Σύλληψη δύο Τούρκων στον Πόρο - Επιτηρούσαν στρατιωτικές εγκαταστάσεις με drone

Συζητήσεις για τα εθνικά θέματα της Ελλάδας, τα στρατιωτικά ζητήματα και τις ένοπλες δυνάμεις.
Άβαταρ μέλους
micmic
Δημοσιεύσεις: 2642
Εγγραφή: 08 Μάιος 2023, 09:29
Phorum.gr user: micmic

Re: Σύλληψη δύο Τούρκων στον Πόρο - Επιτηρούσαν στρατιωτικές εγκαταστάσεις με drone

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από micmic » 18 Σεπ 2023, 14:16

Αυτά μου φαίνονται μαλακίες. Αν εγώ ήμουν Τουρκική υπηρεσία που να χρειαζόταν εικόνες από drone (που δεν θα χρειαζόμουν, αλλά λέμε τώρα), θα πλήρωνα 10 μετανάστες και θα τους έλεγα τί εικόνες θέλω και χωρίς καν να ξέρουν γιατί τις θέλω (θα έλεγα πίπες για τουρισμό, χάραξη δρόμων, σχεδίαση έργων κτλ). Όταν θα τις είχαν, θα κανόνιζα μια παράδοση χέρι-χέρι πιθανώς με άλλον ενδιάμεσο πριν φτάσουν στα δικά μου χέρια. Αυτά με τους Τούρκους που κάνουν δήθεν κατασκοπεία πιο φανερά κι από γκόμενα που τα πετάει στο tik-tok, είναι μου φαίνεται απλά μαλακίες για εσωτερική κατανάλωση.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 23325
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Σύλληψη δύο Τούρκων στον Πόρο - Επιτηρούσαν στρατιωτικές εγκαταστάσεις με drone

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 18 Σεπ 2023, 14:17

H Τουρκία είναι σύμμαχος μας στο νάτο. Δεν ισχύουν αυτά. Μπορεί να ήταν κάποιοι προβοκάτορες που θέλουν να χαλάσουν την αρμονία της συμμαχίας. Αλλωστε οι σύμμαχοι δεν έχουν να κρύψουν τίποτα, μαζί κάνουν ασκήσεις, όλα είναι γνωστά. Δεν είμαστε στη βόρειο Κορέα.

Άβαταρ μέλους
Ληστοσυμμορίτης
Δημοσιεύσεις: 4615
Εγγραφή: 17 Σεπ 2023, 17:16

Re: Σύλληψη δύο Τούρκων στον Πόρο - Επιτηρούσαν στρατιωτικές εγκαταστάσεις με drone

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ληστοσυμμορίτης » 18 Σεπ 2023, 14:17

Και πως θα μοιράσουμε το Αιγαίο αν συλλαμβάνουμε Τούρκους; Θυμάστε που είχαμε φτάσει όταν συνέλαβαν οι τούρκοι 2 στελέχη που πέρασαν τα σύνορα του έβρου;
Καπιταλισμός ένα σύστημα που σαπίζει

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25571
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Σύλληψη δύο Τούρκων στον Πόρο - Επιτηρούσαν στρατιωτικές εγκαταστάσεις με drone

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 18 Σεπ 2023, 14:21

micmic έγραψε:
18 Σεπ 2023, 14:16
Αυτά μου φαίνονται μαλακίες. Αν εγώ ήμουν Τουρκική υπηρεσία που να χρειαζόταν εικόνες από drone (που δεν θα χρειαζόμουν, αλλά λέμε τώρα), θα πλήρωνα 10 μετανάστες και θα τους έλεγα τί εικόνες θέλω και χωρίς καν να ξέρουν γιατί τις θέλω (θα έλεγα πίπες για τουρισμό, χάραξη δρόμων, σχεδίαση έργων κτλ). Όταν θα τις είχαν, θα κανόνιζα μια παράδοση χέρι-χέρι πιθανώς με άλλον ενδιάμεσο πριν φτάσουν στα δικά μου χέρια. Αυτά με τους Τούρκους που κάνουν δήθεν κατασκοπεία πιο φανερά κι από γκόμενα που τα πετάει στο tik-tok, είναι μου φαίνεται απλά μαλακίες για εσωτερική κατανάλωση.
Άμα ήσουν Τουρκία θα έστελνες ένα μπαιρακτάρ να τραβάει φωτογραφίες από τα 5 χιλιόμετρα ύψος και δε θα έπαιρνε κανένας μυρωδιά. Ή ακόμα θα τράβαγες φώτο από τον τούρκικο δορυφόρο και δε θα έτρεχε μια. Γιατί η Τουρκία έχει δορυφόρο.
Προφανώς οτι κάτι τουρίστες έπαιζαν με ντρον και είπε η κυβερνησάρα μας να παίξει λίγο κατασκοπεία. Στοίχημα οτι σε λίγες μέρες θα τους αφήσουνε

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 13454
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Σύλληψη δύο Τούρκων στον Πόρο - Επιτηρούσαν στρατιωτικές εγκαταστάσεις με drone

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 18 Σεπ 2023, 14:25

Μετά τα απανωτά ρεζιλικια, κάτι πρέπει να δείξουν και οι δικοί μας :smt005:

Άβαταρ μέλους
micmic
Δημοσιεύσεις: 2642
Εγγραφή: 08 Μάιος 2023, 09:29
Phorum.gr user: micmic

Re: Σύλληψη δύο Τούρκων στον Πόρο - Επιτηρούσαν στρατιωτικές εγκαταστάσεις με drone

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από micmic » 18 Σεπ 2023, 14:25

Υδράργυρος έγραψε:
18 Σεπ 2023, 14:21
micmic έγραψε:
18 Σεπ 2023, 14:16
Αυτά μου φαίνονται μαλακίες. Αν εγώ ήμουν Τουρκική υπηρεσία που να χρειαζόταν εικόνες από drone (που δεν θα χρειαζόμουν, αλλά λέμε τώρα), θα πλήρωνα 10 μετανάστες και θα τους έλεγα τί εικόνες θέλω και χωρίς καν να ξέρουν γιατί τις θέλω (θα έλεγα πίπες για τουρισμό, χάραξη δρόμων, σχεδίαση έργων κτλ). Όταν θα τις είχαν, θα κανόνιζα μια παράδοση χέρι-χέρι πιθανώς με άλλον ενδιάμεσο πριν φτάσουν στα δικά μου χέρια. Αυτά με τους Τούρκους που κάνουν δήθεν κατασκοπεία πιο φανερά κι από γκόμενα που τα πετάει στο tik-tok, είναι μου φαίνεται απλά μαλακίες για εσωτερική κατανάλωση.
Άμα ήσουν Τουρκία θα έστελνες ένα μπαιρακτάρ να τραβάει φωτογραφίες από τα 5 χιλιόμετρα ύψος και δε θα έπαιρνε κανένας μυρωδιά. Ή ακόμα θα τράβαγες φώτο από τον τούρκικο δορυφόρο και δε θα έτρεχε μια. Γιατί η Τουρκία έχει δορυφόρο.
Προφανώς οτι κάτι τουρίστες έπαιζαν με ντρον και είπε η κυβερνησάρα μας να παίξει λίγο κατασκοπεία. Στοίχημα οτι σε λίγες μέρες θα τους αφήσουνε

Εννοείται, απλά υποθέτουμε ότι για κάποιο λόγο η Τουρκία χρειαζόταν εικόνες υψηλής ανάλυσης από χαμηλότερο ύψος.

Δεν ξέρω αν πρόκειται απλά για ηλίθιους της ΕΥΠ ή για κάποιους ούτως ή άλλους άχρηστους που προσπαθούν περιοδικά να δικαιολογούν την ύπαρξή τους.

Άβαταρ μέλους
hades
Δημοσιεύσεις: 6830
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:47
Phorum.gr user: hades

Re: Σύλληψη δύο Τούρκων στον Πόρο - Επιτηρούσαν στρατιωτικές εγκαταστάσεις με drone

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hades » 18 Σεπ 2023, 14:27

Καλά εντάξει .Κατά πάσα πιθανότητα θα αφεθούν ελεύθεροι με σύμφωνη γνώμη εισαγγελέα ανακριτή. Και έχει γίνει αυτό πάνω από μια φορά αυτό που αναφέρω .
"Υπάρχουν στιγμές στις οποίες ένας λαός οφείλει ,αν θέλει να μείνει μεγάλος ,να είναι ικανός να πολεμήσει ...Έστω και χωρίς ελπίδα νίκης. Μόνο διότι πρέπει "

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23946
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Σύλληψη δύο Τούρκων στον Πόρο - Επιτηρούσαν στρατιωτικές εγκαταστάσεις με drone

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 18 Σεπ 2023, 14:40

Υδράργυρος έγραψε:
18 Σεπ 2023, 14:21
micmic έγραψε:
18 Σεπ 2023, 14:16
Αυτά μου φαίνονται μαλακίες. Αν εγώ ήμουν Τουρκική υπηρεσία που να χρειαζόταν εικόνες από drone (που δεν θα χρειαζόμουν, αλλά λέμε τώρα), θα πλήρωνα 10 μετανάστες και θα τους έλεγα τί εικόνες θέλω και χωρίς καν να ξέρουν γιατί τις θέλω (θα έλεγα πίπες για τουρισμό, χάραξη δρόμων, σχεδίαση έργων κτλ). Όταν θα τις είχαν, θα κανόνιζα μια παράδοση χέρι-χέρι πιθανώς με άλλον ενδιάμεσο πριν φτάσουν στα δικά μου χέρια. Αυτά με τους Τούρκους που κάνουν δήθεν κατασκοπεία πιο φανερά κι από γκόμενα που τα πετάει στο tik-tok, είναι μου φαίνεται απλά μαλακίες για εσωτερική κατανάλωση.
Άμα ήσουν Τουρκία θα έστελνες ένα μπαιρακτάρ να τραβάει φωτογραφίες από τα 5 χιλιόμετρα ύψος και δε θα έπαιρνε κανένας μυρωδιά. Ή ακόμα θα τράβαγες φώτο από τον τούρκικο δορυφόρο και δε θα έτρεχε μια. Γιατί η Τουρκία έχει δορυφόρο.
Προφανώς οτι κάτι τουρίστες έπαιζαν με ντρον και είπε η κυβερνησάρα μας να παίξει λίγο κατασκοπεία. Στοίχημα οτι σε λίγες μέρες θα τους αφήσουνε
Ε ναι ειναι γνωστό πως πιο εύκολα βρίσκεις 2 "τουριστες" μέσα στο πλήθος παρά ένα ξεκλειδωμένο πια drone.
hades έγραψε:
18 Σεπ 2023, 14:27
Καλά εντάξει .Κατά πάσα πιθανότητα θα αφεθούν ελεύθεροι με σύμφωνη γνώμη εισαγγελέα ανακριτή. Και έχει γίνει αυτό πάνω από μια φορά αυτό που αναφέρω .
πάντα έτσι γίνεται. Το τι αντάλλαγμα όμως έχει δοθεί απο πίσω, δε θα το μάθουμε ποτέ.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21454
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Σύλληψη δύο Τούρκων στον Πόρο - Επιτηρούσαν στρατιωτικές εγκαταστάσεις με drone

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 18 Σεπ 2023, 14:50

Για να καταλάβω. Οι Τούρκοι ήθελαν να παρακολουθήσουν μια ναυτική βάση που λειτουργεί ως παραθεριστικό κέντρο για τα στελέχη και εκπαιδεύονται ναύτες και υπαξιωματικοί σε δουλειές όπως σκούπισμα, σφουγγάρισμα;

Σοβαρευτείτε. Δε μπορεί σε κάθε μαλακία του κεντρικού σχεδιασμού να τρώτε ό,τι σανό πουλήσουν για αποπροσανατολισμό...


Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25571
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Σύλληψη δύο Τούρκων στον Πόρο - Επιτηρούσαν στρατιωτικές εγκαταστάσεις με drone

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 18 Σεπ 2023, 15:16

hades έγραψε:
18 Σεπ 2023, 14:27
Καλά εντάξει .Κατά πάσα πιθανότητα θα αφεθούν ελεύθεροι με σύμφωνη γνώμη εισαγγελέα ανακριτή. Και έχει γίνει αυτό πάνω από μια φορά αυτό που αναφέρω .
Για ποιό λόγο οι Έλληνες δικαστές αφήνουν ελεύθερους Τούρκους κατάσκοπους; Ή έχει διαβρωθεί η ελληνική δικαιοσύνη από τη ΜΙΤ, ή αυτοί που συλλαμβάνουν δεν είναι κατάσκοποι

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25871
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Σύλληψη δύο Τούρκων στον Πόρο - Επιτηρούσαν στρατιωτικές εγκαταστάσεις με drone

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 18 Σεπ 2023, 15:18

Υδράργυρος έγραψε:
18 Σεπ 2023, 15:16
hades έγραψε:
18 Σεπ 2023, 14:27
Καλά εντάξει .Κατά πάσα πιθανότητα θα αφεθούν ελεύθεροι με σύμφωνη γνώμη εισαγγελέα ανακριτή. Και έχει γίνει αυτό πάνω από μια φορά αυτό που αναφέρω .
Για ποιό λόγο οι Έλληνες δικαστές αφήνουν ελεύθερους Τούρκους κατάσκοπους; Ή έχει διαβρωθεί η ελληνική δικαιοσύνη από τη ΜΙΤ, ή αυτοί που συλλαμβάνουν δεν είναι κατάσκοποι
η και οι τουρκοι δικαστες αφηνουν ελευθερους τους ελληνες κατασκοπους

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23946
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Σύλληψη δύο Τούρκων στον Πόρο - Επιτηρούσαν στρατιωτικές εγκαταστάσεις με drone

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 18 Σεπ 2023, 16:18

Δεν υπάρχουν πράκτορες να μένουν στα μπουντρούμια, αυτό ειναι σενάριο των ταινιών ή αν τους κάτσει η στραβή σε καμια βορειακορεα ξερωγω.
ολοι αυτοί λειτουργούν ως ανταλλάγματα.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13916
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Σύλληψη δύο Τούρκων στον Πόρο - Επιτηρούσαν στρατιωτικές εγκαταστάσεις με drone

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 18 Σεπ 2023, 16:42

Otto Weininger έγραψε:
18 Σεπ 2023, 14:12
Ναύτης έγραψε:
18 Σεπ 2023, 14:06
Otto Weininger έγραψε:
18 Σεπ 2023, 14:04


Όχι.
Απλά είσαι βλάκας.
Καλά, κι εσύ είσαι ένα ανεγκέφαλο κομματόσκυλο, αλλά δεν νομίζω ότι είναι παραγωγική συζήτηση αυτή.
Πολλά είμαι, αλλά όχι βλάκας.
Α ναι, συμφωνώ. Βλάκας δεν είσαι, είσαι πονηρίδης.
Ανήκεις σ' εκείνη την απαίσια, παρασιτική συνομοταξία των κομματόσκυλων, βδέλλες που αφαιμάζουν την Ελλάδα από την εποχή του Κωλλέτη.
Βλέπεις, ο βλάκας είναι κατά κανόνα και αγαθός, δεν καταλαβαίνει, απεναντίας εσύ και το φύραμά σου σου καταλαβαίνετε πολύ καλά, διαλύσατε την Ελλάδα για χάρη των μικροσυμφερόντων σας.
Κατά τα λοιπά, κάνε μια προσπάθεια να ξεκολλήσεις τη γλώσσα σου από την κωλοτρυπίδα του Κούλη, γιατί στο τέλος μπορεί να χρειαστεί να την ξεκολλήσουν με χειρουργική επέμβαση. Να μπορέσει κι αυτός να χέσει σαν άνθρωπος μια φορά.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30603
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Σύλληψη δύο Τούρκων στον Πόρο - Επιτηρούσαν στρατιωτικές εγκαταστάσεις με drone

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 18 Σεπ 2023, 16:47

Ναύτης έγραψε:
18 Σεπ 2023, 16:42
Otto Weininger έγραψε:
18 Σεπ 2023, 14:12
Ναύτης έγραψε:
18 Σεπ 2023, 14:06

Καλά, κι εσύ είσαι ένα ανεγκέφαλο κομματόσκυλο, αλλά δεν νομίζω ότι είναι παραγωγική συζήτηση αυτή.
Πολλά είμαι, αλλά όχι βλάκας.
Α ναι, συμφωνώ. Βλάκας δεν είσαι, είσαι πονηρίδης.
Ανήκεις σ' εκείνη την απαίσια, παρασιτική συνομοταξία των κομματόσκυλων, βδέλλες που αφαιμάζουν την Ελλάδα από την εποχή του Κωλλέτη.
Βλέπεις, ο βλάκας είναι κατά κανόνα και αγαθός, δεν καταλαβαίνει, απεναντίας εσύ και το φύραμά σου σου καταλαβαίνετε πολύ καλά, διαλύσατε την Ελλάδα για χάρη των μικροσυμφερόντων σας.
Κατά τα λοιπά, κάνε μια προσπάθεια να ξεκολλήσεις τη γλώσσα σου από την κωλοτρυπίδα του Κούλη, γιατί στο τέλος μπορεί να χρειαστεί να την ξεκολλήσουν με χειρουργική επέμβαση. Να μπορέσει κι αυτός να χέσει σαν άνθρωπος μια φορά.

Όλα τα παραπάνω από ζαίο, εν τω μεταξύ.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εθνικά Θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών