«Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Συζητήσεις για τα εθνικά θέματα της Ελλάδας, τα στρατιωτικά ζητήματα και τις ένοπλες δυνάμεις.
Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14960
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: «Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 21 Μάιος 2024, 00:36

nyxtovios έγραψε:
20 Μάιος 2024, 23:57

Θα εκφράσει τη δυσαρέσκεια του και μέχρι εκεί. :lol:
Εδώ που τα λέμε τέτοιο δώρο από το σύριζα δεν παίζει να του έχει ξανακάνει κανείς.
Όχι πως δεν το ευχαριστήθηκε το ίδιο πολύ ο συριζας :102:
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 13273
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: «Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 21 Μάιος 2024, 00:42

Μπίστης έγραψε:
21 Μάιος 2024, 00:36
nyxtovios έγραψε:
20 Μάιος 2024, 23:57

Θα εκφράσει τη δυσαρέσκεια του και μέχρι εκεί. :lol:
Εδώ που τα λέμε τέτοιο δώρο από το σύριζα δεν παίζει να του έχει ξανακάνει κανείς.
Όχι πως δεν το ευχαριστήθηκε το ίδιο πολύ ο συριζας :102:
Μα αφού δεν εκφράζουν δυσαρεσκεια καν αυτοί.
Ο πορκυ ακόμα χτυπιέται για το πόσο καλά τα πήγε.

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9221
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: «Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 21 Μάιος 2024, 07:19

nyxtovios έγραψε:
20 Μάιος 2024, 23:51
Σέλευκας έγραψε:
20 Μάιος 2024, 23:35
nyxtovios έγραψε:
20 Μάιος 2024, 23:28

Και τι θα τους κάνουν; θα τους βομβαρδίσουν;
Μπορεί να τους διαλύσουν και να τους μοιράσουν, να κάνουν τη μεγάλη Αλβανία που είναι καλό παιδί, να τους ονομάσουν Βαρδαρσκα σκέτο και μετά θα τους λένε όλοι Βαρδαρσκα. Μα όλοι έτσι τους ξέρουν θα λέμε σε λίγα χρόνια. :102:
Και ποιό είναι το κίνητρο τους για να τα κάνουν αυτό;Την δουλεια τους την έχουν κάνει, μπήκαν στο ΝΑΤΟ.
Οι Αμερικανοί πίσω από τέτοιες ενέργειες βλέπουν ρωσική εμπλοκή. Όταν τους βάζει η Αμερική στο ΝΑΤΟ με την συμφωνία των Πρεσπών, η μη τήρηση της σημαίνει απροθυμία συνεργασίας.
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9221
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: «Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 21 Μάιος 2024, 07:23

Aitwlos έγραψε:
20 Μάιος 2024, 23:44
Σέλευκας έγραψε:
20 Μάιος 2024, 23:26
Aitwlos έγραψε:
20 Μάιος 2024, 22:55



Αν δεν ισχύσει η συμφωνία τι θα πάθουν, και από ποιον;
Θα έχουν πρόβλημα με την Αμερική ή οποία δεν ανέχεται να της δημιουργούν πρόβλημα τα μυρμήγκια, μόνο μέγεθος Τουρκίας μπορεί να σηκώνει μπαϊράκι. Στην πραγματικότητα χωρίς Αμερική δεν υπάρχει ούτε Μακεδονία ούτε τίποτε , όλο το ζήτημα είναι πως θα τους λέει η Αμερική και κατά συνέπεια το διαδίκτυο. Κανείς δεν θα ασχοληθεί πως θα τους πει η Γεωργία και η Ουγγαρία.

Η Αμερική χέστηκε για το πώς την λένε. Την δουλίτσα της την έκανε. Τους έμπασε στο ΝΑΤΟ
Στην Αμερική δεν αρέσουν οι ανυπάκουοι, οι Αμερικανοί δεν είναι αφελείς.
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25563
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: «Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 21 Μάιος 2024, 08:34

Aitwlos έγραψε:
16 Μάιος 2024, 22:26
Για αυτό ήταν κακή συμφωνια
Μια χαρα ηταν η συμφωνια. Αλλα οταν η ελλαδα δεν την εχει επικυρωσει, και η β μακεδονια εκανε καποιες υποχωρησεις χωρις να δει οφελος στην ενταξιακη της πορεια, μοιραια θα βγουν καποιοι να την αμφισβητησουν

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25563
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: «Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 21 Μάιος 2024, 08:36

Σέλευκας έγραψε:
21 Μάιος 2024, 07:23
Aitwlos έγραψε:
20 Μάιος 2024, 23:44
Σέλευκας έγραψε:
20 Μάιος 2024, 23:26


Θα έχουν πρόβλημα με την Αμερική ή οποία δεν ανέχεται να της δημιουργούν πρόβλημα τα μυρμήγκια, μόνο μέγεθος Τουρκίας μπορεί να σηκώνει μπαϊράκι. Στην πραγματικότητα χωρίς Αμερική δεν υπάρχει ούτε Μακεδονία ούτε τίποτε , όλο το ζήτημα είναι πως θα τους λέει η Αμερική και κατά συνέπεια το διαδίκτυο. Κανείς δεν θα ασχοληθεί πως θα τους πει η Γεωργία και η Ουγγαρία.

Η Αμερική χέστηκε για το πώς την λένε. Την δουλίτσα της την έκανε. Τους έμπασε στο ΝΑΤΟ
Στην Αμερική δεν αρέσουν οι ανυπάκουοι, οι Αμερικανοί δεν είναι αφελείς.
Στην αμερικη πρωτα απ ολα δεν αρεσουν αυτοι που εμποδιζουν τις διευρυνσεις των δυτικων θεσμων, λειτουργοντας ετσι προς οφελος της ρωσιας και της κινας

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 13273
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: «Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 21 Μάιος 2024, 09:39

Σέλευκας έγραψε:
21 Μάιος 2024, 07:19
nyxtovios έγραψε:
20 Μάιος 2024, 23:51
Σέλευκας έγραψε:
20 Μάιος 2024, 23:35

Μπορεί να τους διαλύσουν και να τους μοιράσουν, να κάνουν τη μεγάλη Αλβανία που είναι καλό παιδί, να τους ονομάσουν Βαρδαρσκα σκέτο και μετά θα τους λένε όλοι Βαρδαρσκα. Μα όλοι έτσι τους ξέρουν θα λέμε σε λίγα χρόνια. :102:
Και ποιό είναι το κίνητρο τους για να τα κάνουν αυτό;Την δουλεια τους την έχουν κάνει, μπήκαν στο ΝΑΤΟ.
Οι Αμερικανοί πίσω από τέτοιες ενέργειες βλέπουν ρωσική εμπλοκή. Όταν τους βάζει η Αμερική στο ΝΑΤΟ με την συμφωνία των Πρεσπών, η μη τήρηση της σημαίνει απροθυμία συνεργασίας.
Δεν ξέρεις τι βλέπουν.
Τα γεγονότα λένε πως αυτο που θελαν έγινε.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13773
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: «Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 21 Μάιος 2024, 09:52

Φαντάζομαι ότι τώρα, που οι σκοπιανοί παραβιάζουν σαφώς την συμφωνία των Πρεσπών, η ελληνική κυβέρνηση θα την καταγγείλει επισήμως.
Τι, όχι;

Άβαταρ μέλους
Garcia
Δημοσιεύσεις: 1057
Εγγραφή: 26 Ιούλ 2023, 04:09
Phorum.gr user: Garcia

Re: «Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Garcia » 21 Μάιος 2024, 09:53

Θα ρωτησουν τον Μπαιντεν τι να κανουν.

Άβαταρ μέλους
Λίνο Βεντούρα
Δημοσιεύσεις: 10364
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 18:51

Re: «Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λίνο Βεντούρα » 21 Μάιος 2024, 10:21

zteo έγραψε:
20 Μάιος 2024, 23:40
Σέλευκας έγραψε:
20 Μάιος 2024, 23:35
nyxtovios έγραψε:
20 Μάιος 2024, 23:28

Και τι θα τους κάνουν; θα τους βομβαρδίσουν;
Μπορεί να τους διαλύσουν και να τους μοιράσουν, να κάνουν τη μεγάλη Αλβανία που είναι καλό παιδί, να τους ονομάσουν Βαρδαρσκα σκέτο και μετά θα τους λένε όλοι Βαρδαρσκα. Μα όλοι έτσι τους ξέρουν θα λέμε σε λίγα χρόνια. :102:
Εάν γίνει αυτό θα σημαίνει ρήγμα στο ΝΑΤΟ και ότι ανοίγουν διάπλατα την Κερκοπορτα σε κάθε αναθεωριτικη δύναμη να επιδιώξει αλλαγή συνόρων.
Γιατί ρε τρόμπα, οι Σλάβοι γείτονες πού αποσκοπούσαν εδώ και δεκαετίες;
Fluffy έγραψε:
25 Αύγ 2021, 12:22
Στον καπιταλισμό κυριαρχεί η αντίληψη της κυρίαρχης τάξης, γιαυτό είναι και κυρίαρχη.

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9221
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: «Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 21 Μάιος 2024, 11:22

Υδράργυρος έγραψε:
21 Μάιος 2024, 08:36
Σέλευκας έγραψε:
21 Μάιος 2024, 07:23
Aitwlos έγραψε:
20 Μάιος 2024, 23:44



Η Αμερική χέστηκε για το πώς την λένε. Την δουλίτσα της την έκανε. Τους έμπασε στο ΝΑΤΟ
Στην Αμερική δεν αρέσουν οι ανυπάκουοι, οι Αμερικανοί δεν είναι αφελείς.
Στην αμερικη πρωτα απ ολα δεν αρεσουν αυτοι που εμποδιζουν τις διευρυνσεις των δυτικων θεσμων, λειτουργοντας ετσι προς οφελος της ρωσιας και της κινας
και αυτό ίσχυσε για την Ελλάδα το 2008 και είδαμε τι έγινε μετά το Δεκέμβρη και αργότερα που έπεσε ο Καραμανλής και ηρθαν τα μνημόνια. (η ερωτηση πολλών είναι η Αμερική έφερε τον σοσιαλιστή ΓΑΠ; τους μπαχαλάκηδες με τους Αλβανούς τους έβαλε η Αμερική το οκτώ; Δεν τους έβαλε αλλά ξέρει τον τρόπο να τους καθοδηγεί)
Πρέπει να καταλάβουν όλοι οτι η συμφωνία των Πρεσπών είναι συμφωνία και με την Αμερική.
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Άβαταρ μέλους
Λίνο Βεντούρα
Δημοσιεύσεις: 10364
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 18:51

Re: «Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λίνο Βεντούρα » 21 Μάιος 2024, 11:34

Υδράργυρος έγραψε:
21 Μάιος 2024, 08:34
Aitwlos έγραψε:
16 Μάιος 2024, 22:26
Για αυτό ήταν κακή συμφωνια
Μια χαρα ηταν η συμφωνια. Αλλα οταν η ελλαδα δεν την εχει επικυρωσει, και η β μακεδονια εκανε καποιες υποχωρησεις χωρις να δει οφελος στην ενταξιακη της πορεια, μοιραια θα βγουν καποιοι να την αμφισβητησουν
Η Ελλάδα φταίει πάλι
Fluffy έγραψε:
25 Αύγ 2021, 12:22
Στον καπιταλισμό κυριαρχεί η αντίληψη της κυρίαρχης τάξης, γιαυτό είναι και κυρίαρχη.

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25563
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: «Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 21 Μάιος 2024, 12:37

Σέλευκας έγραψε:
21 Μάιος 2024, 11:22
Υδράργυρος έγραψε:
21 Μάιος 2024, 08:36
Σέλευκας έγραψε:
21 Μάιος 2024, 07:23

Στην Αμερική δεν αρέσουν οι ανυπάκουοι, οι Αμερικανοί δεν είναι αφελείς.
Στην αμερικη πρωτα απ ολα δεν αρεσουν αυτοι που εμποδιζουν τις διευρυνσεις των δυτικων θεσμων, λειτουργοντας ετσι προς οφελος της ρωσιας και της κινας
και αυτό ίσχυσε για την Ελλάδα το 2008 και είδαμε τι έγινε μετά το Δεκέμβρη και αργότερα που έπεσε ο Καραμανλής και ηρθαν τα μνημόνια. (η ερωτηση πολλών είναι η Αμερική έφερε τον σοσιαλιστή ΓΑΠ; τους μπαχαλάκηδες με τους Αλβανούς τους έβαλε η Αμερική το οκτώ; Δεν τους έβαλε αλλά ξέρει τον τρόπο να τους καθοδηγεί)
Πρέπει να καταλάβουν όλοι οτι η συμφωνία των Πρεσπών είναι συμφωνία και με την Αμερική.
Δεν ξέρω για τα υπόλοιπα που λες, αλλά το βέτο του 08 ήταν ένας από τους λόγους που μας γάμησαν τόσο αλύπητα λίγο καιρό μετά. Στο ουκρανικό καταλάβαμε πόσο σημαντική είναι η διεύρυνση των ευρωατλαντικών θεσμών, και πόσο άσχημα χτυπάει το "η Ελλάδα λειτουργει σα δούρειος ίππος της Ρωσίας στο ΝΑΤΟ".

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25563
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: «Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 21 Μάιος 2024, 12:38

Λίνο Βεντούρα έγραψε:
21 Μάιος 2024, 11:34
Υδράργυρος έγραψε:
21 Μάιος 2024, 08:34
Aitwlos έγραψε:
16 Μάιος 2024, 22:26
Για αυτό ήταν κακή συμφωνια
Μια χαρα ηταν η συμφωνια. Αλλα οταν η ελλαδα δεν την εχει επικυρωσει, και η β μακεδονια εκανε καποιες υποχωρησεις χωρις να δει οφελος στην ενταξιακη της πορεια, μοιραια θα βγουν καποιοι να την αμφισβητησουν
Η Ελλάδα φταίει πάλι
Τώρα τι κλαίγεστε οτι η β Μακεδονία δεν εφαρμόζει τη συμφωνία των Πρεσπών; Αφού ούτε η Ελλάδα την εφαρμόζει.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71060
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: «Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 21 Μάιος 2024, 12:44

Υδράργυρος έγραψε:
21 Μάιος 2024, 08:36
Στην αμερικη πρωτα απ ολα δεν αρεσουν αυτοι που εμποδιζουν τις διευρυνσεις των δυτικων θεσμων, λειτουργοντας ετσι προς οφελος της ρωσιας και της κινας
Κάποιοι δείχνουν να μην καταλαβαίνουν ότι και το ΝΑΤΟ είναι δυτικός θεσμός. :lol:

Και είναι σαφές ότι τα Σκόπια τελούν υπό την αιγίδα του ΝΑΤΟ.
Gavalas for President! :grfl:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εθνικά Θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών