Ανδρικά Καλσόν

Συζητήσεις για τα εθνικά θέματα της Ελλάδας, τα στρατιωτικά ζητήματα και τις ένοπλες δυνάμεις.
Άβαταρ μέλους
Naranjita
Δημοσιεύσεις: 4370
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 10:18

Re: Ανδρικά Καλσόν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naranjita » 17 Ιαν 2024, 07:45

τα πιο ζεστά, είναι αυτά του μπαλέτου. δοκιμασμένη συνταγή για τις μέρες του ψόφου.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΙ....
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟΙ.....
ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ....
ΕΙΝΑΙ: ΠΡΟΔΟΤΕΣ

Άβαταρ μέλους
Fata_Morgana
Δημοσιεύσεις: 2506
Εγγραφή: 15 Οκτ 2023, 22:11

Re: Ανδρικά Καλσόν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fata_Morgana » 17 Ιαν 2024, 08:36

Εγώ πάντως πήρα ένα ισοθερμικό κολαν για τον έτσι να το φοράει μέσα από το παντελόνι και τον βόλεψε. Δεν ξερω γιατί να μη φοράνε.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14835
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Ανδρικά Καλσόν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 17 Ιαν 2024, 09:03

δεν είναι αυτό καθαυτό το κολάν φλώρικο.η φλωριά είναι να φοράς κάτι άβολο σε μια χώρα που δεν χρειάζεται να το φοράς επειδή κρυώνουν τα ποδαράκια σου ξερωγώ.δεν είμαστε στη σιβηρία [όπως ο πεθερός του πολλαπλασιαστή πχ]

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23914
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Ανδρικά Καλσόν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 17 Ιαν 2024, 09:58

Οταν σας λέω εγώ οτι το καλοκαίρι ειναι καλύτερο απο το χειμώνα, δεν με ακουτε. Ορίστε τωρα κι άλλος ενας επιπλέον λόγος ο οποίος ειναι καλυτερο: Για το οτι δεν χρειάζεται να φοράτε τέτοιες μαλακίες.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27263
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Ανδρικά Καλσόν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 17 Ιαν 2024, 10:26

και εγώ έχω ίσο για βουνά ή για μηχανή (όταν είχα παλιά δλδ)
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27263
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Ανδρικά Καλσόν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 17 Ιαν 2024, 10:27

pylothess έγραψε:
15 Ιαν 2024, 19:10
Μόνο για πολιτικά θέματα μαλώνουμε. Έχω παρατηρήσει πως όταν γράφουμε για οποιοδήποτε άλλο θέμα εκτός από πολιτικά συνήθως δεν μαλώνουμε.
τι λες μωρέ μαλάκα;
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

pylothess
Δημοσιεύσεις: 6748
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 22:39
Phorum.gr user: pylothess

Re: Ανδρικά Καλσόν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pylothess » 17 Ιαν 2024, 10:32

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
17 Ιαν 2024, 10:27
pylothess έγραψε:
15 Ιαν 2024, 19:10
Μόνο για πολιτικά θέματα μαλώνουμε. Έχω παρατηρήσει πως όταν γράφουμε για οποιοδήποτε άλλο θέμα εκτός από πολιτικά συνήθως δεν μαλώνουμε.
τι λες μωρέ μαλάκα;
Εγώ δεν σε έβρισα....

Άβαταρ μέλους
Space_Passenger
Δημοσιεύσεις: 1758
Εγγραφή: 18 Μαρ 2021, 13:41

Re: Ανδρικά Καλσόν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Space_Passenger » 17 Ιαν 2024, 10:33

Εγω στο δικυκλο βαζω μια φορμα μεσα απο το παντελονι τις κρυες μερες.

pylothess
Δημοσιεύσεις: 6748
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 22:39
Phorum.gr user: pylothess

Re: Ανδρικά Καλσόν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pylothess » 17 Ιαν 2024, 10:34

nowhere έγραψε:
17 Ιαν 2024, 07:15
Feindflug έγραψε:
17 Ιαν 2024, 07:01
Μπορούμε να φοράμε και λυκοτόμαρα, αλλά ευτυχώς η τεχνολογία και η κοινωνία έχει προχωρήσει αρκετά σε αυτόν τον τομέα.
προσωπικά λυκοτόμαρα και κρανία φοράω μόνο στις μάχες.για όλη τη ώρα με μια απλή προβιά είμαι οκ
Και την πανοπλία πως την φοράς;

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14835
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Ανδρικά Καλσόν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 17 Ιαν 2024, 10:47

δεν φοράω,με εμποδάει όταν μπερζερκεριάζομαι

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14788
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ανδρικά Καλσόν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 17 Ιαν 2024, 15:54

nowhere έγραψε:
17 Ιαν 2024, 09:03
δεν είναι αυτό καθαυτό το κολάν φλώρικο.η φλωριά είναι να φοράς κάτι άβολο σε μια χώρα που δεν χρειάζεται να το φοράς επειδή κρυώνουν τα ποδαράκια σου ξερωγώ.δεν είμαστε στη σιβηρία [όπως ο πεθερός του πολλαπλασιαστή πχ]
Κάποιοι έχουμε χαμηλό ποσοστό λίπους, τύπε και δεν είμαστε σε γραφεία όλη μέρα, να γράφουμε mails και να σαχλαμαρίζουμε στην κουζίνα.

Ο αφράτος, προστατευμένος κώλος σου λοιπόν, μπορεί να μην το χρειάζεται. Εμείς που παλεύουμε με τις καιρικές συνθήκες όλες τις εποχές, κάνουμε άλλες επιλογές.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41017
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ανδρικά Καλσόν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 17 Ιαν 2024, 16:50

koenopoulos έγραψε:
17 Ιαν 2024, 07:09
Καλσόν κάτω από τα ρούχα φοριούνται χωρίς κόμπλεξ από άντρες σε πολλές πρώην σοβιετικές δημοκρατίες (Ρωσία, Καζακστάν κτλ) όταν πιάνουν τα μεγάλα κρύα.
Καλσόν κανονικό αποκλείεται να φοράνε, το λέω άλλη μια φορά. Το καλσόν δεν ζεσταίνει τα πόδια, ένα λεπτό κομμάτι νάυλον είναι, ήμαρτον δηλαδή πια.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14835
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Ανδρικά Καλσόν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 17 Ιαν 2024, 17:22

Feindflug έγραψε:
17 Ιαν 2024, 15:54
Κάποιοι έχουμε χαμηλό ποσοστό λίπους, τύπε και δεν είμαστε σε γραφεία όλη μέρα, να γράφουμε mails και να σαχλαμαρίζουμε στην κουζίνα.

Ο αφράτος, προστατευμένος κώλος σου λοιπόν, μπορεί να μην το χρειάζεται. Εμείς που παλεύουμε με τις καιρικές συνθήκες όλες τις εποχές, κάνουμε άλλες επιλογές.
φίλε παλαιστή με 2 παντελόνια και ότι άλλα διπλά φοράς λογικά με το μόνο που παλεύεις είναι τα ρούχα σου όταν προσπαθείς να κινηθείς.βάλε λίγο λίπος και ας ανέβεις κατηγορία

Άβαταρ μέλους
koenopoulos
Δημοσιεύσεις: 89
Εγγραφή: 22 Απρ 2022, 13:36

Re: Ανδρικά Καλσόν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από koenopoulos » 01 Φεβ 2024, 11:53

hellegennes έγραψε:
17 Ιαν 2024, 16:50
koenopoulos έγραψε:
17 Ιαν 2024, 07:09
Καλσόν κάτω από τα ρούχα φοριούνται χωρίς κόμπλεξ από άντρες σε πολλές πρώην σοβιετικές δημοκρατίες (Ρωσία, Καζακστάν κτλ) όταν πιάνουν τα μεγάλα κρύα.
Καλσόν κανονικό αποκλείεται να φοράνε, το λέω άλλη μια φορά. Το καλσόν δεν ζεσταίνει τα πόδια, ένα λεπτό κομμάτι νάυλον είναι, ήμαρτον δηλαδή πια.
https://www.quora.com/Do-little-boys-th ... -keep-warm

I was raised by my paternal grandmother in a former Soviet country during the late 1990s-2000s. My parents, who were living mainly in the United States where my mother is from, frequently mailed clothes and toys to my sibling and myself. My father understood when my grandmother asked that he mail some tights or kolgotki in Russian with my winter clothing, but my mother didn't understand and always pointed out “But he's a boy!” to which would answer “Yes and boys get cold too!” Tights for a boy were very difficult to find in American stores though which attests to the different beliefs and clothing choices. All of my classmates and friends wore tights and I really was odd one out relying on heavy jeans to keep warm. They were comfortable even wearing shorts whereas I was often either too hot or had cold ankles. Cold legs are cold legs and yes parents still dress their kids even boys in tights.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41017
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ανδρικά Καλσόν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 01 Φεβ 2024, 12:00

koenopoulos έγραψε:
01 Φεβ 2024, 11:53
hellegennes έγραψε:
17 Ιαν 2024, 16:50
koenopoulos έγραψε:
17 Ιαν 2024, 07:09
Καλσόν κάτω από τα ρούχα φοριούνται χωρίς κόμπλεξ από άντρες σε πολλές πρώην σοβιετικές δημοκρατίες (Ρωσία, Καζακστάν κτλ) όταν πιάνουν τα μεγάλα κρύα.
Καλσόν κανονικό αποκλείεται να φοράνε, το λέω άλλη μια φορά. Το καλσόν δεν ζεσταίνει τα πόδια, ένα λεπτό κομμάτι νάυλον είναι, ήμαρτον δηλαδή πια.
https://www.quora.com/Do-little-boys-th ... -keep-warm

I was raised by my paternal grandmother in a former Soviet country during the late 1990s-2000s. My parents, who were living mainly in the United States where my mother is from, frequently mailed clothes and toys to my sibling and myself. My father understood when my grandmother asked that he mail some tights or kolgotki in Russian with my winter clothing, but my mother didn't understand and always pointed out “But he's a boy!” to which would answer “Yes and boys get cold too!” Tights for a boy were very difficult to find in American stores though which attests to the different beliefs and clothing choices. All of my classmates and friends wore tights and I really was odd one out relying on heavy jeans to keep warm. They were comfortable even wearing shorts whereas I was often either too hot or had cold ankles. Cold legs are cold legs and yes parents still dress their kids even boys in tights.
Άλλη μια φορά: άλλο καλσόν, άλλο κολάν.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εθνικά Θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών