Ρε Δεξιοί, γιατί δε καταγγέλετε τις Πρέσπες? Δε σας αφήνουν τ' αφεντικά σας οι Αμερικάνοι?

Συζητήσεις για τα εθνικά θέματα της Ελλάδας, τα στρατιωτικά ζητήματα και τις ένοπλες δυνάμεις.
Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9647
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Ρε Δεξιοί, γιατί δε καταγγέλετε τις Πρέσπες? Δε σας αφήνουν τ' αφεντικά σας οι Αμερικάνοι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 08 Μάιος 2023, 14:10

Ναύτης έγραψε:
08 Μάιος 2023, 14:06
Bic έγραψε:
08 Μάιος 2023, 14:04
Ναύτης έγραψε:
08 Μάιος 2023, 14:00
Bic Κατάφερε να τσαντίσει ακόμα κι εσένα, λατρεία, που είσαι η διαδικτυακή μετενσάρκωση του Βούδα. :lol:
Ποιος, ο Χελώνος; Μπα... πάντα ήρεμος είμαι. Ίσως καμμιά φορά να φαίνεται το αντίθετο, λόγω κακής χρήσης (από μεριάς μου) του γραπτού λόγου.

Αφού σκέφτομαι να αλλάξω το Bic σε Lexotanil (αν κι εφόσον μπει ο Σπύρος κάποια στιγμή την επόμενη τριετία -μετά λέγαμε τον πούμπκιν εξαφανισμένο).
:lol:

πάμπκιν ρε, τι πούμπκιν
Είναι εξαφανιζόλ ο Σπύρος; Κακό σημάδι αυτό.
Ναι ρε, ξέρω αγγλικά (όσο για τόσο, δηλαδή). :lol:

Για τον Σπύρο, έτσι φαίνεται. Από τότε που ξαναμπήκα ως bic*, μια φορά τον έχω δει on-line, ένα ΠΜ με ένα αίτημα που του είχα κάνει το είδε μετά από κανά-δυο βδομάδες (και απλά έφαγα ένα μεγαλειώδες μπραααφφφφ) και απ' ό,τι καταλαβαίνω από τα "συμφραζόμενα" μάλλον δεν πολυ-πατάει και δεν πολυ-ασχολείται. Όλη τη δουλειά οι mods πρέπει να την βγάζουν, λογικά.




* χμμμ, από τότε που ξαναbicα δηλαδή :lol:
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
Scouser
Δημοσιεύσεις: 11880
Εγγραφή: 13 Αύγ 2020, 23:18

Re: Ρε Δεξιοί, γιατί δε καταγγέλετε τις Πρέσπες? Δε σας αφήνουν τ' αφεντικά σας οι Αμερικάνοι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scouser » 08 Μάιος 2023, 14:10

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
08 Μάιος 2023, 14:02
βέβαια για να είμαι δίκαιος η ιστορία γράφτηκε και η συμφωνία υπογράφηκε από τους ζαίους και όχι από τη νδ, απλά παραθέτω τις προσωπικές σκέψεις μου
Η ουσία είναι εδώ. Όλα τα υπόλοιπα είναι θεωρίες. Η Ιστορία έγραψε τι ψήφισε ο καθένας και τι είπε ο καθένας στη Βουλή. Μπορούμε να κατηγορήσουμε τη ΝΔ για πάρα πολλά, και το κάνουμε, αλλά όχι για τις Πρέσπες. Αυτές είναι ακέραιες στην πλάτη των ΣΥΡΙΖΑΝΕΛ.
''That's not what your fucking job is. You are bullshiting people, you are acting as a propagandist. It's not 'mostly peaceful' when a car is on fire''. Joe Rogan

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49340
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Ρε Δεξιοί, γιατί δε καταγγέλετε τις Πρέσπες? Δε σας αφήνουν τ' αφεντικά σας οι Αμερικάνοι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 08 Μάιος 2023, 14:11

Ναύτης έγραψε:
08 Μάιος 2023, 14:00
Bic Κατάφερε να τσαντίσει ακόμα κι εσένα, λατρεία, που είσαι η διαδικτυακή μετενσάρκωση του Βούδα. :lol:
Όλους τους νουδούκους τους τσατίζω. Δεν υπάρχει χειρότερο γι' αυτούς απ' το να χάνουν ψηφαλάκια. Από 'κει που τους στήριζα τώρα τους επιβητορεύω.
Εξ ού και οι νιουδούκλιαρ (απ' το νιούκλιαρ) εκρήξεις τους.
Αλλά εγώ θα συνεχίσω να τους σκίζω.
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13830
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Ρε Δεξιοί, γιατί δε καταγγέλετε τις Πρέσπες? Δε σας αφήνουν τ' αφεντικά σας οι Αμερικάνοι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 08 Μάιος 2023, 14:14

Kauldron έγραψε:
08 Μάιος 2023, 14:11
Ναύτης έγραψε:
08 Μάιος 2023, 14:00
Bic Κατάφερε να τσαντίσει ακόμα κι εσένα, λατρεία, που είσαι η διαδικτυακή μετενσάρκωση του Βούδα. :lol:
Όλους τους νουδούκους τους τσατίζω. Δεν υπάρχει χειρότερο γι' αυτούς απ' το να χάνουν ψηφαλάκια. Από 'κει που τους στήριζα τώρα τους επιβητορεύω.
Εξ ού και οι νιουδούκλιαρ (απ' το νιούκλιαρ) εκρήξεις τους.
Αλλά εγώ θα συνεχίσω να τους σκίζω.
Ο Bic παίζει να είναι ο πιο προσηνής, διαλλακτικός και ήπιος διαδικτυακός χρήστης που γνωρίζω. Αφού κατάφερες να τον νευριάσεις κι αυτόν, είσαι εκτός συναγωνισμού.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21708
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Ρε Δεξιοί, γιατί δε καταγγέλετε τις Πρέσπες? Δε σας αφήνουν τ' αφεντικά σας οι Αμερικάνοι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 08 Μάιος 2023, 14:16

Scouser έγραψε:
08 Μάιος 2023, 14:10
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
08 Μάιος 2023, 14:02
βέβαια για να είμαι δίκαιος η ιστορία γράφτηκε και η συμφωνία υπογράφηκε από τους ζαίους και όχι από τη νδ, απλά παραθέτω τις προσωπικές σκέψεις μου
Η ουσία είναι εδώ. Όλα τα υπόλοιπα είναι θεωρίες. Η Ιστορία έγραψε τι ψήφισε ο καθένας και τι είπε ο καθένας στη Βουλή. Μπορούμε να κατηγορήσουμε τη ΝΔ για πάρα πολλά, και το κάνουμε, αλλά όχι για τις Πρέσπες. Αυτές είναι ακέραιες στην πλάτη των ΣΥΡΙΖΑΝΕΛ.
δεν διαφωνώ, σε καμία περίπτωση δεν κατηγόρησα τη ΝΔ για τις Πρέσπες, προσπαθώ να είμαι δίκαιος και αντικειμενικός
αυτό είναι η προσωπική μου εκτίμηση, δεν σημαίνει ότι έχω δίκιο ή ότι όλοι οι βουλευτές της νδ σκέφτονταν έτσι
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9647
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 08 Μάιος 2023, 14:18

Kauldron έγραψε:
08 Μάιος 2023, 14:11
Ναύτης έγραψε:
08 Μάιος 2023, 14:00
Bic Κατάφερε να τσαντίσει ακόμα κι εσένα, λατρεία, που είσαι η διαδικτυακή μετενσάρκωση του Βούδα. :lol:
Όλους τους νουδούκους τους τσατίζω. Δεν υπάρχει χειρότερο γι' αυτούς απ' το να χάνουν ψηφαλάκια. Από 'κει που τους στήριζα τώρα τους επιβητορεύω.
Εξ ού και οι νιουδούκλιαρ (απ' το νιούκλιαρ) εκρήξεις τους.
Αλλά εγώ θα συνεχίσω να τους σκίζω.
Ώπα ρε Χελώνε επιβήτορα! Να ξέρω αύριο να έρθω με το τσίγκινο. :smt005::smt005::smt005::smt005:

Για την ταμπακιέρα όμως, μόκο έτσι; Πιάνεσαι απ' τον Ναύτη, κερκίδα κι Άγιος ο Θεός, αλλά γι' αυτά που σε ρωτάω αβαβά.


Άσε, ξέρω. Είναι άσχετα με το θέμα...

Ναύτης έγραψε:
08 Μάιος 2023, 14:14
Ο Bic παίζει να είναι ο πιο προσηνής, διαλλακτικός και ήπιος διαδικτυακός χρήστης που γνωρίζω. Αφού κατάφερες να τον νευριάσεις κι αυτόν, είσαι εκτός συναγωνισμού.
Δεν με νευρίασε λέμε. Ούτε και μπορεί κανείς να το κάνει (εδώ, τουλάχιστον). Ούτε καν ο Χέλης, όσο κι αν προσπαθεί.

Άντε μην τα πάρω τώρα... :011:


:lol:
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49340
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Ρε Δεξιοί, γιατί δε καταγγέλετε τις Πρέσπες? Δε σας αφήνουν τ' αφεντικά σας οι Αμερικάνοι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 08 Μάιος 2023, 14:27

Ναύτης έγραψε:
08 Μάιος 2023, 14:14
Kauldron έγραψε:
08 Μάιος 2023, 14:11
Ναύτης έγραψε:
08 Μάιος 2023, 14:00
Bic Κατάφερε να τσαντίσει ακόμα κι εσένα, λατρεία, που είσαι η διαδικτυακή μετενσάρκωση του Βούδα. :lol:
Όλους τους νουδούκους τους τσατίζω. Δεν υπάρχει χειρότερο γι' αυτούς απ' το να χάνουν ψηφαλάκια. Από 'κει που τους στήριζα τώρα τους επιβητορεύω.
Εξ ού και οι νιουδούκλιαρ (απ' το νιούκλιαρ) εκρήξεις τους.
Αλλά εγώ θα συνεχίσω να τους σκίζω.
Ο Bic παίζει να είναι ο πιο προσηνής, διαλλακτικός και ήπιος διαδικτυακός χρήστης που γνωρίζω. Αφού κατάφερες να τον νευριάσεις κι αυτόν, είσαι εκτός συναγωνισμού.
Μουσίτσα είναι. και Ποντικομαμή.
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14223
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Ρε Δεξιοί, γιατί δε καταγγέλετε τις Πρέσπες? Δε σας αφήνουν τ' αφεντικά σας οι Αμερικάνοι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 08 Μάιος 2023, 15:26

Παντως εχει πλακα οταν ψηφοφοροι των κομματων που εφεραν τις Πρεσπες κατηγορουν τους αλλους και εχουν και υφακι.
Τι διάολο, δεν εχουν καθρεφτες στα σπίτια τους?

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25778
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Ρε Δεξιοί, γιατί δε καταγγέλετε τις Πρέσπες? Δε σας αφήνουν τ' αφεντικά σας οι Αμερικάνοι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 08 Μάιος 2023, 15:33

panos291 έγραψε:
08 Μάιος 2023, 15:26
Παντως εχει πλακα οταν ψηφοφοροι των κομματων που εφεραν τις Πρεσπες κατηγορουν τους αλλους και εχουν και υφακι.
Τι διάολο, δεν εχουν καθρεφτες στα σπίτια τους?
Καθρεφτη μπορει και να αγορασουν.
Τσίπα ομως, οχι.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 35335
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Ρε Δεξιοί, γιατί δε καταγγέλετε τις Πρέσπες? Δε σας αφήνουν τ' αφεντικά σας οι Αμερικάνοι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 08 Μάιος 2023, 15:35

panos291 έγραψε:
08 Μάιος 2023, 15:26
Παντως εχει πλακα οταν ψηφοφοροι των κομματων που εφεραν τις Πρεσπες κατηγορουν τους αλλους και εχουν και υφακι.
Τι διάολο, δεν εχουν καθρεφτες στα σπίτια τους?
Ζουν ακόμη πριν τις εκλογές του 2015 και θέλουν να ξαναδημιουργήσουν το κλίμα για νενέκους,μερκελιστές και τα παρόμοια.Δεν μπορούν να ξεφύγουν από αυτό.
Δεν είναι καθόλου μόνο οι Πρέσπες.Οι μισές εξαγγελίες του Τσίπρα αφορούν κατάργηση νόμων που πέρασε ο ίδιος και κατηγορίες γιατί η ΝΔ δεν κατήργησε τα μέτρα που πέρασε ο ίδιος. :lol:
Γιατί η ΝΔ διατηρεί την προσωπική διαφορά στις συντάξεις που ψήφισε ο Κατρούγκαλος;
Γιατί η ΝΔ δεν παίρνει πίσω τις τράπεζες που πούλησε ο Δραγασάκης;
Γιατί η ΝΔ δεν καταργεί το χρηματιστήριο ενέργειας που έφτιαξε ο Τσακαλώτος;
Γιατί η ΝΔ δεν σταματά τους πλειστηριασμούς που άρχισε ο σύριζα;
Γιατί η ΝΔ δεν μειώνει τον ΦΠΑ που πήγε στο 24% ο σύριζα;
Γιατί δεν καταργεί τον ΕΝΦΙΑ που είπε ο σύριζα ότι θα καταργήσει και δεν το έκανε και απλώς τον μείωσε;

Ποιές Πρέσπες τώρα. :wink

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 12170
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Ρε Δεξιοί, γιατί δε καταγγέλετε τις Πρέσπες? Δε σας αφήνουν τ' αφεντικά σας οι Αμερικάνοι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 08 Μάιος 2023, 15:37

Επί του θέματος πιστεύω ενδιαφέρον θα είχε και η άποψη του Αρίστος
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 35335
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Ρε Δεξιοί, γιατί δε καταγγέλετε τις Πρέσπες? Δε σας αφήνουν τ' αφεντικά σας οι Αμερικάνοι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 08 Μάιος 2023, 15:38

Sid Vicious έγραψε:
08 Μάιος 2023, 15:37
Επί του θέματος πιστεύω ενδιαφέρον θα είχε και η άποψη του Αρίστος
Είναι υπέρ των Πρεσπών,το έχει γράψει.

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 12170
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Ρε Δεξιοί, γιατί δε καταγγέλετε τις Πρέσπες? Δε σας αφήνουν τ' αφεντικά σας οι Αμερικάνοι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 08 Μάιος 2023, 15:39

Scouser έγραψε:
08 Μάιος 2023, 14:10
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
08 Μάιος 2023, 14:02
βέβαια για να είμαι δίκαιος η ιστορία γράφτηκε και η συμφωνία υπογράφηκε από τους ζαίους και όχι από τη νδ, απλά παραθέτω τις προσωπικές σκέψεις μου
Η ουσία είναι εδώ. Όλα τα υπόλοιπα είναι θεωρίες. Η Ιστορία έγραψε τι ψήφισε ο καθένας και τι είπε ο καθένας στη Βουλή. Μπορούμε να κατηγορήσουμε τη ΝΔ για πάρα πολλά, και το κάνουμε, αλλά όχι για τις Πρέσπες. Αυτές είναι ακέραιες στην πλάτη των ΣΥΡΙΖΑΝΕΛ.
Έτσι ακριβώς είναι
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71183
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ρε Δεξιοί, γιατί δε καταγγέλετε τις Πρέσπες? Δε σας αφήνουν τ' αφεντικά σας οι Αμερικάνοι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 08 Μάιος 2023, 15:39

πατησιωτης έγραψε:
08 Μάιος 2023, 15:35
panos291 έγραψε:
08 Μάιος 2023, 15:26
Παντως εχει πλακα οταν ψηφοφοροι των κομματων που εφεραν τις Πρεσπες κατηγορουν τους αλλους και εχουν και υφακι.
Τι διάολο, δεν εχουν καθρεφτες στα σπίτια τους?
Ζουν ακόμη πριν τις εκλογές του 2015 και θέλουν να ξαναδημιουργήσουν το κλίμα για νενέκους,μερκελιστές και τα παρόμοια.Δεν μπορούν να ξεφύγουν από αυτό.
Αυτό. Είναι ψυχολογικό και όχι πολιτικό το θέμα. Με το που κατάπιαν αμάσητα τα βελανίδια, την ξαναείδαν παρθενώνες. :lol:
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15524
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Ρε Δεξιοί, γιατί δε καταγγέλετε τις Πρέσπες? Δε σας αφήνουν τ' αφεντικά σας οι Αμερικάνοι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 08 Μάιος 2023, 18:48

πατησιωτης έγραψε:
08 Μάιος 2023, 13:40
Kauldron έγραψε:
08 Μάιος 2023, 13:07
αλλά εγώ και πολλοί άλλοι έχουμε καταλάβει τί πρέπει να κάνουμε και ποιός είναι ο πραγματικός ΕΧΘΡΟΣ, όπως το ακούς ΕΧΘΡΟΣ. Και είναι η Νουδού.
Αυτό νόμιζες και το 2015 και ψήφισες για να καταργηθεί το μνημόνιο και πήρες και μνημόνιο και Πρέσπες. :D
όντως συμβαίνει αυτό και είναι πολύ ιδεοληπτικοί για να το παραδεχτούν.
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εθνικά Θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών