Χριστός Ανέστη

Θρησκείες, Θεοί και παραδόσεις.

Συντονιστής: ΟΥΤΙΣ

xioni
Δημοσιεύσεις: 1606
Εγγραφή: 11 Φεβ 2020, 23:30

Re: Χριστός Ανέστη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από xioni » 19 Απρ 2020, 02:06

Ζενίθεδρος έγραψε:
19 Απρ 2020, 01:50
Ξεμέθυσες;

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Χριστός Ανέστη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 19 Απρ 2020, 02:16

Otto

Αναστήτω ο Θεός και διασκορπισθήτωσαν οι εχθροί αυτού και φυγέτωσαν από προσώπου αυτού οι μισούντες αυτόν .
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30044
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Χριστός Ανέστη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 19 Απρ 2020, 02:18

under έγραψε:
19 Απρ 2020, 02:16
Otto

Αναστήτω ο Θεός και διασκορπισθήτωσαν οι εχθροί αυτού και φυγέτωσαν από προσώπου αυτού οι μισούντες αυτόν .
Δίκιο έχεις :wave:


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Κόκκορας
Δημοσιεύσεις: 18961
Εγγραφή: 03 Ιουν 2018, 17:20
Phorum.gr user: Κόκορας
Τοποθεσία: Συμβασιλεύουσα Πόλις

Re: Χριστός Ανέστη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κόκκορας » 19 Απρ 2020, 02:25

Xριστός Ανέστη!

Εικόνα
Εἴ τις εὐσεβής καί φιλόθεος, ἀπολαυέτω τῆς καλῆς ταύτης καί λαμπρᾶς πανηγύρεως.
Εἴ τις δοῦλος εὐγνώμων, εἰσελθέτω χαίρων εἰς τήν χαράν τοῦ Κυρίου αὐτοῦ.
Εἴ τις ἔκαμε νηστεύων, ἀπολαυέτω νῦν τό δηνάριον.
Εἴ τις ἀπό τῆς πρώτης ὥρας εἰργάσατο, δεχέσθω σήμερον τό δίκαιον ὄφλημα.
Εἴ τις μετά τήν τρίτην ἧλθεν, εὐχαρίστως ἑορτασάτω.
Εἴ τις μετά τήν ἕκτην ἔφθασε, μηδέν ἀμφιβαλλέτω· καί γάρ οὐδέν ζημιοῦται.
Εἰ τις ὑστέρησεν εἰς τήν ἐνάτην, προσελθέτω μηδέν ἐνδοιάζων.
Εἴ τις εἰς μόνην ἔφθασε τήν ἐνδεκάτην, μή φοβηθῆ τήν βραδύτητα· φιλότιμος γάρ ὤν ὁ Δεσπότης, δέχεται τόν ἔσχατον, καθάπερ καί τόν πρῶτον. Ἀναπαύει τόν τῆς ἑνδεκάτης, ὡς τόν ἐργασάμενον ἀπό τῆς πρώτης. Καί τόν ὕστερον ἐλεεῖ καί τόν πρῶτον θεραπεύει. Κἀκείνω δίδωσι καί τούτω χαρίζεται. Καί τά ἔργα δέχεται καί τήν γνώμην ἀσπάζεται. Καί τήν πρᾶξιν τιμᾶ καί τήν πρόθεσιν ἐπαινεῖ. Οὐκοῦν εἰσέλθετε πάντες εἰς τήν χαράν τοῦ Κυρίου ἡμῶν· καί πρῶτοι καί δεύτεροι, τόν μισθόν ἀπολαύετε. Πλούσιοι κάι πένητες, μετ’ ἀλλήλων χορεύσατε. Ἐγκρατεῖς καί ράθυμοι, τήν ἡμέραν τιμήσατε. Νηστεύσαντες καί μή νηστεύσαντες, εὐφράνθητε σήμερον. Ἡ τράπεζα γέμει, τρυφήσατε πάντες. Ὁ μόσχος πολύς, μηδείς ἐξέλθη πεινῶν. Πάντες ἀπολαύετε τοῦ συμποσίου τῆς πίστεως. Πάντες ἀπολαύσατε τοῦ πλούτου τῆς χρηστότητος. Μηδείς θρηνείτω πενίαν· ἐφάνη γάρ ἡ κοινή βασιλεία. Μηδείς ὀδυρέσθω πταίσματα· συγγνώμη γάρ ἐκ τοῦ τάφου ἀνέτειλε. Μηδείς φοβείσθω θάνατον· ἠλευθέρωσε γάρ ἡμᾶς ὁ τοῦ Σωτῆρος θάνατος. Ἔσβεσεν αὐτόν ὑπ’ αὐτοῦ κατεχόμενος. Ἐσκύλευσε τόν Ἅδην ὁ κατελθών εἰς τόν Ἅδην. Ἐπίκρανεν αὐτόν γευσάμενον τῆς σαρκός αὐτοῦ· καί τοῦτο προλαβών Ἡσαΐας ἐβόησεν·
Ὁ Ἅδης, φησίν, ἐπικράνθη, συναντήσας σοι κάτω.
Ἐπικράνθη, καί γάρ κατηργήθη.
Ἐπικράνθη, καί γάρ ἐνεπαίχθη.
Ἐπικράνθη, καί γάρ ἐνεκρώθη.
Ἐπικράνθη, καί γάρ καθηρέθη.
Ἐπικράνθη, καί γάρ ἐδεσμεύθη. Ἔλαβε σῶμα καί Θεῶ περιέτυχεν· ἔλαβεν γῆν καί συνήντησεν οὐρανῶ. Ἐλαβεν ὅπερ ἔβλεπε καί πέπτωκεν, ὁθεν οὐκ ἔβλεπε. Ποῦ σου, θάνατε, τό κέντρον; Πού σου, Ἅδη, τό νίκος;
Ἀνέστη Χριστός, καί σύ καταβέβλησαι.
Ἀνέστη Χριστός, καί πεπτώκασι δαίμονες.
Ἀνέστη Χριστός, καί χαίρουσιν Ἄγγελοι.
Ἀνέστη Χριστός, καί ζωήν πολιτεύεται.
Ἀνέστη Χριστός, καί νεκρός οὐδείς ἐπί μνήματος. Χριστός γάρ ἐγερθείς ἐκ νεκρῶν ἀπαρχή τῶν κεκοιμημένων ἐγένετο.
Αὐτῶ ἡ δόξα καί τό κράτος εἰς τούς αἰῶνας τῶν αἰώνων. Ἀμήν.

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Χριστός Ανέστη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 19 Απρ 2020, 02:27

Εικόνα

Δυσκολο πραγμα η μοναξια.Μεγαλοι οσοι την ξεπερνουν με αγαπη και ελπιδα.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Jolly Roger
Δημοσιεύσεις: 8524
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 00:21
Phorum.gr user: Jolly Roger

Re: Χριστός Ανέστη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jolly Roger » 19 Απρ 2020, 02:56

Χριστός Βασκρέσε!


Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Χριστός Ανέστη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 19 Απρ 2020, 03:00

Μαγκιά Του.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24451
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Χριστός Ανέστη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 19 Απρ 2020, 03:04

Αληθώς Ανέστη.

Χρόνια πολλά με υγεία για όλους!

Άβαταρ μέλους
Κόκκορας
Δημοσιεύσεις: 18961
Εγγραφή: 03 Ιουν 2018, 17:20
Phorum.gr user: Κόκορας
Τοποθεσία: Συμβασιλεύουσα Πόλις

Re: Χριστός Ανέστη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κόκκορας » 19 Απρ 2020, 03:06

Cavaliere έγραψε:
19 Απρ 2020, 03:00
Μαγκιά Του.
Οτι χαρήκανε χαρήκανε,κανα δυο μέρες!
εντωμεταξύ κάποιοι έχουν και πλάκα,φωνάζουν,χλευάζουν!κάτι κάνουν θαρρούν :lol:
δυο χιλιετίες παιδιά και συνεχίζουμε
να 'σασταν και άλλοι!

Ότι σου εστίν η βασιλεία και η δύναμις και η δόξα εις τους αιώνας

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Χριστός Ανέστη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 19 Απρ 2020, 03:08

Κόκκορας έγραψε:
19 Απρ 2020, 03:06
Οτι χαρήκανε χαρήκανε,κανα δυο μέρες!
εντωμεταξύ κάποιοι έχουν και πλάκα,φωνάζουν,χλευάζουν!κάτι κάνουν θαρρούν :lol:
δυο χιλιετίες παιδιά και συνεχίζουμε
να 'σασταν και άλλοι!
Δουλειά μας, και δουλειά τους.
:)
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Χριστός Ανέστη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 19 Απρ 2020, 03:47

(Σε παράθεση δικού μου ποστ και απάντηση από τον Ότο)

Οτο

Σφάλεις. Δεν λέω πολλά για να μην σε κουράσω. Είναι μια χαρά άνθρωπος όπως κι εσύ. να λέγες για μένα να πω εντάξει.

τελικά έχω όρεξη να γράψω κι ας κουρατείς στα αρχίδια μου :003: Αν θες δεν διαβάζεις ή το διαβάζεις αύριο. Θα το αλατίσω κιόλας λίγο το ποστ μου να έχει μία ντόπα στο μυαλό και ένα ενδιφέρον.

Σε φέρνω προ του εαυτού σου και σου βάζω για εξέταση το γεγονός ότι εμένα συγκριτικα με τον Χιόνη με είχες πολύ πιο απαξιωμένο! :g030:
δες ότι τώρα μου μιλάς και με κάποιον τρόπο σέβεσαι τη διαφορά μου με σένα αλλά μπορώ να σου εμπνέυσω έναν κάποιο κορεκτισμό και κάνουμε κάποιον διάλογο εν τέλει. Στο παλιό όταν παίρνανε χαμπάρι ότι είμαι εγώ σε κάθε λογαριασμό που έκανα και που τον διέγραφαν βεβαίως και έφτιαχνα άλλον, με κάποιον από όλους είχα αναμιχθεί σε μία πολιτική-ιδεολογική κόντρα. ασφαλώς και οι δεξιοί ή αντικομμουνιστές ή όποιο χαρακτηριστικό υπερείχε σε αυτούς με κοντράρανε και βεβαίως υπήρξαν και χαρακτηρισμοί και πολλά λόγια όπως πάντα. κι εσύ κάτι μου έλεγες μαζί με άλλους και εγώ απαντούσα. Κάποιος πετάχτηκε και είπε "Ο Χιόνης είναι" (για μένα). Και του απάντησες "Μπα δεν τον κόβω για τον Χιόνη. Ο χιόνης έχει προσωπικότητα και στυλ" !!! :D

Ω ναι έτσι έγινε.

Είδες που αρχίδια σταθερές έχουμε όλοι οι άνθρωποι τελικά;

Αυτό που συμβαίνει εδώ τώρα είναι ποιος θα επιβάλει τη φάση του. Και μη λέμε μαλακίες φυσιολογικό πράγμα είναι. εσύ θες να καυλαντίσεις κάτι (εντάξει δεν το βλέπεις έτσι στο συγκεκριμένο γιατί είναι θρησκευτικό και ίσως να θέλει άλλον όρο πιο πολύπλευρο από το καυλάντισμα). ότι και να 'ναι θέλεις να το μοιραστείς. Εν προκειμένω το "Χριστος Ανέστη" καλύπτει, Ενότητα, Χαλάρωση, παύση πυρός από την πολεμική καθημερινότητα, σιωπηρή υπόσχεση για νέες προσπάθειες ευτυχίας από σένα προς τους δικούς σου και το αντίστροφο, καθησυχασμό όσν αφορά τον κοινωνικό περίγυρο ότι αυτός όσο το δυνατόν λιγότερα προβλήματα θα σου φέρει, ένα ψυχοσυναισθηματικό reset τέλος πάντων και μια ανάταση.
Είναι επίσης αναμενόμενο και λογικό να θες να μην σου το ξενερώσει κανείς αυτό. Σου αναγνωρίζω εδώ κάτι πολύ σπουδαίο που είπες και είναι και ικανότητα (χρήσιμη) από πλευράς σου. ότι ακόμα και ψέμματα να είπε η κυρία ήταν κάτι ωραίο τόσο που σχεδόν δεν έχει σημασία αν είπε ψέμματα.
Για κάτι τέτοια εγώ λειώνω. Είναι μυστικό της ζωής αυτό. Γιατί στην τελική... δες την υπογραφή μου.

Έλα όμως που κι εγώ είχα δει ένα βίντεο που ένα κορίτσι έκανε αθλητισμό με σπαθί κι εγώ είχα μικρό τότε το κορίτσι μου, αλλά για κάποιον λόγο ταυτίστηκα, είτε γιατί έμοιαζε λίγο στο δικό μου, ε'ιτε γιατί ήθελα να είναι έτσι δυναμικό το δικό μου κλπ κλπ. Με τη γυναίκα μου το είδαμε κι εντάξει.
Συχνά βλέπουμε πράγματα και ή γουστάρουμε να κλαίμε από ευαισθησία ή ναενθουσιαζόμαστε και να αισοδοξούμε, πάντα βέβαια με της κουλτούρας μας και της αισθητικής μας πράγματα και περιεχόμενα.
Να μην το μοιραστώ κι εδώ; :102: Αφού τόσο γούσταρα. Αρχίζει λοιπόν ένας να με κοροϊδεύει και να με προκαλεί διαρκώς. Του κάνα δυο επιθετικά κι εγώ (όχι τα γνωστά μου, πιο λάιτ) και τελικά κατέληξε σε μαλακία. Μπαναρίστηκα βέβαια γιατί ο Ταλαίπωρος καιροφυλακτούσε σε κάθε νέο χρήστη. Και είχε λίστα χρηστών συναρτήσει ενδεικτικών χαρακτηριστικών στα ποσταρίσματα.

Ποιο το νόημα; ήταν μαλάκας; Μπα! αγαπημένος σας ήτανε κι από αυτούς που σας λείπει. Εγώ όμως τι να το κάνω αυτό; που σας είναι αγαπημένος.
οπότε άντε γαμηθείτε όλοι μαζί και η απαξία μέσα μου ξεπαρνάει τα όρια και κάνω πόλεμο. και να ήμουνα ένας άει καλά. άμα γίνει κι άλλος ένας έτσι κι άλλος, κι άλλος... ε πάει γαμήθηκε η φάση!

Η μαγκιά είναι να πεις του Χιόνη, "έλα ρε μαλάκα :D τι έγινε πάλι; Άσε μας να γουστάρουμε το χριστούλη μας. Έλα να τσουγκρίσουμε κάνα αυγό ρε ξενέρωτε :sal9: " έτσι για να τον γλυκάνεις. Αλλά μπαίνει ο παπάρας ο ναδίρπατος και τη βλέπει ότι θα κάνει τη γαματη απόκρουση και θα περάσει η ομάδα του στην αντεπίθεση... ε και να τι γίνεται. ο χιόνης εννοείται ότι δεν θα μασήσει, δεν είναι και κάνας τζούφιος, γνωστός είναι ως ικανότητα και τελικά η ζημιά θα γίνει. εσύ θα ξενερώσεις, ο Ζενίθ θα καταναλωθεί τσάμπα το νήμα θα γαμηθεί, αλλά ως όαση θα έρθει ο Άντερ να μας κάνει το χριστιανό κι εγώ να σκέφτομαι να απαντήσω ή να μην απαντήσω για κάποιον που έλγε ότι θα πάρει το σπίτι του άλλου για ένα πιάτο φακές. :smt005:
Τόσο χριστιανικά. κάποιος ουδέτερος θα έλεγε έχω δικαίωμα να απαιτώ να μην προσβάλουν τη πίστη μου. κι εφφώ παρμένος από τον άντερ θα σκεφτόμουν "ποια πίστη ρε αρχίδια" (από μέσα μου) και να ο μύλος :102:
δεν θα βγάλω κάτι με αυτό το ποστ. Όλοι έχουμε δίκιο. απλά εμπλούτισα όσο μπόρεσα τις οπτικές μας στα πράγματα.
Καληνύχτα και νιώσε άφοβα ότι αυτό που θα ζήσεις με τους δικούς σου σε περιμένει κι έξω και να αισιοδοξείς.

Εντιτ. Βλέπω ότι αυτό που που μου έγραψε ο Ότο παραθέτοντας μου δικό μου ποστ, σβήστηκε. Αλλά σβήστηκε και το δικό μου ποστ μάλλον κατά λάθος ή επίτηδες γιατί ήταν πολύ ωραίο και καταμαρτυρεί την ανώτερη φύση μου. Βάλτε το πίσω ρε απρόσεκτοι ή φθονούντες.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Κόκκορας
Δημοσιεύσεις: 18961
Εγγραφή: 03 Ιουν 2018, 17:20
Phorum.gr user: Κόκορας
Τοποθεσία: Συμβασιλεύουσα Πόλις

Re: Χριστός Ανέστη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κόκκορας » 19 Απρ 2020, 03:56

μην ανακυκλωνετε παιδια ανασφαλειες και τους εμπαθεις εγωισμους μας,να τους ξεπερασουμε
ειμαστε καλυτεροι απο αυτα
λεκτικες επιθεσεις,εμπαθεια,κομπλεξ, ολα αυτα ειναι καρκινωματα της ψυχης μας,με βασικη τους αιτια την υπερηφανεια,πρεπει να προσπαθουμε να την αποβαλλουμε απο μεσα μας,μας απομακρυνει απο Εκεινον που ειναι ζωη,πιστευετε δεν πιστευετε ετσι εχουν τα πραγματα παιδια.
Ακομα και αν δεν πιστευεις το καταλαβαινεις πως ολα αυτα που ικανοποιουν εναν αρρωστημενο εγωισμο δινουν ψευτοχαρες στιγμιαιες και τελικα ταραχη!δεν αναπαυουν

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Χριστός Ανέστη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 19 Απρ 2020, 04:08

Ας κάνουμε ότι μπορούμε να κάνουμε και ότι κάνουμε πάντα. Για κάποιους δεν έχει κάτι ιδιαίτερο αυτή η μέρα και πρέπει να γίνει σεβαστό αυτό.
Εκτός αν θεωρείται γενικώς ότι παίζει κάποια εξουσία που θα επιβάλει στους πάντες αυτό που θέλει.
ποιο το νόημα να μου σβήσει το ποστ που καλούσε σε χαλάρωση των συμπεριφορών και λογική εξήγηση του τι συμβαίνει; η δικαιολογία που φέρει το όνομα οφ τόπικ; Σε πολλά δικά μας νήματα γράφονται οφ τόπικ πράγματα αλλά δεν σβήνονται.
άλλη αιτία δεν μπορώ να καταλάβω. απλά ο Χιόνης τα πήρε με κάτι, ο Ότο του απάντησε, παίχτηκε λίγη ψύχρα (αλλά όχι ένταση) κι εγώ τους κάλεσα να μη βρίζουν τον Χιόνη. Είπε ο Ότο ότι ο Χιόνης είναι για φάρμακα κι εγώ του απάντησα το παραπάνω.
πατάω υποβολή και βλέπω το νήμα κουτσουρεμένο. Γιατί; επειδή λέγεται Χριστός Ανέστη και πρέπει να χρίζει απόλυτης υπερπροστασίας. Όπα ρε μάγκες. σε όλα τα νήματα γράφουμε όλοι και για μας στην τελικη δεν υπήρξε κανένας τύπος που αναστήθηκε. Τι είναι αυτό τώρα;
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Χριστός Ανέστη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 19 Απρ 2020, 04:14

Αυτό ήτανε το ποστ μου
Συμμερίζομαι την ανάγκη σας για χαρά, κατανοώ την αναμονή σας γι αυτήν τη μέρα και το αίσθημα ότι κάτι κοινό έχετε με τους τους γύρω την χαρά της γιορτής. Όμως ο Χιόνης έχει δίκιο. Κάνει κριτική και είναι δικαίωμά του. όσο ο Οτο βλέπει ωραία την εικόνα της κυρίας και του όλου σκηνικού που περιέγραψε, εγώ βλέπω ωραία την εικόνα της κριτικής που κάνει ο Χιόνης. Δεν σας ανήκει το ίντερνετ και αφήστε τους τσαμπουκάδες (αν θέλετε. Εγώ σαν πρόταση το λέω). προσθέτω και τη δική μου εικόνα, εγώ δεν άκουσα το Χριστός ανέστη όπως κάποιες άλλες χρονιές στην τηλεόραση, έβλεπα ταινία.
Δεν μου λείπει το φως και οι σταυροί πάνω από την πόρτα και ασφαλώς δεν έχω να μοιραστώ καμία χαρά σαν αυτήν που θέλετε μοιραστείτε εσείς.
κατανοείστε τον Χιόνη, του τη δίνει αυτό που στα μάτια του είναι παράλογο. Κι εμένα μου τη δίνει και κάτι αντιδρά στη νόησή μου με αυτά που λέτε. Αν τα συνδυάσω κιόλας με την ασχετίλα σας από χριστιανισμό, που θεωρώ ότι έχετε κάργα ασχετίλα, τρελαίνομαι ακόμα περισσότερο που πιστεύετε ό,τι να ΄ναι κι όπως να ΄ναι. Ωστ΄σο δεν έχω την ανάγκη να κράξω όπως την έχει τη συγκεκριμένη αυτή στιγμή ο Χιόνης. Την είχα άλλες φορές, σε άλλες φάσεις και το έκανα. Απλά πράγματα. Μην επιχειρείτε να εκλογικεύσετε την επιθετικότητα σας ή τον αρνητισμό σας, λέγοντας μετά "ναι αλλά εδώ το νήμα λέει Χριστός Ανέστη, και εμάς μας καλύπτει μια ανάγκη κι όποιον δεν τον αφορά δικαίωμά του αλλά ας μην μπει καθόλου στο νήμα. Στο κάτω κάτω μας ενοχλεί και μεις δεν του κάναμε τίποτα. Δεν τον καλέσαμε εμείς και πολύ περισσότερο δεν τον αναγκάσαμε να έρθει". αυτό είναι κοντόφθαλμο αν το επικαλεστείτε. Επειδή κι εσείς σε δικά μας νήματα (όποιοι κι αν είμαστε) μπαίνετε και τα γαμάτε. Απρόσκλητοι, προκλητικοί και ενοχλητικοί.
Είτε νήματα συντροφικά για την αριστερά, είτε της κουλτούρας μας και ό,τι άλλο. Το φόρουμ είναι ανοιχτό για όλους κι όσο σέβεστε θα σας σεβαστούν.
Μαζί το δημιουργήσαμε όλο αυτό να γαμιούνται όλα τα νήματα και θα το υποστούμε.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Pedro
Δημοσιεύσεις: 3599
Εγγραφή: 14 Ιουν 2018, 00:17
Phorum.gr user: Pedro
Τοποθεσία: Dachau

Re: Χριστός Ανέστη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pedro » 19 Απρ 2020, 04:20

Αμην!
Golden Age έγραψε:
28 Νοέμ 2019, 16:42
NKVD_SMERSH έγραψε:
28 Νοέμ 2019, 16:41


Εξωκοινοβουλευτικέ ακροδεξιέ στηρίζεις Μάρτυρες του Ιαχωβά;
Εγώ απλά αγωνίζομαι για τη δημοκρατία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θρησκειολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών