Σήκωσα χέρι

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Someone
Δημοσιεύσεις: 461
Εγγραφή: 28 Μάιος 2022, 16:13

Re: Σήκωσα χέρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Someone » 15 Νοέμ 2022, 12:53

kongrosian έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 11:44
δεν σηκώνουμε χέρι σε φίλη γυναίκα ή σύντροφο ή γυναίκα που κάποτε αγαπήσαμε, για τέτοιους λόγους, ποτέ.

σηκώνεις χέρι μόνο αν σου επιτεθεί κι αυτή, αφού την αφήσεις να ρίξει μερικές για να ξεθυμάνει.

να της ζητήσεις συγνώμη.
Τι λες ρε φίλε; Δεν σηκώνουμε χέρι σε γυναίκα ενώ σε άντρα είναι ΟΚ;

Άβαταρ μέλους
killzone
Δημοσιεύσεις: 5616
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 15:41

Re: Σήκωσα χέρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από killzone » 15 Νοέμ 2022, 13:03

Εκανες μαλακια μεταξυ μας και εμενα θα με αναβαν τα λαμπακια για την αδιαφορια σου εισαι σε ενα σπιτι με παρεα θα επρεπε να σηκωθεις τουλαχιστον να δειξεις οτι σεβεσαι και οχι να ξυνεις τα @@ σου η αλλη δεν ειναι το σκυλακι σου

απο την αλλη η κοπελα δεν επρεπε να κανει ολοκληρο σκηνικο

οταν φωναζει μια γυναικα απλα φευγουμε δεν καθομαστε ωστε να αποφευγονται τα απροοπτα

τωρα τι μπορεις να κανεις ;

Η ζητας συγνωμη και λες οτι εκανες λαθος που εδειξες αδιαφορια ΕΑΝ θελεις να συνεχισεις την φιλια και ΙΣΩΣ να εισαι τυχερος μπορει να σε δει με αλλο ματι αν το διαχειριστεις καλα

Ξεκοβεις μια για παντα θα ζητησει να ξανα βρεθειτε και εκει πρεπει να ξεκαθαριστουν ολα

Σε γενικοτερα πλαισια πρεπει να μαθεις τροπους να μαθεις να εισαι υπευθυνος με αυτα που κανεις το να πεφτει κρασι και να μην αναλαβεις καθαριοτητα χτυπαει πολλα καμπανακια στις γυναικες οτι δεν εισαι ΔΙΑΘΕΤΙΜΕΝΟΣ να αναλαμβανεις ευθυνες

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Σήκωσα χέρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 15 Νοέμ 2022, 13:20

killzone έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 13:03


Σε γενικοτερα πλαισια πρεπει να μαθεις τροπους να μαθεις να εισαι υπευθυνος με αυτα που κανεις το να πεφτει κρασι και να μην αναλαβεις καθαριοτητα χτυπαει πολλα καμπανακια στις γυναικες οτι δεν εισαι ΔΙΑΘΕΤΙΜΕΝΟΣ να αναλαμβανεις ευθυνες
Βασικά στα @@ μας οι γυναίκες αλλά κ σε σπίτι φίλου να ήσουν είναι λίγο καφριλα ρε φιλε να τα κάνεις μουνι κ να μην κάνεις καμία κίνηση να βοηθήσεις. Από την άλλη επειδή είχε πιει ο τύπος οκ μπορείς να το δικαιολογησεις λιγο. Άνθρωποι είμαστε δε χάθηκε κ ο κοσμος

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 16081
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Σήκωσα χέρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 15 Νοέμ 2022, 13:21

Λόρδος Ταντρίδης έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 11:01
Όπως έχω γράψει Ερωτευμένος με την κολλητή μου χρόνια είμαι κολλημένος με την κοπέλα η οποία με βλέπει όχι φιλικά αλλά αδερφικά .
Εδώ και δύο έτη το έχουμε λύσει και είμαστε φίλοι , εγώ προσπαθώ να μην ζηλεύω τους γκόμενους της όσο γίνεται και να φλερτάρω με άλλες με κάποια επιτυχία , και αυτή να μην έχει απαιτήσεις σχέσης ή γυναίκας που είχε κάποτε χωρίς να έχουμε τίποτα ερωτικό ( μετακίνηση με το αυτοκίνητο κλπ - ή έστω το κόβω όταν πηγαίνει να το κάνει αν και όχι πάντα με μεγάλη επιτυχία ) .
Λοιπόν είμαστε σε σπίτι φίλου την Κυριακή το βράδυ και εγώ κατανάλωνα αλκοόλ από το μεσημέρι , ταβέρνα έπειτα κοκτέιλ και εκεί τσίπουρο και μετά κρασί , είμαστε εγώ αυτή ο φίλος μου και μία ακόμα κοπέλα . Εγώ είμαι αρκετά πιεσμένος αυτόν τον μήνα , αρχικά για κάποια προβλήματα της μητέρας μου και σε δεύτερο για τα οικονομικά ( τα οποία επηρεάζουν και την ψυχολογία της μητέρας μου ενώ δεν κάνει ) , και σε ακόμα μικρότερο βαθμό για μία ερωτική απογοήτευση . Λοιπόν στο ρεπό έπινα για να χαλαρώσω . Εκεί που πίνω ρίχνω το ποτήρι με το κρασί και κάνω μούσκεμα το τραπέζι , και ( γενικά δεν φημίζομαι για την νοικοκυροσύνη μου ) πρωταρχική μου έννοια ήταν να σώσω όσα τσιγάρα δικά μου και του φίλου μου μπορούσαν να σωθούν και όταν έσωσα καμία πέντε από τα δύο πακέτα άναψα ένα και άραξα - δεν βοήθησα την δεύτερη κοπέλα η οποία αμέσως καθάρισε το τραπέζι - αλλά ΔΕΝ το έκανα επειδή το θεωρώ κακό ή επειδή ήταν κοπέλες εκεί , το έκανα επειδή έχω μάθει να μην κάνω καμιά εργασία στο σπίτι μου . Πόσο μάλλον σουρωμένος .
Η φίλη μου έπειτα από δέκα λεπτά πήρε τον ρόλο του δικηγόρου της δεύτερης κοπέλας και μου λέει ότι είμαι αδικαιολόγητος που ενώ το έριξα όχι μόνο δεν κουνήθηκα να φέρω χαρτί αλλά έκανα και τσιγάρο .
Της εξήγησα λοιπόν με όμορφο τρόπο ότι αφού σηκώθηκε πρώτα η κοπέλα , εγώ περισσεύω , και επειδή έριξα και το μπουκάλι με το κρασί μετέπειτα , μπορώ να καλέσω ένα ταξί να μας φέρει άλλο μίας και δεν έχουμε άλλο . Άρχισε μονόλογο ότι δεν έχουν να κάνουν όλα με αυτά και ότι είμαι άχρηστος και μπέμπης κλπ και κουνούσε τα χέρια . Εγώ σιγά σιγά από μέσα μου έβραζα επειδή ο άχρηστος μπέμπης επί αρκετό καιρό αποτελούσε τον κύριο προμηθευτή τσιγάρων και ποτών της και τον προσωπικό της σωφέρ . Μαλώνουμε λεκτικά και πετάει είναι “ φίλε είσαι για την πούτσα ” . Όλα θόλωσαν . Σηκώνομαι και όπως είχε το χέρι να ανεβοκατεβαίνει και να κράζει της το τινάζω , τρώει και μία σπρωξιά και φεύγω από την μπαλκονόπορτα ( ημιόροφος ) .
Ακούω να λέει “ το είδες με χτύπησε ” κλπ και σταμάτησα για δευτερόλεπτα πριν στρίψω στο στενό . Τελικά ήρθαν από πίσω μου όλοι με φώναζε η φίλη μου να επιστρέψω να το λύσουμε .
Μιλήσαμε λίγο αλλά δεν γνωρίζω αν θα είμαστε ξανά όπως πριν και κυρίως τρόμαξα με τον εαυτό μου καθώς εκείνη την στιγμή ένιωσα μία τρομερή επιθυμία να μην της χτυπήσω το χέρι αλλά να της κατεβάσω τα μούτρα . Πάντα όποτε μάλωνα με άτομο του αντιθέτου φύλου ξεσπούσα στα αντικείμενα ( ας πούμε είμαι τυχερός που ακόμα δεν έχει ανοίξει ο αερόσακος στο τιμόνι και έχω σπάσει την ντίζα από λεβιέ ταχυτήτων και ήρθε το πήρε η οδική ) . Εδώ και δύο μέρες δεν μπορώ να κοιμηθώ και χτυπάω τον εαυτό μου . Νομίζω ότι λίγη σημασία έχει που την χτύπησα στο χέρι - όπου και να την χτυπούσα , το αποτέλεσμα είναι το ίδιο . Την χτύπησα .
Με πεγκινγκ συγχωρείσαι.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Someone
Δημοσιεύσεις: 461
Εγγραφή: 28 Μάιος 2022, 16:13

Re: Σήκωσα χέρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Someone » 15 Νοέμ 2022, 13:24

EKPLIKTIKOS έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 13:20
killzone έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 13:03


Σε γενικοτερα πλαισια πρεπει να μαθεις τροπους να μαθεις να εισαι υπευθυνος με αυτα που κανεις το να πεφτει κρασι και να μην αναλαβεις καθαριοτητα χτυπαει πολλα καμπανακια στις γυναικες οτι δεν εισαι ΔΙΑΘΕΤΙΜΕΝΟΣ να αναλαμβανεις ευθυνες
Βασικά στα @@ μας οι γυναίκες αλλά κ σε σπίτι φίλου να ήσουν είναι λίγο καφριλα ρε φιλε να τα κάνεις μουνι κ να μην κάνεις καμία κίνηση να βοηθήσεις. Από την άλλη επειδή είχε πιει ο τύπος οκ μπορείς να το δικαιολογησεις λιγο. Άνθρωποι είμαστε δε χάθηκε κ ο κοσμος
Αυτό.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21732
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Σήκωσα χέρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 15 Νοέμ 2022, 13:28

Someone έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 12:53
kongrosian έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 11:44
δεν σηκώνουμε χέρι σε φίλη γυναίκα ή σύντροφο ή γυναίκα που κάποτε αγαπήσαμε, για τέτοιους λόγους, ποτέ.

σηκώνεις χέρι μόνο αν σου επιτεθεί κι αυτή, αφού την αφήσεις να ρίξει μερικές για να ξεθυμάνει.

να της ζητήσεις συγνώμη.
Τι λες ρε φίλε; Δεν σηκώνουμε χέρι σε γυναίκα ενώ σε άντρα είναι ΟΚ;
ναι
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21732
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Σήκωσα χέρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 15 Νοέμ 2022, 13:29

EKPLIKTIKOS έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 13:20
killzone έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 13:03


Σε γενικοτερα πλαισια πρεπει να μαθεις τροπους να μαθεις να εισαι υπευθυνος με αυτα που κανεις το να πεφτει κρασι και να μην αναλαβεις καθαριοτητα χτυπαει πολλα καμπανακια στις γυναικες οτι δεν εισαι ΔΙΑΘΕΤΙΜΕΝΟΣ να αναλαμβανεις ευθυνες
Βασικά στα @@ μας οι γυναίκες αλλά κ σε σπίτι φίλου να ήσουν είναι λίγο καφριλα ρε φιλε να τα κάνεις μουνι κ να μην κάνεις καμία κίνηση να βοηθήσεις. Από την άλλη επειδή είχε πιει ο τύπος οκ μπορείς να το δικαιολογησεις λιγο. Άνθρωποι είμαστε δε χάθηκε κ ο κοσμος
ήταν σουρωμένος
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Someone
Δημοσιεύσεις: 461
Εγγραφή: 28 Μάιος 2022, 16:13

Re: Σήκωσα χέρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Someone » 15 Νοέμ 2022, 13:29

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 13:28
Someone έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 12:53
kongrosian έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 11:44
δεν σηκώνουμε χέρι σε φίλη γυναίκα ή σύντροφο ή γυναίκα που κάποτε αγαπήσαμε, για τέτοιους λόγους, ποτέ.

σηκώνεις χέρι μόνο αν σου επιτεθεί κι αυτή, αφού την αφήσεις να ρίξει μερικές για να ξεθυμάνει.

να της ζητήσεις συγνώμη.
Τι λες ρε φίλε; Δεν σηκώνουμε χέρι σε γυναίκα ενώ σε άντρα είναι ΟΚ;
ναι
όχι

Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4605
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: μόνος κι έρμος

Re: Σήκωσα χέρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 15 Νοέμ 2022, 13:48

Someone έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 12:53
kongrosian έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 11:44
δεν σηκώνουμε χέρι σε φίλη γυναίκα ή σύντροφο ή γυναίκα που κάποτε αγαπήσαμε, για τέτοιους λόγους, ποτέ.

σηκώνεις χέρι μόνο αν σου επιτεθεί κι αυτή, αφού την αφήσεις να ρίξει μερικές για να ξεθυμάνει.

να της ζητήσεις συγνώμη.
Τι λες ρε φίλε; Δεν σηκώνουμε χέρι σε γυναίκα ενώ σε άντρα είναι ΟΚ;
ούτε σε άντρα σηκώνουμε ρε συ κάποιε φίλε.

θα σηκώσουμε μόνο αν δεχτούμε επίθεση. με μια διαφορά: στην περίπτωση της γυναίκας, πριν την αφοπλίσουμε, φροντίζουμε να μας ρίξει πρώτη 2-3 για να ξεθυμάνει και να έχει ενοχές ότι μας χτύπησε.
cease fire!

Someone
Δημοσιεύσεις: 461
Εγγραφή: 28 Μάιος 2022, 16:13

Re: Σήκωσα χέρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Someone » 15 Νοέμ 2022, 13:50

kongrosian έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 13:48
Someone έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 12:53
kongrosian έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 11:44
δεν σηκώνουμε χέρι σε φίλη γυναίκα ή σύντροφο ή γυναίκα που κάποτε αγαπήσαμε, για τέτοιους λόγους, ποτέ.

σηκώνεις χέρι μόνο αν σου επιτεθεί κι αυτή, αφού την αφήσεις να ρίξει μερικές για να ξεθυμάνει.

να της ζητήσεις συγνώμη.
Τι λες ρε φίλε; Δεν σηκώνουμε χέρι σε γυναίκα ενώ σε άντρα είναι ΟΚ;
ούτε σε άντρα σηκώνουμε ρε συ κάποιε φίλε.

θα σηκώσουμε μόνο αν δεχτούμε επίθεση. με μια διαφορά: στην περίπτωση της γυναίκας, πριν την αφοπλίσουμε, φροντίζουμε να μας ρίξει πρώτη 2-3 για να ξεθυμάνει και να έχει ενοχές ότι μας χτύπησε.
Πονηρό αυτό :003:

Άβαταρ μέλους
Λόρδος Ταντρίδης
Δημοσιεύσεις: 2032
Εγγραφή: 07 Οκτ 2018, 15:49
Phorum.gr user: Λόρδος Ταντρίδης

Re: Σήκωσα χέρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λόρδος Ταντρίδης » 15 Νοέμ 2022, 13:53

killzone έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 13:03
Εκανες μαλακια μεταξυ μας και εμενα θα με αναβαν τα λαμπακια για την αδιαφορια σου εισαι σε ενα σπιτι με παρεα θα επρεπε να σηκωθεις τουλαχιστον να δειξεις οτι σεβεσαι και οχι να ξυνεις τα @@ σου η αλλη δεν ειναι το σκυλακι σου

απο την αλλη η κοπελα δεν επρεπε να κανει ολοκληρο σκηνικο

οταν φωναζει μια γυναικα απλα φευγουμε δεν καθομαστε ωστε να αποφευγονται τα απροοπτα

τωρα τι μπορεις να κανεις ;

Η ζητας συγνωμη και λες οτι εκανες λαθος που εδειξες αδιαφορια ΕΑΝ θελεις να συνεχισεις την φιλια και ΙΣΩΣ να εισαι τυχερος μπορει να σε δει με αλλο ματι αν το διαχειριστεις καλα

Ξεκοβεις μια για παντα θα ζητησει να ξανα βρεθειτε και εκει πρεπει να ξεκαθαριστουν ολα

Σε γενικοτερα πλαισια πρεπει να μαθεις τροπους να μαθεις να εισαι υπευθυνος με αυτα που κανεις το να πεφτει κρασι και να μην αναλαβεις καθαριοτητα χτυπαει πολλα καμπανακια στις γυναικες οτι δεν εισαι ΔΙΑΘΕΤΙΜΕΝΟΣ να αναλαμβανεις ευθυνες
Το σπίτι είναι του επί είκοσι χρόνια κολλητού μου . Εντάξει σίγουρα δεν είναι δικαιολογία αλλά τα μόνα προβλήματα που έχει ο φίλος μου είναι με την τουαλέτα σε όλα τα άλλα δεν λέει τίποτα . Να σημειώσω ότι στο σκηνικό ήταν αρκετά σουρωμένος ώστε να επέμβει . Κοιμόταν .
Ζήτησα μετά για αυτά ( από την κοπέλα που καθάρισε ) το θέμα είναι ότι τώρα συνειδητοποιώ ότι της τίναξα το χέρι και την έσπρωξα και δεν γνωρίζω πώς να το αντιμετωπίσω .

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13787
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Σήκωσα χέρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 15 Νοέμ 2022, 14:05

Λόρδος Ταντρίδης έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 11:01
Όπως έχω γράψει Ερωτευμένος με την κολλητή μου χρόνια είμαι κολλημένος με την κοπέλα η οποία με βλέπει όχι φιλικά αλλά αδερφικά .
Εδώ και δύο έτη το έχουμε λύσει και είμαστε φίλοι , εγώ προσπαθώ να μην ζηλεύω τους γκόμενους της όσο γίνεται και να φλερτάρω με άλλες με κάποια επιτυχία , και αυτή να μην έχει απαιτήσεις σχέσης ή γυναίκας που είχε κάποτε χωρίς να έχουμε τίποτα ερωτικό ( μετακίνηση με το αυτοκίνητο κλπ - ή έστω το κόβω όταν πηγαίνει να το κάνει αν και όχι πάντα με μεγάλη επιτυχία ) .
Λοιπόν είμαστε σε σπίτι φίλου την Κυριακή το βράδυ και εγώ κατανάλωνα αλκοόλ από το μεσημέρι , ταβέρνα έπειτα κοκτέιλ και εκεί τσίπουρο και μετά κρασί , είμαστε εγώ αυτή ο φίλος μου και μία ακόμα κοπέλα . Εγώ είμαι αρκετά πιεσμένος αυτόν τον μήνα , αρχικά για κάποια προβλήματα της μητέρας μου και σε δεύτερο για τα οικονομικά ( τα οποία επηρεάζουν και την ψυχολογία της μητέρας μου ενώ δεν κάνει ) , και σε ακόμα μικρότερο βαθμό για μία ερωτική απογοήτευση . Λοιπόν στο ρεπό έπινα για να χαλαρώσω . Εκεί που πίνω ρίχνω το ποτήρι με το κρασί και κάνω μούσκεμα το τραπέζι , και ( γενικά δεν φημίζομαι για την νοικοκυροσύνη μου ) πρωταρχική μου έννοια ήταν να σώσω όσα τσιγάρα δικά μου και του φίλου μου μπορούσαν να σωθούν και όταν έσωσα καμία πέντε από τα δύο πακέτα άναψα ένα και άραξα - δεν βοήθησα την δεύτερη κοπέλα η οποία αμέσως καθάρισε το τραπέζι - αλλά ΔΕΝ το έκανα επειδή το θεωρώ κακό ή επειδή ήταν κοπέλες εκεί , το έκανα επειδή έχω μάθει να μην κάνω καμιά εργασία στο σπίτι μου . Πόσο μάλλον σουρωμένος .
Η φίλη μου έπειτα από δέκα λεπτά πήρε τον ρόλο του δικηγόρου της δεύτερης κοπέλας και μου λέει ότι είμαι αδικαιολόγητος που ενώ το έριξα όχι μόνο δεν κουνήθηκα να φέρω χαρτί αλλά έκανα και τσιγάρο .
Της εξήγησα λοιπόν με όμορφο τρόπο ότι αφού σηκώθηκε πρώτα η κοπέλα , εγώ περισσεύω , και επειδή έριξα και το μπουκάλι με το κρασί μετέπειτα , μπορώ να καλέσω ένα ταξί να μας φέρει άλλο μίας και δεν έχουμε άλλο . Άρχισε μονόλογο ότι δεν έχουν να κάνουν όλα με αυτά και ότι είμαι άχρηστος και μπέμπης κλπ και κουνούσε τα χέρια . Εγώ σιγά σιγά από μέσα μου έβραζα επειδή ο άχρηστος μπέμπης επί αρκετό καιρό αποτελούσε τον κύριο προμηθευτή τσιγάρων και ποτών της και τον προσωπικό της σωφέρ . Μαλώνουμε λεκτικά και πετάει είναι “ φίλε είσαι για την πούτσα ” . Όλα θόλωσαν . Σηκώνομαι και όπως είχε το χέρι να ανεβοκατεβαίνει και να κράζει της το τινάζω , τρώει και μία σπρωξιά και φεύγω από την μπαλκονόπορτα ( ημιόροφος ) .
Ακούω να λέει “ το είδες με χτύπησε ” κλπ και σταμάτησα για δευτερόλεπτα πριν στρίψω στο στενό . Τελικά ήρθαν από πίσω μου όλοι με φώναζε η φίλη μου να επιστρέψω να το λύσουμε .
Μιλήσαμε λίγο αλλά δεν γνωρίζω αν θα είμαστε ξανά όπως πριν και κυρίως τρόμαξα με τον εαυτό μου καθώς εκείνη την στιγμή ένιωσα μία τρομερή επιθυμία να μην της χτυπήσω το χέρι αλλά να της κατεβάσω τα μούτρα . Πάντα όποτε μάλωνα με άτομο του αντιθέτου φύλου ξεσπούσα στα αντικείμενα ( ας πούμε είμαι τυχερός που ακόμα δεν έχει ανοίξει ο αερόσακος στο τιμόνι και έχω σπάσει την ντίζα από λεβιέ ταχυτήτων και ήρθε το πήρε η οδική ) . Εδώ και δύο μέρες δεν μπορώ να κοιμηθώ και χτυπάω τον εαυτό μου . Νομίζω ότι λίγη σημασία έχει που την χτύπησα στο χέρι - όπου και να την χτυπούσα , το αποτέλεσμα είναι το ίδιο . Την χτύπησα .
Αν το '''τσούζεις'' και γνωρίζεις πως υπάρχει πιθανότητα να ξεφύγεις, περιόρισε τις κοινωνικές περιπτύξεις. Ζήτησε βοήθεια. Αν καταχεριάζεις, υπάρχει θέμα διαχείρισης θυμού. Οι οιωνοί δεν είναι καλοί και στο λέω ξεκάθαρα.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33189
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Σήκωσα χέρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 15 Νοέμ 2022, 14:20

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 13:28
Someone έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 12:53
kongrosian έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 11:44
δεν σηκώνουμε χέρι σε φίλη γυναίκα ή σύντροφο ή γυναίκα που κάποτε αγαπήσαμε, για τέτοιους λόγους, ποτέ.

σηκώνεις χέρι μόνο αν σου επιτεθεί κι αυτή, αφού την αφήσεις να ρίξει μερικές για να ξεθυμάνει.

να της ζητήσεις συγνώμη.
Τι λες ρε φίλε; Δεν σηκώνουμε χέρι σε γυναίκα ενώ σε άντρα είναι ΟΚ;
ναι
οχι.

δε σηκωνουμε χερι σε κανεναν, εκτος σπανιων, εξαιρετικων περιπτωσεων.

οι περιπτωσεις αυτες ειναι ιδιες για αντρες και γυναικες.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Volk
Δημοσιεύσεις: 4950
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2021, 18:52

Re: Σήκωσα χέρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Volk » 15 Νοέμ 2022, 14:27

1 Δεν σηκωνουμε χερι ουτε σε γυναικα ουτε πουθενα.

2 Οταν ο Χ ανθρωπος γουσταρει ερωτικα τον Ψ ανθρωπο και του λεει στα ισα τι θελει και ο Ψ δεν γουσταρει και τον βλεπει μονο φιλικα, ο Χ οφειλει να το αποδεχτει να χαιρετισει και να συνεχισει παρακατω το δρομο του. Υπαρχουν εκατονταδες χιλιαδες ανθρωποι γυρω μας αλλωστε.

3 Οταν ο Χ δεν προχωρησει παρακατω τον δρομο του και παραμεινει σε αυτη την περιεργη κατασταση, μοιραια θα δημιουργηθουν διαφορα τοξικα σκηνικα καποια στιγμη.
Whatever the mind can conceive and believe, it can achieve.

Someone
Δημοσιεύσεις: 461
Εγγραφή: 28 Μάιος 2022, 16:13

Re: Σήκωσα χέρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Someone » 15 Νοέμ 2022, 14:34

Ο άνθρωπος απλά του γύρισε το μυαλό του όταν ένιωσε τέτοια επίθεση. Γι αυτήν που την έκανε δεν λέτε τίποτα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών