάραγμα θεωρείτο σαν κάτι μεταφυσικό και φώναζαν οι θεούσες έρχεται το six-six-six και διάφορα.
Μέχρι και για το δελτίο του πάμε στοίχημα έλεγαν, επειδή ο μέγιστος κωδικός ήταν το 666. Αυτό είχε να κάνει με μία ιδιότητα που είχε το τσπάκι της τερματικής μηχανής των πρακτορείων -δεν θυμάμαι ακριβώς τώρα- αλλά έλεγαν ότι το είχε κάνει ο Κόκκαλης εξεπίτηδες για να πηγαίνουν κουβά όσοι έπαιζαν πάμε στοίχημα.
Όμως τα πράγματα είναι πιό πεζά και οπωσδήποτε το χάραγμα τελικά ήρθε (νάταν και άλλο).

Ξέρετε ότι η πρώτη τραπεζική επιταγή που κυκλοφόρησε στον κόσμο γράφτηκε πάνω σε ένα α(υ)γό ;
Ένας φάρμερ έγραψε πάνω στο α(υ)γό, εγώ ο Τζων Φάρμερ χρωστάω δυόμιση σελλίνια στον Τζακ Χολλινγκσγουέρθ, κάποιον Τζακ Χολλινγκσγουέρθ. Τα δύομιση σελλίνια εξαργυρώθηκαν κανονικά και με το νόμο.
Σιγά σιγά οι τράπεζες απέκτησαν ηλεκτρονική υποδομή, πρωτόγονη στην αρχή.
Εγώ το Πάσχα του 1977, μεγάλη Πέμπτη βράδυ, πάω να βάλω την κάρτα μου στο ATM να πάρω λεφτά. Τη βάζω μία, μου λέει "signature not recognized", τη βάζω δεύτερη το ίδιο. Τη βάζω τρίτη φορά, πάλι "signature not recognized". Αλλά στην τρίτη καίγεσαι και πρέπει τώρα να πας στον διευθυντή της τράπεζας για να στην ξεμπλοκάρει. Έμενα μόνος μου τότε και αναγκάστηκα να τρώω φυστίκια όλο το τριήμερο. Την Τρίτη του Πάσχα άνοιξε η τράπεζα, πάω εκεί και μου λένε "ναι, είναι αυτά τα συστήματα σαράβαλα, τι να κάνουμε ;".
Αλλά τα σημερινά συστήματα είναι πολύ εξελιγμένα.

Τι γίνεται όμως ;
Η τσιπροκυβερνήσεις μας έχουν τώρα πιά σαν τα ψάρια μέσα στη γυάλα.
Χάραγμα λέει ...
Εγώ ο Δημήτρης Πασοκόπουλος αν είμαι σήμερα βάρδια στην οδό Νίκης, με το πάτημα ενός κουμπιού σας κονφισκάρω ότι έχετε και δεν έχετε.
Μετά σας στέλνω και μία σαθρή δικαιολογία, ότι χρωστάγατε της Μιχαλούς ξέρω γω.
Αλλά πάνε τα μάνεϋ !

Έγινε όμως αυτό από κάποιους κακούς ;
Προσγειώθηκαν εξωγήϊνοι με ιπτάμενους δίσκους και κατέκτησαν τον πλανήτη γη ;
Norwegian zombies με τον κάπταιν Χέρτσχογκ ;
Αν γινόταν έτσι αναγκαστικά θα το δεχόμασταν, γιατί αλλοιώς θα μας έριχναν με το laser gun.
Θεμιτόν και απόλυτα κατανοητόν να δεχόμαστε.
Αλλά δεν έγινε έτσι.
Εμείς οι ίδιοι το κάναμε !
Εδώ γράφτηκαν διθυραμβικά συριζαϊκά άρθρα ουκ έσται τέλος.
Αλλά και επί εποχής Μπέννυ-Αντουάν με τη "λίστα Λανγκάρντ" και τότε γραφόντουσαν διθυραμβικά άρθρα, για την "κάθαρση" που ερχόταν.
Αμ πως !

Στο τελευταίο στάδιο αυτής της διαδικασίας θα έχουμε και location chips βέβαια αλλά και τη δυνατότητα να βγάζουν ενεργό τάση τα τσιπάκια, για να τιμωρούνται οι ένοχοι με ηλεκτροπληξία. Για να γίνει το τελευταίο χρειάζονται και συστήματα από αντέννες που θα είναι τοποθετημένες περιμετρικά σε κάθε συνοικία, αλλά θα γίνει κι αυτό.

Συμμετοχή υπερφυσικών δυνάμεων πάντως δεν υπήρξε.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

bluerose
Δημοσιεύσεις: 9426
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:08

Re: ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΧΑΡΑΓΜΑ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bluerose » 22 Αύγ 2018, 01:04

Αναφέρεσαι στην ελευθερία του ατόμου μέσα από το κείμενο σου
Βέβαια ο άνθρωπος επίσης έφτιαξε όλα αυτά τα συστήματα

Κι όμως κάτι υπερφυσικό τα προείδε χρόνια πριν, αιώνες αυτά.

Θα μου πεις γιατί δεν άλλαξαν το όλο σκηνικό με τον αριθμό ας πούμε.Αφου η αποκαλυψη διαβάζεται απ' όλους

Για ελευθερία επιλογής.

Όμως την ελευθερία να μη δεχθούμε το χάραγμα δεν την δίνουν

Κι ας πούμε ότι γράφηκαν για έλεγχο του κόσμου όσα λέει η αποκάλυψη κι οι θρησκείες

Τα υπόλοιπα της πίστης και γραφομενων αλλα και ακολουθούντων αυτών βάση ευαγγελίων σε κάποια θρησκεία πως επαληθεύτηκαν; Απάντηση δεν εχω

Δεν γίνεται να ερμηνεύσει κάποιος τη πίστη στη θρησκεία του ορθολογικά,μόνο εμπειρικά, όπως μας λένε αυτοί που ασχολούνται πολύ οι Πατέρες συγκεκριμένα, για το Χριστιανισμό ας πούμε

Κι άρα κι η αποκάλυψη θα ισχύει, εφόσον ισχύουν και τα άλλα

Και στη τελική δεν θέλουν όλοι να έχουν το χάραγμα,για τους Χριστιανούς προσβάλλει την θρησκεία τους, για άλλους την ελευθερία τους και για άλλους
υπάρχουν άλλοι λόγοι

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΧΑΡΑΓΜΑ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 22 Αύγ 2018, 01:06

bluerose έγραψε:
22 Αύγ 2018, 01:04
Αναφέρεσαι στην ελευθερία του ατόμου μέσα από το κείμενο σου
Βέβαια ο άνθρωπος επίσης έφτιαξε όλα αυτά τα συστήματα

Κι όμως κάτι υπερφυσικό τα προείδε χρόνια πριν, αιώνες αυτά.

Θα μου πεις γιατί δεν άλλαξαν το όλο σκηνικό με τον αριθμό ας πούμε.Αφου η αποκαλυψη διαβάζεται απ' όλους

Για ελευθερία επιλογής.

Όμως την ελευθερία να μη δεχθούμε το χάραγμα δεν την δίνουν

Κι ας πούμε ότι γράφηκαν για έλεγχο του κόσμου όσα λέει η αποκάλυψη κι οι θρησκείες

Τα υπόλοιπα της πίστης και γραφομενων αλλα και ακολουθούντων αυτών βάση ευαγγελίων σε κάποια θρησκεία πως επαληθεύτηκαν; Απάντηση δεν εχω

Δεν γίνεται να ερμηνεύσει κάποιος τη πίστη στη θρησκεία του ορθολογικά,μόνο εμπειρικά, όπως μας λένε αυτοί που ασχολούνται πολύ οι Πατέρες συγκεκριμένα, για το Χριστιανισμό ας πούμε

Κι άρα κι η αποκάλυψη θα ισχύει, εφόσον ισχύουν και τα άλλα

Και στη τελική δεν θέλουν όλοι να έχουν το χάραγμα,για τους Χριστιανούς προσβάλλει την θρησκεία τους, για άλλους την ελευθερία τους και για άλλους
υπάρχουν άλλοι λόγοι
Δεν διατυπώνω ένσταση ότι μπορεί να προφητεύθηκαν όλα αυτά.
Διατυπώνω ένσταση κατά των θεουσών γιατί δεν τα λένε όπως είναι αλλά μας τα λένε με περικοκλάδες.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

opsimasmenos
Δημοσιεύσεις: 845
Εγγραφή: 19 Αύγ 2018, 23:48

Re: ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΧΑΡΑΓΜΑ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από opsimasmenos » 22 Αύγ 2018, 01:10

στο μέλλο οι πατάτες θα είναι τυγανητές και οι κάρτες θα είναι μία για όλες τις τράπεζες σύμφωνα με τα έως τώρα δεδομένα
τα location chips και οι αντέννες μοιάζουν με ταξίδι σε άλλο γαλαξία

bluerose
Δημοσιεύσεις: 9426
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:08

Re: ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΧΑΡΑΓΜΑ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bluerose » 22 Αύγ 2018, 01:17

Ο καθένας το πιάτο του θα καθαρίσει
Ας λένε

Εμείς θα τις κρίνουμε;

Ούτε από μόνοι να βγάζουμε συμπεράσματα

Για αυτό υπαρχουν καθοδηγητές, πνευματικοί

Και τώρα θα πεις δεν είναι σωστοί όλοι

Εντάξει έχεις ελευθερία να διαλέξεις εσύ
Δε στον δώσανε με το ζόρι

Κι αυτές οι θέουσες οι σωστές ήταν από πάντα έτσι. Οι άλλοι πρέπει να συναντήσουμε Άγιο να προσανατολιστούμε
Κι άλλοι ο ίδιος ο Θεός να κατέβει μπα.

Όμως γιατί αντιδρούν αυτοί που δε δέχονται τέτοια θέματα. Σε προσωπικό επίπεδο. Αντιδρούν οι Χριστιανοί αν κάποιος είναι βουδιστής; Όχι.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΧΑΡΑΓΜΑ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 22 Αύγ 2018, 01:17

opsimasmenos έγραψε:
22 Αύγ 2018, 01:10
στο μέλλο οι πατάτες θα είναι τυγανητές και οι κάρτες θα είναι μία για όλες τις τράπεζες σύμφωνα με τα έως τώρα δεδομένα
τα location chips και οι αντέννες μοιάζουν με ταξίδι σε άλλο γαλαξία
δεν θα το έλεγα.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

bluerose
Δημοσιεύσεις: 9426
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:08

Re: ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΧΑΡΑΓΜΑ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bluerose » 22 Αύγ 2018, 01:22

opsimasmenos έγραψε:
22 Αύγ 2018, 01:10
στο μέλλο οι πατάτες θα είναι τυγανητές και οι κάρτες θα είναι μία για όλες τις τράπεζες σύμφωνα με τα έως τώρα δεδομένα
τα location chips και οι αντέννες μοιάζουν με ταξίδι σε άλλο γαλαξία

Μια ας είναι
Χάραγμα αν υπάρχει άντε γεια
Σύμφωνα με τα λεγόμενα του Αγίου Παΐσιου

Πώς το ξέρω; Εμ τα έβλεπε αυτά....μας λυπάται ο Θεός έως εσχάτων

Κι είναι και γραμμένο στους λόγους του.Σε κάποιο βιβλίο

bluerose
Δημοσιεύσεις: 9426
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:08

Re: ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΧΑΡΑΓΜΑ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bluerose » 22 Αύγ 2018, 01:38

Το ζήτημα είναι λεπτό
Έχει χιλιάδες και μέσα σ αυτους και παιδιά που χαρακτηκαν θα τα έχετε δει κατά καιρούς
Ισχύει όταν γνωρίζεις τι πας να κάνεις όχι όταν στο επιβάλλουν και δε ξέρεις. Άφεση δλ τοσο Καλός.
Γινεται περισσότερο ντόρος στις Ορθόδοξες χώρες. Άρα γνωρίζουμε


Να βρούμε ένα που χαρακτηκε κατά λάθος και να κανονίσει να μας πληρώνει το σούπερ και τους λογαριασμούς :P

Και θα είμαστε υστεροβουλοι ετσι
Δεύτερο καζάνι πίστα...απ' έξω αυτός που χαρακτηκε κατά λαθος

Αυτα

opsimasmenos
Δημοσιεύσεις: 845
Εγγραφή: 19 Αύγ 2018, 23:48

Re: ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΧΑΡΑΓΜΑ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από opsimasmenos » 22 Αύγ 2018, 01:46

wooded glade έγραψε:
22 Αύγ 2018, 01:17
opsimasmenos έγραψε:
22 Αύγ 2018, 01:10
στο μέλλο οι πατάτες θα είναι τυγανητές και οι κάρτες θα είναι μία για όλες τις τράπεζες σύμφωνα με τα έως τώρα δεδομένα
τα location chips και οι αντέννες μοιάζουν με ταξίδι σε άλλο γαλαξία
δεν θα το έλεγα.
δε διαφωνώ ότι μπορεί να γίνεται τεχνικά αλλά στην πράξη
εδω βγάλανε pos και τα χρήματα πάνε κατευθείαν Ελβετία και θα εφαρμόσεις σ' αυτούς location chips; δε νομίζω
bluerose έγραψε: Μια ας είναι
Χάραγμα αν υπάρχει άντε γεια
Σύμφωνα με τα λεγόμενα του Αγίου Παΐσιου

Πώς το ξέρω; Εμ τα έβλεπε αυτά....μας λυπάται ο Θεός έως εσχάτων

Κι είναι και γραμμένο στους λόγους του.Σε κάποιο βιβλίο
το παράξενο όμως, και πολλοί πνευματικοί άνθρωποι εκτός που δίνουν δικές τους ερμηνείες, φοβούνται και αυτοί τον κοσμικό φόβο του φακελώματος, ενώ έπρεπε να ανυσηχούν πνευματικά…..
Σύμφωνα με τα λεγόμενα του Αγίου Παΐσιου δεν υπάρχει ανάγκη για κοσμικό φόβο φακελώματος αλλά ανησυχία για κάτι άλλο, πνευματικό.

bluerose
Δημοσιεύσεις: 9426
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:08

Re: ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΧΑΡΑΓΜΑ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bluerose » 22 Αύγ 2018, 01:50

Δε ξέρω
Ότι ήξερα το είπα κατόπιν οκ από τον Πνευματικό μου

Άμα αρχίσω από μόνη δε θα ξέρω από πού να φύγω θα με στήσετε στα 5 μέτρα και θα αρχίσετε τον εξαψαλμο

Τι να σου πω....κάποιος θα γνωρίζει

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΧΑΡΑΓΜΑ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 22 Αύγ 2018, 01:54

opsimasmenos έγραψε:
22 Αύγ 2018, 01:46
wooded glade έγραψε:
22 Αύγ 2018, 01:17
opsimasmenos έγραψε:
22 Αύγ 2018, 01:10
στο μέλλο οι πατάτες θα είναι τυγανητές και οι κάρτες θα είναι μία για όλες τις τράπεζες σύμφωνα με τα έως τώρα δεδομένα
τα location chips και οι αντέννες μοιάζουν με ταξίδι σε άλλο γαλαξία
δεν θα το έλεγα.
δε διαφωνώ ότι μπορεί να γίνεται τεχνικά αλλά στην πράξη
εδω βγάλανε pos και τα χρήματα πάνε κατευθείαν Ελβετία και θα εφαρμόσεις σ' αυτούς location chips; δε νομίζω
bluerose έγραψε: Μια ας είναι
Χάραγμα αν υπάρχει άντε γεια
Σύμφωνα με τα λεγόμενα του Αγίου Παΐσιου

Πώς το ξέρω; Εμ τα έβλεπε αυτά....μας λυπάται ο Θεός έως εσχάτων

Κι είναι και γραμμένο στους λόγους του.Σε κάποιο βιβλίο
το παράξενο όμως, και πολλοί πνευματικοί άνθρωποι εκτός που δίνουν δικές τους ερμηνείες, φοβούνται και αυτοί τον κοσμικό φόβο του φακελώματος, ενώ έπρεπε να ανυσηχούν πνευματικά…..
Σύμφωνα με τα λεγόμενα του Αγίου Παΐσιου δεν υπάρχει ανάγκη για κοσμικό φόβο φακελώματος αλλά ανησυχία για κάτι άλλο, πνευματικό.
Το τσιπς καθιστά απαγορευτική την φοροδιαφυγή.
Αλλά δεν θα σου πουν φυσικά ότι "τώρα καταργούνται οι φόροι που προέκυπταν από απώλεια εσόδων λόγω τσιπς που δεν είχαμε".
Θα σου πουν διπλασιάζονται οι φόροι.
Στον Κούλη, αν τους μειώσει, θα πουν οι σύμβουλοι "έλα ρε Κούλη τώρα, έγινες καλός Σαμαρείτης τώρα κι εσύ".
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θρησκειολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών