Το ευλογημένο Μυστήριο της Ιεράς Εξομολογήσεως!

Θρησκείες, Θεοί και παραδόσεις.

Συντονιστής: ΟΥΤΙΣ

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9728
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Το ευλογημένο Μυστήριο της Ιεράς Εξομολογήσεως!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 04 Δεκ 2019, 13:34

Antares έγραψε:
04 Δεκ 2019, 13:29
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
04 Δεκ 2019, 13:20

Πως τους εννοείς τους "πραγματικούς" εγκληματίες; Αν φυσικά δεν μετανοήσουν ειλικρινά δεν υπάρχει θέση στον παράδεισο γι' αυτούς. Θα καίγονται αιώνια στην κόλαση και όλες οι αμαρτίες τους θα τους βαραίνουν εις τους αιώνας των αιώνων.
Φαίνεται δίκαιο. Για να μιλήσω ας πούμε από τον τομέα μου, ο Oppenheimer. Δεν γνωρίζω ακριβώς τι έγινε, αλλά από ότι έχω διαβάσει εργάστηκε μέχρι εξαυλώσεως για την ατομική βόμβα και δεν είχε καμία αντίρρηση, ίσως μάλιστα το επιθυμούσε σφόδρα, να δοκιμαστεί πάνω σε πόλεις με αμάχους. Και άλλα τέτοια παραδείγματα επώνυμων και ανώνυμων δολοφόνων (πολλές φορές πολύ κοντά μας) που απολαμβάνουν τιμές και η οποιαδήποτε νύξη προς αυτούς σε καθιστά αυτομάτως θύμα.
Κάνεις λάθος. Ο Oppenheimer υπέστη τρομερούς εκβιασμούς από την Αμερικανική κυβέρνηση της εποχής. Στην πραγματικότητα καθυστερούσε όσο μπορούσε το πρόγραμμα. Είμαι ο καταστροφέας κόσμων είχε πει. Αλλά το είπε κυνικά. Σαν κάτι αναπόφευκτο. Είμαι σίγουρος ότι είναι παρέα με τον Einstein.
Για τα υπόλοιπα θα συζητήσουμε μετά καθώς πρέπει να φύγω αδέλφια μου. Έχω επείγουσα δουλειά στον Νότο. Δικός σας εν Χριστώ.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7946
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Το ευλογημένο Μυστήριο της Ιεράς Εξομολογήσεως!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 04 Δεκ 2019, 13:43

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
04 Δεκ 2019, 13:34

Κάνεις λάθος. Ο Oppenheimer υπέστη τρομερούς εκβιασμούς από την Αμερικανική κυβέρνηση της εποχής. Στην πραγματικότητα καθυστερούσε όσο μπορούσε το πρόγραμμα. Είμαι ο καταστροφέας κόσμων είχε πει. Αλλά το είπε κυνικά. Σαν κάτι αναπόφευκτο. Είμαι σίγουρος ότι είναι παρέα με τον Einstein.
Για τα υπόλοιπα θα συζητήσουμε μετά καθώς πρέπει να φύγω αδέλφια μου. Έχω επείγουσα δουλειά στον Νότο. Δικός σας εν Χριστώ.
Η Αμερικανική κυβέρνηση δεν είναι απρόσωπη, είχε πρόσωπα. Οπότε πάει εκεί. Ο καθένας με την ευθύνη που του αναλογεί.
Προσωπική θα είναι η κρίση (όπως είπε και η bluerose). Ούτε συλλογικές ευθύνες που έχουμε εδώ, ούτε κακοδικίες, ούτε γκρίζα. Ούτε ιερές εξετάσεις που είχαν στο παρελθόν και πιθανό να έχουμε και σήμερα.
Υπάρχουν εκατομμύρια άτομα που διαφεύγουν της δικαιοσύνης με τα πιο στυγερά εγκλήματα και μας βγαίνουν και στον αφρό από πάνω. Αυτοί που κάνουν τα έργα του Σατανά. Αυτοί είναι οι επικίνδυνοι και όχι τα στραβάδια.

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8197
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Το ευλογημένο Μυστήριο της Ιεράς Εξομολογήσεως!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 04 Δεκ 2019, 13:52

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
04 Δεκ 2019, 12:57
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
04 Δεκ 2019, 12:47
Antares έγραψε:
04 Δεκ 2019, 12:17


Έχεις πάρει ποτέ έστω και ένα χαπάκι από αυτά που δίνουν οι ψυχίατροι για ψυχώσεις (η συνήθης διάγνωση); Μεγαλύτερη αδρανοποίηση δεν θα μπορούσες να βιώσεις. Επίσης έχουν τόσο άμεσες όσο και μακροχρόνιες παρενέργειες.
Από την θρησκεία κρατάω το "η αλήθεια θα σας ελευθερώσει". Αλήθεια και δικαιοσύνη που μόνο ο θεός μπορεί να φέρει σε πολλές περιπτώσεις (γιατί η κοσμική δικαιοσύνη αδρανεί και καλύπτει) και οι θύτες ενώ έπρεπε να είναι μέσα ισόβια, είναι έξω και ζουν με προσωπείο αξιότιμου ανθρώπου αλλά πάντα σχεδόν με οικονομική ευχέρεια. Οπότε κάποιος πρέπει να ρίξει τα ισόβια, αλλά δεν ξέρουμε τι ισόβια είναι αυτά μετά τον θάνατο του φυσικού σώματος και αν υπάρχουν.

.
Η πρόταση....καί η Αλήθεια θά σας ελευθερώσει....

Είναι η πιό αληθινή πρόταση πού υπάρχει στίς Γραφάς.....

Μόνο αυτή θά άρκούσε....

Οσο γιά τή Θεική Δικαιοσύνη.....είναι νά απορείς..... . :p2:

Αν καταδικαστείς από αυτή....καταδικάζεσαι Αιωνίως...... . :fp:

Τουλάχιστον τό ισόβια σήμερα....τό έχουμε πάει στά 20 χρόνια..... . :102:

Μακράν Επιεικέστερη Λογικότερη Συγχωρητική καί Δικαιοσυνάτη ..... :blm:

από τή Σαδιστικά Παράλογη Αιωνιότητα..... . :011::whp::catwhip:


.
Η Αλήθεια που απαντάται στη θρησκεία μας είναι συγκεκριμένη και χειροπιαστή και πηγάζει από τις διδαχές του Κυρίου μας. Αγαπάτε αλλήλους. Σε καμία θρησκεία, σε καμία φιλοσοφία δεν θα βρεις τόση συμπυκνωμένη γνώση και αγάπη για τον άνθρωπο.
Για την αιωνιότητα στον παράδεισο πρέπει να ξέρεις ότι θα βρεθούν εκεί ακόμα και αμαρτωλοί, κλέφτες, δολοφόνοι. Ο Κύριος είναι αγαθός και ελεήμων. Ακόμα και οι άθεοι έχουν θέση στον παράδεισο. Ακόμα και οι πόρνες. Θυμήσου την Μαγδαληνή που ο Κύριος έσκυψε και έπλυνε τα πόδια της.

.
Αφήνεις τίς καυτές πατάτες νά σιγοβράζουν στα καζάνια της Κολάσεως.....

Καί μιλάς γιά παραδείσια πουλάκια πού θά τιτιβίζουν....

Αν ήσουν εσύ Θεός..... :blm: θά τιμωρούσες Αιωνίως ;;;....μήπως θά ηθελες νά πείς ;;;

Σέ φαντάζομαι Θεό μπροστά στόν αμετανόητο Γιό σου.... . :8)

Αν καί δέν είναι γιά θρησκευτικές επαναλήψεις εδώ....ο Νίκ Κιλδεμ ολ έχει αφήσει στίς πρώτες του αναρτήσες

Μνημεία επιχειρημάτων πάνω στά θρησκευτικά....καλά γιά επανάληψη....

Σκέφτομαι νά τού προτείνω νά τά εκδόσουμε..... τόσο καλά είναι..... . :romance-hearteyes:

Αυτό πού είπες γιά τό Ονειρο είναι τό βασικό στήν περίπτωσή σου.... . :a108:

Χωρίς αυτό θά ήσουν ενας Αλλος Ανθρωπος..... . :102:

Πόρφυρα....πιστεύεις οτι τά Ονειρα μάς έρχονται "απ έξω".....

ή τά δημιουργεί ο Εγκέφαλός μας ;;;


..
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4299
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Το ευλογημένο Μυστήριο της Ιεράς Εξομολογήσεως!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 04 Δεκ 2019, 21:39

Cavaliere έγραψε:
04 Δεκ 2019, 11:50
Παιδιά, δεν έχετε καταλάβει, δεν πας στην Εξομολόγηση να πεις τα βάσανά σου, πας να πεις τις αμαρτίες σου.
Δεν είναι τόσο απλό.
Προϋπόθεση είναι η γνώση "τι είναι αμαρτία", η επίγνωση ότι "την έπραξα" και η διάθεση "θέλω να τη διορθώσω".
Ο εξομολόγος στην ουσία είναι πνευματικός πατέρας. Αυτό σημαίνει ότι έχει χρέος να συμβουλεύει τον εξομολογούμενο και ο εξομολογούμενος να λεπτολογεί σε κάποιες περιπτώσεις και να ζητά ή να ακούει τη συμβουλή του. Η περίπτωση που αναφέρεις ίσως (λέω ίσως αλλά και πάλι) να αφορά προχωρημένους στην πνευματική εν Χριστώ ζωή οι οποίοι έχουν λάβει κατευθυντήριες από την συχνή εξομολόγηση και ο πνευματικός γνωρίζει το ιστορικό. Σε τέτοιες περιπτώσεις δε χρειάζεται να λεπτολογεί κάποιος αλλά να του υπενθυμίζει αντιλαμβανόμενος που παρέκκλινε και να ζητάει συμβουλή για να το διορθώσει (κάτι τέτοιο λέει και ο Πορφύριος πιο πίσω).


Ένας καλός πνευματικός, απ' ότι ξέρω, κατευθύνει πνευματικά 20-30 οικογένειες (γονείς - παιδιά όλοι στον ίδιο) και αρκετά μεμονωμένα πρόσωπα.
Στις περιπτώσεις που όλη η οικογένεια εμπιστεύεται τον ίδιο πνευματικό, εκτός από τη συγχώρεση και συνδιαλλαγή με τον Θεό επιτελεί και έργο μεσολαβητή σε πολλές δυσκολίες τής οικογενειακής συνοχής και κάτι τέτοιο δεν είναι δυνατόν να επιτευχθεί με μια απλή συγχωρητική ευχή. Ο πνευματικός γνωρίζοντας τις αδυναμίες όλων των μελών τής οικογένειας, χωρίς να αποκαλύπτει πράγματα αλλά με διάκριση, μέσα στη συζήτηση που κάνει ψάχνει να βρει σημεία που μπορεί να επέμβει με τον καλύτερο τρόπο για να ενώνει και πάλι την οικογενειακή διάσπαση και να διορθώνει τις προσωπικές αποκλείσεις. Κάτι παρόμοιο κάνει και σε άγαμα ακόμα ζευγάρια και συμβουλεύει ανάλογα με τις δυνάμεις και τη διάθεση που έχει ο καθένας για να σηκώσει συμβουλή. Το ίδιο και με μεμονωμένα πρόσωπα.
Αυτός γενικά είναι ο ρόλος τού πνευματικού. Να διατηρεί ή να δημιουργεί μια εν Χριστώ ειρήνη στις σχέσεις των ανθρώπων μεταξύ τους, με τον εαυτό τους και με τον Θεό. Ο πνευματικός δεν είναι ένα μηχάνημα που απλά ακούει "πόρνευσα, μοίχευσα, έκλεψα...." και διαβάζει μια ευχή. Ίσως κάτι τέτοιο να το κάνει σε περιπτώσεις όταν βλέπει ότι δεν υπάρχει και τόσο αγωνιστικό πνεύμα ή διάθεση για κάτι παραπάνω αλλά αυτό δεν είναι ο κανόνας.

Όταν λέει κάποιος "ψάχνω για καλό πνευματικό" αυτό σημαίνει ότι ψάχνει για κάποιον που μπορεί να τον καθοδηγήσει σωστά στην εν Χριστώ ζωή.

Ο.Ι.
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Το ευλογημένο Μυστήριο της Ιεράς Εξομολογήσεως!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 04 Δεκ 2019, 21:46

Γιατί , γιατί ,γιατί ; το καταστρέφετε; Γιατί ανοημόνως ενεργείτε και πρωτίστως η νηματοθέτις;

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4299
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Το ευλογημένο Μυστήριο της Ιεράς Εξομολογήσεως!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 04 Δεκ 2019, 21:47

Γνωστό τρολλ ο..

Ο.Ι.
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Το ευλογημένο Μυστήριο της Ιεράς Εξομολογήσεως!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 04 Δεκ 2019, 21:50

O I έγραψε:
04 Δεκ 2019, 21:47
Γνωστό τρολλ

Ο.Ι.
Αν εννοείς εμένα εκτός από Φιλόλογος είμαι κατά 2 πτυχίο και Θεολόγος.

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4299
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Το ευλογημένο Μυστήριο της Ιεράς Εξομολογήσεως!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 04 Δεκ 2019, 21:52

Όχι βέβαια!
Στον από πάνω σου και σ' αυτήν που απαντάει απευθύνομαι :lol:

:wave:

Ο.Ι.
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Το ευλογημένο Μυστήριο της Ιεράς Εξομολογήσεως!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 04 Δεκ 2019, 22:03

Στύγιος έγραψε:
04 Δεκ 2019, 21:50
O I έγραψε:
04 Δεκ 2019, 21:47
Γνωστό τρολλ

Ο.Ι.
Αν εννοείς εμένα εκτός από Φιλόλογος είμαι κατά 2 πτυχίο και Θεολόγος.
Οπότε η άποψή σου βαραίνει.
Ordem e Progresso.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Το ευλογημένο Μυστήριο της Ιεράς Εξομολογήσεως!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 04 Δεκ 2019, 22:09

Cavaliere έγραψε:
04 Δεκ 2019, 22:03
Στύγιος έγραψε:
04 Δεκ 2019, 21:50
O I έγραψε:
04 Δεκ 2019, 21:47
Γνωστό τρολλ

Ο.Ι.
Αν εννοείς εμένα εκτός από Φιλόλογος είμαι κατά 2 πτυχίο και Θεολόγος.
Οπότε η άποψή σου βαραίνει.

Το πτυχίο το πήρα γιατί έτσι αισθανόμουν κάποτε.Άχθος αρούρης είμαι κι έτσι αισθάνομαι τώρα.

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29611
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Το ευλογημένο Μυστήριο της Ιεράς Εξομολογήσεως!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 04 Δεκ 2019, 22:10

O I έγραψε:
04 Δεκ 2019, 21:52
Όχι βέβαια!
Στον από πάνω σου και σ' αυτήν που απαντάει απευθύνομαι :lol:

:wave:

Ο.Ι.
Mεγαλυτερος παπατζης απο εσενα δεν υπαρχει. :011:

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Το ευλογημένο Μυστήριο της Ιεράς Εξομολογήσεως!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 04 Δεκ 2019, 22:11

O I έγραψε:
04 Δεκ 2019, 21:39
Cavaliere έγραψε:
04 Δεκ 2019, 11:50
Παιδιά, δεν έχετε καταλάβει, δεν πας στην Εξομολόγηση να πεις τα βάσανά σου, πας να πεις τις αμαρτίες σου.
Δεν είναι τόσο απλό.
Προϋπόθεση είναι η γνώση "τι είναι αμαρτία", η επίγνωση ότι "την έπραξα" και η διάθεση "θέλω να τη διορθώσω".
Ο εξομολόγος στην ουσία είναι πνευματικός πατέρας. Αυτό σημαίνει ότι έχει χρέος να συμβουλεύει τον εξομολογούμενο και ο εξομολογούμενος να λεπτολογεί σε κάποιες περιπτώσεις και να ζητά ή να ακούει τη συμβουλή του. Η περίπτωση που αναφέρεις ίσως (λέω ίσως αλλά και πάλι) να αφορά προχωρημένους στην πνευματική εν Χριστώ ζωή οι οποίοι έχουν λάβει κατευθυντήριες από την συχνή εξομολόγηση και ο πνευματικός γνωρίζει το ιστορικό. Σε τέτοιες περιπτώσεις δε χρειάζεται να λεπτολογεί κάποιος αλλά να του υπενθυμίζει αντιλαμβανόμενος που παρέκκλινε και να ζητάει συμβουλή για να το διορθώσει (κάτι τέτοιο λέει και ο Πορφύριος πιο πίσω).


Ένας καλός πνευματικός, απ' ότι ξέρω, κατευθύνει πνευματικά 20-30 οικογένειες (γονείς - παιδιά όλοι στον ίδιο) και αρκετά μεμονωμένα πρόσωπα.
Στις περιπτώσεις που όλη η οικογένεια εμπιστεύεται τον ίδιο πνευματικό, εκτός από τη συγχώρεση και συνδιαλλαγή με τον Θεό επιτελεί και έργο μεσολαβητή σε πολλές δυσκολίες τής οικογενειακής συνοχής και κάτι τέτοιο δεν είναι δυνατόν να επιτευχθεί με μια απλή συγχωρητική ευχή. Ο πνευματικός γνωρίζοντας τις αδυναμίες όλων των μελών τής οικογένειας, χωρίς να αποκαλύπτει πράγματα αλλά με διάκριση, μέσα στη συζήτηση που κάνει ψάχνει να βρει σημεία που μπορεί να επέμβει με τον καλύτερο τρόπο για να ενώνει και πάλι την οικογενειακή διάσπαση και να διορθώνει τις προσωπικές αποκλείσεις. Κάτι παρόμοιο κάνει και σε άγαμα ακόμα ζευγάρια και συμβουλεύει ανάλογα με τις δυνάμεις και τη διάθεση που έχει ο καθένας για να σηκώσει συμβουλή. Το ίδιο και με μεμονωμένα πρόσωπα.
Αυτός γενικά είναι ο ρόλος τού πνευματικού. Να διατηρεί ή να δημιουργεί μια εν Χριστώ ειρήνη στις σχέσεις των ανθρώπων μεταξύ τους, με τον εαυτό τους και με τον Θεό. Ο πνευματικός δεν είναι ένα μηχάνημα που απλά ακούει "πόρνευσα, μοίχευσα, έκλεψα...." και διαβάζει μια ευχή. Ίσως κάτι τέτοιο να το κάνει σε περιπτώσεις όταν βλέπει ότι δεν υπάρχει και τόσο αγωνιστικό πνεύμα ή διάθεση για κάτι παραπάνω αλλά αυτό δεν είναι ο κανόνας.

Όταν λέει κάποιος "ψάχνω για καλό πνευματικό" αυτό σημαίνει ότι ψάχνει για κάποιον που μπορεί να τον καθοδηγήσει σωστά στην εν Χριστώ ζωή.

Ο.Ι.
Ο Πνευματικός μου με εξομολογεί τώρα 9 χρόνια. Χρειάστηκε να μάθει για τη ζωή μου, και κυρίως τη φύση των δραστηριοτήτων μου. Εξομολογεί και τη γυναίκα μου, ξέρει τις αδυναμίες μας. Εκεί που βλέπει να παλεύω φιλότιμα με βοηθά " ψυχοθεραπευτικά", αλλά εκεί που γίνομαι ανάποδος με διορθώνει. Δεν με ξομολογεί 10 ώρες, απαιτεί να μπαίνω στις αμαρτίες μου χωρίς " ψυχολογικές" περιστροφές και δικαιολογίες. Νομίζω είναι καλή σχέση. Όταν χρειάστηκε να κάνω ψυχανάλυση στην Ιταλία το 2009 την έκαμα σε ειδικό χωρίς να μπλέξω τα θρησκευτικά. Άλλο οι αμαρτίες κι άλλο η ψυχική μου υγεία ως ένα σημείο. Μπορεί να είμαι Ορθόδοξος, αλλά θεωρώ πως η επιστήμη έχει τη δική της αποστολή.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Το ευλογημένο Μυστήριο της Ιεράς Εξομολογήσεως!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 04 Δεκ 2019, 22:14

Στύγιος έγραψε:
04 Δεκ 2019, 22:09
Cavaliere έγραψε:
04 Δεκ 2019, 22:03
Στύγιος έγραψε:
04 Δεκ 2019, 21:50


Αν εννοείς εμένα εκτός από Φιλόλογος είμαι κατά 2 πτυχίο και Θεολόγος.
Οπότε η άποψή σου βαραίνει.

Το πτυχίο το πήρα γιατί έτσι αισθανόμουν κάποτε.Άχθος αρούρης είμαι κι έτσι αισθάνομαι τώρα.
Εκτιμώ αυτούς που έχουν τημ κάβλα να σπουδάζουν πάντα.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Γενιά της Αμαρτίας
Δημοσιεύσεις: 9229
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 23:03
Phorum.gr user: Γενιά των 700
Τοποθεσία: Εμπροσθοφυλακή.

Re: Το ευλογημένο Μυστήριο της Ιεράς Εξομολογήσεως!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αμαρτίας » 04 Δεκ 2019, 22:14

Στύγιος έγραψε:
04 Δεκ 2019, 21:46
Γιατί , γιατί ,γιατί ; το καταστρέφετε; Γιατί ανοημόνως ενεργείτε και πρωτίστως η νηματοθέτις;
Το εμβαθύνουμε
Όλο και πιο βαθιά όλο και πιο βαθιά
Κι άλλο κι άλλο
Μέχρι τον οργασμό και τη μέθεξη
Έτσι πρέπει να γίνει, έτσι θα γίνει.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Το ευλογημένο Μυστήριο της Ιεράς Εξομολογήσεως!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 04 Δεκ 2019, 22:18

Γενιά της Αμαρτίας έγραψε:
04 Δεκ 2019, 22:14
Στύγιος έγραψε:
04 Δεκ 2019, 21:46
Γιατί , γιατί ,γιατί ; το καταστρέφετε; Γιατί ανοημόνως ενεργείτε και πρωτίστως η νηματοθέτις;
Το εμβαθύνουμε
Όλο και πιο βαθιά όλο και πιο βαθιά
Κι άλλο κι άλλο
Μέχρι τον οργασμό και τη μέθεξη
Όσο σκέφτομαι, πως ο Χριστός ασχολήθηκε λιγότερο με το σεξ από όσο ημείς, και πιότερο με την ψυχή απ'όσο εμείς...
Ordem e Progresso.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θρησκειολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών